INTRIGEREN ZIJN EEG wil financiën van Verloofd paar verongelukt VVV hekelt hippies in Vondelpark OPENING Stichting Onderzoek Onderwijs wil: SANERING VAN SCHOOLBOEKEN Nieuwe staatssecretaris drs. Oostenbrink: I spoorwegen verbeteren „MIJN TAAK ZAL VAAK L „HEILIGLAND” IM 369 mille Autonomie belangrijk Mantel STUDEER NIET TE HARD PIANO Geen verlengstuk van middenstand Kamervragen over afsluiting van Oosterschelde Rubber tegels kosten Utrecht beloning in moordzaak Nu ook officiële Proefboring naar gas bij Apeldoorn I 2 ZATERDAG 31 JUL! 1971 Z 99 GED. OUDE GRACHT 94 HOEK KLEIN HEILIGLAND HAARLEM BELANGRIJKSTE Ook uitkering voor nabestaanden van oorlogsslachtoffers (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De nieuwe staatssecretaris van Economische Zaken, speciaal voor de Middenstand, houdt niet van winkelen. Hij is ook niet, zoals hij het zelf uitdrukt, „een verlengstuk van de middenstand”. Maar bepaald strijdlustig zegt hij: „De punten uit het regeerakkoord, die boven tafel zijn gekomen zoals het rapport van de commissie-Van Soest, zullen daar niet meer onder verdwijnen. Daar zal ik wel voor zorgen. Mijn taak is voornamelijk integreren. (Met een glimlach): Maar reken maar, dat het vaak intrigeren zal zijn!” DRS. OOSTENBRINK van i AAIMMWAAAAAA/VWVMW^AAAIVVVI«AAAAA/WAAAAAAAA«AAWUVWU\MV\A^AW/W^A«A^ ZATERDAG 17.00 UUR TAVEERNE-BARBECUE (Van onze correspondent) (Van onze redacteur onderwijs) (Zie verder pag. 10 Dagelijks geopend van 1702 uur. t i 1 i Nabestaanden van vervolgden, die ten tijde van het overlijden als invalide een uitkering genoten, worden nu ook met te rugwerkende kracht tot 1 juli 1970 onder de regeling gebracht. Ook nabestaanden van vervolgden, die wegens dezelfde in validiteit een uitkering uit andere hoofde ontvingen, komen onder de rijksgroepsre geling. De uitkering zal worden verleend tonder te beoordelen of het overlijden in verband staat met de vervolging. Denkt u dat het midden- en kleinbe drijf de prijzen in de hand kan hou den? AMSTERDAM De Bond voor Vrijheidsrechten is van mening, dat het door de politie in beslag nemen van voorwerpen als het gaat om niet ernstige delicten, tot merkwaardige consequenties kan leiden. Iedere burger zou zijn piano kwijt kunnen raken, indien er eens te Ijverig op zou worden gestudeerd, of zijn radio, indien de op een zomeravond bjj een open raam zou spelen, dan wel een café-inventaris by een wat uit de hand gelopen feestje. De bond wijst op deze door de wet aan de politie gegeven bevoegdheid in een her haald protest tegen het in beslag nemen van muziekinstrumenten, slaapzakken, sie raden, enzovoort door de Amsterdamse politie. duktie en verspreiding aanbreekt, niet plotseling aan de kant komen te staan, omdat dan nog slechts economische fac toren zouden bepalen wat er moet ge beuren, aldus deze studiegroep. Deze foto werd gemaakt van het on geluk bij Lokeren in België, waarbij twee vrachtauto’s een Nederlandse wagen verpletterden. Twee Neder landers kwamen om, één der chauf feurs van de vrachtauto’s verloor ook het leven. ETTEN-LEUR De 18-jarige A. J. C. Ossenblok uit Etten-Leur en zijn 19-jari- ge verloofde D. J. J. M. van Trijp uit Schijf zijn in de nacht van donderdag op vrijdag bij een verkeersongeluk In Etten-Leur om het leven gekomen. Het tweetal dat over de onverlichte Rijs- bergseweg wandelde werd aangereden door een personenauto en tientallen me ters weggeslingerd. De twee werden zo danig gewond dat onmiddelltjke identi ficatie onmogelyk was. b v g d ti g u e d 7 s r s v V z 1 s i 1 maar een afwachtende houding inne men. Ik denk, dat ze door de opkomst van de NMP een extra injectie heb ben gekregen om attent te zijn op het middenstandsbeleid”. TC K ir n k; d h v c< si d ■u port, op hun verzoek uitgebracht aan de schoolboekuitgévers, heeft ertoe geleid dat zij alleen nog de gespecialiseerde schoolboekhandelaar rechtstreeks bedie nen. en dan nog slechts bij zijn voor- raadbestelling