in nagenoeg Slechts hier en daar een plekje vrij PUB IN RELWEG 5 NIET TE WEREN B. en W. houden voet bij stuk aan Campings Beverwijk Geen tegemoetkoming meubelhandel Westenbrink Bij muziek ramen dicht Wijk aan Zee en geheel vol Vijvers niet geschikt als zwemwater NEDERLAND m o NOG VOOR DE GROTE STROOM LOSBREEKT J. Schoonderbeek Adres J, Goedhart verwezen naar Ambtenaren- Voetbalvelden BENOEMING In strijd met DIT IS UW UITNODIGING bestemming Jong Hercules weer hersteld Handelwijze van B. en W. wekt Commissie voor beroep- en bezwaarschriften: eerste op lijst benoeming tot secretaris gerecht bevreemding op Bromfietser gewond Geen speelstraten in Beverwijk IJMUIDER COURANT WOENSDAG 7 JULI 1971 O In Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) WONINGINRICHTING BEVERWIJK Burgemeester en Wethouders zijn niet van plan enige concessie te doen inzake de weigering een vergunning te verlenen aan meubelhandel Westenbrink om een meubelverkoop-detailhandel in het pand Heemskerkerweg 85 uit te oefenen. De commissie voor beroep- en bezwaarschriften namelijk had, naar aanleiding van een mededeling van meubelhandel Westenbrink, dat hij in ernstige financiële moeilijkheden zal geraken, als hij gedwongen werd de meubelverkoop-detailhandel in het bewuste pand te staken, het gemeentebestuur verzocht na te gaan of er elders in de gemeente een pand voor de meubelhandel beschikbaar was. B. en W. deelden medé, dat na een onlangs ingesteld onderzoek noch inzake Westenbrink noch inzake Groen enige tegemoetkoming kan worden ver wacht. ÜB"" -W! SM X Het bevreemdt maar (Van een onzer verslaggevers) Assortiment (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Een overzicht van de camping „Ro- landsduin” in Wijk aan Zee, gezien vanaf een duintop. Dit delen B. en W. mede naar aanleiding van vragen van het raadslid, mevrouw T. G. van Oostveen-van Meegen inzake de aanwijzing van speelstraten. ALKMAAR - Limmerhoek 25 (Verlengde Laat) IJMUIDEN - Marktplein 29 EUROPA MEUBEL Het perceel Heemskerkerweg heeft vol gens het bestemmingsplan Hofland de be stemming bedrijven. Gezien de omschrij ving, aldus de gemeente van die bestem ming behoort een meubelverkoop-detail handel, zijnde een winkel, niet op het per ceel thuis. Volgens de heer Westenbrink past zijn meubelhandel wel in het bestemmingsplan, gezien de inhoud van het pand, het assor timent en de wijze van opstelling. „Mijn zaak heeft veel meer de allure van een showroom, welke kwalificatie staat ver meld op de goedgekeurde bouwtekening. (Van een onzer verslaggevers). BEVERWIJK. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor de heer J. Schoonderbeek te Bilthoven te benoemen tot gemeentesecretaris van Beverwijk. De huidige gemeentesecretaris, de heer W. C. Huisman, zal de ambteltfke dienst we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd gaan verlaten. De commissie verwijst de heer Goedhart naar de volgens de Ambtenarenwet 1929 gebruikelijke weg, namelijk de Ambtena renrechter. De heer Goedhart had het college ver zocht hem te bevorderen tot technisch hoofdambtenaar bij de dienst openbare werken. Als tweede op de aanbeveling staat de heer A. Eveleens te Voorschoten en als derde de heer J. Blok uit Beverwijk. De heer Blok is momenteel werkzaam als ad ministrateur bij de gemeente. De heer Schoonderbeek is 44 jaar. Hij is chef van de afdeling financiën, belas tingen en bedrijven van de gemeente De Bilt (30.000 inwoners). BEVERWIJK. Het college van regen ten heeft de heer J. H. A. Gerlach voor herbenoeming aanbevolen tot regent van het gasthuis of Oude Mannen en Vrouwen huis te Wijk aan Zee. De heer Gerlach trad volgens het rooster per 1 juni af. Het college stelt de raad voor de aanbe veling van het college van regenten over te nemen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-WIJK AAN ZEE. —Wan neer zaterdag de vakanties op volle toeren draaien en ook de bouwvakkers hun trof fels, specie-emmers, hamers en spijkers in de steek laten, zullen zij er' niet op moeten rekenen in de noordelijke IJmond massaal te kunnen neerstrijken met hun tenten en caravans. De drie campings welke Bever wijk en W(jk aan Zee tezamen