Bewindslieden antwoorden op Kamervragen: STAATSSECRETARISSEN IN DE DRUP GEEN KANS OP OLIE IN WADDENZEE Deze maand 4000 ton in Atlantische Oceaan GROTE LOZING VAN RADIOACTIEF AFVAL van Hartchirurgie in Utrecht een Overweeg opheffing Euratom Sijthoffpers overtreedt Ambonnezenrel in Roermond cao B ezuinigingsnota: Tien mille boete LUCHTMACHT REDT ZEEHONDJE HERLEVEN ACADEMISCHE KLINIEK KAN NOG LANG DUREN Pannenverkopers winnen kort Bemanning gered van brandende Vrouw mogelijk uit raam Treinen vertraagd bij Leiden en Gouda NOS krijgt inzake staatsbezoek geen bijdrage RVD geduwd „Rust van dieren gewaarborgd'" voor koppelbaas „Meppe!” geding r 2 ONGERUSTHEID STAF DONDERDAG 29 JULI 1971 Haagse journalisten: I WILT U Kamerleden Dijkstra (beiden D’66). I k I l 1 DEN HAAG De Rijks Geologi sche Dienst meent dat de kans op het vinden van aardolie in de ondergrond van de Waddenzee uitgesloten is. In deze ondergrond ontbreekt het moedergesteente, waarin elders in ons land aardolie is aangetroffen. Dit hebben de ministers van Economische Zaken, Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening en van CRM geant woord op vragen van de Tweede- en Terlouw S b 1 ADVERTENTIE bijzondere aandacht UW WONING ZIJLWEG 138 Tel. 32 77 77 zeegebied, kan het college niet exact be antwoorden. Het wijst erop, dat enkele maanden geleden voor een deel van het Waddengebied, gelegen tussen Vlieland en de Afsluitdijk, een concessie voor winning is aangevraagd. Hier moet het college nog over adviseren aan de Kroon. De risico’s verbonden aan db winning van delfstoffen zullen in de beschouwingen worden be trokken, zegt het college in antwoord op de vragen. DEN HAAG Na het overbrengen van het door Jan Wolkers op Rottummerplaat gevonden zeehondje, heeft de Koninklijke Luchtmacht woensdagmiddag opnieuw een door de moeder verlaten beestje overge vlogen. Het zeehondje is gevonden op Terschel ling. Kapitein Huiskes, de vlieger van de luchtmachthelikopter, heeft het diertje af geleverd bij de directeur van het museum op Texel. C n r d r d s l HAARLEM Privé: 26 77 00 S 1 i r r t 1 i l 1 l KENNEMERLAND 4 DEN HAAG. De Rijksvoorlichtings- dienst heeft met de NOS geen afspraken gemaakt over een bijdrage in de kosten die gemaakt zullen worden om reportage- beelden van het staatsbezoek aan Indone sië per satelliet naar Nederland over te brengen. Premier Biesheuvel heeft dit ge antwoord op vragen van het Tweede-Ka- merlid Wolff (C.P.N.). in een jongeren De stuurgroep is van oordeel dat voor de hartchirurgie niet alleen daartoe opge leide specialisten nodig zijn, maar lok een hoog gekwalificeerde staf van medewer kers, in het bijzonder van verpleegkundi gen. Daaruit volgt dat het weer op gang brengen van hartoperaties in de kliniek van het AZU niet alleen afhankelijk is van de benoeming van een hoogleraar in de hartchirurgie, maar ook van de aanwezig heid van een deskundige staf waaraan op het ogenblik wel het een en ander ont breekt (er is een aanzienlijk verloop ge weest in de 16 maanden die verstreken zijn sinds de hartoperaties in het Acade misch Ziekenhuis abrupt werden stopge zet). Die aanvulling zal vrjj geruime tijd vergen en bijzondere aandacht moeten hebben. Langste werktijden. Uit een rapport van het Franse ministerie voor Arbeidszaken en Werkgelegenheid blijkt dat de arbei ders in Luxemburg per jaar het langste werken van alle EEG-landen, namelijk gemiddeld 2013 uur. Dan volgt Frankrijk met 2007, Nederland met 1896, België met 1871, West-Duitsland met 1858 en Italië met 1795 uur. Wat de lonen betreft, de slechtst betaalde arbeiders zijn de Ita liaanse. gevolgd door de Franse, aldus het rapport. Voor de komende lozing zullen vier lan den, te weten België, Nederland, Enge land en Zwitserland, afval leveren. De hoeveelheid van ongeveer 4000 ton.is klei ner dan bij de vorige