aan het begin van het seizoen. Alle niet gespecialiseerde boek handelaren moeten zich voor hun school boeken tot het Centraal Boekhuis wen den. Door de invoering van computer- besturing van de „boekenbeweging” in het Centraal Boekhuis is de beschikbaar heid van de bestelde schoolboeken zo hoog opgevoerd, dat slechts drie percent niet uit voorraad leverbaar is. Deze boe ken worden echter onmiddellijk door de computer bijbesteld. Stage. In Amsterdam zijn vrijdag vijftien Indonesische havenbeambten aangeko men, die hier een uitgebreide, vijftien weken durende stage zullen lopen. Het cursus- en scholingsprogramma is voor deze functionarissen opgezet in het ka der van de zusterschapsovereenkomst tussen de havens van Tandjong Priok en Amsterdam. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid de heer Terlouw (D’66) heeft aan minis ter Drees (Verkeer en Waterstaat) ge vraagd of hij in een verkiezingstoespraak in april in Zierikzee gezegd heeft dat bij het wel of niet afsluiten van de Ooster schelde zoveel nieuwe argumenten naar voren gekomen zijn, dat dit vraagstuk op nieuw moet worden bekeken. De heer Terlouw vraagt voorts of de bewindsman ook over een Commjssie van Onderzoek, die in drie maanden een rap port zou moeten samenstellen, gesproken heeft. Indien de minister deze vragen bevesti gend beantwoordt, vraagt het Tweede-Ka- merlid wanneer de bewindsman deze com missie zal installeren, en op welke wijze de commissie zal worden samengesteld. Het Tweede-Kamerlid vraagt voorts of de minister van oordeel is dat het rap port van de commissie onder andere ge baseerd zal moeten zijn op een kostenana- lyse van een alternatief plan waarbij de Oosterschelde niet wordt afgesloten. Twee Nederlanders zijn vrijdagmiddag bij een gecompliceerd verkeersongeluk bij Lokeren in België om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 55-jarige G. Koop en Suzanne Verhagen-Haye, beiden uit Amsterdam. Hun auto-met-caravan werd aangereden door een vrachtwagen die van de andere weghelft door de midden berm heenschoot. Een tweede vracht auto drukte daarna de auto en de ca ravan in elkaar. De brandweer van Lo keren had uren werk om de wrakstuk ken uiteen te halen. De bestuurder van de tweede vrachtauto kwam ook om het leven. De bestuurder van de eerste vrachtauto en twee Duitse lifters die hierin meereden werden ernstig tot licht gewond. Het wordt een werk van lange adem, maar het zal toch nodig zijn om eens tot de Eurospoorwegen te kunnen komen. Op 12 oktober zullen de ministers van Ver voer in Luxemburg bijeenkomen DEN HAAG. Te verwachten valt dat een onderwijskundige werkgroep binnen kort aan de Stichting voor Onderzoek van het Onderwijs (SVO) en daar mee feitelijk aan de minister van Onder wijs de oprichting zal adviseren van een Stichting voor de Produktie en Ver spreiding van Leermiddelen. Bedoeling van de nieuwe stichting moet zijn de tot nu toe gevolgde productie- en ver koopmethode te doorbreken, waarbij de uitgever tot op zeer grote hoogte be paalt welke leermiddelen aan het onder wijs worden aangeboden. De op dit moment gangbare procedure bij het tot stand komen van nieuwe leermid delen is mede een gevolg van het feit, dat alleen de uitgever het risico draagt voor produktie en verkoop. Wanneer een leerboek geen „bestseller”, wordt, blijft hij ermee zitten. Dit risico moet volgens het te verwachten advies overgenomen worden door het bevoegde gezag, te we ten de rijks- en gemeente-overheden wat betreft de openbare scholen en de school besturen voor zover het om bijzondere scholen gaat. In de op te richten stich ting zouden vertegenwoordigers moeten zitten van het bevoegde gezag, de on derzoekers en de uitgevers. Op dit moment zijn op de Nederlandse schoolboekenmarkt ongeveer 10.000 ver schillende titels te leveren. Terwijl de schoolboekuitgevers om commerciële re- Inmiddels is in de verspreiding van het schoolboek een nieuwe ontwikkeling op gang gekomen, die