Ringsteken in Santpoort-Noord MEUBELHANDEL WESTENBRINK A. Bakker veertig jaar bij PTT IJmuiden Bliksem sloeg tweemaal in Fa. B. ENGELENBERG Programma Sneliade Been van meisje verbrijzeld bij autobotsing op Kanaaldijk Spaarpotten leeggemaakt Brandweer moest Brokkenmaker hield zich niet IN DE VISHAL Vanavond voetbal Hoofdstraat Faillissementen Havenberichten 1 I Brandje nabij PEN-centrale op strand van IJmuiden Peuterspeelgroep in de Mei hulp bieden aan afspraak Fietsen, paarden en motoren door 5 4 ZAAL r4 i 4 I I VELSEN I I I I l 4 IJMUIDER COURANT WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 RUPES SCHUURMACHINES OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN - „DE POORT VAN VELSEN” ADVERTENTIE HEERHUGOWAARD-NOORD: 2000 m2 woonplezier (Van een onzer verslaggevers) ge- ADVERTENTIE ADVERTENTIE 'T I NAAM ADRES V.B.O.- TE: -< Daarna kunt u mi] noteren als Heemskerkerweg 85 Tel. (025101-27682 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubileum als technisch ambte naar bij de PTT in IJmuiden, werd de heer A. Bakker dinsdagmorgen op het districts kantoor in Haarlem door de directie ont vangen. waarbij hem de gouden speld en het traditionele geschenk in enveloppe werd aangeboden Daarop werd dit jubi leum des middags in de kantine van de voetbalvereniging „Stormvogels” iets min der officieel gevierd, waar de vele vrienden en collega’s van de heer Bakker verant woordelijk voor zijn geweest. Vervolgens sprak de heer P. Heilig als vice-voorzitter van „Stormvogels”, die een parallel trok tussen de loopbaan van de heer Bakker bij de PTT en zijn vele ver diensten voor deze voetbalclub. Door zijn grote enthousiasme is hij voor „Storm vogels” dan ook zo langzamerhand onmis baar geworden. Tenslotte werd de heer Bakker namens de ABVA nog toegesproken door de heer J. Bronkhorst, die zijn geluk wensen door bloemen vergezeld liet gaan. En na het gebruikelijke dankwoord van de jubilaris bleven de aanwezigen daarop nog geruime tijd in een gezellige sfeer bijeen. (Van een onzer verslaggevers) Middenweg 554 (to. H.H. Kerk NACO-bushalte voor de deur Tel. (02207)-1287 ens -en, Een ten. er- ;n.” uk- Het Op or- >ud Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 )ok mr. af- es- ng. te nig de en, as- ar- em ca de aet ag it. e- e- e- te de n- a- ns g- ■i- Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt De betaling kunnen wij prettig voor u regelen. BEVERWIJK: In gezelschap van zijn echtgenote en kinderen werd de heer Bakker hier eerst toegesproken dooi zijn huidige chef, de heer H. Lichtendahl, die de jubilaris een toegewijd werker noemde met een grote plichtsbetrachting. Door zijn prettige om gangsvormen wist hij zich daardoor de sympathie te verwerven van allen die met hem in aanraking zijn gekomen. Ook zijn voormalige chef, de heer H. Oostdam, bleek aan de jubilaris de beste herinneringen te hebben bewaard waarna de heer L. van Loon hem namens het personeel in IJmui den een paar autohoezen kwam overhan digen. Dit als aanvulling op de mistlampen en de bloemen, die de heer Bakker al eer der van de Haarlemse collega’s had ont vangen. VELSEN. Politie, brandweer en twee auto’s van de Ongevallendienst moesten dinsdagavond uitrukken voor een fronta le autobotsing op de Kanaaldijk, waarbij vjjf personen min of meer ernstig ge wond werden. Een 15-jarig meisje, inwoon ster van IJmuiden liep bij het ongeluk een verbrijzeld linker onderbeen op. Vanmor gen stond nog niet vast of dit lichaams deel geamputeerd moest worden. ij Don'halen wat niet verlangd wordt De ridders op de bromfiets gaven een goede show weg op de Hoofdstraat. VESEN-NOORD. Evenals vorige jaren is er weer gelegenheid voor de peuters uit Velsen-Noord om te komen naar de peu terspeelgroep in het buurtcentrum De Mei. De peuters van 2 tot 4 jaar krijgen hier ’s morgens de gelegenheid te spelen met leeftijdgenoten. Van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus kan men in De Mei kinderen voor deze groep opgeven en wel tussen 9 en 11 uur. De groep start op maandag 16 augustus. IJMUIDEN. Vanavond om 19 uur wordt op het IJmuiderstrand een extra voetbalwedstrijd gehouden. Nadat het strandvoetbaltoernooi was beëindigd, werd besloten een elftal samen te stellen uit de beste spelers van de vier bovenste teams op de eindlijst en dit te laten uitkomen tegen een gelijkwaardige ploeg uit Am- sterdam-Noord. De N.