Rob van de Noll met vierde plaats op 1500 meter beste HPC-er HANSJE BUNSCHOTEN BEGON MET DAVERENDE RECORDVERBETERING Mercier wil Kansen voor Mary van der Raadt miniem Bobby Brown Marjan Ackermans (DEM) toch geselecteerd voor Helsinki Cassius Clay Adorjan DEN HAAG UITSLAGEN versloeg Jimmy Ellis samen met Goudsmit-Hoff s s Smislov maakte gehakt van meester ontslagen Nederlandse tennissers vrijwel uitgeschakeld w i .IhR IN TOERNOOI MELKHUISJE: m Dammers verloren weer van Rusland Petrosjan tegen Robert Fischer Beck in opmars Holland Week Parijs-Luxemburg gaat niet door Feijenoord krijgt nieuwe verlichting 1 1 1 In r w... L 1 k I DINSDAG 27 JULI 1971 Weinig ervaring U itslagen 1 ''jiiiiniiiiiiiiiimiiiiiisRiiniiiiiBiiiaaviiiiiiiiiiiiiiaiË Uitslagen - If* r i Hl j x-'Jhr (Van onze sportredactie) E- ?..v (Van onze schaakmedewerker) op volgt”, zoals de Angelsaksen 'V\nA/VVVVVWVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVVWVV%A/VV\' Wil Bunschoten: „Het is jammer dat de meisjes niet meer gelegenheid krijgen om op de 800 meter uit te komen. Dat zou goed zijn voor hun ontwikkeling. Op de 800 meter leer je echt zwemmen. Veel beter dan op de sprint, dat is meer kracht- werk”. Hoewel ze erkende dat het voor een meisje van dertien geen gekke prestatie was, verzuimde de Naarden-trainster niet om het resultaat te relativeren: „Het is natuurlijk leuk voor zo’n jong meisje, maar laten we eerlijk zjjn. Ze wil naar de Olympische Spelen en daarvoor is ze nog lang niet hard genoeg. Als ze per se naar München wil dan zal ze er toch nog wat af moeten halen om in de buurt van de Ame- rikaantjes te komen”. de heren, maar kwam niet tot een recordverbeteringin tegenstelling tot Hansje Bunschoten, die het record op de 800 meter met 4,8 sec. naar beneden haalde. stand na twee Rusland. De uitslagen Andreiko (Rus) ving, die op 26 juli om 00.00 uur sloot, is voor Marjan Ackermans telegrafisch ge daan. KNAU-voorzitter Frans Jutte verklaar de na afloop van de vergadering: „Wij hebben ruim 2Vz uur zitten praten. Hoe jammer wij het ook vinden voor Scharn en Van Enkhuizen, het feit ligt er dat zij slechts eenmaal aan de eis hebben vol daan”. Blijft over dat vijfkampster Mary van der Raadt, die aan de eis (4750 pun ten) op de vijfkamp had voldaan en daar naast ook eenmaal de limiet van 1,75 m bij het hoogspringen had gehaald. Jutte daarover: „Mary van der Raadt had naar Bonn moeten gaan voor het 'hoogsprin gen. Zij was ook uitgenodigd maar ver scheen niet. Op de vijfkamp achtten wij vorige week al haar uitzending niet ge rechtvaardigd.” S* s OUD-LOOSDRECHT. Finn-crack Frits Beck heeft in de internationale Hol land Week 1 de stijgende lijn te pakken. In de voorlaatste race ging Beek voor de tweede maal in successie winnend over de eindlijn. Kees Douze, lang de enige favo riet voor de hoofdprijs, streed ook in de kopgroep maar viel in de laatste meters naar de finish sterk terug en eindigde als vijfde. De slotrace zal de beslissing moeten brengen. Betty Stöve won van Matsuda. Hoewel de Japanse ijverig heen en weer liep en soms wel verrassende klappen gaf, bracht zij de goed in vorm verkerende Betty Stöve geen enkele ogenblik