1 Spaarndammer tegen verkoop jeugdhuis aan Oostkolk van LUIDSPREKERS Kwik bedreigt visetende dieren 1 f z VOORMALIG CAFÉ ALS TIJDELIJK DORPSHUIS Amsterdam lokt in winter meer toeristen Duitser verdacht voor Tijdschriften willen BTW Drieënhalf jaar voor poging tot moord Werkende jeugd in vergeetboekje Kosigin bleef een lag langer in Roemenië Massa-processen op komst in Turkije van moord op twee oaartjes gepakt Duidelijkheid, openheid en inspraak moet gewaarborgd Eigen predikant „Het Dorp” kwijt 'JU i Bedrijfspersoneel gevraagd GOEDE MONTEURS 4 i (Van een onzer verslaggeefsters) T eruggang Ringweg Prof. Van Genderen (TNO): Westkolk Woonruimte gevraagd Diversen Europese jongeren: B. en W. over voorhaven IJmuiden: Huishoudelijk personeel gevraagd Onroerende goederen gevraagd Russische erotiek naar Westen Bedrijfspersoneel aangeboden SPAARNDAM Veertien dagen geleden heeft het voormalige café „De Telescoop” aan de Oostkolk in Spaarndam gedurende een week te koop gestaan. In die tijd meldden zich een vijftal kandidaat-kopers voor het oude gebouw, van waaruit vroeger de vissersvrouwen over het water speur den naar binnenkomende Spaarndam- se vissersschepen. In het jaar 1786 maakte C. van Noorde een schets van het café, dat toen nog een unieke trapgevel bezat. u v Woonruimte aangeboden Studentenstop bij andragogiek en pedagogiek Utrecht F i ZATERDAG 31 JULI 1971 t* 3» '3 dorpshuis aan de Westkolk. een 1 het De het 1 i Modern Automobielbedrijf gevestigd in de naaste omgeving van Haarlem heeft plaats voor Wij bieden naast een prettige werksfeer en een uitstekend salaris, goede secundaire ar beidsvoorwaarden. Hen die belangstelling heb ben nodigen wij uit om zich schriftelijk aan te melden onder no. 872 aan het bureau van dit blad met opgave van leeftijd en ervaringen be- in- Gevr. meisje als hulp in de huish .of werkster voor halve dgn. Mevr. Wisker. Markt plein 18. IJm. Tel. 14262. Vervolg Luidsprekers op pagina 6 komt. De laagste gehalten werden gevon den in zeewieren, de hoogste bij zeehon den. De Utrechtse hoogleraar noemde in TNO-nieuws, dat het verslag van deze on derzoekingen heeft gepubliceerd, de situa tie bij de zeehonden zeer ernstig. Door al deze gegevens staat het voor prof. Van Genderen vast dat het huidige milieubeheer van kwik fout is. Hij meent dat de kwikbelasting voor visetende die ren moet worden teruggebracht tot waar den die gelijk of weinig hoger zijn dan de „natuurlijke” waarden. Na een half jaar tergen, zoals de of ficier van justitie het ter zitting noemde, bereikte de spanning bij de verdachte een climax toen hij zijn rivaal en zijn vrouw met een aantal pistoolschoten neerschoot. Beiden zullen waarschijnlijk hun leven lang verlamd blijven. Zij hebben aange- kondigd te zullen trouwen. De officier had tegen de man vier jaar gevangenisstraf geëist. De vrees was ontstaan dat door de sterke groei van het aantal hotelbedden in Am sterdam in de wintermaanden een prijzen slag zou ontstaan. In het afgelopen jaar kreeg Amsterdam er niet minder dan drie duizend bedden bij en spoedig opent nog het grote Okura-hotel, de eerste Europese vestiging van het grote Japanse hotel concern. Met gunstige, scherp gecalculeerde lo- giestarieven en ruime attractiepakketten willen de hotels en de WV pogen toeris ten naar Amsterdam te trekken. Het is voor het eerst dat de VW een stevig sa menwerkingsverband krijgt waarbinnen zij samen met anderen en niet langer grotendeels