Nederland-België in voorronde het wereldkampioenschap voor Jan Krekels maakte veel goed Knappe overwinning van Hans van Enkhuijzen op Trzmiel S DUITSE B-PLOEG HIELD ZWAK NEDERLANDS TEAM OP AFSTAND Teleurstellende resultaten van Nederlandse atletes in Londen Afrika geen partij voor Amerikanen MERCKX IN TIJDRIT SUPERIEUR Bellenaars hield oogje op de dopingcontrole KNVB-VOORZITTER MEULEMAN: „We hebben ook de beschikking over Nederlandse spelers uit Belgische competitie” s 11 1 MAANDAG 19 JULI 1971 ■o 3 Kemper en- dad, Antigua. De uitslag van de loting, die zaterdag in Dusseldorp werd gehouden, is: Groep 1: Zweden, Hongarije, Oosten rijk en Malta. Groep 2: Italië, Zwitserland, Turkije en Luxemburg. üs- lit- >el- urt ang lu- gde rn- de ier- ng- zes- slis- leef Sis- het nog laie ne- ma- ider rige de ege, An- gen fi- Afrika Groep 1 ong ling le- wil- we- de een gen IOS- itig iten t’an lor- lem de- de en -22, -20, 'HB 3-2, ble- i de Het tien ers- ich- ine- ze- tel- aar Een wd :-2- oor ijd. ton in '14, -10, 5WS 24 18 -16 -16 14 ■2 -19 MÜNSTER Het interlandcontact tussen de herenatletiekploegen van West-Duitsland en Nederland, dat zondag in Münster na ruim tien jaar weer werd hersteld, heeft aangetoond dat dergelijke wedstrijden voor Ne derland eigenlijk weinig zin hebben. De Nederlandse herenatletiek, die dit jaar na een lange depressieperiode de opgaande lijn weer enigszins te pak ken leek te hebben, werd in het Preussen-stadion door de Westduitse B-ploeg, waarin speerwerper Her mann Slechter als enige Helsinki- (Van onze sportredactie) LONDEN. De open Britse atletiek- kampioenschappen, die vrijdag en zater dag op de „ideale” tartanbaan van Crystal Palace zijn gehouden, leverden voor de kleine Nederlandse damesafvaar- diging zo weinig perspectieven op, dat het vanavond voor de bestuurderen van de KNAU wel bijzonder moeilijk wordt om een definitieve ploeg voor de Europese kampioenschappen in Helsinki samen te stellen. In buitenlandse wedstrijden en dat gold ook weer voor Crystal Palace, heb ben de Nederlandse kandidates voor Hel sinki dit seizoen geen prestatie van niveau kunnen leveren. Slechts Joke van der Stelt stond tot afgelopen weekend derde op de wereldranglijst van de 1500 meter, in Er furt kwam ze tot 4.15.4 sec. In Londen trof haar het lot van een ongelukkige val. Door een duw in de rug kon zij niet meer deelnemen aan de strijd om de ereplaat sen. in Gyon als 'interland tussen opauje en Ierland een 400 meter voor da mes gewonnen in de tijd van 54,8 sec. Ans Hofstede in 57.- als vijfde. Ook op de 100 meter viel een Nederlandse zege te no teren. Cora Hoffman was de snelste met 11.8. Bij het speerwerpen eindigde Lidy Kuijs als tweede met een worp van 42.50 meter, waarmee zij in Drachten bij de Nationale kampioenschappen de titel zou hebben behaald. GOLF. De Nederlandse equipe bij het Europese kampioenschap voor meisjes in Venetië heeft zich in de halve finale ge speeld. Nederland won in de kwartfinale met 4 en 3 van België. In de halve eind strijd komen onze landgenotes uit tegen Spanje. De andere halve finale gaat tussen Frankrijk en Zweden. rikanen wilden vijf plaatsen hebben in de eindronde, weliswaar inclusief titel houder Brazilië, maar de FIFA wilde niet verder gaan dan drie met een mo gelijkheid tot vier. De Europese groep negen, dat stond tevoren vast, bestaat als compensatie voor de beslissingswed strijden tegen