n Helsinki Hellingen aangepast aan gewicht paarden Hartmut Weiss bekende te zijn omgekocht door Arminia Beidschat weer in genade aangenomen HAARLEM D.W.S. HILVERSUMSE DRAVERSBAAN MET[ VERHOOGDE BOCHTEN SUPERSNEL Michels bij Barcelona met applaus ingehaald Frank Nusse de jongste tienkamper in Euwe schaakt met computer ATLEET DIE KAN RELATIVEREN Duitser Woite Evert Schneider Mars besloot traint voor NK nog niet Vollebregt leidt in de soloklasse Okker en Laver uitgeschakeld Zwemkampioene Karen Moras Sabotagecomplot Pan-Amerikaanse Spelen Colombia verdronk bijna kampioen bij Olympia jollen iOS' 9 ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1971 (Van onze sportredactie) '*V**W***WWWVWVWWWWWWVWWVWWWVV1AIWVVVVWVVVVWVWVVVWWVWVVIWVWVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWV (Van onze sportredactie) bouwde. Onder omstandigheden Peter (Van onze honkbalmedewerker) ADVERTENTIE de Binnenkort zullen de dravers snelle tijden kunnen maken op Hilversum- se baan. STUTTGART. De nu voor de Stutt- garter Kickers uitkomende vroegere con- tractspeler van de VfB Stuttgart, Hartmut Weiss, heeft bekend, dat de omkoopver- klaringen van zijn vroegere teamgenoot Hans Arnold juist ztfn. Arnold, Weiss en Hans Eisele zouden elke 15.000 mark van Arminia Bielefeld ontvangen hebben voor manipulaties in het duel tegen VfB Stutt gart (uitslag 1-0 voor Arminia). ZEILEN. Tot voorzitter van de intema- eionale Olympiajollenorganisatie is geko zen de Nederlander Wiebe Beekhoff. Hij volgt de Zwitser Max Baltis op. is ver idden t was ingen ad te Karen Moras herstelde zich snel en ver telde dat zij dacht last te hebben van een opkomende verkoudheid. Later op de dag nam zij ook weer deel aan andere num mers, maar zij bleef ver beneden haar normale prestatiepeil. Tenslotte heeft Herman grote verdiensten voor Haarlem Nicols. Ik wil echter duide- De K.N.A.U. heeft drie tienkampers afgevaardigd naar de Europese kam pioenschappen. Voor Ed de Noorlander (26 jaar) en Hans Smeman (28 jaar) is er betrekkelijk weinig perspectief, vooral met het oog op de Olympische spelen volgend jaar. Frank Nusse is geladen voor Helsin ki. Hij zegt alle reden te hebben om als eerste Nederlander te willen eindi gen. Toch ontbreekt bij hem een fana tisme zoals Hans Smeman wel bezit. Hij beziet de kansen in Helsinki zeer nuchter en kijkt vooruit. „Ik zal natuur lijk ontzettend mijn best doen, maar in feite is dit reisje alleen maar mee genomen. Ik had er nauwelijks op ge rekend”. sub- naar van ;ten- zie- time aar- ren- als 6-4 Na de zwaar bevochten zege op het Londense CHARLTON belooft ook deze laatste oefenwedstrijd tegen een der oude rivalen uit de Eredivisie het bewijs te zullen leveren, dat de roodbroeken voor het nieuwe seizoen over een A-selectie beschikken die in staat moet worden geacht zich opnieuw een weg naar de top te banen. Neem een, dit jaar bijzonder voordelige seizoenkaart: geldig voor twintig thuis wedstrijden van het eerste en voor zeventien wedstrijden van het veelbelovende B-elftal imen- andse keer wor- ■t mi- Maat- i het ilitiek van or de i het ver ven nen, ran- een iten tar- i af nen de laai leer de aad lijk ank om ud- sy- ;ri- ars nse ant en. lar sk iën net an in lat de le- af- >r- let ud n- >n. ip, de en de ■-Ka- ineer groot taten 1 en gt de sland zerk- leen- Pa- ig in ti en sort. De wedstrijd wordt vergroot op een demonstratiebord weergegeven. Dr. Euwe geeft tijdens de partij een toelichting. De bijdrage, die de schaakgrootmeester aan de ontwikkeling van de