Spanjaard maakte furore tijdens talentenjacht I Jmondpavil j oen in Stations vijver rijk viswater Twee Noren Schipper uit Amsterdam in Velsen om het leven gekomen Programma Speliade Ongevallen in het verkeer Telstar combinatie tegen Stormvogels in de nor De Pino’s startte goed Insluipingen VERENIGI^GSNVEUWS UIT DE IJMOND Autobestuurders onder invloed Enthousiaste amateurs in de ring Hengelconcours voor bejaarden Telstarreserves trok velen Havenberichten Autodief snel aangehouden Dancingbezoeker mishandeld door Zuidmolukkers Viscompetitie dinsdag tegen Stormvogels o MAANDAG 1 AUGUSTUS 1971 IJMUIDER COURANT 5 Frontale autobotsing Heemskerk V elsen~N oord SPORTPARK SCHOONENBERG A.S. DINSDAGAVOND 3 AUGUSTUS - HALF ZEVEN V elsen-IJ muiden B (Van een medewerker) IJMUIDEN In het gezellig volle IJmond-paviljoen is zaterdagavond de finale gehouden van een talenten jacht, welke georganiseerd was door het kwartet Jan Fijen uit Velsen. Voor de deskundige jury, gevormd door de heer A. Toonen, directeur van de V.V.V., Nico Schaap van The Shepherds en John Stol, dansleraar, verschenen de zes finalisten om ge wapend met een gezonde examen - koorts en al of niet met enig talent, elkaar de eerste prijs te betwisten- Beverwijk 'O 4iW /r-' J-r r (Van een onzer verslaggevers) IJmuiden-Oost, verslaggevers) onzer wenhoven 5 8 en 3. A. de Raad 4. en zijn (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE man *oen Tientallen Beverwijkers namen ’s morgens even een kijkje bij de Stations- vijver, waar het goed vissen moet zijn. van om den begeven via de hoofdingang. De her komst van deze rijwielen wisten zij niet duidelijk te maken. Beide schepelingen, respectievelijk 20 en 22 jaar werden daar op door de politie voor een nader onder zoek meegenomen. energie nog eenmaal, tot groot enthou siasme van de aanwezigen. MAANDAG 2 AUGUSTUS Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u.; Ruijsdael- straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 3 AUGUSTUS De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-18 u. bejaardensoos. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: 15.30-17.30 u. DINSDAG 3 AUGUSTUS Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- ■traatweg; geopend 19-21.30 u. Secretaris C. Bloem van ’t Karpertje: „Er hoeft hier echt niet te worden uitgezet, want het zit hier vol met vis. Vele soorten vis zwemmen hier rond: brasem, karper, baars voorn en paling”. En om zijn woorden te staven haalde de heer F Ploe ger, lid van de IJmondvissers een kanjer van een karper naar boven. Volgens de meetlat was het dier 58 centimeter groot en was hiermede tevens de grootste kar per, die tijdens het concours werd gevan gen (en onmiddellijk weer aan het water toevertrouwd). Gezeten tussen 36 mannen viste een dame mevrouw Van der Ham haar partijtje mee .Zij deed het nog niet zo gek, want zij eindigde in de rangschik king op de zeventiende plaats. Wethouder A. Klomp reikte om half twaalf in De Slof de prijzen uit, die bestonden uit taarten en rookwerk. De eerste prijs ging naar de heer De Bats met 262 cm, 2e prijs Henk Bruinenberg met 234 cm en derde prijs J. Straat met 181 cm. Er heerste zaterdagmorgen rond de Stationsvijver tijdens het hengelcon cours voor bejaarden een gezellige drukte. (Van een BEVERWIJK. In de Stationsvijver visten zaterdagmorgen van negen uur tot elf uur 37 bejaarden, die deelnamen aan de traditionele hengelwedstrijd. Hengel- sportvereniging ’t Karpertje en de Bejaar- schip, waar zij zich op de fiets naar wil-1 denbond. afdeling Beverwijk zorgden zoals altijd voor een uitstekend en rustig ver loop van het concours. BEVERWIJK. De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag een 20-jari- ge jongeman uit Velsen aan, die in Vel- sen-Noord een personenwagen had gesto len. De auto stond geparkeerd op het Sta tionsplein. De sleutels bevonden zich nog in het contact. Surveillerende agenten zagen een op het plein lopen, die de vlucht n"~ de agenten hem probeerden aan te hou den. Na een achtervolging kon de jonge man in de Meerstraat worden aangehou den. MAANDAG 2 AUGUSTUS Feestweek Santpoort, 18.30 u- tractoren wedstrijd in de Kieftendellaan. Jeugdcentrum IJmuiden, in PEN-cen- trale, Kanaalstraat 20 u. diskosjo. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek in inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur, filiaal Sant- (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In Heemskerk l"_ het afgelopen weekeinde drie inbraken gepleegd en wel bij heren-modemagazijn In de B-klasse ging de eerste prijs naar mevrouw J. Maareveld. Met klare dui delijke stem zong zij Gonnie Baars’ be kende liedje „Weet je wat ik vind” en het was voor het einde van de avond reeds duidelijk dat zij een grote kans maakte om als een der eersten te eindigen Heel vertederend was overigens het op treden van de allerkleinste talenten, de Groot aan de G. van Assendelftstraat, de kantine van voetbalvereniging ADO en bloemenhandel Kluft aan de Maerten van Heemskerckstraat. De buit bij herenmo demagazijn Groot bedroeg maar liefst ƒ20 a ƒ30.000 de waarde van de gestolen kleding. meisjes Wilma en Jokarina, twee vrien dinnetjes van respectievelijk acht en ze ven jaar. Laaiend enthousiast beten zij de spits af van de avond, want zij werden het eerst voor de overigens vriende lijk uitziende leeuwen geworpen. Dat de deelnemers aan deze finale niet met lege handen huiswaarts hoefden te keren, hadden zij te danken aan Nico de Graaf, de eigenaar van het IJmond-pa- viljoen, die voor aardige prijzen had ge zorgd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zaterdagmiddag om kwart voor twee verzuimde een 63-jarige auto bestuurder uit IJmuiden op het kruispunt Velserduinweg-Lange Nieuwstraat voor rang te verlenen aan een 16-jarig meisje uit Haarlem, dat hier op baar bromfiets reed. Een botsing volgde, waarna het meisje door de ongevallendienst wegens klachten over pijn in borst en lies voor on derzoek naar het Zeeweg-ziekenhuis werd overgebracht. Een half uur later geraakte op Rijks weg 9 een 22-jarige Haarlemmer met zijn motor door nog onbekende oorzaak in een slip, waardoor hij na op het wegdek te zijn gesmakt, nog ongeveer vijftien me ter is doorgegleden. Hij werd met schaaf wonden over het gehele lichaam door de ongevallendienst naar het Zeeweg-zieken huis overgebracht. Voorts moest een 73-jarige inwoner van Driehuis door de ongevallendienst met een hoofdwond en verwondingen aan de rech terhand naar het Zeeweg-ziekenhuis wor den vervoerd, omdat hij met zijn bromfiets op de parallelweg van Rijksweg 9 in Sant poort een bocht tekort had genomen. Hier door kwam hij met het hoofd tegen een vluchtheuvel terecht. Bijzonder goed afgelopen is de motor storing bij een personenauto die zondag middag om twee uur met een snelheid van 160 km op Rijksweg 9 reed. Ten noor den van de Velser tunnel trad plotseling een storing op in de automatische versnel lingsbak, waardoor de auto begon te slip pen en in de berm tot stilstand kwam. De wagen werd alleen licht beschadigd. De drie juryleden kwamen door middel van een puntenwaardering tot de slotsom dat de eerste prijs moest worden toege kend aan de zanger Manuel een Spaanse werknemer in ons land, die met een volle warme stem het bekende La Mamma” liet weerklinken. En zoals het op een liedjesfestijn nu eenmaal hoort, zong hij het na de bekroning met hernieuwde VELSEN Zondagavond omstreeks elf uur werd op de rijksweg Velsen-Amster- dam door een taxichauffeur een personen auto tot stoppen gedwongen, omdat deze zich al slingerend op de weg bevond. De chauffeur vermoedde daarom dat de be stuurder onder de invloed van sterke drank verkeerde. Dit vermoeden bleek juist, zodat de inmiddels gearriveerde politie het rij bewijs van deze 36-jarige Heemskerker heeft ingevorderd. Ook werd proces-ver- baal tegen hem opgemaakt. In de nacht van zondag