Pellenaars' positie ter sprake MARS HEEFT TWEE TROEVEN VOOR VORMING NIEUWE PROFPLOEG EKSEI’TION Paulen vindt Van Enkhuizen zorgenkind van de KNAU Vast werk! f 70.000 aan prijzengeld golftoernooi Zandvoort Geen maatregelen van KNLTB tegen Hemmes maar hij hoort in Helsinki HOOGOVENS IJMUIDEN MCC-Nederland in Oslo Regen spelbreker bij populaires in Alkmaar Goede prestaties van Amerikanen wegens regen afgelast Feijenoord kon niet imponeren Dorjee trainer van Hermes DVS Felle strijd om open schaaktitel 15 Algemene Bank Nederland N.V. DE HOUT- STEENWERF WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 (Van onze sportredacteur) Geen massaal ontslag 99 Te grote bek Ik kan *t weten ■1 Hoogovens kan bedrijfspersoneel plaatsen. Goed salaris. Kom vrijblijvend over de mogelijkheden praten. Maximum leeftijd 50 jaar. Hoofdkantoor 2, afdeling Personeelsvoorziening, Velsen-Noord (met bus 75 van Stationsplein, Beverwijk). U bent welkom elke werkdag tussen 9 en 5 uur, ook voor telefonische inlichtingen (02510 - 94000). W, Hout Steenwerf’s Keukenprogramma biedt een enorme keuze ABN 3 peraoneel /.I ’n Sollicitatiegesprek bij de p ABN levert je ’n splinternieuw /i grammofoonplaatje van de EKSEPI'IOXop! Lees f de ABN-advertentie l in deze krant. Haarlem, tel. (0 23) - 31 37 99 KAMPERSINGEL 22 Zoetemelk Ploeg ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE 1. ADVERTENTIE 2. 3 4. 5 IR. A. PAULEN Van Enkhuizen acht Paulen het zor- worden dan. En je moet op tijd op de markt komen.” Uit het aantrekken van Hans Dorjee, als trainer, die geen A-diploma heeft, zou men kunnen opmaken dat Hermes DVS zich reeds verzoend heeft met de status van amateurclub. WIELRENNEN. Joop Zoetemelk is in een internationale wegwedstrijd voor be roepsrenners in Ussel als tweede geëindigd achter de Fransman Cyrille Guimard. Gui mard legde de 100 kilometer af in 2 uur 55 minuten 23 seconden, Zoetemelk lag tien seconden achter. hoogspringsters, die boven de 1.75 me ter komen. En dan Scharn niet sturen, dat vond ik te gek. Hij is een enorme vechtjas, dat is algemeen bekend.” rond Joop bouwen OSLO. Tijdens internationale wed strijden in het Bislet-stadion van Oslo hebben Amerikaanse atleten uitstekende prestaties geleverd. Juris Luzins liep de 80C meter in 1 minuut 45,2 seconden, een halve seconde boven de beste seizoentijd van de Zuidafrikaan Eric Broberg, die eer der dit jaar op Papendal Sjef Hensgens naar een Nederlands record van 1.46.4 trok. Tweede op de 800 m werd eveneens een Amerikaan, Mark Winzenried, die een tijd maakte van 1.46.6. Bij het hoogsprin gen kwam Reynaldo Brown tot 2.21 meter. De 1500 meter leverde een overwinning op voor de Australiër Chris Fischer. Hij maakte de tijd van 3 minuten 39,5 secon den. De Joegoslaaf Dane Korica won de 5000 meter in 13.45 rond, voor de Noor Per Halle, die tweetiende seconde meer nodig had. schap.” Heere, weer daarover gepolst: „Zij brengen Zoetemelk in, wij Pellenaars. Ik laat Pellenaars niet vallen.” Leenders zag ook de onderhandelingen met Karel I als een zeer serieuze zaak en in feite liet hij doorschemeren, dat hij deze combinatie aantrekkelijker vond om mee te werken. „Met Karel I zijn we ook rond op het financiële punt in zoverre, dat zij willen meedoen, maar niet voor vijftig percent. Ik zal bij mijn directie voor dat meerbedrag moeten pleiten. Het is natuurlijk wel plezieriger werken zo. Je kunt dan zelf helemaal gaan bouwen rond een renner als Zoetemelk. Je bent niet direct afhankelijk