informatica heeft geleverd, zal blijvend gestalte krijgen door de stichting van een dr. Max Euwe-fonds. Dit zal veelbelovende informatica-deskun- digen in staat stellen speciale studie-op- drachten te verrichten en studiereizen te maken. Uit het fonds worden voorts prij zen beschikbaar gesteld voor uitzonderlijke prestaties in het vakgebied. DUSSELDORP Oud Tour-winnaar Felice Gimondi is op de terugweg van een criterium in Grado op de fiets door een auto aangereden. Gimondi liep hierbij lichte verwondingen op en kon na behan deling in een ziekenhuis zijn weg vervol gen. Het criterium werd gewonnen door de Belgische combinatie Merckx-Sercu met 26 punten voor Gimondi-Zandegu (24) en Bitossi-Zilioli (23). HILVERSUM. De Hilversumse draversbaan wordt de Nürnburgring voor paarden, zeggen de kenners enigszins gekscherend. Maar er zit wel degelijk een grond van waarheid in. Bochten van 19 m breedte krij gen een dermate vloeiend verloop, dat de dravers na 5 oktober, wanneer de baan officieus wordt geopend (al thans als alles meezit) zonder vaart te verminderen de bochten kunnen nemen. Nog nergens ter wereld zal men een baan kunnen vinden, die zo veel snelheid kan garanderen als in Hilversum. lijk stellen dat alle initiatieven van Her man zelf zijn uitgegaan”. Beidschat zit dus in beide wedstrijden op de bank. Of liever gezegd, hij zal beide wedstrijden zorgen dat hij „opgewarmd” is om zijn jonge clubgenoten Leurs en Beenders eventueel b ij te staan. Voor Nicols-voorzitter Co Maas was de omme zwaai in deze zaak aanleiding om na vijf maanden weer te bedanken. „Niet om Herman. Ik heb helemaal geen hekel aan die jongen. Het beleid in deze zaak was voor mij de druppel die de emmer deed overlopen. Haarlem Nicols was veel min der professioneel dan ik mij had voorge steld of liever gezegd, dan de club zich aan mij had voorgedaan. Mijn bedanken is definitief: er waren te veel verschillen in inzicht”. Haarlem Nicols in het veld weer com pleet, bestuurlijk gezien incompleet. Oud- voorzitter Theo Ederveen vijf maanden tevoren weggezonden omdat hij te weinig professioneel zou zijn was één van de eersten die bereid was om in te springen. „Niet om Maas terug te halen. Die zag je nooit tijdens het seizoen. Door een tele foontje van een sportjournalist van Haar lems Dagblad kwam ik te weten dat het met sponsor Skoll spaak dreigde te lopen. We hebben in de loop van de jaren te veel opgebouwd om dat nu in de steek te laten. Het liep dit jaar niet lekker en dat moet op de kortst mogelijke termijn ver anderd worden. Ik ben bereid om daaraan mee te helpen.” als te I aarde- ervan- of de an de erkne- ms en of het gde is et be- ■lid er idheid t-geno- m het i pre- nmers >edrijf I Zelfs l met ai» in I Maar van eminent belang voor de kij kers is de mate van verlichting. De faam die de baan al heeft, zal waarschijnlijk nog groter worden. Brede lichtbanen zul len vanuit schijnwerpes, opgehangen aan de onderzijde van de tribuneluifel, over het rechte stuk van de finish strijken. In de bochten en aan de overzijde komen al leen aan de binnenzijde lichtmasten. Alleen de romp van het trobune-, toto- en restaurantgebouw van de draversbaan Hilversum staat thans nog overeind. Het gehele interieur is aan de vernieuwings drang onderhevig. Aan het comfort van de kijkers wordt al het mogelijke gedaan. Binnen het ge bouw komt een amafitheatergewijze ge bouwde tribune van 600 plaatsen, die voor zien wordt van kuipstoeltjes, onder an dere ook gebruikt in het Feijenoordstadion. Deze