Veel plezier en prettig SCHEIDENDE AVRO-VOORZITTER verblijf in Amsterdam” WIL ERECODE VOOR DE OMROEP s Mannelijk element uit mode verdwenen V Hhht iModcjouro.aHl'"- Mr. L. H. Slotemaker: „Je blijft lachen in Hilversum” BB «a» s 11 1 1 1 GEMEENTE WENST HIPPIES... I Kamervragen over veiligheid in Rijnmond I £11 i IlS u SCHRIJVER PROUST ZORGT VOOR INSPIRATIE ft LAPLAND SPROOKJE 604e Staatsloterij BOSJES Ir w ■MB Ijl Ir 1 l w DONDERDAG 29 JULI 1971 9 ff Grootste stunt „Je blijft lachen” I „Niet bang -w. (Van een medewerkster) I -- 28 juli 1971 Eerste klasse meer” duid met „die gekonfijte krokodillensmoelen”. „Ik geef toe, het is een grensgeval, en u en ik kunnen er om lachen, maar de minder ontwikkelde man, die krijgt binnenkort allemaal ingrijpende toestanden opgelegd en accepteert hij dat als dat afkomt van gekonfijte kroko dillensmoelen?” Andere voorbeelden, die het dringend nodig zouden maken dat er een erecode komt, wil de AVRO-voorzitter niet noemen. „Nee zeg, dan krijg ik met Jan en alleman ruzie voordat ik wegga en ik heb in die zeveneneenhalf jaar dat ik voorzitter ben geweest toch al vaak van die gekke dingen gezegd (Van onze correspondent) DEN HAAG Mr. L. H. Slotemaker, die in septem ber aftreedt als voorzitter van de AVRO, vindt dat er een erecode voor de omroep moet komen. „Een boekje met fatsoenseisen. Als dat er is voor die paar minuten reclame per dag, waarom dan niet voor al die andere uit zendingen. Het gaat om aperte onjuistheden, persiflage en manipuleren. Daarvan moet de omroep zich onthou den. Radio en televisie zijn indringende media. Van daar”. Het zit mr. Slotemaker niet lekker dat Jan Wol kers vanaf zijn eiland de nieuwe ministers heeft aange- K PARIJS Sinds Yves Saint- Laurent aan het Franse weekblad Elle verteld heeft, dat hij iedere avond voor hij gaat slapen, eerst een stukje uit een boek van Marcel Proust leest, hebben de Parijse modehuizen alleen nog maar be langstelling voor romantiek. De wat jongensachtige battledresspak- ken die het jarenlang zo goed heb ben gedaan, zullen deze winter plaats moeten maken voor uiterst vrouwelijke creaties. Want afge zien van een nogal brede schouder lijn, is het mannelijke element uit de mode verdwenen. I B Ui ww wijduitlopende matrozenbroeken in een Madrasruit van taftzijde. „Zo simpel zit dat” pi (Van onze redactie in Amsterdam) MR. L. H. SLOTEMAKER zijn. ADVERTENTIE waren Ungaro, zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallenop het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 042523 078166 001791 001791 2 51 96 168 479 220 064 1125 f f Er is, toen U in Hilversum kwam, nogal wat gelachen om uw uitspraak dat u zich niet met de programma’s zou bemoeien, alsof het produkt dat elke omroep aflevert, niet juist programma’s Mr. Slotemaker: „Broeksz van de VARA noemt het nog steeds een truc, hoewel we heel keurig zijn geweest door van alle overgenomen abonnees een wilsver klaring te vragen. Die liggen nog alle maal in het archief. Ze hebben het toch maar mooi bij honderdduizenden gedaan, hoewel Televizier met bekwaamheid te gen de AVRO gescholden had”. U zit nog steeds met uw uitgestoken hand naar de TROS. Ongetwijfeld uw grootste stunt was het overnemen van Televizier. 