Tino Tabak stapte af LEEDVERMAAK EDDY MERCKX’ DEEL NA VERRASSENDE COUPE JOOP ZOETEMELK Schutz kon maar niet van de gele trui afblijven Wagtmans: een spectaculaire daler die echt niet gek is OP DE CIJFERTOUR Verdiensten in de Tour JAN JANSSEN: „DIT IS HEEL GEWELDIG” MERCKX: „IK HEB DE TOUR NIET IN GRENOBLE VERLOREN” 15 x SB:, IÜf DONDERDAG 8 JULI 1971 Monnikenleven Vlakte GRENOBLE De verdiensten van de ploegen in de Tour zijn momenteel als volgt verdeeld: 1. Molteni f 17.000; 2. Mars-Flandria f 16.000; 3. Peugeot-BP f 7.700; 4. Goudsmit- Hoff f 7.630; 5. Fagor-Mercier f 7.080; 6 Salvarani f 6.320: 7. Feretti f 4.780; 8. Sonolor-Lejeune f 4.375; 9. BIC f 4.100; 10. Werner f 2.325; 11 Hoover- De Gribaldv f 1.980; 12. SCIC f 1.430; 13. KAS f 1.130. JE F 0RC1ÈRES 251 km ^MARSEILLE 12eRIT sa een beschamende afgang van Eddy Merckx. Schutz streek ook bewonderend over de VWWVWVVVWVWVWWVVWVVVVVVWVWVWWVVWVVVVVWVWVWVVVWWV^^ iVVVVVVVUVWVWVVVVVVVWVVVVVWVWVVVVVVIAfWVV&VUUVVVVlHIVVVVWVWVVV^^ f Rini Wagtmans heeft er vrede mee om als knecht voor Merckx te fun geren. nog met logisch gevolg van het regelmatig toene men in kracht, als een steeds oplopende curve in zijn wielercarrière. 10 1? Joop Zoetemelk heeft ook, zo wilde hij wel kwijt, onderweg nauwelijks aan die gele trui gedacht. Het ging hem er alleen maar om te zorgen, dat hij gelijk met Oca- na bij de ingang van het stadion zou ko men. De Nederlander, die Jan Janssen op volgt als gele trui-drager, vindt niet dat hij de trui te vroeg heeft gepakt. „Zo iets is nooit te vroeg. Ik kan hem wel weer kwijtraken, maar dan kan ik hem ook weer terugpakken, in ieder geval heb ik die gele trui dan toch maar gedragen.” Waarmee dan tenslotte toch tot uiting kwam, dat Joop Zoetemelk natuurlijk uitermate trots is op het leiderstricot voor de Tour de France. Zoetemelk vindt nu zeker niet, dat Merckx definitief verslagen is. „Hij rijdt nog sterk. Voor hem is het moeilijk, want iedereen gaat hem attaqueren.” En Zoete melk geeft toe, dat de krachten nu toch wel gebundeld zijn om de heerschappij van Merckx te breken. „Het is geen vast gelegde afspraak, dat wij een combine vormen tegen Merckx, maar het is gewoon gegroeid tijdens de koers. Op de Puy de Dóme hebben we gezien, dat Mérckx te kloppen is. En nu hebben we meteen ge attaqueerd, toen hij die lekke band kreeg.” De Nederlandse renner wist niet, dat Merckx tot op 200 meter teruggekomen was maar dat gat niet had kunnen overbrug gen en toen verder tot twee minuten was teruggevallen. „Wij hebben alleen maar alles gegeven met zijn vieren om een Merckx op afstand te houden.” Zoetemelk had ook geen gevaar gezien in de afda ling. „Oh”, zei hij, „was die weg spekglad door die gesmolten teer. Ik heb er geen last van gehad, ik had trouwens niet ge dacht, dat de grote klap tegen Merckx van daag al uitgedeeld zou worden. Ocana en ik zagen onze kans bij de lekke band en wij sprongen direct weg. Vooral Ocana heeft enorm hard gereden.” Wagtmans heeft er vrede mee, dat hij als knecht voor Merckx rijdt. Zoals ook een Van Springel ermee akkoord is ge gaan. „Van Springel zal wel niet bij de eerste drie eindigen. Hij moet te veel werk doen.” Voor de Brabander is deze Tour veel vermoeiender dan de voorgaan de. „Ik moet veel werk verzetten. Als je een beschermde renner bent, kun je rustig meedraaien in het peloton. Nu moet je steeds attent zijn op elke ontsnapping, van wie die dan ook is. Alleen in de bergen is het in zekere zin gemakkelijker