Negende wereldtitel Agostini Ook HBS niet opgewassen tegen sterke Haarlemmers Nieto toch weer langs Rood en Wit lijkt al zeker van de titel Circuit van Zandvoort iets te moeilijk voor onervaren motorcoureurs HHC bijna door Bloemendaal verrast PEDRO RODRIGUEZ VERONGELUKT De Vries en Schurgers i K ZEER GOEDE PRESTATIES VAN MINDERE SOFTBALGODINNEN Oostenrijk gelijk tegen Brazilië voor Francaise Van Lennep en Hezemans tweede op Nürburgring Wereldtitel floret 12 te IF9- lib J (Van onze cricketmedewerker) Vlotte start Scoringskansen MAANDAG 12 JULI 1971 A 1 te w %Wtez (Van onze sportredactie) *wwwyuwvvvvvvvvvvvvvvvvvvv\AAAAAA/v\AAAAAAAAAAA/vv\A/vv^^ De totaal verwrongen resten van de Ferrari 512 waarmee Pedro Rodriguez verongelukte. 16) en Van Staaij (1 voor 12) in prima vorm waren. De Amsterdammers zaten dan ook reeds op 43 aan de kant. De twee eerste HCC-wickets gingen voor slechts 14 runs neer, doch Jeroen Zweerts vervulde met 93 weer eens een glansrol en daar ook Spekking (27 not out, V. Blaisse (31) en Abendanon (16 not out) zich niet onbetuigd lieten, kon HCC II op 188 voor 5 sluiten om VRA voor innings in te sturen. De Amsterdammers lieten zich niet voor de tweede maal voor een prikje van de mat sturen. Bij een stand van 92 voor 5 werden de stumps getrokken. buiten bewustzijn en verschrikkelijk verminkt. Bij aankomst in het zieken huis in Neurenberg constateerden de artsen dat zijn toestand hopeloos was. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Hoewel verrassingen in de softbal-hoofdklasse uitbleven hebben met name de laag geklasseerde ploegen zeer goede prestaties geleverd. Titelpre- tendente HHC liep bijna de gehele wed strijd tevergeefs storm op de Bloemen- daal-veste. Pas op de valreep won HHC met 1-0. Terrasvogels zegevierde welis waar ruim over UW met 8-1, doch impo neerde bepaald niet. grootte in de vierde inning de marge tot 5-1. Een inning later was de strijd defini tief gestreden, toen Ludy van Mourik met Wil Janssen en René van der Berg op de honken een homerun sloeg en de eindstand op 8-1 bepaalde. I mo vo< gei De me 5-1 set me C par sch een gel Ne 1-6 ma aar 1 ha: <;oi 3-( gis ne re d te n s] te V 2! T In te lai ee ne la en Enkele politieagenten die onmiddel lijk toeschoten raakten bij het reddings werk gewond. Eén van hen was er zo slecht aan toe dat hij naar een zieken huis in Neurenberg moest worden ge bracht. Rodriguez was na zijn crash NEURENBERG. De Mexicaanse Grand Prix-coureur Pedro Rodriquez is gistermiddag tijdens de 200 mijls- sportwagenrace van Neurenberg op het circuit van de Norisring met zijn Fer rari 512 dodelijk verongelukt. Het on geluk gebeurde in de twaalfde ronde van de eerste manche toen Rodriguez in leidende positie lag. In een „S” bocht klapte de rechtervoorband van de Ferrari waarna de geroutineerde Ro driguez iedere controle over zijn wagen verloor, die dwars over de weg schoof en tegen een muur klapte. Daarna ca ramboleerde de renwagen op de baan en vloog in brand. Onmiddellijk nadat Rodriquez door een baancommissaris uit zijn wagen was gehaald, botste de Westduitser Hlidn met zijn Porsche op het brandende wrak. De Duitser bleef ongedeerd. VRA had niets in te brengen op de aan val van HCC II, waarin Auke Smits (4 voor 9), Keilholz (3 voor 7), Abendanon (2 voor Met het verongelukken van