alleen kan gaan werken aan de bevordering van toerisme naar Am sterdam in de „stille” maanden. verwijderd en volgens ingewijden bete kent dat voorlopig uitstel van de trans actie, die door een aantal Spaarndammers hevig bekritiseerd werd. Het Spaarndamse jeugdhuis aan de Oost kolk dat in de vijftiger jaren druk gebruikt is door de bibliotheek, de tandarts, jeugd- BOEKAREST (DPA). Premier Kosi gin van de Sovjet-Unie blijkt nog een dag na het einde van de 25ste bijeenkomst van de Raad van de Comecon in Boekarest te zijn gebleven. Terwijl de regeringslei ders van Hongarije, Polen, Tsjecho-Slo- wakije, Bulgarije en de DDR al donder dag waren teruggekeerd, aanvaardde de Russische premier pas gisteren de thuis reis. ISTANBOEL. (Reuter) In Turkije worden twee massa-processen voorbereid. Het militair gezag in Ankara heeft mee gedeeld dat daar volgende maand zeven tig mensen voor de militaire rechtbank moeten verschijnen. k 1. I f 1 X X t I t i t Woning te k. gevr. in IJmui den, Driehuis of Sp’oort. Pr. van f 50- 100.000 .Inl. telef. 023 - 327777. Privé 267700. DEN HAAG In Nederland bestaat een ernstig kwikprobleem. Ofschoon de volksgezondheid vermoedelijk niet direct wordt bedreigd, is dit anders gesteld met de exclusief visetende dieren. Zij dreigen het slachtoffer te worden van een kwik belasting die de natuurlijke grens heeft overschreden. Tegen normale visconsump- tie van de Nederelandse bevolking bestaat echter geen bezwaar. 1 Aangeb. gemeub. kamer te huur in IJm. (geen echtp.). Briemen L 3635. c F e g D i ■v net v.d. 165. heen te kijken”, zegt hij, maar we mis sen een machtig stuk decor als we de Westkolk niet gebruiken als cultureel ont moetingspunt voor Spaarndam”. Voor al uw bindwerk. Inb. jaarg., rep. Mach, boek- en Handelsbinderij Pijst, Kon. Wilhelminakade 61, IJm.-W. Telefoon 11531. Gevr. net winkelmeisje. Sla gerij De Koning. Raadhuisstr 2, IJm.-O. Tel. 14804. De voorzitter van de NOTU, mr. M. C. G. M. ten Hagen, schrijft dit in „Het Ne derlands Tijdschrift”, het maandblad vap de NOTU. Hij voegt er de wens aan toe, dat de nieuwe minister van Cultuur, Re- cratie en Maatschappelijk werk in zijn woordkeus duidelijk zal laten blijken of hij het over de pers in al zijn verschijnings vormen heeft, dan wel over de kranten, de nieuwsbladen of de tijdschriften. Het eerste verlangen van de NOTU is evenwel de erkenning, dat overheidssubsi die in enigerlei vorm aan afzonderlijke (groepen) persorganen een hachelijke zaak is. De NOTU-voorzitter verstaat hieronder niet alleen geldelijke steun, maar bijvoor beeld ook gratis redactionele bijdragen van wetenschappelijke medewerkers aan uni- versiteiten, ambtenaren en eventueel mili tairen aan persorganen, die in concurrentie worden uitgegeven. Hij doelt ook op een verschillende financiële behandeling door de overheid van persmedia, die dagelijks dan wel minder frequent verschijnen. Over de schadecompensatie uit de STER- exploitatie merkt hij op, dat deze de ver liezen, aan uitgevers toegebracht, bij lange na niet heeft goed gemaakt. „De overheid heeft een ereplicht de wonden te helen, die zij zelf heeft toegebracht”, aldus de heer Ten Hagen. Hij meent, dat het vorige kabinet zich onvoldoende van deze ereplicht heeft ge kweten. worden en daarom wil hij Spaarndam tij delijk bedenken met een noodoplossing in de vorm van een gerestaureerd jeugdhuis. Van zijn dorpshuis aan de Westkolk heeft de heer Warmerdam destijds