Bezorgdheid over Zu idlitn bu rgse NW-METAALBOND OVERWEEGT werkgelegenheid PRIKSTAKINGEN BIJ PHILIPS milieumaatregelen Brandt sluit Israel vindt weer olie Uitgangspunt: ze gaat tóch trouwen Philips vrouwen vinden dat ze veel te weinig kansen krijgen Europese commissie werkt aan reeks opwaardering Mark niet uit Subsidie voor onderzoek in KRL-industrie Uit protest tegen uitblijven afspraken op Europees niveau Noodvoorraden olie in EEG in Drunen Meer drank en Trein uit Bazel had te hoge snelheid Buit 5000 bij roofoverval worden groter rookwaren vrij over de grens Wall Street „Niet bezuinigen op medische faculteit” pi Mb 9 ZATERDAG 24 JULI 1971 Onjuist Alarmerend Bij reizen binnen EEG ACTIVEREN VOORSTELLEN BEIDEN WERKEN Rampzalig Ramp bij Rheinweiler Afgewezen n ordening WILLY BRANDT (Van onze redactie economie) (Van onze correspondent) DRUNEN. Een overval op het post kantoor in Drunen (N.-B.) heeft de dader ongeveer 5000 gulden opgeleverd. De man kwam tegen vijf uur het postkantoor bin nen en dwong met een pistool in de hand de kantoorhouder al het papiergeld af te geven. De Europese werkgroep heeft onlangs voorstellen bij de concerndirectie inge diend voor de in het najaar te houden vergadering in Eindhoven. Gevraagd wer den volledige compensatie bij werktijds- verkorting en een fonds waarop uit Euro- Het programma dat de commissie ver wezenlijkt wil zien komt in grote trekken op het volgende neer: De Europese commissie erkent dat ze mo menteel onvoldoende bevoegdheden heeft om deze uitvoerige en dringende taken te verwezenlijken. Ze zou, meent ze zelf, de macht moeten hebben om in deze aange legenheden bepalingen uit te vaardigen die direct in iedere lidstaat toepasbaar zijn en die, na goedkeuring, de bestaande na tionale bepalingen zou vervangen. Om in verschillende opzichten in gebreke te blijven, met name op het punt: initia tieven tot verdere scholing en ontwik keling. BRUSSEL. De Europese commissie, het „dagelijks bestuur” van de EEG, heeft drie belangrijke voorstellen gedaan om de energievoorziening van de Europese ge meenschap veilig te stellen. In een ervan stelt ze de ministerraad van de EEG voor te besluiten om de aanwezige voorraad aardolie in de EEG te verhogen van 65 dagen gebruik tot 90 dagen. Voor de ontplooiing van de vrouw is het wenselijk ook haar de mogelijkheid tot functieroulatie te geven. De schrijfsters van het groene boekje hebben ook voorstellen over acties in gediend HEERLEN In een openbare vergade ring van de Mijn Industrie Raad (M.I.R.) hebben zowel vertegenwoordigers van de vakbonden uit de mijnindustrie als die van werkgeverszijde hun grote bezorgdheid ge- uit over de huidige situatie in Zuid-Lim- burg, over het tot stilstand komen van de her-industrialisatie en over de mogelijke gevolgen van de door de nieuwe regering aangekondigde bezuinigingsmaatregelen. In dit verband stelde de heer Frans Dohmen, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkers Bond (N.K.M.B.) de algehele mijnproblematiek aan de orde en in het bijzonder de kwestie van de mjjnpensioe- nen. Voor de verdere levenskansen van Zuid-Limburg achtte de N.K.M.B.-voor- zitter een eventueel uitstel van de start van de achtste medische faculteit te Maas tricht niet aanvaardbaar. „Limburg kan een verder uitstel gewoon niet meer heb ben”, aldus de heer Dohmen. De overvaller reed weg in een auto. De kantoorhouder zag kans het kenteken op te nemen, maar toen de politie naging van wie de wagen was, bleek dat de auto eerder op de dag in Roosendaal was ge stolen. man-vrouw, noch bij de publikatie ervan, noch bij de toewijzing. faculteit als aanzet tot een Limburgse uni- versiteit”, aldus de heer Hubben. In het voorstel zit ook een verruiming van de hoeveelheden goederen waarvoor men nog wel accijnsplichtig is, zoals ta bakswaren. Die worden (in hoeveelheid) eveneens verdubbeld. Zo zal men straks 400 sigaretten (was 200), 500 gram rookta bak (was 250), 100 sigaren (was 50), 200 