operaties. De intensieve ontwikkeling en het op bredere schaal toepassen van kernenergie voor de elektriciteitsproduktie, alsmede het steeds groter gebruik van radio-isoto- pen bij onderzoek, in de industrie en de geneeskunde, leiden tot een grote produk- tie van radioactief afval. De behandeling en de uiteindelijke ver nietiging van dit afval plaatst de deskun digen voor moeilijk oplosbare problemen wanneer men te doen heeft met betrek kelijk belangrijke hoeveelheden vast af val met lage activiteit. Eén van de methoden van lozing bestaat erin het afval te storten in volle zee in uitgekozen zónes en onder zorgvuldige controle. Deze methode doet niet alleen Zoals gebruikelijk is bij staatsbezoeken zal de R.V.D. de vertegenwoordigers van de verschillende publiciteitsmedia in gelij ke mate hulp verlenen. Premier Biesheuvel ontkent dat er in dit verband enig contact is geweest tussen Philips en de R.V.D. Vermenging van ac tiviteiten, zoals de heer Wolff vreesde, doet zich volgens de bewindsman dan ook niet voor. In antwoord op een desbetref fende vraag zegt premier Biesheuvel dat het niet ter beoordeling staat van de re gering of het al dan niet toelaatbaar is dat uit de bronnen van de NOS f 600.000 wordt besteed aan het staatsbezoek aan Indonesië. Volgens de heer Wolff worden op deze manier grote bedragen, opge bracht aan luister- en kijkgelden, aange wend om politieke en morele erkenning te geven aan een staatsgezag, dat door een groot deel van het Nederlandse volk wordt verfoeid. één op dat eiland, twee ten zuiden van Vlieland. De ministers zeggen dat het bui ten controle raken van een boring aard gas ook uitgesloten is. De eisen die aan het materiaal worden gesteld zijn geba seerd op de hoogste te verwachten druk. Bovendien moet men nog een veiligheids marge in acht nemen. De ministers zeggen verder dat er in vogelbroedgebieden geen sprake is van explosies van seismisch onderzoek. De rust van de zeehonden in het Eierlandse Gat en de rust in vogelbroedgebieden mag door onderzoekers niet worden verstoord. In stroken- van 3 km rond deze gebieden mogen zij geen gebruik maken van spring stoffen. Een visserijdeskundige is steeds bij het werk aanwezig om te zorgen dat de belangen van de visserij en van schaal- en schelpdiercultures in acht worden ge nomen. Deze deskundige let ook op het naleven van de voorwaarden ten aanzien van zeehonden- en vogelgebieden. Van de vogelgebieden in de Waddenzee bestaat een voorlopige opgave. Het is de bedoeling op korte termijn te komen tot een volledige opgave van de belangrijke vogelgebieden, inclusief de hoogwater- vluchtplaatsen, aldus de bewindslieden. AMSTERDAM In de Abel Tasman - straat in het centrum van Amsterdam is woensdagavond een 45-jarige vrouw ver- moedelijk uit het raam geduwd. Vanaf de derde verdieping is zjj op straat gevallen. De vrouw ligt in een ziekenhuis. De vrouw had ruzie gekregen met de 40- jarige man, met wie zij samen woonde. Zij brak haar beide enkels, een dijbeen en haar bekken. Voor zij buiten kennis raak te, vertelde zij de politie dat de man haar uit het raam had geduwd. De man echter houdt vol dat de vrouw uit het raam is gesprongen. De politie heeft de vrouw nog niet mogen horen sinds zij in het zieken huis is aangekomen. de leerstoel hartchirurgie en rapport uit brengen over de maatregelen die o a. op het personele vlak nodig zijn om te kun nen beginnen met hartchirurgische activi teiten van het centrum in de kliniek van het Academisch Ziekenhuis De ruzie ontstond in een patatzaak. Twee Roermondse jongeren vluchtten daarop een poelierswinkel binnen, achter volgd door zes Ambonnezen. De i9-jarige poelier en zijn zoon verdedigden de beide knapen, waarop een Ambonnees een mes weggriste en daarmee de poelier te lijf wilde gaan. De hond van de man nam het evenwel op voor