Mgr. Th. Zwartkruis wijdde Ton Cassee tot priester ^sportliug spsrcjnode Oude Mekog wordt gesloopt voetbal schoenen Qsporthuis sports mode Oukl, SF zaalsport- schoenen trainings pakken 1 „Schulpen-Meerweiden” actief ook buiten Velsen Dievengilde weer actief Autodieven Dat is uit het leven gegrepen BON v :S.‘ A Gevaarlijke helmbrand Agent geslagen in Santpoort Karwei duurt bijna jaar wl aangehouden 1S Drumband wordt IN DE VISHAL I Havenberichten werkzaam Bestemmingsplan L. v. Deyssellaan in Driehuis IJmuider Courant IN H. LAURENTIUSKERK TE HEEMSKERK verzorger ziekenhuis Tijdelijk als geestelijk Motor tegen auto in Velsen-Noord Kunstgeraamte lag in plantsoen I I I I I I I I l veel gevraagd Hii W' A Kr 5 B, I I I I I I I MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 IJMUIDER COURANT Kort IJmondnieuws Is 7 Bezorg mij 14 dagen gratis de IJmuider Courant Ij r; t 4 '7 ^*x Oukli j (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Nauwelijks is de vakantieperiode voor velen ten einde of de drumband „Schulpen- Meerweiden” uit Velsen-Noord is al weer volop actief. Vorige week maan dag heeft het bestuur ervoor gezorgd, dat de zieke opvarenden van het m.s. „Henri Dunant” in Ijmuiden een muzikale begroeting kregen. Kerkdijk nieuws u Ti® WbW fcgb f <1 (Van een onzer verslaggevers) van r e 5 1 t )van een onzer verslaggevers) trZ 1 1 1 1 Naam Adres te Daarna kunt u mij noteren als iN I I 1 1 i i ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In een sober, maar smaakvol versierde H. Laurentiuskerk is zaterdagavond onder grote belangstelling de parochiaan Ton Cassee tot priester ge wijd door mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis, bisschop van Haarlem. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet, toen de wijdeling, begeleid door mgr. Zwartkruis, pastoor M. G. van Stijn en pater Ed Hoilink binnentrad. Onder de vele aanwezigen merkten wjj onder meer op burgemeester en mevrouw Nielen, wet houder H. J. M. Roozen en zjjn echtgenote, wethouder G. J. Petersen, vertegenwoor digers van het onderwyzerskorps uit het openbaar en bijzonder onderwijs en een groot aantal afgevaardigden van vereni gingen en organisaties. maandabonnee f 6.90 kwartaalabonnee t 20.10 Doorhalen wat niet verlangd wordt. „Die idioot droomt dag en nacht over de uitvinding van een rijtuig dat zich zonder paard voortbeweegt Hij zou evengoed kunnen proberen naar de maan te vliegen.’” Antwoornummer 47 IJmuiden 1 i VELSEN. Tot 10 september ligt het stadhuis van Velsen het ontwerp het zogenoemde bestemmingsplan met het s de be- Maatschappij tot Exploitatie van Kooks- ovengassen een nieuwe ammoniakfabriek in bedrijf heeft genomen, is de oude fa- brieksinstallatie overbodig geworden. En bovendienmen kan best wat ruimte gebruiken bij Hoogovens. priester te feliciteren. De gelukwensen gingen in de meeste gevallen vergezeld van geschenken. Met ingang van heden neemt de pas ge wijde priester de taak van rector Willems als geestelijk verzorger in het St. Jozef- ziekenhuis tijdelijk over. Na de vakantie van rector Willems zal mgr. Zwartkruis de jonge priester vermoedelijk zijn nieuwe standplaats zo spoedig mogelijk aanwijzen. Baldadigheid. In de openbare lagere school „De Wiekslag” aan de De Visser- straat hebben kinderen uit baldadigheid enkele vernielingen aangericht. Onder meer is een ruit ingegooid, drie dozen leermiddelen vernietigd en een brandblu- sapparaat leeg gespoten. Ongeval. Op de Marquettelaan is zoda- gavond omstreeks negen uur een brom fietser door onbekende oorzaak ten val gekomen. De man is met een hoofdwond per ambulance naar het St. Jozetzieken- huis gebracht. e t F B e t e QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij: i. e e 1 t 1 e i i i i t De wereld dankt haar vooruitgang aan de enkelingen, maar niet iedereen hoeft een genie te zijn. Wel ligt het binnen ieders bereik, op de hoogte te blijven van wat zich in de samenleving afspeelt. Een goede, alzijdige informatie over al het nieuwe in stad, streek, land en wereld, vindt u in de IJMUIDER COURANT. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Branders, mokers en hijs kranen komen er aan de Ingen Houszweg op het Hoogoventerrein aan te pas om de oude Mekogfabrieken te slopen. Sinds de ir i. ADVERTENTIE ADVERTENTIE VELSEN. Het dievengilde heeft zich in het weekeinde druk bezig gehouden binnen onze gemeentegrenzen. Verschei dene aanmeldingen van inbraken en ont vreemdingen kwamen bij het politiebu reau binnen. l^kennemerlaan 94 «Mi kennemerlaan 94 marktpleingalerij ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Een 20-jarige Vel- senaar is met zijn motorrijwiel zaterdag middag op de Wijkerstraatweg achter op een personenauto gereden, welke even te voren een parkeerhaven langs de kant van de weg had verlaten. Op het moment, dat de automobilist wegreed was er geen verkeer achter hem. Kort daarna werd de auto aangereden Blijkens het politie rapport hebben omstanders getuigd, dat de motorrijder met vrij grote vaart door een onoverzichtelijke bocht was gereden en daardoor te laat de auto zou hebben opgemerkt. De zaak wordt verder onder zocht. Als gevolg van de botsing kwam de mo torrijder ten val. De jongeman is met vermoedelijk een verbrijzelde hiel door de Ongevallendienst naar het Rode Kruiszie kenhuis in Beverwijk overgebracht. de feestweek. Mars en „stilstaande mars’ in de Hoofdstraat, met Mary Koopman als tamboer-maitre, werden onder gorot en thousiasme van het publiek uitgevoerd. Terug in Velsen-Noord was er voor de muzikanten nauwelijks gelegenheid voor een hapje; in vijftien personenauto’s werd voor een muzikaal evenement naar het caravankamp „De Woude” bij Akersloot gereden, waar men het seizoen op een originele manier wilde afsluiten. Mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis legt de wijdeling Ton Cassee als onderdeel van de priesterwijding de hand op. De in de kerk aanwezige priesters heb ben zich aan weerskanten van de bis- z schop opgesteld. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 50 kisten schelvis, 30 kisten en 100 kleine kisten wijting, 900 kisten gul en kabeljauw, 100 kleine kisten makreel, 250 kisten schol, 50 kisten varia, 500 stijve kabeljauwen en 2300 kilogram tong. in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar i Zaterdag aangekomen in Ijmuiden: Willmary, Hull; Tor Anglia, Immingham; Delphina, Mon rovia; Zaanborg, Halmstadt; Hamis, Flix_ borough; Oktyabrskaya Revolutzya, Antwerpen; Horst H, Somaes; Mithras, Bremen; Apollo 1, Umuiden, Ipswich; Hondsbosch, Zaandam, A- mons; Hermes en Danzig met sleep Transhawai, Bremerhaven; Bodil Schmidt, Bremen; Pro- vincia, Londen; Stirlingbrook, Zaandam. Ar changel; Kon-Tiki, Par; Jettie, Vaya; Calvijn, Little Hampton; Confit, Londen; Anmerland, Hamburg; Jantje Eppiena, Londen; Manuela, Rotterdam; Herbert Magavlay, Bremen; Tor Hollandia, Gothenburg, Notos, Hull; Femfield, Vlissingen; Ploiesti, Constanza, Centurity, Avon- mouth; Maersk Serven, Ijmuiden, Cont. Plat; Jan, Gothenburg; Hermine, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Herman Helene, Duisburg; Umuiden; Poolster, Antwer pen; Deptford, Londen; Martha Friesecke, U- muiden, Londen; Hunnau, Flixborough; Daisy, Dordrecht; Tor Anglia, Gothenburg; Gulf Dane, Kabinda; Apollo 1, IJmuiden, Ipswich; Hamis, Flixborough; Neutron, Umuiden, Londen; Rane, Rotterdam; Stadt Wolfsburg, Umuiden, Breken. Zondag aangekomen in Umuiden: Dan Fodio, Rotterdam; Barendsz., Duinkerken; Basalt, Flix borough; Berkelstroom, Velsen, Par; Kroonborg, Mantyluoto; Twebro, Umuiden, Denemarken; Helga S, Gothenburg; Remscheid, Antwerpen; Pioneer, Leith; Ruestrigen, Umuiden, Duinker ken; Klaziena, Umuiden, Colchester; Dania, Aarhus. Zondag vertrokken uit Umuiden: Malaga, Duinkerken; Bodil Schmidt, Flixborough; Ada Gortron, Napels; Tor Hollandia, Immingham; ijnstroom, Shoreham; Ammerland, Rotterdam; Manuela, Umuiden, Nantes. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). BEVERWIJK. Een vijftienjarige jon gen waarschuwde zondagmorgen de poli tie, dat er in het Willem Alexanderplant- soen een wit kunstgeraamte lag. Het ge raamte bleek te zijn gestolen uit de Oos- terwijkschool aan de Luxemburglaan. De inbraak moet zaterdagnacht zijn gepleegd. Behalve het geraamte, dat trouwens weer in de school hangt, werd er niets uit de school vermist. Wel zijn alle kasten en kamers doorzocht. 7. IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in Umuiden door 45 vaartuigen aange voerd: 6173 kisten en 962 kleine kisten vis, 3275 kabeljauwen en 23.500 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 560 kisten en 185 kleine kisten schelvis, 280 kisten en 502 kleine kisten wijting, 2440 kisten gul en kabeljauw, 700 kisten kool vis, 65 kisten haring, 55 kisten en 215 kleine kisten ma kreel, 1510 kisten schol, 58 kisten tarbot, 425 kisten en 60 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.157.33, grote tong 7.407.09, grootmid- del tong 7.386.73, kleinmiddeltong 7.38 7.09, tong I 7.38—6.79, tong II 4.44—3.92. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 110 88, middel kabeljauw 130108, zwarte middel koolvis 106—86, grote leng 90. Per 10 stuks: grote kabeljauw 100—65, middel kabeljauw 5440. Per 50 stuks: grote schelvis 52, groot - middel schelvis 40, kleinmiddel schelvis 45, schelvis I 61—31, gul I 57—51, gul II 53— 42, gul III 4535, grote schol 7354, schol I 73—56, schol II 66—54, schol III 54—45, schar 4319, wij ting 5441, haring 3733, makreel 37.6013.20, zwarte koolvis I 37 26. zwarte koolvis II 2216, witte koolvis I 30, kleine leng 25, tarbot 32390, griet 123—45, haai 6520, krab 2319, poon 32. Tussentijds worden ter gelegenheid van de collecteweek voor het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrijding ook nog enkele marsen en omgangen ge maakt. Pastoor Van Stijn richtte een kort woord van welkom tot mgr. Zwartkruis. Hierin zei hij onder andere er over ver heugd te zijn, dat deze priesterwijding nu in de eigen parochiekerk plaats vond. Tij dens de daarop volgende plechtigheid vroeg pastoor Van Stijn namens de pa rochiegemeenschap aan de bisschop Ton Cassee tot priester te wijden. Na enige liturgische gebeden en gezan gen brak voor de wijdeling het moment aan, dat hij door de handoplegging, de zalving en de bekleding met stol en ka zuifel tot het priesterambt werd toegelaten. Tijdens deze ceremonie betraden alle in de kerk aanwezige priesters het priester koor en stelden zich aan weerskanten van de bisschop op. In een aan de wijding voorafgaande toespraak zei mgr. Zwartkruis onder an dere tot de jonge wijdeling, dat de taak van een priester offers van diens hele persoon vraagt, maar daarnaast ook veel vreugde door het zichzelf geven aan de mensen. Deze vreugde zou volgens de bis schop vaak veel groter zijn dan alle zor gen. „Blijf trouw aan de diepste opdracht en inspiratie van je priesterschap. Tracht je priesterlijke taak steeds dieper te ver staan. Leer te luisteren en zet je hart wijd open voor de noden van anderen”, aldus mgr. Zwartkruis tot de neomist. In zijn slotwoord na de wijding stelde de bis schop de 43 jaar geleden gestorven pastoor Ariëns aan de jonge priester ten voor beeld: bescheiden, nederig, voor alles man van God en toch één met de gelovigen. Na de plechtigheid bracht het fanfare- en tamboerkorps St. Caecilia buiten het kerkgebouw een serenade. Tot besluit gaf de jonge priester alle aanwezigen de zegen. De eerste H. Mis van de jonge priester werd een concelebratie op zondagmorgen met assistentie van pastoor A. van Zijp, pastoor M. C. van Stijn, rector J. Willems, kapelaan J. Alleman, pater M. de Bakker en pater Ed Hoilink. In een predikatie be lichtte rector Willems het doel van het Het ging hier wel op ongewone wijze