cigarillos (was 100) en verder één kg. kof fie, fles alcoholhoudende frank of drie li ter aperitieven of vier liter wijn, zonder daarover belasting verschuldigd te zijn over de grens kunnen meenemen. FRIBOURG (AFP) De sneltrein Ba- zel-Kopenhagen die fagelopen woensdag by de Westduitse plaats Rheinweiler uit de rails vloog zou op het moment van het ongeval een snelheid hebben gehad van 140 kilometer per uur. Santa Fé Ind. Can. Pacific Illinois Cent. Penns. Centr. South. Pac. Union Pac. Allied Chem. Am. Can. A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. a. T. Am. Brand Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons Edison Dougl. Aircr. Dup.de Nem. Eastm Kodak Gen. Elect,r. Gen. Motors Goodyear T. BRUSSEL (ANP). Reizigers binnen de EEG zullen binnen afzienbare djd voor 150 dollar per persoon (kinderen 40 dol lar) goederen belastingvrij over de gren zen mogen brengen. Het uitvoerend top orgaan van de EEG, de Europese Commis sie, heeft hiertoe voorstellen aan de Euro pese ministerraad gestuurd. Tot nu toe mocht men van het ene EEG-land naar het andere voor 75 dollar per persoon be lastingvrij over de grenzen brengen (kin deren 20 dollaar). Verlof WSW. De ministerraad heeft vrij dag besloten in te stemmen met een voorgenomen wijziging van het besluit arbeidsvoorwaarden sociale werkvoor ziening, waarbij de verlofregeling voor de WSW-werkers wordt verbeterd. De verbetering omvat een uitbreiding van het aantal verlofdagen voor alle werknemers met een dag. Bovendien zal de overgang van het jeugdveriof naar het basisverlof geleidelijk gaan verlopen. Dit houdt in dat de werkne mers beneden 18 jaar op 20 (thans 19), de 18-jarigen op 19 (thans 16) en de 19- jarigen op 18 dagen (thans eveneens 16) dagen zullen komen. Een soort geleidelijke overgang bestaat ook voor het overheidspersoneel en komt eveneens in verschillende bedrijfstakken voor. De regeling werkt terug tot 1 januari 1971. periode heden 6% 26% 33% 66% 31% 33% 23% 42% 87% 46% 55 44% 79% 59% 36 34% 8% 13% 21% 31% 88% 48% 64% 43% gesprek met de betrokkenen nader wor den bezien. Het groene boekje zegt verder, dat veel zogenoemde specifieke mannen functies nét zo goed door vrouwen kun nen worden vervuld. Daarom moeten die functies voor dames worden open gesteld, zodat zij niet alleen op de dienstverlenende sector zijn aangewe zen. Het bedrijf moet bereid zijn om, als de vrouw zich verder wil ontplooien mede te investeren in de noodzakelijke her- en-of bijscholing, ook al zou haar loopbaan voor korte tijd worden onder broken door bijvoorbeeld gezinsvor ming. Slotkoersen Eerste vorige beursdag 28% 65% 37% 5% 41% 33 35% 55 24% 44'/i. 43% 18% 22% 17% 27% 36‘/« 26 32% 142 76'/i 54'/. 7« 32*/» de leemte van de bevoegdheid te voorzien zou de raad maatregelen moeten nemen, waartoe hem in artikel 235 van het EEG- verdrag de gelegenheid wordt gegeven. De commissie heeft ook een lijst opge steld van werkzaamheden die vanwege hun urgentie reeds nu met prioriteit be handeld zouden moeten worden. Daarop komen voor: Enkele vrouwen die bij het schrijven van het groene boekje nauw betrokken zijn geweest, gaven te kennen dat zi; het veel gehoorde „zij gaat toch trou wen” beschouwen als een dooddoener, die een bijna onoverkomelijke barrière vormt voor de verdere loopbaanuitstip- peling. In het tegenwoordige cultuur patroon wordt het huwelijk voor de vrouw nog te vaak gezien als de enig algemeen aanvaarde bestemming. Daar op is haar status in het bedrijf afge stemd. Men blijft haar zien als een tij delijke kracht en daarom kan ten op zichte van haar niet worden geïnves teerd als ten aanzien van de positie van mannelijke werknemers gebruikelijk is. volledige loon, want Philips vult de AWW- uitkering (80 percent) aan. In Frankrijk bestaan diverse andere, voor de werkne mers nadelige regelingen, in Duitsland krijgen ongehuwden 13 percent minder loon en ontvangen gehuwden 3 percent minder, terwijl in Italië ook sprake is van loonderving. Slotkoersen Eerste vorige beursdag 6% 27% 33% 66 31% 34'/. 