Poort van Velsen wint finale strand voetbaltoernooi IJmuiden JEUGDSTAD AFGEBROKEN animal-farm J. Logger (VVD) dringt aan op afbouw van Programma Speliade Misschien volgend jaar Beverfeest voor Beverwijkse kleuters V iswedstrijd voor jeugd w BON VERENIGINGSNIEUWS UIT DE UMOND Dat is uit het leven gegrepen Ruim 750 kinderen had last van IN DE VISHAL heimwee IJmuider Courant Vierjarig jongetje in IJmuiden Ingesloten verdachte biecht gaat vier weken dicht voor verkeer waren vijf dagen timmerman Jos Jonker Schoonenberg verslagen vele zonden op aangereden Havenberichten Valeriusstraat iliO 5 I I I I I I I I L I I I I I I I I I j IJMUIDER COURANT ZATERDAG 31 JULI 1971 SPELDORADO Kleuters Kort IJmondnieuws Bezorg mij 14 dagen gratis de IJmuider Courant I Heemskerk Beverwijk z - V elsen-IJ muiden V elsen-N oord 7JPU uur: V.B.O.- Ge- Kuikensweg. Ge- Kuikensweg. Ge- Huijgens- u. Huijgens- (Van een onzer verslaggevers) i B in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar i Naam i Adres te Daarna kunt u mij noteren als VVWVVWWVUVVVVHMVWWVUVVVVWWVVVUVVVWVVVVV Saxen, Shore- maandabonnee f 6.90 kwartaalabonnee 20.10 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Antwoomummer 47 IJmuiden d g VELSEN De Valeriusstraat in Drie huis zal wegens herbestratingswerkzaam- heden gedurende vier weken gesloten wor den voor alle verkeer. Deze voorzieningen beginnen woensdag 11 augustus. jammer, dat zij om vier uur naar huis moeten. Hulde aan alle mensen, die zich vijf weken beschikbaar stellen om de jeugd te begeleiden bij allerlei activiteiten van het Beverfeest”. ZWEMMEN. Frantisek Venclovsky, een 39-jarige Tsjech die twee maal bij onge lukken vrijwel verlamd raakte, is vrijdag in precies vijftien uur zwemmend het Ka naal tussen Kaap Gris Nez en Dover over gestoken. Het was de eerste geslaagde oversteek van Frankrijk naar Engeland dit jaar. Hen- i 14- 'AA/VVWVVVVVVVVVVVVVVVVVXAAAA/VVVVVWWIAAAAAA^ „Poort van Velsen” werd kampioen na zijn tegenstander met 6-2 geklopt te heb ben; de tegengoals kwamen eerst na de rust. Ondanks het grote puntenverschil was het toch een spannende wedstrijd, waar het publiek zeer van genoten heeft. De Fair Play Cup werd toegekend aan „Bakkertje Bier”, het elftal dat zich in het toernooi altijd op keurige wijze aan de regels van het spel heeft gehouden en vooral onder alle omstandigheden zich sportief heeft gedragen. Het „Zeezicht”-team heeft de SS-beker dus moeten overdragen aan „Poort van Velsen”, maar is vast van plan volgend seizoen het kampioenschap terug te win nen. (Van een onzer verslaggevers) Willem Diependaal wil in 1972 een an dere voorbereiding gaan volgen. Enkele maanden vóór de start van het Beverfeest hoopt hü dan al, in overleg met de Stich ting Vakantieweekwerk, te gaan denken over Beverfeest 1972. „Op deze wijze kan Beverfeest uitgroeien tot een nog groter festjjn dan het al is”. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK In het kader van de Speldorado-vakantie-activiteiten is in de Neksloot de laatste viswedstrijd voor de jeugd gehouden onder auspiciën van de hengelsportvereniging ,,’t Snoekje”. Aan deze wedstrijden hebben 80 kinderen mee gedaan. IJMUIDEN. In IJmuiden werden vrij dag de volgende besommingen gemaakt: KW 39 3.975, 126 14.050, 213 24.900; UK 1 14.500, 4 3.430, 18 960, 47 1.700, 75 12.100, 94 15.060, 118 15.090, 147 1.210, 215 1.570, 267 9.600; TX 3 