zitcapaciteit wordt buiten aangevuld met twee rijen banken die over de volle lengte van het gebouw worden aangebrach Eigenlijk nog te weinig voor de 4.000 tot 5.000 paardenliefhebbers, die op hoogtij dagen worden verwacht. Omdat er ge streefd wordt naar een groter publiek, be staat er een plan binnen afzienbare tijd te beginnen met de bouw van een tribu- negebouw annex tweede totohal. bezit heeft. Dit weekeinde zal de DFB zich beraden over verdere stappen in dit gloednieuwe omkoopschandaal. Het is mo gelijk, dat Weiss voor de nederlaag van Stuttgart in Bielefeld nog een extra-pre- mie van 10.000 mark heeft ontvangen. Dit geld zou hem door een „bemiddelaar” enige dagen na het duel zijn overhandigd. Volgens de voorzitter van de Stuttgarter Kickers, Walter Queissner, bekende Weiss, omdat Arnold had verklaard, de volledige verantwoordelijkheid voor de manipula ties op zich te nemen. De vereniging Stuttgarter Kickers heeft Weiss direct op non-actief gesteld. Zijn salaris wordt ingehouden. Queissner kon digde aan, dat zijn vereniging volledig schadeloos gesteld wenst te worden, voor de 40.000 mark, die men voor Weiss heeft betaald. De VfB Stuttgart heeft inmiddels ver klaard, de transfersommen die men voor Weiss (van Stuttgarter Kickers) en Eisele (van Alpine Donawitz) heeft getoucheerd, niet terug te betalen. AMSTERDAM. „Een beer zal ik nooit worden”, zegt Frank Nusse. Hij is met zijn 18 jaar de jongste tienkam per die in Helsinki aan de Europese at- letiekkampioenschappen gaat deelne men. Tot zjjn dertiende jaar enthou siast voetballer bij het Amsterdamse V.V.A. wordt hij nu beschouwd als het meest belovende talent op de nationale „atletiekarme” bodem. Een vrolijke Amsterdammer met lange, rode krul len en een opvallend vermogen tot rela tivering. De topsport is niet „zijn al les”, maar wel een zeer bevredigende hobby, die door grote verstandelijke be gaafdheid nu nog juist te combineren valt met de zware studie medicijnen. het gezicht naar de baan gewend, dus dwars zittend op de rijrichting, hoeven de juryleden niets van wat er op de baan ge beurt aan hun aandacht te laten ontsnap pen. Via een omroepinstallatie kunnen zij direct de pikeur waarschuwen als hij uit de baan moet. Andere gebruiker van het weggetje kan een tv-opnamewagen zijn. Draversbaan Hilversum, na veel ver wikkelingen om Mereveld, in Utrecht, aan gewezen als het draverscentrum van ons land, zal primair winterbaan zijn. Door de vernieuwing van de baan zal er geen spra ke meer zijn van opdooi, grote plassen, modder en een hobbelig oppervlak in de wintermaanden. CALI. De Colombiaanse autoriteiten hebben een complot ontdekt om de pan- Amerikaanse spelen in Cali te saboteren. Er zijn veertien personen gearresteerd, die tot een extremistische groepering zou den behoren. Het plan was o.m. om een staking van de koks uit te roepen, zodat de ravitail- lering van de ruim 4000 atleten in gevaar zou komen. 4 PAARDESPORT. De Westduitse ruiter- equipe heeft in het OHIO in Dublin de landenbeker gewonnen. De Westduitsers werden eerste met 33*/< fout, vlak voor Groot-Brittannië met 33Vz- WIELRENNEN. Serge Guillaume heeft de 22e etappe van de ronde van Portugal gewonnen. Hij versloeg in de sprint de Portugezen Pereira en Rocha. HAARLEM. Herman Beidschat is weer in genade aangenomen bij Haarlem Nicols dat vanmiddag en morgenmiddag de routinier in reliëf zal houden. Nicols- voorzitter Maas bedankte mede daardoor voor de verdere eer. Aan de vooravond van de belangrijkste dubbele wedstrijd van het