NIEUWE DEUR VOOR NOORDERSLUIS G. J. Knukkel vertrekt naar Leeuwarden Regerings verklaring Lamsschouder O met been 500gram 3?5fe 98 Vooruitgang in voningbouw Lamsbout met been 500gram Tong en schol tellen van noord tot zuid in alle kinderkamers In komende weken monsters trekken op 250 stations Lessen-Clubs Nieuw-Zeelands Lamsvlees op z’n best. Bij AH. Afsluiting van K. Zegelstraat Standpunt van Nederland nog in studie Lessen-Clubs -y DINSDAG 3 AUGUSTUS 1971 4 China en de Ver. Naties Verlies Rato IJL Te koop aangebodn Aanbiedingen gelden t/m 7 augustus leerling verkoopster „DE LUIFEL” Woningniil Het beste lamsvlees ter wereld komt uit t Nieuw-Zeeland. Het ligt bij Albert Heijn. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Volgende week maandag starten de onderzoekings- vaartuigen Tridens, Willem Beukelsz en Schollevaar op tweehonderdvijftig „stations” bij de noordelijke Wadden eilanden, voor de Nederlandse Noord zeekust en in de Zeeuwse stromen met de „telling” van jonge tong en schol. Het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek vervolgt hiermee het zo genoemde Wadden- en Zeearmen project. Het onderzoek begon in 1969 en werd vorig jaar en in april van dit jaar voortgezet. Eerst aan het eind van 1973 zullen de biologen van het RIVO over voldoende gegevens beschikken voor een eindrapport, conclusies en advies aan de rijks- -GAMO overheid met betrekking tot de waar de van deze wateren voor de visserij. Al laten dan de tot dusver verrichte studies er geen twijfel over bestaan zoals uit de tussenpublikaties moge blijken dat genoemde gebieden van vitale betekenis zijn als kinderkamers van economisch belangrijke platvis, garnalen en schelpdieren. te sL .tete h m r"' ”7 Z ~,7'- bindende nieuwe 3?LB Marktplein 7 IJmuiden - Tel. 10029 k»VWV\AAAA/VVVVVVVWVVVVVVVVVVir Wij zoeken een vrien delijk meisje met goede omgangsvormen als „De Stins” in Leeuwarden. Ter gelegen heid hiervan wordt donderdag 5 augustus van 19 tot 20 uur in het PEN-jeugdcen- trum een receptie gehouden, waar gele genheid zal bestaan van de heer Knukkel afscheid te nemen. Vervolg Luidsprekers van pagina 10 Investeringen: Er komt een selectieve investerings- heffing op bedrijfsgebouwen in het westen, om te voorkomen dat van een overinvestering in de Randstad ande re landsdelen de dupe worden. de benoeming van commissarissen der koningin. Slavinken 3 st. 1,35. ham burgers 3 st. 1,35. Slagerij Jan Webbe Zn. Jac. van Heemskerkstr. 23. Tel. 14039 Radiomonteur, elektronicus. Erkende avondopleiding off. diploma’s Inl. Technisch Instituut E.R.O. Coornhertstraat 20 Haarlem. Tel. 023-314295. o de de Kunstnijverheid graag met enige alge mene ontwikkeling. De kinderkamers voor schol in de zeearmen van Zeeland en langs de Noordzeekust van Nederland. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De heer G. J. Knukkel uit Velsen, die als oprichter van het IJmuider Jeugdcentrum tevens tot de ini tiatiefnemers behoort voor het restaureren van de voormalige PEN-centrale aan de Kanaalstraat, is met ingang van 15 augus tus benoemd tot hoofdleider van buurthuis *WW\Aft#WVVVVVVVVVWVVVWVWWI Te koop, modern huis in IJm. 3 slp.kamers en zolder, in ruil v. 3- of 4-kam.flat. Br. onder nr. L. 3642. Lamskoteletten Nieuwe export kisten, 2 t.m. 4 m lang. Zeer voordelig. Zaanl. Hout Import, NV, Kal- verstr. IJm. Tel. 02550-10543 De „Schollevaar”het onderzoekings- vaartuig voor de Zuidhollandse en tong in 1971. Voor al uw wand- en vloer tegels. MozaZek en natuur steen De Tegelhandel Graaf- wijkstr. 