de chaos bij de boek handelaar in de maanden juni-augustus tot een minimum beperkt. Elke boekhan delaar kan binnen een paar dagen elk gewenst schoolboek leveren door dit te bestellen bij het Centraal Boekhuis in Amsterdam, waar alle uitgevers hun boe ken in depot geven. Een saneringsrap- U vindt die kritiek meer gevoelsma tig? Enige tijd geleden kwam reeds een stu diegroep van de Werkgemeenschap voor Vernieuwing van Opvoeding en Onder wijs tot het pre-advies dat onderzoek, overdracht en produktie van leermidde len drie onafscheidbare zaken zijn. De gene die de onderwijskundige research verricht, nodig om een nieuw leerplan en de daarbij behorende leermiddelen te vinden, mag wanneer de fase van pro- Volgens het commissievoorstel moeten de spoorwegen rechtspersoonlijkheid gaan bezitten (in Italië en in Duitsland bijvoor beeld is dat nog niet het geval) zodat zij binnen het kader van de te verlenen diensten en de te ontvangen steun een zekere onafhankelijkheid zullen hebben. Die autonomie, zo vindt de commissie, is van groot belang voor de financiële ge zondmaking van de ondernemingen, voor een beter evenwicht in de transportmarkt en voor een nog grotere samenwerking van de zes nationale netten binnen de ge meenschap. Het is de bedoeling dat de lid staten vóór 1 januari 1973 hun verhouding tot hun spoorwegen regelen. De commissie denkt dat er dan nog wel een jaar of tien overheen zullen gaan aleer de spoorwegen een financieel evenwicht hebben bereikt. Zij heeft er de nadruk op gelegd dat zij het karakter van openbare diensten van de spoorwegen niet wil aantasten, maar dat Doodskopaapje. In het Wilhelminapark in Sneek is vrijdag opnieuw een doodskop aapje geboren. Zowel de moederaap als haar jong maken het goed. De geboorte van een doodskopaapje in gevangen schap is een bijzonderheid. Veertien da gen geleden werd in hetzelfde park eveneens een doodskopaapje geboren. Toen overleed de moeder vrij kort na de geboorte. Ondanks de bijzondere zorg van de oppassers overleed het moe derloze aapje ruim een dag later. Ge durende het eerste levensjaar zit een doodskopaapje op de rug van de moeder. BRUSSEL Nog net voor de vakanties, om in styl te blijven: op de treeplank dus, heeft de Brusselse EEG-commissie aan de ministerraad een voorstel gestuurd over het gezond maken van de financiële toe stand van de spoorwegen in de zes landen. Het gaat daarbij vooral om de financiële verhouding tussen staat en spoorweg, met name de nationale spoorweg. Regelingen voor de lokale zjjn voor later voorzien. Het Vondelparktoerisme heeft een ave rechtse uitwerking op het overige toeris me, aldus de VVV. Eén der WV-leden wees erop dat de Amsterdamse Horecaf met beperkte middelen de toerist moet trekken, terwijl anderzijds de gemeente enorme bedragen aan subsidie uittrekt voor voorzieningen ten behoeve van „het ongewenste toerisme”. Tijdens de vergadering werd het voor stel gelanceerd „tussen vier opgespoten wallen bij Duivendrecht de Lippies te la ten slapen en met bussen een pendel dienst tussen het Vondelpark en het slaap- terrein te onderhouden hetgeen minder schadelijk zou zijn als de overlast nu door onder meer diefstallen (vooral uit auto’s) en het lastig vallen van gasten”. Voor het komend jaar hoopt de VVV overigens voor, wat genoemd word, „een agaressievere Amsterdam-promotion” bij het bedrijfsleven aanzienlijk meer geld los te krijgen dan in voorgaande jaren: in 1970 ruim 200.000 vu’den tot voor dit jaar 275.000 gulden. Voor het jaar daarop hoopt men bijna een ton meer te krijgen. APELDOORN. In de gemeente Apel doorn wordt eind augustus begonnen met een proefboring naar olie of gas. Deze bo ring. die ongeveer 50 dagen gaat duren, maakt deel uit van een vorig jaar met 50 proeven begonnen onderzoek naar de aan wezigheid van commercieel exploiteerbare hoeveelheden olie of gas in een gebied van 1244 vierkante kilometer ongeveer tussen Arnhem-Apeldoorn-Deventer en Elspeet. Dit