I 50 KORTING Wegverbetering Velsen-N Noorden wil VERHOOGDE OPRIJLAAN VOOR ZEEWEG ZIEKENHUIS Na sloop oude gebouwen Britse toerist verdronken l/2 PRUZEN-VERKOOP waarin alle I I I I stoutenbeek Schiphol II „Speliade in Velsen onder gunstige omstandigheden begonnen VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Minder bezoek aan strand van IJmuiden Texelse viskotter Arbeidsvoor- GEVONDEN VOORWERPEN door mijnexplosie beschadigd Herbestrating Wijkerstraatweg hervat Zomercompetitie IJmondvissers waarden op internationale basis niet mogelijk IN DE VISHAL Havenberichten fill ■B - 5 IJMUIDER COURANT DINSDAG 27 JULI 1971 WOENSDAG JULI ff Philips: Veisen-N oord ZOMERMANTELS KOSTUUMS KOMPLETS JAPONNEN REGENMANTELS BROEKZAKKEN BONNETTERIE BLOUSES ROKKEN PANTALONS Velsen-lJ muiden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Onder bijzonder gun stige omstandigheden is maandag weer een aanvang gemaakt met de kindervakantiespelen voor de leer lingen van de lagere en kleuterscho len in Velsen, waar de organiserende Velser Jeugd Centrale de toepasse lijke naam „Speliade” aan heeft ge geven. Deze factoren bestonden in de eerste plaats uit het stralende zomer weer, terwijl ook de belangstelling van de kinderen meer dan bevredi gend is geweest. Zo werd bijvoor beeld de filmvoorstelling in „De Brul boei” door meer dan honderdvijftig jongens en meisjes bezocht, terwijl het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg voor het vertonen van de serie tekenfilms eveneens geheel was volgelopen. Ditzelfde kan van de Zeewijkschool aan de Orionweg wor den vermeld. „PAINT-IN” ■b ■«Mlt ADVERTENTIE 28 (Van een onzer verslaggevers) I worden OPGERUIMD met en BEVERWIJK HAARLEM Breestraat 65-69 ge- (Van een medewerker;) (Van onze correspondent) r Creatieve jeugd bij de straatteken- wedstrijden op het pleintje bij het Patronaatsgebouw. deli.jk gestaakt en ten behoeve van het drukke verkeer over deze weg werden de beide wegdekken tijdelijk aangesloten, zo dat ook de bussen van de NZH (lijn 75) hierover weer vrije doorgang hadden. Houtplein 10 Alle ’/z prijzen-goederen worden uitsluitend a con tant verkocht en niet geruild. Moest in het vorig seizoen de strand- politie zich over een 150-tal vondelingetjes ontfermen, in de nu voorbije bouwvakva- kantie was er niet één. Na de sloop wordt een parkeerterrein aangelegd voor 160 auto’s voor bezoekers en voor ruim 80 auto’s voor medewerkers van het ziekenhuis. Vanaf die verhoogde oprit komt men in de centrale grote hal van het ziekenhuis. WOENSDAG 28 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg. Geopend 15.30-17.30 uur. begint onze radicale De verdere activiteiten van deze „Spelia- de” worden dagelijks in de verenigings- agenda vermeld. DINSDAG 27 JULI Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177. Velsen-Noord is open van 19 tot 21.30 uur. PTT-gebouw Lange Nieuwstraat. Ingang Spaarnestraat, 19 tot 20 uur: spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. DEN BURG De Texelse viskotter TX 35 heeft maandag op de Noordzee averij opgelopen door de explosie van een zee- mijn. De kotter haalde de mijn op met de net ten. Even later begon onder een vervaar lijk gesis een enorme rookontwikkeling. Onmiddellijk gooide de bemanning de mijn in zee. Een moment later volgde de ex plosie. De TX 35 werd een meter omhoog ge drukt. De motor raakte onklaar en ook el ders op het schip ontstond schade. Een andere Texelse vissersboot heeft de gehavende viskotter naar Den Burg sleept. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Het nieuwe Zeewegzie- kenhuis, dat achter het bestaande Antonius Ziekenhuis is verrezen, krijgt op de duur een verhoogde voorrij baan. Die kan pas worden aangelegd als de oude gebouwen geveild (in* guldens) ïiöiTtong^ zÜn gesloopt. Dan komt er een oprit vanaf oor- r» orr. i ooo 1 n no(lp ZPPWPP, Zolang de oude gebouwen er nog staan komt er een tijdelijke toegang vanaf de Velserduinweg. De belangstelling voor het middagpro gramma is iets minder groot geweest, waarschijnlijk omdat het mooie weer veel kinderen tot een bezoek aan bos en strand heeft gestimfuleerd. Dit neemt niet weg dat er voor de op drie schoolpleinen ge houden straattekenwedstrijden toch vol doende gegadigden zijn geweest, om ook dit onderdeel van de „Speliade” tot een succes te maken. De jury heeft het dan ook telkens niet gemakkelijk gehad om uit deze artistieke produktie tekens de beste tekeningen aan te wijzen, maar uiteinde lijk werden dan toch de volgende tekena- resjes bekroond. IJMUIDEN. Het bezoek aan het strand van IJmuiden is tot dusver niet zo best geweest. Er zijn kennelijk minder mensen voor een dagje-uit komen zonne baden en zwemmen in zee lijkt niet meer zo aantrekkelijk te zijn. Liever werd een wandeling op de zuidpier gemaakt of van- daaruit de hengel uitgeworpen, waarbij het zware hek dat het verboden piergedeelte afsluit niet zo „waterdicht” bleek, vooral voor slanke tieners. Hoe die verhoogde oprijbaan voor het ziekenhuis komt te liggen is duidelijk te zien op de hierbij geplaatste foto, die wij in Utrecht maakten, waar in de nieuwe wijk Overvecht een ziekenhuis wordt ge bouwd dat kleiner wordt dan in IJmuiden, maar dat in grote lijnen volgens dezelfde opzet wordt gebouwd Daar is de verhoog de oprijbaan meteen aangelegd. LEEUWARDEN. In een gezamenlijke brief aan de minister van Verkeer en Wa terstaat ondersteunen de colleges van bur gemeesters en wethouders van Leeuwar den, Harlingen en Bolsward de gedachte een tweede intercontinentale luchthaven in Nederland tegen de afsluitdijk aan te leg gen. Deze gedachte is afkomstig van ir. J. Petri, planologisch adviseur van de Ko ninklijke Nederlandse Heidemaatschappij te Wageningen. DINSDAG 27 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg Geopend 19-21 30 uur. Ir. Petri acht in Nederland slechts zes plaatsen geschikt voor de aanleg van een tweede grote luchthaven. Hij concludeert dat in feite de aanleg daarvan bij de af sluitdijk de enige aanvaardbare oplossing Is. De drie gemeentebesturen menen, dat de aanleg van een vliegveld bij de afsluit dijk een economische impuls zonder weer ga aan het noorden van Noord-Holland en aan Friesland zal geven. Daarbij wordt, met ir. Petri, gedacht aan een vergroting van ’t aantal arbeidsplaatsen maar ook aan snellere exportmogelijkheden van land en tuinbouwprodukten, de vereenvoudigde reisgelegenheid voor zakenlieden en de aanleg van een rechtstreekse spoorverbin ding Amsterdam- vliegveld- Harlingen - Leeuwarden. De drie gemeenten vragen de minister het rapport Petri mede in over weging te nemen bij het nemen van een beslissing over de tweede luchthaven. Tenslotte waren er in Santpoort IJmuiden-West nog etalagewedstrijden, waarmee de opmerkingsgave van de jeugd op de proef werd gesteld. Zij moest na melijk in de diverse etalages de voorwer pen aanwijzen die niet in de winkel wer den verkocht, waarna van de eerste letters daarvan een slagzin kon worden gevormd. Geen gemakkelijke opgave, waar de kin deren in groepsverband toch wel zijn uit gekomen, waarmée zij in het bezit wer den gesteld van enige aantrekkelijke prijs jes. EINDHOVEN. Naar aanleiding van van de mededeling van de metaalbond NVV dat de bond denkt aan verscherpte acties in Nederlandse Philipsbedrijven. om daarmee te bereiken dat op Europees niveau afspraken worden gemaakt over ar beidsvoorwaarden, heeft