Rond de losplank Vakantiewerk nog steeds geliefde bijverdienste Jubilarissen Hoogovens I Voor ongeveer 2000 scholieren en studenten in de IJmond Moeilijke zege HHC samen In augustus zestig in de bloemen Marktberichten met Ebbinghaus in finale Hoogovens en Melkinrichting Velsen n.v. grootste afnemers Walhof TEL 15000 7 ZATERDAG 31 JULI 1971 (Van een medewerker) Kotters Uitkomst T egenvaller TEL. 23000 Postzegel- handel „IJMOND” import, export, detail Door uitbreiding van onze postzegelhandel kunnen wij u nu de MmHHm grootste sortering aan. bieden en tegen scher pe prijzen leveren IJMUIDEN t>Ten gevolge van de geringe aanvoer door de eigen sche pen heeft de handel zich de gehele week weer eens moeten behelpen met de vis, welke door de importeurs aan de markt werd gebracht. Vandaar dat de schepen die zo gelukkig waren nog over een redelijke vangst te mogen beschikken, behoorlijk van de hoge prijzen hebben geprofiteerd. In feite is er dan ook alleen maandag van een enigszins normale aanvoer sprake ge weest, zodat er tijdens de rest van de week moeilijk zaken werd gedaan. (Van onze softball-medewerker) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE KERKDIENSTEN Tel. 10.30 ADVERTENTIE 19.30 en Tel. 14864 500 u.; Bij Hoogovens werken tijdens het hoog seizoen 1 mei tot en met 1 oktober ongeveer 350 vakantiewerkers, merendeels studenten van de Universiteiten en de leerlingen van de laatste havo-klassen. De heer Visser van het Centraal Plan bureau: „De jongens moeten achttien jaar zijn. Wat voor werk ze doen interesseert hen niet. Als ze maar geld verdienen. Li chamelijk behoren ze een goede conditie te bezitten want zware arbeid komt er nog wel eens aan te pas. Voor de maand mei is het moeilijk om aan voldoende va kantiewerkers te komen. De scholen heb ben de deuren nog niet gesloten. Evenzo geldt dit voor de periode na 15 septem ber als de collegs aan de universiteiten beginnen”. Een vakantiewerker in de fabriek van Melkinrichting Velsen n.v. bezig om kartonnen doosjes karnemelk in te pakken. Stand: Terrasvogels 14-28, HHC 14-26, DSS 15-20, De Pinguins 16-20, Onze Ge zellen 14-18, Vodo SC 14-14, Bloemendaal 16-14, EDO 17-14, HCK 15-12, UW 16-8, Storks 15-6, Celeritas 16-2. ver- u.ds. want de ene partij was „lang, dun en lek ker”, terwijl de andere uit grote en vette makreel bestond. En om dit vet is het de rokers juist begonnen. van binnen ziet en bij zich zelf denkt: daar nooit werken.” De kans bestaat dan ook, dat de hoofd klasse, die enkele jaren geleden opgezet werd om de buitengewesten ook een kans te geven, binnen niet ai te lange tijd weer geheel uit Haarlemse ploegen zal bestaan. Van Riemsdijklaan 1, 10 u. ds. D. W. Veld kamp (H. Avondmaal), 18.30 u. ds. D. W. Veldkamp. het grootste deel af te leveren aan de vis- meelindustrie. Op deze wijze is slechts weinig makreel voor de consumptie over gebleven en het zijn deze partijen geweest welke in diepgevroren toestand per auto of schip werden aangevoerd. DAARNAAST dienen nog de geregelde aan voeren van makreel uit Frankrijk te worden vermeld, welke vis afkomstig is uit de wateren rond de Golf van Biscaye, by de Noordkaap van Spanje en de Engels- lerse kust. Tot op heden is het rtog geen enkel Nederlands vaartuig gelukt er achter te komen, waar de Fransen deze bijzon der mooie en vette makreel op de kop tik ken. Wellicht dient het ook hier in de experimentele visserij te worden gezocht. IJMUIDEN Garage Scheldestraat 67 Voor B E V E R WIJ K TAXI 3000 GarageBreestraat 55. IJMUIDEN Nederlands Hervormde Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 u. ds. Noor- dergraaf; Bethlehemkerk, Radarstraat, 10 u. ds. Kraima, 19 u. H. Remiëns. Gereformeerde Kerk, Ichthuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, 17 Ju. Visser; Petrakerk, Spaarnestraat, 9.30 u. C. Vreugdenhil, 19 u. ds. L. Dorst. