DOPINGCONTROLE Atleet ONDUIDELIJKE ZAAK Jos ga ik nu al dood Hermens t Tienkampers bereidden zich elke ochtend vroeg voor op krachtproef Bayern München wil Italië gaan spelen in Jonge tennissers „nergens bij de nationale titelstrijd Chaotische Nederlands cricketteam verloor tóch nog ruim Scheidsrechter ontkwam nauwelijks aan lynchen toestanden Sneekweek „Als ik er aan denk van de zenuwen” RCH gaat door met in Leiden betaald voetbal Heike Blok derde Vragen over Mereveld van voetbalclubs Ressel met Lierse Jansson won Oefenduels Haarlemse opnieuw de gouden helm Toch Europese indoor-atletiek tegen Telstar in Soling-strijd 11 10 DINSDAG 10 AUGUSTUS 1971 Nijstad Zwaarder "k Tienkamp (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Tri. dm- e a m n (Van onza sportredactie) 10 (Van een medewerker) ro I Het o k DUBLIN. Het is Nederland tn de cricketinterland tegen Ierland niet gelukt om in de laatste innings de voorgeschre ven 220 runs te scoren. Vooral het bowlen van Monteith, de Ierse legspinner, was voor de meeste Nederlandse batters te goed. In de tweede innings nam bil seven HEEMSTEDE. In een maandagavond gehouden buitengewone algemene leden vergadering heeft RCH wederom besloten door te gaan met betaald voetbal. Reeds eerder hadden de leden meegedeeld prjjs te stellen op voortzetting van de betaalde voetbaltak van de vereniging, maar het be stuur van de voetbalclub wilde in het licht van de huidige situatie in de sectie betaald voetbal van de KNVB opnieuw het fiat hebben van sijn achterban. (Van onze sportredactie) H5 (0 10 !0 5 0 >0 50 50 5 55 L0 0 5 o 9 5 0 0 Ob 5 0 0 5 0 0 TRAVEMÜNDE. Heike Blok, met zijn bemanningsleden Nico de Jong en Rolf Kurpershoek, is gisteren derde geworden in de tweede race om het Europese zeil- kampioenschap in de Solingklasse. De Deense zeilfabrikant Poul Evström, die met Bandelovski en Jensen vaart, behaal de zijn tweede overwinning in de Mecklen- burgerbocht, waar voor Travemünde wordt gezeild. Haico Scharn voelt zich in Finland op zijn gemak. Dat zal ook wel moeten, want de Arnhemse atleet blijft langer dan tien dagen in het land van de duizend meren. Onmiddellijk na de Europese kampioen schappen namelijk reist hij door naar Turku, dat ongeveer 150 kilometer van Helsinki ligt. Op 16 augustus beginnen daar de internationale militaire kampi oenschappen en deze duren tot 23 augus tus. Behalve Haico Scharn, die op de 800 en 1500 meter start, nemen verder nog deel: Bert de Jager (Haarlem, 100 en 200 meter), Denis (Sprint-Breda, 800 en 1500 meter). Van der Heul (Schoonhoven, 800 rn 1500 meter), Vos (Nurmi, 5000 meter), Klaassen (De Bijen, tienkamp). Na zijn training ontspant David Bedford, de grote favoriet voor de 10-kilometer- wedstrijd, zich met een glas bier. De menigte, die zich tot dan toe had beperkt tot het slaken van kreten als „kill him, kill him” (vermoord hem), begon 9 o o o o 5 0 o o o o nu het veld te bestormen. Dat deden echter ook gehelmde politie-troepen. Van hen kreeg Pichardo voldoende steun om veilig de kleedkamer te bereiken, hoewel vanaf de tribunes allerlei voorwerpen in zijn richting suisden. Pichardo’s kleedkamer werd onmiddellijk belegerd door duizenden woedende Columbianen, die zijn bloed eis ten. Na een beleg van ongeveer een half uur konden troepen de geplaagde Domini caan ontzetten. Tijdens de wedstrijd, die herhaaldelijk, werd ontsierd door grof lichamelijk ge weld, had Pichardo zestien spelers een waarschuwing gegeven. Hij stuurde echter niemand het veld uit, hoewel daar toch alle aanleiding toe was. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. De Zweed Tummo Jansson heeft gisteravond in het Olym pisch Stadion in Amsterdam de speedway races om de gouden helm gewonnen. Op de tweede plaats eindigde de Deen Niels Schlde gevolgd door zijn broer Finn. De beste Nederlander was Bert Redeker die vierde werd. Jansson was zondag in het Drentse Sleen bij de speedwayraces om de gouden helm ook al als eerste geëindigd. Er waren gis teravond naar schatting 25.000 toeschou wers in het stadion. nta ode 1eo )0b M) •0 ro I0 K) K> be- ze- •age teid ira- lik- niet oers ide- dan ml- i de de io o 5 I0 0 5 O o o '5 0 0 o I0 5 0 Met Wilma van de Berg wordt met opzet niet over haar blessure gesproken. „Voor mij is zowel op de 100 als op de 200 m de Oostduitse Renate Stecher-Meissner de grote favoriete. Erg benieuwd ben ik naar de prestaties van Irene Sevinska-Kirzen- stein uit Polen, die vanwege een geboorte lange tijd uit de running is geweest, maar op het ogenblik bezig is aan een fantasti sche come back. Het klinkt misschien raar, maar ik kom nu meer ontspannen aan de start dan in 1969 in Athene toen ik brons haalde. Ik heb dit seizoen weinig starts gemaakt, de techniek heeft meer mijn aandacht gehad. Mijn snelste tijd op de 100 meter is 11.2 seconden. Dit jaar ben ik nog niet sneller geweest dan 11.3 seconden. Ik ben van mening dat voor mij 11.2 seconden de grens is, sneller kom ik niet”, aldus een optimistische Udense atle te die zichzelf vandaag graag een verjaar dagscadeautje zal presenteren door zich op de 100 meter voor de halve finale te plaatsen. MÜNCHEN. De voorzitter van Bayern München, Wilhelm Neudecker, heeft gis teren voor de nodige opschudding in de Duitse Bundesliga gezorgd. Hjj verlangde van de Duitse voetbalbond (D.F.B.) dat de verhoren van spelers, trainers en vereni gingen, die in het omloopschandaal ver wikkeld zjjn desnoods dag en nacht door moeten gaan. Neudecker: „Voor zaterdag moeten de clubs in de Bundesliga weten waar ze aan toe zjjn. Is dat niet het geval, dan moet de start van de competitie twee weken worden uitgesteld”. HELSINKI. Onder leiding van de Oostenrijkse professor Prokop zou gis termorgen een bespreking plaatsvin den met de buitenlandse artsen over de dopingcontrole. Althans dat dach ten de circa 30 aanwezige artsen. Wie echter kwam opdagen, geen prof. Pro kop. zodat iedereen nog steeds in het ongewisse is hoe de dopingcontrole en de contra-expertlse precies zal plaats vinden. (Van onze sportredactie) HELSINKI Wilma van de Berg is voor 100 percent genezen, maar dat zullen we pas na de Europese atletiekkampioenschappen weten. Het is bü haar nu een psychische kwes tie. De intensieve behandeling die we Wilma gegeven hebben, is beter dan een rustperiode. Rust is trouwens al tijd funest voor een topsporter. In Oost-Duitsland heeft zich eenzelfde geval voorgedaan en daar heeft men de betreffende atleet precies zo be handeld, en met succes, als wij met Wilma gedaan hebben”, aldus dr. De Jongste, medisch begeleider van de Nederlandse atletiekploeg in Hel sinki. Voor Egbert Nijstad, die vanavond om vijf over acht (Nederlandse tijd een uur eerder) in actie komt, is de 10.000 meter belangrijker dan de 5.000 meter, waarop hij donderdagmiddag de eerste series moet lopen. Op deze tien kilometer starten maar liefst 37 lopers, een ongekend groot aantal en bij volgende Europese kampi oenschappen zullen ook op de 10.000 me ter eerst series gelopen moeten worden. Trouwens volgend jaar bij de Olympische Spelen in München is dit reeds het geval. Het matige eten in het atletendorp is voor Jos Hermens een ramp. De Nijmeeg se atleet heeft namelijk een zeer zwakke maag. Hermens, die altijd enorm zenuw achtig voor een race is en hierdoor vaak moet overgeven, vertelde over zijn eerste Europese kampioenschap: „Ik denk zo min mogelijk aan de race van donderdag, anders ga ik nu al dood van de zenuwen. Ik zal natuurlijk mijn best doen, maar ik hoef me niet meer waar te maken.” tievelijk Niek Fleury en Els Veentjer, te genstanders die een zuiverder test op hun tennistoekomst mogelijk maken. BILJARTEN. De wedstrijdleider