40E, Beverwijk. Tel. 02510-23377. Na 7 uur 25166. Alles voor uw open haard, ook voorzet-open haarden. De Open Haard, Graafwijk- str. 40D, B’wijk. Tel. 02510- 26439-23377. Na 7 uur 25166. Gerekend over het eerste half jaar van 1971 bedroeg het aantal begonnen wonin gen 66.640 (62.493 in dezelfde periode van 1970) en het aantal voltooide woningen 2ï®r®n„,Ie„s^.ecl1®Yeli:,k: 59-371 (50-811). Het aantal in het eerste half jaar begonnen woningen bestond uit 21.888 (20.764) woningwetwoningen, 33.310 (30.473) premiewoningen en 11.442 (11.256) gesubsi dieerde woningen Ten aanzien van de vol tooide woningen waren deze aantallen res pectievelijk 21.993 (20.274), 27.530 (22.409) en 9848 (8128). Ralston verf en witpasta en verfbeits met zilverzegels. Drog. en verfhandel. T. M. Ritskes, Fr. Naereboutstr. 66 ijm. Tel. 15207. De zwarte stippen geven de plaatsen aan waar tong kleiner dan 13 cm werd „geteld” in de kinderkamers van het noordelijk waddengebied. Zoekt u een leuk en apart geschenk? Stap binnen bij v. Breemen, Velserduinpl. 1 te IJm.-Oost (achter de Hema) Woensdag gehaktdag: 500 gr. van 2,70 voor 1,98. Slage rij De Wit, Moerbergplant- soen 1. IJmuiden. Overalls voor de LTS 17,35 Levis pantalons 19,95. Van 9-8 t.m. 19-8 gesloten. Krab, Bloemstr. 104. publiek heeft maandagmiddag voorgenomen verwisseling van westelijke deur van de Noordersluis plaats gehad. Het scheepvaartverkeer moest ten gevolge hiervan tot des avonds worden gestremd, doch kon vandaag weer normaal voortgang vinden. Op de foto het moment, waarop de nieuwe deur door een sleepboot met grote precisie naar de bestemde plaats wordt gebracht. Open haardvuur. Nu ook op gas. Niet van houtvuur te onderscheiden. Bezoek onze Schouwenzaal. De open Haard”. Graafwijkstr. 40 D, Beverwijk. Tel. 02510-23377. Na 7 uur 25166. Wandtegels lijmt u zelf. Ook op beton-emajlle. Vrijbl. ad vies bij „e Tegelhandel”, Graafwijkstr. 40 E, B’wijk. Tel. 02510-23377. Na 7 u. 25166 Uw TV defect? Bel 10849 (ook ’s avonds) en wij ko men direct. W. F. Harrems, Steenbokstr. 17, IJmuiden. Bankstellen direct van fabr. zeer fraai uitgevoerd in div. kleuren, 5 jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs 1300 voor 595. Infor matie Parian, A’dam. Telef. 020-421550. Om de betekenis van de Nederlandse Waddenzee als kinderkamer volledig te kunnen appreciëren, zal vooral informa tie nodig zijn van de Duits-Deense Wad- zee. Deze informatie uit Denemarken en West-Duitsland ontbreekt nog. Maar de verhouding in oppervlak tus sen inhammen (Waddenzee-Zeeland) op open kustzone voor het Nederlandse kust gebied is vrijwel identiek aan die voor het gehele continentale kustgebied tussen Ca lais en Hirtshals, terwijl het Nederlandse kustgebied ongeveer het derde deel van het totale contienntale kustgebied van de Noordzee inneemt. Als de dichtheid van de jonge tong en schol inhet Deen -Duitse gebied even Zeeuwse stromen, opereert in het zuiden voor de telling van schol en Wastafels, closets, douches, baden, alle merken geisers en boilers. Tevens reparatie en service-afd. NV Kooy- man. Hagelingerweg 59 te Santpoort. Tel. 023-378964. Voor uw TV-reparaties ook 's av. Radio T.V. D. de Vries, Steenbokstr. 9. Urn. Tel. 16244. Het sociale beleid: Optrekken van de AOW, verhoging van de uitkeringen voor oud-invali- den, een bodemverzekering tegen ar beidsongeschiktheid voor zelfstandi gen, voorbereiding van een algemene pensioenverzekering en met ingang van 1 januari 1973 verbetering van de oude dagvoorziening voor zelfstan digen in de fiscale sfeer. Regionaal beleid: Vooral op het noorden en Zuid-Lim- burg worden stimuleringsmaatregelen gericht. Daarheen zullen ook over heidsdiensten worden verplaatst. Gemeenten: Een terughoudend beleid voor ge meentelijke investeringen is onvermij delijk. Een sterkere toepassing van het profijtbeginsel (doorberekening