een Zuidamerikaans land uit slechts drie landen. nen. Merckx werd aan het dijbeen ge raakt, maar ondervond er geen hinder van. „Het was een halvegare en ik wil dit niet het hele Franse publiek voor de voeten gooien”. Merckx toonde zich wel verbolgen op de Franse journalisten, die hem, zoals hij zei, „voorbij liepen, toen het mij wat minder goed ging”. Hij wilde ze ook nog amper te woord staan. „Deelneming aan de eindronden voor het wereldkampioenschap is voor ons allen belangrijk”, aldus bondscoach Fadrhonc, „ik ben vast overtuigd dat nu langzamerhand de sfeer wordt gekweekt waarin Nederland die eindronden kan bereiken. Het is representatief voor het land rechtstreeks toegelaten tot de eind ronde, die de laatste zestien landen in juni en juli 1974 zullen spelen. Dat recht heeft ook titelhouder Brazilië. Voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap kwalifi ceren zich de winnaars van de Euro pese en Zuidamerikaanse voorronde- groepen, met uitzondering van de win naar van de Europese groep negen (Rusland, Frankrijk, Ierland) die twee beslissingswedstrijden moet spelen te gen de winnaar van de Zuidamerikaan se groep drie (Peru, Chili. Venezuela). Dit laatste is een gevolg van een com promis tussen de FIFA en de Zuidame rikaanse voetbalfederatie. De Zuidame- „Bijzonder gunstig”, was het commen taar van de heer Meuleman, voorzitt n van de KNVB, ten aanzien van de loting van het Nederlands elftal. Hij voegde er aan toe: „Alleen moet je er wel reke ning mee houden, dat de Belgen toch altijd tot de eindstrijd zijn doorgedron gen. Ik ben wel blij, dat we nu eens niet met Oosteuropese ploegen zijn in gedeeld. Die hebben altijd meer facili teiten wat de competitie en dergelijke betreft, dan wij. Fijn is het ook dat het contact met de Belgen weer wordt ver sterkt. We hadden weliswaar voor vol gend jaar een vriendschappelijke wed strijd met de Belgen op het programma, moor zo’n ontmoeting voor de voor ronden van het wereldkampioenschap telt natuurlijk veel meer. We zullen nog moeten zien of we die vriendschappe lijke wedstrijd en die voor de voorron den niet moeten combineren. Een voor deel is ook dat we op zondag spelen en dan zou je over je Belgische spelers kunnen beschikken”. Sjef Hensgens, Nederlands kampioen en recordhouder (1.46,4) op de 800 meter, pro beerde op zijn specialiteit de Duitse kam pioen Franz Josef Kemper te verrassen door 200 meter voor de finish toe te slaan. De Limburger kwam inderdaad even los, maar Kemper, die in verband met zijn doctoraal examen niet naar Helsinki gaat, trok dat gat gemakkelijk dicht en ging daarna meteen door. Hij nam zijn land genoot Jens Bodo Fried gelijk mee, waar door Hensgens in derde positie kwam te liggen. De Limburger vocht nog wel terug maar moest Kemper (1.49,3 na een eerste 400 meter in 55,5 seconden) en Fried (1.49,9) toch voor laten gaan. Hensgens kreeg 1.50,2 toegewezen. Op de technische nummers had Neder land vrijwel niets in te brengen. Alleen bij het polsstokhoogspringen en het hink- .