Philips maandag verklaard, dat de EEG-landen ieder een eigen nationaal patroon van arbeidsvoor waarden en sociale verzekeringen kennen De laatste zijn gebaseerd op de nationale wetgevingen. Arbeidsvoorwaarden komen tot stand door overleg tussen de voor elk land daarvoor bevoegde instanties, zoals werkgevers- en werknemersorganisaties, en door regerings- en semi-overheidsorga- nen. Derhalve acht Philips het niet realis tisch en niet mogelijk arbeidsvoorwaarden voor EEG-landen internationaal te rege len. Daarnaast heeft het creatieve deel van de jeugd zich in de IJmond-mts in Sant poort en in het Hervormd Wijkgebouw aan de Radarstraat in IJmuiden met veel en thousiasme op de handenarbeid toegelegd, waarbij met de nodige fantasie uit klei, tasje met gereedschap, autosleuteltjes, tas met pak en sportschoenen, badlaken, he renhoed, badtas verzekeringsplaatje van bromfiets (GGN 064), speld met bloedko raal, herenbril. Inlichtingen over deze voorwerpen kun nen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag van 16.30 tot 17.30 uur even tueel zullen worden afgegeven. Zo wordt de entree naar het nieuwe Zeeweg Ziekenhuis. Vanaf de ver hoogde oprit komt men in de centrale hal. kurk, textiel, verf, papier en andere attri buten diverse grappige werkstukjes wer den vervaardigd. Ook de in vier scholen gehouden „Kleuterspeliade” trok overal een plezierige belangstelling, waar de kin deren dan met allerlei spelletjes prettig werden beziggehouden. WOENSDAG 28 JULI Speliade in Santpoort MTS-gebouw, Roos en Beeklaan; Sluiswijk buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden- Oost, Patronaatsgebouw, Zeeweg; IJmui- den-Wes’ Herv Wijkgebouw, Radarstraat 5; Zeewijk in Zeewijkschool, Orionweg 286. Alle activiteiten: 9.30 en 14.00 uur. Jeugdspeliade, in Santpoort, kleuter school De Kruidberg, Dreefplantsoen 4; IJmuiden-Oost Don Boscoschool, Willems- beekweg; IJmuiden-West De Witte VBO- school, Mercuriusstraat; Zeewijk Duin en Denneschool. Dennekoplaan. Alle activi teiten 9.30 en 14 uur. In het programma voor IJmuiden-Oost is een wijziging aan gebracht: om 14 uur is niet een clown- voorstelhng maar de kleuters gaan „klei en”. Ook in IJmuiden-West is het pro gramma voor 14 uur veranderd: de kleu ters gaan in de middag naar het Her vormd Wijkgebouw aan de Radarstraat, waar een clown optreedt. Beeckestijn, in het noordelijk koetshuis. Rijksweg 136, Velsen-Zuid, 14.30 uur, voor kinderen van 4 tot 10 jaar poppentheater van Henk en Francine Abbing. Jeugdcentrum IJmuiden, Kanaalstraat 257, in gebouw PEN-centrale. 20 uur: dis- ko en cultureel programma. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17 30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-N. Spaarneberg, Wüste- laan 79, van 14.30 tot 17.30 uur: jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekw., 14.30- 17.30 en 19-21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord 14.30-17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228 IJmui den: ontspanningsgymnastiek voor dames, bejaardensoos, kinderclubs. Openluchtbad Heerenduinen. Heeren- duinweg, IJmuiden-O.. open van 6.30 uur tot 20 uur IJmuider Harmonie, 20 uur orkestrepe titie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstr. Boksclub De Ring, 19.30 tot 20 uur in Ossendorpschool. Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden trainen. Maandag aangekomen te IJmuiden: Charles H Merz, Shoreham; Henri Delmas, St. Nazaire; Marjan, Londen; Blenheim, Kristiansand; John Kruse, Oscarham; Hunnau, Flixborough; Alc- maria. Vestervik; Ponoy, Archangel: Libra, Lis sabon; Lawanti, Bremen; Tupro, Vllssingen; Servaaskerk. Rotterdam; Embla, Gefle; Lubeck- ke. Norsundet: Winbrown 2. Cont. Plat. Maandag vertrokken van IJmuiden: Heino Brohan, Flixborough; Buchholz, Flixborough; Luther Helsingborg; Meteoor. Bremerhaven; Harry Richardson, Londen; Brendonia, Hull; Waalborg. Delfzijl; Paul, Bremen; Boreas, R’dam Halcience, Humber; Blenheim, Bergen; Bore land, Gefle; Henriette R, Karlstad; Gillian Everard, Liverpool: Gazelle, Boston; Gerson. Londen; Kattentum Cont. Plat; Cetla Budie; Bremen; Bernard Schepers, Mantyluoto; Pnn- senborg, Delfzijl: Lord Citrine, Londen; Markus. Selby; Trio, Londen; Gand, Antwerpen. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Sirius, R’dam; Seinne Lloyd, Antwerpen; Barensz, Duinkerken, IJmuiden; Nordseesand Hamina, Velsen: North Shore, Cont. Plat; Vela, Delfzijl; Breewijd, Antwerpen; Zaanstroom. Felixtowe. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Barford, Londen; Berkelstroom, Par; Seppsbron. Gothen burg; Cyprian Trader, Barry; Mertola, Selby; Danilo Nechay, Goole; Archimedes, Bremen; Louge R’dam. Als geen nadere aanduiding volgt, is het scmp van of naar Amsterdam gegaan. Bij de Velsen politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: flesje parfum, doos met buitenlandse mun ten, herenparaplu duivenmand, scheer- apparaat in etui, ringetje met steentje, damesvest, pak wasgoed, ring met twee sleutels, zonnebril, belichtingsmeter van fototoestel, kinderbril, kinderportemonnee met inhoud, snoeischaar, handtasje met Voor de strandhuisjes lijkt de interesse ook al afgenomen te zijn. Maar de cam ping in de duinen ander de zuidpier heeft geen klagen gehad tot dusver: voor ver trekkende kampeerders stond gisteren nog het dubbele aantal nieuwkomers in de rij. Een onderzoek naar de oorzaken van het mindere strandbezoek lijkt de moeite waard, zeker in het kader van de toe komstige plannen met betrekking tot ver anderingen in dit recreatiegebied. Sommigen menen, dat publikaties over kwalleneplaag, waterverontreiniging en pessimistische weersverwachtingen hebben tegengewerkt. Ofschoon reeds maandagmorgen door de NZH opnieuw bij de halteplaatsen bordjes waren aangebracht met de mededeling dat van maandag 26 juli af daarvoor in de plaats wederom tijdelijke halteplaatsen aan het Stratingplantsoen dienst gingen doen, reed gisteren nog de bus en ging ook het overige verkeer van en naar de papier fabriek en Wijkermeerweg over de Wij kerstraatweg. Mogelijk zal dit ook van daag nog het geval zijn, maar woensdag moet er zeker op worden gerekend, dat de bushalten opnieuw tijdelijk worden ver legd. Dit betreft dan de halten aan de Wijkerstraatweg tegenover de oostpuni van het Stratingplantsoen, die nabij de hoek Corverslaan en Grote Hout- of Ko ningsweg en nabij de hervormde kerk aan deze weg. Al deze halten zullen worden teruggebracht naar de noordelijke paral lelweg van het Stratingplantsoen met stopplaatsen tegenover en bil de Van Rijs- wijkstraat en tegenover en bij de Del Court van Krimpenschool. Dit betekent dat de inwoners uit de om geving van de Corverslaan een langere wandeling moeten ondernemen om de bushalten te bereiken. A-ngenomen mag worden, dat de herbestratingswerkzaam heden zeker nog een ’link aantal weken in beslag zullen nemen. Het opnieuw blokkeren van de Wijkerstraatweg tussen de oude Smidt van Gelderstraat en de Heirweg en later van de Banjaerstraat tot aan de Corverslaan zal bovendien een om weg inhouden voor alle verkeer dat van dit nog langste te bestraten deel gebruik maakt. Bij de herbestrating zal voorts nog een afzonderlijk object zijn: hei aanbrengen van een langparkeerhaven in het brede trottoir aan de Wijkerstraatweg voor de r.