zelfs een maquette gemaakt. In dit ontwerp zijn niet alleen verenigingsruimten opgenomen, maar ook zalen en een dakterras voor een restaurant. Via de exploitatie van een ho recabedrijf wil de Spaarndammer het ge bouw ’s winters exploitabel maken voor het plaatselijke verenigingsleven. Opvallende onderdelen van dit dorpshuis plan zijn verder een instructiebad op de benedenverdieping, een enorme kelder en een uitneembare voorgevel, waardoor het mogelijk wordt openluchtconcerten te ge ven met het orkest in de zaal en het publiek buiten of omgekeerd. De bouw kosten van dit dorpshuis aan de Westkolk waarvoor overigens nog geen grond direct beschikbaar is, worden door de ontwerper geschat op een miljoen gulden. De heer Van Warmerdam is echter niet de enige Spaarndammer, die zijn plannen voor een dorpshuis in een verdoordacht stadium heeft. Juist deze week is de stich ting van een dorpshuis annex kruisgebouw en sportzaal weer actueel geworden. De dorpsraad, de sportverenigingen en het raadslid Van Gestel van Haarlemmerliede en Spaarnwoude bogen zich opnieuw over de schetsen voor een dorpshuis aan de Ringweg in Spaarndam-oost. Snelle rea lisering van een dorpshuis op die plaats zou de restauratie van het jeugdhuis over bodig maken, zeggen de voorstanders van het plan aan de Ringweg. De heer Van Warmerdam is het daar absoluut niet mee eens. Hij vindt de Westkolk geografisch en historisch het centrum van Spaarndam. Aangenomen wordt dat Kosigin is geble ven om nog eens met de Roemeense lei ders te praten over de door Moskou ge wenste integratie, waartegenover de auto riteiten in Boekarest zeer gereserveerd staan. Dat er op de conferentie van de Come con de Oosteuropese tegenhanger van de EEG meningsverschillen zijn ge weest, bleek uit een verklaring die de Hon gaarse minister-president Fock bij zijn te rugkeer aflegde. Volgens het persbureau MTI zei hij, dat er „bij de behandeling van het integratieprogram bij een reeks punten geen gemeenschappelijk standpunt kon worden gevonden”. HAMM. (AFP) De Westduitse politie heeft een man aangehouden die ervan ver dacht wordt betrokken te zijn geweest bij de op 27 juni gepiep”"1* moord op twee paartjes op een verlaten schietbaan bij Iserlohn in Rijnland-Westfalen. De Europese commissie stelt dat onder wijs en vorming een gemeenschapstaak zijn, die volledig moet worden bekostigd uit overheidsmiddelen. Er moet altijd bin nen de democratische verhoudingen ruim te blijven voor particuliere initiatieven in het kader van onderwijs en vorming. Voorts moet de leerplicht worden uitge breid tot 18 jaar. In het programma wordt gezegd dat in de huidige kapitalistische maatschappij de werknemer enerzijds wordt „uitgebuit” door lage lonen en anderzijds door hem verbruikersbehoeften op te dringen. Hier door is het mogelijk de werknemer in een ondergeschikte positie te houden. De heer Van Warmerdam en zijn maquette UTRECHT. De werkende jongeren a- ken steeds meer verzeild in de positie van een vergeten groep. Bij het onderwijs bij voorbeeld worden veel jongeren opgeleid volgens totaal verouderde principes en methoden. In het onderwijs is nog veel te herkennen van de standenmaatschappij van de 19de eeuw. Dit staat in het actie programma van de Europese eom>”:c”ies voor de werkende jongeren van het We reld Veerbond van de Arbeid (WVA), de in ternationale organisatie van christelijke vaakverenigingen. Van de commissie maak ten onder anderen deel uit