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 en 19 u. ds. G. van ’t Wout. Oud-Kath. Kerk, Engelmunduskerk, Ko ningin Wilhelminakade, 8.30 uur vroegmis, 10 uur hoogmis. Woensdag 9 u. misviering. Doopsgezinde Gemeente, Helmstr., geen dienst; zie onder IJmuiden-Oost, *t Braam bos. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconistr., 10.30 u. leesdienst, 19 u. ds. J. Prins. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. hei- ligingssamenkomst, kapitein G. v. d. Wel, 12 u. zondagsschool, 19.30 u. opwekkings- sa menkomst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaalstr. 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 u. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. kerkdienst. Zeeloods IJmuiderstrand, 11 uur (deze kerkdiensten worden gehouden door de Nederlands Hervormde en Gereformeerde Kerken en de Baptistengemeente). Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt), Ram- bonnetlaan, 10 en 17 u. ds. J. Rijneveld. IJMUIDEN-OOST Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. jur. Visser, 17 u. ds. L. Dorst. Zeewegziekenhuis, Zeeweg, 9 u. ds. G. E. Bakker. Ver. van Vrijzinnig Hervormden en Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, geza menlijke dienst in ,,’t Braambos”, Zeeweg, 10 u. ds. S. Nijdam. Christian Scientists, in ’t Braambos, Zee weg 17 u. Oud-Kathoiieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 u. hoogmis. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisi, Willemsbeekweg. 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 u. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing Wachttorenstudie; vrijdag om 19.30 u. theocratische school, 20.30 u. dienstver- gadering. Vergadering van Gelovigen. Gemeente lijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u. Breking des Broods. Hervormde Gemeente, Goedeherderkerk, Velserduinweg, 10 u. ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 en 19 u. D. P. Hartendorp. Onafhankelijke Baptistengemeente, Abee lenstraat 1, 10 u. A. T. Polderman. DRIEHUIS R.-K. Kerk, Sint Engelmundus, Driehui- zerkerkweg, 8.15. 9.45, 11.30 en 18 u. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Enschedélaan, 9 u. ds. G. J. Rijks; de Hoeksteen, Willem de Zwjjger- HAARLEM. Langzaam maar zeker nadert de softballcompetititie in de hoofd klasse haar einde. De zo uitgebreide com petitie met twaalf ploegen blij kt zeker geen succes. Van te veel wedstrijden staat de uitslag bij voorbaat vast. De incidentele verrassingen hebben het gezicht van deze competitie niet kunnen redden. De niet- Haarlemse hoofdklassers zitten vrijwel al len in het hoekje waar de slagen vallen. In de strijd om de titel spelen nog slechts twee verenigingen een rol. HHC blijft Terrasvogels ook na de zege op HCK op korte afstand volgen. Alle overige ploe gen volgen op zeer grote afstand. Het kost HHC overigens veel meer moeite dan de Birds om de zegereeks vast te houden. Tegen HCK werd een benauwde 1-0 zege gehaald. Een run, die in de allereerste slagbeurt gescoord werd door Saskia de Jong op een wilde worp. HCK knap ver dedigend hield daarna de zaak goed dicht. Slechts in de laatste inning kreeg HHC nog scoringskansen, doch bekwaam loste Karin Kort in samenwerking met Loes Wijnekus de moeilijkheden op. Pas in de slotfase kwam HHC enigszins