gebied omvat ook de Hoge Veluwe. De concessie is in handen van de Britse Petroleum Exploratie Maatschappij Ne derland en de Nederlandse vestiging van Gulf. De directeur van de B.P.E.M., de heer W. D. V. Jones, zei vrijdag in Apel doorn dat waarschijnlijk geen zeer groot veld zal worden gevonden. Wel hoopt men op exploiteerbare voorraden. Men ver wacht in de eerste plaats gas te vinden en geen olie. Maar dat zal deze boring, die nog door anderen kan worden gevolgd, uit moeten wijzen. De heer Jones verklaarde, dat de boring alleen enige geluidshinder zal opleveren voor de directe omgeving. Omwonenden zullen door beide maatschappijen worden ingelicht en met hen zal eventueel overleg worden gepleegd over de geluidshinder. Gevaar voor vervuiling van de omgeving door de boring acht de heer Jones zeer gering. Er zijn volgens hem voldoende veiligheidsmaatregelen genomen, ook met het oog op mogelijke calamiteiten. Dat het concessiegebied zich bevindt in een gebied van grote recreatieve waar de, stelt de beide maatschappijen voor bij zondere moeilijkheden en ook hoge kos ten, aldus de heer Jones, die verder ver zekerde dat na de proefboring het stuk land weer volledig in de oude staat wordt hersteld. De boring, waar het hier om gaat, is gelokaliseerd op een stuk land bouwgrond. (Van onze parlementsredactie) Wat vindt u zelf de allerbelangrijk ste problemen, waar u de komende vier jaar op attent moet zijn? „Daar heb ik het gemakkelijk mee, want het regeerakkoord heeft al een aantal zaken boven tafel gebracht. Dat is een voordeel, want anders had je eerst zelf aandacht moeten vragen. In de eerste plaats ligt er het rapport van de commissie Van Soest met voor stellen onder meer voor belastingfaci- liteiten. Dat is een zaak van Finan ciën. Maar ik laat die zaak nooit meer los. Dat is een stukje integrerende taak. Over de uitvoerbaarheid van het rapport? Kijk, als je zo’n bedrag van 800 miljoen ziet, dat ermee is gemoeid dan schrik je wel even”. „Ik geloof dan ook, dat er niet al leen technische veranderingen moge lijk zijn maar dat het programma ook niet in de omvang kan worden uitge voerd, zoals het nu is voorgesteld. We moeten misschien gaan denken aan inkomensgrenzen tot waar de be- lastingfaciliteiten worden verleend. Er komt wèl een stuk over het rapport- Van Soest in de regeringsverklaring van volgende week. Het was mijn eer ste taak om dat erin te krijgen”. Als verdere belangrijke punten voor de komende vier jaar noemt drs. Oos tenbrink de andere in het regeerak koord genoemde zaken, als bodemvoor ziening arbeidsongeschiktheidsverzeke ring voor zelfstandigen en structuurver- meterende maatregelen. Bijzondere aandacht zal de nieuwe staatssecretaris ook gaan besteden aan de onderwijsaspecten van de nieu we vestigingswet detailhandel. Hij zal de scepsis van de Tweede-Kamerleden over de aanpassing van de opleiding aan de nieuwe wet ter harte nemen. „Dat is nu zo’n typisch voorbeeld van integreren. Je moet erbij zitten als er wat op onderwijs wordt uitgedacht en ze daar attenderen op je eigen speci fieke aspecten voor het midden- én kleinbedrijf”. voordelen en verplichtingen integraal moe ten worden gecompenseerd. Evenmin mag een nieuwe situatie de economische en sociale voordelen van het personeel op het spel zetten. Het gaat er eigenlijk alleen om dat de commissie wil dat de spoorwegen zelf het begrotingsevenwicht kunnen bereiken. Daarvoor moeten vrijwel alle juridische, economische en financiële banden met de staat herzien worden. In 1969 had men zo al eens gesproken over het normaliseren van de begrotingen en dergelijke. UITHOORN. Er is nu ook officieel een beloning uitgeloofd voor aanwijzin gen. die ertoe bijdragen dat de moord op het 15-jarige Uithoornse meisje Cora Man tel wordt opgelost. Nadat de vader van 'iet slachtoffer onlangs in een advertentie bekendmaakte een bedrag van 10.900 be schikbaar te stellen voor goede aanwijzin gen of inlichtingen