de Nederlanders Van Eekert en Ter Eist (NKV) en Groe- neveld (C.N.V.). tot de dat er Leiden komen. Tot nu toe werd het pastoraat bedre ven door een hervormde en een gerefor meerde predikant en een kapelaan uit Arnhem, omdat het dorp tot hun wijken behoorde. Het werd hun echter te veel en dat is de reden dat in Het Dorp werd besloten een eigen pastor aan te stellen. Dat is gebeurd in bespreking tussen de directie van Het Dorp, de Raad van Ker ken in Arnhem en twee vertegenwoordi gers van de dorpsraad, die mee hebben beslist over de keuze. Ds. Schellingerhout heeft elf jaar in Markelo gestaan. (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. In een gezamenlijke actie met de Vereniging Voor Vreemde lingenverkeer gaan vijftien hotels in Am sterdam proberen de komende winter meer toeristen naar de Nederlandse hoofd stad te lokken. Men hoopt daarmee tot een verantwoorde en voor alle betrokke nen aantrekkelijke exploitatie te komen. PARIJS (Reuter) Maurice Girodias, wiens Olympia Press al menig erotisch boek op de markt heeft gebracht, heeft vrijdag meegedeeld, dat hij een Franse uitgave gaat verzorgen van het eerste Rus sische werk op dit gebied dat in het Westen is beland. Volgens hem vormt het boek, getiteld „Moskouse nachten”, ook een sa tire op het culturele leven in de Sovjet- Unie. De naam van de schrijver wilde hij niet meedelen. (Van onze stadsredactie) HAARLEM B. en W. van Haarlem zijn van mening, dat de bevolking van Zuid- Kennemerland op korte termjjn de nodige openheid, duidelijkheid en inspraak moe ten worden verschaft terzake van de kwestie voorhaven IJmuiden. Zij delen dit mee, in antwoord op vragen van P.C.G.-gemeenteraadslid J. Rodink. Gevr. leerling- of aank. kap ster. Fa. N. C. Mentink, Driehuizerkerkweg 103 Drie huis. Tel. (025501-14250. DEN HAAG. De 42-jarige hervormde predikant ds. J. H. Schellingerhout is per 1 augustus pastor van „Het Dorp” in Arnhem. Hij wordt pastor voor alle ge zindten die in het dorp zijn vertegenwoor digd en heeft dan ook alle kerkgenoot schappen, verenigd in de Raad van Kerken in Arnhem, achter zich staan. Wie wil hooiberg opknappen als huisje? Redelijke prijs. Brieven GL 865 De gegadigden voor het oude bouwwerk lijken voorlopig nog even geduld te moe ten hebben, want de voormalige „Tele scoop” is nog niet van eigenaar veranderd, clubs en toneelverenigingen, werd de laat- De stichting Jeugdhuis, die het café in 1949 aankocht ten behoeve van de Spaam- damse jeugd, heeft het koopbiljet weer Merck Sharp Dohme Ned. N.V. Postbus 581, H’lem vr. v.h. vérpakkingsafd. enige dames. Werkt, van 7.45 tot 17.15 u. Leeft, van 18-35 jaar. U kunt telef. een afspr. voor een onderh. met ons maken, tel. 023-319330, toestel 123. Gevr. met spoed: facturiste evt. gedeeltel. dagtaak .Br. met verlangd salaris onder nr. L3612. zijn en haar minnaar. Het drama speelde zich begin maart van dit jaar af in een flatgebouw in de Bijlmermeer, waar de Guyanees woonde en een étage lager zijn toenmalige vrouw met hun vroe gere huisvriend. Automobielbedr. Gebr. Zoet N.V. vr. voor direct le mon teur. Inl. Parklaan 129 HTem DEN HAAG. De Nederlandse Organi satie van Tijdschrift Uitgevers (NOTU) vraagt van het nieuwe kabinet, dat het PTT-nieuwsbladtarief wordt hersteld en dat de BTW voor tijdschriften verdwijnt. Bovendien meent de NOTU, dat door de groei van het aantal en de oplagen van de tijdschriften in de Persraad de verhouding van zeven personen