23% 42 87% 47% 55% 44% 78% 60% 35% 35 8% 13% 22 31% 90% 48% 65% 43% Am. Motors Int. Harv. Int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum. Stand Br. Stand. Oil N.J Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westlngh. Woolworth Ford K.L.M. periode heden 28% 65% 37% 5% 407'8 32% 35% 54% 24 44% 44% 18% 22% 17% 27% 36% 26 31% 143% 77% 55% 79% 32% „We hebben hier te maken met een on zekere toestand, anders hadden we de koers van de mark niet zwevend hoeven te maken”, aldus kanselier Brandt. West-Duitsland liet de koers van zijn geld op 9 mei van dit jaar zweven om de sterke toestroom van de Amerikaanse dol lars te keren. De koers van de mark is nu 5 percent hoger dan voor deze ging zwe ven. De verklaring van Brandt was voorafge gaan door een van de president van de centrale bank, Klasen, die gezegd had, dat de EEG-partners niet langer stonden op een terugkeer naar de oude koers van de mark. Bondskanselier Brandt zei nog dat zijn regering zou voortgaan mee te werken aan een gemeenschappelijk standpunt van de landen der Europese gemeenschap in verband met de conferentie van het inter nationale monetaire fonds die in septem ber in Washington wordt gehouden. De vooruitzichten hiervoor noemde hij „niet hopeloos”. Uit recente uitlatingen van Westduitse regeringsfunctionarissen is af te leiden ge weest, dat Bonn geen eind wil maken aan het zweven van de mark tot na die con ferentie. EINDHOVEN. De Philips-vrouwen hebben in een eigen „groen boekje” aandacht gevraagd voor hun positie. Ze hebben dit middel aangegrepen om be kendheid te geven aan wat hen al jaren bezighoudt: hun onvrede met de posi tie, die de vrouw in het bedrijfsleven inneemt en die dringend om herzie ning vraagt. Het boekje is tegelijk een protest en een pleidooi en houdt een actieprogramma in, waarnaar de vrou wen bij elke geschikte gelegenheid zul len wijzen om hun streven naar „eman cipatie” ook binnen het bedrijf kracht bij te zetten. De actiegroep verwijt het Philips concern dat het de vrouw te weinig mogelijkheden biedt om zich volledig te kunnen ontplooien. Maar de vrou wen steken ook de hand in eigen boe zem, wanneer zij als groep erkennen in De heer A. Hubben, voorzitter van de Kristelijke Vereniging van Mijnbeambten (K.V.M.) wees nogmaals op de alarmerende situatie van diverse nieuw gevestigde be drijven in het Limburgse herstructure ringsgebied. Hij deelde mee, dat thans een tweede nieuw gevestigd bedrijf, te weten de „CAJA”, gevestigd op het industrie terrein Gracht te Kerkrade, producenten van onder meer kinderwagens en destijds van Eindhoven naar Kerkrade overge plaatst, zich thans genoodzaakt heeft ge zien bij de arbeidsinspectie een aanvraag in te dienen voor arbeidstijdverkorting, die inmiddels is ingewilligd. Voorts zullen, zo deelde hij mee, bij dat bedrijf 20 tot 25 beambten moeten afvloeien. Volgens de voorzitter van de K.V.M. voeren ook nog enkele andere nieuwe bedrijven in het her structureringsgebied een strijd op leven en dood. „Een en ander dreigt te leiden tot een onaanvaardbare climax in Zuid-Lim burg, zeker nu ons berichten bereiken over de bezuinigingsmaatregelen van de nieuwe regering, die mogelijk ook de nieuwe me dische faculteit zullen treffen. Juist ook op het stuk van de werkgelegenheid is er alles aan gelegen dat het medisch-wetenschap- pelijk onderwijs in Maastricht uiterlijk in 1974 van start kan gaan, ook de sociale In de „Philips Koerier” van deze week wordt aan het groene boekje uit voerig aandacht besteed. Het perso neelsblad zal volgende week een ant woord op de standpunten van de vrou wen publiceren namens de Philips-per- soneelsdirectie. De heer Hubben zei te menen, dat uitstel van die aanvangsdatum voor Limburg rampzalige gevolgen zal hebben, gezien juist de immense mogelijkheden, die het nieuwe wetenschappelijk onderwijs in Maastricht zijns inziens ook op het stuk van de werkgelegenheid