KABINET KRIJGT DERTIEN ONDERMINISTERS en voor Auto botste op vrachtwagen: twee doden Personeelsstop bij rijksoverheid Drs. Van Stuyvenberg staatssecretaris van Binnenlandse Zaken KvanVEELEN Maand voorwaardelijk geldboetes plunderen koppelbaas Nieuw thuis voor wezen Kind dood na brand in tent Straffen van meer Kamerlid: Gebruik Aalsmeerbaan van Schiphol weinig Astmafonds bomende week valt MINISTERRAAD AKKOORD T ropeninstituut had goed jaar Engels winkeltje in abortus Koningin Juliana naar Indonesië Eis 4 jaar wegens dubbele poging tot moord dan twee jaar voor verkrachting had 2 miljoen inkomsten Kamervragen over diens tvrij stelling jehovagetuigen Vragen over verdwijnen van paling beslissing over hulp aan GKU „Geheime” stukken openbaar Nog geen nieuwe bestemming van Maasvlakte z 2 ZATERDAG 17 JULI 1971 1 EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK MAEKIEZEN/ZON neschermen rotlUIKEN/LUXAFLeX JAL0UZIEEN (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Tot staatssecretaris van Binnenlandse Zaken is benoemd drs. A. van Stuyvenberg (DS’70) uit Eindhoven. Drs. J. J. M. Oostenbrink is aangewezen als staatssecretaris van Economische Zaken. Dit heeft premier Biesheuvel gisteravond na afloop van de wekelijkse kabinets raad in Den Haag meegedeeld. V eiligheidsregels voor liften (Van onze Haagse redactie) (Van onze Haagse redactie ADVERTENTIE (Van onze redactie in Amsterdam) achtste De beide kinderen werden opgenomen in een ziekenhuis. De toestand van de achtjarige zoon Manfred is zeer kritiek. De toestand van de 39-jarige vader is re delijk. Het ongeluk gebeurde tijdens het verwisselen van de gaslampvulling. Op een kruispunt in Wanneperveen is vrij dag de 16-jarige P. J. uit Vollenhoven met zijn bromfiets tegen een links af slaande vrachtauto gereden. De jongen overleed ter plaatse. De 17-jarige N. Lubbers uit Nieuw Am sterdam heeft in Emmen het leven ver loren. De jongen reed met zijn brom fiets tegen een tegemoetkomende auto. In een ziekenhuis in Brunssum is vrijdag de 58-jarige caféhouder J. A. Bex uit Oirsbeek overleden. Enkele uren tevoren was hij met zijn bromfiets door een per sonenauto aangereden. ontvangen. Ook de toekomstige minister raadsvergaderingen zullen dikwijls in het Catshuis worden belegd. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Egas (P.v.d.A.) heeft minister Lardinois (Landbouw en Visserij) gevraagd nadere informaties te verstrekken over de oorza ken van het verdwijnen van de paling uit het Ijsselmeer, waarvan wij melding heb ben gemaakt. Verder wil hij van de mi nister weten of maatregelen genomen wor den om palingvissers en palingverwerken- de bedrijven die in moeilijkheden raken, te behoeden voor economische ondergang. Tenslotte vraagt het kamerlid of nage gaan is in hoeverre er verband bestaat tussen het beëindigen van de kuilvisserij en het verdwijnen van de paling. (Van onze Haagse redactie) Op de instellingen van wetenschappelijk onderwijs en de door het rijk gesubsidieer de instellingen zal door de betrokken mi nisters een dringend beroep worden ge- DEN HAAG. Het kabinet heeft nog geen beslissing genomen over een even tuele steunverlening aan de in grote moei lijkheden verkerende Groninger Kleding Unie. Dit deelde premier Biesheuvel gisteren mee na afloop van de wekelijkse kabinets- zitting, waar de moeilijkheden bij dit be drijf grondig zijn doorgenomen. De ko mende dagen zal nog overleg worden ge voerd met de betrokken burgemeesters van de gemeenten waar het bedrijf vesti gingen heeft. Ook zal de commissaris van de Koningin in Groningen in het beraad worden betrokken. Premier Biesheuvel deelde vrijdag mee 9 juli niet mag worden overschreden. On der werkelijke personeelssterkte wordt in dit verband verstaan het op die datum in dienst zijnde personeel, vermeerderd