WASHINGTON VERWERPT Posten door PLAN VAN VIETCONG Israëlisch Tel Aviv Twee doden en 20 gewonden Raketaanval op ziekenhuis nabij agenten verboden Verlossing... Saigon wil in geheim praten mvriantha Onderhandelaar Bruce: „Onaanvaardbaar” Bankroof in Rotterdam; buit f50.000 voor Nat pak Elizabeth Twee Amerikaanse zendelingen Minister Boersma vermoord wil inkomensbeleid Scholier aan hard drugs overleden contributie AGENDA pagina 8 Verder in de krant HET WEER Maatschappijen aansprakelijk voor schade Directe bijdrage in Vakbonds- Pantelpakken in de maten 36 t/m 50 kosten in juli bij A^K maar 4975 tot 89.75 Ja, bij AétK Hebt u goed gezien! geluidshinder uitstippelen before you buy M your real sheepskin v coat. See morris 61e JAARGANG NUMMER 207 WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Het woord is aan... In Dominicaanse Republiek N.V. 3.60 Koeler door zeewind Autobedrijf KONING Werkgevers willen: Directie: Mr. H. C. van der Mjje, H. P. Stuurman H. van Looij, onderdirecteur 3 3 3 7 8 8 8 9 9 Tegenoffensief Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 80,per kwartaal 20,10, franco per post f 21,75, per maand 6,90. Losse nummers 35 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. 3.50 DONDERDAG 8 JULI 1971 Binnen meer dan u buiten ziet. Haarlem, Beverwijk, Alkmaar, Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 154 37 en 164 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. NVV-bureau bepleit: Categorale bonden opnemen in vakcentrales viaams6Wweg,Haariem.tei.24 32 83 Beverwijk verliest geding tegen Vomar STRUIK- en KLIM ROZEN, die U nü kunt planten staan bij: Parijs’ hof beslist: IJmuider Courant «AAAAAA/VVVVVVVWWWWWWWVWWWWWWWVWWW ADVERTENTIES official dealer dus naar heeft Telefoon 1 64 79 van (Van onze redactie economie) (Van onze redacteur in Israel) Hoofdredactie: Jos. L. LodewQka E. Koning Deze krant bestaat uit achttien pagina’s Stanislaw Jerzy Lee: Misschien heeft God zelf mij tot atheïst geroepen. Hij was al geruime tijd verslaafd aan verdovende middelen. De politie wil niet zeggen welk verdovend middel de jonge man gebruikte. Alleen werd onthuld dat hij het zich met een injectiespuit toe diende. 15141 11001 ONZE CORRESPONDENT in Washing ton tekent hierbij aan: „Functionarissen in Washington suggereren dat de voorstellen alleen maar ten doel hebben om de aan staande presidentsverkiezingen in Zuid- Vietnam te ontwrichten, en dat ze „ver ontrustende” verwijzingen bevatten over het stoppen van alle Amerikaanse hulp aan de Vietnamisering van het Zuidvietna- mese leger. (Van onze stadsredactie) Vrijdag- en zaterdagreklame Een lekker fris gebakje 6 in een doosje voor (aalbessen met slagroom) Aalbessen vlaai van 3.50 voor 3.20 EET AARDBEIEN VAN HAZENBERG Aardbeien slagroomtaartje Te zien in de etalages van A Sc K. Broek- en tuniekpakken heten bij A K pantelpakken. Vinden we leuker. Omdat ze ook leuker zijn. Zowel in de grote als in de kleine maten. U past maar: van maat 36 t/m maat 50. Gestreept, gebloemd of uni. Marine, bleu, beige, rood, geel, oranje. Allemaal wasbaar. Voor een uitstekende pasvorm staat A K graag in. litaire bestuur in de bezette gebieden bijna alle reisbeperkingen voor Arabieren van de westbank had opgeheven. Zij kunnen nu zonder speciale vergunning naar Israel gaan en daar wordt druk gebruik van ge maakt. Dayan zei dat de raketaanval geen wijziging zal brengen in deze politiek. Wel is in alle Arabische dorpen in de omgeving een uitgaansverbod van kracht. Het is waarschijnlijk de bedoeling van de guerrilla-organisaties om zo aan het Pales tijnse Nationale Congres, dat sinds giste ren in Cairo bijeen is, te