Rodriguez heeft de autosportwereld één van haar markantste coureurs verloren. De klei ne, ambitieuze Mexicaan, die op 18 januari 31 jaar was geworden, was de tweede zoon van de familie Rodriguez die bij het bedrijven van de autoren- sport om het leven kwam. Op 2 no- Ook nu waren de 350- en 500 cc-klasse voor Giacomo Agostini, die met zijn vuur rode MV-Agusta in de laatste klasse de wereldtitel behaalde, zijn negende in to taal. Pech had Rob Bron in de slotfase van de race. Een technisch mankementt maakte dat hij een pitstop moest maken en terugviel tot de achtste plaats. Daar door werd hij voorbijgestreefd in de rang schikking voor de wereldtitel. Turner, die tweede werd in de race, nam de tweede Van Rijn (HBS) in actie met wicketkeeper Tuininga (Rood en Wit). Rood en Wit won deze ontmoeting met vijf wickets. HBS 131 all out. Rood en Wit 134 voor 5. ZANDVOORT. Wat insiders al lange tijd voorspelden, werd gisteren tijdens de motorraces op het circuit van Zandvoort waarheid: Kees Bouwmeester, de man die vorige keer twee races op zijn naam schreef, kwam in het Scheivlak ten val en moest per ambulance naar een ziekenhuis afgevoerd worden. Daar constateerde men „slechts” een gebroken arm en daarmee kwam Bouwmeester er goed af want vol gens ooggetuigen raakte hij in rul zand het spoor bijster, werd van de.motor afge slingerd en kwam een tiental meters ver der weer op de grond terecht. Valpartijen waren er trouwens bij de vleet en daaruit kan men de conclusie trekken dat het cir cuit toch iets te moeilijk is voor deze nog tamelijk onervaren rijders, die vaak met zware motoren aan de start verschijnen. Bloemendaal, dat afgelopen week tegen Onze Gezellen op alle fronten faalde, be wees zich snel van een dergelijke mis stap te kunnen herstellen. Het favoriete HHC werd met veel overtuiging tegemoet getreden. Aanvallend kon HHC geen vuist maken en werpster Jetta Mantel kwam mede door de steun van haar veldsters nauwelijks in moeilijkheden. Vrij onver wacht sloeg HHC in de laatste inning toch nog haar slag. Yvonne Serné opende met een honkslag en kon dankzij een opoffe- ringsslag doordringen tot op het tweede honk. Op een honkslag van Dinie Zwane- veld in het midveld nam coach Paula van der Mark alle risico’s en stuurde Yvonne Serné door naar huis, waar catcher Mar tha Provenzano luttele centimeters tekort kwam om de run te voorkomen. Werpster Marian van Ginhoven, die slechts Vera Egner een honkslag mest toestaan, hield de zege in de laatste Bloemendaal-slag- beurt stevig vast. Onze Gezellen ging tegen De Pinquins vlot van start en nam ondanks enkele in valsters via een fout op een slag van Ine ke Wessels en een honkslag van Wil Kar mes een 2-0 voorsprong. Hoewel de ploeg uit Haarlem-Noord ook in de vierde inning nog fraaie scoringskansen kreeg, was het WENEN. De Francaise Marie-Chantal Demaiile werd wereldkampioene floret. Daarvoor was een barrage nodig met de Hongaarse Hildiko Ujlaki Rejto. De Roe meense Ana Pascu werd derde. De strijd werd beheerst door een inci dent rond wereldkampioene Galina Gore- chova. De Russin werd bij de stand 3-3 in haar partij tegen de Roemeense Anna Pascu twee maal gewaarschuwd wegens het leveren van weinig strijd. Daarna werd zij gediskwalificeerd. Een Russisch protest werd door de jury d’appel verwor pen. Rusland veroverde