gewor den. In mijn vroegere Tours moest ik dan meer karakter tonen. Als nu mijn taak volbracht is tot aan de bergen de zaak bij elkaar houden kan ik een klein verzetje pakken en zelfs wat uitblazen. Ik rijd dan in mijn eigen tempo de bergen op. Je herstelt dan beter en je fietst meer ontspannen. Ik word tenslotte niet betaald om de koers te winnen.” Over het feit dat hij bijna geen kop overgenomen had, merkte Zoetemelk op, „in de bergen maakt het weinig verschil uit of je al of niet op kop gaat. Je moet het dan toch zelf helemaal doen. Ik had drie man voorbij moeten steken om de kop over te nemen. Dat was een te lange af stand.” Hij hield zich dus wat op de vlak te, wat dat betreft. De gele trui-drager, in wiens kamer de ploegmaten en Schotte binnenkwamen om hem te feliciteren, trok hij de gele trui uit. Hij keek naar zijn pijnlijke voeten. „Die dingen zijn helemaal heet. Ik had last van brandende voeten." Eddy Schutz kon maar niet van de trui afblijven De coureurs in de Molteni-ploeg leven als monniken in de Tour. Wagtmans: „Je bent gescheiden van het normale leven. Als je je met de zorgen thuis bemoeit, dan ga je minder goed rijden. Ik heb mijn vrouw dan ook gezegd, dat als ze belt, ze geen slechte berichten mag doorgeven. Anders zou ik me daar te veel in verdie pen. Ik heb dat vorig jaar meegemaakt met mijn vader, die op sterven had gele gen. Ik weet dat mijn vader helemaal hersteld is. Dan ga ik nu niet aan de telefoon vragen, hoe het met hem is.” Wagtmans rijdt sterk in deze Tour. Ster ker dan in zijn vorige. Hij is ervan over tuigd dat hij als hij als kopman een goede ploeg onder zich had ook met de groten van dit moment zou meerijden. Hij hoopt nog eens in zo’n situatie te komen. „De Tour is misschien de enige wedstrijd, waarop ik mij kan concentre ren. Dat is „mijn” wedstrijd. Neem nou de Nederlandse kampioenschappen. Ik be reid me er goed op voor en toch maak ik niets klaar. Ik kan er geen gat van twee minuten dichtrijden. Hier, in de Tour, kan ik dat wel. Dat is het verschil.” GRENOBLE. Voor Tino Tabak is d« tiende etappe een hele korte geworden. Na zo’n veertig kilometer stapte de Neder landse ontdekking van de eerste Tour in de bezemwagen. Nadat hjj aan vankelijk eergisteren aardig van zijn griep was bekomen voelde Tabak zich gister morgen weer allerellendigst. Door teveel drinken waren zijn ingewanden opnieuw van streek geraakt. Algemeen klassement: 1 Zoetemelk (Ned- Schotte) 54 uur 30 mln 16 sec; 2 Ocana (Spa- De Muer) op 1 sec; 3 Gösta Pettersson (Zwe- Martinl) op 40 sec; 4 Merckx (Bel-Driessens) op 1 minuut; 5 Thevenet (Fra-Plaud) op 1.22; 6 Van Impe (Bel-Stablinski) op 3.24: 7 Mortensen (Den-De Muer) op 4.28; 8 Motta (Ita-Adomi) op 5.13; 9 Paoüni (Ita-Giganti; op 5.36; 10 Tomas Pettersson (Zwe-Martini op 6.00; 11 Van Springel (Bel-Drlessens) or 8.02; 12 Aimar (Fra-Stablinsky) op 10.25; If Lopez Carril (Spa-Langarica) op 111.05; 14 Agostlnho (Port-Geminianl) op 11.38; 15 Gen- ry (Fra-De Muer) op 12.19; 16 Guimard (Fra Caput) op 12.30; 17 Tamames (Spa-Momene op 12.35; 18 Danguillaume (Fra-Plaud) op 13.33; 19 Zubero (Spa-Langarica) op 13.36 20 Raymond (Fra-Plaud) op 13.37; 23 Wagt mans (Ned-Driessens) op 14.29; 33 Prinsen (Ned-Pellenaars) op 19.16; 53 Van der Vleu ten (Ned-Pellenaars) op 27.30; 61 Karstens (Ned-Pellenaars) op 31.05; 80 Krekels (Ned- Pellenaars) op 34.17; 85 De Konlng (Ned- Pellenaars) op 39.38 98 Van Katwijk (Ned- Jan Janssen, plotseling opduikend in Grenoble, die