Cuby and the Blizzards Demonstraties bij snelheden van zeventig kilometer PEN-j eugdcentr um in SPECTACULAIR STUNTWERK DOOR HELL DRIVERS UIT DE IJMOND Bij oversteken Heemskerkse politie onder leiding L. H. Molenaar van commissaris aangereden IN DE VISHAL EN OP ZEE VERENIffiÊSNOWS na val door KW 18 Enkele feiten Vuurwerk trok 20.000 mensen naar Zandvoort Van rijks- naar gemeentedienst TEKORT VAN 23 MAN bij palingaffaire Ijsselmeer Bij Dodensprong vloog vlonder in publiek Jongen viel twaalf meter Explosie aan boord trawler glazen dak I I I I l I 4 I Bij bedrijfsongeval bekneld geraakt Havenherichten -4 r T DONDERDAG 22 JULI 1971 IJMUIDER COURANT O Herhaling in augustus t t I - NIEUWE „KI J KG RIJP” IN ZEEWIJK i Kort IJmondnieuws - (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Zoals wel was te ver wachten, is de „IJsselmeer-paling- affaire” in het politieke vlak getrok ken. Over de proefvisserij met de kuil, de resultaten daarvan en de reacties van de betrokken vissers en handel heeft men in de krant van woensdag kunnen lezen. Wij tekenden daarbij aan, dat wel rekening moet worden gehouden met de (begrijpelijke) emo tionele sfeer die rondom deze kwestie is ontstaan. Velsen-IJmuiden Beverwijk Velsen-Noord Ik. SMF i e g (Van een onzer verslaggevers) e P Twee van de wagens die door de Heil Drivers aan gruzels werden gereden. IJmui- (Van een onzer verslaggevers) NAAM ADRES a Horst Klaas vliegt tijdens zijn Doden sprong hoog door de lucht van de ene BEVERWIJK. Commissaris van poli tie L. H. Molenaar heeft twee-en-een-half jaar voor zijn pensionering er twee taken bij gekregen. Allereerst is hij benoemd tot hoofd ook van het Heemskerkse ge meentelijke politiekorps, daarnaast moet hij in die periode tot zjjn pensioen ingaat, het rijkspolitiekorps in Heemskerk dat recentelijk de status „gemeentepolitie” ge kregen heeft omschakelen tot een de finitief gemeentelijk politiekorps. Dit betekent niet, dat alle rijkspolitie mannen in Heemskerk verplicht zijn ge meentelijk politieman te worden even min houdt dit in, dat opeens het rijkspo- schans naar de andere stellage over de wagen van Johnny Crash heen. Glaasje op. Tijdens een routine-contro- le heeft de Beverwijkse politie procesver baal opgemaakt tegen een 32-jarige auto mobilist uit Beverwijk wegens het rijden onder invloed. Nog een ander vissersvaartuig heeft tij dens het vissen pech ondervonden. De KW 98 die nog maar kort geleden een on derhoudsbeurt heeft ondergaan moest de visserij staken wegens een vastgelopen motor. De KW 185 kwam het drijvend schip te hulp en sleepte de KW 98 in de richting IJmuiden. Bij de IJmuider pieren raakte de sleepdraad in de schroef van de KW 185 en beide schepen dreven nu hulpeloos in een druk vaarwater. De „Wij- kermeer” van Rijkswaterstaat snelde te hulp en assisteerde tot een vaartuig van de sleepdienst uit de Vissershaven arri veerde. (Van een onzer verslaggevers) Een duiker slaagde er in de sleepdraad uit de schroef van de KW 185 te verwijde ren. IJMUIDEN. Tijdens de visserij heeft op de IJM 18 een explosie plaatsgehad, waarbij geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd, maar wel zware materiële scha de werd aangericht. De trawler zal voor lopig niet kunnen deelnemen aan de vis serij. Bij de explosie in het motorcarter vlo gen vijf klepdeksels door de motorkamer en het mag wel een groot geluk worden genoemd dat daarbij niemand werd ge wond. De trawler kon na deze ontploffing uiteraard niet meer op eigen kracht va ren. Het schip is in de afgelopen nacht door de KW 125 naar IJmuiden gesleept. De KW 185 is weer naar de visgronden gegaan. Het vuurwerk is het grootste geworden, dat ooit in Zandvoort is gehouden. Ook het langste: het duurde ruim veertig