bewijzen dat de Palestiinse organisaties nog steeds actief zijn. Bij een gevecht tussen een Israëlische patrouille en Arabische guerrillastrijders op de hooete van Golan is vandaag een guerrillastriider gedood en een Israëlische soldaat gewond. SANTO DOMINGO (AP). Twee Ame rikaanse zendelingen zijn in de Domini caanse stad Santiago vermoord. Op hun auto was gekalkt' „Weg met de buiten landse verraders” en „Yankees ga weg”. De lijken van de 39 jaar oude zendeling en zijn drie jaar jongere vrouw werden door hun tienjarige zoon gevonden. DEN HAAG. De werkgevers voelen er veel voor georganiseerden rechtstreeks een bijdrage in de vakbondscontributie te geven. Met de openlijke mededeling van een groep van tien toonaangevende vak bonden, dat de van de werkgevers te ont vangen bijdragen, die in een gezamenlijk fonds zullen worden gestort, volledig ten behoeve van de georganiseerden zullen worden aangewend, is volgens het VNO een geheel nieuw element in de discussie gekomen. JERUZALEM Bjj een raketaanval op een ziekenhuis in Petach Tikwa, een voor stad van Tel Aviv, zijn gisteravond twee mensen gedood en twintig gewond. De raket ten werden afgevuurd vanaf het door Israel bezette deel van Jordanië. PARIJS (AP). Zuid-Vietnam vandaag op de conferentie in Parijs ver klaard dat er „geen belangrijke wijzigin gen” zijn in de fundamentele eisen die in het zeven punten tellende nieuwe vredes plan van het Bevrijdingsfront naar voren worden gebracht. Het regime in Saigon is niettemin bereid „niet openbare en geheime besprekingen” te beginnen met het doel een politieke op lossing in Vietnam te bewerkstelligen. De indruk is ontstaan dat de regering- Nixon door deze voorstellen in grote ver legenheid was gebracht en dat de regering bezig is een tegenoffensief op touw te zet ten om de voorstellen in discrediet te bren gen. Dr. Henry Kissinger keert zondag terug naar de Verenigde Staten, waar hij dan kort na zijn aankomst een bespreking zal hebben met president Nixon en minister van Buitenlandse Zaken William Rogers. Wat de Amerikaanse regering vermoe delijk in het bijzonder dwars zit, is dat de voorstellen als streefdatum voor de terug trekking van de Amerikaanse troepen het einde van dit jaar noemden dezelfde datum die gesteld werd in de motie van de senatoren McGovern en Hatfield, en die door de Senaat werd verworpen. De verwachting was dan ook dat presi dent Nixon, hoewel duidelijk geïnteres seerd in de voorstellen, zal proberen ze voorlopig af te doen als „onaanvaardbaar” om daarmee tijd te winnen tot na de ver kiezingen in oktober in Zuid-Vietnam. Het was de eerste guerrilla-actie van eni ge omvang in Israel sinds 6 november vo rig jaar, toen bij een bomexplosie op het centrale busstation in Tel Aviv twee men sen omkwamen. Petach Tikwa ligt in een HAARLEM. Een 26-jarige Haar lemse gedetineerde van de strafgevan genis in Veenhuizen heeft gistermiddag danig misbruik gemaakt van ’t kraam bezoek dat hij aan zijn vrouw bracht. De Haarlemmer was onder begelei ding van een gestichtswachter naar de kliniek aan de Wilhelminastraat geko men. Terwijl hij met zijn vrouw alleen was bleef le begeleider, zoals dat offi cieel moet, bescheiden in een kamertje apart. Het onderonsje nam nogal wat tijd in beslag en dus ging de gevange nisfunctionaris op onderzoek uit. Wel wat laat, of precies op tijd het is maar hoe je dat bekijkt, want de vo gel bleek gevlogen De Haarlemmer moet nog drie weken jitzitten van een straf van zes maan- ien. Bij de politie staat de man voor- ;aan niet alleen meer als in- maar ook als uitbreker bekend. ENSCHEDE Hard drugs zijn waar schijnlijk de oorzaak geweest van de