bezitten, zijn namelijk nagenoeg vol. Enkele plaat sen zijn opengehouden voor degenen, die tevoren hebben besproken en verder is er hier en daar nog wel een plaatsje te vin den, maar men kan bepaald niet zeggen, dat de campinghouders op gasten zitten te wachten. Zeer stellig is dat het geval bij camping „Wijk aan Zee”, waar de heer P. Melchers de scepter zwaait. Op deze camping zijn ongeveer 150 plaatsen voor caravans en tenten en die zijn nagenoeg alle bezet. Van het aantal van 150 wordt ongeveer zestig percent ingenomen door vaste kampeer ders, die hier hun caravan neerzettèh, er hun vakantie doorbrengen en verder al leen de weekeinden naar Wijk aan Zee komen. Het overgrote deel van deze vaste klanten wordt gevormd door Amsterdam mers, die al jaar en dag naar camping „Wijk aan Zee” komen en in feite de heer Melchers alleen maar hoeven te schrijven als zij eventueel een bepaald jaar niet komen. Vaste klanten troffen wij ook aan op camping „Rolandsduin” van de heer N. van der Kolk, die met zijn gezin een car avan op zijn eigen terrein heeft betrokken om er gedurende de zomermaanden het be heer over de camping en van de kantine- te kunnen houden. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het water in de 1 vijvers aan de Warande, in Oosterwijk en bij het Oostelijke viaduct langs de Zeestraat kan niet worden gezwommen. De kwaliteit van het water voldoet 1 namelijk niet aan de normen, die ge steld worden aan zoetwateroppervlakte 1 als zwemwater, aldus de dienst open- 1 bare werken van Beverwijk. De vijvers echter worden in deze warme dagen veelvuldig als zwemwater gebruikt. De bacteriologische gesteldheid van het water zal, mede gezien de herkomst 1 ervan (de vijver bij het Oostelijke via- duet is een spaarbekken van afstromend oppervlaktewater van viaducten) zeer dubieus blijven. Mede met het oog op de 1 vakanties worden de ouders dan ook dringend geadviseerd hun kinderen niet in de vijvers van Oosterwijk en het Oostelijke viaduct te laten zwemmen. In de vijver in het Prins Alexander- plantsoen kan wél worden gezwommen, omdat het water aan de gestelde eisen voldoet. De grond waarop het pand Heemsker kerweg 85 is gebouwd, heeft de heer N. P. Groen van de gemeente gekocht om er eertijds zijn aannemersbedrijf in voort te zetten. Er is vergunning verleend voor het bouwen van een werkplaats met show room. Achteraf bleek de heer Groen, al dus de commissie voor beroep- en bezwaar schriften, op een aantal onderdelen van de bouwvergunning te zijn afgewe ken. De huidige verkoopruimte is hieruit geresulteerd en het pand is niet zoals de bedoeling was overeenkomstig de bestem ming, voor zijn aannemersbedrijf ge bruikt, maar aan de heer A. Westen brink verhuurd als meubel-verkoop-detail- handel. Vóór de opening van de winkel hebben burgemeester en wethouders zowel de heer Groen als de heer Westenbrink iets meer ruimte is en de heer De Jonge bovendien, mocht het stormlopen, een uit wijkmogelijkheid heeft in de boomgaard van de familie De Wildt. „Ik hoef nog niemand door te sturen, maar verwacht in het weekeinde wel vol te raken, zodat ik dan wellicht van de boomgaard gebruik moet maken” ver telt de heer De Jonge. „De mensen die hier komen kamperen, komen uit geheel Euro pa. Iedereen is gemotoriseerd, zodat de afstand naar Wijk aan Zee of elders naar de kust geen bezwaar is. Bovendien is hier vrij veel schaduw en hebben wij een vor stelijke kantine.” (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het veld van voetbal vereniging Jóng Hercules is door de dienst Lichamelijke Opvoeding en Sport weer ingezaaid. Zondag werd het pas in gezaaide veld door onbekenden met een gestolen wagen omgeploegd. De cross-ac- tiviteit van de autodieven komt de dienst LOS van de gemeente op een schadepost te staan van ongeveer f 1000. Niet alleen het veld moest weer worden opgeknapt, ook de struiken in de zes meter brede groenstrook tussen twee velden zijn her steld. De auto bleef namelijk in een po ging de groenstrook te doorboren in de bosjes steken. gewezen op het verbod van het pand als meubel-detailhandel te gebruiken. De gemeente meent namelijk, dat de vorm van handel van