van twee bazen, die altijd moeilijk samen te spreken zijn.” Commercieel adjunct-directeur E. van Thiel van Karel I bevestigde de gang van zaken. „We zijn voor tachtig percent rond. We wachten op een telefoontje van Mars, dat de zaak volledig voor elkaar is.” En wat zegt tenslotte Herman Krott, persoonlijk raadsman en manager van Joop Zoetemelk? „Ik weet niet of Pelle naars voor Zoetemelk een acceptabele ploegleider is. In de Tour had ik de in druk, dat Zoetemelk niet zo gecharmeerd was van de Pel.” Pellenaars: „Zouden de onderhandelin gen met Mars geen resultaat opleveren, dan kunnen we altijd nog weer met het Franse Mercier gaan praten.” Mars had ook al met Mercier gesproken, maar men vond de Franse inbreng te groot worden.” De uitslag: 1. G. Fens (A’dam) 14 pnt.; 2. B. Treverton (Austr.) 14 pnt.; 3. J. Ger ritsen (A’dam) 5 pnt.; 4. V. Rebel (Hui zen) 4 pnt. Een ploegachtervolging over 4 km. leverde in 5.06,6 winst op voor Theo Rood. Nico Alles en Jos de Kind. Albert de Kind had de opmars niet met succes kunnen volbrengen. Van de andere ploeg kwamen alleen Ruud Haller en Piet Slik ker door de finish. Klaas Slot en Jos Lu- ken hadden het contact verspeeld. De sprintseries voor nieuwelingen wer den gewonnen door Gertie Slot (12,6), Pe ter Blom (13,9) en Peter Ruiter (13,0). Door de invallende regen zijn de nieuwe lingen niet meer aan de finale toegeko men. DEN HAAG. Dè voorzitter van de internationale atletiekfederatie, ir. Ad Paulen heeft in de affaire-Van Enk huizen slechts een technische rol ge speeld. Wel heeft hij ervoor gezorgd, dat de Nijmeegse atleet Haico Scharn alsnog in aanmerking kwam voor uit zending naar Helsinki. Paulen overtuig de KNAU-voorzitter Jutten van het ge halte van de 3.40.8, die Scharn in Bonn op de 1500 meter liep. De consequentie was, dat ook Van Enkhuizen een plaats verdiende in de Helsinki-équipe. Daar op heeft Paulen het telegram onderte kend, dat naar de organisatie in Fin land werd gestuurd. AMSTERDAM Titelhouder Fred Hem mes en Betty Stöve zijn als eerste geplaatst voor de nationale tenniskampioenschappen, die van 9 tot en met 15 augustus op de Metsbanen in Scheveningen plaatsvinden. De klacht van Hilversum-toernooiorgani- sator Jan Mulder heeft de KNLTB geen aanleiding gegeven disciplinaire maatre gelen te nemen tegen de nationale kam pioen. Wat vindt Paulen ervan, dat hij het moest zijn, die ervoor zorgde, dat Scharn alsnog ingeschreven kon wor den? „Dat is inderdaad een vreemde zaak, ja. Maar wie weet, hoeveel fou ten ik heb gemaakt, toen ik voorzitter van de KNAU was. We moeten een beetje clement zijn.” ZANDVOORT. De titelhouder Vicen te Fernandez uit Argentinië en de oud- Sota (Spanje) 1966 Guy Wolstenholme (Australië) 1969 aan De rugblessure, waarop Hemmes zich beriep, zal hem zeer waarschijnlijk niet beletten uit te komen bij de nationale kampioenschappen. Eind deze week zal een nieuw medisch onderzoek daarover uit sluitsel geven. De tennisbond beschouwt de zaak hiermee als afgedaan en weigert me dedelingen te doen over de klacht wegens laster, die de vader van Fred Hemmes op zijn beurt indiende tegen de heer Mulder. De plaatsing bij de heren luidt: 1. Fred Hemmes, 2. Jan Hordijk, 3. Evert Schnei der, 4. Jan Coebergh, 5. Fred Dogger, 6. Niek Fleury, 7. Paul van Min, 8. Fred Schmitz. De overige acht toegelaten spe lers zijn: Rolf Thung, Peter Scholtz, Peter Ehrlich, Piet Veentjer. Hans Haks, Richard Kasten, Louk Sanders en Peter Soeters. De plaatsing