dood van een 19-jarige middelbare scho lier in Enschede. Dit heeft de politie van Enschede meegedeeld. De jongen werd be gin deze week dood in bed gevonden. Het VNO zegt in een woensdag uitgege ven verklaring het verstandig te vinden dat de werkgevers zich hierop terstond be raden. Het uitgangspunt was namelijk steeds, dat tussen georganiseerden en ongeorganiseerden in de onderneming met werkgeversgeld niet wordt gediscrimi neerd. Het motief van de werkgeversbij dragen was tot nu toe het feit, dat de vak bonden zoveel werkzaamheden verrichten, die van unt zijn voor alle werknemers, voor de onderneming of voor de bedrijfstak, of voor de samenleving, terwijl de kosten uit sluitend uit de contributies van de georga niseerden moeten worden gedekt. Met de mededeling van de vakbonden over de bestemming, die zij aan de werk geversbijdragen willen geven, is volgens het VNO de basis van de regeling in dis cussie gekomen en zelfs weggevallen. AMSTERDAM. Categorale organisa ties en de vakcentrales zouden elkaar in de dienstensector vooral kunnen aanvul len. De categoralen zouden in de struc tuur van de vakcentrales moeten worden gepast, zodat in de overkoepelende organi saties voor iedereen plaats is. Dat is de belangrijkste conclusie van een rapport dat het wetenschappelijk bureau van het NW voor de situatie bij deze vakcentra le vanmiddag heeft gepubliceerd. Een uit voerige bespi eking van dit rapport op pa gina 2. PARIJS (AP) De Verenigde Staten hebben verklaard dat het nieuwe plan van het Zuidvietnamese Bevrijdingsfront (Vietcong) inzake onvoor waardelijke terugtrekking der Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam voor het einde van dit jaar onaanvaardbaar is. De Amerikaanse onderhandelaar David Bruce zei op de 120ste zitting van de Vietnam-conferentie in Parijs dat de eisen ten aanzien van onvoorwaardelijke terugtrekking „zo veelom vattend en categorisch zijn dat wij onmogelijk dit willekeurige standpunt kunnen aanvaarden, zonder dat er over gedebatteerd of onderhandeld is”. Israëlische militairen bezig met opruimingswerkzaamheden in het ziekenhuis voor chronische zieken nabij Tel Aviv dat gisteravond met raketten werd be schoten. zelfbedieningi^|tuincentrurru van de dichtst bevolkte gebieden, nabij de vroegere grens met Jordanië. Minister van Defensie Mosje Dayan kwam gisteravond meteen kijken. Hij zei dat het onmogelijk is zulke acties geheel en al te verhinderen. Hij vermoedde dat de actie was voorbereid en uitgevoerd door een groep die vanaf de westbank opereert en uit Jordanië afkomstig is. Tussen Petach Tikwa en de grens ligt een aantal Arabische dorpen. De aanval werd gedaan op een moment dat het mi- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De gemeente Bever wijk heef het geding tegen Zwanenburgs zlefbedieningsbedrijven (Vomar) over de vestiging van de supermarkt aan de Ban kerslaan verloren. Het Amsterdams Grechtshof heeft van morgen in deze zaak arrest gewezen en de gemeente gelast zich te onthouden van het posten van agenten bij de zelfbedie- .ningszaak aan de Bankerslaan: „bij voor raad uitvoerbaar’, hetgeen betekent, dat dit direct dient in te gaan. Tevens is de gemeente Beverwijk ver oordeeld in de kosten van het geding, zijn de 600 in eerste instantie en f 1200 in tweede instantie die van hedenmorgen). In totaal dus f 1.800. Dit arrest impliceert dat de N.V. Vomar de verkoop van levensmiddelen aan de Bankenlaan zal kunnen hervatten. Zoals bekend had de gemeente de ver koop van levensmiddelen op deze plaats verboden, toen deze zelfbedieningszaak het tuincentrum overnam van de heer Van Bragt. ROTTERDAM. Vanmorgen om elf uur