van de Conféderation Européenne de billard, de Belg Albert van Boxem, is in zijn woon plaats Brussel overleden. De heer Van Boxem werd vorig jaar tijdens het wereld kampioenschap pentathlon getroffen door een beroerte, waar hij zich van leek te hebben hersteld. Het al dan niet voortbestaan van deze, volgens de heer Terlouw, voor de paarde- sport belangrijke renbaan hangt af van het tracé van rijksweg 27 (Breda-Hilver- sum). Het oorspronkelijk vastgestelde tracé van deze weg maakte de opheffing van Mereveld noodzakelijk maar nu op uitge- breide schaal discussie is ontstaan over het verleggen van het tracé (niet door het unieke landgoed Amelisweerd ten oosten van Utrecht, maar westelijk langs) bestaat sook de kans dat Mereveld behouden kan blijven. UTRECHT. Het Tweede Kamerlid dr. J. Terlouw (D’66) heeft minister Lardinois van landbouw en visserij gevraagd te be vorderen dat door het bestuur van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport geen maatregelen worden genomen die bjj voorbaat de opheffing van de renbaan Mereveld bij Utrecht definitief maken. De groepwedstrijd in de 16 kwadraats- klasse werd een overtuigende zege voor Friesland met 166,2 punten. Overijssel ein digde als tweede met 110 punten, voor Hol land (70) en Groningen (45). De twee laat ste ploegen finishten slechts met twee bo ten. Voor Friesland betekende dit sinds 1967 de vijfde achtereenvolgende overwin ning. In drie klassen gingen zeilers voor de derde maal als eerste over de eindlijn. On- no Zweep was weer te sterk voor de con currentie in de vrijheidsklasse, Hiemstra kan de hoofdprijs in de spankerklasse haast niet meer ontgaan en Molenaar had opnieuw geen problemen in de 470-klasse. SNEEK. Ook op de derde dag werden de 925 deelnemers aan de 36e Sneekweek bijzonder De De derde en laatste dag begon met een stand van 112 voor 7 voor Ierland kostte Nederland toch nog enige moeite om de laatste drie Ieren weg te werken. Het wicket was enigszins vochtig en nam niet zo veel spin meer aan als de vorige dag. Toch bowlden Vriens en Smits uit stekend. Vooral Smits was moeilijk te bespelen en hij nam dan ook de drie resterende wickets voor zijn rekening. Zijn totaalcij fers waren 6 voor 61 in 32 overs; Vriens 4 voor 51 in 36 overs. Het was ook volko men terecht dat deze bowlers als eersten het veld mochten verlaten, direct gevolgd door Schoonheim, die vier vangen en één ..stump” op zijn naam bracht. Nederland had de taak om 220 runs te maken in vijf uur, maar al spoedig bleek dat dit een onmogelijke opgave zou wor den. Van Meurs, Rikse, Onstein en Burki vielen achter elkaar als slachtoffers van Monteith. Aanvoerder Goodwin nam daarna zelf de bal ter hand en bowlde Schoonheim en Vriens. waardoor Neder land «11-out was voor een schamele 82. CALI (Col.). De Dominicaanse scheidsrechter José Pichardo is na afloop van de wedstrijd ColumbiaCanada in het pan-Amerikaanse voetbaltoernooi door Co lombiaanse officials neergeslagen en ge schopt. Canada had de wedstrijd, na een reeks incidenten veroorzaakt door awak optreden van Pichardo, gewonnen met 3—2. Pichardo herstelde zich snel, deelde en kele verrassende linkse en rechtse hoeken uit en slaagde erin zich de Columbianen verder van het l(jf te houden. De Nederlandse arts. dr. De Jong ste, heeft enige tijd geleden reeds een brief naar prof. Prokop gestuurd, waarin hij hem verzocht om een cor recte uitvoering. Hierop is niets ver nomen. Wel hebben de artsen een boekje ontvangen met de medede ling dat de dopingcontrole zal plaats vinden volgens de voorschriften van de IAAF. Voor praktisch alle artsen Het marathon-parcours is aanzienlijk zwaarder dan staat aangegeven. Om de kilometer zit een heuveltje. Het commen taar van Geert Jansen, die het parcours reeds verkend heeft, was: „Met een auto is het wel te doen, maar om te lopen