bij de dames: 1. Betty Stöve, 2. Marijke Schaar, Trudy Walhof, 4. Ju dith Salome, 5. Ada Bakker, 6. Nora Lau- teschlager, 7. Els Veentjer, 8. Hetty Tap- hoorn. Bij de nationale kampioenschappen zal volgens de richtlijnen van de bond geen startgeid worden betaald, maar uit sluitend rondegeld. De finalisten zullen respectievelijk 150 gulden (heren) en 120 gulden (dames) ontvangen. De dubbelspe len leveren minder op. Eén fout heeft Koomen in ieder ge val gemaakt, toen hij toezegde, dat Wil Westphal op het trainingsveld toegela ten zou worden en die belofte later weer introk. Paulen: „Dat kan hij helemaal niet toezeggen. Voor zulke dingen moeten ze bij mij zijn. Ik ben daarover de baas, maar het is zeker te gek, als atleten daarnaar gaan vragen. Ze hebben een te grote bek. Laten ze eerst maar wat presteren. Ik wil echter niet ontkennen, dat Westphal één van de beste looptrainers van Europa is.” genkind van de KNAU. „Hij hoort ech ter wel in Helsinki thuis, want hij is een voortreffelijke hordenloper. Dus moet hij erheen. Ik kan het weten, want er is in Nederland niemand, die zo veel buitenlandse wedstrijden heeft gezien als ik. Van Koomen geloof ik niet, dat hij eigenmachtig zijn besluit heeft genomen. Hij is uitvoerder van het bestuursbeleid, dus hij heeft in dezen beslist het bestuur achter zich. Koomen is trouwens veel te slim om zo’n besluit op eigen houtje te nemen. Het is een zeer goede vent, die zich niet op zijn jasje laat spuwen. Ik ken hem voor 100 percent.” ROTTERDAM. Landskampioen Feij enoord heeft met 22 (ruststand 20) ge lijk gespeeld tegen ’t Zweedse Norrköping, dat Ove Kindvall als midvoor had. Met uitzondering van Coen Moulijn konden de spelers van Feijenoord geen genade vinden in de ogen van de 32.000 toeschouwers. Ove Kindvall overigens deed behalve het sco ren van een doelpunt niet veel opvallende dingen. Scoreverloop: Maiwald (17e min.) 10, Schoenmaker (39e) 20, Kindvall (44e) en Hultberg (53e). Feijenoord speelde in de volgende op stelling: Geilman, Schneider, Israel, La- seroms, Van Duivenbode, Hash (Boskamp), Jansen, Wery, Maiveld, Schoenmaker (Van Daele), Moulijn „Pas later hoorde ik, dat de financiën nog niet rond waren, ondanks de extra- uitkering, die door het NOC al was toe gezegd. Voor mij was de zaak zaterdag al rond, toen zowel de vereniging van Scharn als de schoonvader van Van Enkhuizen mij verzekerde, geldelijk te steunen als dat nodig was”, zei Ad Paulen, die later een opmerking van de secretaris van de KNAU. Oskam, onder ogen kreeg, die inhield, dat Oskam blij zou zijn, als de aan de ploeg toege voegde atleten geen succes zouden heb ben in Helsinki, omdat de KNAU an ders een raar figuur zou slaan. Paulen’s reactie: „Is dat godbetert de bedoeling, dat is wel een zeer stomme opmerking. In plaats, dat de sufferd blij is, dat ze gaan.” Paulen: „Ik vind overigens wel, dat er te veel mensen zijn uitgezonden. Als je naar het hoogspringen kijkt, valt dat helemaal op. Er zijn in Europa wel 100 Hermes DVS is een van de tweede di- visieclubs, die door de KNVB zijn „ver oordeeld” om terug te keren naar het amateurvoetbal. Kort geleden trok Her mes DVS zich terug uit de groep „gevon- nisten”. Na het eerste door Jacky Gerritsen ge wonnen klassement, gingen de Australiër Bob Treverton, die vanavond met zijn Nieuw Zeelandse vriend Neil Lyster in de feestweekronde van Santpoort start, en Gerrie Fens er samen vandoor. Treverton won toen het tweede en derde klassement, terwijl Fens