in gevaar. De attractie van het „Melkhuisje”-toernooi, Wimbledon-winnares Yvonne Goolagong, vertelde na afloop van de door haar met gemak gewonnen partijen tegen de Ame rikaanse Valentine: „Mocht ik tot de fi- PARIJS. De wielerwedstrijd voor pro fessionals Parijs-Luxemburg zal dit jaar niet worden gehouden. De organisatoren deelden mee, dat er moeilijkheden waren met het routeschema. Oorspronkelijk stond Parijs-Luxemburg tussen 26 en 29 augus tus op het programma. Arbiter Jay Edison riep Clay na 2 minu ten en 10 seconden in de twaalfde en laatste ronde een halt toe, toen hij Ellis met een onaangedaan, doch uiterst vast beraden uitgevoerde kanonnade op hoofd en lichaam weerloos in de touwen had doen belanden. Jimmy Ellis’ benen leken op dat moment van rubber en zijn ogen stonden glazig. Door interventie van de scheidsrechter kwam het slechts tot een technische knock out. Asrt 03 Van de zeven HPC-leden die gisteren wel aan de start verschenen, viel niemand in de prijzen. Zij moesten zich tevreden stellen met verbeteringen van persoon lijke records. Op de 1500 meter was Rob van de Nol] de beste Kennemer zwemmer met 18.16,0 (vierde). Dit nummer leverde een overwinning op voor René van de Kuil van SZC (17.34.3). Niet het minst Wil Bunschoten, moe der en trainster van het Naarden-zwem- sterje. „Het is de laatste tijd wel erg hard gegaan met Hansje. Ik vraag me af of dat nu direct door zal zetten”, zei ze voor de aanvang van de titelstrijd, „het lijkt me logisch dat Hansje nu een periode krijgt waarin zij volgroeit en kracht opdoet voor een aanval op de Europese top”. De tijd die haar dochtertje daarvoor nodig heeft zal wellicht korter zijn dan Wil Bunscho ten zich voorstelt. Gisteren scheelde het in zwembad Over- bosch in ieder geval weinig of de Naar- dense zwemster had haar eerste Europese record gepakt. Ze nam van kop af de lei ding, voor Anke Rijnders en Astrid Ver ver. Op de eerste honderd meter knab belde zij al een volle seconde af van de tussentijd die zij op 23 juni in Utrecht maakte. Maar niet alleen haar eigen beste tussentijden, ook die van titelhoudster Galligaris werden verbeterd. Na 500 meter liet Hansje Bunschoten 5.51,4 afdrukken, 0,2 seconde sneller dan de Italiaanse tij dens haar recente recordrace. Op de laatste driehonderd meter moest zij echter toegeven op de tijd van Novella Galligaris, om tenslotte in de nieuwe Ne derlandse recordtijd van 9.24,7 te finishen. Maar liefst 4,8 seconde sneller dan vijf weken geleden toen zij in Utrecht een nieuw Nederelands record van 9.29,5 op de klokken bracht. Maar dat was dan ook pas de derde maal dat Hansje Bunschoten in wedstrijden op de 800 meter uitkwam. Gisteren had ze al wat meer ervaring; in Overbosch startte ze voor de vierde keer op dit vermoeiende nummer nale doordringen, dan kon het wel eens zijn dat ik tegenover Betty Stöve kom te staan.” Anke Rijnders bleef de Gooise zwemster als enige goed volgen. De Amersfoortse, die op zoveel mogelijk nummers heeft in geschreven om de nationale titelstrijd als training voor de Europese jeugdkampioen schappen te kunnen gebruiken liet 9.28,0 voor zich afdrukken, terwijl de Eindhoven- se