Kees Verkerk bezocht jeugdige patiëntjes in Rob Hoeke naar PEN i Belevenis van het jaar „Heliomare I 1’ •O» 21» lap. IN DE IJMOND I VERENIGMGSNIEBWS UIT DE IJMOND I II SCHAATSFENOMEEN IN WIJK AAN ZEE IJmuiden Heemskerk Havenberichten Marktberichten Twee Katwijker vissersschepen naar buitenland Beverwijk I l 7 DONDERDAG 29 JULI 1971 z Stadsschouwburg City Rolschaatsen z. Cinema Marquette Kennemer theater HEEMSKERK Kort I.lmondnieuws - Luxor !- Velsen-IJ tnuiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee ONGEVEER TWEE JAAR geleden werd bij Bethel, in de staat New York een popfestival gehouden, dat ruim een half miljoen bezoekers trok. Van dit massaal gebeuren is door Mi chael Wadleigh een geïnspireerde en bijna drie uur durende reportage ge maakt, waar nagenoeg geen enkel as pect van dit feest in werd verwaar loosd. Zowel voor de inrichting van het terrein als voor het arriveren van de bezoekers, voor het muzikale ge deelte en voor de diverse gebeurte nissen onder het publiek, hebben re gisseur Wadleigh en zijn twintig cameramensen een goed verdeelde be langstelling gehad, zodat „Wood- stock” zoals de naam luidt van festival en film een grandioos kijk- en luisterspel is geworden. Li p' U” HS| czfilms it i, de prijzen-met-toebehcren uit te reiken. ;r monster”, mensverterende Pa- F. IJMUIDEN Arendje KW 98 gaat bin nenkort onder Westduitse vlag vissen: de kotter is verkocht naar Hamburg. De Kat wijker wordt momenteel gereed gemaakt voor vertrek naar de nieuwe thuishaven. Vorige week was de KW 98 in het nieuws, doordat het vaartuig tijdens de visserij een netlijn in de schroef kreeg en door de Valk KW 185 naar IJmuiden moest worden ge sleept. Tijdens zijn bezoek aan „Heliomare” heeft Kees Verkerk aan het slot van de prijsuitreiking zich geruime tijd bezig gehouden met de enthousiaste patiëntjes die honderd-en-één vragen hadden. Het was de belevenis van het jaar voor de kinderen. n 'e In gezelschap van de VW-directeur de heer S. Smit en enkele officials arriveerde Kees Verkerk tegen vier uur in „Helio mare” en begaf zich direct naar de re creatiezaal van waaruit hem de welkomst liederen „Heya die Kees” en „Kees, die heeft de wereldcup” tegemoet klonken. Met hoogrode gezichtjes zaten de kinderen reeds te wachten op zijn komst en de spanning steeg toen Kees Verkerk aller eerst de gemaakte tekeningen ging bezich tigen, daarbij tegelijkertijd op alle zijn handtekening plaatsend. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Na Focus, Rope, Cuby and the Blizzards dan zaterdagavond aanstaan de Rob Hoeke in het PEN-jeugdentrum met zijn rhythm and blues group, hoog genoteerd in het vaderlandse hitwezen. Op 27 augustus op de televisie in de Knokke Show van Les Humphrey Singers, verkocht LET OP! Ook de traditie der griezelige vampierfilms waar onveranderlijk Peter naar zeven landen. Zeven langspelers en in september weer nieuwe op de markt. Toernees door geheel Europa. Opnieuw dus zaterdagavond een gebeuren in de PEN. Vrijdagavond 30 juli het optreden van de Arnhemse viermans formatie Palace, die alle muziek zelf heeft geschreven en ge arrangeerd. Invloeden van Soft Machine en Pink Floyd, maar met een eigen stijl. Wat de culturele programma’s in het PEN-jeugdcentrum betreft is het komkom mertijd. Geen artiesten te krijgen. Ook met vakantie. Nog een andere kotter uit Katwijk, de Vrouw Prijna KW 193, staat op het punt naar het buitenland te vertrekken. Dit vaartuig gaat vanuit Walvisbaai in Zuid- west-Afrika aan de visserij deelnemen. Windbuks. Twee jongens hebben een bewoner van de Puccinistraat