toe: de muzikanten werden in twee motor- prauwen geladen, onder grote belangstel ling zowel aan de kant als op het water. Al musicerend werd rond het eiland ge trokken. In een weiland op het eiland kregen de kampeerders nog een muzikale mars en een leuke show te beleven. Een en ander viel geweldig in de smaak. De jeug- digde muzikanten werden dan ook royaal onthaald, evenals hun bestuur, dat zich mede kon verheugen op het geweldige succes. Eerst zaterdagavond tegen halftien keerde Schulpen-Meerweiden voldaan naar Velsen-Noord terug. Op 22 augustus wordt deelgenomen aan een groot internationaal concours van „Fortissimo” in Utrecht en op 4 september wordt aan het bloemencorso van Aalsmeer muzikale medewerking verleend. Zaterdag 11 september is er een conours van de Harmonie „De Adelaar” in Weesp, waarbij „Schulpen-Meerweiden” niet ont breekt en op 19 september volgt deelname aan het jaarlijkse Jordaanfeest van „De Palm” in Amsterdam. Ruimte, welke onder meer noodzakelijk is om de nieuwe fabriek beter bereikbaar te maken en tevens meer tot haar recht te doen komen. Thans wordt de apparatuur in en om het pompengebouw gesloopt door mannen, die ervaring op dit gebied hebben, terwijl intussen een forse kraan de zware stukken naar beneden takelt vanwaar ze later afgevoerd worden. Het gebouw zal overeind blijven en tijdens de ogenblikken gedurende welke de nieuwe ammoniak fabriek stilstaat, dienst doen als hulp- werkplaats. Ook de erachter gelegen compressorhal met daarbij behorende installaties zal wor den gesloopt. Alleen het dienstgebouw blijft bestaan. Men hoopt het sloopwerk medio juni volgend jaar voltooid te hebben. Daarna begint de tweede fase van het slopen van de stilstaande fabrieken. X j- Zaterdag werd het een heel drukke dag voor het korps, dat ’s middags in Over- veen de deelnemers aan de jaarlijkse vierdaagse op de laatste kilometers verge zelde. De drumband uit Velsen-Noord, die zich voor de eerste maal in de contreien van Overveen-Bloemendaal-Aerdenhout vertoonde, kreeg voor het keurige en gedisciplineerde marcheren van de toe schouwers een warm applaus. Voor de muzikanten was er daarna zelfs geen tijd voor een frisdrank, want direct werd per autobus vertrokken naar Santpoort om een bijdrage te leveren aan het slot van priesterschap in de huidige tijd. Na de plechtigheid werd het parochiecadeau aan geboden. Dit bestond uit een enveloppe met inhoud en de symbolische aanbieding van twee gemakkelijke stoelen door het overhandigen van twee kinderstoeltjes. Tijdens de middaguren kwamen vele ge nodigden en belangstellenden naar de aula van de Adelbertus-mavo om de jonge SANTPOORT. Een 19-jarige Haar lemse scholier meende zich te moeten bemoeien met het optreden van een poli tieagent, die tijdens de draverijen in Santpoort een lastige jongen onder de dranghekken terugstuurde. De scholier wond zich dermate op, dat hij de politieman een vuistslag gaf tegen de rechterkant van diens hoofd. De jongeman werd voor een verder onder houd meegenomen naar het bureau van politie, waar hij erkende moedwillig te hebben geslagen. Nadat proces-verbaal te gen hem was opgemaakt kon hij vertrek ken. (Van een onzer verslaggevers) IJMIDEN. Een surveillerende politie man ontdekte zondagmorgen half tien een forse helmbrand in het duinterrein tussen de Kromhoutstraat, Deutzstraat en Com- wallstraat. In het industriegebied dus. Door de vrij sterke wind dreigde het vuur de gebouwen en een houtopslag. De direct gealarmeerde brandweer kwam met grote snelheid en wist precies op tijd de vlammen een halt toe te roepen. Niettemin hadden de brandweer mannen nog twintig minuten nodig om alle gevaar te bezweren. Ongeveer 200 vierkante meter helm ging verloren. i “3 Zo is ingebroken in een bakkerij aan het einde van de Lange Nieuwstraat. Uit het kantoor op de begane grond werden de autosleuteltjes weggenomen van twee in de Strengholtstraat geparkeerde