minuten. Het voor de organisatie verantwoordelijke comité „Zandvoort”, dat steun kreeg van de VW, de middenstand en enkele vere nigingen, overweegt door het grote succes in augustus dit vuurwerk te herhalen. De opbrengst van de collecte ten bate van het organiserende comité, is nog niet bekend. Na afloop bleef het lange tijd bijzonder druk in het centrum van Zandvoort. HEEMSKERK. Een 59-jarige inwoon ster van Heemskerk is woensdagmiddag omstreeks half drie gewond geraakt, toen zij bij het oversteken van de Rijksstraat- weg door een auto werd aangereden. De vrouw is met een beenbreuk en een gebroken rechtersleutelbeen in het St. Jo- zefziekenhuis opgenomen. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 60 kisten wijting, 200 kisten gul, 200 kisten schol, 50 kisten varia en 3500 kilogram tong. I RON in °Pen enveloppe zonder postzegel opsturen TE: Daarna kunt u mi} noteren als 1 e c Geen buit. In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in de Fordga- rage aan de Warande in Beverwijk. Er wordt niets vermist. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 8.87-7.98, grote tong 8.69-8.12, groot- middel tong 8.91-9.29, kleinmiddel tong 9.23 8.79, tong I 9.29-8.79, tong II 5.93-5.72. Per 125 kilogram: grote en middel ka beljauw 182. Per 50 kilogram: schelvis 93-21, schar 51-18, wijting 58-45, makreel 39-24, rode poon 120-45, gul I 95-74, gul II 78-70, gul III 60-42, grote schol 74-63, schol I 77-66, SCHOL II 75-65, schol III 65-48, tarbot 352- 150, griet 181-99, bot 7.50-6, horsemakreel 12.50-8. d il (Van een onzer verslaggevers) r j e e e e Doorhalen wat niet verlangd wordt. n >1 l- g e l- e i, n (Van onze correspondent) ZANDVOORT Het sinds vorige week uitgestelde vuurwerk, dat woensdagavond in Zandvoort dan toch de lucht is ingegaan, is een groot succes geworden. Naar schatting trok deze traditie ongeveer twin tigduizend mensen naar de badplaats. VRIJDAG 23 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-17.30 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Arends- weg 61: volwassenen 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 18.30-20.30 u. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Een 41-jarige Heemskerkse werknemer van Hoogovens werd in de nacht van woensdag op don derdag gewond, toen hij in de dolomiet- steenfabriek bekneld raakte. Het slachtof fer is met wonden aan zijn rechter boven been opgenomen in het Rode Kruis zieken huis in Beverwijk. De man, een machinebankwerker bij de werktuigkundige dienst sector staal, was bezig de zogenaamde oostelijke steenpers wagen te repareren. Toen hij een onder deel van de grond wilde oprapen, begon plotseling de westelijke steenperswagen te rijden. De Heemskerker wist deze niet meer op tijd te ontwijken en kwam tus sen de twee wagens klem te zitten. world”, Grollo”, blues”. we» ,Apple- i naar IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuider DONDERDAG 22 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Pa rochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 19-21.15 uur. DONDERDAG 22 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoek, dat indertijd adviseerde tot het zo genoemde kuilverbod, is nu in veler ogen „de boosdoener”, die vissers en handel het brood uit de mond heeft genomen. Het lijkt nuttig, bij een rustiger beschouwing van een en ander te wijzen op de volgen de feiten. Het kuilverbod is door de overheid inge steld uit de overweging dat dit zowel de aal- als de snoekbaarsstand ten goede zou komen. Er kon niet anders worden verwacht dan dat met het kuilverbod de aalopbrengst van het IJsselmeer de eerste jaren zou teruglopen, maar de verwach ting blijft nog steeds, dat de produktie aan aal zowel als snoekbaars met het kuulver- bod is gediend. Bij vergelijking van de huidige vangsten met die van de jaren 1967 tot en met 1970 moeten twee zaken niet uit het oog wor den verloren. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen ge- msakt IJM 9 ƒ72.300; KW 109 ƒ950, KW 177 1.300; TX 22 7.500; UK 18 1.300, UK 118 1.400; KW 213 1.700; ZK 6 1.800; WR 136 1.190, WR 137 2.900; VD 9 1.860, VD 15 1.950, VD 19 2.600, VD 25 2.200, VD 46 1.600, VD 75 950, VD 89 2.400; VL 16 ƒ2.700; UK 17 249 ƒ2.680, UK 135 145 6.800. Donderdagmorgen werd door 19 vaartui gen in IJmuiden aangevoerd: 1229 kisten en 10 kleine kisten vis ,9100 kilogram tong. Bij de aanvoer was: 100 kisten en 10 klei ne kisten wijting, 5 kisten schelvis, 332 kisten gul en kabeljauw, 28 kisten koolvis, 580 kisten schol, 19 kisten makreel, 100 kisten schar en 65 kisten varia. Ten eerste ging 44.000 ha vruchtbare aalgronden op in Zuidelijk Flevoland (dijksluiting 1968). Gezien de gemid delde kilogramopbrengsten per ha kan dit verlies worden begroot op ca 500.000 kg. aal. In 1969 heeft zich dit in de to taal - vangst aal nog niet gemanifesteerd, omdat er in 1968 200.000 kg. onder maatse aal uit het toen afgesloten maar nog niet drooggevallen Zui delijk Flevoland met overheidssubsi die is overgebracht naar het IJssel meer. Het verlies van deze aalgronden kwam dus pas in 1970 tot uitdrukking in de totale aalvangst. De tweede factor is de sterke fluc tuatie in de aalopbrengsten. Ook in de jaren dat de kuil nog „ging”, was de verhouding tussen de grootste en kleinste vangst in het IJsselmeer 3:1. (1948 8 4.7 miljoen kg, 1955 - 1,6 mil joen kg). VRIJDAG 23 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 uur 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, jeugd- en tienerbibliotheek 15.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. IJmui- VELSEN. Hoge snelheden, gevaarlijk stunt- en scheurwerk, gillende remmen, opspattend grint, precisie, spanning, bran dende hoepels en tenslotte een sensatio nele „dodensprong” waren woensdag avond de ingrediënten voor knap amuse ment van de HELL DRIVERS en hun au to’s in Velsen. Deze zes waaghalzen, in leeftijd variërend van negenentwintig tot vijftien jaar, zorgden anderhalf uur lang op het parkeerterrein aan de Van Houten laan voor een spectaculaire show, waar van de ongeveer vijftienhonderd toeschou wers duidelijk genoten. VRIJDAG 23 JULI Openbare bilbiotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 en 19-21.30 u. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In het PEN-jeugdcen- trum treedt vrijdagavond 23 juli op de uit New York afkomstige groep „Rope”, be staande uit Chico Lopez, drums en zang, David Levy, gitaar, banjo en zang, Harvey Shapiro, gitaar en zang en David Marko- vitch, bas en mandoline. Deze groep vestigde zich enige maanden geleden in West-Duitsland, maar zoekt op het ogenblik in Nederland een nieuw on derkomen; een boerderij of zo. Hun typisch Amerikaanse repertoire is niet experimenteel, maar „relaxed”. „Rope” trad in Nederland reeds op in Paradiso, Exit (Rotterdam) en Eland (Delft). Hun act is afgestemd op een groot publiek. En dan zaterdagavond 24 juli: Cuby and the Blizzards. Met hun nieuwe LP „Simple man” maken ze hun naam als beste Ne derlandse bluesgroep waar. Het is overigens de vraag of de Heil Drivers iets aan het Velsense publiek heb ben verdiend, want velen kropen onder de hekken en zeilen door. Verder waren er nog al wat „voyers”, die de hoge om heiningen in de buurt van het parkeerter rein gebruikten om over de afrastering heen te kijken. De politie haalde zelfs jon gens uit de hoogspanningmasten van de spoorwegen. Een vreemde zaak als men vijf gulden toegangsgeld wil uitsparen, maar wel het risico neemt een schok van vijftienhonderd