034614 029494 060980 089003 089444 Laroche, die altijd nogal veel voor jeugdige, sportieve kleren heeft gevoeld, maakte dankbaar gebruik van de met coltruien gecombineerde spencer-pak- jes en met gewone knopen gesloten monty-coats die nu overal in de mode zijn. Vroeger zou geen enkele zieke vrouw het in haar hoofd halen om on der haar jurk een lange broek te dra gen. Maar bij Laroche is dat nu juist de allernieuwste mode. Rechte mouw loze v-halsjurken combineerde hij met „Amsterdam is een gastvrije stad en is van plan dat ook voor iedereen te blij ven. Veel jonge mensen, zoals u, komen hier naar toe om op eigen wijze in een fijne sfeer vakantie te vieren. Door op verschillende plaatsen in de stad goedko pe voorzieningen te treffen, komt het be- Ungaro, die z’n première op een tijd stip gaf, dat de meeste mensen nog ont bijten, slaagde er met zijn kleurige Laplandfolklore toch in om iedereen ge boeid toe te laten kijken. Voor tieners en hippe twens vindt Un garo een minirokje nog te lang en van daar dat hij zijn Amerikaanse manne quin bonte, in allerlei kleuren wol ge haakte. badpakken over gele, rode of groene bodystockings liet dragen. Un garo had zoveel leuke combinaties be dacht, dat de boetieks er straks wel vol mee zullen hangen. Want ik denk niet, dat de echte hotpantsfans veel voor damesachtige mantelpakjes voelen, die nu ook weer in de mode zijn. is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: De extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie C op het nummer en de troostprijs van 1.000,—- op nummer van elk van de andere series. Prijzen van 10,— 50,— 50,— 100,— 100,— 200,— 400,— 1.000,— De miljoen leden, die u toen voorspelde zijn er nooit gekomen. vergaderingen afhol. Als je er niet voort durend op toeziet, loopt het met die NOS uit de hand. Overigens zijn we als AVRO niet ontevreden hoor, nu we erkend zijn als super-omroep en we bijna 20 percent meer radiozendtijd hebben gekregen. Te levisiezendtijd niet, maar daarover zijn we natuurlijk in beroep gegaan. Toch vind ik het netjes dat minister Klompé ons die extra zendtijd heeft gegeven.- Ze heeft het toch maar gedurfd, tegen vrijwel iedereen anders in de omroep in”. Mr. Slotemaker: „We zijn constant ge bleven met een kleine stijging. Dat is toch al heel wat. Er is niet meer zoveel ruimte. We schatten dat er slechts 200.000 gezinnen nergens lid van zijn. En er is natuurlijk de TROS bij gekomen. En als je nou ziet, wat we samen hebben, meer dan een miljoen leden, dan zeg ik, het gaat de objectieve omroepen niet slecht. Dat komt, daarvan ben ik stellig overtuigd omdat de mensen steeds minder eenzij dige voorlichting willen. Je kunt zeggen de TROS gingen coördineren. Maar ik neem maar dus ook geen eenzijdige voorlich ting”. begint het mee.” Nou, dat kon hij niet, of wilde hij niet, en toen zei ik: Dan weg met dat gedicht, je moet aan de gewone kijkers denken. Toen heeft de VARA het uitgezonden en vond ik het eigenlijk niks erg. Daarom, ik vind, programma’s zijn een zaak voor vakmensen. We hebben Peyton Place voor een enke le keer laten vervallen. Toen dat in het be stuur kwam zei ik „dat geeft een volksop stand”. zat ik ook weer naast, we hebben integendeel brieven gekregen van mensen, die dankbaar zijn, want die gingen op va kantie en waren blij dat ze nu niets hoef den te missen. Ik zie u monkelen. Ik kijk ook niet naar Peyton Place hoor. Peyton Place, Gert en Hermien, het is inderdaad richten op onschuldig volk. Mijn borrel- vrindjes zeggen wel eens: „Wat had je nou weer voor een rotprogramma” Dan zeg ik: „Het is ook niet voor jullie be stemd”. Maar ik geloof aan de andere kant te mogen zeggen dat de AVRO niet meer zo bang is als toen ik kwam. We hebben jonge auteurs de kans gegeven to neelstukjes te maken en die zijn ook opge voerd, dat doen we dan toch maar. En Te- levizier-Magazine. Er is heel wat kritiek op geweest „Dat zenuwachtige gedoe”. Te- levizier-Magazine wordt nu algemeen ge waardeerd. De AVRO is geen bange om roep meer”. Mr. Slotemaker: „Ik heb geen verstand van programma’s. Ik let op de kijkcijfers Ik vind, voor de programma’s hebben we de directie. Maar natuurlijk wordt je als