Astrid Verver als derde op 9.34,5 bin nenkwam. Zij bleven daarmee ver onder de tijd die Linda de Boer, clubgenote van Hansje Bunschoten, kort daarop in de race bij de dames op de 800 meter zwom. De oud-Europese recordhoudster op de 1500 meter deed nog geen half uur nadat Hansje Bunschoten bij de meisjes haar nieuwe record had gemaakt, een verwoede poging om de prestatie van haar jongere club genote direct weer te overtreffen. En het scheelde niet veel of ze was daarin ge slaagd. Na vierhonderd meter lag ze 0,4 seconde voor op de tijd van Hansje Bun schoten, maar die kleine voorsprong ging op de laatste 400 meter weer ruimschoots verloren. Linda de Boer zou tenslotte na 9 minuten en 25 seconden aantikken. Daarmee behaalde ze wèl de titel op de 800 meter bij de dames, waarmee Naarden de derde gouden plak (zondag zorgde Irene Wentink voor het eerste kampioenschap door de 100 meter rugslag bij de meisjes tot 12 jaar te winnen) incasseerde. Het was de bedoeling dat ook de HPC-zwemster Yvonne van Kuilenburg op de 800 meter mee zou dingen naar het eremetaal, maar haar naam moest op het laatste moment worden doorgehaald. HPC-trainer Wim Geurtsen: „Yvonne van Kuilenburg doet niet mee op de 800 en ook niet op de 400 meter. Ze heeft er weinig zin in en mis schien ontbreekt haar ook wel de conditie ervoor”. Blijven over: de 100 en 200 meter vrije slag, twee nummers waarop ze als nationaal kampioene geboekt staat. vereniging Vechtstreek. Hij won de 400 meter vrije slag bij de jongens tot 12 jaar in de formidabele tijd van 4.54,8. Zondag werd Eeftink reeds kampioen op de 100 meter rugslag en tweede op de 100 meter vrije slag. Het communiqué eindigt met: „Hoezeer de prestaties van enige andere atleten in Bonn ook hebben geïmponeerd, meent het bestuur deze niet voor Helsinki te kunnen aanwijzen. Zij voldeden eenmaal aan de gestelde eisen. Inschrijving van deze atle ten zou onrecht scheppen met betrekking tot andere atleten, die eveneens eenmaal aan de limiet hebben voldaan. De inschrij- In een communiqué zegt het bestuur van de KNAU, dat maandagavond in Utrecht nogmaals bijeen was om zich te beraden op de situatie die na Bonn was ontstaan: „In de vergadering van 19 juli met de nationale technische commissie senioren, de chef d’équipe, de trainingscoördinator en de Top Contact Commissie heeft het bestuur besloten en bekendgemaakt dat in de op die dag vastgestelde ploeg voor Hel sinki geen wijzigingen meer zouden wor den aangebracht. Op dringend technisch verzoek werd voor hordenloper Van Enk huizen een uitzondering gemaakt. Indien zijn starten in de internationale wedstrij den in Bonn van afgelopen zaterdag een limiettijd zou opleveren, dan zou alsnog inschrijving voor de Europese titelstrijd volgen. Aan die eis werd niet voldaan.” vende conclusie van de buitenstaander: beiden op 6 punt, en slechts een punt ach ter leider Smislov. Alleen al het feit, dat grootmeesters van wereldklasse als Gligo- ric en Keres niet meer punten vermochten te verzamelen onderlijnt wel overduidelijk de prestaties van Hartoch en Ree. Gligoric klom op kosten van Langeweg. Die werd in de opening afschuwelijk gepakt, een zogenaamde