aan de gebruiker) zal ook hier, evenals in de provincie aandacht moeten krijgen. en oktober een kwartier vissen. Gevist wordt op 250 „stations”; er is dus wel werk aan de winkel. AUTOMATERIALEN Alle* voor uw auto van bumper tot bumper. Zoek niet langer Wat geeft 1 GAMO heeft 1 PARALLELWEG - BEVERWIJK WILLEMSBEEKWEG - IJMUIDEN JERUZALEM. (AP) De Israëlische radio heeft bekend gemaakt dat het Is raëlische kabinet vandaag de voorstellen zal bespreken die gisteren door de Ame rikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Joseph Sisco zijn voorgelegd. Deze voorstellen zouden een „flinke” terugtrekking van de Israëliërs op de oos telijke oever van het Suezkanaal inhouden. Sisco zou hebben gesproken van „tien tallen kilometers”. Sisco heeft zijn voorstel gisteren over gebracht tijdens een gesprek met premier Golda Meir, minister van Buitenlandse Zaken Abba Eban, minister van Defensie Mosje Dayan en vice premier Yigal Al ton. (Vervolg van pagina 1) Onderwijs: De regering zal niet kunnen ontko men aan een beperking van het aan tal studenten. De verhoging van col legegelden zal gepaard gaan met een vernieuwd systeem van studiefinan ciering. De leerlingenschalen voor kleuter- en basisonderwijs worden verder verlaagd. De scholenbouw voortgezet onderwijs wordt af geremd, zonder afbreuk te doen aan de kwali teitseisen en zonder aantasting van noodzakelijke voorzieningen. Een veel bredere samengestelde groep van de bevolking dan thans moet gelegenheid krijgen onderwijs te volgen. De „bij stelling” van schoolgelden noemde de premier „redelijk” Andere beleidspunten van het kabinet: Om in vier jaar 550.000 nieuwe hui zen te bouwen is het rijk eventueel bereid een groter deel van de wo ningbouw te financieren. Van de 137.500 huizen moet de helft woning- wetbouw en de helft gesubisidieerde particuliere bouw worden. Er wordt een grotere rechtvaardigheid en doelmatigheid nagestreefd bij de uitvoering van de Bijstandswet De dienstverlenende organen van het maatschappelijk werk worden doel matiger georganiseerd. Er komt een parlementaire ombuds man. Meer inspraak uit de gemeente bij burgemeestersbenoemingen en de ver plichting voor commissarissen der ko ningin om gemeenteraden te horen over bekwaamheids- en geschiktheids- eisen. Hetzelfde geldt voor het mi nisterie van Binnenlandse Zaken bij Burgers nauwer betrekken bij plan nen op lokaal, provinciaal en natio naal niveau. Het project werd ontworpen door en in „monstergebied” in augustus, seotember de eerste jaren uitgevoerd onder leiding van drs. J. Zijlstra; thans is projectleider drs. K. Postuma, die ook bij de vorige onderzoekingen zijn medewerking heeft verleend. Op grond van de locatie van de paai- plaatsen van de betrokken vissoorten mag worden aangenomen dat vooral de conti nentale kustzone van de Noordzee glo baal gelegen tussen Calais en Hirtshals in Denemarken van belang zijn. België West-Duitsland, Denemarkenen Engeland dienen dan ook deel te nemen aan het on derzoek welke landen positief hebben ge reageerd op het Nederlandse initiatief. In mei vorig jaar kwam men voor wat betreft de aantallen tongetjes kleiner dan 13 centimeter in de Waddenzee, de zuide lijke zeegaten (Zeeland) en de open kust zone tot acht mijl uit de kust tot de vol gende cijfers. De Waddenzee werd „bemonsterd’ over een oppervlak van 1437 vierkante kilometer, het Zeeland-gebied over 578 vierkante kilometer en de kustzone over 941Q vierkante kilometer. De geschatte aantallen tongetjes in de Waddenzee, Zee land en kustzone i- - 13.710.000 of 63 percent; 3.310.000 of 15 per cent; 4.800.000 of 22 percent. Wat de jonge schol betreft kwam men toen tot de volgende percentages: Wad denzee 