voorzitter wel met de programma’s ge confronteerd hoor. We hebben laatst nog lang gediscussieerd of we sex-voorlichting voor jongeren moeten gaan brengen. Die komt er. En ja, ik weet dat het een be roemd verhaal is dat ik het niet goed ge vonden heb dat een dichter, die zijn ge dicht zou voorlezen, het woord naaien zou gebruiken. Dat was geloof ik de eerste keer dat ik me rechtstreeks met een pro gramma bemoeide. Wist ik veel. Ze bel den me er over op en toen zei ik „Kan die vent niet spreken over aaien, want daar DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid De Ruiter (P.v.d.A.) heeft naar aanlei ding van de ontsnapping van chloorgas op 26 juli in Pernis (Rotterdam) aan de minister van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne gevraagd, welke bijdrage hij wil leveren tot het voorkomen van soortge lijke gebeurtenissen. Het Kamerlid wijst er op dat slechts aan het tijdelijk draaien van de wind te danken was, dat de giftige chloorgaswolk, afkom stig van de Shell raffinaderij, geen bedrei ging kon vormen voor de inwoners van Pernis. Hij zegt dan: „Is de minister van oordeel dat de veranderlijkheid van de hoek waaruit in Nederland de winden plegen te waaien onvoldoende garantie biedt voor de bevolking van het Rijnmond gebied tegen aanslagen op hun gezondheid, die het gevolg kunnen zijn van bij explo sies of branden vrijkomende giftige gas sen”. Drs. De Ruiter vraagt de minister ook hoe hij denkt over „al hetgeen in het Rijnmondgebied ter sanering van het mi lieu” is gebeurd sinds het tot „sanerings- gebied” is verklaard. f f f f f f Een prijs van 2.000,— 2.000,— Z000,— 2.000,— 2.000,— De prijs van 5.000,— 25.000,— Een man vol fraaie verhalen, bijvoor beeld over hoe hij bij de AVRO gekomen is. „Nou, u weet, ik was net bij de KLM gewipt als directeur. Ze vonden dat de di rectie gehalveerd moest worden.. Nou wa ren er zes directeuren en dertien onder directeuren, dus helemaal vreemd was dat niet. Enfin, en ik was er nooit, omdat ik negen maanden in het buitenland zat ort te onderhandelen, dus ze hebben gedacht: Als we die eruit zetten geeft dat in Den Haag geen lege stoel en verandert er niks Nou, met 60 ben je niet versleten, en je moet toch wat, zo’n vetpot laat die KLM je ook weer niet na. Nou had ik een vrindje, en die was gevraagd om voorzit ter te worden maar die mocht niet van zijn baas. Die zei „je moet je niet in da\ wespennest steken”. Toen dacht ik, dan is het misschien iets voor mij en ben ik mijn opwachting gaan maken bij de oude heer Wassenbergh, de secretaris. Zo sim pel zit dat”. Mr. Slotemaker was nog niet in Hilver sum begonnen of hij had al laten weten dat hij het er maar een ingeslapen stel letje vond, de AVRO incluis. Een van zijn eerste daden was een maximum leeftijds grens voor de AVRO-bestuursleden in de statuten te krijgen. „Ja, ja, dat kostte meer tijd dan ik dacht. Ik heb me er wel op verkeken hoor, op dat tempo in Hil versum. Maar dat komt omdat het bij de KLM zo heel anders was. Plesman was zo iemand die zei: „Liever een vent die dertig ideeën heeft, waarvan er drie de mist in gaan, dan drie waarvan er een mislukt”. En als je 35 jaar in die sfeer geleefd hebt! In Hilversum kreeg ik te maken met een directie, een dagelijks be stuur en ook nog eens een algemeen be stuur. Er wordt wat afvergaderd. Ik laat nou voorstellen na om de organisatie van de AVRO te stroomlijnen. Maar aan de andere kant wil ik meer inspraak voor de leden. Hoe dat moet is nog niet duidelijk. Je kunt niet alle achthonderdduizend en zoveel laten inspreken. Een uw andere eerste daden was het Plan-Vogt onder tafel te schuiven. „Dat was dat boekje over een zender alleen voor de AVRO en de andere zen der