jaar kwam deze verrassende wen ding nadat Nicols-manager Venema ons woensdagavond nog met de hand op het hart verzekerd had dat Beidschat niet zou meespelen. BROOKLINE (AP) Tom Okker is vrijdag in de kwartfinales van het be- roeps-tennistoernooi te Longwood met 6-4 4-6 6-4 uitgeschakeld door de Zuidafri- kaan Cliff Drysdale. Nog verrassender was de 1-6 6-4 7-6 nederlaag die de Australiër Rod Laver leed tegen Okkers dubbelpartner, Amerikaan Marty Riessen. De Australiër John Newcombe, nummer één geplaatst, won met 7-5 van zijn landgenoot John Alexander. SYDNEY. Karen Moras, wereldre- cordhoudster op de 800 meter vrije slag, heeft bij de 100 meter rugslag van de winterkampioenschappen van Nieuw Zuid Wales in Sydney de finish niet gehaald. In een 25-meterbad te Sydney verdween zij enkele meters voor de finish plotse ling onder water. Enkele andere zwem sters. die achter lagen bij Karen Moras, brachten haar weer boven water en hiel pen haar, bijna buiten bewustzijn, op de kant. DELFT. Schaakgrootmeester prof. dr. Max Euwe speelt zaterdag 25 september ter gelegenheid van zijn zeventigste ver jaardag een schaakwedstrijd tegen een computer, die wordt opgesteld in de aula van de Technische Hogeschool van Delft. Dit gebeurt tijdens een bijeenkomst, die wordt georganiseerd door de stichting het Nederlands studiecentrum voor informati ca en het genootschap voor automatise ring. Verscheidene sprekers zullen over het door prof. Euwe gekozen onderwerp, ge titeld „vraagstukken met betrekking tot het onderwijs in de informatica” inleidingen houden. ..„.„.JU. Deze woorden konden zij onmiddellijk in daden omzetten, want Michels ging hen meteen voor in een uurlange training on der de brandende zon die alle deelnemers zichtbaar uitgeput liet. De vakantieluiheid moest er nog uitkomen, en Michels ver zekerde dat de training „zo hard als mar mer” zou zijn. Om te beginnen heeft hij besloten om de spelers te onttrekken aan de invloed van het supporterslegioen, die hun jongetjes maar het liefst in de watten zouden leggen. Michels vertrok met de twintig man waaruit hij zijn eerste elftal kan samenstellen naar het berg plaatsje Olot aan de voet van de Pyrenee- en op 130 km afstand van Barcelona. „Zo kunnen wij een directer kontakt tussen trainer en spelers bereiken en ongestoord trainen”, zo verklaarde Michels. Hans Kindermann, voorzitter van de controlecommissie van de Duitse voetbal bond (DFB), heeft meegedeeld, dat hij een schriftelijke bekentenis van Weiss in zijn In Helsinki zal Frank Nusse tussen de kampioen van Athene (Joachim Kirst), Rudiger Demmig, de Zweed Lennart Hedmark, Kurt Bendlin en vele anderen niet opvallen door prestaties, wel door jeugd en verschijning. Vernieuwing van de draversbaan, vernieuwing van het koersprogramma. Dat zjjn de twee verbeteringen van het drafcentrum van Nederland in Hilversum. Door de verbreding van de baan in de bochten, zullen in het vervolg autostarts met acht a negen paarden mogeljjk zjjn, een Internationaal gezien aantrekkelijk aantal. Het valt aan te nemen dat buitenlandse paarden meer dan nu op de baan zullen verschenen, aangezien een verbetering van het prijzengeld te verwachten is, dankzij (alweer te verwachten) toename van het publiek. De grote koersen van Mereveld, de grote Fokkersprijs, het mjjlrecord, de dierge neeskundige dag op Hemelvaartsdag, zullen naar Hilversum verhuizen. Door uitbrei ding zal het koersprogramma uit 80 meetings per jaar bestaan, een toename die voor al in de zomer geëffectueerd moet