gisteravond de we reldtitel voor sabelequipes. In de finale won Rusland met 9-7 van Hongarije. Ita lië werd derde en Polen vierde. Nederland werd in de voorronde uitgeschakeld door Polen: 11-5. In de vijfde inning kwam EDO echter terug tot 4-2 na infield-hits van Tine Har- debelt en Suze van Breukelen, gevolgd door scherp honklopen. In de zesde inning kon EDO zelfs door S. Breuring honk slag tot 4-3 naderen na een misgreep aan HCK-zijde. Ondanks een serie veld- SAO PAULO De voetbalwedstrijd Bra ziliëOostenrijk is gisteravond in Sao Paulo geëindigd in een gelijkspel: 1-1. Pele, die nog één interland speelt, was de maker van het enige Braziliaanse doel punt. Hij scoorde in de 36ste minuut. Zes minuten na rust zorgde Jara voor de Oos tenrijkse gelijkmaker. De Pinquins herstelde zich van de ne derlaag tegen EDO en nam op Onze Ge zellen met 5-3 revanche voor de destijds geleden 6-4 nederlaag. HCK kwam verder uit de degradatiezorgen door EDO even eens met 5-3 aan de verkeerde kant van de score te laten. Storks verweerde zich in Haarlem fel tegen DSS. Niet zonder moeite kon DSS met 3-1 de winst in eigen huis houden. Vodo SC tenslotte won van Celeritas, dat de degradatie vermoedelijk niet meer zal kunnen ontlqpen. Een mat spelend Terrasvogels heeft voor opmerkelijk weinig publiek de hoge plaats op de ranglijst niet waar kunnen maken. Zelfs slaagde UW er in in de eerste slagbeurt door José Peek op een tweehonkslag van Ingrid van Reenen een 1- 0 voorsprong te nemen. Pas in de derde inning zorgde Elly Zweers voor de eerste Santpoortse hit, Ópofferingsslagen stelden Jet Jonker toen in staat Terrasvogels een 2- 1 voorsprong te bezorgen. Terrasvogels begreep in deze fase van de wedstrijd, dat het niet moeiteloos over de verzwak te Utrechtse ploeg kon heenlopen. Honk- slagen van Ria Duyn en Jet Jonker ge volgd door een tweetal veldfouten ver- Nurnburgring, derde in de 12 uur van Sebring en eerste in de 1000 kilometer van Parijs. In datzelfde jaar en in 1962 was het broederpaar de grote sensatie in de 24 uur van Le Mans en won het nogmaals de 1000 kilometer van Parijs. In 1963 besloot Pedro, ondanks de dood van Ricardo, geplaagd door nos talgie, een solocarrière te proberen. Een loopbaan die na Grand Prix-over- winningen in 1967 (Zuid-Afrika) en 1970 (België) eigenlijk pas dit jaar illuster scheen te worden. Met Jackie Oliver won hij de 24 uur in Daytona, de dui zend kilometer van Monza en de dui zend kilometer van Francorchamps. Als Formule I-rijder werd hij in ’71 vierde in de Grand Prix van Spanje, vierde op Silverstone, negende in Monaco en tweede op het circuit van Zandvoort. Zijn laatste triomf behaalde hij samen met Richard Attwood in de 1000 kilo meter van Oostenrijk. Pedro Rodriguez was de 39e Formule-I-coureur, die sinds het einde van de tweede wereld oorlog verongelukte. juist De Pinquins dat naast Onze Gezel len kwam toen Elly de Haas een vrije loop forceerde en Fieke Strijbis een hit gaf. Ook in de vijfde inning hielden beide ploegen elkaar in evenwicht: 3-3. In de zesde inning sloeg De Pinquins definitief toe. Had Ineke Wessels chter niet gefaald op een korte tik van Fieke Strijbis, dan zou de honkslag van Rietje Lennings geen effect gesorteerd hebben. Hoewel Onze Gezellen in de laatste slag beurt door honkslagen van de jeugdige Tineke van der Wiel