zal kunnen bieden. Aan het slot van de gehouden discussies besloot de Mijn Industrie Raad om in een brief aan de betrokken ministers op korte termijn een onderhoud aan te vragen, om de gehele Limburgse problematiek op re geringsniveau aan de orde te kunnen stel len. Voorts werd zonder hoofdelijke stemming het nieuwe loonakkoord, geldig voor twee jaar, voor de mijnindustrie en de che mische bedrijven van D.S.M. goedgekeurd. TEL AVIV (AP). —De Israëlische on derminister van Financiën Dinstein heeft bevestigd dat Israel opnieuw olie heeft ge vonden op het bezette Sinaï-schiereiland. Hij verklaarde echter dat de buitenland se persberichten waarin gesproken wordt van een bijzonder rijke bron zeer over dreven zijn. Op de vraag van een Israëlische verslag gever hoeveel olie er werd geproduceerd, zei Dinstein: „De olie is een onderdeel van de zes miljoen ton die Israel per jaar produceert en waarmee wij in onze be hoeften kunnen voorzien.” Er zal een Europees instituut voor milieubeheer moeten komen. Er moeten gemeenschappelijke voor schriften komen ter vermindering van de risico’s die aan verontreiniging ver bonden zijn. Dat vergt de oprichting van een communautair waarnemings net voor water-, lucht- en bodemver ontreiniging dat gegevens levert aan een gemeenschappelijk centrum. Ruimten, hulpbronnen en het natuur lijk milieu van de gemeenschap moe ten, speciaal in het raam van een re gionaal beleid,beschermd en geordend worden. De lidstaten moeten samenwerken bij de controle op voorschriften tegen de verontreiniging. Particuliere initiatieven die de ver ontreiniging bestrijden moeten finan ciële faciliteiten krijgen. De gemeenschap moet gaan deelne men aan het werk van internationale organisaties om de natuurlijke rijk dommen in de wereld te beschermen. DEN HAAG. De minister van Eco nomische Zaken heeft, naar aanleiding van uitgebrachte adviezen van de com missie opvoering produktiviteit van de So- ciaal-Economische Raad, een subsidie toe gekend voor een structuuronderzoek in de katoen-, rayon- en linnenindustrie. De subsidie bedraagt 381.334. De Nederland se katoen-, rayon- en linnenindustrie (KRL-industrie), waarin in ’70 ruim 28.000 werknemers werkzaam waren, omvat ca. 36 concerns met een omzet van 1,3 mid. In kringen van de KRL-industrie zijn in het verleden al verschillende initiatieven ontwikkeld om door middel van onderzoek te komen tot een beter inzicht in de struc turele positie van de sector. De snelle technische en economische ontwikkeling en de voortschrijdende integratie in West- Europa heeft de behoefte doen ontstaan aan voortgezet onderzoek omtrent de toe komstperspectieven van de sector en de maatregelen die genomen moeten worden om de aanbodstructuur zo goed mogelijk afgestemd te doen zijn op aan de gang zijnde en nieuwe ontwikkelingen. Thans is een programma voor een struc tuuronderzoek opgesteld, omvattend een onderzoek naar de produktie-, markt- en afzetstructuur en de marktorganisatie, en een onderzoek naar de rentabiliteit en de financiële structuur, een onderzoek naar de sociale en arbeidsmarktproblematiek. BONN. Bondskanselier Brandt heeft op een persconferentie gewag gemaakt van de mogelijkheid dat de Duitse mark zou kunnen worden opgewaardeerd als aan de huidige „zwevende periode” een eind is gekomen. Ofschoon velen in het land het zouden waarderen als naar de oude pariteit werd teruggekeerd, moet worden afgewacht en bezien of de toestand het toelaat dat dit gebeurt, of dat het aanbeveling verdient de pariteit te veranderen. Inkomen DDR. Het nationale inkomen van de DDR is in de eerste helft van dit jaar met 5 percent gestegen in verge lijking met de eerste helft van 1970, zo heeft het Oostduitse centrale bureau voor de statistiek vrijdag meegedeeld. De pro duktie van goederen nam met 5,8 per cent toe en de produktiviteit in de in dustrie steeg met 4,3 percent. De pro duktie van bouw- en constructiebedrij ven nam met 8,2 percent toe, de staats inkomsten