zijn baas en incasseerde de messteek. De inmiddels gearriveerde vijf man sterke politiepatrouille kon aanvankelijk weinig uitrichten tegen de tot cira 100 man uitgegroeide groep Ambonnezen en andere jongeren. De politie werd bedreigd met messen, ringen, kettingen en bierfles jes. Toch konden de twee jongeren door de politie worden ontzet. De gealarmeerde rijkspolitie behoefde later niet meer op te treden. De Ambonnezen, die volgens de politie uit alle delen van het land komen, bivak keren ’s nachts in leegstaande panden. Het toekomstige samenwerkingsverband ligt in ieder geval in grote lijnen vast. Hartchirurgisch Centrum Utrecht gaat een gecombineerde krachtsinspanning van St Antoniusziekenhuis en AZU vormen. En dit novum op het gebied van samenwerking tussen een universiteits- en een narticu- lier ziekenhuis zal in eerste instantie een hartteamkern omvatten met een gemeen schappelijk coördinerend bestuursorgaan. Over de samenstelling van dat bestuurs orgaan hebben vrijdag al besprekingen plaats. Het moet bestaan uit drie verte genwoordigers van Academisch Ziekenhuis pus universiteit, drie vertegenw''«rdigers van het St. Antoniusziekenhuis °n een „van buiten” komende voorzitter, te oenoemen door de minister belast met de zorg voor het wetenschappelijk onderwijs, in overeenstemming met de minister be last met de zorg voor de volksgezondheid Op korte termijn moet het centrum voorstellen doen over de bezetting van Deze foto werd op het vliegveld Ypenburg gemaakt nadat zij op en neer naar Porto Ercole waren ge vlogen om daar door koningin Ju liana te worden beëdigd. Van links naar rechts: De heren Schelfhout, Kruisinga, Grosheide, Rietkerk, me vrouw Van Veenendaal en de heer Vonhoff. Bij het college van Gedeputeerde Staten van Friesland bestaat een toenemende on gerustheid gevoed door de wetenschap van toestand van het Waddengebied. Deze ver ontrusting wordt niet veroorzaakt door eventuele lozing van boor-vloeistoffen, al dus het antwoord van het college op vra gen van het P.A.K.-Statenlid J. E. Klui- tenberg maar veeleer wordt deze on gerustheid gevoed door de wetenschap van de bestaande lozingen en de onzekerheid in welke mate er vuil wordt geloosd. Momenteel worden geen beringen in het Waddengebied verricht. Uiteraard kan dit ieder ogenblik anders worden, maar ook dan geldt, dat in de boorvergunning voor waarden zijn opgenomen, onder meer in houdende dat de boorspoeling moet wor den opgevangen en afgevoerd, gewoonlijk naar een plaats buiten de territoriale wa teren. Het toezicht op de naleving van de gestelde voorwaarden berust bij het staats toezicht op de mijnen. Het komt het college van GS van Fries land bijzonder onwaarschijnlijk voor, dat er desondanks lozingen plaats vinden. Bo vendien heeft het geen enkele wetenschap omtrent het tegendeel. EJe vraag of het niet juister is om geen concessies meer te verlenen voor boringen in het Wadden- (Van onze parlementsredactie) i DEN HAAG Opheffing van Euratom, afschaffing van een aantal kruisers, een paar legerbrigades en enkele Stargighter- squadrons en zeer drastische bezuiniging in de uitgaven voor de buitenlandse dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Deze greep uit de „Nota Beleidsombuigin gen” van de Inspectie der Rijksfinanciën, die op 10 mei dit jaar is opgesteld, toont aan, dat het wel ernst is met de rigoreuze bezuinigingsplannen. De ambtelijke advie zen moeten echter nog door de ministers worden bekeken. Diverse ambtelijke instanties zijn vol gens de Inspectie Rijksfinanciën echter van mening, dat er naast de reeds bekende bezuinigingen in de „Streefcijfernota” en het rapport van de commissie Nelissen nog drastischer met het financiële snoeimes kan worden gewerkt. Opvallend zijn de voorstellen in de nota beleidsombuigingen voor het hoofdstuk de fensie. In he