hebben twee gewapende mannen een over val gepleegd op een bijkantoor van de „Hollandse Bank-Unie” aan de Middel- landstraat in Rotterdam. Zij maakten on geveer i 50.000 buit. Beide mannen waren gewapend met een pistool. Eén van hen hield de chef en een assistente onder schot, de andere stopte al het aanwezige geld in een tas. In een auto met een Zwitsers kenteken zijn zij er vandoor gegaan. Droog en vrij zonnig weer met weinig wind. Maxima morgen van 23 graden in het noord westen tot rond 29 graden in het zuidoosten van het land, maar later vooral in het westen en noorden verkoeling door een matige wind van zee. AAN HET STRAND Met een meer zuidoostelijke wind wordt nog iets warmere lucht aan gevoerd. Morgen volop zon bij een temperatuur van 26 tot 28 graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten; Tijdens het week einde iets koelere zeewind, maar aanhoudend zomers. Tijdens de processie die deel uitmaak te van de installatie van nieuwe Rid ders van de Distel, die werd bijge woond door koningin Elizabeth 11, verstoorde gisteren een wolkbreuk de feestvreugde. De koningin werd in haar zware ceremoniële kledij totaal doorweekt, een onplezierige belevenis die duidelijk van haar gezicht te lezen is. PARIJS (Reuter). De luchtvaart maatschappijen zijn aansprakelijk voor de schade die wordt veroorzaakt door hun vliegtuigen nabij de Parijse iuchthaven Orly, zo heeft het Hof van Beroep in Pa rijs bepaald. Het Hof bevestigde een uitspraak een lagere rechtbank die in november van het vorig jaar de klacht van twaalf dorp jes in de omgeving van de luchthaven rechtvaardig achtte. De gemeentelijke autoriteiten van deze dorpen zeiden dat het lawaai van de straalmotoren scheuren in de muren ver oorzaakte, schoolkinderen en ziesenhuis- patiënten onrustig maakte en dat het ge luiddicht maken van woningen en gebou wen kapitalen kostte. Vooral drie maat schappijen werden als de grote schuldi gen aangewezen: Air France en de Ame rikaanse maatschappijen Pan American en Trans World Airlines. Het Hof nam eveneens een uitspraak van de rechter over dat deskundigen zouden moeten wor den aangewezen voor het berekenen van de kosten die nodig zijn voor de bestrij ding van het probleem. (Van onze redactie economie) DEN HAAG. Drs. J. Boersma, de nieuwe minister van Sociale Zaken wil in de komende kabinetsperiode een inkomens beleid uitstippelen, dat zoveel mogelijk Europees is gericht. Hij zal dat doen in nauw overleg zowel met de vakcentrales, die van zo’n beleid grote voorstanders zijn en waaruit de mi nister zelf s voortgekomen, als met de werkgevers. Zoals bekend moet de Sociaal- Economische raad nog steeds een advies aan de regering uitbrengen over het in komensbeleid. Hoe minister Boersma over bepaalde actuele sociale problemen denkt, staat te lezen in een vraaggesprek met hem op pagina 11. Verwachting van het K.N.M.l tol vrij dagavond Bloemstraat 34. IJmuiden. Tel. Showroom Vechtstraat 2, Tel. Vit het binnenland2, 11 Buitenlands nieuws Van Dag tot Dag Achtergrond Uit stad en omgeving 5, Weerrapport Beeldverhalen H oppelepop Kunst Radio en TV Economisch nieuws13 Scheepsberichten 13 Beurs 13 Sport 15, 17 Luidsprekers 18 LONDEN (AFP en Reuter). Prinses Anne, de 20-jarige dochter van koningin Elizabeth, heeft gisteravond in een zieken huis in Londen een spoedoperatie onder gaan om een ontstoken cyste in de eier stok te verwijderen. De operatie werd verricht door de gynaecoloog van de koningin, sir John Peel. De toestand van de prinses is be vredigend. Uitgebreide sortering dames-heren-en kinder suede- nappa-en lamsvacht jassen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1