voor de gerichte omroepen. Het was beschreven in ’s mans bloemrijke taal. U begrijpt best dat men er in AVRO-kring warm voor liep. Maar toen ik mijn op wachting ging maken bij mijn collega- voorzitters werd er alleen maar om ge lachen, dan moet je concluderen „er zit niks in”, en moet je er niet op doorgaan. Iets soortgelijks is de kritek van de AVRO op het bestaan van de NOS Die is er nou eenmaal, en de wet kun je niet verande ren, maar wel blijven we er fervent op toe zien dat de NOS niet buiten zijn boekje gaat „Bij uitstek geschikt voor gezamen lijke aanpak”, of hoe het precies in de wet staat, en „ontmoetingsprogramma’s”, dat zijn begrippen waar we bet als AVRO nu wel mee kunnen vinden, maar is het typisch „bij uitstek” of „ontmoeten” dat de NOS speelfilms uitzendt’ Ik vind van niet. Het is niet voor niets dat ik zoveel Mr. Slotemaker: „Die zal voorlopig wel niet aangepakt worden. Met een fusie zou den we trouwens niets opschieten. Wel zou ik het logisch vinden als de AVRO en de TROS gingen coördinere. Maar ik neem aan dat de TROS zich eerst als B-omriep wil bewijzen. Geen nieuws over die uit gestoken hand derhalve. Dit is nou weer zo’n voorbeeld waarom ik Hilversum zo’n grappige ervaring heb gevonden. Tk heb moeten leren wachten en afwachten”. Mr. Slotemaker: „Ik ben het er mee eens dat dat van die minister uit de wet moet. Dat is politieke justitie. Maar toch, naast de rechter, zou er een erecode moe ten komen. Al was het alleen maar omdat u dan wat nieuws te schrijven heeft. An ders heb ik bij mijn afscheid hetzelfde ge zegd als wat ik altijd al gezegd heb. Het is zo maar een idee. Enfin, ik zal me er niet meer mee bezig houden. Ik ga weg en dan doe ik niks meer. Ik heb geen postzegels of zo iets. Mijn enige hobby is niks doen. Nou ja, fietsen, dat wel. Ik fiets 200 km per week. Een mens moet fit blijven. Weet u dat ik vanuit Den Haag naar Hilversum fietste? Niet vaak hoor, vier keer per jaar. En dan nog moest de wind perfect zijn. Uit het wes ten. Ik deed er vier en een half uur over, inclusief een kopje koffie en twee ponten, want ik ging binnendoor. En terug natuur lijk met de auto. Ja zeg. Ik ga daar een beetje tegen de wind in liggen hangen na vergadering nummer honderd en zoveel. Maar toch, die zeven en een half iaar Hil versum, het was een onbekende wereld waar ik in kwam, maar het was een leu ke tijd, want de omroep zit vol aardige mensen en je blijft lachen.” stuur van de stad tegemoet aan de wen sen en verlangens van de jeugdtoeristen”, aldus het gemeentebestuur. „Wij verwachten dat u zich in ruil voor de gastvrijheid die u hier geniet, zult hou den aan de normale gedragsregels die in onze stad gelden. Een tolerant beleid brengt niet mee dat ook maar alles is toe gestaan. In de laatste weken zijn er helaas lieden geweest die misbruik maakten van de geboden faciliteiten en die aldus het handhaven van een tolerant beleid in ge vaar brengen”. Van de jongelui die met meer dan dui zend elke nacht in het Vondelpark slapen, en er met honderden ook overdag nog ver toeven, wordt gevraagd afval niet te la ten rondslingeren maar de papierbakken te benutten. De gemeente is ondertussen een groot aantal manden aan het bijplaat sen. De opruimdienst zal worden versterkt. Een dringend beroep wordt op de jonge lui gedaan om ’s nachts geen lawaai te maken in het park. Hotelhouders in de buurt van het Vondelpark hebben zich bij het gemeentebestuur beklaagd dat hun gasten ’s nachts uit de slaap worden ge houden door muziekmakende, handenklap pende en op troms roffelende hippies in het park. Dan begrijp ik, eerlijk gezegd, dat roepen om een code niet. Die moet dan kenne lijk gelden voor omroepen die nog min der bang