-Amsterdammers ko men uit met een sterk elftal, opgebouwd met spelers van de Volewijckers, Rood wit A en DWV. IJMUIDEN. De brandweer moest dinsdagavond uitrukken voor een brand je naast de vroegere PEN-centrale aan de Kanaaldijk. Een schuurtje, waarin oud papier bewaard werd, bleek in brand te zijn geraakt. Met behulp van de hoge- druk spuit werden de vlammen snel doofd. DONDERDAG 5 AUGUSTUS Santpoort, IJmond-M.T.S., 9.30 uur: handenarbeid; 14 uur: SPannend SPe- liade SPeur SPel. Sluiswjjk, „De Brulboei”, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur- knippen, scheu ren en affiches maken. IJmuiden-Oost, Patronaatsgebouw, 9.30 uur: filmvoorstelling; 14 uur: han denarbeid. IJmuiden-West, Hervormd Wijkge- bouw. 9.30 uur: poppenkastvoorstelling; 14 uur: knippen, scheuren en affiches maken. Zeewijk, Zeewijkschool, 9.30 uur: filmvoorstelling: 14 uur: poppenkast voorstelling. KLEUTERSPELIADE Santpoort, kleuterschool „De Kruid- berg” 9.30 uur. straattekenen; 14 uur: plakken uit kranten en tijdschriften. IJmuiden-Oost, Don Boscoschool, pro gramma als boven. IJmuiden-West, De Witte school; programma als boven. Zeewijk, Duin en Denneschool, pro gramma als boven. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Een IJmuidenaar, die dins dagavond op de Amsterdamseweg een aan rijding had veroorzaakt en daarna akkoord was gegaan met de afspraak gezamenlijk naar het hoofdbureau van politie te rij den, heeft zich niet aan zijn woord gehou den. De aangereden automobilist, een in woner van Bakkum meldde zich bij de politie, maar de IJmuidenaar liet verstek gaan. Terwijl de man uit Bakkum nog op het politiebureau vertoefde, zagen surveil lerende politiemannen een personenauto slingerend over de Lange Nieuwstraat rij den. Zij achtervolgden de bestuurder een 28-jarige tapijtenhandelaar en hiel den hem bij zijn woning aan. Hij werd meegenomen naar het politiebureau, waar de Bakkummer de man direct herkende als degene, die hem had aangereden. Na een bloedproef werd het rijbewijs van de IJmuidenaar ingevorderd proces verbaal tegen hem opgemaakt. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 10 kisten wijting, 350 kisten gul en kabeljauw, 60 kisten schol, 25 kisten varia en 1500 kilogram tong. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Ringsteken in alle mo gelijke variaties vormde dinsdag de hoofd schotel van de activiteiten in de Santpoort- se feestweek. Oud en jong namen aan de ze sport deel, op het rijwiel, op het losse paard, in lichte tweewielige rijtuigjes en per bromfiets. Daarbij werd menig ver bluffend staaltje van acrobatiek gedemon streerd, waarvoor het publiek, vijf rijen dik achter de dwanghekken aan weerszij den van de Hoofdstraat, niet ongevoelig bleef. De dames en heren, meisjes en jon gens hadden zich zelf en hun hulpmidde len feestelijk aangekleed; het was ’n kleu rige show, die zich door dreigende regen wolken en af en toe zelfs een buitje niet liet verstoren. De tilbury getrokken door een ezel stal de voorstelling: het dier bleef telkens keurig stokstijf staan op de juiste afstand voor de ring, zodat z’n bazin meest al raak stak. De ravage bij de kleine vrachtauto was enorm. De brandweer moest hier met zwaar materiaal en breekwerktuigen de bestuurder en het 15-jarige IJmuidense meisje uit de wrakstukken bevrijden. De bestuurder is met een gebroken rechter been, wonden aan gelaat en handen en een hersenschudding naar het Zeewegzie- kenhuis overgebracht. Het meisje had be halve een verbrijzeld linker onderbeen, maandabonnee 6,90 kwartaalabonnee f 20.10 De jubilerende P .T .T .