20.400, 17 10.400, 21 16.100, 34 10.700, 94 12.900, 4 14.800, 24 4.000, 36 9.300, 38 4.200, 39 10.400; IJM 3 4.100, 8 1.460, 23 3.490; VD 6 5.300, 15 2.800, 24 2.819, 89 2.700, 115 2.600; WR 136 2.300, 137 1.400; ER 28 en UK 118 3.180; IJM 207 en KW 206 1.070; UK 133 en 145 6.570; TX 9 en 29 8.360, 67 en 33 320. Urk Op de gemeentelijke visafslag in Urk werd vrijdag door 41 vaartuigen aange voerd (in kilogrammen) en geveild (in gul dens); 46.700 tong 5.607.50, 6300 tarbot 2.51—515, 600 griet 2.40—3, 80.200 schol 0.95—1.20, 6130 kabeljauw 0.75—1.30, 570 wijtoing 11.25, 2080 schar 0.200.35, 400 poon 0.400.76. Scheveningen Zaterdag werden in Scheveningen aan gevoerd: 35 kisten schelvis, 120 kisten en 120 kleine kisten wijting, 700 kisten gul. 550 kisten schol, 50 kisten varia, 1200 stijve kabeljauwen en 2000 kilogram tong. Vrijdagmorgen en -middag sjouwden de jongens en de leiders van Jeugd- stad al het afvalhout naar een ver- Spreekuur. De wethouder voor onder wijs in Velsen, dé heer M. Roessingh, houdt woensdag 4 augustus geen spreek uur. De wethouder voor financiën, de heer H. A. de Boer, behandelt huisvestingzaken alleen na oproeping. Er werden 46 vissen gevangen. Gerard Stoker won de eerste prijs met in totaal 74% centimeter. Tevens verschalkte hij de grootste vis, een brasem van 35 centimeter. Piet Ebbing werd tweede met 74 cm. Op de derde plaats eindigde Tjeerd Schoorl met 66 cm. Siem Dekker en Ronald Kossen werden als vierde en vijfde geklasseerd met respectievelijk 61 en 52 cm. De win naars ontvingen een waardebon voor de aankoop van hengelbenodigdheden. Alle kinderen, die een vis gevangen hadden, kregen bovendien een verrassing. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zoals eerder gemeld, heeft de Velser politie een man gear resteerd na een nachtelijke poging om in te breken in een kiosk aan het IJmuidense Marktplein. Bij ondervraging door de po litie heeft de verdachte bekend dat hij ook nog heeft geprobeerd bij Velo aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden in te breken. Voorts vertelde hij een kraak te hebben gepleegd in een radio- en tv- zaak aan de Cronjéstraat in Haarlem. IJMUIDEN. Directeur A. Toonen van VVV-Velsen-IJmuiden heeft vrijdagavond aan „Poort van Velsen” de Syp Sterk- beker uitgereikt, nadat dit elftal op over tuigende wijze „Schoonenberg” had ver slagen in de finale van het IJmuider Strandvoetbaltoernooi. KLEUTERSPELIADE Santpoort, kleuterschool „De Kruid- berg”, 9.30 en 14 uur: zelf poppen ma ken voor poppenkastvoorstelling. IJmuiden-Oost Don Boscoschool, pro gramma als boven. IJmuiden-West, De Witte school, programma als boven. Zeewijk, Duin en Dennenschool, pro gramma als boven. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een vierjarig jongetje is vrijdag op het Popta.plantsoen in IJmui den door een personenauto aangereden en met een hoofdwond naar het Zeeweg- ziekenhuis vervoerd. Het kind kwam van achter een struik op de oostelijke rijbaan en een, met ge ringe snelheid naderende automobiliste een 39-jarige inwoonster van Velsen kon een aanrijding niet meer voorkomen. Frappant was wel de tegenstelling, die vrijdagmorgen op het terrein van Jeugdstad was te zien: aan één zijde van het terrein ruimde de jeugd de boel op, terwijl aan de andere zijde een werknemer van de plantsoenen dienst de in de plantsoenen bij el kaar gegaarde afval stortte ZATERDAG 31 JULI Progress-sociëteit, Const, straat. 