is het erg zwaar. Ik was maandag van plan van de start tot het keerpunt te lopen, circa 11 kilometer dus, maar halverwege ben ik in de auto van begeleider Grewer gestapt en alleen het zwaarste gedeelte heb ik gelopen. Het is een normale auto baan en is door het verkeer moeilijk te lopen”, zo vertelde marathonloper Geert Jansen die in een voortreffelijke vorm steekt. De duurlopen van Egbert Nijstad, Haico Scharn en Bram Wassenaar draait hij uitstekend mee. Ruim 50 lopers star ten zondag om tien over half vier plaatse lijke tijd voor de race over 42 kilometer en 195 meter. De tienkampers Ed de Noorlander. Hans Smeman en Frank Nusse hebben zich er al weken op voorbereid dat zij erg vroeg aan de gang moeten. Vanochtend om tien uur zijn zij begonnen met het eerste nummer, de 100 meter, van een slopende tienkamp. Om hieraan alvast te wennen, hebben zij er een gewoonte van gemaakt het trainingsprogramma ’s morgens vroeg af te werken. Zo ook in hef altletendorp. Terwijl iedereen nog in diepe rust lag, stonden de Nederlandse tienkampers met hun trainer Jaap Noordenbos al om half zeven op om hun programma af te wer ken. Bram Wassenaar staat te popelen van ongeduld om te beginnen. „Ik wou dat ik nu al aan de beurt was, ik voel dat ik in een geweldige vorm ben.” Zowel Bram Wassenaar als Anneke de Lange-Stalman LEIDEN. De Leidse Groenoordhal ral 'n maart 1973 het speelterrein zjjn waar de Europese indoor-atletiekkampioenschap- pen zich afspelen. Financieel bezien zjjn er althans geen belemmeringen meer gezien bet feit dat de gemeenteraad maandag avond heeft besloten een garantiebedrag van 95.000 gulden beschikbaar te stellen oir dit sportevenement in Leiden te krij gen. (Van een medewerker) HAARLEM. Er worden woensdag avond door voetbalclubs uit Haarlem en naaste omgeving een viertal oefenwed strijden gespeeld als voorbereiding op de komende competitie. Zo sluit Haarlem zjjn tot nu toe succesvol verlopen oefencam- Pagne af met een thuiswedstrijd tegen het naar de tweede klas van het amateurvoet bal gepromoveerde Hoofddorp. stond ingeschreven op de 800 en 1500 meter. In overleg met beiden heeft chef d’équipe Hans Koomen de inschrijving op de 800 meter teruggetrokken. Over chef d’équipe Koomen is iedereen bijzonder tevreden. „De beste chef d’équi pe die we in jaren hebben meegemaakt”, aldus Egbert Nijstadt. In overleg met de beide trainers Koppelaar en Noordenbos alsmede met de assistent chef d’équipe Hes Grewer wordt iedere avond het pro gramma voor de volgende dag opgesteld, dat iedereen 's avonds laat onder zijn deur krijgt doorgeschoven. Sjef Hensgens die zijn kamer deelt met Jos Hermens is bijzonder optimistisch. „Ik draai op het ogenblik beter dan enige maanden geleden toen ik het 800 meter- record op 1.26.4 bracht. Het liefst loop ik de tweede of derde baan. Hoewel het veel op taktiek en brutaliteit aankomt, vind ik dat de 800 meter toch ook wel een grote gok is. Hopelijk gok ik goed”, aldus de 23-jarige Limburger, die pas dit seizoen serieus is gaan trainen. „Sinds ik ge trouwd ben, ben ik wat rustiger gewor den”, lachte Hensgens. IJMOND. Telstar speelt, zoals kend, woensdagavond (aanvang half ven) op het sportpark Schoonenberg in Velsen een vriendschappelijke wedstrijd tegen de sterke Belgische voetbalclub Lierse SK, dat getraind wordt door de Nederlander Frans de Munck. De ploeg ziet er als volgt uit: Engelen Van Opstal, Krivits, Michielsens, Goelen - Da- vidovic. De Geulaer - Vermeijen. Jans sens. De Hul en de Nederlander Peter Ressel, die werd uitgeroepen tot de beste buitenlandse voetballer in België. In Lier se SK spelen twee A-internationals (Ver meijen en De Hul) en twee B-internatio- nals. De opstelling van Telstar is nog niet bekend. Er waaide letterlijk een frisse wind in Scheveningen, figuurlijk helaas niet. De beneden-de-twintigjarigen