op maandag viel het de bemanning van een surveillance- auto van de Velsense politie op, dat de bestuurder van een personenauto op rijks weg 9 al slingerend de gehele rijbaan voor zijn wagen opeiste. Deze bestuurder, een 22-jarige inwoner van Santpoort werd eveneens aangehouden en omdat hij een geur van alcohol verspreidde werd zijn rijbewijs in beslag genomen. De Spanjaard Manuel, die later op de avond de eerste prijs in de A-klasse toegekend kreeg, tijdens zijn optreden in het IJmondpaviljoen. VELSEN-NOORD. Tijdens de afgelo pen nacht heeft de bewakingsdienst van Hoogovens de assistentie van de Velsense politie ingeroepen, omdat er enige moei lijkheden waren ontstaan met twee Noren. Het waren opvarenden van een aan de laad- en loskade van Hoogovens gelegen IJMUIDEN. Twintig leden van hen- gelsportvereniging Velsen namen zaterdag deel aan de vierde competitiewedstrijd in het Noordhollands Kanaal. Er werden 71 bovenmaatse vissen gevangen. Uitsla gen: ere-afdeling 1. P. Woord 6 stuks, 2. A. Jongbloed 5 en 3, W. de Vos sr .3. A-afdeling: 1. A. Schaper 9, 2. A. Kou- wenhoven 5 en 3. Th. Aardenburg 5. B-afdeling: 1. D. Otte 15 ,2. J. Belien (Van een medewerker) VELSEN. In het sportpark Schoonen- berg speelt het B-elftal van Telstar dins dagavond een vriendschappelijke oefen wedstrijd tegen het naar de tweede klas van het amateurvoetbal gedegradeerde Stormvogels. Aanvang half zeven. Zaterdagmiddag gaat Telstar-B in Kat wijk op bezoek bij Quick Boys voor het spelen van een oefenduel. Aanvang vier uur. Op woensdagavond 11 augustus krui sen de reserves van Telstar in Uitgeest de degens met USVU en zaterdag 14 augustus nemen zij het thuis op tegen de Amster damse zaterdagclub De Geuzen. Voor woensdagavond 25 augustus staat er dan nog een thuiswedstrijd tegen de hoofdste delijke eersteklasser AFC op het pro gramma. Kleuterschool. De geheel verbouwde en gemoderniseerde r.k. kleuterschool „Windekind” aan de IJmuidense Kerk straat (2) gaat maandag 9 augustus open. Hoofdleidster mevrouw M. Manoth rekent op veel aanmeldingen, maar die moeten dan wel voor zondag 8 augustus binnen zijn, eventueel telefonisch (02550-13115, 11403 en 11762) of aan de school. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondagavond om kwart over elf is op de weg tussen Velsen en Amsterdam, in de eerste bocht na de Velser tunnel de 32-jarige heer O. Be rends uit Amsterdam ten gevolge een frontale autobotsing ter plaatse het leven gekomen. Hij was schipper, wiens schip in de haven van Beverwijk is gelegen. IJMUIDEN. Gisteren zijn de Pino’s er in geslaagd hun eerste wedstrijd tegen Roef in Moergestel te winnen met 7-5. Vooral door een slechte controle van de pitcher van Roef konden de Pino’s in hun eerste slagbeurt een voorsprong nemen van 4-0. Deze stand werd in de tweede in ning door Roef veranderd in 4-1. Zo bleef het tot de vijfde inning toen Roef door honkslagen en fouten met 4-4 gelijk kwam. In de zevende inning kwamen beide par tijen door fouten aan een punt. In de verlen ging echter sloegen de Pino’s direct toe door honkslagen van Bertie van Duyn en Cobi van der Lijn. Daar Roef niet meer kon scoren was de eindstand 5-7. De pit cher van de Pino’s Piëta Blüm - won met de cijfers 2-0-9-4. Roef had ’s morgens tegen een danig verzwakt West er kwartier uit Den Haag uitgehaald met 14-0. Hier door hebben zowel de Pino’s als Roef ieder één wedstrijd gewonnen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door een stoffeerder aan de Planetenweg in IJmuiden is bij de po litie de diefstal aangegeven van - acht bankbiljetten van vijfentwintig gulden, die vrijdag tussen elf en vier uur uit zijn winkelkassa moeten zijn ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is voorts een insluiper aan het werk ge weest in een woning aan de Duinvliet- straat in Velsen-Noord, waar hij via een niet afgesloten keukendeur wist binnen te dringen. Zijn buit bestond uit ongeveer 140, welk