20 u. discotheek. ZONDAG 1 AUGUSTUS Parkeerterrein, Oudendijk. Vanaf 8 sportinstuif voor heren en jongens. Progress-sociëteit, Const. U straat. 20 u. discotheek. MAANDAG 2 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 19-21 u. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Ja, ik ben tevreden over Jeugdland. Alles is verlopen, zoals wjj dat indertijd hebben gepland. Ik zou niet weten wat er meer zou moeten wor den gedaan om de kinderen, die het bouw terrein achter dit plantsoen hebben be zocht nog meer te vermaken”. Dit zegt Willem Diependaal, een jonge man uit IJmuiden, die zich dit jaar voor het eerst beijverde de organisatie van het Beverfeest zo soepel mogelijk te laten ver lopen. Bever-organisator Diependaal dacht vrijdagmorgen een paar minuten hard op, toen wij hem vroegen naar zijn ervaringen met Jeugdstad, het jaarlijks terugkerende festijn, waar kinderen met hart en ziel mogen timmeren, zagen en afbreken om stevig staande hutten te bouwen. Diependaal: „Misschien dat er volgend jaar een kleuter Beverfeest komt en dan ingepast in de vijf weken Beverfeest voor de lagere schooljeugd. Ik zeg het zo maar, De kinderen bezochten het terrein van de huttenbouw veelvuldig. Dagelijks wa ren er ongeveer 150, die bezig gehouden zijn door een team van leiders, dat het in eerste instantie nogal moeilijk had om de jeugd aan de spelletjes te laten deelnemen. „De jongens hadden echt geen tijd om te gaan knippen, plakken of terreinspelletjes te gaan doen. Zij hadden hun hoofd bij het bouwen van hutten. Later in de week is het beter gegaan en hebben wij enorm veel plezier beleefd”, aldus Willem Diepen daal, die van verscheidene kanten leuke reacties heeft gekregen naar aanleiding van zijn bemoeienissen met Beverfeest. Van mevrouw G. B. van Amsterdam-van Eijck, Koningin Julianastraat 24 uit Cas- tricum ontvingen wij een schrijven, waar in zij oprechte dank en hulde brengt aan de leiding en organisatie van Beverfeest. Mevrouw Van Amsterdam is moeder „van vier kinderen, die dit Beverwijkse initia tief aan Castricum ten voorbeeld stelt”. Voorts schrijft mevrouw M. C. Andrea, Blériotlaan 52 uit Beverwijk ons: „Naar mijn mening vermaken de kinderen zich uitstekend en zij vinden het nog steeds zamélplaats, waar het in containers werd gegooid en kon worden afge voerd. In een spannende wedstrijd versloeg Poort van Velsen zijn rivaal Schoo nenberg op overtuigende wijze. (Van onze sportredactie) VELSEN Gistermorgen is Telstar teruggekeerd in Nederland na een tiendaagse trip door Polen. Hoewel vermoeid gaven de spelers en trainer Jan Rab hun mening over de trainings- reis. Rab: „Als oefenprogramma is deze trip uitstekend geslaagd. Als trainings kamp minder omdat wij in een hotel logeerden, dat midden in de stad stond. Ik had liever in een sportcen trum gebivakkeerd, waar ik de jongens meer had kunnen laten doen. Het uit eindelijk resultaat van onze inspan ningen zullen we pas in de competitie kunnen zien. Een geweldig winstpunt van de reis vind ik dat de jongens naar elkaar zijn toegegroeid”. Fred Bisschot vond de trip leerzaam. „Ik had nooit gedacht zo’n goede ver standhouding bij Telstar aan te tref fen. Jos Jonker heeft last van heim wee gehad: „Ik vind tien dagen veel te lang. Nou moet ik zeggen dat ik erg slecht van huis kan”. ZATERDAG 31 JULI Sportfondsenbad, opend tot 15.30 u. ZONDAG 1 AUGUSTUS Sportfondsenbad, opend van 10-16 u. MAANDAG 2 AUGUSTUS Leger des Heils, Geijssendorfferlaari 4. 