volt te krijgen. Het eerste deel van de show was mis schien het minst sensationeel, maar wat rij techniek betreft wel het knapst. Als twee of drie wagens tien centimeter achter el- kaart voortracen, over schansen rijden, el kaar binnen een afstand van twintig meter kruisen om slippend nog net de volgende stellage te pakken, is dit niet voor de poes! Helemaal, als dit gebeurt met snel heden van zeventig tot tachtig kilometer. Wanneer de clown Joki dan nog in het midden gaat staan om zijn krantje te le zen en twee Hell Drivers hem zo rake lings passeren, dat zijn broek aan flar den wordt gescheurd, komt hier toch wel durf bij kijken. Freddy Michael presteerde het met een motor door een brandende stellage te rij den en de twee vrouwen die deel uit ma ken van de Hell Drivers, deden dat nog eens over met een wagen. Polette Nock stuurde en Monica Barber lag gewoon voor op de motorkap. Ze werden daarbij ang stig nagekeken door clown Joki, die tus sen alle stunts voor de vrolijke noot zorg de. Na de pauze vertelde gastheer Dick de Haan aan het publiek dat de Hell Drivers drie oude karretjes volledig aan gruzele menten zouden rijden. Freddy Michael had drie maal een Salto Mortale nodig om de eerste in een wrak te transformeren. Dat hij daarbij niet werd gewond, is mis schien een wonder te noemen, ook al had hij veiligheidsgordels die met kettingen aan de bodem vastzaten. Alle ruiten wa ren verwijderd, uitsteeksels en andere ge vaarlijke obstakels had men weggehaald en de deuren waren met staaldraad vast gezet. Horst Klaas stal de show door op het einde van de demonstraties met een kleine wagen de Dodensprong te maken. Hij voel de zich zo zeker van zijn zaak dat dit gebeurde op een afstand van drie meter van het publiek. Met een geweldige snel heid vloog hij een hoge schans op, zweef de door de lucht en kwam twaalf meter verder weer op de volgende stellage te recht. Weliswaar met zo’n dreun dat een van de vlonders geheel vernield het pu bliek in vloog. Voor hetzelfde had dit de wagen van Horst Klaas kunnen zijn. In dit geval mag het best wat veiliger en zou de dodensprong ook best op het midden van het terrein kunnen plaats vinden. Vanavond is om kwart voor acht de laat ste show van de Hell Drivers in Velsen. litiekorps zal worden teruggetrokken. Het is de bedoeling, dat een ieder in de ge legenheid wordt gesteld, indien hij dat wenst over te stappen van de rijksdienst naar de gemeentedienst. Voor de ouderen onder de politiemannen, die al jaren in Heemskerk gestationeerd zijn is dat wel van belang. Volgens de richtlijnen van het ministerie mag het Heemskerkse ge meentepolitiekorps straks inclusief de korpschef 43 man tellen. Op dit moment zijn er 20 manschappen bij de Heemskerk se politie, zodat van een forse onderbezet ting gesproken kan worden. Aan commisaris Molenaar de taak dit in die 2*/s jaar tot stand te brengen. Zelf heeft hij daarover op dit moment nog geen inzicht. De benoeming van commissaris Mole naar is geschied op voordracht van bur gemeester H. Nielen in overleg met zijn Beverwijkse collega. In Heemskerk en Be verwijk is na dit overleg besloten tot een maandabonnee 6,90 kwartaalabonnee f 20,10 Overige LP’s: „Kig of Tnn KlinH con” „Trippin’ through (Jingles: „Tuesday night”, baby”, „Because of illness' knockers flophouse”. In September komen de Kilima Hawaians naar het PEN-centrum en naar alle waarschijnlijkheid komt ook de groep Golden Earring. nauwe samenwerking, met name op het gebied van de specialistische afdelingen, waarover de Beverwijkse politie reeds be schikt een samenwerking welke men overigens bij andere politiekorpsen in ons land al lang kent. In het kader van die samenwerking wordt ook gedacht aan samenwerking bij surveillance, recherchewerk