uit de dagbladwereld tegenover twee uit de wereld van de tijdschriften achterhaald is en dat deze verhouding om correctie vraagt. B.z.a. 1ste kapster, Ift. 22 jr, i.b.v. bediende- en patroons diploma damesvak. Verlangd salaris f 250 netto per week. Brieven GL 2164 .v;.. Woning t.k. gevr. in H’lem of omg. Pr. v. 60.000 tot f 115.000. Inl. tel. 023-327777. PriVé 267700. B. en W. verklaren dat het in de bedoe ling ligt de kwestie in eerste instantie te behandelen in de commissie van advies en bijstand voor de Planologie. Dit zal ge schieden aan de hand van de tot nu toe terzake in de openbaarheid gebrachte rap porten en overige thans bekende gegevens. Daarbij zal onder meer uitvoerig aan dacht worden geschonken aan de vraag of, en zo ja op welke wijze stappen moeten worden genomen om de hiervoor bedoelde openheid, duidelijkheid en inspraak te waarborgen. B. en W. geven er de voorkeur aan deze behandeling, welke in september zal plaats vinden, af te wachten alvorens uitspraken in deze te doen. Wandtegels lijmt u zelf. Ook op betonemaille. Vrijbl. ad vies bii De Tegelhandel, Graafwijkstr. 40e, B’wijk tel. 02510-23377. Na 7 uur 25166. N.V. Restaurant Dreefzicht vr. aank. kok en-of leerl.- kok, 5-dgse werk'/. Jaarbe- trekking. Soil. Fonteinlaan 1, Haarlem. Tel. 023-324332. Welbespraakt woordvoerder van deze ingezetenen is de heer Chr. van Warmer dam, die sinds enkele jaren heel andere plannen met het oude jeugdhuis heeft. In de dorpsraadvergadering van november 1970 werd door hem voorgesteld het jeugd huis wat op te knappen en de komende jaren te gebruiken als dorpshuis. Pas over een tiental jaren zou volgens de heer Van Warmerdam het definitieve dorpshuis dan moeten worden gebouwd. De studentenstop is ingesteld door dagelijks bestuuur van de universiteit met instemming van de subfaculteit. De bij de loting uitgesloten studenten komen op een wachtlijst en krijgen het volgende jaar voorrang. Het universiteitsbestuur heeft stop besloten om te voorkomen een overloop van eerstejaars uit en Amsterdam naar Utrecht zal In Leiden geldt een stop bij psychologie en opvoedkunde, aan de universiteit van Amsterdam zal het aantal eerstejaars in de andragologie worden beperkt. mooie, moderne Kapsalon Lust, Nieuwstr. Achter de geboorte van het plan voor een tijdelijk dorpshuis in het voormalige jeugdhuis zit meer dan alleen de wens tot behoud van het historische Spaarndamse gebouw. De heer Van Warmerdam is na melijk enthousiast voorstander van een de finitief dorpshuis aan de Westkolk. Hij be seft echter, dat zijn wensdroom onmoge lijk binnen enkele jaren verwezenlijkt kan Er wordt gevr. met spoed een le, 2e en een leerling- kapster. Kapsalon Monique, Bl.daalseweg 27, Bloemen- daal. Tel. 023-256262. Melco Schoenen, Grote Houtstraat 147, Haarlem, heeft plaats voor 2 verkoopsters, direct ingaande of per 1 sep tember. Bent u geïnteresseerd. Ons telefoonnummer is 023- 31 26 37. verschijnen DAGELIJKS in méér dan 12.000 gezinnen 0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regels van 4 (2 koloms annonces f 1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst Bij afgifte aan loket en contante betaling 0.50 korting per advertentie. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket én contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is vermeld. Dit vertraagt de door zending ervan of maakt deze ónmogelijk. Vermeldt daarom steeds duidelijk op de enveloppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert Dit is in uw eigen belang! «sa Gevr. goede verkopers liefst die in de verkoop werkzaam zijn. Voor de nieuw te vor men wijken na de vakantie. Zelfst. baan en goede belo ning. Aanm. tussen 3-5 uur afd. Wijkverkoop Vermaat- Carels Bakkerijen. Paul Krugerkade 8. Haarlem. De man is eigenaar van een rode auto, die omstreeks het tijdstip van de moord in de buurt van de schietbaan is gezien. Hij woont in Iserlohn en was wegens ver boden wapenbezit al eerder met de politie in aanraking geweest. AMSTERDAM. Een 38-jarige in Brits Guyana geboren man uit Amsterdam is vrijdagmorgen door de rechtbank in Am sterdam veroordeeld tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf, wegens tweevoudige poging tot doodslag op zjjn voudige poging tot doodslag op ex-vrouw Voor een watergolf: Tel. 11166. Lange 181, IJmuiden. Fantastische zaal te huur m. gr. keuken waar alles aan wezig is wat nodig is voor bruiloften en partijen. Ook willen wij uw bruiloften be dienen. Hoofdstr. 160, Sant poort. Tel. 377362. Open haardvuur. Nu ook op gas. Niet van houtvuur te onderscheiden. Bezoek onze .schouwenzaal. De Open Haard. Graaf wijkstraat 40D, Beverwijk. Telef. 02510-26439 Na 7 uur 25166. Ado-Schoenen vr. verkoop ster en leerl.-verkoopster. Prettige werkkr., 5-daagse werkweek. Hoog aanvangsa- laris. Ado Schoenen. Gen. Gen. Cronjéstr. 71, HTem. Er komt per 1 uiterlijk 15 aug. een plaats vrij voor een leerl.-bejaardenheipsler met bestaande opl. van 2 jr. Soil. Herenweg 40. Heemstede. Tel. 023-281346. Gevr. voor snackbar meisje boven 20 jr, Vlugt, Hagelingerweg Santpoort. Tel. 023-377787. Ado Schoenen vr. hulpver- koopster voor enk. dgn p.w. Werkt, naar verkiezing. Uitst. job voor gehuwde dames. Ado Schoenen, Gen. Cronjé- straat 71, Haarlem. UTRECHT. Op de universiteit in Utrecht geldt een studentenstop voor de studie in de pedagogiek en andragogiek. Per 1 september kunnen 250 eerstejaars worden geplaatst (190 in de pedagogiek en 60 in de andragogiek). Loting zal slissen over de toelating. Het aantal schrijvingen is nu reeds 377. Melco Schoenen, Grote Houtstraat 147, Haarlem, heeft plaats voor verkoper, in de leeftijd van 17-21 jaar, die op geleid wil worden tot sous-chef. Sollicitaties persoonlijk of na telefonische afspraak. Ons telef.nr. is 023-31 26 37. Gevr .voor direct een werf baas voor onze werf te IJ muiden. Bleeker Bouwmate rialen n.v. Grevelingenstr. 1 IJm .Tel. (02550 )- 14510. Zoekt u tijdelijk werk? Bent u 4 weken tot 6 maanden beschikbaar, kom dan bij Hoogovens IJmuiden wer ken. U kunt direct beginnen en per dag opzeggen. Het gaat om fabr.werk voor man nen van 18-50 jr. Goede sa laris- en arbeidsvoorw. Mel den Hoogovens - IJmuiden, Personeelsvoorz., Hoofdkant. 2. Wenckebachstr., Velsen-N. (Tel. 02510-94000). Gevr. assistent-chef kruide- nierswarenafd. Wij bieden u een goed salaris, soc. voorz. en toermogelijkheden. Al bert Heijn, Bl.daalseweg 72, Bloemendaal. Tel. 267338. ste jaren steeds minder druk bezocht. Oorzaak van deze teruggang was de slechte accommodatie in het oude gebouw waarvan de exploitatie tenslotte financieel een onhaalbare kaart werd voor het stich tingsbestuur. Verkoop leek dus onvermij delijk, maar met deze conclusie van het bestuur was niet iedereen in Spaarndam het eens. De heer Van Warmerdam en ook de heer G. van den Beidt jr., die over de kwestie onlangs een brief aan de dorps raad schreef, zijn van mening