het dubbel tellende slotklas- sement in de wacht sleepte en daarmee tevens algeheel winnaar werd. De behangselmagnaat legde er de na druk op, dat Mars de inbreng van Zoete melk als kopman heeft, maar Goudsmit een ploeg met een ploegleider,Pellenaars. „We hebben daar globaal over gesproken, over het ploegleiderschap. Mars heeft geen nee gezegd op het voorstel Pellenaars ploegleider te maken van die gecombi neerde formatie.” De onderhandelaar voor Mars, Leenders, zag budgetair ook geen problemen meer met Goudsmit-Hoff. „We hebben een prettig en openhartig gesprek gehad. Een aantal renners van Goudsmit zou de basis voor een ploeg rond Zoetemelk kunnen zijn.” Over het ploegleiderschap: „De kwestie-Pellenaars is van latere zorg. In 1 dit stadium wil ik daar niet zo veel over zeggen. Dat komt later wel.” En na enige drukuitoefening:„Wij hebben ook een i aantal kandidaten voor het ploegleider- j SCHIEDAM. Hans Dorjee (33 jaar), oud-speler van het in FC Den Haag ADO opgegane Holland Sport, is door de DVS aangetrokken als trainer. In deze functie volgt hij Joop Castenmiller op, die oefenmeester van de Rotterdamse eredivisieclub Excelsior is geworden. LONDEN. Er waren enige bedroefde gezichten te bespeuren bij de Nederland se cricketspelers, toen de chief grounds man van Lords cricketground bekend maakte dat de wedstrijd tussen MCC en Nederland definitief was af gelast, waar door hun eerste optreden op dit befaam de veld eveneens niet door kon gaan. Een gestadig vallende regen van ’s morgens acht tot ’s middags één uur, was hier van de oorzaak. DIEREN In Dieren wordt momenteel fel gestreden om de titel open schaakkam pioen van Nederland. Achtenveertig deel nemers zijn in acht groepen van zes onder gebracht en spelen een halve competitie van vijf ronden. Daarna volgt een nieuwe indeling en krijgt het toernooi een „finale” van vijf ronden naar het Zwitserse systeem. De standen na drie ronden in de groepen zijn: Groep A: 1. Timman 3 punten, 2. Hof land en Ligterink iVé, 4. Van Scheltinga, Riksen en v. d. Lijn 1. Groep B: 1. Verholt, Vogel en Jongsma 2, 4. Rondijs P/g, 5. El- burg 1, 6. Sanders l/z. Groep C: 1. Van Baarle 2*/2, 2. Bakker 2, 3. Sawadkouhi (Iran) en Vijgeboom iy2, 5. Van Loon 1, 6. Knipscheer Va- Groep D: 1. Van Dop 3, 2. Schoute 2y2, 3. Wijss (Zwi) 1V2, 4. Böhm 1, 5. Van der Schee en Du Chatel y2. Groep E: 1. A. van den Berg 3, 2. Van Wij- gerden 2, 3. Drygas (WD1) lYa, 4. Wester- veld en Slisser 1, 6. Mostertman Va. Groep F: 1. v. d. Weide 2Va, 2. Smout 2, 3. Maahs (WD1) en Koevermans IV2, 5. Riksen 1, 6. Sibbing y2. Groep G: 1. Dekker 3, 2. De Ruiter 2, 3. Enklaar en Kliester IV2, 5. Kunnen en Bonta (WD1) V?. Groep H: 1. Hartoch 3, 2. Odink 2, 3. Smith (GB) en Holscher V2, 5. v. d. Vliet 1, 6. Burggraaf 0. kampioenen Ramon en behoren tot het 150-tal deelnemers het 52e internationaal open golfkampioen- schap, dat van 5 tot 8 augustus wordt ge speeld op de Kennemer Golf en Country Club in Zandvoort om 70.000 gulden aan prijzengeld, waarvan een eerste prijs van 10.000 gulden, het hoogste bedrag ooit in ons land vobr een golfwedstrijd uitgeloofd. Directeur Heere liet weten, dat er bij zijn fietsende werknemers geen massaal ontslag zal vallen, zoals Pellenaars tijdens de Tour had aangekondigd. Heere: „Dat kan Pellenaars xyel gezegd hebben. We houden het grootste deel van de ploeg.” Directeur Heere van Goudsmit-Hoff vond de voorstellen, die hem door Mars zijn gedaan aantrekkelijk. „Mars en wij