en verkeers- inspectie. In de interim-periode van 2Va jaar be houden de politiekorpsen van Beverwijk en Heemskerk hun volledige autonomie. Wat er daarna gebeurt is nog niet uit de doeken gedaan, doch het is niet ondenkbaar, dat het ministerie in het kader van het wets ontwerp tot samenvoeging van de IJmond- gemeenten, reeds zijn gedachten heeft be paald ten aanzien van een centralisatie van de politie in de IJmond. Doch dat is een aspect, dat de burgemeesters van Bever wijk en Heemskerk wel niet voor ogen zullen hebben gehad. Openluchtbad, Heerenduinweg, den-Oost, open van 6.30 tot 20 uur. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 u. repetities jeugd tamboer -en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, den, bejaardensoos, jongerensoos, tiener- goos-judoles. Freddy Michael scheurt met grote snelheid door een brandende stellage heen. IJMUIDEN. Een twaalfjarig jon getje viel woensdag door een glazen dak van een koelhuis aan de 3de Havenstraat in IJmuiden. Hij smakte twaalf meter la ger tegen de grond, maar werd niet ernstig gewond aan zijn hals en linker zijde. Door de ongevallendienst is de jongen naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. Een 43-jarige werknemer gleed woens dagmorgen van een stelling bij een fa briek aan de Strandweg. Hij viel op een betonnen vloer en kneusde enkele ribben. De man is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zonder enig officieel ver toon is hedenmorgen in Zeewijk in IJmui den de elfde supermarkt van de nv „De Kjjkgrijp” voorheen Kat voor het publiek opengesteld. Het is een bijzonder ruime vestiging geworden met een oppervlakte van 900 m2, waarvan er 700 voor de ver koop zijn gereserveerd. Behalve de in de ze branche zo langzamerhand gebruikelijk geworden afdelingen voor levensmidde len, huishoudelijke artikelen, bloemen, boeken, tijdschriften en grammofoonpla ten, beschikt deze supermarkt als noviteit thans ook over afdelingen voor brood en fijne vleeswaren, welke artikelen gere geld vers voor de kopers zullen worden gesneden. De aankopen kunnen vervolgens aan vijf kassa’s worden afgerekend. Voor deze supermarkt zijn dertig medewerkers aangetrokkén, met de heer H. Terol als bedrijfsleider, die deze functie daarvoor bij de supermarkt aan het Marktplein vervul de. De heer Terol wordt op zijn beurt weer opgevolgd door de heer R. de Gooyert. Overigens kan bij deze onderneming van een bijna stormachtige ontwikkeling wor den gesproken. De heer D. Kat beroemt er zich namelijk op in maart 1955 in Velsen- Noord als eerste in Nederland een derge lijke supermarkt te hebben geopend. Sinds dien concentreerde hij zich met zijn vol gende zaken geheel op Kennemerland en de Zaanstreek, welke winkels van het dis tributiecentrum in Velsen-Noord uit gere geld van alle artikelen worden voorzien. Het grote voordeel van deze vrijwillige beperking van de concentratie bestaat uit korte aanvoerlijnen. Ten gevolge van deze verkooptechniek beschikt deze nv thans over elf grote za ken in Haarlem, Velsen, de Zaanstreek en Heemstede, waardoor het centrum in Velsen-Noord geregeld moest worden uit gebreid. Thans worden hier het kantoor en de magazijnen opnieuw verbouwd en vergroot, waarvoor tevens de plaatsing van een computer op het programma staat. Woensdagmiddag werd een aantal geno digden reeds in de gelegenheid gesteld de nieuwe supermarkt in Zeewijk te komen bezichtigen. Hiervan werd een druk ge bruik gemaakt, onder meer ook door de Velsense wethouders H. A. de Boer en C. Ockeloen. Overige LP’s: „Kig of the „Too blind to see”, „Groeten uit a midnight „Wee, s” en Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Esperance. Makskov: Hebe, Delfzijl; Siranger. Roterdam: Scholar, Pernis; Northern Naind, New Catle: Wopper, Londen; Herman Helene, Frederiks- vaerk; Rijnstroom, Shoreham; Erica Schulte, Antwerpen; Johannis Zafirakls, Sydney: Anne- liese K, Antwerpen; Mailing, Southampton; Rottt, Hamburg; Torquay, Londen; Coueron, IJmuiden. Gdynia; Greenland, Southampton; Penthievre 2, Nantes; Tor Anglia. Gothenburg; Makum, Gun- nes- Stevnsklint, Oxelosund; IJmuiden; Malacia, Rotterdam; Setiabudhi, Mauritius. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Barendsz. IJmuiden, Duinkerken; Bencel, Wells; Temar, Londen; Mistral, Valencia; Subro Venture, Wells; Eggebek, IJmuiden, Hamburg; Jenny, Antwer pen; Marinella Damigo, Liverpool, Provincia, Londen; Nerlandia, Kopenhagen; Heinrich Na gel, Roterdam; Wega, Bergen; Ruestringen, IJ muiden, Duinkerken; Nusakan, IJmuiden, Duin kerken; Doris, IJmuiden, Malmo; Troro, Fiborg- stangen; Nasauborg, Delfzijl; Amstelstroom. pool; Hamis, Freiburg; Hasewint, Le Havre; Hull; Sonsbeek, Belfast; Ethel Everard, Liver- Westfjord, Onega; Rex, Rotter, Transit, Birken head; Minerva 2, Manchester; Gulhav, Leeds; Griepen, Antwerpen; Danibri Zhloba, Rotterdam; Zaanstroom, Felixstowe; Navigare, Antwerpen: Bonaire, Liverpool; Jean E, Londen; Amber Pa cific, Norfolk; Meteoor, Bilbao: Brinda, Londen; AH, Wisbech; Hondsbosch, Boston; Patria, Lon donderry. Woensdag aangekomen <n IJmuiden: Meta, Rotterdam; Oosterburgh, Vigo; Lady Sabina, Wisbech; Maren C. Rotterdam; Socrates, Rot terdam. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Minorou, Rotterdam; Mor Bihan, St. Malo; Rolf Behrman, Londen; Alondsee, Leningrad, Zaandam, Alca, Klaipeda: Christel, Noordzee; Fairplay 10, Noord zee, Zaandam; Jupiter, Londen; Svenja, Gent, IJmuiden; Somersetbrook, Delfzijl; Kilbride, Lo- westuft; Jytte Skon, Antwerpen; Tegeplate, Rendsburg, IJmuiden; River Niger,Bremen; North Shore, Cont Plat, IJmuiden; Inverleim, Antwerpen, IJmiiiden; Bravo Contender, Im- mlngham; Mynins, Bremen; Anton Held, Ka- lundborg; Venus, Bergen; Hunnau, Wilhelms haven; Glaciar Gris, Antwerpen; Fiducia 2, Lon den; Aaltger, Londen; Custodio Da Mello, Bra zilië; BrightHng, Talbot; Martha Friesek Dagen ham; Viola, Goole; Harry Richardson, Londen; Poseidon, Hamlna; Maria Venzelos, Ruslanof; Roerdomp, Esbjerg; Tegeler Plate, Noordzee: IJmuiden, Thordls, Corytone. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Doris H, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Brinio, Londen; Emsteln, Christobal; Sagacity, Manchest Doris H Sylloth; Kon Tiki. Ipswich; Anneliese K, Boston Woensdag vertrokken van IJmuiden: Plover, Sharpness; Scheldeborg, Delfzijl; Tor Anglia, Gothenburg; Stevasklint, Duinkerken, IJmuiden; Aiea, Holtenau; Lea, Rochester; Aardenburgh, Rotterdam; Malacia, Londen; North Shore, Cont Plat, IJmuiden; Tegeler Plate, Hamburg, IJmui den; Spaamestroom, Rotterdam; Alcetas, Rotter dam; Hutbarg, Antwerpen; Acleres, Londen; Sunriver, George Town, Brao Contender, Im- mingham; Litania, Skutskai; Boreas, Roterdam; Weser, Rotterdam; Otello Antwerpen, Zaandam; Siranger, Roterdam; Farel, Belfast, IJmuiden; Torquai, Selby; Essi Kristine, Monrovia, IJmui den; Tank Duchess, Zeebrugge; Venus, Stavan ger; Margaretha, Noordzee; Berling, New Castle. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Gillian Everard, Leith; Dunstanburgh Castle, Noordzee, IJmuiden; Saint Marc Bordeaux; Themis, Santa Cruz; Pamir, Londen, Cortina, Delfzijl. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Jupiter, Wisbeck; Fiducia 2, Londen; Oosterburgh, Rot terdam; Mor Bihan, Sylloth; Tegeler Plate, Noordzee; Lady Sabina, Londen; Socrates, St. Maarten; Maren C. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). w W'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5