„pipnngen ontliep Nederland een dub bele nederlaag. Bert Krijnen probeerde, nadat hij gemakkelijk over 4.70 meter was gegaan, de lat tién centimeter hoger wat een verbetering van zijn nationale re cord met negen centimeter zou hebben be tekend te passeren. De Hilversummer faalde echter Rudy Dellensen werd met 4 meter 40 zelfs geen laatste omdat de Duitser Frank Kornatz zijn aanvangshoog- te (4,40 meter) driemaal miste Hinkstap- per Cees de Kort verdrong in zijn laatste poging de Duitser Stappen van de tweede plaats. De Brabander kwam in die poging tot 15 meter 6, negen centimeter onder zijn beste persoonlijke prestatie. Nu moet onmiddellijk gezegd worden dat de rode sintelbaan, die bijzonder goed oogde, weinig snel bleek. Dat was vooral pech voor hordenloper Hans van Enkhuij zen. De AAC-er. die enkele weken gele- PARIJS Pellenaars riep breed lachend in Versailles uit: „Dat maakt een hoop goed”. En hij sloeg Krekels nog eens stevig op de schouders. De Limburger had net de laatste gewone rit in de Tour 1971 gewonnen door Quimard met speels gemak in de sprint te verslaan en Pelle naars vroeg ons: „Wat heb ik gezegd over Krekels? Juist, dat hij lui was”. Krekels blij als een kind met dit prachtige tour- slot, vond het allemaal best wat Pelle naars zei. „Ja ik ben tot aan vrijdag niet actief genoeg geweest. Mijn eerste doel was om Parijs te halen. Nu merk ik dat ik macht over heb. Ik wil dus wel eens revanche nemen voor vrijdag in Poitiers, toen ik door een stommiteit verloor”. den op Papendal met 13,9 sec. het Ne derlands record 0.2 sec. scherper stelde en voor de eerste maal de limiet haalde en daarna met een flinke rugwind nog eens 14 sec. rond liep, behaalde een knappe overwinning op de Duitse specialist Wer ner Trzmiel. Hoewel zijn 14,3 sec. verre van geweldig was, hoort hij met het Ne derlands record nog steeds tot Europa’s beste tien dit jaar. Van Enkhuijzen ging gewoontegetrouw weer schreeuwend over de finish en na afloop bleek hij er heilig van overtuigd zijn ticket verdiend te hebben. ganger was opgenomen, met 13081 punten weggevaagd. Die nederlaag was verwacht, maar tegenvaller vormde het feit dat geen van de Nederlandse kandidaten voor de Europese titelstrijd, die over drie we ken in Helsinki begint, er in slaagde de eis voor uitzending naar de Finse hoofdstad te halen. finale al niet meer in dan 55.9 en 55.8, terwijl Stans Brehm 54.9 en 54.8 achter haar naam kreeg. Ook in de finale van zaterdag bleek Stans Brehm de snelste. Haar 54.4 was goed voor een vierde plaats, Marianne Burggraaf werd een halve se conde achter de Rotterdamse vijfde. Tenslotte werd ook het lopen van Ann de Lange op de 800 meter een telurstel- ling. Toch waren de vooruitzichten na de series van vrijdag niet slecht. Slechts Pat Lowe en Sandra Sutherland bleven haar voor in tijd. 2.06.4 leek een aardige uit gangsstelling. In de finale, een dag later lukte het niet. Duidelijk bleek, dat haar de pure snelheid in de laatste honderden meters ontbreekt, en dat terwijl de race er niet een van superklasse was. De Ca nadese Abby Hofmann finishte als eerste (2.04.-) en Anneke de Lange bleef ver achter. Ze moest nog vier loopsters voor laten gaan: 2.07.2. Hilda Kok hp“w Groep 3: België, Nederland, Noor wegen en Ijsland. Groep 4: Roemenië, Oost-Duitsland Albanië en Finland. Groep 5: Engeland, Polen en Wales. Groep 6: Bulgarije, Portugal, Noord- lerland en Cyprus. Groep 7: Joego-Slavië, Spanje en Griekenland. Groep 8: Tsjecho-Slowakije, Dene marken en Schotland. Groep 9: Rusland, Frankrijk en Ier land. West-Duitsland is als organiserend George Board, vader van de vorig jaar overleden atlete Lillian Board, reikte zaterdag tijdens de „open” Britse kampioen schappen in Londen voor de eerste maal de naar zijn dochter genoemde