die de schif ting niet doorstonden, konden niet de il lusie wekken dat het beperkte topgroepje binnenkort zal worden uitgebreid. De manier waarop de jeugdspeelsters Joelle Groten, Anne Reimus en Lia Kuijpers werden verslagen door respectievelijk Madeleine Weurman (30 jaar), Joke Groen (23 jaar) en Patricia Went (27 jaar) maakt de toekomst zwart De wijze waarop Wouter Fok, Frank Koning, Maarten Ruijs en Martin Koek uit het toernooi verdwenen tegen de tweede of derde keus van de herentop, waarvan de In totaal kan nu een borgsom van ander halve ton op tafel worden gelegd zoals de KNAU ook verlangde. Al eerder zegde de Leidse Vereniging van Industriëlen een som van 25.000 gulden toe, terwijl de mid denstanders en het VW-bestuur zich elk garant verklaarden voor 50.000 gulden. De gemeentelijke toezegging geschiedde op initiatief van raadsleden van de P.v.d.A., CPN en DS’70. Aanvankelijk le ken B. en W. gekant tegen het idee van een garantiebedrag gezien de moeilijke fi nanciële positie waarin Leiden verkeert, maar vrij onverwacht zwaaiden zij gister avond toch om. Als de gemeenteraad gis teren 25.000 gulden garantie niet ter be- jehikking zou hebben gesteld zou Leiden zijn kandidatuur voor de Europese in- door-atletiekkampioenschappen moeten teruggeven aan de KNAU en dan zou waarschijnlijk Malmö in Zweden de or ganisator geworden zijn. Het tot de amateurs teruggekeerde EDO neemt het voor eigen publiek op tegen de zaterdag-derdeklasser Kennemerland. Het m de vierde klas zaterdagvoetbal spelende SAC gaat op bezoek bij Spaamdam, dat in de tweede klas van de Haarlemse afdeling uitkomt. Alle drie deze wedstrijden begin nen om half zeven. Het B-elftal van Telstar neemt het woensdagavond in Uitgeest op tegen het 40-jaar bestaande USVU in een jubileum- wedstrijd. Deze ontmoeting beeint om ze ven uur. SCHEVENINGEN. De nieuwe lich ting van het Nederlandte tennis is giste ren, bij de eerste dag van de nationale kampioenschappen, praktisch in gesloten gelid meteen weer afgezwaaid. Van de sterkste jeugd en van de besten uit de nationale B-katnpioenschappen overleef den alleen Elly Simons, Anneloes Schot horst en Klaas Visser de eerste ronde waarvoor de beste Nederlandse spelers en speelsters waren vrijgesteld. is het echter volstrekt onduidelijk wat dit precies inhoudt. Chef d’equipe Koo men en dr. De Jongste waren gister middag dan ook zeer ontstemd. Wel is bekend gemaakt, dat de uri nemonsters dagelijks naar Stockholm gestuurd zullen worden, maar hoe lang het gaat duren voordat de uit slag hiervan bekend is, weet nog nie mand. Waar de contra-expertise zal plaatsvinden is eveneens nog onbe kend. Het eten in Helsinki dreigt voor de atleten een chaotische toestand te worden. Vanmorgen stonden de deel nemers in lange rijen op hun beurt te wachten. De Nederlandse leiding heeft reeds om maatregelen verzocht. Over het eten zelf wordt verschillend geoordeeld. Iedereen is het er echter we] over eens, dat fruit niet zou mo gen ontbreken. Nu moeten de Neder landers het zelf kopen van hun zak geld. dat f 7.50 per dag bedraagt. De spannendste partij van de eerste dag was de botsing tussen Peter Blaas en Henk Korteling. Blaas verloor de tweede en de derde set, herstelde het evenwicht in de vierde, maar kreeg in de beslissende reeds op 5-6 twee wed- strijdpunten tegen. Blaas redde het net en veroverde het recht het (als niet kans loze) tegen Hans Haks te mogen opne men, door de vijfde set met 8-6 te begin nen. De achttienjarige Martin Koek liet het meest verrassende tennis op de eer ste dag zien. Tegen de tien jaar oudere Eddy Knol veroverde hij de eerste set, door voortreffelijk spel, met de spreken de cijfers 6-2. Daar bleef het bij. Knol sloeg hard, vasthoudend en vooral gerou tineerd terug: 6-2 6-1 6-4. wickets voor het verlies van slechts 42 runs in 18 overs. Over