kurzpartie heel leerzaam, maar wat doet het pijn als men het slacht offer is. Uhlmann snoerde Donner in en trok daarna het wurgtouw aan „tot de dood er eertijds duidelijk en opgewekt formuleér- den. Ton van Klooster (rechts, naast trainer Han Bunschoten) won de 1500 meter bij GLASGOW. Bobby Brown, de mana ger van het Schotse nationale voetbalteam, is maandag ontslagen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de zwakke prestaties van Schotland in de interlandwedstrijden van de laatste jaren. Onlangs leed Schotland zelfs een nederlaag tegen het laag geklas seerde Denemarken. Brown was sinds februari 1967 manager. Uitslagen grootmeestergroep He ronde: Ree (Ned)Hartoch (Ned) 0-1, Uhlmann (Odl)— Don ner (Ned.) 1-0, Gligoric (Zsl.)—Langeweg (Ned.) 1-0, Smislov (Rus.)—Adorjan (Hong.) 1-0, Tim- man (Ned.)Evans (Vst) 1-0, Keres (Rus.) Browne (Aus.) remise, Scholl (Ned.)—Ivkov (Zsl.) afgebr., Portisch (Hong.)—Bobotsov (Buig.) 1-0. Stand na 11 ronden: 1. Smislov 7)4, 2/3 Por tisch, Browne 7, 4/7. Ree, Gligoric Hartoch, Ke res 6, 8/9. Evans, Uhlmann 514, 10. Ivkov 5 1 afgebr. 11/12. Adorjan, Donner 5, 13. Tlmman 4*,4, 14. Langeweg 4, 15. Scholl 3 2 afgebr., 16. Bo botsov 3 1 afgebr. Meestergreep He ronde: Enklaar (Ned.)Me dina (Sp.) 0-1. Ghitescu (Roe.)—Smejkal (Tsj.) 0-1, Kort (Ned.)—Van Geet (Ned.) 1-0, V.d. Weide (Ned.)—Malich (Odl.) 0-1 Kurajica (Zsl.)Zuide- ma (Ned.) remise. Slotstand: 1/2. Smejkal, Malich 8, 3. Hecht 714, 4. Minic 6*,4, 5/8. Enklaar, Ghitescu, Zuidema, Medina 514, 9. Kurajica 5, 10. Van Geet 314, 11. Damesenkelspel, eerste ronde: Junko Sawa- rnatsu (Jap)Marcellen Blom (Ned) 64 62, Marijke Schaar (Ned)Carol Battrick (GB) 61 6—3, Isabelle Fernandez (Col)Els Siemens (Ned) 61 6—0, Evonne Goolagong (Aus) - eer ste geplaatst)Alice Valentine (VS) 60 62, Betty Stöve (Ned)Yaeko Matsuda (Jap) 62 64, Joan Kudelka-Wilshere (Z-Afr)—Judith Salomé (Ned) 36 6—3 64, Ada Bakker (Ned)— Nirupa Mankad (Ind) 63 26 60. 400 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: I' 1. Louise van Viegen (VZC/Ritmeesster) 5.06; 2. Corrianne Heymans (Aeegir) 5.06.1; 3. Jeanet Flapper (PSV) 5.07.9. 5 400 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: 2 1. Freddy Eeftink (Vechtstreek) 4.54.8; 2. 5 i Marcel Rens (ZCPC) 4.59.9; 3. Ronni v. d. 2 Giessen (AZPC) 5.00.1; Bart Brieffies (KZC) 5.31.3; Sieger de Vries (HPC) 5.10; Robert 5 1 Loof (HPC) 5.13.1. 2 800 meter vrije slag meisjes onder 15 jaar: 5 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 9.24.7 (Ned. 2 dames- en asp.record); 2. Anke Rijnders 5 (AZPC) 9.28; 3. Astrid Verver (PSV) 9.34.5; 2 4. Linie de Jong (VZC) 10.04.7; 5. Yolanda 5 Aggenbach (Zeemacht) 10.09.2; Annelies 2 Dirks (KZC) 10.41.2. 800 meter vrije slag dames: 1. Linda de Boer (Naarden) 9.25; 2. Jetteke Slop (Kon. 2 AZ/HDZ) 9.56.5; 3. Cora Schouten (VZC) 10.13.6; 4. Evelien Lonte (Zian) 10.18.1; 5. Hannle van Boerum (VZC) 10.22.7. 1500 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1. Rene van de Kuil (SZC) 17.34.3; 2. Eddy de Wit (Zian) 17.54.8; 3. Rudi Beaufort (RZV) 2 2 18.02.7; 4. Rob van de Noll (HPC) 18.16; 5. S Henk Glijn (Zwemlust/Homm) 18.19.7; Dick 5 2 van de Burger (HPC) 19.30.8; Hartin Haagen 2 5 (HPC) 19.31; Andries Beijerbergen (HPC) 19.25; Frank Philipoom (KZC) 19.22.6: Leo Sinkeldam (KZC) 19.13.3. 