regeerakkoord is al overeen gekomen, dat er een extra bedrag voor defensie op tafel zal komen in afwachting van de resultaten van een onderzoek door een commissie van deskundigen in de loop van de rest van dit jaar. In het rijtje van bezuinigingen bij De fensie is o.a. opgenomen: „Niet voldoen aan verlangens t.a.v. weddeverhogingen dienst plichtigen”. Voorlopige totalen van „alter natieve” defensiebezuinigingen zijn voor 1972 ƒ93 mln; voor 1973 ƒ176 mln; voor 1974 ƒ235 mln en voor 1975 306 mln. De nota van de Inspectie der Rijksfinan ciën wijst verder op meer mogelijke be zuinigingen. De Rijksluchtvaartschool zou alleen maar propellervliegtuigen kunnen gaan gebrui ken bij de opleiding van verkeersvliegers. Nu worden ook straalvliegtuigen gebruikt. De luchtvaartmaatschappijen zouden de straalvliegopleiding voor hun rekening kunnen nemen. Het maximumbedrag voor investerings- premieregelingen zou per jaar kunnen worden teruggebracht van f 100 mln tot 80 mln. Subsidiëring zou dan beperkt moeten worden tot grotere eenheden en de premie regeling voor uitbreiden zou kunnen worden opgeschort, met uitzondering van het noorden van het land. Overwogen zou kunnen worden Euratom op te heffen, zegt de Inspectie. De Natio nale Raad van Advies voor het weten schapsbeleid heeft een minder gunstig oor deel over de Euratomactiviteiten meent de nota. Het rapport van de stuurgroep spreekt niet alleen over een zeer aanmerkelijke terugloop van het gekwalificeerde ver pleegkundig personeel op de operatieka mer en op de intensive care-afdeling maar ook over negatieve gevolgen van het niet functioneren van de hartchirurgische afdeling voor de cardiologie en anaesthe- siologie. Jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, als curator van de universiteit een toelichting gevend op het rapport van de stuurgroep, knoopt er de opmerking aan vast, dat het tijds verloop voor de opbouw van de staf he laas niet zal meevallen en niet zo voor spoedig zal zijn als aanvankelijk gehoopt werd. snel'EN "gunstig VERKOPEN? - Door een groot aantal bij ons gere gistreerde aanvragen in. Haarlem en omgeving, zijn wij in staat op vakkun dige en snelle wijze te bemiddelen bij de verkoop van uw woning. Wij zijn tevens gespecialiseerd in verzekeringen, hypotheken en taxaties. Neem eens geheel vrijblijvend kontakt op met ons kantoor voor een informa tief gesprek. KANTOOR ONROEREND GOED (van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM Defecte laagspannings- zekeringen zjjn er vanmorgen oorzaak van geweest dat het treinverkeer bij Leiden en Gouda aanzienlijke vertraging heeft ge kregen. In Leiden ging om half zeven een laagspanningszekering stuk, waardoor sei nen en wissels onbedienbaar werden. De seinen sprongen op rood, de wissels wer den geblokkeerd. De storing duurde an derhalf uur, en trof de forensentreinen op de trajecten Haarlem-Den Haag en Lei- den-Utrecht. Verscheidene treinen moes ten uitvallen, diverse andere kregen forse vertragingen. Het zoeken naar de oorzaak heeft veel tjjd gekost. Om acht uur ontstond een soortgelijk defect op het emplacement in Gouda, waardoor de treinen van Utrecht naar Rotterdam en Den Haag en die van Gou da naar Alphen aan de Rijn vertraging kregen. Voordat de oorzaak was gevonden, kwam de beveiligingsinstallatie 35 minuten later weer even onverwacht in bedrijf als zij gestoord was. Om half tien ontstond in Gouda opnieuw dezelfde storing, maar om dat inmiddels de oorzaak was opgespoord, werd tien minuten later het emplacement weer in bedrijf genomen. ROTTERDAM. In Rotterdam is woensdag een 32-jarige koppelbaas, uit Rotterdam, veroordeeld tot een boete van f 10.000, omdat hij zonder vergunning 42 personeelsleden aan andere bedrijven had uitgeleend. Hij stond terecht voor de eco nomische politierechter, die hem ook nog twee maanden