de drie dagen reikte Monteith tot de imponerende score van 13 wickets voor 126 runs, het beste bowlingsresultaat in zijn cricketloopbaan. Slechts Anton Bakker, de Nederlandse aanvoerder, kon Monteith enigszins bespe len: 37 (5 x 4, 1 x 6). geconfronteerd met bijzonder slechte weersomstandigheden. De stormachtige wind veroorzaakte een ware slachting en vooral in het meer was het bar en boos. Veie jachten sloegen om en de organisa toren moesten zelfs hulp Inroepen om de bemanning te redden. Het wedstrtjdver- loop had dan ook een chaotisch karakter en het kostte de jury vele hoofdbrekens om tot juiste uitslagen te komen. namen internationaal met de allerklein ste en magerste lettertjes worden ge schreven, doet verwachten dat men in het buitenland die schrijfwijze voor de Nederlandse heren nog wel een poosje kan continueren. Zoals 'oekend maakt de vice-president van de Haagse rechtbank mr. Philipse morgen zijn uitspraak bekend in het kort geding tussen KNVB en de tot zeven ge slonken „dertien”. Deze clubs, waartoe RCH ook behoort, werden door de KNVB uit het betaalde voetbal verwijderd. De „dertien” willen via het kort geding tot wijziging van dit besluit komen. Slechts een enkeling van de jongeren doorbrak de cyclus van onmacht en on kunde: De felle, zelfverzekerde Harder- wijkse Anneloes Schothorst, die Dita IJs- paard nadrukkelijk terzijde schoof en de Blaricummer Klaas Visser. De negen tienjarige speler, die bij de Hilversumse LTC niet in het hoogste team speelt, trof in leraar Erik van der Pols weliswaar geen indrukwekkende tegenstander maar hij toonde herhaaldelijk zijn jeugdige (over)moed in gedurfd en aantrekkelijk tennis te kunnen omzetten. Voor de na tionale B-kampioene Elly Simons gold dat bepaald niet. Zij versloeg Dorine Fal- kenburg, deelneemster aan het jeugd- toernooi van Wimbledon, na een achter stand van 0-4 met 6-4 en 6-3 alleen door zeer zwak spel van de Hilversumse. Klaas Visser en Anneloes Schothorst krij gen in de volgende ronde, tegen respec- Een vermoeide Stanley Franker zon dag in de finale van de leraren verslagen door Fred Dogger, was slechts één set opgewassen tegen Lex Constandse (6-8, 6-3, 6-2, 6-2). Hans Hartoch verloor me de door een in de derde set opgelopen enkelblessure van Frans de Kort, die uit kansloze positie (twee sets verloren) de handicap van zijn tegenstander profes sioneel uitbuitte. Jeugdkampioen Frank Koning werd door een nuchtere Jaap Arends koel met de neus op de feiten ge drukt, 6-1 6-3 en 6-1. De „oude” DDV-ers Dick Stradmeijer en Huub Weijerman troffen in respectievelijk Niek Welschen en Wim Pufkus niet alleen wat jongere, maar vooral veel beweeglijker tegen standers. Neudecker dreigde in een verhitte dis cussie over de „Bundesliga-omkoopstory” zijn vereniging uit de competitie terug te trekken als niet vóór de start (14 augus tus) wordt bekend gemaakt, of er club» /Uit de Bundesliga worden gestoten en welke clubs dat eventueel zullen zijn. Neudecker: „We zullen er niet voor te rugdeinzen naar Rome te verhuizen, om daar als gastslub in de Italiaanse compe titie te spelen”. Bayern München is de grote favoriet voor het nieuwe Bundesliga seizoen. De ploeg uit Beieren speelde 14 oefenduels, onder meer tegen M.S.V. Duisburg (5-2). Roth-Weiss Oberhausen (2-0) en München I860 (7-1), die alle werden gewonnen. Het doelsaldo van deze ontmoetingen was 121 voor en 14 tegen. Intussen doen in Bielefeld geruchten de ronde als zou Arminia toch al diep in het omkoopschandaal verwikkeld met een dubbele kas hebben gewerkt. Wilhelm Pieper, voorzitter van de elftalcommissie van Arminia, contractspeler Dieters Schulz en trainer Agon Piechaszec werden al door de controlecommissie van de D.F.B. ge hoord. In de loop van de week wordt het onderzoek voortgezet.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11