zelf de macht niet meer had gehad om Merckx pootje te lichten, liep glunderend rond: „Dit is goed voor de wie lersport, dit is heel geweldig. En als het warm weer blijft, krijgt Merckx het nog heel moeilijk tegen mannen als Ocana en Zoetemelk, die niet te lijden hebben van de hitte.” Leedvermaak heerste er dus wel rond de piste van Grenoble, waar Joop Zoetemelk als derde achter Thevenet en Gösta Petterson en voor Ocana eindigde in deze schitterende etappe met die dave rende finale op de twee grote cols: de col du Cucheron en de Porte. Een etappe die Nederland weer een gele trui opleverde. Het publiek huldigde Joop Zoetemelk de monstratief met uitbundig applaus, toen hij de gele trui aantrok. Men is keihard als het erop aankomt. Zo bedelt men om handtekeningen van een vedette en zo jaagt men de hardste fluitconcerten over hem heen. Vandaar dat Merckx snel ver dween. Hij zal het nu zwaarder dan ooit te verduren krijgen. Maar hij zal ook te rugvechten. Er wacht dus een schitterend vervolg van deze Tour de France. In de aanloop naar de bergen was het daler, gek.” Wagtmans had tot aan de Tour maar weinig etappewedstrijden Merckx samen gereden. Nu weet hij, hoe alles rond de grote Belgische vedette reilt en zeilt. Tijdens de koers kijkt Eddy Merckx alleen maar. Hij zegt weinig. Hij verwacht, dat iedereen zijn plicht doet, automatisch. Wagtmans: „Hij maakt zich er ook niet druk over, omdat hij weet dat iedereen hard werkt. Als er iemand uit het peloton wegspringt, dan gaat er een Molteni mee. Dat is een vaste wet. De sterkste van het moment knapt het kar wei op. Je moet steeds van voren zitten. Als je zou zitten profiteren, dan komen ze het je echt wel zeggen. Maar als je echt niet meer kan, dan houdt alles op natuur lijk.” Merckx houdt de ploeg ook na de koers tot aan het eten in de gaten. Hjj houdt er niet van, dat iemand van tafel opstaat. Hij wil dan niet dat de renners gestoord worden. Pas als iedereen zich ge wassen en opgeknapt heeft, gegeten heeft en op verhaal gekomen is, is er tijd voor andere zaken. Maar om half tien is er geen Moltehi-renner meer beneden te vin den. Dan zijn de lichten op de slaapkamers ook uit. Uitslag 10e etappe: 1 Thevenet (Fra-Plaud) 188,5 km In 5 uur 24 min 33 sec; 2 Gösta Pettersson (Zwe-Martini) z t; 3 Zoetemelk (Ned-Schotte) z t; 4 Ocana (Spa-BIC) z t; 5 Guimard (Fra-Caput) op 1.09; 6 Van Impe (Belg-Stablinski) z t; 7 Merckx (Bel-Dres- sens) op 1.36; 8 Zubero (Spa-Langarica) z t: 9 Danguillaume (Fra-Plaud) op 1.52; 10 Lope? Carril (Spa-Langarica) z t; 11 Tamames (Spa-De Muer) z t; 12 Mortensen (Den- De Muer) z t; 13 Agostinho (Port-Geminiani) z t; 14 Labourdette (Fra-De Muer) op 3.27: 15 Van Springel (Bel-Drlessens) op 3.48; 16 Mascaro (Spa-Langarica) z t; 17 Galdos (Spa-Langarica) z t; 16 Paollni (Ita-Giganti) z t; 19 Motta (Ita-Adorni) z t; 20 Aimar (Fra-Stablinski) z t; 25 Prinsen (Ned-Pelle naars) z t; 38 Wagtmans (Ned-Driessens) 5.32.27; 48 Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) 5.35.27 72 Krekels (Ned-Pellenaars) 5.41.10: 81 De Koning (Ned-Pellenaars) z t; 82 Kar stens (Ned-Pellenaars) z t; 86 Van Katwijk (Ned-Pellenaars) z t; 98 Benjamins (Ned- Pellenaars) z t; 114 Harings (Ned-Pellenaars) 5.46.17. partij. Uiteindelijk bleek dat Motta die pols gebroken had en de Italiaan ver dwijnt dan ook uit de strijd. De strijd ontbrandde in alle hevigheid na de ravitaillering 115 kilometer. Alle kopmannen behalve Motta dan trok ken ten aanval zodat