met het aantal dergenen met wie een schrifte- daan een overeenkomstige gedragslijn te volgen. De maatregel zal in op korte termijn te voeren overleg per departement zijn nadere uitwerking vinden in de vaststel ling van de begrotingsformatie 1972. Daar bij zal tegelijkertijd worden aangegeven in welke mate en in welke gevallen nog in de resterende maanden van 1971 in ver band met de aanwezige knelpunten op de begrotingsformatie kan worden vooruitge lopen. Vervanging van krachten, die na 9 juli de dienst verlaten anders dan door op wachtgeldstelling is toegestaan. Er worden voorts richtlijnen gegeven voor interne overplaatsingen, lopende af spraken met sollicitanten en naleving van en controle op de maatregel. „Uiteraard zou het niet juist zijn de maatregel te omzeilen door het aantrek ken van krachten van uitzendbureaus. Het uitbreiden van het aantal van deze krach ten na 9 juli zal slechts kunnen geschie den, indien zulks niet in strijd is met de strekking van het regeringsbesluit” aldus de door minister Geertsema van Binnen landse Zaken ondertekende richtlijn. lijke afspraak is gemaakt ter vervulling van een op 9 juli bestaande vakature. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Van Ooijen (P.v.d.A.) heeft de ministers van Defensie en Justitie gevraagd de Wet op de Kerkgenootschappen zo te wijzigen dat ook de getuigen van Jehova bediena ren van hun godsdienst kunnen aanwijzen die dan vrijgesteld zullen worden van ver vangende dienst. DEN HAAG. De ministerraad heeft vrijdag besloten dat tijdig voor het debat over de regeringsverklaring alle relevante stukken zullen worden gepubliceerd die onder verantwoordelijkheid van het voor gaande kabinet of leden daarvan aan in formateur prof. Steenkamp ter inzage zijg gegeven. Minister-president Biesheuvel heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel, hiervan op de hoogte gesteld. Deze had de bewindsman het verzoek tot publi- katie overgebracht, nadat P.v.d.A.-fractie- leider Den Uyl een desbetreffend voorstel door de gehele Kamer zag gesteund. di at n n: D Drie jaar geleden ging de verdachte vanuit Suriname naar Nederland. Op zijn kosten kwamen zijn vrouw en de bij hun in huis wonende Glorie eveneens naar Ne derland. Zij betrokken een flat in de Bijl mermeer. Na een tijd kreeg de verdachte het vermoeden dat zijn vrouw een verhou ding met Glorie had. Maandenlang duurde voor hem de spanning in zijn huwelijk en in zijn huis. Dit culmineerde in de schiet partij op 6 maart. Uitspraak 30 juli. Een 26-jarige losarbeider en een 25-ja- rige sloper, die beiden hebben bekend, sleurden het meisje, dat ’s avonds op weg was naar huis, in een auto en reden naar de omgeving Arnhem, waar zij zich om beurten aan het kind vergrepen. Uitspraak 30 juli. Bij een frontale botsing vrijdag op de kop van de Afsluitdijk is de 34-jarige mevr. Wittebrood uit Zaandam omgekomen. Haar 35-jarige man werd met een sche- delbasisfractuur overgebracht naar het ziekenhuis in Groningen. Hij verkeert in levensgevaar. Ook de twee kinderen van het echtpaar, 8 en 10 jaar, werden gewond. Dit deelt het college van B. en W. van Rotterdam mede naar aanleiding van vra gen van de raadsleden Van der Have, Van Heezik en Lems (allen P.v.d.A). Alle aan vragen zullen, aldus het college, nauwkeu rig worden bekeken. Dit vergt tijd. Het betwijfelt of toekomstige voorstellen voor terreinuitgifte op de Maasvlakte vergezeld kunnen gaan van een definitieve indeling van de gehele Maasvlakte. zwakke optreden van de politiemensen in Rotterdam en Brielle heeft ertoe ge leid, dat de mensen de zaak niet zo ernstig opnamen”. Volgens de raadsman heeft de politie de plunderingen van de kantoren van de heer Strasser en van de bungalow in Brielle ten onrechte als een civielrechterlijk ge beuren gezien. „Toen de