worden. Maar het is lang niet onmogelijk dat bin nen enige seizoenen het aantal meetings op 90 zal zjjn gebracht. Het totosysteem blijft half automatisch, half met dc hand bediend, met inschakeling van een computer. Wel staat op het programma tot algehele automatisering te komen. In de plannen staat opgenomen een centrale computer voor alle totolisators in ons land. werd door de Barcelonezen, die van hem weinig minder dan wonderen verwachten, met een groot applaus begroet. Voorzitter Agustine Montal stelde hem officieel voor aan de spelers (die hij natuurlijk allang kende) en Michels hield daarna in zjjn ge broken, maar toch voor een beginneling opvallend goed verstaanbaar Spaans een kort toespraakje. De ex-Ajaxman leende van eeuwige rivaal Fejjenoord het motto „geen woorden maar daden” en verzekerde dat als de daden maar over de brug kwa men, het elftal onder zjjn hoede alle be nodigde overwinningen zou kunnen beha len. De aanvoerder van het elftal verdedi ger Rife, beloofde in zijn antwoord dat de jongens echt hun best zouden doen. (Van onze redacteur in Spanje) BARCELONA. Deze week vond in het enorme stadion van FC Barcelona, onder de belangstelling van meerdere duizenden Catalaanse supporters, de officiëlea voor stelling van het elftal en de kennismaking met de nieuwe trainer Rinus Michels plaats. De Amsterdamse ex-Ajax-trainer OSNABRüCK. De Westduitser Uwe Woite heeft het Europees kampioenschap Olympiajollen, dat op een meer nabij Osna- brück is verzeild, veroverd. Woite werd met grote voorsprong eerste dank zij vier eerste plaatsen, een tweede en een derde. Ook het zilver en het brons was voor Westduitsers: respectievelijk Manfred Braun en Nils Schliecker. Beste Neder lander in het eindklassement was Jan Wolt huis uit Hoogezang op de elfde plaats. Twaalfde werd Felix Reneman uit Gronin gen, vijftiende Kees van Tongeren uit Warmond. Zondagavond half zeven als spectaculair sluitstuk van de succesvolle voorbereiding op de komende monstercompetitie Als nieuwe trainer werd intussen door de FC Neurenberg de 58-jarige Fritz Langner gecontracteerd, die bij Borussia Mönchengladbach, Schalke ’04. Werder Bremen en tenslotte de FvL Osnabrück een goede reputatie als oefenmeester op- Het zijn voor Evert Schneider, de eer ste „echte” partijen, sinds de competitie omstreeks half mei afliep. In de tussenlig gende maanden heeft hij zich zoveel mo gelijk in conditie gehouden met veldlopen en oefeningen tegen het tennismuurtje. De ze wijze Van voorbereiding wijkt niet veel af van verleden jaar en 1969, toen Schneider voor de derde en vierde maal doordrong tot de finale van het Nederlands kampioenschap zonder overigens de titel te winnen. De voor de komende strijd als derde geplaatste Haagse Rotterdammer (achter Hemmes en Hordijk) won gister avond met 6-1 6-2 van de veelvoudige Hamburgse oud-kampioen Werner Mertins. Van dezelfde speler verloor hij vorig jaar tijdens een indoor-toernooi. Schneider was uitstekend op dreef. Het kostte hem geen enkele moeite een zodanig hoog tempo te onderhouden, dat de gezette Duitser het niet kon bijhouden. „Naar mijn gevoel ging het leuk”, aldus Schneider. „Maar je weet natuurlijk nooit wat er gebeurt als jezelf onder druk wordt gezet”. DEN HAAG. Evert Schneider, de schrik van al degenen, die van tennis een neven- of zelfs hoofdberoep hebben ge maakt, is gisteren serieus begonnen met zijn voorbereiding op het Nederlands kam pioenschap, waarvan hij de titel de komen de week in zijn koffie-pauzes hoopt binnen te