er een duidelijke splitsing kwam in het veld. Letort was de gangmaker. Men kon hem niet te pakken krijgen op de Croix Bayard. Hij passeerde daar de top op 45 seconden voor Wagt mans, Merckx, Ocana en het voorste pelo ton. Ook op de Cöte Berland was Letort nog het eerste boven. Danguillaume greep hem echter op de flanken van de zware col du Cucheron (voor Zoetemelk niet lastig genoeg, verklaarde de nieuwe gele trui drager later). En daar barstte het gevecht van de groten dan pas goed los. Merckx, Van Impe, Ocana, Zoetemelk, Thevenet en Gösta Pettersson klommen zij aan zij naar boven toe. Daar dan al bleek dat Merckx zijn beste dag niet had, maar hij kon blij ven aanhaken al zwoegde hij meer dan anders. Vlak na de top van de Cucheron kreeg Merckx, die geen knechten bij zich had, een lekke band. Zijn ploegleider Lom- me Driessens zat vlak achter hem, dus was de zaak binnen 35 seconden bekeken. Merckx ging achter Thevenet, Zoetemelk, Ocana en Pettersson aan die hun kans nu schoon zagen. Maar het ging allemaal te moeizaam en Merckx verspeelde steeds meer terrein. Zijn achterstand liep zelfs op de top van de col de Porte op tot twee minuten. Ocana was daar het eerst bovengekomen, voor Thevenet, Pettersson en Zoetemelk. Merckx was daar negende. Voorin werd er vooral door Ocana enorm hard gereden. Zoetemelk bepaal de zich ertoe in de wielen van de drie an deren te blijven. Thevenet won op de baan tenslotte de sprint van het kwartet. Dat deerde noch Ocana, noch Zoetemelk. Oca na was wel tevreden. Hij vond alleen dat de voorsprong nog groter had kunnen zijn als iedereen voluit gereden had. Hij noem de de naam van Zoetemelk niet, maar hij bedoelde hem natuurlijk wel. De Franse Spanjaard vond de etappe van de Puy de Döme belangrijker dan deze, waarin Merckx zijn gele trui kwijtraakte. „Toen kreeg Merckx de grootste klap. Dit is al leen maar een uitvloeisel van die rit. Ik heb niet aan de gele trui gedacht, ik wil hem nog niet hebben. Als ik hem maar op de laatste dag in mijn bezit heb, dan vind ik het vroeg genoeg.” En de enorm sterk rijdende Ocana, tien keer beter dan vorig jaar, gaf dan ook grif toe dat hij niet ge probeerd had om weg te komen van Zoe temelk om het verschil van één seconde weg te werken. „Ik wacht mijn kans af om flink uit te halen.” Trouwens ook Pettersson, de stille sluiper in de kopgroep is een gevaarlijk man net als de verras send koersende Thevenet, vorig jaar win naar op de Tourmalet. En dan praten we nog niet eens natuurlijk over Eddy Merckx, want dat die zal terugslaan, is natuurlijk een zekere zaak. GRENOBLE Rini Wagtmans is een renner, die natuurlijk voor het geld fietst, maar daarnaast toch ook omdat hij helemaal bezeten is van het wielrennen. Hij is ook een coureur die waardering van zijn bazen beschouwt, als het levenssap in zijn wielerbe- staan. „Wat mij opgedragen wordt, doe ik ook voor honderd percent. Maar dan moet mij later wel blijken, dat het geapprecieerd wordt en ik moet zeggen, dat dat bij Molteni het geval is. De waardering van Merckx voor mij is er, en niet zo’n beetje ook. Dat ze mij erg graag mogen, alle jon gens, is duidelijk. Ze beschouwen me als meer dan een vriend”. Merckx be vestigt dat. „Wagtmans rijdt heel sterk. Ik ben blij dat ik hem er bij heb”. En Lomme Driessens, de chef d’équipe: „Ik dacht eerst: ik moet Wagtmans nog in de koers zien. Wel nu, Wagtmans doet het voortreffe lijk”. GRENOBLE Eindelijk is het dan gebeurd in de Tour de France. Op de