de heer Westenbrink in het pand aan de Heemskerkerweg nog geen bedrijf is in de zin van de voor schriften van het bestemmingsplan Hof land. Ook een eventuele bestemming „han del en nijverheid” dekt een bedrijf met een typisch en uitsluitend winkelkarakter (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De commissie voor beroep- en bezwaarschriften van de raad Beverwijk staat afwijzend tegenover de door burgemeester en wethouders goed gekeurde onttrekking van de woonbe stemming van het pand Relweg 5 te Wijk aan Zee. Relweg 5 was namelijk tot november 1969 nog als woning in gebruik. De kopers van het pand zullen het ge bouw gaan verbouwen tot een Engelse pub. Burgemeester en wethouders gaven hier in eerste instantie geen goedkeuring voor, maar anderhalve maand later kwam het college op deze beslissing te rug. Tot de vaste inventaris van camping „Wijk aan Zee” behoort de jeep van de heer P. Melchers, die hier zelf achter het stuur zit. De grootste cara vans worden met de jeep door het rulle zand gesleept. Een mooi plekje op de camping „Hoeve Adrichem”. De vaste bezoe kers hebben een tuintje aangelegd aan de kant van een poed viswater met honderden goudkarpers erin. MORGEN, DONDERDAG, om 9 uur start onze voorverkoop. Vaste klanten die onze kaart niet hebben ontvangen dit is uw uitnodiging. niet, aldus de president van de rechtbank te Amsterdam in een uitspraak in 1969. De heer P. G. Bol maakte indertijd be zwaar tegen de voorgenomen vestiging van een horecabedrijf in het pand. De bouwvergunning is inmiddels afgegeven. Eveneens zal een vergunning ingevolge de drank- en horecawet voor het pand verleend moéten worden, aldus de com missie, die voorts verklaart, dat het niet meer mogelijk is het horecabedrijf ter plaatse te weren. Met het oog op de belangen van de om wonenden is het, volgens de commissie, wel noodzakelijk, dat ten aanzien van de geluidshinder strenge voorwaarden in de te verlenen muziek- en eventueel dans- vergunning moeten worden opgenomen. B. en W. hebben reeds de kopers van Rel weg 5 hierop gewezen. De commissie stelt voorts voor of bromfietsers het rijden in deze straat althans gedurende de avond en de eerste uren van de nacht verboden kan worden en of het euvel van de la waaierige auto’s in de naaste omgeving van de pub kan worden beperkt. De heer Bol had hier zijn verontrusting over uit gesproken. Hij had tevens de gemeente gewezen op het feit, dat het pand geen ontvluch- tingsgelegenheid aan de achterkant be zit. De commissie adviseert een dergelij ke vluchtweg te laten aanbrengen. Aan de overzijde van de straat is bij het daar gevestigde garagebedrijf een show room voor auto’s toegestaan.” Het gemeen tebestuur zegt echter, dat het woord show room op de bouwtekening een geringe, oor spronkelijk afgescheiden gedeelte van het gebouw aanduidde. De overige ruimte stond aangegeven als bedrijfsruimte. Het bestaan van een showroom, zoals bij het garagebedrijf aan de overzijde van de straat, in een beperkte ruimte van een ge bouw behoeft niet in strijd te zijn met een bestemming bedrijven indien het winkelka rakter niet overheersend op de voorgrond staat. In die kantine worden door de eigenaar van de camping ook regelmatig allerlei avonden gehouden voor de jeugdige zowel als voor de oudere campingbezoekers, zo als dansavonden en kienavonden met een dansje na. Ook voor de allerjongsten wordt gezorgd, onlangs nog organiseerde hij een optocht met versierde fietsen en verklede kinderen op de camping. De heer De Jonge stelde vast, dat de drukte dit jaar vroeg begonnen is. Met Pinksteren was dé camping nagenoeg ge heel vol en ook de maand mei was heel goed bezet. BEVERWIJK. Het adres van de heer J. D. Goedhart, ambtenaar bij de ge meentelijke dienst van openbare werken, waarin hij bezwaar maakte tegen de wei gering van burgemeester en wethouders hem te bevorderen tot een hogere rang, is door de commissie voor beroep- en be zwaarschriften niet ontvankelijk verklaard. HEEMSKERK. Op de kruising Jan van Kuikweg G. van Assendelftstraat raakte dinsdag een bromfietser uit Heemskerk gewond, toen de man, volgens de politie, geen voorrang verleende aan een