en Ineke Wessels nog gevaarlijk werd, liet de Heemsteedse formatie de zege niet meer los. Fouten speelden in het duel tussen HCK en EDO een belangrijke en beslissende rol. Wat EDO tegen De Pinquins en Vodo wel was gelukt het begin van de wed strijd ongeschonden doorkomen gebeur de tegen HCK niet .Een vrije loop voor openingsslagvrouwe Immy Wals en een fout op een slag va, Nel Ferdinandus bracht HCK na honkslagen van Yvonne Immer en Hetty Verdam gemakkelijk aan een 2-0 voorsprong. Een voorsprong, die in de derde inning tot 4-0 werd opgevoerd na een diehonkslag van Karin Kort met Yvonne Immer en Ingrid Russler op de honken. 350 de 50.316 km in 23.00.59 (131.173 km-u gem). Sportmachines boven 500 cc: 1. Arie Mol (Rotterdam) Honda 736 de 50,316 km in 22.09.9 (136.409 km.u. gem). Zijspannen om het kampioenschap van Nederland: 1. Freek Steiginga-Jan Kort (Medemblik) Honda Kneeler de 33.544 km in 15.55.2 (126.422 km-uur). 2. Kees en Jan Smit (Heerhugowaard) BMW, 3. Herman Oosterloo-Klaas Hendriks (Deventer) BMW. De carrières van Pedro en Ricardo waren zeer nauw met elkaar verweven. Deze twee „wonderkinderen van het stuurwiel”, zoals hun bijnaam luidde, waren opgegroeid in een lucht van ben zine en olie. Vader Rodriguez namelijk had, voordat hij een van de rijkste grootgrondbezitters van Mexico werd, het beroep uitgeoefend van automon teur. Met speciale dispensatie van de Mexicaanse president namen Pedro en Ricardo, respectievelijk 17 en 15 jaar oud, in 1957 deel aan hun eerste offi ciële autorace. Na een groot aantal suc cessen te hebben behaald in Zuid-Ame rika zochten zij het wat verderop. In 1961 werden zij, onstuimig rijdend, tweede in de 1000 kilometer op de plaats van de Amsterdammer over. De man die op het circuit van Drente de meer dan 100.000 toeschouwers tot groot enthousiasme bracht heeft juist een punt minder dan de Nieuw-Zeelander. UISLAGEN: Uitslag 50 cc-klasse: 1. Nieto (Sp) met Derbi de 60.326 km in 26 min. 18,5 sec.; 2. De Vries (Ned) met Van Veen-Kreidler 26.19.1; 3. Schurgers (Ned) met Van Veen-Kreldler 26.25.0; 4. Meyer (Ned) met Jamathi 27.00.3; 5. Van Dongen (Ned) met Ja- mathi 27.42.3. Stand: 1. Nieto 62 pnt; 2. De Vries 57 pnt; 3. Schur gers 34 pnt. 125 cc: 1. Nieto (Spa) Derbi de 103.415 km n. 40.07.9 (gem. 103.415 km/u.); 2, Sheene (GB) Suzuki 40.08.3; 5. Van Dongen (Ned) Yamaha 41.16.80. Stand: 1. Sheene (GB) 49 pnt; 2. Nieto (Sp) 45 pnt. 250 cc-klasse: 1. Braun WDld) met Yamaha de 129.27 wm in 47.09.5 (gem. 164.471 km/u.; 3. Read (GB) met Yamtha 47.11.1. Stand: 1. Read 55 pnt; 3. Braun 35 pnt. Uitslag 350 cc-klasse: 1. Agostini (It) met MV Agusta de 155.124 km in 55.29.9 (gem. 167.707 km/u.); 4. Bult (Ned) met Yamaha 57.44.7. Stand: 1. Agostini 60 pnt; 2. Bult 26 pnt. 500 cc: 1. Agostini (It) MV Agusta de 180.978 km in By AAC leverde Henk Rikse zaterdag tegen HBS een prima allround prestatie. De Amsterdammers, die eerst aan bat kwamen, boekten een totaal van 149. Hier van nam Rikse er 56 voor zjjn rekening. Ook openingsbatsman Oostra (32) en Gai ney (22) bereikten goede scores. By HBS was Peter van Wel (45) de enige, die de ACC-aanval op d juiste wijze bespeelde. Rikse (3 voor 26) en Griebling (2 voor 30) bowlden met veel vuur. Het meeste succes had Mulder, die met 5 voor 24 als invaller een veelbelovend debuut maakte. HBS