-k. pastorie en kerk. Al met al Wordt dit werk van groot be lang geacht voor het verkeer, dat een wat breder wegdek ter beschikking kriigt ter wijl door het aanleggen van de verschil lende parkeerhavens over de gehele lengte van de weg men veiliger kan riiden ZANDVOORT. Maandagmiddag is in zee bij Zandvoort de 34-jarige Brit Geof- fry Gorry verdronken, die met zijn vrouw en drie kinderen met vakantie was op het vasteland. De man die hart- en rnaagpa- tiënt was, is waarschijnlijk onwel gewor den. Het ongeval gebeurde in ondiep water. Bij „De Brulboei”: Marja Mudde, 9 jaar; bij het Patronaatsgebouw: Petra America, 12 jaar en bij de Zeewijkschool: Petra Post 9 jaar. Door deze eerste prijzen zijn de jongedames uitverkoren om in septem ber mee te werken aan de „paint-in” op het Marktplein in IJmuiden, waarmee de jaarlijkse kunstmarkt zal worden ingezet. Deze wedstrijden zouden hedenmiddag bij het Hervormd Wijkgebouw aan de Radar straat in IJmuiden worden voortgezet, het geen voor de jongens de laatste kans be tekent eveneens aan deze „paint-in” te mogen meewerken. IJMUIDEN In IJmuiden werden maandag de volgende besommingen ge maakt: KW 205 14.100, 195 20.700, 164 16.600, 145 7.990, 132 12.300, 124 20.600, 117 11.700, 87 14.060, 81 95.000, 55 15.200, 29 28.600, 11 33.900 3 37.000, 212 16.400, 214 2.900, 215 22.000, 221 16.500, 106 8.500, 110 7.600, 180 7.700, 185 10.300, 209 11.700, 210 12.800, 211 6.580; VL 7 140, 34 890, 131 2.090; WR 32 15.700, 33 12.200, 61 12.300; IJM 37 460; UK 22 13.300, 267 9.030; KW 66 en 218 540, 44 en 85 1.060. Dinsdagmorgen werden door 22 vaartui gen in IJmuiden aangevoerd: 432 kisten en 124 kleine kisten vis, 285 stijve kabeljau wen en 8100 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 2 kisten en 34 kleine kisten schel vis, 12 kisten en 90 kleine kisten wijting, 288 kisten gul en kabeljauw, 1 kist makreel, 78 kisten schol, 12 kisten schar en 34 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.46-7.59, grote tong 8.25-7.81, grootmiddel tong 8.37-7.88, kleinmiddel tong 8.39-7.80, tong I 8.80-8.21, tong II 5.78-5.74. Per tien stuks: grote kabeljauw 122-102, middel kabeljauw 70 54. Per 50 kilogram: schelvis I 64-54, wijting 68-60, schar 58-39, gul I 88-70, gul II 61-50, gul III 56-49, grote en schol I 106-81, schol II 82-75, schol III 105-53, tarbot 212-146, twee teiwnnen^krat'met lege “bierflesjes, griet 120, bot 27-7.50, makreel 28-20. hors- - - makreel 43. Scheveningen: De aanvoer in Schevenin- gen bestond dinsdagmorgen uit: 30 kisten gul en 20 kisten haai. Urk. Maandag werd in Urk door 37 vaar tuigen aangevoerd (in kilogrammen)^ en 6500 *tarbót°“2.95-L85:” 1230 ’griet 1-2.03; de Zeeweg. 80.000 schol, 1.05-1.50; 8100 kabeljauw, 0,75- 1.20; 2010 wijting, 1.10-1.30; 4200 schar, 0.16-0.45: 2200 poon, 0.40-0.80. BEVERWIJK. De hengelsportvereni- ging „IJmondvissers” heeft in het Noord- hollandse Kanaal in Akersloot de vierde wedstrijd in de onderlinge zomercompeti tie gehouden. De uitslagen waren als volgt: A-ploeg: P Put 19 stuks, D. Alders 17, T. Kanon 16. B-ploeg: M. Cana 8, mevr Hil- liger 5, T. Groeneveld 4. C-ploeg: F. J. Spek 14, Stafechi 13. Verdier 8. De tussenstand na vier wedstrijden geeft het navolgende beeld te zien. A- ploeg: J. Waterlander 56 stuks, D. Alders 46, T. Kanon 37. B-ploeg: M. Cana 38, mevr. Hilliger 17, T. Groeneveld 10. C-ploeg: G. Guursen 12, Verdier 4, S. Waterlander 4. VELSEN-NOORD. De herbestrating van de Wijkerstraatweg, met het verwij deren van de zogenoemde „kinderhoofd jes” en het aanbrengen van dubbele straatklinkers in het wegdek, zal deze week haar tweede fase ingaan. Zoals be kend, werd een paar dagen voor het be gin van de bouwvakvakantie dit werk tij- W B ^-**»*W

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5