heeft thans ook de of ficier van Justitie in het arrondissement Amsterdam besloten een beloning van f 5000 uit te loven. Eventuele aanwijzin gen of inlichtingen kunnen schriftelijk of telefonisch worden gedaan. Voor het geval er meer goede aanwij zingen of inlichtingen binnenkomen zal het door de officier van Justitie uitgeloof de bedrag naar mate van de belangrijk heid van de gegevens worden verdeeld. Intussen is de heer Mantel een week geleden naar aanleiding van zijn adver tentie gebeld door een jongeman, die zijn naam niet bekendgemaakt heeft. De jon geman vertelde op de avond van 19 juni tegen middernacht een lift te hebben ge geven van het Haarlemmermeerstation naar Bovenkerk aan een meisie. dat naar zijn mening Cora Mantel zou kunnen zijn geweest. De jongeman, wiens verloofde ook in de auto zou hebben gezeten, zou nog nader contact met de heer Mantel opnemen. Hij heeft dit echter niet gedaan en wordt nu verzocht alsnog zijn belofte na te komen. Momenteel ligt er zand onder de speel- werktuigen. De betontegels die er aanvan kelijk lagen zijn verwijderd nadat op di verse plaatsen in het land kinderen ern stig waren gewond na valpartijen uit de klimrekken op het harde beton van de tegels. In enkele gevallen zijn kinderen zelfs aan de gevolgen van dergelijke on gelukken overleden. Er worden twee soorten tegels ge plaatst. Een stevige maar duurdere rub- bersoort op plaatsen waar nog al eens vernielingen door de jeugd worden aan gericht en een veerkrachtiger, goedkoper maar kwetsbaarder soort tegel waar het gevaar voor vernielingen minder is. DEN HAAG. De regering heeft be sloten een kleine uitbreiding te geven aan de rijksgroepsregeling voor vervolgings- slachtoffers 1940-1945. „Kijk, niemand maakt zich de illu sie, dat er nooit loonkosten zijn door berekend door de ondernemers. Je hoeft daarom geloof ik niet bang te zijn, dat er een zo grote explosie van prijzen komt, omdat er opeens loon kosten worden doorberekend. Goed, het is niet zonder risico, maar ik hoop op het gezonde verstand van ieder, die vindt dat er nu eindelijk eens een eind moet komen aan de inflatie. Drs. Oostenbrink toont begrip voor de irritatie, die onder sommige onder nemers is ontstaan. Door de inflatie. Ze zien, dat bepaalde ondernemers zich in veiligheid hebben weten te brengen. En zij niet. Voeg daarbij, dat ze zien dat andere werknemers een beter niveau van sociale verzeke ringen hebben. Zet daar ook nog eens de opvatting achter, „dat bij de lonen blijkbaar alles kan, dat niets dat te genhoudt, dan is irritatie verklaar baar". U spreekt over geïrriteerde onder nemers. Wat denkt u van de Neder landse Middenstandspartij in de Twee de Kamer? „Ik hoop dat ze op een constructieve manier een bijdrage leveren aan het middenstandsbeleid”. Even later: „De regeringspartijen zullen echt niet zo- AMSTERDAM. De VVV-Amsterdam heeft vrijdag tijdens haar algemene le denvergadering besloten maandag te gaan praten met Amsterdamse loco-burgemees- ter Polak over de volgens de VVV-verga- dering „ongewenste vorm van toerisme in het Vondelpark”. Pas vrijdagmiddag stelde de politie de identiteit van het meisje vast aan de hand van een bankpasje dat op haar stoffelijk overschot werd gevonden. Daarna kwam ook de identiteit van de jongeman aan het licht. Het ongeluk bleek zich te hebben voltrokken op korte afstand van de ouderlijke woning van de jongeman. Demonstratie. Een dertigtal mensen heeft vrijdagmiddag in Den Haag een prótest- tocht naar de Griekse ambassade on dernomen om de aandaeht te vestigen op een proces dat maandag 2 augustus in Athene begint In pamfletten zetten zij uiteen dat het proces tegen 19 scho lieren en studenten wordt gevoerd, le den van de verboden organisatie „Rigas Ferraios”, die protesteert tegen het ko- lonelsregime. De demonstratie ging uit van de „Wereldwinkel” in Leiden. De betogers droegen borden mee met tek sten als „Grieke NAVO-kolonels mar telen” en „Griekenland, vakantieland, „moordland”.” Drs. Oostenbrink kan niet zeggen, dat hij in alle stilte staatssecretaris van Economische Zaken is geworden. Het kwam wel onverwacht, geeft hij toe. Even onverwacht als de persoon lijke aanval van de voorzitter van het Koninklijk Verbond van Ondernemin gen, de heer Van der Weele. Drs. Oos tenbrink zou niet „zwaar genoeg” zijn en hij zou teveel belast zijn door zijn laatste werkkring, het grootwinkelbe drijf. Wat vindt u van die argumenten van de heer Van der Weele? denen streven naar een inkrimping van het aantal titels, zijn zij daartoe, even eens op economische gronden, door de verscheidenheid in de vraag de leraar bepaalt welk schoolboek gebruikt wordt en door de snelle opeenvolging van onderwijsvernieuwingen nauwelijks in staat. Wanneer bijvoorbeeld ergens een didactisch research nroject wordt afge sloten, zwermen de nitgevers er omheen om de rechten voor publicatie te ver werven. Een centrale instantie als die welke nu wordt aanbevolen aan de SVO, zou aan deze ongezonde situatie, waar van alle betrokkenen min of meer het slachtoffer zijn, een einde moeten ma ken. De 80-jarige weduwe Wytske de Haan- Haarsma uit Veenwouden (Fr.) is vrij dagavond op de bewaakte overweg in Hardegarijp (gem. Tietjerksteradeel) verongelukt. De bejaarde vrouw werd door een uit Groningen komende trein aangereden toen zij onder een van de ge sloten overwegbomen was doorgekropen en de rails overstak. UTRECHT. Onder de speelwerktui- gen op 158 speelplaatsen en onder nog eens 57 speelwerktuigen in tien speeltui nen gaat de gemeente rubber tegels leg gen. Dit komt Utrecht te staan op 369.000 gulden. In de raadsvergadering van 5 au gustus moet de gemeenteraad hierover be slissen. „Jazeker, gevoelsmatig, dat is juist alsof er een grote tegenstelling zou zijn tussen die twee sooorten van on dernemers. Dat is toch uit de tijd. Jammer is het wel, die kritiek. Maar het bewijst eens te meer de noodzaak van nog betere samenwerking. Drs. Oostenbrink bevestigd, dat hij door zijn tweeledige achtergrond „completer” is. „Er is tegen mij ge zegd, je hebt nu eens een paar jaar enige afstand kunnen nemen van het midden- en kleinbedrijf. Dat is een plezierige basis”. Draagvleugelboot. De „Norfolk Line” in Scheveningen gaat van woensdag 4 augustus af veertien dagen proefvaren met de Russische draagvleugelboot „Ko- meta M” van Sudo Import in Moskou. Dagelijks zullen vier afvaarten uit Sche veningen worden gemaakt. De boot, die een snelheid van 70 km per uur kan bereiken, voert de passagiers langs Noordwijk, Katwijk. Zandvoort, het REM-eiland en de schenen van de pira tenzenders Veronica en radio Noord zee. Aan boord is plaats voor 120 passagiers. Het is, volgens de Norfolk Line, voor het eerst dat een grote, voor vaarten op zee geschik+e draagvleugel boot naar Nederland komt Het genoemde beschikbaarheidscijfer werd gemeten op de topdag in de „school boeken-beweging” van dit jaar, die op 21 juli viel. Op die dag werden door het Centraal Boekhuis 85.000 schoolboe ken in depot genomen en 65.000 aan de boekhandel geleverd. De leveringen be troffen 1.500 pakketten voor 600 klanten De commissie, die de opleidingszaak gaat bekijken kan in de loop van au gustus worden geïnstalleerd. Er moe ten nog een paar namen worden inge vuld. De installatie zal plaatsvinden „in samenhang” met de behandeling van de nieuwe vestigingswet in de Eerste Kamer op 24 augustus. I „Vóór mijn secretariaat van het grootwinkelbedrijf ben ik vier jaar werkzaam geweest bij de Federatie van het Katholiek en Christelijk On- dernemersverbond in het midden- en kleinbedrijf, laatstelijk als plaatsver vangend algemeen secretaris. Ik heb geleerd, dat wat problematiek betreft, het midden- en kleinbedrijf beslist niet fundamenteel afwijkt, van die waar het grootwinkelbedrijf mee worstelt. Dat is dan ook het irreële van de kri tiek van de heer Van der Weele”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2