was voor 117 all out. Aanvoerder Pim van der Vegt won tegen Rood en Wit eindelijk eens de toss en verkoos te gaan batten. Dat HBS op 25 reeds drie wickets, waaronder dat van Van der Vegt zelf (12) kwijt zou zijn, gaf een streep door zijn rekening. In de Haarlemse aanval kwamen Van Son (5 voor 35) en Onstein (1 voor 26) zeer vinnig van de „pitch”. Maarten Tuininga ving zowel Van Wel als Van der Vegt, die er meer een steekspel van maakten, achter de palen.uit. Ook Asselbergs (2 voor 17), Wijkhuizen (1 voor 13) en J. W. Tuininga (1 voor 15) hanteerden de bal met succes, waardoor HBS met moeite aan scoren toe kwam. Albert van Rijn bood echter prima verzet en kwam met een fraaie, doch niet geheel kansloze 50 prima voor de dag. Aantrek kelijk werd de HBS-innings even, toen de Engelsman Berresford aan bat vijf kapitale zessen over de tribune en de Spanjaards- laan op joeg, doch daar hij te weinig steun kreeg zat HBS voor 131 aan de kant en moest hij met 38 not out blijven. Toch gaf HBS zich niet zomaar gewon nen. Ook Derogée (3 voor 42) en Berresford (1 voor 25) trokken onmiddellijk fel van leer, waardoor op 16 reeds drie Rood en Wit-wickets gesneuveld waren. Bouwman (38) en J W. Tuininga (34) brachten Rood en Wit met zeer rustig spel uit de moeilijk heden. Nadat op 89 beide batslieden ge sneuveld waren, voerden Onstein en aan voerder Wijkhuizen, die met respectievelijk 26 en 18 not out bleven, Rood en Wit naar de overwinning. Het veldwerk van HBS stond op zeer goed peil. Speciale vermel ding verdient het knappe slipsfielden van Risselada, die drie prachtige vangen hield. Het Schiedamse Excelsior bengelt nog steeds op de onderste plaats van de rang lijst. Ook tegen het Haagse Quick bleek men niet tot winst in staat. Toch zou het jammer zyn, als deze ploeg na één seizoen weer zou moeten degraderen, want het enthousiasme, waarmee de Schiedammers zich telkens weer in de strijd werpen, komt men nog maar weinig op de Nederlandse cricketvelden tegen. Het zwakke punt bij Excelsior is het batten. Tegen Quick had men op het goede bowlen van Burki (4 voor 56) en Klyn (4 voor 5 in 6 overs) bijna drie uur nodig om 114 runs op het bord te brengen. Dit lage totaal kwam nog voor namelijk op rekening van Wim Schewe, die met 52 topscorer werd. Het bowlen, doch vooral het sublieme veldwerk der Schiedammers is boven alle lof verheven. Bowler Van Gelderen liet in 12 overs vier batslieden op de eerste bal sneuvelen. Zijn bowlingcijfers (5 voor 24) spreken duidelijke taal. Ook Koos Gouka (2 voor 55) kwam in de aanval sterk voor de dag, waardoor Quick op 75 reeds zeven wickets kwijt was en duidelijk in moeilijk heden verkeerde. Het was tenslotte aan voerder Hebeis, die samen met Van Eek Quick naar de overwinning voerde. Beide batsmen bleven met respectievelijk 16 en 25 not out, toen het totaal ten koste van zeven wickets bereikt was. Hij had verbrijzelde benen, ernstig schedel- en bekkenletsel en was voor vijf en twintig percent verbrand. Na een eerste stilstand van het hart slaag de specialisten er nog wel in Rodriguez weer tot leven te brengen maar de dood was daarna nog slechts een kwes tie van seconden. De Finse Porsche- coureur Kinnunen nam geen deel meer aan de tweede manche van de wed strijd. Hij had het ongeluk van Rodri quez van zeer nabij zien gebeuren en daardoor een shock gekregen. 