streven beide naar een sterke Nederland se ploeg met Zoetemelk als kopman voor de etappewedstrijden. Wij willen graag met Mars op gelijke basis financieel sa menwerken. Het is een zeer serieuze zaak. Financieel zijn er dus geen problemen. Wij willen wel. We wachten nu op het definitieve standpunt van Mars. We heb ben afgesproken, dat de beslissing voor het eind van deze week valt. Er moet per slot van rekening nog een hoop gedaan De Deventer eredivisieclub Go Ahead heeft woensdagavond op eigen terrein met 02 verloren van de Engelse eerste di- visie-vereniging Derby County. De doel punten werden in de tweede helft gescoord door Hinton en Wignall. In de eerste helft was het spel zeer aantrekkelijk, maar na rust zakte het peil, mede doordat Go Ahead de benodigde fysieke conditie nog in onvoldoende mate bezat. Er waren 8000 toeschouwers. Scheidsrechter was de heer Dorpmans Ajax speelde een oefenwedstrijd tegen de amateur-vierdeklasser Worth Rheden. De Amsterdammers wonnen met 80 in een wedstrijd, waarvan slechts 72 minuten werden gespeeld. De eerste helft werd na melijk na 27 minuten wegens noodweer gestaakt. Ajax stond op dat moment met 3—0 voor. Later ging men gewoon verder mét de tweede helft. De doelpunten kwa men op naam van Van Dijk (3), Arnold Mühren (2). Van Oeveren, Keizer en Haan. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. —De regen is gisteravond tijdens de „populaires” op de Alkmaarse wielerbaan als spelbreker opgetreden en daardoor kon slechts een klein deel van het geplande programma afgewerkt wor den. Amsterdammer Gerrie Fens dit seizoen nog niet zoveel op de Alkmr-rse piste aan de slag geweest regelde een klassementsrlt voor amateurs in zijn voor deel. r. Het had een interessante krachtmeting kunnen worden, aangezien de MCC een zeer sterk elftal had opgesteld met enige oud test- en countyspelers zoals Endean (Zuid-Afrika), Wafir Mohammed (Paki stan), Bennet en Murrai van Middlesex. Ter compensatie van deze verloren dag zal vandaag een onderlinge wedstrijd ge speeld worden tussen de Nederlandse spelers aangevuld met acht jonge profes sionals van de groundstaff van Lords op het veld van de Lloyds Bank te Becken ham. Deze wedstrijd werd mogelijk door de connecties van enige spelers, die werkzaam zijn bij de AMRO-bank, met deze bank. De eerstvolgende officiële Nederlands- elftalwedstrijd zal donderdag worden ge speeld tegen Hampstead, waar Neder land in de volgende opstelling zal uitko men: Bakker, Schoonheim (wicketkee per), Wijkhuizen, Smits, Van Wel, Van der Vegt, Derogee, Burki, Rikse, Van Nispen tot Sevenaer en Van Meurs. CULINA een prachtig afgewerkte luxe keuken, met de allernieuwste snufjes, te leveren in elke gewens te houtsoort. Echt handwerk, waar door uw Culina apart blijft. ROTTMANN de bekende Duitse Keuken nu in twee uitvoeringen, t.w.: SYSTEMA en ROMAT. Héél aparte stijl, sinds kort ook levering in houtdessins mogelijk. HEIDAPAL de sterke keuken uit de middenklasse, beroemd om de fijne pasteltinten, waaronder de nieuwe zandkleur. STAR MÖBEL (onderdeel van het grote Kreuger Concern) en wel het complete programma voor de grote woningbouw. Voorts grote keuze in Blocks, Buf fetten. Kasten in alle maten, Elek trische apparatuur. Roestvrij Sta len en Formica aanrechten. Onze grote Showroom is dagelijks ge opend van 9 tot 5 uur. óók zaterdags. kunt er vrij parkeren 1 De grote verrassing is zonder enige twijfel echter de inschrijving van de For- mosaan Lu Lian Huan, die