dat het jeugdhuis aanzienlijk verbeterd kan wor den. In zijn nieuwe functie van dorpshuis zou het voormalige café de bibliotheek kunnen behouden met daaraan gekoppeld een lees zaal. Daarnaast ziet het genoemde twee tal Spaarndammers mogelijkheden voor de jeugdclubs, de toneelverenigingen en de bejaarden. Voor deze laatste groepering denken zij aan een ontmoetingscentrum, ^Vben*best ïn staat om over de grenzen waar de bejaarden dagelijks terecht kun nen. Ten behoeve van de toeristen zou in het gerestaureerde jeugdhuis een expositie over de geschiedenis van Spaarndam kun nen worden ingericht. T.h. gevr. zolder, etage, woonruimte met kookgel.h. voor jong echtpaar z.k. Tel. 02977-27099 na 18 uur. Kosthuis gevraagd. Wij zoe- fen voor een medewerker per 2 aug. een prima kost huis van maandag t.m. vrij dags. Aanb. aan: n.v. Ma chinefabriek „IJmuiden”, Postbus 28. IJmuiden De verdachten, merendeels studenten, worden beschuldigd van het deelnemen aan rellen op de Haceteppe universiteit. Begin dit jaar gebruikten linkse studenten wapens en dynamiet tegen militaire een heden in een poging de universiteitsge bouwen te bezetten. In Istanboel moeten volgende maand 83 mensen terecht staan op beschuldiging van het vormen van een illegale organisa tie met de bedoeling de grondwet te on dermijnen. Het betere werk. Elektro technisch Installatiebedr. De Hoop N.V. heeft altijd in en rond A’dam en in N.-Hol- land een aantal belangrijke opdrachten in uitvoering: fa brieken. ziekenhuizen en kantoorgebouwen etc. Kort om, het betere werk. Daar om hebben wij altijd plaats voor ervaren elektromon- teurs met een VEV-opl. en plezier in hun vak en voor leerl.-monteurs. De Hoop N.V. is een bedrijf van flink formaat dat deel uitmaakt van een groot concern. U kunt rekenen op een uitst. loon, reisk.- en reisurenverg., winstdeling, prima pensioen regeling, studiekostenverg. enz. Kom eens praten. U bent altijd welkom op ons kan toor. Zijlstr. 56. HTem. U kunt ook onze pers.afd. bel len: 023-319108. Alleen bij een dagelijkse consumptie van 2.1 kg Waddenvis, heeft men kans op vergiftiging. Maar aangezien een der gelijke hoeveelheid ook zonder kwik de gezondheid van de mens geen goed zou doen, mag worden gesteld dat zelfs de meest extreme viseter in Nederland niet gauw het slachtoffer zal worden van het aanwezige kwik. Tot deze conclusie komt de kwikwerk- groep van de „Commissie-Nevenwerkingen van Bestrijdingsmiddelen en verwante stoffen TNO” (CNB) onder voorzitter schap van prof. dr. H. van Genderen, hoogleraar in de diergeneeskundige far macologie en biologische toxicologie. Uit het onderzoek is gebleken dat in alle on derzochte organismen uit zee kwik voor- Gevr. in kl. bejaardentehuis 2 meisjes v.d. huish. van 8-12.30 u. en 2 meisjes van 12.30-17 u. Om beurten 1 x p.m. weekend-dienst. Salaris incl. 75 netto p.w. Heren weg 40, H’stede. Tel. 023- 281346. Wie wil opgeleid worden tot papiersnijder? Goed aan vangssalaris. H. P. F. Indu- striestraat 21-23. IJmuiden. Telefoon 13445. Gevr. in gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehan dicapte bejaarden in H’stede een soepele verpleegster die bereid is 3 dgn p.w. van 7.30-10 u. en van 11.30-19 u. de taak v.d. directrice op zich te nemen. Salaris f 150 netto p.w. Br. GL 869 Automobielbedr. Gebr. Zoet N.V. vr. voor direct wagen- wasser-poetser. Inl. Parklaan 129. Haarlem. van een

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4