1.04.47.8 (gem. 167.581 km/u.); 8. Rob Bron (Ned) Suzuki op twee ronden. Stand: 1. Agostini 90 pnt; 3. Rob Bron 35 pnt. NÜRNBURGRING De combinatie Gijs van Lennep-Toine Hezemans is gis termiddag in de Grote Prijs voor toerwa- gens op de Nürburgring, met een Alfa Romeo, tweede geworden achter Dieter Glemser-Helmut Marko (W-Dld-Oost) in een Ford Capri. Drie teams, de twee eerst genoemde plus Huber-Lauda (Oost), leg den in zes uur 38 ronden af. De winnaars bereikten het recordgemiddelde van 143,2 km per uur. Van Lennep-Hezemans lieten een gemiddelde noteren van 142,2 kilome ter per uur, hetgeen goed genoeg was om de 1600 tot 2000 cc-klasse te winnen. Grote pechvogel in deze race was de WeStduitse Formule I-rijder Rolf Stomme len met Ford Capri, die in de training de snelste was. In elke ronde was hij 16 se conden sneller dan de concurrentie. In de achtste ronde viel Stommelen uit door een klapband, waarna zijn wagen tegen de vangrail botste en zwaar beschadigd werd. Na vier wedstrijden om de Europese beker voor toerwagèns hebben Dieter Glemser en de Italiaan Luigi Picchi de leiding in het klassement met ieder 27 punten. Derde is Toine Hezemans met 21 pnt. HOHENSTEIN. Jan de Vries is er zondag in de Oostduitse Grand Prix niet in geslaagd winst te boeken op Angel Nieto, zyn grote rivaal in de stryd om de wereldtitel in de 50 cc-klasse. De hoop dat de Fries na zjjn winst op Francorchamps ook op de 8618 meter lange Sachsenring met zjjn Van Veen-Kreidler sneller zou zjjn dan de fabrieks-Derbi bleek jjdel. De kleine Spanjaard heeft echter felle strjjd moeten leveren tegen de Kreidlers. Uit- eindelyk bleek dit maal Nieto, die tot nu toe alleen in de Asser TT De Vries kon verslaan, sneller. Het verschil bedroeg slechts 0,6 sec. met Jan de Vries. Jos Schurger finishte als derde. Angel Nieto boekte door zjjn zege drie punten winst op De Vries. Nieto legde de race op de 8618 m lange Sachsenring af met een ge middelde van 137.582 km per uur. Hjj zorgde voor een nieuw ronderecord door in zjjn snelste ronde een gemiddelde van 139,877 km per uur te draaien. fouten in de gelijkmakende slagbeurt kon HCK niet verder uitlopen dan 5-3. Een zeer verdienstelijk spelend Storks heeft in Haarlem kans gezien, evenals destijds in Den Haag DSS handen vol werk te bezorgen. De Haags ploeg onder lei ding van coach Jimmy Bell, kreeg zelfs voldoende scoringskansen, maar slaagde er slechts in de zesde inning in via een tweehonkslag van Sylvia Jansen de eer te redden. DSS in deze wedstrijd gecoacht door Joanne Palumbo van het Springfield College, leidde echter op dat ogenblik reeds met 3-0. Runs, die alle in de twee de inning vergaard waren op veel kort slagwerk. Met welwillende medewerking van het Storks-veld bereikten Margreet van den Bos ,Marja van Schie en Corrie Lippus gemakkelijk de thuisplaat. Daarna stond het Haagse veld geen kansen meer toe en mede door een drietal fraaie van gen van Mar ja Mars bewees Storks wei nig te voelen voor degradatie. Vodo greep in de plaatselijke wedstrijd tegen Celeritas met 6-2 de zo broodnodi ge punten. De Haagse speelsters kunnen in ieder geval zonder al te veel zorgen op vakantie gaan. Celeritas daarentegen ver keert nu in een vrijwel reddeloze positie. STAND: Terrasvogels 12-24, HHC 11-20, De Pinquins 14-20, DSS 