1500 meer vrije slag heren: 1. Ton van 2 Klooster (Naarden) 16.50.9; 2. Henk Mulder 5 (Zian) 17.39.1; 3. Rinus van Beek (Het IJ) 2 17.41.5; 4. Gerard Hamer (Naarden) 17.44.4; 5 5. Piet Brouwers (Zian) 17.47.8; Daan Kra- 2 mer (Njord ’59) 19.11.1; Hans Prins (KZC) 19.00.4; Alko van Diffelen (HPC) 18.51.4. 2 »AA/VWWVVVVVVVVWVWVVVVVVVWVVVWVVVVVVVWVVVVVV^ ROTTERDAM. Het hoofdveld van het stadion Feijenoord te Rotterdam krijgt een nieuwe lichtinstallatie, waarvoor commis sarissen en directie van het stadion de bouw hebben opgedragen aan Philips - Nederland. De nieuwe installatie wordt aangebracht op de vier bestaande masten, die hiervoor zullen worden verstevigd. Iedere mast telt 48 kwik-jodide-lampen van elk 2000 watt. De lichtopbrengst vier keer zo sterk als bij de huidige in stallatie zal het mogelijk maken van de wedstrijden kleurentelevisiereportages te maken. Het is de bedoeling dat de nieu we installatie half november van dit jaar gereed zal zijn, ongeveer gelijktijdig met die, welke Philips bouwt in het Amster damse Ajax-stadion. MOSKOU. Oud-wereldkam pioen schaken Tigran Petrosjan (Rusl.) mag in de finale van het kandidatentoernooi pro beren tegen de Amerikaan Bobby Fischer een eervoller resultaat te behalen dan een nederlaag van 0-6. De tiende en laatste partij in de tweekamp voor de haive fi nales tussen Petrosjan en zijn landgenoot Viktor Kortsjnoi eindigde maandag in Moskou namelijk in remise, waardoor Pe trosjan winnaar werd met het minimale verschil van 5,5 punten tegen 4,5 punten. Op de 41e zet werd tot remise besloten. Petros jan had aan één overwinning in de tien partijen voldoende voor de finale plaats. TALLINN. Het Nederlandse dam- team heeft in Tallinn de tweede wedstrijd tegen Rusland met 5-11 verloren. Ook in de eerste ontmoeting, die zondag werd ge speeld, waren de Russen sterker: 10-6. De dagen is nu 20-11 voor HILVERSUM Als ieder jaar gaat het er in de eerste ronden van de open internationale tenniskampioenschappen op de banen van „het Melkhuisje” om hoe snel de Nederlandse deelnemers uitge schakeld worden. Jan Hordijk en Jan Ha- jer werden de eerste dag inderdaad ver slagen terwijl Nederlands kampioen Fred Hemmes veel moeite had met de op het laatste nippertje nog ingeschreven Ameri kaan George Taylor. Taylor, nummer 39 op de lijst van Amerika’s beste spelers, pakte zelfs de eerste set tegen Hemmes. In de derde set zag het er bij de stand 4-4 naar uit dat Taylor de service van Hemmes zou doorbreken. De routine gaf echter de doorslag zodat de vaak slordig en nonchalant spelende Hemmes de partij in zijn voordeel kon beslissen. HOUSTON. Cassius Clay heeft in de nacht van maandag op dinsdag in het gi gantische Astrodrome van Houston (over dekt, 32.000 toeschouwers) de eerste stap gezet op de weg naar herovering van de wereldtitel in het zwaargewicht, die hij tot zijn schorsing in 1967 bezat. De 29-ja- rige „Zwarte Moslim” boekte een eigen lijk onvermijdelijke overwinning op zijn vroegere sparring-partner, de twee jaar