in Heems kerk overlast bezorgd door met een wind buks op diens woning te schieten. Er werd enige schade aan onder andere dakpannen toegebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Louis de Funès als de leider van een showballet in „Met de muziek mee”, welke klucht van vrijdag- tot en met woensdagavond in City zal worden vertoond. it ie e n k l, n i. n l- ït n :s n n it ;r n t- Daarna maakte hij de prijswinnaartjes bekend. Het waren 1. Wim Vlaming, 2. Pauline Klaver en 3. Johanna Mulder, die uit handen van hun schaatsidool de prijzen in ontvangst mochten nemen. Vervolgens heeft Kees Verkerk aan elk van de patiëntjes een van zijn handteke ning voorziene foto van de schaatsploeg uitgereikt, terwijl hij tegelijkertijd met elk van hen een praatje maakte en op di verse vragen, die bij de kinderen leefden, een antwoord gaf. Het was uitermate ge noeglijk, zodat de tijd als het ware om vloog en Kees veel te vlug naar ieders zin weer vertrok. Doch het moest, want Kees Verkerk moest zich aan zijn dagschema houden en dat vermeldde vóór zijn avondbezigheden als Bingo-leider in café „De Zon” nog een forse training in de duinen. Zijn conditie mag nu eenmaal niet lijden onder het werk. Voor zijn vertrek ontving hij nog van enkele kinderen zelf gemaakte werkstuk jes, die hij een ereplaats beloofde te ge ven in het Putterhoekse café. GEBOREN: Bart, z. v. G. J. van Alphen en W. M. Smakman; Krista Catarina Maria, d. v. A. W. Mul en A. J. van Egmond; Esther Simone, d. v. Th. G. v. d. Meer en G. J. Dorst; Eric Paul, z. v. C. C. Tesselaar en E. Ramkema; Petronella Christina, d. v. W. P. Bakker en T. Martens; Rick, z.v. H. Bosman en M. A. H. Koelemeijer; Roberto, z. v. F. Morittu en W. C. J. Clement; San dra, d.v. J. van Vuure en T. G. Koning; Erwinus P. A., z. v. P. A. M. v. d. Lit en M. J. Sleeman; Remco L. W., z. v. R. Th. A. Regoor en J. D. Amse; Sandy, d. v. A. F. Schröduer en M. E. Tromp. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 28 juli aan de bloemenveiling ’t Centrum waren: agapanthus per stuk 3345, allium per bos 22, anjer per stuk 334, trosanjer 50150, anthurum 45 165, aster 2232, calla 3545, chrysant per bos 105130, chrysant jaarrond 85200, convillie per bos 20240, dahlia 2460, fresia 45140, gerbera 1630, gladiool 18105, ixia 1235, lelie per tak 3595, lelie per kerk 18, lelie per bos 2550, lia- trus 2565, roos per stuk 1224, roos per tak 1226, babyroos 416, statice 80. Voor planten golden de noteringen: achmea 350 450, begonia grootbl. 140260, coleus 45, cyclamen 165320, fuchsia 4585, gloxi nia 145, geranium 115, hedera 6585, ka- lanchoe 4580, potchrysant 2634, st. pau- lia 4580, thunbergia 95, vriesia 220260, vinca 60. GETROUWD: Willem Drost en Cornelia M. M. Bis- schop; Cornelis J. H. Schavemaker en Maria M. Th. Kroon; Johannes T. Docter en Alida J. S. Vermeulen. Een tafereel uit de pop-festivalfilm OVERLEDEN: Geertje Antoine, 48 jaar, weduwe van Brederode; Carolina H. Besteman, 78 jr., weduwe van Kabel. VOORTS IS de speciale voorstelling van hedenavond ditmaal gewijd aan „De dui- velsbrigade,” de opwindende historie over generaal Robert T. Frederick (William Holden), die tijdens de tweede wereldoor log een militair „stelletje ongeregeld” tot een gevreesd en machtig wapen wist om te vormen. Met als contrast voor de ma tinee van zondag „Een spookpiraat als maat.” een amusante kolderfilm uit de studio’s van Walt Disney, met niemand minder dan Peter Ustinov als de gevrees de boekanier die de humor in zijn vaan del voert. >.x xXs.'