onlangs zo spectaculair tweede is geworden in het als immer sterk bezette Britse open kam pioenschap. Van deze jongeman wordt verteld en gelove wie het geloven wil dat hij niet kan tellen en dus ook tijdens zijn ronde niet zou weten wat zijn score is. Onder het 150-tal deelnemers bij wie 16 amateurs, die uiteraard niet om geld spelen is het Britse contingent het grootst met 45, van wie zeven amateurs. Daarna komt Nederland met 32 inschrij vingen, vrijwel al onze professionals en vier amateurs: te weten C. Braun en P. Streutgers (Kennemer G en CC), R. van Erven Dorens (Haagsche) en V. Swane („De Dommel”). De deelnemers komen uit negentien landen, waaronder Noorwegen uitge zonderd alle Europese landen, de Ver enigde Arabische republiek, Libanon, Pakistan, Argentinië, Verenigde Staten, Zuid-Afrika, Australië, Nieuw-Zeeland en Formosa. Voor de derde ronde op zaterdag kwa lificeren zich de 80 profs met de laagste scores plus degenen die op de tachtigste plaats gelijk staan, alsmede de vier bes te amateurs voor zover zij niet reeds tot de 80 gekwalificeerden behoren. Na de derde ronde gaan de 55 met de laagste scores met de vier beste amateurs door naar de laatste en beslissende ronde. Er zijn 55 geldprijzen, zodat de laatste vijf nog elk 225 gulden ontvangen. Het kampioenschap wordt voorafge gaan door een American Express prof/ am (telkens een professional met twee amateurs) op woensdag 4 augustus over 18 holes strokeplay. Hieraan nemen deel de eerste 40 professionals uit het dan ge ëindigde Zwitserse open kampioenschap (het voorlaatste open in het continentale circuit) met tien door het Nederlandsch Golf Comité uit te nodigen professionals, alsmede 50 door American Express uit te nodigen amateurs en 50 door het NGC. De eerste prijs is 350 dollar (afdalend tot 100 dollar voor de vijfde). Bovendien zijn er prijzen (van 650 dollar afdalend tot 150 dollar) voor de beste tien indivi duele scores. Voor de eerste tien professionals in de zogenaamde' „Continental order of me rit”, welke is gebaseerd op de resultaten van de open kampioenschappen van Ita lië, Spanje, Frankrijk, Duitsland, Zwit serland en Nederland, is een prijzenbe- drag van 10.000 dollar (ongeveer 35.000 gulden) van 2300 dollar afdalend tot 300. HAARLEM Er wordt op het ogenblik druk onderhandeld over de formatie van een nieuwe profwieler- ploeg. Mars, dat zich, zoals gemeld, heeft los gemaakt van Flandria, heeft met twee nieuwe partners serieus onderhandeld: Goudsmit-Hoff en Ka rei I. In Rijen werd gisteren finan cieel overeenstemming bereikt. Als Mars en Goudsmit-Hoff zullen samen gaan doet men dat op een fifty-fifty- basis. Een beslissing is hier nog niet gevallen. Het ploegleiderschap lijkt hier een breekpunt te zullen gaan worden. Goudsmit-Hoff houdt, bij monde van directeur Heere, vast aan Pellenaars („Hem laat ik nooit val len”) en Mars zegt zelf ook enkele kandidaten te hebben. Mars en Ka rei I hebben elkaar ook voorlopig ge vonden. Karel I wil wel voor een fors bedrag meesponsoren, maar niet op gedeelde basis. Mars voelt voor een samengaan met de sigarenfabriek eigenlijk meer. Reclameman Leen ders van Mars: „Als we met Karel I in zee gaan kunnen wij het allemaal zelf regelen. Dan vormen wij de meerderheidspartij. Ik weet hoe moeilijk het is om met twee gelijk waardige bazen te werken, zoals met Flandria het geval was. Ik ben hoop vol gestemd, dat mijn directie er ook zo over denkt”.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15