uit de verkoop van dierlijke produkten stegen met 4,1 percent. De netto-inkomsten der Oostduitse bevol king stegen met 4,4 percent en de omzet van de kleinhandel gaf een toeneming van 4,1 percent te zien. In de eerste helft van dit jaar werden 30.660 wonin gen opgeleverd, 2.100 meer dan in het overeenkomstige tijdvak van 1970. De omzet in Wall Street was 12.37 miljoen aandelen tegen 12.57 miljoen de beursdag er voor. Dow Jonescijfers: indus trie 887.70 4- 1.10), sporen 214.83 0.40), openbare nuts bedrijven 117.46 0.38). In het telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. (Tussen haakjes staat de offi ciële slotkoers van gistermid dag). AKZO (88.30); Hoog ovens (73.40); Kon. Olie 149.70 (149.90); Philips 42.70 (43.80); Unilever 116.70 (117.40); KLM (157.50). BRUSSEL. De Europese commissie in Brussel, het uitvoerend lichaam van de EEG, heeft het principebesluit genomen een milieu-beleid te gaan voeren. Ze Is van plan contacten te leggen met autori teiten van de zes EEG-lldstaten en de vier kandidaat-leden om een serie concre te maatregelen te kunnen voorstellen. In het tweede voorstel vraagt de com missie toestemming leningen uit te schrij ven waarvan op te richten kerncentrales kunnen profiteren om hun investerings- moeilijkheden te overwinnen. Het derde voorstel behelst een verordening waarmee de commissie een kader wil scheppen voor samenwerking tussen ondernemingen die zich op het terrein van de koolwaterstof fen bewegen. In december 1968 stelde de raad al een richtlijn vast waarbij de EEG-lidstaten verplicht werden hun voorraden van be langrijke aardolieprodukten (benzine, die selolie, stookoliën) te brengen op een hoe veelheid, genoeg voor 65 dagen gebruik. De commissie wil die 65 dagen nu op 90 dagen gebracht zien, waarbij als uitgangspunt het gebruik in ’t afgelopen kalenderjaar geldt. Deze voorraden moeten op z’n laatst op 1 januari 1975 bereikt zijn. Op het bewuste bochtige traject naar het station Rheinweiler geldt een snelheidsbe perking van 75 kilometer per uur. Dit heeft het parket van Fribourg-Brisgau of ficieel bekendgemaakt. Men heeft de gegevens kunnen vaststel len aan de hand van een registreerbandje van de zogenaamde „verklikker” dat men uit de wrakstukken van de trein heeft kun nen opvissen. De ramp eiste van 22 men sen het leven. Er werden 125 reizigers ge wond. De Westduitse spoorwegen hebben een commissie ingesteld om naar aanleiding van drie treinongelukken nog eens de snel- heidsvoorschriften op het Westduitse spoor wegnet te bekijken. Als de toegstane snel- hied op bepaalde projecten te hoog blijkt, aldus minister van Verkeer Georg Leber, zullen de voorschriften worden veranderd, ook wanneer daardoor vertragingen optre den. (Van onze redactie economie) EINDHOVEN. De metaalbond NVV denkt aan verscherpte acties in Neder landse Philipsbedrijven (tijdelijke werk onderbrekingen), om druk uit te oefenen op de concerndirectie van Philips, die blijft weigeren met de werkgroep Philips van de internationale metaalbewerkers- bond afspraken te maken op Europees ni veau. De internationale bond, waarvan de metaalbond NVV deel uitmaakt, acht uni formering van bepaalde loon- en arbeids voorwaarden in Europese Philipsbedrijven dringend gewenst. Daarover wordt elk jaar vrijblijvend van gedachten gewisseld. De metaalbond NVV vindt het nu welle tjes. De dames wijzen er verder op, dat wanneer het bedrijf zorgt voor interes sante mogelijkheden, veel gehuwde vrouwen zullen terugkeren naar hun vroegere functie. Tenslotte noemen zij nog een alter natieve mogelijkheid: man en vrouw werken beiden om het salaris te ver dienen, dat anders de man alleen ver dient. Ieder van hen werkt dan voor halve dagen. Het betekent enerzijds een verandering van de tegenwoordige werkstructuur, anderzijds dat ook de man doelbewust een deel van de gezins taak op zich moet nemen. pees niveau vergoedingen kunnen worden gegeven, als er sprake is van inkrimping van de produktie