.xv xxxxxxxX.xxxxi.X.x.x WIJK AAN ZEE. Kees Verkerk heeft woensdagmiddag door zijn bezoek aan de patiëntjes van „Heliomare” voor een be langrijk stuk therapie gezorgd. De natio nale schaatsfenomeen kwam daar om de prijzen uit te reiken aan de winnares van de in „Heliomare” gehouden teken- en kleurwedstrijd welke het schaatsen als onderwerp had, en heeft zich geruime tijd in de recreatiezaal met de jeugdige deel- nemertjes aan de wedstrijd beziggehou den. Een fantastische belevenis voor de kinderen, die nu eens in de gelegenheid waren Kees Verkerk niet alleen te zien, maar ook met hem te praten en de hand te geven. ONDERTROUWD: Ronald M. v. d. Berg en Stoffelina Schip per; John H. W. Lenoir en Paulina M. G. Hollebrand; Marinus Labree en Marga- retha M. C. Smit; Ronald Versteijne en Anneke Beemsterboer; Henk Baron en Maria C. M. Visser. LOUIS DE FUNÈS wordt in „Met de muziek mee” als monsieur Evan Evans, de leider van een damesballet opnieuw ruimschoots in de gelegenheid gesteld de lachers op zijn hand te krijgen. Hij wil na melijk geen enkel danseesje missen, zo dat hij dag en nacht als een ware Ceberus over de meisjes waakt, teneinde elk con tact met mannen te voorkomen. Een eventueel huwelijk zou immers het ver lies van een danseres kunnen betekenen. komen in de beoogde komische verwik kelingen en dolle situaties, waarbij op een gegeven ogenblik zelfs nog van twee mys terieuze baby’s sprake is. Er valt dus weer wat af te lachen om de streken van dit driftige leidertje van een showballet, waarvan vrijdag- tot en met woensdag avond in City ruimschoots gelegenheid voor zal bestaan. iwr ..x. s .-x .«xL.,... „Woodstock”, waarmee van vrijdag tot en met zondag in de Velsense Stadsschouwburg de belangstelling van het IJmond-publiek nog eens wordt afgetast. DONDERDAG 29 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, rochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat: 19-21.15 uur. VRIJDAG 30 JULI IJmuider strand, 19 u. finale strandvoet- bal. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale, Kanaalstraat 257, 20 uur: „Palace” en penligtsjo. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg, IJ- muiden-Oost, jeugd- en tienerbibliotheek, 15.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Openluchtbad, Heerenduinweg, IJmui- den-Oost, open van 6.30 tot 20 uur. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 u. repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den: bejaardensoos, jongerensoos, tiener soos, judoles.’ DONDERDAG 29 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 20.15-21.30 uur. VRIJDAG 30 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 uur; Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 uur. VRIJDAG 30 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-18 u.: bejaardensoos. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat, 20 u.: jazz-discotheek. VRIJDAG 30 JULI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg, geopend van 14.30-17.30 en 19- 21.30 uur. VRIJDAG 30 JULI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend van 19-21 uur. Voorafgaande aan het bezoek in „Helio mare” was Kees Verkerk nog de centrale figuur bij de rolschaatswedstrijden op het grote parkeerterrein. Hie waren zo’n vijf tig deelnemertjes aanwezig, die elkaar ge ruime tijd fel bekampten. Deze strijd werd voorzien van commentaar door loud speakers. Commentaar gebracht door Kees Verkerk, die bewees ook op dit terrein zijn sporen te hebben verdiend, want het talrijke publiek genoot van zijn opmer kingen, aanwijzingen en aanmoedigingen. De regels werden niettemin strak aange houden. De resultaten