in moeilijk heden. Hoewel Yvonne Immer zelfs tot een hit kwam op Marian van Ginhoven, bleef de gelijkmaker uit. Voor HCK bleek Ma rian van Ginhoven met 10x3 slag een te groot struikelblok. Onze Gezellen kwam binnen 24 uur twee keer binnen de lijnen. In een gestaag neer vallende regen werd in Den Haag het zwakke Celeritas naar een 8-0 nederlaag gespeeld. De regen kwam toen zo over vloedig uit de hemel naar beneden, dat beide ploegen na vijf innings besloten de wedstrijd te beëindigen. Donderdagavond haalde Onze Gezellen de achterstallige wedstrijd tegen DSS in. DSS zonder coach Toon Verzeylberg kwam weliswaar in de eerste slagbeurt met 2-0 achter te staan, toen een honkslag van Mary Beneker, Wil Harmes en Ineke Wessels over de thuisplaat bracht, doch kwam in de tweede inning goed terug. Naast slagwerk van Petra van der Ban en Joke van der Peet bleek het veldspel van Onze Gezellen niet vlekkeloos te zijn. DSS nam in de derde inning na een driehonkslag van Helma Bouchier de lei ding om deze niet meer af te staan. Pas bij 6-2 kon Onze Gezellen door Joke van der Werf de score nog een ander aan zicht geven. Het laatste woord was ech ter aan DSS, dat door de 7-3 zege de derde plaats op de ranglijst opeiste. Zaterdagavond worden gespeeld: Ter rasvogelsEDO, BloemendaalDSS en De PinquinsHCK. (aanvang 18.30 uur). Zondagochtend om 11.00 uur het duel tus sen Onze Gezellen en HHC, terwijl Storks in Den Haag mogelijk twee punten kan veroveren op Vodo SC. Met een daverende klap maakte Trudy Walhof een einde aan de martelgang van het als eerste geplaatste paar Goolagong- Bakker. De Australische ze is zater dag jarig had veel last van een oude polsblessure, of zoals ze zelf zei, een ten nispols. De harde smashes van Walhof en Ebbinghaus durfde zij niet terug te staan. Het verweren ging ook erg moeilijk bij de af en toe gekweld kijkende Goolagong. I, Ada Bakker kwam hierdoor ook niet tot het spel dat van haar verwacht werd. Vaak miste zij gemakkelijke ballen of sloeg ze onbeheerst in het net. Walhof en Ebbinghaus maakten hiervan dankbaar ge bruik: zeer effectief sloegen zij snelle, la ge ballen. Door de smadelijke nederlaag tegen de Zweedse Christine Sandberg is voor Betty Stöve de kans op een finaleplaats bij het dames-enkel verkeken. Zelfs noemde Stö ve het haar beste single van het toernooi. Maar ze speelde zo fantasieloos en toon de zo weinig initiatief tegen de Zweedse, dat een plaats in de finale zeker niet ver diend zou zijn geweest. BEVERWIJK Het Gewestelijk Ar beidsbureau, IJmond heeft voor ongeveer 250 jongens en meisjes een plaatsje be zorgd bij fabrieken, middenstand en bloem- bollenbedrijven in de IJmond. Deze be middeling van het GAB in het zogenaam de vakantiewerk voor scholieren steekt echter schril af tegen het, geschatte aan tal jongens en meisjes, dat in de' school vakantie wat geld gaat bijverdienen door de wegens vakantie van personeelsleden opengevallen plaatsen in te nemen. Directeur J. C. Buis van het GAB be schikt niet over exacte cijfers van het vakantiewerk, maar berekent, dat er ruim 2000 vakantiewerkers zijn. Zijn bureau verdiept zich weinig in deze vorm van werkgelegenheid, zegt nij. „Voor het GAB is het seizoenwerk een bijkomstigheid. Het is niet zo, dat ons personeel er met de pet naar gooit als het gaat een jongen of meisje bij een bedrijf, magazijn of in een warenhuis te plaatsen. Dat zeker niet.” Wat hem is opgevallen, is de constante stroom jongeren, die het vakantiewerk zoeken. „De mogelijkheden voor de jeugd blij ven op hetzelfde peil als vorig jaar. Er komt geen