voorwaardeliike gevange nisstraf oplegde. De officier van Justitie eiste een geld boete van 25.000 en vijf maanden ge vangenis voorwaardelijk. Drie andere koppelbazen kregen straf fen van 3000 en 1000 (twee keer). Zij zijn eveneens voorwaardelijk tot gevange nisstraf veroordeeld. De eerstgenoemde koppelbaas heeft aan zijn „bemiddeling” van 42 werknemers ge durende vijf weken een bedrag van netto f 6600 overgehouden, zo becijferde de loon- technische dienst. De man was met het uitlenen voortgegaan, nadat hij de dag vaarding had ontvangen. Ook de komende week zullen in Rotter dam koppelbazen voor de rechter ver schijnen. GREAT YARMOUTH De 255 ton me tende Nederlandse kustvaarder „Meppei” meldde woensdagmiddag dat er brand aan boord was uitgebroken. De „Meppei” bevond zich toen op de Noordzee, 50 mjjl zuid van het lichtschip „Newark”. De drie bemanningsleden zjjn door een helikopter van boord gehaald. Een reddingboot heeft de „Meppei” op sleep touw genomen. Volgens kapitein Th. Ravensberg was de brand ontstaan in de kombuis terwijl het schip zich in zware zee bevond. Hij snelde naar de radio om het noodsignaal „May day” te seinen. Halverwege moest hij er mee ophouden omdat het vuur te dichtbij was gekomen. Nadat de bemanning het schip had ver laten, heeft de „Meppei” enige uren rond gedreven. Een sleepboot heeft daarna het schip op sleeptouw genomen. (Van onze correspondent) UTRECHT. Het St. Antoniuszieken huis en het Academisch Ziekenhuis in Utrecht gaan samenwerken in een hart chirurgisch centrum Utrecht, dat na de aanloopperiode een capaciteit van 450 grote hartoperaties per jaar zal hebben, te verrichten door een gezamenlijk hart- team, waarvan de medische kern als één geheel te beschouwen is. Het weer tot leven wekken van de kli niek voor hartchirurgie van het AZU zal langer duren dan voorzien was althans voorzien was door prof. mr. I. A. Diepen horst, voorzitter van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis, die op 1 oktober gehoopt had en over de brandende vraag wie tot hoogleraar in de hartchirur gie benoemd wordt na het vertrek van prof. Wieberdink, valt op het ogenblik in universitaire kringen geen wijs woord te vernemen: die benoeming moet de gewone procedure volgen. moeilijkheden rijzen van politieke en ad ministratieve aard op internationaal vlak, maar ook wetenschappelijke, technologi sche en economische problemen. Om de moeilijkheden het hoofd te bieden, heeft het ENEA methoden uitgewerkt met het oog op internationale planning en de con trole van de lozingsoperaties. Vijf landen, leden van het ENEA, heb ben in 1967 deelgenomen aan de operatie, waarbij 11.000 ton vaste afval werd ge loosd op een diepte van 5000 meter in het noordoostelijk deel van de Atlantische Oceaan, aldus het communiqué van het Studiecentrum voor Kernenergie. Woensdagmorgen is in Zeebrugge een goederentrein aangekomen, bestaande uit 20 wagons met radioactief afval uit de vier eerder genoemde landen. ROERMOND. In de binnenstad van Roermond is het woensdagavond tot onge regeldheden gekomen tussen Roermondse jongeren en een groep Ambonnezen. Er vielen rake klappen. De politie herstelde uiteindelijk de rust. BRUSSEL. Deze maand zal onder toezicht van de „European Nuclear Energy Agency (ENEA) zorgvuldig verpakt vast radioactief afval op grote diepte (4000 meter) in de Atlantische Oceaan worden geloosd. Dit wordt medegedeeld door het Studiecentrum voor Kernenergie in Mol. Deze operatie volgt op soorgelijke lozin gen in 1967 en 1969. DEN HAAG. Het bestuur van de Haagse Journalistenvereniging (HJV) heeft geconstateerd, dat Sijthoffpers, uit geefster van onder meer de Haagsche Courant en het Rotterdams Nieuwsblad de werksituatie van negen journalisten in grijpend wil wijzigen en dat verzuimd is hierover het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) te