oudere Jimmy Ellis. Toch is de veel klei nere en lichtere Ellis pas in de slotfase van het gevecht onder de grotere stoot kracht, onder meer een gevolg van de langere „reach” van zijn tegenstander, bezweken. Een opvallende prestatie leverde de 12- jarige Freddy Eeftink van de Utrechtse zijn: Si j brands (Ned) 1-1, RoozenburgTsjego- lev 1-1, WiersmaGantwarg 1-1, Bergs- maKorchov 0-2, Van de SluisRatz 1-1 BronstringMogel janski 0-2, Varkevis- serSjaus 0-2, De RuiterSjitkin 1-1. DEN HAAG. —De KNAU heeft hoog- springster Marjan Ackermans (DEM) maandagavond alsnog ingeschreven voor de Europese atletiekkampioenschappen, die van 10 tot en met 15 augustus in Hel sinki worden gehouden. Door de aanwij zing van Marjan Ackermans, die afgelo pen zaterdag in Bonn met een sprong van 1,76 m voor de tweede maal de limiet (1,75 m) voor Helsinki haalde, is de Ne derlandse afvaardiging op 19 deelnemers (11 dames en 8 heren) gebracht. vereniging terechtkwamen, gisteren door de winst van Louise van Viegen op de 100 meter vrije slag voor meisjes tot 12 jaar, eveneens op vier maal goud kwam. AMSTERDAM Wie het He IBM-toer- nooi moet winnen, is ons steeds meer een raadsel. Gisteren na de zo zeer begeerde rustdag rolden er 7 koppen (binnen 5 uur) en op het 8ste hoofd zijn we evenmin bijster gerust. Eigenlijk zouden we 9 moe ten schrijven, want Scholl gaf de hangpar- tij tegen Bobotsov geluirloos gewonnen, terecht, want het toreneindspel kon door een derde-klasser worden uitgeschoven. Dat Scholl nog een hang uit de ronde van gisteren tegen Ivkov heeft, die min der fraai staat, vermelden we met enige tristesse. Een recordverbetering was gisteren niet weggelegd voor Ton van Klooster. Hij won de 1500 meter bij de heren, maar met een tijd van 16.50,9 bleef hij ruim 3 seconden boven zijn eigen Nederlands record. Henk Mulder (ZIAN) was als tweede aankomen de ruim 48 seconden langzamer. De HPC-er Aiko van Diffelen liet 18.51,4 afdrukken. Ton van Klooster bracht het aantal door Naarden veroverde titels op vier, waarmee de club van Wil Bunschoten op gelijke hoogte kwam met het Veenen- daalse VZC/Ritmeester, dat na de verras send sterke start van zondag, toen er drie kampioenschappen bij deze gesponsorde Maar beginnen we dan toch even met het nieuws. Oud-wereldkampioen Wassili Smislov staat weer alleen op kop. Hij maakte gehakt van de arme Adorjan, die weliswaar een enthousiast meester is doch tegen het grote Smislovse sluipschaak niets had in te brengen. De erkenning van Rob Hartoch als een talentvol schaker 10 jaar geleden een axioma, daarna in de ijskast gezet begint alsnog door te bre ken. Hartoch, sedert het Hoogoventoernooi in het bezit van de titel internationaal meester voelt zich duidelijk bevrijd van het gevoel, dat hij op zijn tellen moet'pas sen. Hartoch „mag” eindelijk eens verliezen en dat betekent bij deze bekwame jon geling dat hij actief en agressief op winst uitgaat. Hans Ree, onze nationale kampioen heeft dat zeer pijnlijk ondervon den. Ree, nauwelijks te verslaan, werd waarlijk van het bord geveegd. Troostge- v.dïweide 3,”i2.‘k‘ort2>'4. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Hansje Bunschoten, de dertiende verjaardag nog maar net achter de rug, heeft gisteren ondubbelzinnig aangetoond dat haar aspi raties verder reiken dan een nationaal kampioenschap. Een gouden medaille op de nationale titelstrijd is natuurlijk meegenomen, maar veel gewich tiger is de tjjd die daarvoor wordt neergelegd. Dat benadrukte zij gister middag al op het eerste nummer dat zij zwom: de 800 meter vrije slag. Het deelnemerslijstje voor de vierde en laatste serie op dit nummer (Enith Brigitha, Annemarie Groen, Hansje Bunschoten, Astrid Verver, Anke Rijn ders en Marjo van de Bree) stond al borg voor een race waarin de concur rentes elkaar naar een top zouden jagen. Dat het echter op een regelrechte aanval op het Europese record van de Italiaanse Galligaris (9.20.9) uit zou lopen hadden echter weinigen op de door zon overgoten tribunes verwacht. DEN HAAG. De Franse sponsor Mer cier heeft contact gezocht met Goudsmit Hoff om in het komende wielerseizoen ge zamenlijk een ploeg te „runnen”. De Spaanse ijskastenfabriek Fagor, die dit seizoen nog aan Mercier gekoppeld was, stopt de wieleractiviteiten. Maandag heeft de directeur van Mercier een bezoek ge bracht aan de leiders van Goudsmit Hoff. Voorwaarde van Goudsmit Hoff is, dat de ploeg op Nederlandse basis geschoeid blijft. Hiermee ging Mercier akkoord. Een woordvoerder van Goudsmit Hoff verklaarde, dat de toenadering van Mer cier niet onwelkom is. Men heeft echter liever een Nederlandse partner. Een defi nitieve beslissing is over twee a drie we ken te verwachten. Toppers van Mercier zijn Guimard en de oude Raymond Poulidor. Een samen gaan van de twee merken lijkt voorlopig nog onwaarschijnlijk. Het rommelt ech ter wel in de Nederlandse wielrennerij. Goudsmit Hoff is op zoek naar een partner. Ton Vissers strooit geruchten rond dat: ook hij weer in het groot zal beginnen. Als de plannen doorgaan zal Mars, op het ogenblik nog partner van Flandria, een nieuw team beginnen met Heineken of het fietsenmerk Rally. Vissers zou daar van ploegleider kunnen worden. Voorts heeft Breda zich kandidaat gesteld als startplaats voor de Tour de France 1972. Anke Rijnders is tevreden met haar tweede plaats achter Hansje Bunschoten (rechts). De Amersfoortse had slechts als training ingeschreven op de 800 meter Ian Fletcher (Aus)Veentjer (Ned) 63 63, Dibley (Aus)Dogger (Ned) 6—2 6—0, Cace (Aus)—Hordijk (Ned) 8—6 4—6 6—3, Kreisse (VS)—Hajer (Ned) 6—2 6—0, Chanfreau (Fr)— Knol (Ned) 75 9—7. Sedgman(Aus)Ehrlich (Ned) 6—3 62, Pinto Bravo (Chi)Soeters (Ned) 6—2 6—3, Hemmes (Ned)—G. Taylor (VS) 36 61 64, Kasten (Ned)Zugarelli (It) 4—6 Het communiqué gaat verder: „Het be stuur constateert, dat door voor Van Enk huizen een uitzondering te maken niet bil lijk gehandeld is ten opzichte van andere atleten, die evenals Van Enkhuizen een maal aan de limiet hadden voldaan en deze verschillende malen hadden bena derd. Nu tijdens de wedstrijden in Bonn de hoogspringster Marjan Ackermans met een sprong van 1,76 m alsnog voor de tweede maal aan de limiet voldeed acht het bestuur het billijk deze atlete alsnog aan te wijzen voor deelneming.’

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13