wisselprijs uit aan de Canadese Abby Hoffmann, winnares van de 800 meter. De Nederlandse deelnemers behaalden in deze wedstrijden geen opzienbarende resultaten. Trzmiel is nog niet direkt opgenomen in de reeds tachtig dames en héren tellende Duitse afvaardiging naar Helsinki. Trzmiel krijgt zaterdag in Bonn op kunststof nog een kans en wellicht mag Van Enkhuijzen het daar ook nog eens proberen. Feit is echter wel dat de KNAU vanavond het team voor de Europese kampioenschap pen samenstelt. De vooruitgang, die de middenafstand dit jaar heeft gemaakt, manifesteerde zich ook weer in Münster. Weliswaar niet in scherpe tijden maar wel door taktisch knappe dubbele overwinningen op de 1500 en 5000 meter. Om in een taktisch gelopen race te winnen is het noodzakelijk dat een loper beschikt over een sterke finish. Bram Wassenaar, na zijn Nederlands re cord van 3.39,1 in Aarhus eigenlijk al ze ker van Helsinki, toonde dat zeer duidelijk aan. De werknemer van Papendal moest voorzichtig te werk gaan, omdat hij bij het inlopen op een zeer ongelijk bijveld een lichte spieraandoening had opgelopen. Met Haico Scharn, die woensdagavond in Leuven de limiet (3.42,0) op 0.1 sec miste, liet Wassenaar de Duitsers Maasch en Schmitz tot het ingaan van de laatste ron de het kopwerk doen. Op de driehonderd- meterlijn sloeg het Nederlands duo toen hard toe. Scharn spurtte weg en trok Was senaar mee. Het tweetal betwistte elkaar daarna de overwinning in een fel duel. Wassenaar won in 3.49,6, Scharn finishte 0,4 sec. later. De tijd was ondergeschikt, belangrijker was dat de laatste derd meter in 38 sec m Hetzelfde spelletje speelden Egbert Nij- stad en Jos Hermens op de vijf kilometer. De Duitser Falcke offerde zich bereidwil lig op om de eerste 3000 meter te trekken in 8 min en 28 sec. Die tijd gaf geen uit zichten meer op een nieuw Nederlands re cord. Nijstad hield het tempo daarna re delijk hoog, waardoor Falcke moest afha ken en later ook de tweede Duitser, Breu er, achter bleef. Op de laatste 400 meter sprintte de bijzonder gemakkelijk lopende Hermens (zijn laatste ronde ging in 56 sec.) weg, maar Nijstand volgde onmiddellijk Evenals tien dagen geleden op Papendal, PARIJS. Eddy Merckx heeft er in de tijdrit (gemiddeld 45,765 km per uur) geen twijfel over gelaten, wie de sterkste renner van dit tourveld was. Hij finishte voor Zoetemelk, die hij vier kilometer voor de baan van Vincent bij de kraag greep. Voor de Nederlander was er geen ontkomen aan. Zoetemelk pakte wel, zo als verwacht, de tweede plaats in het al gemeen klassement, omdat hij Van Impe al snel op achterstand had gezet. Het ver schil tussen deze twee was 2.3 min. De kloof tussen Merckx en Zoetemelk, die uit gefloten werd bij zjjn laatste ronde op de baan, bedroeg 4.06 min. Geen gering ver schil natuurlijk. Wagtmans had een voortreffelijk slot van de Tour, symbolisch voor zijn presta ties in deze Ronde. Hij werd schitterend derde achter Merckx en Agostinho. De tijd van Zoetemelk was, gezien het feit, dat hij toch geen slechte tijdritspecialist is, te leurstellend. Ook dat was symbolisch. Zoetemelk is uitgeblust, vermoeid. Hij eindigde in de rit tegen het horloge als achtste. Zoetemelk: „Ik dacht dat ik hard reed, totdat Merckx eraan kwam.” Merckx legde beslag op de drie truien: de gele, de groene en de witte. Het ploegenklassement was voor Bic. ze exact twee seconden onder de