wielerhistorische dag 7 juli is Eddy Merckx de gele trui kwijtgeraakt. Ter wijl Joop Zoetemelk, onwennig en bijna verlegen, in de maillot jaune stond, fietste de grote Belgische vedette, die op de Puy de Döme al de eerste rake klap had gekregen van zijn concurrenten, somber weg. Hij wilde niet voor de televisie, niet voor de radio komen. Hij wilde niet met journalisten pra ten op deze voor hem zo moeilijk te verteren dag. Het regime-Merckx heeft een enorme klap gekregen. Toen de ergste teleurstelling wat was wegge ëbd verklaarde Merckx, dat hij niet echt losgereden was. „Toen ik die lekke band kreeg wilde ik me niet forceren. Ik wilde gewoon in tempo naar de vier koplopers toegaan, maar ik had de pech dat juist die vier gevaarlijke mannen vooraan zaten”. En Merckx liet weten dat hij de Tour in Grenoble niet verloren had. „Daar moet iedereen maar niet op rekenen”. En met die iedereen bedoelde Merckx ook het publiek dat hem bij binnenkomst in het wielerstadion uitfloot. Het is alleen de vraag of Merckx deze klappen te boven kan komen. Hij heeft zoiets moreel nog nooit bjj de hand gehad. Hjj heeft altijd alleen maar gewonnen. Bovendien, zo deelde Luis Ocana, één van de grote mannen van deze Tour met plezier mee, had Merckx vóór de lekke band al geen demarrage kunnen beantwoorden op de col de Cuche ron. al erg rommelig geweest. Zo was Gianni Motta met Merckx de grote verliezer van deze dag hij kwam uiteindelijk vier minuten later dan winnaar Thevenet over de streep en zakte terug naar de achtste plaats in het algemeen klassement. Motta liet de dokter komen omdat hij last had van een zere pols, opgelopen bij een val- Luis Ocana (rechts) neemt de kersverse gele-truidrager Joop Zoetemelk in het vizier. Beiden hadden alle reden tot een tevreden glimlach. De Spaans-Nederlandse samenwérking zonder dat er van een combine sprake was heeft geleid tot Bellenaars) op 49.47 99 Benjamins (Ned- Pellenaars) op 50.18; 111 Harings (Ned-Pel lenaars) op 1 uur 2 mln 15 see. Puntenklassement: 1 Guimard 97 pnt.; 2 Godefroot 96; 3 Karstens 94; 4 Roger de Vlaeminck 87; 5 Leman 72; 6 Merckx 66: 7 Wagtmans 58: 10 Zoetemelk 41. Bergklassement1 Zoetemelk 115 pnt.; 2 ’an Impe 99: 3 Merckx 51; 4 Ocana 47: Guimard 43? Van zijn ervaring deelt Wagtmans ook mee aan jonge renners. Zo zag hij Mat- thijs de Koning zitten zwoegen en zweten bij een klim. Hij ging naar hem toe en zei hem, dat hij een „tandje kleiner” moest rijden. „Ik vertelde hem, dat hij dan honderd meter verder weer zijn nor male versnelling kon schakelen en dat het dan wel zou gaan. Matthijs deed het en inderdaad reed hij even later veel be ter. Kijk, dat vond ik schoon. Ik heb hem nog wat water gegeven. Ik weet van vroe ger, hoe moeilijk het is als je het voor de eerste keer meemaakt. Dan komt het gewoon op kleine dingetjes aan.” Wagt mans loert nog steeds op gevaarlijke af dalingen. „Hoe gevaarlijker, hoe beter voor mij. Maar ik riskeer alleen iets, als ik een kans heb te winnen. Als ik op tien minuten zit, snijd ik geen bochten af. Ik heb wel de naam van een spectaculaire maar ik ben nou ook weer niet GRENOBLE Met een woest ge baar joeg Joop Zoetemelk de mensen, die de nieuwe drager van de gele trui wilden bewonderen, van zich af. Hij had even tevoren op het erepodium gestaan om het befaamde maillot- jaune aan te trekken. Ook toen straalde er nog geen tevredenheid van zijn gezicht. Eerder verbazing, dat hij de trui aan het lichaam had. Zoete melk fietste als een