-functionaris wordt toegesproken door zijn chef, de heer H. Lichtendahl. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Dinsdagavond om- stieeks acht uur sloeg de bliksem in een gasbuis, die door het Gasbedrijf Beverwijk zojuist in de Boeweg was gelegd. Het be trof hier een buis, die nog niet was aan gesloten op het gasnet. Het voorste ge deelte van de buis werd weggeslagen. In de omgeving van de buis sneuvelden en kele ruiten van woningen. Een tweede blikseminslag trof de schoorsteen van het pand Zonnebloemlaan 39 De brandweer kwam er aan te pas om de losgeslagen delen van de schoorsteen te verwijderen. Van verscheidene percelen in de omgeving sloegen de stoppen in het elektriciteitskastje door. BEVALLEN A. F. Groot-de Vries, d., Rijnstraat 43, IJmuiden; H. Inel-Bellisoy, z., Luxemburg- laan 759, Heemskerk; H. M. van Vliet- Knapen, d., Lorentzsstraait 72, IJmuiden; H. Koop-Jaspers. z., Herculesstraat 13, IJmuiden; P. M. Groot-Favié, d., Van Ga lenstraat 22, IJmuiden; H. A. Snoerwang- Rutz, z., Kanaalstraat 5, IJmuiden; F. van den Boogaard-van der Schans, z., Plein 1945 nr. 14, IJmuiden; B. Verschoor-van den Brink, 2 x z., Dennekoplaan 33, IJmui den; K. Pals-van der Plas, z., Pegasus- straat 55, IJmuiden. OVERLEDEN D. van Osch, 74 jr., echtgenote van P. J. Peeters, Tussenbeeksweg 23, IJmuiden; J. Dames, 85 jr., Lange Nieuwstraat 706, IJmuiden; D. Piket, 64 jr., weduwe van W. Houtzager, Heerenduinweg 87, IJmui den; S. Kuipers, 69 jr., echtgenoot van H. Langkamp, Van Dalenlaan 324, Santpoort; A. M. Twisk, 78 jr., weduwe van M. van den Ende, Duinweg of Duivelslaan 48, Santpoort; O. Berends, 32 jr., echtgenoot van H. Kok, Sluisstraat 3 I, Amsterdam. HAARLEM De rechtbank heeft op dinsdag 3 augustus in staat van faillisse ment verklaard: G. Boogaard, wonende in Aalsmeer, Ophelialaan 162; rechter-com- missaris mevr. mr. L. A. Barendsen-Cle- veringa, curatrice mej. mr. D. J. Markx, Haarlem; H. den Butter, wonende in Ab- benes, gemeente Haarlemmermeer, Hoofd weg 1579; rechter-commissaris mevr. mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator mr. B. Romijn in Haarlem; de N.V. Kooijman en Leipoldt, gevestigd in Santpoort, gemeente Velsen, Kerkweg 26-28; rechter-commissa ris mevr. mr. L. A. Barendsen-Cleveringa, curator mr. J H. A. M. van Son in Haar lem. Bij beschikking van derechtbank van 3 augustus is in de plaats van mr. J. V. C. Constandse tot curator benoemd in het failissement van M. H. Gruts, wonende in Haarlem, Stuyvesantstraat 70. uitgespro ken op 20 juli 1971 mr. G. Euser in Haar lem. Bij beschikking van de rechtbank van 3 augustus 1971 is in de plaats van mej. mr. I. B. van Esch tot curatrice benoemd in het failissement van Alfred Hendrikus Balm, wonende in Zandvoort, Frans Zwaanstraat 86. uitgesproken op 27 juli 1971, mej mr. D. J. Markx in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank van 3 augustus is definitief surséance van beta ling verleend voor de tijd van één jaar, ingaande 25 mei 1971 aan de naamloze ven nootschap Slachtproduktenhandel J. van Leeuwen, gevestigd in Haarlem, mede kan- toorhoudende te Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer. Schipholweg 1027. Be- wnidvoerder is mr. H. J Pot in Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank van 3 augustus is definitief surséance van beta ling verleend voor de tijd van een half jaar, ingaande 18 juni 1971 aan Nicolaas Joannes Cornells Lette en zijn echtgenote Jeanne Marie Telders, beiden wonende in Overveen, gemeente Bloemendaal, Brazilië- laan 10. Bewindvoerder is mr. A. R. van IJlzinga Veenstra in Haarlem. Dinsdag aangekomen In IJmuiden: Luther, Helsingborg; Inague Bay. Morgancity; Hunnau, Flixborough; Sagafjord. Hamburg; Rijnstroom, Shoreham; Boekanier, Gr. Yarmouth; Sagacity, Londen; Basalt, Hamburg; G. Weston, Man chester; Kerstin Eva, Londen; Marta Frlseke, London, IJmuiden; Marathon, Paramaribo; Am- stelborg, Burea B; Tor Anglia, Gothenburg; Gregory Achkanov, Zwarte Zee; Ekenis, Bre men; Thaletas. Bremen; Kattenturn Noordzee, IJmuiden; Trio. Middlesborough; Graveland, Sao Francisco; Pericles. Antwerpen; Sandon, Halstavik. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Barendz, Duinkerken, IJmuiden; Haithabu, Flixborough; Ore Transport, Cwarto Cordas; Wunner, Flix borough; Pioneer, Leith; Nerlandla, Aarhus; Trentonla, Rinfertine; Hummel 2,Goole; Buch holz, Flixborough; Pergo, Aberdeen IJmuiden; Ruestringen, Duinkerken, IJmuiden; Harnis, Flixborough; Capricorn, Perth; Meteoor, Bre merhaven; Warra Stela, Belawan; Amstelstroom, Hull; Louise Schupp, Flixborough; M.I. Trans porter, Noordzee; Wieland, Kristineham; Acti vely. Gunness; Energie, Goole: Hondsbosch, Ro chester, Zaandam; Andrzejstrug, Bremen; Stein- frost, Egersund, IJmuiden: Berkelstroom, Fowey; Lahnstein, Antwerpen; Balticborg, Delfzijl; Ares, Tortola; Gladionia, Mathil; Gullhav, Leith; Jeane-E., Londen; Karin Winkler, Flixborough; Djatiluhur, Le Havre; Dorethea-E, Gunness, Zaanstroom, Felixstowe; Treuhoiz, Flixborough; Bellavia, Londen; Litania, Antwerpen; Kerstin Eva, Wisbeach; Boekanier, Faversham; Fulsea, Antwerpen; Hunnau, Felixstowe. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Ooster- burg, Lissabon; Oscor, Mathies, New Castle; Holmsand, Lowhalmen; Arrlstoteles, Rotterdam; Vanguard, Ipswich, IJmuiden; Tor Francia, Ant werpen; Hebe 2. Oxelosand. IJmuiden; Norder- sted, Gunness. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Kenne- merland, Bremen; Coueron, Lorient, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Basalt, Flixborough; Am mon, Bremen; World Nobility, Brazilië. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. Ring steken per tilbury was een boeiend onderdeel van het programma. waarvan vanmorgen nog niet vast stond of het behouden kon worden, wonden aan het gelaat en een hersenschudding. Ook zij is in het Zeewegziekenhuis opgenomen evenals een mede-inzittende 32-jarige in woonster van Bovenkarspel, die snijwon- den aan de rechterhand en schaafwonden had en bovendien klaagde over pijn in de borst en een heup. De 52-jarige moeder van het meisje was met klachten over pijn in de borst ook naar het ziekenhuis vervoerd, doch kon na onderzocht te zijn, naar haar woning terugkeren. Er waren aantrekkelijke prijzen te win nen, zodat het met de inschrijvingen, even voor de wedstrijden, hard werken werd voor administratie tevens jury op de boe renwagen die als hoofdkwartier fungeerde. In de morgenuren kwamen eerst de fiet sende ringstekers aan bod. Zestig jongens en meisjes kregen enkele malen een eer lijke kans. Ronny Burgerhout was de beste, gevolgd door Frans Bruins, Peter Duineveld, Peter Toen en John van Vliet. Nog veel meer meisjes hadden voor dit onderdeel ingeschreven. Betty van Weel- deren verzamelde de meeste punten. Na haar kwamen Winny van Praag, Ineke Hugzaad, Bernadette de Jong en Wilma de Rijk. Op het losse paard was Frans Looy de uitblinker. Ook heel goed, zodat zij in de prijzen vielen, deden het Chris Stegemeyer, Joop van Haastert, Hans Eelsing en Klaas Schipper. Er waren 21 ruiters. Negentien pony’s verschenen aan de start, die Nicky Hekke naar de overwin ning voerde. Na hem kwamen op de eind lijst Mary Jane van Ditmar, Jan Dijkman en Emmy van Breemen. De middagwedstrijden werden besloten met de tilbury’s, 45 in totaal. In de dames- afdeling werd kampioene Marga Stege meyer. Pauline van Roode, Karin Maar schalk en Marjo