20 u. werkgroepavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend van 10-17.30 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. drik Burgerstraat 70: volwassenen 17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwas senen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwas senen 15-17.30 en 19-21 u.; Parmentier- straat 2: jeugd 15.30-17.30 u. want dit idee moet nog helemaal worden besproken. Ik kan mij de verbazing bij de andere bestuurders wel voorstellen als ze dit lezen. Dus nogmaals, het is een nog niet uitgewerkt idee. Het is althans het pro beren waard. De afgelopen dagen was het echt niet mogelijk om kleuters te ver maken. De leiding van Jeugdstad zou zich dan helemaal moeten gaan instellen op allerlei spelletjes, waardoor de leiding over de lagere schooljeugd zich wat ver slapt. Nee, echt, volgend jaar hopen wij misschien ook iets voor de kleuters te doen”. i BEVERWIJK Het raadslid J. P. Log ger van de VVD heeft het college schrif- telyke vragen gesteld over de animan-farm. De heer Logger constateert, dat de gedane belofte in de raadsvergadering van 15 juli door het college uitgesproken niet gestand is gedaan. Burgemeester en wethouders beloofden de raad een vlotte afwerking van de gang van zaken en de afbouw van de animal-farm te bespoedigen. „Reeds is vanaf 27 april 1971 door het gemeentebestuur geen verdere medewer king voor verdere realisering van betrok ken object verleend”, aldus de heer Logger. „Juist de goede zomermaanden dreigden verloren te gaan, maar door doorzetting van de initiatiefnemers, helaas slechts in zeer beperkte mate, daar zij met geld ge brek te kampen hebben en in feite als voorschotbank voor de gemeente optreden, zijn deze er toch in geslaagd iets te ver wezenlijken. Zou Uw College niet kunnen bevorderen, dat een verdere stagnatie opgeheven wordt? Zou Uw College de medewerking willen verlenen om deze voortgang te bespoedi gen, door, in afwachting van het nieuw aan te wijzen „Stichtingsbestuur Kinderboer derij”, zijnde een schenkings-comité voor onze burgervaarder, enige lieden aan te wijzen, die tijdelijk het geldelijk beheer tussen bouwer en overheid, verzorgen en verantwoorden?” De heer Logger besluit met: Is het Uw College bekend, dat enige overheidsorganen (ook een gemeentelijke) wegens levering van energie een vorde ring op betrokken object hebben? Zou Uw College thans ten spoedigste willen over gaan tot afwerking van het raadsbesluit van 15 juli j.l.?. ZATERDAG 31 JULI Paviljoen IJmond, IJmuider strand, 20 u. finale talentenjacht, met medewerking van het kwartet Jan Fijen. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw Pen- centrale, Kanaalstraat 257, 20 u. Rob Hoeke’s Blues Group. ZONDAG 1 AUGUSTUS Sonsbeek buiten de perken, aan de Duin en Kruidbergerweg in Santpoort-Nrd., te genover „het Vinkennest” staat Robert Morris’ schepping „Observatorium”. Openluchtbad Heerenduinen, aan de Heerenduinweg in IJmuiden-Oost, is open van 10 tot 18 uur. MAANDAG 2 AUGUSTS Santpoort Feestweek, 18.30 u. tractoren wedstrijd in de Kieftendellaan. De Heerenduinen, openluchtbad, Heeren duinweg, IJmuiden-Oost, is open van 6.30 tot 20 uur. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 14.30-17.30 uur en 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg Velsen-Nrd., 14.30- 17.30 u.; Parochiezaal onder Petruskerk, venusstraat IJmuiden, 15-18 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Z. 14.30-17.30 uur en 19-21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, jeugd- en Tienerbiblio- theek, 15.30-17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.30 tot 20.45 uur: bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging v. Seksuele Hervorming. De Brulboei, Kanaalstraat 228, te IJmui den, bejaardensoos, meisjesclubs, tiener groep, volksdansen voor jong en oud. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 19.45 uur Bridgeclub De Jump. Boksclub De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg van 19.30 tot 20 uur trainen. MAANDAG 2 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 u. Vrijdag aangekomen In IJmuiden: Kristineham; Kinshasa, Tokoradi; Lady Mcgo- wan Zeebrugge-IJmuiden; Rijnstroom, Shore ham: Brinda, Duinkerken: Activity, Bremen; Kennemerland, Ferta Aleze; Almut, Duinker ken Y; Ore Transport, Puerto Ordaz; Stella Ma ris, Rotterdam; Jason, Hamburg; Botnia, Lu beck, Y; Fro. Dordrecht; Ausplcity, Londen; Arion, Londen, Y; Tor Mercia, Gothenburgh; Este, Shoreham, Y; Apollo, Rotterdam; Spieker oog, Oxelosand; Gazelle, Rochester, Z; Martha Frieseke, Poole, Y; Apollo. Rotterdam; Spieker- borg, Gamleby, B; Temar, Louden; Maensk Fighter, Cont. Plat, Y; Navigare, Manchester. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Heems kerk, Duinkerken, Y: Hamis, Felixborough; La- wanti, Hamburg; Noordkaap, Bordeaux, Y; Caravelle, Montrose, Y; Ameland, Rotterdam; Thea K, Kopenhagen; Lady Mcgowan, Londen, Y; Trident, Amsterdam, Bilbao: South Shore, Cont. Plat, Y; Argo, Helsinki; Starachowiee, Gdansk, Y; Embla, Stockholm; Aaltje, Londen; Geregham, Ipswich; Travastland, Hamburg; Eendracht, Santander; Eric, Hamburg; Jelenla Goza, Hamburg; Acclivity, Londen, B; Evge- nlv Onufmev, Antwerpen; Brinda, Groningen, Y; Saxen, Brunsbuttel; Emmy-s, Londen: Ac tivity, Manchester; Bobagge, Noordzee; Korea Pacific, Narvik, IJmuiden. Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Styrso, Antwerpen; Themis, Rotterdam; Barendsz, Vlis- singen, Y; Ares, Rotterdam; Moliti, Hamburg. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Atlantic Skou, Antwerpen; Tor Mercia, Immingham; Kinshasa, Antwerpen; Baltique, Oslo; Petr. Alexeev, Hamburg; Brinda, Groningen, IJmui den. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het ■chip van of naar Amsterdam gegaan). MAANDAG 2 AUGUSTUS Santpoort, Umond-MTS, 9.30 1 filmvoorstelling; 14 uur: boetseren. Sluiswijk, „De Brulboei”, 9.30 uur: vertrek per fiets naar de „Stuif-Stuif”. IJmuiden-Oost, Patronaatsgebouw, 9.30 uur: zie boven. IJmuiden-West, Hervormd Jeugdge- bouw, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur: SPeel je SPeliade SPort. Zeewijk, Zeewijkschool, 9.30 uur: SPeel je SPeliade SPort; 14 uur: knip pen, scheuren en affiches maken. - .1.;’ f isa Interesseert het U niet, wat er allemaal om U heen gebeurt? Leest U rustig Uw krantje, terwij’l de wereld gonst van bedrijvigheid? Héél verstan dig, want een goede krant vormt de neerslag van alles wat de mensen met het leven doen. Vlak bij U, ver weg, overal vloeien de bronnen van het Nieuws en U leest het in verantwoorde samenvatting in de IJMUIDER COURANT. L■-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5