Helsinki- limiet. Omdat ze op Papendal reeds een maal 4.21.7 verwezenlijkte, is de zus van de nog niet vergeten Maria nu ook kan didate voor de Europese kampioenschap pen. Kanshebster zal ze niet worden. Ber nie Boxem werd vrijdag al in de series uitgeschakeld, zij kwam niet verder dan 4.26.7 sec. Met hoogspringster Annemieke Bouma gaat het weer iets beter. De vorm, waarmee ze zo verrassend het Nederlands record tot twee maal toe verbeterde, is er nog niet, maar de 1.73 meter van Crystal Palace was al weer vijf centimeter beter dan haar prestatie tijdens de drielanden- strijd tegen Roemenië en Frankrijk. Mis schien dat zij nog voor de Europese kam pioenschappen gewend kan raken aan de spanningen van grote internationale wed strijden. De 15-jarige moet in ieder geval nog vooruitgang tonen, want een vijfde plaats, zoals zaterdag in Crystal Palace, winnares Brill kwam tot 1 83 meter staat bepaald niet garant de prestatie-h' ‘-teïnjiix. Ook de uitzending van 400-meter-loop- ster Marianne Burggraaf lijkt een hache lijke zaak te worden. Met Stans Brehm vertegenwoordigde de Almelose dit week end Nederland op de „open Engelse”. Liep ze in Uden tijdens de drielandenwedstrijd nog onder limiettijd (54,- sec.), op het snel- Krekels had 25 kilometer voor het ein de nog een lekke band gehad, maar hij herstelde zijn positie in de voorste linies snel en was erbij, toen de beslissende slag viel. Karstens niet, doordat hij 15 kilome ter voor het einde over gestapt was op een super lichte fiets. Krekels sprintte voor wat hij waard was en loochenstrafte daar mee dan nog eens de opmerking van de Pel (die hem op die manier wilde prikke len): „Durf je soms niet voluit voor de eerste plaats te sprinten omdat je bang bent voor de doping-controle?” Krekels had na die opmerking gezegd: „Denk je soms dat ik pak”. Pellenaars: „Dat zeg ik toch niet”. Krekels vond nu na zijn zege in Ver- saille, dat hij een formidabele Tour ge reden heeft. „In de bergen heb ik me niet geforceerd. Ik heb steeds gezorgd op tijd binnen te zijn”. Het werd financieel een goed dagje voor de Goudsmit-ploeg, want Pellenaars voegde aan de pot een premie van 2.000 gulden toe. Bovendien verzekerde Van der Vleuten zich nog eens van de tweede plaats in het Peugeot-klas- sement, hetgeen ’n bedrag van 1700 gul den opleverde. Kees Pellenaars had later nog een ver rassing. Omzichtig haalde hij een bruine sok uit zijn koffer. Tenslotte kwam er dan een handzaam infuusinstallatietje te voorschijn. „Dat heb ik meegenomen uit Orciers, waar renners uit verschillende ploegen met dergelijke apparaten van glu cose werden voorzien, rechtstreeks in het bloed. Dan lagen ze daar, en werden als patiënten behandeld door de artsen die meereisden. Dat is toch allemaal te gek”, aldus Pellenaars, die met het apparaat compleet met slangetje eens naar een medicus wil gaan om daarover te pra ten. „Waar moet dat naar toe met de topsport? Die dokters gaan experimente ren met renners. Blijft er zo nog iets over van gewone sportbeoefening?” Pellenaars vond trouwens ook het hele dopingonderzoek een farce. Een feit is, dat de grenzen van dopinggebruik in de Tour anders liggen dan elders en bij an dere wedstrijden. Er is een voorbeeld van Van Katwijk, die kramp kreeg en om de dokter vroeg. Hij kreeg, aldus Pellenaars een flinke portie medicijnen, die op de verboden lijst staan. En de „Pel” stelde dan ook: „Wat