bedrag hij uit diverse porte monnees wist te verzamelen. Tenslotte kwam een 17-iarige scholier uit IJmuiden de diefstal aangeven van een geheel voorwiel van zijn bromfiets, die hij in de stalling van de Zeewijkschool had neergezet. MAANDAG 2 AUGUSTUS Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 20 u. werkgroepsavond AA. Sportfondsenbad, Kuikensweg- Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Zaan- stroom, Felixtowe; Andres Sitrlgo, Antwerpen; Amstelstroom, Huil; Kattenturm, Cont. Plat, IJmuiden; Nimrod, Londen; Tor Hollandia, Immlngham; Roerdomp, Marvik; Servus, Huil; Wunner, Fllxborough; Djatiluhur. Antwerpen; Herman Helene, Vör; Karin Winkler, Flix- borough; Njord, Stavanger; Ruestringen, Lon den, IJmuiden; Moray Firth-4, Londen; Bonaire, Teingemouth; Berkelstroom, Huil; Jean-E, Lon den; Hopsbosch, Londen, Zanndam; Tower Ven ture, Londen, IJmuiden; Tor Anglia, Götenbor Tagrl, Londen, Edward Stone, Kingslynn, IJmui den; Litania, Skutskar; Blendheim, Kristian- sand; Buchholz, Flixborough; Haithabö, Flix- borough; Renate, Vasteras. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Botnla, Odense, IJmuiden; Fro, Ystad; Almuth, Solves- borg, IJmuiden; Eglantine, Cleveland, IJmuiden, Constance, Oxelosund; Ketty, Mariestad, IJmui den; Ester, Londen, IJmuiden; Spiekeroog, Brunsbutte, Tor Hollandia, Gotenborg; Martha Frlesecke, Poole. IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Marjan, Rouaan: Jason, Paramaribo; Strysö, Turku; Themis, Malta; Reustringen, Duinkerken, IJmuiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Metola, Sel by; Pioneer, Manchester; Wolanda, Londen; Do- rothea-K, Poole; Transit, Teignemouth; Ner- landia, Kopenhagen; Stolt Prince, Coryton; Sel ectivity, Thames; Weser, Antwerpen, IJmuiden; Wieland, Skoghall, Zaandam; Oranje Nassau, Ponce; Belgulf Union, Helsingborg; Stevenslint, Oxelosund, IJmuiden; Britisch Kerstrel, Dal- bjork- Henrlette-R, Holmsaod; Gladiona, Lon den; Yanterny, Leningrad, Velsen; Ada Gorton, Napels; Leda Bergen; Steinfrost, Stavanger, IJ muiden; Lindenstein, San Juan; Nusakan, Duin kerken, IJmuiden; Bellavia, Hamburg; Louise Schupp, Bremen; Gullhav, Leith, IJmuiden; Lid fold, Rykjavik; Torpo, Salten, IJmuiden; Thara, Pepel, IJmuiden; Trentonia, Gunnes; Oihonna, Mantyluoto, Zaandam. Zondag vertrokken van tJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Polydorus, Hamburg; Blendheim, Kristlansand; Rijnstroom, Shoreham; Banda, Bremen; Amstelstroom, Hull; Weser, Londen, IJ muiden; Zaanstroom, Felixtowe; Leda, Bergen; Bernard, Kopenhagen. Maandag aangekomen in IJmuiden: Harnis, Flixborough; Aardenburgh, Gaevle; Helga Wehr. Gruevon; Spaarnestroom, Liverpool; Helena Schepers, Hamina, IJmuiden; Eemland, Forta leza; Edelgard, Ala. Beverwijk. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). aloMKE.bbEmWdf Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, poort-Noord, 19 tot 21.30 uur. DINSDAG 3 AUGUSTUS Feestweek Santpoort, ringrijden in de Hoofdstraat: 9 u. voor jongens en meisjes op de fiets, 11 u. op 't losse paard, 13.30 u. paard en tilbury, 19 u. bromfietsen. Jeugdcentrum IJmuiden, in Pen-cen- trale, Kanaalstraat, 20 u. diskosjo- De Heerenduinen, openluchtbad, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, open van 6.30 tot 20 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur. Jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat-Spaar- nestraat, IJmuiden, 19 rot 20 uur spreek uur Medisch-Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.S0 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, telefoon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. DINSDAG 3 AUGUSTUS Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-17.30 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerlaan 70: volwassenen 14-17.30 u-: Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Evenals in Roermond hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag in Castricum moeilijkheden voor gedaan met Zuidmolukkers, waarbij een 22-jarige inwoner van Castricum ernstig werd mishandeld en stoelen door de ra men van een woning werden gesmeten. De troebelen begonnen omstreeks één uur ’s nachts in de dancing „De Oude Schimmel waar de 22-jarige Castricum- mer ruzie kreeg met een aantal Zuidmo lukkers. De jongen verliet de dancing, doch werd achtervolgd door een groep van tien tot vijftien personen. In de Schoolstraat kwam de jongen te vallen, waarna de hele groep zich op hem stortte en mishandelde. Een bewoner van de straat wilde zich er mee bemoeien, waarop een tuinstoel door de glazen voordeur van zijn huis werd gesmeten en een andere stoel door een raam van de woonkamer gegooid werd. Er ontstond voor f 500.- tot 600.- schade. Daarna verdween de groep weer naar de dancing. De rijkspolitie voorzag ernsti ge moeilijkheden indien op dat moment een inval werd gedaan in de dancing en om een vechtpartij te voorkomen werd na bij „De Oude Schimmel” gepost en heeft men de kentekennummers genoteerd van de auto’s van de Zuidmolukkers, die daar na de dancing verlieten. Naspeuringen ont hulden, dat zij afkomstig waren uit Am sterdam. Purmerend, Heiloo en Heemstede. Aan de hand hiervan hoopt de politie de daders te achterhalen. De naam van één van hen is bekend. Het muisje zal dus stellig een staartje krijgen. „Ik hoop, dat het een dikke staart zal zijn”, aldus ad judant Van de Water. De heer Berends was in zijn auto op weg naar Beverwijk de reeds genoemde bocht genaderd, waarbij hij zich geheel links op de weg bevond. Op dit moment was hier van de andere zijde een tweede personenauto genaderd, bestuurd door een 24-jarige winkelier uit Amsterdam, met als inzittende zijn 19-jarige echtge note. Omdat hij de hem tegemoet komen de auto niet meer kon ontwijken volgde een frontale botsing, waarbij de schipper onmiddellijk overleed. De winkelier meende te hebben gezien dat de schipper kort voor de aanrijding nog een andere auto was gepasseerd, waarbij hij zich op de linker zijde van de weg had begeven. Remsporen hebben uitgemaakt dat beide bestuurders nog krachtig hebben geremd, waarbij een botsing echter niet kon worden voorko men. Hierbij heeft de winkelier een hechtwond aan de bovenlip opgelopen, terwijl zijn echtgenote met een hersen schudding en een hechtwond aan het rechterbeen door de ongevallendienst naar de Deo in Haarlem werd overge bracht. Later konden zij zich per taxi naar hun woning begeven. De beide totaal vernielde personenau to’s werden met een kraanwagen naar het hoofdbureau van politie in Velsen over gebracht, bij welke opruimingswerk zaamheden de brandweer voor alle ze kerheid aanwezig was. WW' De kandidaten presenteerden zich al lerbeminnelijkst en geruggesteund door de muzikale klanken van Fijens kwartet zorgden zij met elkaar voor een ouder wets gezellige avond, waarbij vrolijk IJmuiden tussen de bedrij ven door voor een overvolle dansvloer zorgde. DINSDAG 3 AUGUSTUS Santpoort, IJmond-M.T.S., 9.30 uur: vertrek voor bezoek aan „Stuif-Stuif”. Sluis wijk, „De Brulboei”, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur: SPannend SPeliade SPeur SPel. Patronaatsgebouw, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur: knip pen, scheuren en affiches maken. IJmuiden-West, Hervormd Wjjkge- bouw, 9.30 uur: handenarbeid; 14 uur: SPannend SPeliade SPeur SPel. Zeewijk, Zeewjjkschool, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur: boetseren. KJ.EUTERSPELIADE Santpoort, kleuterschool „De Kruid - berg”, 9.30 uur: vertrek voor bezoek aan „Dolfirama”; 14 uur: kleien. IJmuiden-Oost, Don Boscoschool, 9.30 uur: kleien; 13 uur: vertrek voor bezoek aan „Dolfirama”. IJmuiden-West, De Witte V.B.O.- school, 9.30 uur: verven en tekenen; 14 uur: speurtocht. Zeewijk, Duin en Denneschool, 9.30 uur: verven en tekenen; 14 uur: speur tocht. s»

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5