auto’s. Een van de twee een Caravan is in de gemeente Assendelft in de Nauernase- vaart teruggevonden. De andere auto, een rode Opel personenauto MM 24-35 is nog steeds zoek. Een linnen zakje met centen, eveneens uit het kantoor wegge nomen, vond men naderhand terug in de poort. Uit de woonkamer op de eerste etage zijn ontvreemd drie kleine geldkist jes met totaal ƒ180; twee spaarpotten, een damesnortemonnaie met f 270. twee portemonnaies met in totaal 17,50 en f 30 aan geld, dat op een bijzettafeltje lag. Uit het kantoor van een Uitgeverij aan de Velseroordstraat zijn gestolen een elektrische telmachine en een schrijfma chine. Ook de dependance van de Sociale Werkgemeenschap De Tunnel in het voormalige postkantoor aan de Wijk aan Zeeërweg heeft ongewenst bezoek ge had. Vermist worden enkele kratjes met flesjes bier en enige flessen frisdrank. Potten met planten lagen over de vloer verspreid, deuren waren operigebroken. Uit een bij het strand geparkeerde en afgesloten auto van een Duitser werden weggenomen een autoradio van 600, een cassette-recorder van f 167, een polshor loge van 150, drie pakjes sigaretten en een pijp. Van een bromfiets toebehorend aan een 16-jarige scholier, werden, terwijl de brommer in een stalling aan de Seinpost- weg stond, de cilinder en de cilinderkop estolen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bleiswijk J. Gebraad te Nieuwveen. Aangenomen naar Stavenisse H. A. Samson te Breukelen. Geref. Kerken Beroepen te ’s-Gravenzande H. Groene- veld te Vlissingen; te Amsterdam-West F. D. Kraan te Den Haag. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hoogkerk S. S. Cnossen te Alkmaar-Broek op Langedijk. op voor Lode- wijk van Deyssellaan in Driehuis ter in zage. Wie daartegen bezwaren heeft, die kan in genoemde periode schriftelijk z’n bezwaren kenbaar maken bij de gemeen teraad. Het plan wordt aan de noordzijde be grensd door de P. C. Hooftlaan, met uit zondering van enkele vooroorlogse wo ningen aan de zuidzijde, waar de grens langs de achtererven ligt. De westzijde wordt begrensd door de achtererven van vier vooroorlogse woningen, die liggen aan de Bilderdijklaan, de Hieronymus van Alphenlaan en de Van den Vondel- laan. De oostgrens ontstaat na het door trekken van de Van Lenneplaan en valt, evenals de zuidgrens, samen overeenkomstige grenzen van stemmingsplan Driehuis. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door de aanhouding twee Santpoorters, een 19-.iarige in mili taire dienst zijnde monteur en een even- oude student, is een serie autodiefstallen tot klaarheid gebracht. Het tweetal werd door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol en de rijskpo- litie Haarlemmermeer aangehouden in verband met de diefstal van een grote personenauto. Tijdens hun verhoor be kenden zij een hele serie autodiefstallen gedurende de afgelopen maanden in deze omgeving, mede omdat tijdens een on derzoek in de garage van een van nen al lerlei auto-onderdelen werden aangetrof fen. De gestolen auto’s, alle van het type Ford Cortina, hebben zij gedeeltelijk ont takeld hier en daar achter gelaten. Zo werd een auto gestolen op de boulevard van het Bloemendaalse strand. Met twee wielen minder is deze in Haarlem achter gelaten. Een op de boulevard van Zand- voort gestolen auto is zonder wielen te rug gevonden in Hillegom en een vanaf het Stationsplein in Haarlem gestolen auto werd moedwillig van een dijk in Be verwijk gereden, nadat de luchtcompres sor van de claxon was gedemonteerd. Voorts bekenden zij de diefstal van twee vrachtautoaccu’s in Umuiden, van twee mistlampen in Zandvoort en van benzine tot tweemaal of driemaal toe uit een benzinestation in Santpoort-Zuid. Van de ze benzinediefstal is geen aanmelding bij de politie gedaan. Praktisch a’ het gestolene is achter haald en zal aan de eigenaren worden te ruggegeven. 7 9 5'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5