politie lijdelijk bleef toezien ontstond er een soort ludiek gebeuren.” De onderwijsactiviteiten ten dienste van de voorbereiding van jongeren-vrijwilli gers, uit te zenden deskundigen, tropen artsen etc. die deels in opdracht van de overheid werden uitgevoerd, lieten in de vorm van cursussen een groei van 22 percent zien. Het aantal deelnemers aan deze cursussen steeg met ruim 48 percent. Het instituut verzorgde in het vorig jaar 45 wetenschappelijke publikaties, die be trekking hebben op het ontwikkelingswerk. Het aantal bezoekers aan het tropeninsti tuut steeg in 1970 met 40 percent tot 113.500 personen. THOLEN. De felle brand, die woens dag de tent van de uit vier personen be staande familie Janissen uit Eerbeek die op dat moment op de camping „De Muije” in St. Maartensdijk, verbleven, in de as legde en waarvan wjj berichtten, heeft nu een tweede slachtoffer geëist, namelijk de vijfjarige zoon Roy. De moeder, de 35- jarige mevr. C. J. Janissen-Klomp over leed woensdagnacht aan haar verwondin gen in een ziekenhuis. BREDA. Op de weg BredaZundert z(jn vrijdagmiddag de 60-jarige heer P. van Dijk en zijn 34-jarige dochter mevr. De Ridder-Van Dijk, beiden uit Breda, om het leven gekomen. De man van mevr. De Ridder is ernstig gewond. Zij reden met een auto frontaal tegen een vracht wagen, die om onbekende reden remde en op de andere weghelft kwam. ROTTERDAM. Een nieuwe indeling van de Maasvlakte is voorlopig nog niet in zicht. Dit ondanks de vele aanvragen, die in de afgelopen tijd zijn binnengeko men nadat het plan tot vestiging van een Hoogovenbedrijf op de lange baan is ge schoven en geen zekerheid meer bestaat of dit er ooit zal komen. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid De Beer (V.V.D.) heeft de minister van Verkeer dr. Drees gevraagd maatregelen te bevorderen om de geluidsgevoelige Aalsmeerbaan van Schiphol zo min moge lijk te gebruiken. De vraag wordt gesteld naar aanleiding van het feit dat de bewoners van Aals meer in de eerste week van deze maand gedurende drie nachten veel hinder heb ben ondervonden van vliegtuiglawaai. De zogenoemde Rozenburgbaan was toen bui ten gebruik gesteld wegens het maaien van gras en dientengevolge werd de Aalsmeer baan benut. In hetzelfde fraai gelegen buitenhuis, dat mr. Biesheuvel overigens niet ambieert als woning, zullen de voorbereidende bespre kingen voor de regeringsverklaring en de begroting-1972 worden gehouden. AMSTERDAM. Wegens een dubbele poging tot moord heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam vrijdag vier jaar gevangenisstraf geëist tegen een 38-jarige in Brits Guyana ge boren man. Deze wordt ervan verdacht begin maart van dit jaar zijn echtgenote, de 37-jarige Helouisc Heder en haar 26- jarige minnaar Rudolf Glorie met pistool schoten ernstig te hebben verwond. De vraag wordt gesteld naar aanleiding van een uitlating van mr. W. Spermon bij het Hoog Militair Gerechtshof, die stelde dat de getuigen gediscrimineerd worden ten opzichte van katholieke en protestant se geestelijken, die vrijstelling van dienst en van vervangende dienst krijgen. Volgens de vraagsteller zou net als in de VS. Zweden en de Bondsrepubliek een getuige van Jehova, die een be paald aantal uren aan prediking besteedt, van dienst vrijgesteld moeten kunnen wor den. ARNHEM. Twee jaar en zes (respec tievelijk vier) maanden gevangenisstraf heeft de officier van Justitie in Arnhem vrijdag geëist tegen twee Arnhemmers, die op 15 augustus het vorig jaar een vijftien jarig meisje uit Rheden hebben verkracht. Mr. Biesheuvel deelde mee dat in to taal dertien staatssecretarissen zullen wor den benoemd, onder wie één vrouwelijke onderminister. Van de dertien staatssecre tarissen zullen vijf uit de K.V.P. afkom- sit zijn, twee uit de V.V.D., twee uit de A.R.P., twee uit