vedette, maar in zijn optreden moet hij nog leren om zich te presenteren als een vedette. Zo ontvluchtte hij de journalisten. Het was hem allemaal teveel. Het was een zelfde situatie als vorig jaar, toen de jonge Nederlander opeens midden in de publiciteit kwam te staan en daar ook aan moest wennen. Later, op kamer vier van het hotel Swiss et Bordeaux, die hij deelt met zijn adju dant Eddy Schutz, kwam er wel een echte grijns op zijn gezicht. Er was een Franse fotograaf doorgedrongen tot zijn kamer en die liet hem de vreemdste capriolen maken met de gele trui. Zoetemelk de trui omhoog gooiend en Zoetemelk met de gele trui naast hem op het hoofdkussen. Eddy Merckx praat niet al te veel over tactiek of over de gang van zaken. Wel na zijn nederlaag op de Puy de Dóme hield hij zich tegen de anderen op de vlakte. Hij is dus wel een soort sfinx. Wagtmans hoorde de mening van Merckx over die bewogen rit naar Clermont-Fer rand via een verslaggever. Dat alles deert Wagtmans niet. Hij doet zijn eigen werk, zoals men dat wil. „Ik kan dat doen, om dat ik meer conditie heb gekregen, omdat ik sterker ben. Hoe ouder je wordt, hoe meer zelfvertrouwen je krijgt. Vroeger werd ik nerveus als ik op een berg gelost werd. Dan ging ik forceren. Nu weet ik wat ik kan.” Dagploegenklassement1 De Muer 16 uui 8 min 58 sec; 2 Plaud op 1.30; 3 Langarlca op 1.57; 4 Martini op 4.13; 5 Driessens op >.49; 6 Momene op 8.11; 7 Stablinski op 8.32: 8 Schotte op 11.19; 9 Adorni op 11.29; Caput op 12.28; 11 Gemlniani op 12.42; Pellenaars op 27.56; 13 Giganti op 31.43 Algemeen ploegenklassement1 Plaud 164 uur 37 min 46 sec: 2 Driessens op 7.19; 3 De Muer op 10.58; 4 Martini op 14.23; 5 Schotte op 21.31; 13 Pellenaars op 1.19.39. gele trui, de droom van elke wielrenner. Zoetemelk zelf scheen er zeer nuchter on der te blijven. Hij is moeilijk te peilen. Zo zei hij een paar dagen geleden nog: „Ze denken dat ik een rustige figuur ben. Nou ik ben zo nerveus ais wat.” Nu ook was er weinig bijzonders aan Zoetemelk te ontdekken. Hij was niet uitgelaten. Hij was er, .zoals hij het zelf zei, niet kapot van. Hij werd zelfs even kwaad en viel uit, toen men hem de vraag stelde of het hem iets gedaan had, de trui aan niemand minder dan Merckx te hebben ontnomen. „Wat moet ik zeggen? Had dan moeten janken op dat podium, omdat ik die trui had of zo iets. Het is niet voor het eerst dat ik een gele trui draag. Bij de amateurs in de Tour de I’Avenir heb ik er altijd mee gereden.” Alsof een gele trui in de Tour de France niet iets bijzonders is. Zoetemelk deed het voorkomen alsof die trui in het rijtje van zijn amateur gele truien paste. Hij ziet het gewoon als een Dokter Van de Cavije van Mars-Flandria wilde hem geen vitaminen of andere ver sterkende middelen meer geven. Hij gaf Tabak de raad om af te stappen als hij het niet zou redden, waarmee Tino het hardgrondig eens was. „Ik heb geen zin om me in mijn eerste jaar over de kop te draaien. Als het niet gaat stap ik direct af.” Dat was al snel het geval. Direct na de start troffen de renners een colletje waarop Tabak meteen moest afhaken. Kort daarop stapte hij af. Hij was niet de enige. In de loop van de dag besloten ook de Italianen De Pra, Micholotto, Balma- mion, de Spanjaard Gomez Lucas, de Duit ser Fritz en de Fransman Bellone naar huis te gaan. Gap Thèze Les Méés Rians COraison FPadequ'ete Vinon-s.-Verdon 10-7-71 Gardanne J /□•rfJTrets

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15