raadplegen, zoals in de dagblad-cao is voorgeschreven. Het bestuur van de HJV heeft- het be stuur van de NVJ verzocht deze overtre ding van de cao-bepaling aan de orde te stellen. Het dringt er op aan, dat alles wordt gedaan, opdat de voorgeschrevep procedure bij de wijziging van de werk situatie alsnog in werking wordt gesteld. Vieiï journalisten van de Haagsche Cou rant en vijf journalisten van het Rotter dams Nieuwsblad is overplaatsing naar, het dagblad Het Binnenhof aangeboden. Daarmee worden zij onverwacht voor een diepingrijpende beslissing gesteld, aldus de HJV. Het bestuur van de NJV meent, dat als Sijthoffpers in overeenstemming met de cao-voorschriften handelt, dit onder andere inhoudt dat een overplaatsing, indien al nodig, zoveel mogelijk op basis van vrij willigheid tot stand moet komen. De heer F. W. Sijthoff lid van de di rectie van Sijthoffpers, deelde desgevraagd mee, dat slechts indirecte druk op journa listen is uitgeoefend. Het bericht van de voorgenomen overplaatsing was vroegtij dig uitgelekt, waardoor de ontwikkelingen werden versneld. Het is zeker niet de be doeling van Sijthoffpers om cao-bepalin- gen niet toe te passen, aldus de heer Sijt hoff. Hij zette uiteen, dat „Het Binnenhof” uitbreiding van de redactie behoeft nu door samenwerking „Het Binnenhof” meer ad vertenties zal krijgen. De heer Sijthoff wees er op, dat door economische oorza ken bij meer Nederlandse dagbladen be zuinigingen zullen moeten worden overwo gen. Door de voorgenomen overplaatsing van negen journalisten kan mogelyk wor den voorkomen, dat afvloeiingen bij het Sijthoffconcern aan de orde komen, aldus de heer Sijthoff. De Kamerleden waren onder meer be zorgd voor de gevolgen van „spuiters” uit de hand gelopen boringen. De kans op een oliespuiter is, zo zeggen de ministers nadrukkelijk, niet aanwezig, omdat er geen aardolie in de ondergrond zit. In de Waddenzee, op de waddeneilan den en in de aangrenzende territoriale zee is tot dusver achttien keer geboord. Hierbij zijn alleen aardgasreservoirs ge vonden: één ten noorden van Ameland, UTRECHT De Stichting Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting in Utrecht mag van de president van de rechtbank in Utrecht mr. J. W. van Eek in publikaties niet opnieuw waarschuwen tegen de vol gens haar moreel verwerpelijke verkoop methoden van de N.V. Mecra Metal Cor poration, die tijdens home-parties” heel dure pannensets aan de man en vrouw tracht te brengen. Deze n.v. had een kort geding tegen de stichting aangespannen, waarin staking van de publikaties werd geëist, omdat er geen sprake zou zijn van geraffineerde en bik kelharde verkoopmethoden en evenmin van veel hogere prijzen dan van vergelijkbare pannen. De president gaf in feite geen van beide partijen gelijk, omdat hij in kort geding niet in staat was te beoordelen of wél sprake is geweest van verwerpelijke ver koopmethoden. Ook kon hij geen oordeel geven over de vraag of de prijzen van de pannensets inderdaad te hoog zijn. Daar voor zou een nader onderzoek met ge tuigen en deskundigen noodzakelijk zijn en daarvoor leent het kort geding zich niet. De Stichting Huishoudelijke en Gezins voorlichting waarschuwde enige tijd gele den in de Utrechtse pers tegen de „gladde verkoopmethoden” van de pannenleveran cier, zonder daarbij overigens de naam te noemen. Maar omdat er in Nederland slechts één firma pannen via „home-par- ties” verkoopt, kon volgens de rechtbank president iedereen duidelijk zijn om wie het in feite ging. De stichting suggereerde de consumenten eerst eens naar een ge wone winkel te gaan en de prijzen van vergelijkbare pannen te bezien. De aankoop zou dan wel eens een paar honderd gulden kunnen schelen, aldus de stichting. V' s?, 1'- '--- ■■ju V v-b

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2