de C.H.U. en twee uit DS’70. De namen van vijf van hen zijn reeds bekend. De overige acht zullen worden benoemd op justitie (A.R.), CRM (één V.V.D.’er en één K.V.P.’er), Onderwijs (K.V.P.), Verkeer en Waterstaat (C.H.U.) en Sociale Zaken (V.V.D.). kZ\/\A/VV\/VVVVV\rWV\AZVV\A/VA/VVVVVVVVVVVvVV\/V\A/VV'iA*VVV\^/VVVVVV%AA/VVVV\A/VVVVVVVVV^/'^/lA/VVVV^AR/V Meer vergaderingen in Catshuis (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De ministerraad heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan het zogenoemde ontwerp-Liftenbesluit. Met deze, op de wet op de gevaarlijke werktui gen te baseren algemene maatregel van bestuur zal uitvoering worden gegeven aan een in Benelux-verband tot stand ge komen reglement, dat veiligheidsvoor schriften voor liften inhoudt, die dienen om op bouwwerken personen en goederen te vervoeren. De zeven veroordeelden hadden zich volgens de politierechter schuldig gemaakt aan diefstallen uit de kantoren van koppel baas Strasser aan de ’s-Gravendijkwal in Rotterdam en uit een bungalow van de koppelbaas in Brielle. Hij achtte hen voorts schuldig aan huisvredebreuk. Alle verdachten verklaarden tijdens de behan deling van hun zaak, dat zij vrijdagavond 18 juni in actie waren gekomen, omdat zij van de koppelbaas loon te goed hadden en omdat het er op die avond niet naar uit zag, dat zij hun geld zouden krijgen. Meer dan honderd woedende werknemers dron gen die vrijdagavond de kantoren van de koppelbaas binnen. Zij plunderden het kantoor leeg en namen het grootste deel van de inboedel als onderpand mee. Later vertrokken ongeveer 70 man naar de bun galow van de heer Strasser in Brielle, waar de roof- en plunderpartij werd voortgezet. Eén van de verdedigers, mr. G. van Manen, leverde ritiek aan het adres van de politie in Rotterdam en Brielle. „Het AMSTERDAM. Het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen in Amsterdam heeft in 1970 door uitzending van eigen des kundigen aan ontwikkelingsprojecten in 27 landen deelgenomen. Het aantal „man maanden” dat daarbij op enigerlei wijze In de tropen aan de totstandkoming van ontwikkelingsprojecten werd besteed, steeg met 40 percent tot 93. AMSTERDAM. In een snuisterijen winkeltje bij de Engelse stad Birmingham is het Pregnancy Advice Bureau Ltd ge vestigd dat artsen in Nederland, Frank rijk en Denemarken zijn diensten heeft aangeboden als bemiddelingsbureau voor abortus in Engeland. De Federatie van Maatschappelijk Advies- en Informatiebu reaus (MAI) heeft de Nederlandse ambas sade in Londen gevraagd een onderzoek te laten instellen naar de praktijken van het bureau. „Op een heel sluwe wijze heeft het bu reau de artsen benaderd. .De Nederlanders kregen een keurig in het Nederlands ge stelde brief”, aldus drs. A. Jansen, direc teur van de MAI in Amsterdam. „We zijn een Britse liefdadigheidsinstelling die vrouwen met raad en daad bij wil staan”, zo staat in de brief. Drs. Jansen: „Maar ik rook er meteen al een luchtje aan toen ik één van de exemplaren onder ogen kreeg. Uit de naam moest blijken dat het om een vennootschap ging, maar tegelijk gaf men een nummer uit een soort stichtingsregis- ter. Dat kan natuurlijk nooit.” Het nummer behoorde trouwens aan een andere, te goeder naam en faam bekend staande instelling, aldus drs. Jansen. De „stichting” die het geld van het „Advice Bureau” beheert, wordt bestuurd door de echtgenoot van mevrouw Smith, de leid ster van het bureau. Een jurist, die waar schijnlijk niet eens bestaat, zou het secre tariaat voeren. Bij de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst heeft men het tot dusver niet nodig geoordeeld de achtergronden van de brief aan de Nederlandse artsen te onderzoeken. „Wij staan altijd scep tisch tegenover dit soort dingen uit het buitenland.” Bij de Rutgersstichting