werkgelegenheidsvergroting in. Wij hebben geen inzicht of het aanbod sterk is gegroeid. Maar in een qua inwo nertal groeiende streek twijfelen wij er niet aan of het aantal vakantiewerkers groeit langzaam en constant.” Het Gewestelijk Arbeidsbureau gaat reeds in april de bedrijven middels een enquette „bewerken” om de vraag naar vakantiewerkers te peilen. Honderdvijftig bedrijven worden op deze wijze aange schreven. De resultaten vallen de heer Buis ieder jaar weer tegen. „De bedrijven weten echt wel of ze het komende vakantieseizoen weer school jeugd nodig hebben. De jongens en meis jes weten dit ook en in negen van de tien gevallen komen ze het jaar daarop weer bij dezelfde werkgever terecht. Alleen de nieuwelingen gaan naar het arbeidsbu reau om een baan tijdens de vakantie te bemachtigen. Het werk beperkt zich voor jongens in de meeste gevallen tot lichte corveewerkzaamheden, inpakken en al dat soort klussen. De meisjes willen het liefst in een keuken werken of op een kantoor lichte administratieve werkzaamheden ver richten.” De heer Buis schat, dat het aan tal vakantiewerkers voor ongeveer 60 procent uit jongens en 40 procent uit meis jes bestaat „Het kan ze vaak niets sche len wat voor soort werk ze moeten ver richten. Als ze maar geld verdienen om een brommer te kopen, een vakantiereis te maken of hun studie te betalen. De heer Buis ziet in het vakantiewerk een groot voordeel. „Het studerende deel van onze jeugd komt dan ir aanraking met een geheel andere wereld, die hen slechts uit hun boeken bekend zijn. Een kijkje achter de schermen kan dan nooit kwaad. Hoewel het ook wel eens verkeerd kan uitpakken als een jongen de fabriek In de IJmond zijn de grote slokoppen bij dit vakantiewerkproces wel Hoogovens en de Melkinrichting Velsen n.v. Bedrijfsleider J. H. Boverhof vertelde, dat de Melkinrichting dit jaar relatief weinig vakantiewerkers heeft aangetrok ken. „Er zijn momenteel 20 a 30 bij ons in dienst, die inpakwerkzaamheden verrich ten, de boel een beetje schoonhouden en zovoorts. Echt ongeschoold werk dus. Door de steeds verder doorgevoerde mechani satie hebben wij jaarlijks minder vakan tiewerkers nodig. En de jongens, die bij ons werken, nemen dienst voor een lange periode. Veel wisseling zit er dus bij ons niet in”. BEVERWIJK Aganpanthus p. st. 15- 35, anjers p. st. 3-22, trosanjers 95-160, as ter 18-47, chrysant p. bos 75-115, chry sant jaarrond 125-175, chrysant p stuk 27- 33, convillie 65-110, dahlia 18-42, fresia 25- 120, gerbera 10-26. gladiool 25-100, lely p. tak 8-85, lely p. kelk 15. liatrus 15-75, or- chideen 175, ornitigalen 40, roos p st. 8- 32, roos p. tak 10-22, bahyroos 6-16, statice 85. Groente: aardbeien 240-360 aalbessen 100-160, andijvie 9-25, bloemhof' 20-72, bospeen 27-82, doperwten 40-210 komkom mer 16-43, prei 18-136 postelein 25 53. peu len 80-320, snijbonen 150-370, sperziebonen 40-185, Spitskool 8-22 sla 6-20. spinazie 35- 100, rabarber 42-65, tuinbonen 12-58, to maten 75-175, uien 24-36, waspeen 20-68. IJMUIDEN. Bij Hoogovens zal 14 augustus de heer J. J. Scheringa uit Be verwijk, werkzaam bij warmbandwalse rij 1, 40 jaar in dienst van het bedrijf zijn. In de maand augustus zullen voorts 59 personeelsleden hun 25-jarig jubileum vieren. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Leek Trudy Walhof woensdag Wimbledon-winnares Evonne Goolagong de weg af te snijden naar de kwartfinales enkelspel van het Melkhuisje- toernool in Hilversum, vrijdag plaatste zij zich samen met haar partner, de Duitse Ebbinghaus voor de finale dames-dubbel door Goolagong en partner Ada Bakker te kloppen. T. Rijkse, veiligheidsdienst, uit Sant poort; J. A. van Sas, automatisering informa tiesystemen, systeembouw en -onder houd, A. Hoeksma, koudbandwalserij 1, A. H. van Tongeren, vertinnerijen, J. Kok, bedrijfsdienst, S. C. Bakker, rail- vervoer, W. J. Hogenes, railvervoer, D. Neeven, martinstaalfabriek, L. Terpoor- ten, werktuigkundige dienst mobiele vak lieden, A. R. van der Veldt, algemene dienst, L. Voulon, warmbandwalserij 1, J. F. Kroes, walserij west, H. van Rot- warmbandwalserij 1, J. Dasberg, hoog ovens, P. Harkmans, Mekog-produktie, P. J. van Meel, magazijndienst diverse magazijnen, J. J. M. de Reeper, onder wijs, E. A. Postma, dienst bedrijfsmaga- zijnen, allen uit Haarlem; P. Twaalfhoven, wegvervoer, uit Uit geest; G. Leijen, kooksovens, G. J. Blokker, analystisch laboratorium, J. H. van der Eng, technisch bureau centrale techni sche dienst, F. Mienis, bedrijfsdienst, P. N. van der Eng, walserij west, allen uit Akersloot; J. C. Botter, werktuigkundige dienst ijzer, F. C. Rummens, werktuigkundige dienst vaktechnisch bureau, beiden uit Castricum; K. Kamstra, nieuwbouw werktuigkun dige afdeling constructiebureau walserij- en, uit Heiloo. HET WAREN overigens niet alleen de noordschepen die van de hoge visprijzen hebben geprofiteerd, omdat ook de nog overgebleven kotters deze week record- besommingen wisten te maken. Zoals de KW 11, waar men het maandag presteerde een besomming te behalen van rond 33.000, terwijl deze verleden week al f 27.000 bedroeg. Een eenvoudig optelsom metje leert aldus dat de bemanning hier van in veertien dagen voor 60.000 vis boven water wist te halen, een bedrag waar de schipper van een trawler jaloers op zou kunnen zijn. ZOALS REEDS gemeld heeft de handel zich voor de rest van de week moeten red den met import en vis van de kust, waar zij veel kleine slips bij hebben bevonden, twee verschillende plaatsen buitgemaakt, Deze kleine tong werd door de enigszins onbemande schepen ongestript aan de markt gebracht voor een prijs, soms hoger dan die voor gestripte tong. Althans wan neer er weinig kleine tong aanwezig is. DOOR DE kleinste, in span vissende kotters werden deze week ook enkele mooie partijen gul afgezet. De vangsten waren niet bijzonder groot, hetgeen echter door de prijsvorming werd gecompenseerd. Behalve deze gul werd nog een kleine voorraad wijting aangevoerd, welke gretig aftrek vond, omdat de haringtrekkers wei nig resultaten hadden geboekt. Zij be vinden zich nog steeds in de omgeving van het Farned-deep, waarbij alleen de gro tere schepen zich hebben afgezonderd voor de Shetland-eilanden, waar met wisselend succes volpelagisch wordt gevist. De ge- lukkigsten hieronder konden bogen op een dagvangst van tweehonderd kantjes, maar de meesten moesten toch met minder ge noegen nemen. Wanneer met de grond- trawl wordt gevist is de mogelijkheid niet uitgesloten ook nog enige koolvis en ka beljauw mee te vangen, maar men mag hier echter niet teveel op rekenen. laan hoek Duinweg, 10.30 u. ds. G. J. Rijks. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 u. ds. J. C. Maris, 17 u. ds. K. Boersma. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En schedélaan hoek Fr. Netscherlaan, 9.30 u. ds. A. van Zuylen, 17 u. ds. F. Strikwerda. Volle Evangelie Gemeente, gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, 10 u. G. A. Goldschmeding, met gelijktijdig een kinderbijeenkomst en oppasdienst; 19.30 u. G. van Rooy. R.-K. Kerk, O.L. Vrouw v. Altijddurende bijstand, 8, 9.30 en 11.30 u. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmunduskerk’ Kerkplein, 9 en 10 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD R.-K.-Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Strating- plantsoen, 10 u. ds. A. J. v.d. Linden (Be diening H.Doop), 19 u. geen dienst. BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u; O.L Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zater dag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u; H. Jozef Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45 en 19 u; St. Jozef- rustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Zondagsdienst r.k. parochies. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, Velsen-Noord. 23932. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. M. D. v.d. Berg; De Op gang, Florastraat, 10.30 u. jeugddienst; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. J. v. d. Graaff; Prinses- selaankerk, Prinsesselaan 10, 10 u. ds. H. Luikinga (in de Doopsgezinde kerk, Meer straat). Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moensplein 8, 9.30 u. ds. G. F. Ch. Goslinga uit Am sterdam (Kindemevendienst), 17 u. dr. B. Wentsel; Vredevorstkerk, Laan der Ne derlanden 152, 9 u .dr. B. Wentsel (Kin- dernevendienst), 17 u. ds. E. Verburg uit Winschoten. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 u. ds. J. Rijneveld (IJmuiden), 15 u. ds. H. J. de Vries (Amsterdam). Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 L. E. Oosterhoff. Vrije Evangelische Gemeente, VOOR DEZE bedrijfstak is het een ware uitkomst dat in het buitenland regelmatig makreel kan worden aangekocht. Want als de rokers afhankelijk zouden zijn van de eigen aanvoeren, dan had het er voor hen niet al te best uitgezien. Hopelijk is de maandag aangevoerde makreel een voor bode van volgende partijen, want de tijd hiervoor komt steeds dichterbij. Wel is echter bekend dat de Noorse ringnetvissers veel schade aan de makrelenstand hebben toegebracht door bijna alles wat zwom weg te vissen en de vangsten daarna voor G. BAKKER, Snelliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 150 53 De jubilerenden zijn: J. W. van der Haas, hoogovens, W. J. Reijngoud, nieuwbouw bouwkundige af deling, Ph. van Rooij, redactie perso neelsbladen, G. Dekker, werktuigkundige dienst kaliberwalserijen, W. J. Donker, hoogovens, D. Castricum, elektronische dienst ijzer, P. Schipper, instrumentma kerij, J. H. C. van Heusden, algemene werkplaats, P. W. van Gestel, elektro technische dienst plaatwalserijen 2, allen uit IJmuiden; J. M. Ulrich, dienst bedrijfsmagazij- nen, G. P. Aalbregt, centrale werkplaats, J. Dekker, produktieplanning hoogovens, walserij, C. P. van Hensbergen, nieuw bouw, bureau werktuigkundige afdeling, G. H. J. Ripke, Cemij-bedrijf en nieuw bouw, A. Schuurman, wegvervoer, C. K. W. Eckhard, nieuwbouw bureau werk tuigkundige afdeling, L. Muller, bedrijfs- instrumentatie zuid, P. J. Schweitzer, werktuigkundige dienst koudwalserijen, H. van der Wel, centrale elektrotechni sche dienst, J. L. Brouwer, blokwalserij I. allen uit Beverwijk; C. Wisse, nieuwbouw werktuigkundige afdeling montage, B. J. Beentjes, opsla gen MSF, OSF 1 en 2, DSF, C. Veldhuijs, ovenbouwkundig onderhoud, H. Kruijer, nieuwbouw bouwkundige afdeling, A. de Groot, hoogovens, H. Kleiman, martin staalfabriek, A. van Doorn, inkoop Me- kog, allen uit Heemskerk; J. de Wit, vertinnerijen, C. Jongejan, warmbandwalserij 1, H. van Wijnen, voorraadadministratie materialen, N. Re nes, elektrotechnische dienst ijzer, allen uit Velsen-Noord; MAANDAG arriveerden twee trawlers met vis uit de noordelijke