Kleist volgden. Ruud Klein won in de herengroep; 2. Gerard van Roode; 3. Jan Maarschalk; 4. Jan Duineveld. Tegen de 83 brommers, die na zeven uur ’s avonds op de baan daverden, had de geluidswagen geen enkele kans; zelfs het schone „Glory, Glory, Glory” werd mee dogenloos overstemd. Keizer aller brommers werd Dirk Keizer; Jan Duineveld en Loes de Loor kwamen bescheiden achter hem aan. De voorbereidingen voor de grote jaar markt zijn in volle gang. Die wordt vrij dag van half tien ’s morgens tot vijf uur in de middag gehouden, met een grote paarden- en pony-markt, een rommel markt zijn in volle gang. Die wordt vrij- concours voor standwerkers en oud-Hol- lands edelambacht. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 96, middel kabeljauw 98, zwarte middel kool- vis 69-49, grote leng 54. Per 50 kilogram: grote schelvis 57, grootmiddel en kleinmiddel schelvis 55, schelvis I 56-26, wijting 70-59, schar 63-45, gul I 90-52, gul II 64-38, gul III 46-25, grote schol 53-43, schol I 53-40, schol II 59-54, schol III 65-40, tarbot 310-110, griet 140- 69, makreel 30-14, haring 60-27, rode poon 188-90, bot 9-6.50, poon 42, kleine leng 22, zwarte koolvis I 31-22, zwarte koolvis II 17-16, witte koolvis I 67. VELSEN-NOORD. Tijdens een be zoek aan een woning aan de Gildenlaan heeft een insluiper de spaarpotten van de kinderen des huizes inhoudende in to taal f 17 leeggemaakt en is weer ver dwenen. Daar nergens een slot verbro ken is of raam of deur geforceerd, wordt aangenomen, dat de dader via een niet goed afgesloten deur naar binnen is ge komen. Het ongeval had plaats omstreeks tien voor negen dinsdagavond. Over de Ka naaldijk reed in westelijke richting, een kleine vrachtauto bestuurd door een 24- jarige in Bovenkarspel woonachtige hove nier, die drie inzittenden als passagiers had. Plotseling zag hij vanaf de tegenover gestelde richting een personenauto nade ren, waarvan de bestuurder al slingerend de gehele wegbreedte nodig had. Toen de personenauto op de linker weghelft reed, recht op de vrachtauto afkomend, stuur de de man uit Bovenkarspel naar links. Op datzelfde moment week de bestuurder van de personenauto, ee 25-jarige classifi ceerder uit Haarlem, eveneens uit, zodat de beide voertuigen toch frontaal met el kaar in botsing kwamen. De classificeer der liep een hechtwond boven het linker oog op. Na in het Zeewegziekenhuis behandeld te zijn is hij direct naar het hoofdgebouw van politie overgebracht en daar ingeslo ten. Naar de politie mededeelde zal pro ces verbaal tegen hem worden opgemaakt wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld en het rijden on der invloed. Zijn rijbewijs is ingevor derd. voor uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN. PLEIN 1945-4 - IJMUIDEN Telefoon 1 65 51 -0 2550 IJMUIDEN. In IJmuiden werden dinsdag de volgende besommingen ge maakt: KW 74 16.400, 117 8.390, 124 23.100, 141 11.000, 159 630, 109 1.120, 177 1.500, VL 115 16.180, TX 2 2.200, 19 8.900, 24 720, 38 1.450, EH 7 1.890, HD 125 8.700, UK 4 4.100, 18 2.070, 47 2.540, 147 1.670, 148 3.900, UK 215 2.500, 245 1.980, VD 6 2.360, 9 2.770, 15 2.700, 19 2.400, 24 4.300, 25 1.880, 44 1.290, 46 2.700, 89 3.040, 115 2.550, WR 1 3.300, 71 2.980, 136 3.400, 137 2.300, IJM 8 4.900, 23 2.750, ZL 6 2.360. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door 28 vaartuigen aangevoerd: 2507 kis ten vis en 7900 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 412 kisten schelvis, 38 kisten wijting, 397 kisten gul en kabeljauw, 1190 kisten koolvis, 80 kisten makreel, 295 kis ten schol en 95 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 8.30-7.61, grote tong 7.73-7.46, groot middel tong 7.95-7.38, kleinmiddel tong 8.64 -7.82, tong I 8.30-7.33, tong II 5.29-5.05, zalm 7.29. en is I P ON in °Pen enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5