74, Zeeland 3 en kustzone 23. De cijfers van de jaren 1969 en 1970 ver tonen een overeenkomst in het aanwijzen van de Waddenzee als belangrijkste kin derkamer in het Nederlandse kustgebied. Tussen de zestig en tachtig percent van alle jonge tong en schol houdt zich daar op in de warme periode van het jaar. Op vallend is dat Zeeland relatief meer tong herbergt dan schol. Volgens berekening groeit 15 percent van de in de Nederlandse kustwateren opgroeiende tong op in de Zeeuwse stromen, maar slechts vijf per cent van de jonge schol. De open kustzone is voor beide soorten, gezien het grote op pervlak, even belangrijk of onbelangrijk. Over milieubeheer zegt de regerings verklaring: Er moeten internationaal regels tegen vervuiling van zee en ri vieren komen, er zijn maatregelen te gen geluids- en trillingshinder te ver wachten voor ons land. DEN HAAG Het gaat vooruit met de woningbouw. Na het afgelopen half jaar werden 8500 huizen méér afgebouwd, dan in de eerste maanden van het vorig jaar. In de maand juni 1971 werd volgens de definitieve gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek met de bouw van 11.496 woningen begonnen, tegen 11.766 in de maand juni van 1970. Het aantal vol tooide woningen was in juni 1971 12.227 tegen 9887 in de overeenkomstige maand van 1970. DEN HAAG. De Amerikaanse am bassadeur in Den Haag heeft de minister van Buitenlandse Zaken, drs. Schmelzer, gisteren in kennis gesteld van het besluit van zijn regering, voor de toelating van de Chinese volksrepubliek tot de Verenig de Naties te zullen stemmen. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rogers, heeft verklaard dat de Verenigde Staten zich zullen verzetten tegen elke poging om de republiek China (Formosa) uit de Volkenorganisatie te sto ten. Het standpunt van de Nederlandse regering inzake de vertegenwoordiging van China in de Verenigde Naties is nog in studie. Woensdag krokettendag. On ze heerlijke vleeskroketten 30 ct. Snakbar Smul, Kom- passtr. 38, IJm. 11857 Lessen in IJmuiden. Ga ook studeren bij handelsinstitu- ten Bessels en Mooij. Inschr. iedere dinsd. v. 18.30-22.30 u. in onze leslokalen. Geb. Rem- brandtl. 45, IJm. v het mid- denst.dipl. (opl. in 10 mnd), boekh. MBA, typen, (met unieke examengar.), steno (Ned. en mod. talen), han- delscorr. en conversatieles sen. Frans, Duits en Engels Ned. Spaans en Ital. Alg. ontw. en eenv, Ned. ANWB Bondsrijschool Drie huis gedipl. Vamor-instruc- teur. Da Costalaan 53. Drie huis. Tel. 14318. Voor een mooie, moderne watergolf: Kapsalon Lust. Tel. 11166, Lange Nieuwstr. 181 te IJmuiden. Goedkope diepvriezers, uit- gebr. sortering v.a. 395. Incl. BTW. Importeurs Mar- tex Holland NV. Koudenhorn 32, Haarlem. f' Plastic golfplaten, le soort. Ook in fraaie kleuren, v.a. 5,50 p.m.2. Zaanl. Hout Im port, N.V. Kalverstr. 1-3 te IJm. Tel. 10543. schol in het Deens-Duitse gebied even groot is als langs de Nederlandse kust, dan zou een derde deel van de jonge vis zich in ons kustgebied ophouden, waar van tachtig percent in de Waddenzee. Een inpoldering of een ander verlies van de Waddenzee zou dan maximaal een reductie van bijna 30 percent van het kin- derkamer-areaal voor jonge Noordzee- tong en schol kunnen betekenen. De RlVO-biologen gaan met de Tridens, Willem Beukelsz en Schollevaar in elk IJMUIDEN. Wegens het aanleggen van parkeerhavens en andere werkzaam heden wordt met ingang van donderdag 5 augustus de K. Zegelstraat in IJmuiden gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Dit geldt voor het gedeelte tussen de Sie- raadstraat en de Strengholtstraat. De werkzaamheden zullen ongeveer tien da gen duren. a

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4