zijn. Het lijkt me genoeg dat pen. er rechters zijn, die kunnen ingrijpen. Zelfs de minister van CRM kan ingrij- Afgezien van de gebloemde mini- Charleston-jurkjes waarover verticaal gestreepte blazers met korte mouwen werden gedragen en de met coltruien gecombineerde miniboothalsovergooi- ers, waren er ook sluike, tot een hand breedte over de knie vallende vlinder- mouwjurkjes. Ungaro maakte ze van de in Parijs op het ogenblik zo populaire dunne wol len zwarte stof met gestyleerde rode en paarse bloemetjes en grasgroene blaadjes. De mini-jurkjes combineerde hij met korte breedgeschouderde man tels met boven door een ceintuur geac centueerde taille twee battle dress-zak- jes en beneden twee diagonale steekzak- ken. Door alle modellen werden met een grote pompoen gegarneerde grote kleurige wollen Laplandershoedjes ge dragen. De Franse schrijver Marcel Proust zorgde ook bij Guy Laroche voor inspi ratie. Laroche heeft nog wel niet ont huld of er een Proust-roman op zijn nachtkastje ligt, maar in ieder geval liet hij een portret van de schrijver projecteren. Dat alles in zijn tot mini- theatertje verbouwde salon, waar voort durend de door Joan Baez gezongen plaat „Here’s to you” gespeeld werd. De romantiek van rond de eeuwwis seling werkte vooral bij de herenman tels met korte schoudercapes (pelleri- nes) door. Maar Laroche had ook he renmantels met bontkragen en prachti ge flanel en tweekostuums, waarin don kerbruine en zwarte overhemden wer den gedragen met dezelfde kleur das. Het Nederlandse meisje Siny Verhey- Verwijk begon als topmannequin haar vierde seizoen bij Laroche. In een overi gens nogal vervelende en urenlang du rende revue trad ze op met over slob kousen gedragen mini-plooirokjurkjes, maar ook met tot op de knie vallende Tzarina-jurkjes met bijpassende drie- kwartjasjes. Oranje, gifgroene, gele, ro de, beige en zwarte creaties die het in Parijs voor de winter nogal belangrij ke etage-effect accentueerden. Ferauds Ierse herdershond Sheba, die tijdens het wandelen altijd even bij een gezellig theater vlak achter de Champs Elysees rondsnuffelt en daardoor zijn baas op de idee bracht om er zijn win tershow te geven, zou voor de Parijse couturiers nog goed werk kunnen doen. De modehuizen zijn namelijk veel te klein voor de 800 inkopers en modere dactrices die uit alle delen van de we reld naar de Franse hoofdstad zijn ge komen. Gisteren waren Ungaro, Laroche, Lanvin, Patou en Nina Ricci aan de beurt. Met de terugkeer van de echte mini-rokjes zorgden de eerste twee voor het belangrijkste modenieuws. De mi ni’s, die overigens in geen enkele we reldstad echt „weg” zijn geweest, wer den, net als bij Feraud, als keuzemo gelijkheid gelanceerd. De meest toegepaste roklengte va rieert namelijk nog steeds van iets bo ven tot vlak onder de knie. De toiletmogelijkheden in het park wor den vergroot, zegt het gemeentebestuur toe. Men is er al mee doende. Van het hippe volkje wordt gevraagd van de toi letten gebruik te maken en de behoeften niet in de bosjes te doen. Het opzetten van tenten is verboden in het Vondelpark. Niettemin staan er in gro ten getale overeind. ,Wie in een tent wil slapen kan terecht op de Amsterdamse campings. Wij adviseren u dringend van deze mogelijkheid gebruik te maken”, al dus het gemeentebestuur. Het pas opge richte „Vondelparkdetachement” van de politie, ruim twintig man sterk, er was al een speciaal „Dam-detachement” dat voor dit jaar nog extra was uitgebreid maar nu zowat niets te doen heeft zal proberen de regels die voor het Vondel park gelden op soepele wijze te handha ven. Eén van de belangrijkste taken zal echter zijn de handel in verdovende middelen en vooral in hard drugs als