auto, bestuurd door een inwoner van Heemskerk. De bromfietser is met een lichte hersenschudding en wat schaaf wonden in het St. Jozef ziekenhuis opge nomen. Dat het college de indertijd de gewei gerde onttrekking aan de woonbestem ming van het pand wijzigde en de stich ting van een pub in Relweg 5 goedkeurde is mede geschied naar aanleiding van het advies van de directeur openbare wer ken. De woning verkeerde in een slecht bewoonbare staat. Opknappen zou zoveel geld gaan kosten, dat redelijkerwijs niet zou kunnen worden gevergd, dat de even tuele huurder dit ten laste kon worden gelegd. Op allerlei hoger en lager gelegen ter rassen, in duinpannetjes en op vlakke ge deelten staan hier de caravans en tenten. De heer Van der Kolk beschikt over 260 plaatsen, waarvan hij een deel moedwil lig openhoudt tot zaterdag- of zondag avond, als de grote stroom losbreekt. „Ik moet wel, want allereerst hebben verschei dene mensen al tevoren besproken en naast deze groep is er altijd een groep vaste bezoekers, die nooit berichten, dat zij komen in de veronderstelling levend, dat ik wel een plekje voor hen openhoud. Zo komen zij al jaren en ik moet er ge woon rekening mee houden. Daarom, dat ik nog wel eens mensen doorstuur. Tenzij ze met trein en bus bepakt en bezakt naar Wijk aan Zee zijn gekomen, dan kun je ze niet wegsturen. Ook oudere mensen help je dan zo veel mogelijk. Het is anders wel opmerkelijk, dat veel mensen een caravan hebben aangeschaft. Die vorige jaren nog met tenten kwamen, komen nu vaak met een caravan voorrijden. Ik zal dus voor volgend jaar meer cara vanplaatsen moe ten aanleggen”, concludeert de heer Van der Kolk, die overigens zijn handen vol heeft omdat hij dit jaar ook de kantine zelf beheert en dat vergt bijzonder veel tijd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De ervaring met zoge naamde speelstraten in Beverwijk is niet gunstig. Indertijd zijn een paar voorzie ningen bij wijze van proef getrokken en wel in de Kerkbeeklaan in Oosterwijk. In het belang van de aan-wonenden kan niet alle verkeer uit de straten worden ge weerd. Daardoor worden ze extra-gevaar— lijk omdat spelende kinderen zich van geen enkel gevaar dat wel terdege aanwezig is bewust zijn. BEVERWIJK. De onderneemster van de horecabedrijven Nieuwstraat 2a en Meerplein 82a, die rechtstreeks met el kaar in verbinding staan, zal het boven licht in de lokaliteit in de Nieuwstraat dichtmaken. Dit naar aanleiding van klachten over geluidshinder door de heer P. Sterken, Nieuwstraat 5. De commissie voor beroeps- en bezwaarschriften deelt dit mede aan de raad. De heer Sterken had in een brief aan het gemeentebestuur geklaagd over de overlast, die hij ondervindt van de mu ziek die geproduceerd wordt in de twee tegenover zijn woning gelegen horecabe drijven. Twee nog dichter bij het bedrijf wonende buren verklaarden aan de com- misie geen hinder van de muziek te on dervinden. De onderneemster van de horecabedrij ven zal tevens een ontluchtingsvoorziening aanbrengen. De ramen van de lokaliteit aan de Nieuwstraat zijn namelijk dicht ge spijkerd en het bovenlicht was het enige raampje, dat nog voor verse lucht in het café zorgde .Nu ook dat dicht gaat moet er op een andere wijze voor verse lucht worden gezorgd en wel via een installa tie. Met de installatiewerkzaamheden zul len ongeveer 14 dagen gemoeid zijn. de commissie echter, dat de kopers niet om de onttrekking van de bestemming hebben verzocht, van die onttrekking eenvoudigweg mede deling hebben gekregen. De weg naar de pub lag hiermee volledig open. In tegenstelling tot de in de felle zon en het warme zand badende Wijk aan Zeese campings was de camping „Hoeve Adrichem” grotendeels gehuld in de scha duw van het talrijke geboomte aan de voet van de St. Aagtendijk. Alle campings hadden dinsdagmiddag echter één ding gemeen: zij waren nage noeg geheel door de bewoners verlaten. Iedereen had het strand en de zee opge zocht. De eigenaar van „Hoeve Adrichem” de heer D. de Jonge beschikt over 150 staanplaatsen en ook hier hetzelfde beeld als in de badplaats, zij het dan, dat hier i.- n?

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7