ge lieerd aan de NVSH zijn de aangesloten artsen wel gewaarschuwd. De stichting meldt dat de doelstellingen van mevrouw Smith beslist niet ideëel zijn en dat één van de artsen naar wie zij verwijst niet bevoegd is tot het uitvoeren van een abor tus. De 50-jarige veenarbeider F. Hoving uit Barger-Compascuum vond in Emmen de dood bij een verkeersongeluk dat naar alle waarschijnlijkheid is veroorzaakt door een grap van enkele kinderen. De heer Hoving was ’s middags met zijn bromfiets op weg van Zwartemeer naar zijn woonplaats. In Emmen zag hij plot seling op de weg een portemonnaie lig gen. Hij was het voorwerp al voorbij ge reden en wilde keren om het optera- pen. Hij lette evenwel niet op een ach teropkomende personenauto, die de bromfietser niet meer kon ontwijken. De man werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Emmen overgebracht, waar hij later op de avond is overleden. Uit het onderzoek van de politie is ko men vast te staan dat enige kinderen een portemonnaie op de weg hadden ge legd om voorbijgangers te foppen. DJAKARTA (Antara-ANP). Konin gin Juliana en prins Bernhard arriveren op 26 augustus in Djakarta voor een staatsbezoek van tien dagen aan Indone sië. Zij zullen onder andere Bandoeng, Djogjakarta. de Boroboedoer- en Pram- banan-tempelcomplexen en Bali bezoeken aldus meldt het Indonesische persbureau Antara. Het bezoek van koningin Juliana en prins Bernhard aan Indonesië is een ant woord op het bezoek dat president Soe- harto en zijn vrouw op 3 en 4 september aan Nederland brachten. Het bezoek zou oorspronkelijk van 1 tot 4 september du ren, maar werd bekort in verband met de overval op de ambtswoning van de Indo- nesisische ambassadeur. Voor de gebeurtenissen in Brielle, waar ongeveer 70 man de bungalow van de kop pelbaas binnendrongen en, tussen het drin ken van zijn drank en het roken van zijn sigaren door, tal van eigendommen het huis uit sleepten ,had mr. Van Manen de volgende verklaring: „De mannen voelden zich door Strasser bedrogen. Toen zij Strassers fraaie bungalow zagen, dach ten zij: zie je wel, Strasser is binnen van onze centen”. De raadsman zei, dat de verdachten in dividueel nooit tot diefstallen en plunderin gen zouden zijn gekomen. De officier van Justitie, mr. A. van der Spek, die met zijn eisen vrij aanzienlijk uitging boven de vonnissen van de poli tierechter, vond de rol van de in finan ciële moeilijheden verkerende koppelbaas Strasser bedenkelijk. Hij herinnerde aan het „verdwijnen” van een bedrag van 150.000 gulden ,dat enkele dagen vóór de 18de juni door een compagnon van Stras ser in Haarlem was geïnd. De compagnon leverde het geld niet in Rotterdam af, maar hield het bij zich, omdat hij een vordering op Strasser zou hebben. „Het is onbegrijpelijk dat Strasser geen aangif te deed”, zei mr. Van der Spek. Hij vond dat de koppelbaas, toen vaststond, dat hij niet meer uit het financiële slop kon ko men, zijn werknemers had moeten vertel len, hoe de zaken stonden. Twee verdach ten waren vrijdag niet op de zitting ver schenen. Hun zaken zijn voor onbepaalde tijd aangehouden. De beide staatssecretarissen op het de partement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk zullen zich met ver schillende beleidssectoren gaan bezig hou den. De ene onderminister zal worden be last met vooral de dienstensector (bejaar denzorg en jeugdzaken), de andere zal speciaal voor sportzaken en recreatie wor den aangetrokken. Mr. Biesheuvel verklaarde dat men tij dens het beraad over heel wat meer na men dan staatssecretaris-zetels beschikte. Bovendien heeft men met het probleem van de vakantie geworsteld, namelijk de moeilijke bereikbaarheid van eventuele gegadigden. Mr. Biesheuvel noemde het tempo, waarin de onderministers over de verschillende departementen zijn verdeeld „vrij vlot”. Drs. Van Stuyvenberg is op 28 januari 1928 in Zaltbommel geboren. Hij studeer de economische wetenschappen aan de Ne derlandse Economische Hogeschool in Rot terdam. Hij vervulde daarna verschillen de functies, waarvan sommige in het be drijfsleven. Zo was hij medewerker op de sociaal-economische afdeling van Philips. Drs. Van Stuyvenberg was aanvankelijk lid van de P.v.d.A. en werd als zodanig in 1965 wethouder in Eindhoven. Zoals be kend is, verliet de heer Van Stuyvenberg in 1970 de P.v.d.A. en werd één van de oprichters van DS’70. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. Drs. Oostenbrink is 34 jaar en behaalde in 1960 aan de universiteit van Amsterdam zijn doctoraal economie. Drs. Oostenbrink die lid is van de K.V.P., oefent een func tie uit bij het Nederlands Katholiek On- dernemersverbond en is algemeen secreta ris van de raad voor het grootwinkel bedrijf. -- DEN HAAG. De ministerraad is er vrijdag mee akkoord gegaan, dat de sta bilisatie van het personeelsbestand bij de rijksoverheid zal gelden vanaf 9 juli. De maatregel zal gelden voor alle ministe ries en de daaronder ressorterende diens ten en instellingen, met uitzondering van Defensie, het onderwijzend personeel en de politie, voorzover opgenomen in poii- tierangen. Wat de staatsbedrijven betreft, zullen de daarvoor verantwoordelijke be windslieden aan de situatie aangepaste maatregelen treffen. Erkenning. In de ministerraadsvergadering van vrijdag zijn een tweetal ontwerpen behandeld, die beogen het beroep van mensendieck-oefentherapeut en het be roep van cesar-oefentherapeut te erken- ken en wettelijk te regelen als parame dische beroepen. Wanneer de betrokken algemene maatregelen van bestuur tot stand zullen zijn gekomen, zal zulks on der andere meebrengen dat alleen zij de titel van mensendieck- of cesar-oefen therapeut zullen mogen gebruiken, die een diploma hebben. Patiënten mogen al leen op doktersvoorschrift behandeld worden. DEN HAAG. Premier Biesheuvel wil veelvuldig van het Catshuis als vergader ruimte gebruik gaan maken. Na de verte genwoordigers van werkgevers- en werk nemersorganisaties, zal hij komende woensdag er ook de voorzitters van de landbouw- en middenstandsorganisaties Tien weeskinderen uit Korea zijn overgedragen aan Nederlandse ouders. De kinderen zijn in ons land gekomen door bemiddeling van de stichting In terlandelijke Adoptie. Met een regel maat van ongeveer tien kinderen per zes weken krijgen deze kinderen Ne derlandse ouders. UTRECHT. Het Nederlands Astma fonds heeft het jaar 1970 afgesloten met een batig saldo. Uit de voorlopige cijfers voor het jaarverslag blijkt dat de inkoms ten ruim twee miljoen gulden wat hoger waren dan was geraamd en dat de uitgaven 1,6 miljoen gulden onder de begroting zijn gebleven. Het achterblijven van de uitgaven was onder meer een gevolg van het feit dat een deel van voor toegekende subsidies gereserveerde bedragen niet kon worden aangesproken omdat een aantal projekten, zoals het sociaal-medisch adviesbureau voor Astma in Amsterdam, later startte dan de bedoeling was. Het N.A.F. gaf vorig jaar bijna acht ton uit aan subsidies: wetenschappelijk on- Sjoz aqosipaut-iBeraos ‘000’918 Jjaozjap 245.000, therapeutische kampen 192.000 individuele hulp f 18.000 en voorlichting 25.000. ROTTERDAM. De politierechter in Rotterdam heeft vrijdag zeven mannen uit Amsterdam en Rotterdam veroordeeld wegens hun aandeel in de massale straf expeditie tegen de Franse koppelbaas Richard Strasser, waarover wij berichtten. Zes verdachten werden veroordeeld tot geldboetes van 100 gulden en één maand voorwaardelijke hechtenis. Eén verdachte kreeg 200 gulden boete en een maand voorwaardelijke hechtenis. Een verdachte werd vrijgesproken.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2