heroïne, opium te bestrijden. Over het roken van een (hasj)stickie maakt men zich niet druk in Amsterdam. De handel wil men echter met straffe hand tegen gaan. Met mr. Slotemaker kreeg de AVRO een zeer Haagse‘heer in huis. Niet alleen vanwege zijn tongval en zijn jargon, maat er is evenmin precies achter te komen wat hij nu meent en wat hij speelt. „Nou ja, die erecode, zo druk maak ik me er ook weer niet over. Dat moet mijn opvolget maar doen als hij er behoefte aan heeft” Zo’n relativering van aangedragen zwaat geschut is typisch Slotemaker. AMSTERDAM. Onder meer door het speciale „Vondelpark-detachement” van de politie zal onder al het jeugdige toeris tenvolk in het Amsterdamse Vondelpark een pamflet, in vier talen, van het ge meentebestuur worden uitgereikt. We wen sen u „nog veel plezier en een prettig ver blijf in ons Amsterdam”, zegt het stads bestuur, maar het vraagt de jongelui tegelijk met een aantal dingen rekening te houden, omdat anders het tolerante be leid dat tot dusver is gevoerd in gevaar zou komen. Als dit najaar alle koninginnen en staatshoofden ter wereld de gast van de Sjah van Perzië zijn ter gelegenheid van het 2500-jarig bestaan van de Per zische monarchie, zullen ze bediend worden door lakeien, die door het mo dehuis Lanvin ontworpen uniformen dragen. Het worden schitterende pakken van goudbrokaat, waarop iedere vorst uit de sprookjes van Duizend-en-Een- Nacht jaloers zou zijn. Lanvin, het eni ge Franse modehuis uit de vorige eeuw, dat nog bestaat, mikte traditiegetrouw op de folklorestijl. Vandaar dus dat vrij wel geen enkel kleurig mantelpakje of damesjurkje te zien was waarmee Dior nu juist zoveel succes heeft. Voor de wintersport maakte Lanvin groene en zwarte met rood of oranje af gebiesde capes, mosgroene Jersey- rokken en V-halsvesten combineerde hij met rode of beige truien en volumineu ze col-kragen. Truien, die ook in paars, rood en groen horizontaal gestreepte overgooiers werden gedragen. Verder hadden we pyramide-vormige negen tiende eeuwse duffle-coats nogal opval lende grote gekartelde kragen. Terwijl Lanvin voor ’s avonds evenals Laro che, Patou en Ricci veel lange hals- bandjurken met blote rug van zwarte of kleurige met pailletten geborduurde mousseline liet zien. Patou zorgde voor een jonge zwierige en vrolijk gekleurde wintermode. Na Sportieve jassen van rode, oranje of gele wol met bijpassende pan talons of slobkousen, het ■fhode- silhouet van Guy Laroche. enkele somber getinte seizoenen zijn de gifgroene, rode, gele en donkerpaarse Charleston-jurkjes weer teruggekeerd. Creaties waarmee het modehuis zo be roemd is geworden. Er waren bij Pa tou naast veel overgooiers met coltrui en veel kraagloze mantels met wijde cape-mouwen, waarop brede epauletten over de schouder tot op de arm door liepen. Ze hadden allemaal kleurige biesjes langs de naden en brede cein tuurs. Patou’s ontwerper Michel Goma com bineerde veel grijze flanel plooirokjurk- jes met zwarte fluwelen blazers. In tegenstelling tot Lanvin, Laroche en Nina Ricci deed Patou het dit keer met vrij weinig broekpakken af. De manne quins droegen bij hun zwierige Char leston-jurkjes met vossebontkragen zwarte wollen panty’s. De rokken vie len net als bij Nina Ricci op de knie. Nina Ricci’s ontwerper Gerard Pi part tot slot blijkt het helemaal eens te zijn met de couturier van Christian Dior. Ook hij keerde met uiterst klas sieke prints de Galles-mantelpakjes en leverkleurige matrozenbroeken met bij passende wijde driekwartsjassen, de voor de winter zo populaire toppers te rug naar de „vernieuwde elegantie” zo als de klassieke modetrend nu in Pa rijs wordt genoemd.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9