slepen. De in Rotterdam wonende 29- jarige jurist neemt deel aan het interna tionale clubtoernooi 1971, dat zijn vereni ging Leimonias dit weekeinde op Klein Zwitserland houdt. (Van onze sportredactie) HAARLEM Er is nog geen beslissing gevallen over de mede-sponsoring van Mars van een nieuwe Nederlandse wieler- profformatie. Mars verzocht Goudsmit- Hoff, waarmee men naast Karel I in ge sprek is, om uitstel van de toegezegde beslissing. Goudsmit had gevraagd nog deze week tot concrete feiten te komen, maar heeft Mars nu nog enkele dagen ruimte tot overleg gegeven. „We verwachten dat Hilversum de snel ste baan van Nederland krijgt, wellicht van heel Europa”, vertelde ons Kees Berg, public relations-man van de Neder landse Draf- en Rensport. „De bochten worden met een waterpas gemaakt, zo precies moet de helling zijn. De hellingen zijn aangepast aan het gemiddeld gewicht en snelheid van de dravers”. De ondergrond wordt opgebouwd uit ver schillende lagen lava, van groot naar klein. Met asfaltemulsies spuit men de ruimten dicht, zodat een stevige, poreuze massa wordt verkregen. De bovenlaag zal worden gevormd door een fijne soort lava en daarop komt een losse bovenlaag. De lengte van de baan blijft ongeveer gelijk: 940 meter. Wel was het noodzakelijk aan de overzijde van de baan 8 meter eike- hakhout en braakliggende grond te be trekken. Ofschoon er nog geen paard op de baan heeft gelopen, roemen de pikeurs al de bochten. Met verlangen zien ze uit naar de dag dat zij met onverminderde snel heid door de bochten van de baan kunnen scheuren. Het is niet alleen het wegdek en het verloop van de baan die in dravers- kringen voor opwinding zorgen, ook aan de afbakening wordt uiterste zorg besteed. Alleen in de bochten zullen nog glijplan- ken langs de zomen worden aangebracht, terwijl op het rechte stuk voor de tribu ne waar het vaak een gevaarlijk ge drang is een betonnen goot voor de af scheiding van baan en middenterrein zal zorgen. Aangezien hier ook de lichtmas ten zijn verdwenen, kan een paard in nood zonder gevaar naar links uitwijken. Aan de binnenzijde van de draversbaan ligt al een asfaltweggetje. Precies breed genoeg voor een auto. Deze nog te bouwen wagen zal nieuw zijn voor de Nederland se draversbanen. Op Duitse banen bijvoor beeld is een auto met daarin of daarop de wedstrijdjury, een bekend gezicht. Met mysterieuze heeft de Joegoslavische trainer Prvofla „Boba” Mihailovic (50 jaar) tien dagen voor het begin van het nieuwe seizoen, FC Neurenberg (kampioen van de Regio- nalliga-Süd) in de steek gelaten. Hij was precies vier weken in dienst van deze club. vierde tienkamp van dit jaar. Daarmee komt hij op een redelijk gemiddelde. De zoveelste verbetering van het jeugd- record zit er dik in. Als zijn beste pres taties opgeteld worden, komt hij bijna tot 7600 punten. Dat aantal vormt wel iswaar nog geen vergelijking met het wereldrecord van Bill Toomey (VS, 8417 punten) en de Europese toppres tatie van de Westduitser Kurt Bendlin (8319 punten), een bedreiging voor het nationale record, dat sinds 1964 op naam staat van Eef Kamerbeek (7632 punten) vormt het totaal van Nusse zeker. ENKHUIZEN. De omstandigheden waren gisteren op de derde dag van het open Nederlands kampioenschap in de solo klasse, dat op het Ijsselmeer bij Enkhuizen wordt gevaren, zeer wisselvallig. In de ochtenduren stond er een harde bries, na de middag, toen de vijfde race werd ge zeild, was het uitgesproken licht weer. De uitslagen zijn: Vierde race: 1. Dik Coster, 