Noordzee, waar van de KW 81 zich over de meest in het oog lopende lading mocht verheugen. Deze aanvoer bestond namelijk uit meer dan tweeduizend kisten vis, terwijl daarnaast de KW 3 ook nog over ruim duizend kis ten mocht beschikken. De hoge prijzen waren er de oorzaak van dat de KW 81 zijn reis kon afsluiten met een besomming van 93.000, terwijl de KW 3 37.000 kon incasseren. Dergelijke hoge besommingen werden mogelijk doordat bijvoorbeeld voor een premiekistje schelvis maar liefst van 30 tot 26 werd uitgeteld. Zelfs de klein ste koolvissoorten noteerden verder bijna 30, terwijl voor de grotere soo:rten ook bijna 100 per 125 kilogram werd be taald. Bovendien zette de KW 81 nog een partij makreel aan de wal, welke bij de rokers gretig aftrek wist te vinden. KENNELIJK WAS deze makreel op Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag geen dienst. Pinkstergemeente Beverwijk-Heemskerk Verenigingsgebouw Meerestein, Plesman- weg hoek Parmentierstraat, 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, 9 u. leesdienst, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Hersteld Apostolische Zendinggemeente Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdiens ten, 11.30 u. zondagsschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 en 19.30 u. majoor A. T. Visser en ka- teine H. M. M. de Warm. Jehova’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 1 augus tus: districtsvergadering in Ahoy-hal in Rotterdam; dinsdag 3 augustus 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstver- gadering. BAKKUM R.-k. Kerk O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avond mis, zondag H. Missen 8.30, 10 en 11.30 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Beth lehemkerk, Piet Heinlaan zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 9.30, 11 en 12.15 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweerka zerne, Brakenburgstraat 34-36, 11.15 u. ds. H. Luikinga. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan I. zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u; H. Lau rentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45 12, 17.15 en 19 uur. Ned. Herv. Kerk. De Vrijburcht, Vrij- burglaan, 9.30 u. ds. J. v.d. Graaff, 19 u. ds. H. L. Lieve. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan 2, 9.30 u. ds. E. Verburg uit Win schoten (Kindemevendienst), 19 u. ds. G. F. Ch. Goslinga (Amsterdam). Baptistengemeente, Maerten van Heems- kerckstraat 41, 10 u. kerkdienst en zon dagsschool. UITGEEST R.-k. Kerk. O. L. Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 aula Vrijburgschool, zaterdag avondmis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 10 en 18.30 u.;- Witte Huis, Rel- weg, zondag H. Mis 9 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein 10 u. ds J. Bezemer. VOOR VELE handelaren is het deze week een tegenvaller geweest te moeten ervaren dat kabeljauw, gul en koolvis vrij wel geheel ontbraken. Vandaar dat naar elders moest worden ujtgezien om de filets te bemachtigen. Deke werden voor een deel in Duitsland gevonden, terwijl België en Frankrijk aantrekkelijke partijen Wijting en schelvis konden leveren. De Franse schelvis was van een uitstekende kwaliteit, omdat deze vis reeds aan boord was ge stript, gespoeld en in de meegenomen kistjes verpakt. VOOR DE volgende week kan de handel nog rekenen op de komst van de IJM 9 „Haarlem”. Van dit schip is het bekend ge worden dat de thuisreis is begonnen met aan boord negentienhonderd kisten vis en zeshonderd premiekistjes. L.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7