of fusie en concentratie van bedrijven. Voorts eisten de vakbon den éénmaal per jaar een schriftelijk over zicht van de voorgenomen economische en sociale maatregelen op Europees ni veau. De directie van Philips heeft inmid dels afwijzend gereageerd. De kwesties moeten nationaal worden geregeld, zo meent Philips. Wat die gevraagde informatie betreft, Philips is alleen bereid die mondeling te verstrekken. De metaalbonden in de vier andere betrokken EEG-landen overwegen nog op welke manier zij druk op de direc tie van Philips zullen gaan uitoefenen. Het groene boekje is geboren tijdens een zogenoemde Groenendael-conferen- tie over de vrouw in het bedrijf. In de inleiding staat dat het traditionele standpunt ten aanzien van de functie, die de vrouw kan en mag uitoefenen, in de huidige maatschappij niet meer past. De actievoerende vrouwen staan bovendien op het standpunt dat in het ondernemingsbeleid ten aanzien van de vrouw een lacune bestaat en dat een meer directe en positieve aanpak van de problematiek doelbewust geac tiveerd moet worden. De vrouwen schrijven onder meer, dat voor mannen de doorstroming naar hogere vakgroepen eerder en vlotter verloopt dan voor vrouwen. Zij willen dat dit gedetailleerd wordt onderzocht. De bereidheid ontbreekt, aldus de da mes, om progressief te denken ten aan zien van de positie van de vrouw. Zo wordt verplaatsing in tot heden door mannen verrichte functies onmogelijk. Het is onvoldoende bekend dat er bij de vrouwelijke medewerkers wel dege lijk ambitie in die richting bestaat. Nog steeds wordt te veel het huwelijk als eindbestemming voor een vrouw gezien. Haar loopbaanbegeleiding lijdt onder die conclusie. De dames pleiten daarom voor meer aandacht aan de loopbaanbegeleiding van vrouwen, zodat mede door haar maatschappelijke ontwikkeling het as piratieniveau hoger komt te liggen. Bij de jaarlijkse beoordeling moeten ook de toekomstmogelijkheden in een open Dit heeft een woordvoerder van de me taalbond NVV desgevraagd meegedeeld naar aanleiding van een circulaire van het bestuur aan de kaderleden van de metaalbond NVV in Philipsbedrijven. De werkgroep Philips van de internationale metaalbewerkersbond heeft sinds 1967 elk jaar contact met de concerndirectie van Philips over personeelskwesties in de Phi lipsbedrijven in vijf EEG-landen (in Luxemburg is geen Philipsvestiging). Het overleg is destijds gestart op voorwaarde dat het informeel en informatief zou zijn. De vakbonden vinden deze houding on juist. Heel wat kwesties vragen dringend om een oplossing op Europees niveau, want de nationale directies verwijzen steeds naar Eindhoven. Een actuele kwestie is volgens de me taalbond NVV bijvoorbeeld het gevolg van werktijdverkorting voor de werknemers in Philipsbedrijven. In Nederland ontvan gen de daardoor getroffen werknemers het Vermindering van de concentratie van verontreinigingen in de lucht (zwavel- dioxyde, koolmonoxyde) en in het wa ter (fosfaten, koolwaterstoffen). Vermindering van de verontreiniging door gebruik van bepaalde handelspro- dukten en stoffen uit het industriële produktieproces. Uitvoering van een gecoördineerd on derzoekprogramma betreffende de ver ontreiniging. Ruimtelijke ordening en van het natuurlijk milieu. Het uitvoeren van basisstudies om een beter inzicht te verkrijgen in de oplossing van vraagstukken betreffen de het milieubeheer. Het zijn er vijf: De huidige verzande functies een nieuwe impuls geven door even tuele her- en-of bijscholing; Een enquête organiseren onder vrouwelijke beambten om meer in zicht te krijgen in de huidige si tuatie en de verwachting voor de toekomst. De verkregen informatie dient te worden gepubliceerd; Periodieke bijeenkomsten van vrouwen, die vanwege vak of func tie, overeenkomstige belangen heb ben; Het deelnemen aan vakgerichte cursussen en conferenties; Publikatie van vacatures in het hele concern zonder onderscheid 4- .-.'4^1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9