is er gemakkelijker voor de renners dan om te zeggen, dat ze last van kramp of iets anders hebben? dan krijgen ze preparaten plus een briefje dat ze vrijgesteld zijn van controle”. De Franse renners Yves Ravaleu en Jean Claude Daumat werden in de Tour betrapt op het gebruik van doping. Na de kortste etappe van de Tour —de 19,5 km lange klim naar Super Bagnères —kwam aan het licht dat Ravaleu een grote dosis verboden middelen gebruikt had. Hij kreeg 1200 francs boete en werd tien mi nuten in tijd achteruit gezet. Daumat werd aan het einde van de 18e rit positief be vonden. Hij onderging hetzelfde lot als zijn landgenoot en werd bovendien voor een maand geschorst. Na de Tour begint de drukte voor Joop Zoetemelk pas goed Alleen voor 18 augustus heeft de Nederlander, die al elke dag gevuld is tot 24 augustus, nog geen lucratief criterium op zijn agenda st’>'»n. Op sommige dagen rijdt hij er zelfs t” '•e. zoals op 27 juli. Hij kan de uitnodigingen voor die dag echter alleen met dispensatie van de sportcommissie van de KNWÜ aannemen. Op 27 juli wordt namelijk ook het nationale kam pioenschap over 50 km op de baan ver reden. Merckx heeft ondervonden dat roem ver gankelijk is. Een opgewonden Frans man bekogelde hem onderweg met ste- alleen haar talentvolle landgenote Sheila Carrey, maar ook de Westduitse titelhoud- tser Helen Titell. Ridley kwam uit op de zeer scherpe tijd va 4.14.3, een nieuw Brits record. Els Gommers, die de race wel normaal volbracht was de enige Ne derlandse, die aan de verwachtingen vol deed. Meer dan een vijfde plaats zat er voor haar niet in, maar met 4.20.- bleef lere tartan zat er in de serie en halve toen Nijstand het nationale record op 13.49,0 bracht, bleek de Arnhemse politie man sterker Het kleine verschil, dat er op de streep was, kon niet in tijd worden uitgedrukt Beiden noteerden 14.06,0. Naast een uitstekende tweede plaats van de Santpoorter Bert de Jager op de 100 meter, behaalde Nederland onverwachte overwinningen op de 200 en 400 meter. Theun de Boer, dit seizoen met 21.1 se conden Nederlands snelste man op de 200 meter, finishte zeer sterk en won in 21,7 seconden, voor Krüger en Honnef, die dit jaar toch reeds respectievelijk 20,9 en 21,0 seconden liepen. Het verschil tussen de drie lopers achter De Boer was zo gering dat voor Krüger, Honnef en de Neder landse kampioen Ad van Boekel in deze volgorde 21,9 seconden werd afgedrukt. Rijn van den Heuvel, die in Münster waarschijnlijk in een interlandwedstrijd zijn laatste 400 meter liep, omdat hij over wil schakelen naar de 800 meter, waarop hij reeds tot 1.48,7 kwam, won in 47,8 sec, met voor Reich dezelfde tijd. HAARLEM „Ik kan niet zeggen dat land is een gemakkelqke tegenstander”. Met deze woorden temperde bondscoach Fadrhonc het op timisme rond het bericht, dat Nederland bij de loting voor de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal 1974 Is ingedeeld in een gunstig uitziende groep met België, Noorwegen en Ijsland. hele land. Dat is geen zaak van per sonen als ik, dat moet een zaak van ons allemaal zijn. En wat de tegenstanders betreft, ik heb voor elke tegenstander respect. Elke tegenstander is sterk. Daar moet je van uitgaan. Elk land kan van daag de dag voetballen”. De uitslag van de loting van de niet- Europese groepen: Zuid-Amerika: Groep 1: Uruguay, Columbia, Ecuador. Groep 2Argentinië, Paraguay, Bolivia. Groep 3: Peru, Chili, Venezuela. DURHAM. De atletiekwedstrijd tus sen de Verenigde Staten en Afrika, die in Durham is gehouden, heeft voor de Afri kaanse atleten een verpletterende neder laag opgeleverd: 111-78 punten. Na de eerste dag had de Amerikaanse ploeg reeds een 54-30 voorsprong. Op de tweededag verbeterde een Ame rikaanse damesestafetteploeg op de 4x440 yards het wereldrecord met een tijd van 3.38.7. Het oude record stond sinds 10 juli van dit jaar op naam van een clubploeg van Atoms Brooklyn met een tijd van 3.38.8. De Amerikaanse ploeg bestond uit Esther Stroy, Mavis Lang, Gwendoline Norman en Sheryl Toussaint. Het met veel spanning tegemoetgeziene duel tussen de Amerikaan Marty Liquori en Olympisch kampioen Keino ging niet door, omdat de Amerikaan had meege deeld niet te zullen uitkomen. Keino won nu gemakkelijk in 3.37,5 met Jipcho in 3.43,9 als tweede. De prestatie van Kei no werd overschaduwd door de schitteren de race van de 21-jarige politieagent uit Kampala, 77 kilo, Joho Akii-Bua, die de 400 meter horden aflegde in 49 sec., de beste seizoenprestatie. Van de 18 num mers wonnen de Amerikanen er 13, waar van vijf dubbele overwinningen. Valerie Borsov heeft op de Russi sche atletiekkampioenschappen een nieuw Europees record gevestigd op de 200 meter met een tijd van 20,2 sec. Het oude record stond met 20,3 sinds 4 juli 1969 op naam van de Zwit ser Philippe Clerc. En Borsov was niet de enige, die voor een topper zorgde tijdens de Spartaakiade van afgelopen weekend. Zaterdag bereikte wereldrecordhouder en Olympisch kampioen Viktor Sanejew bij het hinkstapspringen een afstand van 17.16 meter, de beste seizoenprestatie van 1971. Bij de dames leverde Antonia Iwa- nowa bij het kogelstoten een voortreffelij ke prestatie met 19.39 meter. Heide Rosendahl, de wereldrecord- houdster verspringen, werd zondag in Burg. Gretesch opnieuw kampioene van West-Duitsland op de vijfkamp, maar bleef met haar 5158 punten (100 meter horden 13,6 kogelstoten 13,30 m hoogspringen 1.65 m. verspringen 6,46 m., 200 meter 24,0) toch onder de hooggespannen verwachtingen. Ook de nummers twee en drie, Karen Mack en Margot Eppinger, stelden met resp- pectievelijk 4869 en 4809 punten .te leur, de grote aanval op de 5000 me- tergrens bleef achterwege. De harde wind en de voortdurende regenval stonden op deze eerste dag goede ver richtingen in de weg. I Azië (een plaats in eindronde): Groep 1: Israel, Thailand, Philippijnen, Malei- sië, Hongkong, Zuid-Korea, Japan, Zuid- Vietnam. Groep 2: Perzië, Irak, Koeweit, g Ceylon, Syrië, India, Indonesië en de g winnaar van AustraliëNieuw-Zeeland. g (een plaats in eindronde): Marokko, Senegal, Guinee, Egypte, Tunesië, Ivoorkust, Sierra Leo- ne. Groep 2: Soedan, Kenia, Mauritius, Madagascar, Ethiopië, Tanzania, Zambia b en Lesotho. Groep 3: Nigerië, Congo g (Brazzavilla), Ghana, Dahomey, Togo, g Congo (Kinsjasa), Kameroen en Gabon, g Midden- en Noord-Amerika (een plaats in eindronde): Groep 1: Canada, g Verenigde Staten, Mexico. Groep 2: Guatemala, El Salvador. Groep 3: Hon- S duras, Costa Rica. Groep 4: Jamaica. Nederlandse Antillen. Groep 5: Haïti, Porto Rico. Groep 6: Suriname, Trini- dad, Antigua. Mochten Suriname en/of de Neder- landse Antillen groepswinnaar worden dan spelen zij mee in een toernooi van winnaars om die ene plaats in de eind- g ronde. g

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11