waren voor de 6-8-jarigen: meisjes 1. Annelies Bouma, 2. Karin van Beek en 3. Anita Hol; jongens 1. Ronald Knaap, 2. Eric Wijngaard en 3. Ronald Lokhorst. Bij de 9- tot 12-jarigen waren de gelukkigen: meisjes 1. Gerda van Beek, 2. Henriëtte Brok en 3. Petra Tigge; jon gens: 1. Siem van der Linde, 2. Huib Vis ser en 3. René Bouma. De meisjes ontvingen hun prijzen uit handen van Kees Verkerk, hetgeen met toestemming van de ouders gepaard ging met een felicitatiekus. Voor de jon gens meldden zich twee „missen” aan om DAT OOK DE Italianen wel raad weten met het vervaardigen van een keiharde western, wordt van heden- tot en met za terdagavond in Luxor weer eens bewezen met de vertoningen van „Adios Gringo,” waar Montgomery Wood de hoofdrol in vervult. De tendens van vroegere Italiaan se wild-westfilms, zoals „Voor een hand vol dollars” en „Een pistool voor Ringo” blijft hier onveranderd in gehandhaafd, zodat er opnieuw sprake is van veel ac tie, vechten en schieten, zonder dat bij dit alles de romantiek werd verwaarloosd. VOORAFGEGAAN door „Sjors en Sim- mie en de toverring” in de eerste mati nee van zondag, wordt het programma dan tot en met woensdagavond onmiddel lijk voortgezet met „De lefschopper”, waarin de centrale positie wordt ingeno men door Norman Wisdom. Deze onver moeide grappenmaker is hiervoor als sla gersknecht werkzaam in een ziekenhuis, waar hij al spoedig voor een tandarts wordt aangezien. Deze vondst bood vol doende mogelijkheden voor het distille ren van een overvloedige voorraad kolder bestemd voor hen die doktersmoppen op prijs stellen en het leuk vinden met al lerlei grapjes over ziekte en pijn te wor den geconfronteerd. Zij zullen met deze lefschopper allerminst worden teleurge steld. De finalestrijd bij de oudere jongens. Hier starten Siem van der Linde en Huib Visser om uit te maken wie van hen de eerste en wie de tweede plaats zal innemen. Achter hen als starter-commentator Kees Verkerk. x~'W;x' ONDANKS AL deze voorzorgsmaatre gelen komt Evans op zekere dag echter toch tot de ontdekking dat een van zijn - - beste medewerksters trouwplannen heeft „Dat krijgen wij nou s winters nooit g€kregen. zodat hy rich gedwongen voelt al zijn sluwheid in het werk te stellen om het meisje van het lokkende altaar af te houden. Een en ander resulteert vol- Woensdag aangekomen schepen in IJmuiden: Ciudad de Pareira, Antwerpen; Wipunenen, Tu apse; Magula, Hamina; Chusan, Kopenhagen; Capt. Donaldson, Londen; Nusakan, Duinker ken; Korea Pacific, Lulea; Bravo Contender, Immingham; Greenland, Southampton; Bengalen, Antwerpen; Venus, Bergen; Tavastland, Banda, Le Havre; Wiedstein, Antwerpen; Vauban, Par; Juno, St. Brleux; Guyenne, Brest. IJmuiden; Bo Bagge. Grena. IJmuiden; Wil Mary, Hull. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Brinda, Duinkerken, IJmuiden; Reustringen, Londen, IJmuiden; Johannes Fritzen, Lulea, IJmuiden; Emsland, Shoreham, IJmuiden; Kersten Eva, Londen; Hudson Deep, Londen; Kilbride, Hull; Tor Hollandia .Immingham; Charles H Merz, Shoreham; Hunnan, Fllxborough; Marita Jo hanna, Kalmar; Fastnet, Nantes; Servaaskerk, Antwerpen; Essen, Antwerpen; Alchimist Bre men, R’dam; Breewijd, Genua; Lubecke, Le ningrad; Claude debuddy, Brest; Commandar, Philadelphia; Sirius, Norsund; Bravo Conten der, Immingham; Willem Koerts, R’dam; Rigo- letto, Antwerpen; Doroty, Palermo, IJmuiden; Joannis, Bremen; Benya River, Bremen; Mete oor, Bilbao; Venus, Bergen; Zaanborg, Ystad, IJmuiden; Spaarneborg, Belfast, IJmuiden; Ka rin, Grangemouth; Nordseesand, Archangel. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Evgeniy Onufriev, Leningrad; Argo, Haifa; Ketty, Le Havre, IJmuiden; Dyvi Atlantic, Vigo; Trident Amsterdam, Vlisslngen; Tor Scandia Imming ham; Zaanstroom, Felixstowe; Harry Lewis, Stanlow. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. UIT HET VELE materiaal dat werd geschoten heeft men scherp geselecteerd, waarna toch nog zoveel is overgebleven dat de regisseur moest gaan werken met zijn muziek, komische en aandoenlijke voorvallen, plus de sfeer van ontspannen samenzijn en vriendschap een dokument van actuele betekenis ontdekken, dat in die zin door geen speelfilm van het ogen blik kan worden overtroffen. Voor Velsen zijn de reprises hiervan in de Stads schouwburg gepland van vrijdag- tot en met maandagavond, met inbegrip van de matinee van zondag. Cushing in mag meespelen, ondergaat de veranderingen van deze tijd. Vormde in „The Fearless vampire killers” van Po lanski een homofiele vampier het verma kelijke intermezzo, in „De doodskus van de vampier” is het verhaal gebaseerd op een lesbische vampier, Marcilla ge naamd, die in haar menselijk bestaan Carmilla heette. Zij verleidt en ver moordt de dochter van een generaal, welke misdaad een reeks overspannen dames en dodelijk gebeten heren tot ge volg heeft. Marcilla’s euveldaden worden tenslotte tot staan gebracht wanneer de generaal er eindelijk in slaagt haar graf te vinden, zodat hij het hart kan doorste ken, waarbij voor alle zekerheid ook het hoofd nog van de romp wordt gescheiden. De liefhebbers van dit genre kunnen dit alles van heden tot en met zaterdagavond op hun gemak in het Kennemer theater bekijken. DE MEEST „Zweedse” van alle Fran se films wordt vervolgens „Alyse en Chloé” genoemd, waarmee het weekpro- gramma in dit theater dan tot en met woensdagavond wordt voortgezet. Regis seur René Gainville poogt hiermee de vraag te beantwoorden of een vrouw zo wel een man als een vrouw tegelijk kan liefhebben, welke bizarre liefde zich dank baar voor een pikante film heeft geleend. Voor de rest van de week kan het pu bliek hier weer kiezen uit „Caltiki, het welke film zowel voor de nachtvoorstelling van vrij dag, als voor de tweede matinee van zon dag is bestemd. In de nachtvoorstelling van zaterdag draait nog „Zomernachten in Zweden”, terwijl de jeugd zich ten slotte in de eerste matinee van zondag kan vermaken met „Vier rakkers in een oude jeep”. ZOALS MOCHT worden verwacht is de belangstelling voor de nieuwste Neder landse film van Fons Rademakers „Mi- ra” in Heemskerk zo groot geweest, dat een prolongatie noodzakeliik werd. Nog maals tot en met dinsdagavond dus, waarbij voor de dagelijkse vakantiemati- nees de amusante „Disney’s tekenfilm- parade” op het programma werd gezet. Daarnaast in de tweede matinee van zon dag „The warwagon”, een western met een gevestigde reputatie. verzuchtte Kees Verkerk. Gedurende de avonduren was Kees Ver kerk hees van zijn activiteiten in de middaguren de centrale figuur bij het bingospel in café „De Zon”. In het kader van de VVV-evenementen wordt zaterdag voor dé eerste maal een volleybaltoernooi gehouden op de Dorps- weide met dames- en herenteams van de campings Rolandsduin, Aerdenburg en Vondeloord, alsmede van de Wijk aan Zeeër reddingbrigade. Zondag is er prestatiewandelen langs het strand. Het wordt een vijf kwartier durende wandeling van de reddingbrigade- post af tot aan de Noordpier en terug. Iedereen die dit volbrengt ontvangt een medaille. (Van een onzer verslaggevers) t e e i e n l, e WW "F’’ f X k VA

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7