2. Vollebregt, 3. Paul de Jonge van Elle- meet, 4. Paul Kaan, 5. Richard Lovett (GB). Vijfde race: 1. Paul Kaan, 2. Rob van Helvert, 3. Chiel de Weers, 4. Hans Tim mermans, 5. Dik Coster. Algemeen klassement na vijf races (het slechtste resultaat is al afgetrokken): 1. Vollebregt 9 pnt., 2. Coster 11,4 pnt, 3. De Jonge van Ellemeet 14,4 pnt, 4. Kaan 28 pnt, 5. Lovett 34 pnt. De vijfde race in de Soloweek, die ge lijktijdig wordt gehouden, had tot uitslag: 1. Richard Smith, 2. Kees de Kat, 3. Ge rard Engels. Leider in het klassement is hier Arie Brür gebleven. ie-Ka- igering gezegd ininger et Ka an de Zaken) I odanig ie uit- I >r het I Gevraagd naar de plotselinge omme zwaai, zei Venema: „Herman Beidschat heeft aan het bestuur en de spelers een excuus-brief geschreven voor de denigre rende opmerkingen die hij in zijn „eigen” rubriek had „geschreven”. Niet aan ons, de leiding van het team (Venema en Tromp). Daarom wilden wij hem niet opstellen. Donderdagavond heeft echter een gesprek plaats gehad tussen Herman Beidschat en ons en naar aanleiding daar van hebben wij besloten om hem alsnog tot de ploeg toe te laten. Herman was helemaal kapot van hetgeen „zijn” arti keltje had aangericht. Omdat de andere jongens hem weer graag bij de ploeg hadden, zijn we van mening veranderd. Met vermaarde tienkampers als Bend lin, Kirst of Demmig heeft Frank Nus se weinig gemeen. Voor een beoefe naar van het zwaarste onderdeel van de atletiek is de Amsterdammer bepaald rank gebouwd. Zijn souplesse is bedui dend groter dan zijn kracht. Misschien is hij meer het type van een 400 meter hordenloper, maar door een enorm be wegingsgevoel heeft hij vrijwel van het begin af belangstelling gehad voor de veelzijdigheid van de tienkamp. Toch begint Frnk Nusse als loper. In een oliebollenwedstrijd, georgani seerd door A.A.C. bij de D-junioren ver beterde hij alle bestaande records, als senior presteerde hij hetzelfde. In die tijd liep hij een sterke 800 meter (1.58.6) Hij won zelfs eenmaal de AVRO-cross. Onder leiding van Wil Westphal ging Frank zich voorbereiden op de eerste of ficiële Europese jeugdkampioenschap pen, die vorig jaar in Parijs werden gehouden. Een driewekelijkse gewicht- training deed hem in kracht toenemen. Hij verraste in de Franse hoofdstad iedereen door als jongste deelnemer een bronzen plak mee naar huis te nemen. Achter de Rus Alexander Bliniaev (7632 punten) en de Westduitser Eber hardt Stroot (7584 punten) bleek Frank Nusse goed voor een derde plaats. Met slechts twee punten sloeg hij de Oos tenrijker Josef Zeilbauer, die 7127 pun ten verzamelde. Dit jaar echter moest Nusse tijdens de zeslandenontmoeting in Brussel zijn meerdere erkennen in de oudere Zeilbauer. Nusse maakte een persoonlijk record (7148 punten), Zeil bauer kwam tot 7290 punten. De jeugd van Frank Nusse vormde een excuus. Een tienkamper komt pas omstreeks zijn 25ste jaar tot zijn beste prestaties en Zeilbauer zat er veel dichter bij. Brons op de Europese kampioenschap pen beloofde het een en ander. Dit sei zoen schijnt de eerste stap naar defi nitief succes gezet. Op Papendal over schreed Frank Nusse de limiet voor Hel sinki (7400 punten) met 48 punten. In de Finse hoofdstad begint hij aan zijn Voorzitter Schater van de FC verklaar de, dat Mihailovic woensdag Neurenberg al had verlaten. In een brief, die de Joegoslaaf had achtergelaten, gaf hij per soonlijke motieven (een zoon, die ziek zou zijn) als reden voor zijn vertrek op.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9