12-16, Onze Gezel len 11-14, Vodo SC 12-12, HCK 10-10, EDO 14-10, Bloemendaal 12-8, Storks 12-6, UW 13-4, Celeritas 13-2. Voor de komende week slechts een be perkt programma. Komende dinsdag twee interessante wedstrijden, waarin de krachtsverschillen vermoedelijk niet al te groot zullen zijn: EDOBloemendaal (19 uur) en Onze GezellenHCK (20 uur). HAARLEM De cricketcompetitie is pas tot de helft gevorderd en reeds nu is het duidelijk, dat er heel wat zal moeten gebeuren, wil het Haar lemse Rood Wit de titel in de hoofdklasse ontlopen. De geschiedenis van Rood Wit heeft echter geleerd, dat men met dit soort uitspraken zeer voorzichtig moet zijn, doch voorlopig zitten de Haarlemmers, die ook HBS aan hun zegekar honden, met ruime voorsprong en ongeslagen aan de top. Zaterdag liet HBS het trouwens lelijk liggen tegen het Amsterdamse ACC. VRA was tegen HCC II door het ont breken van de gebroeders Hergen en Jan Spits duidelijk verzwakt. De Am sterdammers werden voor slechts 43 aan de kant gezet, doch slaagden erin, nadat HCC II voor 5 gesloten had, een inningsnederlaag af te wenden. Het Schiedamse Excelsior heeft ook weer tegen Quick bewezen een moeilijke tegenstander te zijn. Bij Quick moes ten er namelijk zeven wickets sneu velen, voordat het Excelsior-totaal van 114 kon worden gepasseerd. Voornaamste uitslagen: Sportmachines t.m. 250 cc: 1. Frits Geysendorpher (Den Haag) Suzuki 247 de 50.316 in 23.23.1 (129.098 km.uur gem). Sportmachines: 251 t.m. 499 cc: 1. Henk Lodder (Hendrik Ido Ambacht) Kawasaki Door het uitvallen van Bouwmeester kon Arie Mol, die trouwens al sneller ge traind had, onbedreigd de twaalf rondjes uitrijden in de Sportklasse boven 500 cc op zijn razendsnelle Honda 750. Louis We terings, ook een van de grote mannen, was door een slechte start al kansloos maar joeg toch nog zo fel dat hij in de laatste ronde tegen het asfalt smakte en met een hersenschudding het strijdperk moest ver laten. Bepaald indrukwekkend was de op mars van Kors de Graaf in de sportklasse van 250-500 cc, die bij absentie van Bouw meester op de eersste startplaats stond. Toen Ben Majoor echter de startvlag liet vallen en de rookwolken waren opgetrok ken, stond daar nog De Graaf met zijn fraai geprepareerde Kawasaki 350. Na veel moeite kreeg hij de motor aan de praat en begon aan zijn opmars; na één ronde op de vijftiende plaats, na vier ronden op de vijfde en na negen ronden op de tweede achter de inmiddels onbe reikbare Alci Gillis op een 450 Honda. Maar het scheen voor De Graaf niet te mo gen want in de laatste ronde ging de ze kere tweede plaats de mist in door een vastloper. Nederlands kampioen bij de zijspannen werd in deze door de MAC Zandvoort voortreffelijk georganiseerde races het duo Steiginga-Kort met hun zo langza merhand onverslaanbare Honda „Kneeler” Zij trokken er in acht rondjes (waarom zo kort?) zo hard aan dat hun voorsprong aan de finish een honderdtal meters be droeg. ber 1962 verongelukte Ricardo Rodri guez, 20 jaar oud, eveneens met een Ferrari tijdens de training voor de Grand Prix voor formule I-wagens van Mexico. Na de dood van zijn broer be sloot Pedro te stoppen met racen, maar een jaar later verscheen hij, ondanks het verbod van zijn vader, toch weer op de circuits. MilMi 4 F-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12