Tegenvaller van vijf ton MEUBELHANDEL WESTENBRINK BEVERWIJKSE RAAD misnoegd zeer over falen van verwarming NU NAAR HOGE RAAD Gemeente stelt cassatieberoep in tegen Vomar-arrest 434.- VERDACHTE WAS MAAND LANG AAN EEN STUK DRONKEN NEDERLAND IN DE VISHAL EN OP ZEE Vier maanden geëist DAT ZIT GEBEITST Krediet werd slechts node verleend kixi RESTAURATIE WIJKERTOREN MOET VOORLOPIG WACHTEN Geen concessie aan Westenbrink Havenberichten Teervaten worden uit Vasse Carillonklanken over IJmuiden Autodiefstal en rijden in benevelde toestand I I I I weggehaald 7 OP LANGE BAAN OOK DE LIFTEN 4 VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1971 IJMUIDER COURANT 6 WONINGINRICHTING meer Zwanenburg’s zelfbedienings- bedrijven n.v. (Vomar) en meubel- handel Westenbrink. De raad werd voorgesteld om beroep in cassatie in te stellen tegen het arrest van het Amsterdamse gerechtshof inzake de Vomar en ging daarmede tenslotte akkoord. Met betrekking tot meubel- handel Westenbrink stelden B. en W. voor noch inzake de heer Westen brink, noch inzake de aannemer, de heer Groen enige concessie te doen waarbij de raad zich uiteindelijk aansloot. er. rk, i a- (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Ik heb het nou wel gezien: bier helpt niet”, zegt de jon gen, 23 jaar is hij, voor de Haarlemse rechtbank. Hij staat terecht wegens autodiefstal en rijden onder invloed, op 6 juni en 17 mei. Nuchtere feiten die door de officier worden aange dragen en door de raadsvrouwe, mr. Baanders, van een achtergrond wor den voorzien. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De ondeugdelijk gebleken centrale verwarming in het complex van 320 woningen in Oosterwijk heeft donderdagavond in de open bare raadsvergadering heel wat tongen van raadsleden losgemaakt. Het feit, dat de gemeente nu geconfronteerd wordt met een extra-uitgave, groot 494.000, maakt namelijk, dat bepaalde urgentiezaken niet afgewerkt kun nen worden. Zo zal de restauratie van de Wijkertoren weer op de lange baan geschoven moeten worden aldus bleek uit de woorden van wet houder P. Sigon. „Een trieste zaak” meende de raad unaniem zowel wat betreft het reeds zo snel falen van de centraleverwarmingsinstallaties, als wat betreft deze hoge kosten, waarop niet gerekend was”. Slechts node werd het raadsvoorstel goedgekeurd. Een motie van de heer M. A. J. Boe len (SCP) om de loodgieter het werk te laten doen, kreeg niet de vereiste steun van de raadsleden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Aan discussies heeft het in de donderdagavond ge houden openbare raadsvergadering onder voorzitterschap van burge meester J. G. S. Bruinsma niet ont broken. Hete hangijzers waren onder Dertig bier kolen, olie, p^xs? o ADVERTENTIE HEERHUGOWAARD-NOORD: 2000 m2 woonplezier ADVERTENTIE kennetnerlaan 150. telefoon 10745*. IJmuiden ADVERTENTIE f- - - I IJmuider Courant Antwoordnummer 47 NAAM ADRES •fr Doorhalen wat niet verlangd wordt. TE: Daarna kunt w ml) noteren als Heemskerkerwag 85 Tel. (025101-27682 »ok eet str I naar Umuiden pet te en str iet lor an ui- )ok D. Jm at- tan la- re- le- de el. •rt. se el. WETHOUDER A. KLOMP wie waakt en wie slaagt? IJMUIDEN MARTKTPLEIN 29 Altijd volop parkeerruimte. Middenweg 554 (t.o. H.H. Kerk) NACO-bushalte voor de deur Tel. (02207)-1287 op té ize >en D. 39. ek. 'el. ne tr. rk. ra il iok id- lel, jr- 7 I BON open enveloppe zonder postzegel opsturen i Iu.m*. AnHvnnrrlnummer 47 Um mi EUROPA MEUBEL Inbraak. Een bewoner van het Kooi- plein in Castricum bemerkte in de nacht van donderdag op vrijdag, dat er bij hem was ingebroken. Hoewel alles was door zocht en alle kasten overhoop waren ge haald, bestond de buit slechts uit een fototoestel en een portemonnee met veer tig gulden. En toevallig, staat daar dan inderdaad een wagen identiek aan de zijne, ja, ook open, zoals hij altijd deed. En met bene velde hersens, die niet normaal meer konden denken stapt hij in. De raads vrouwe: „Hij maakte primaire gewoon- tehandelingen, lopen, het café verlaten, de auto in. En pas na de botsing reali seerde hij zich dat dit niet zijn wagen was”. Ze ziet geen opzet tot diefstal of joyrijden in dit alles, zegt: „Ik heb ge probeerd me in te denken hoe dizzy hij was. Als iemand die met z’n hoofd tegen een rijdende tram loopt”. Omdat de jongen het in de benauwende gevangenis niet uithoudt, daar bovendien knapen ontmoet die al weer nieuwe kraken bedenken, vraagt ze onmiddellijke invrij heidstelling. Temeer ook daar voor het rijden onder invloed, de enige strafgrond dus volgens hara, geen voorlopige hechte nis geldt. De rechtbank beraadt zich dan wordt het verzoek ingewilligd. De uitspraak volgt 26 augustus. eMt betrekking tot het beroep van de hee^ A. J. Westenbrink trad als eerste woordvoerder naar voren de heer F. R. W. Kaebisch (Pv.d.A.) die de handelwijze van de aannemer-eigenaar de heer Groen, laakbaar achtte en het jammer vond, dat hiertegen niets gedaan kan worden. B. en W. gaan ervan uit, dat er geen redenen zijn om vrijstelling te verlenen. Doch „Ne derland N.V.” kreeg dat wel omdat haar meubelen volumineuzer zijn. Maar zo vroeg spreker wat is het verschil met de meubelen van de heer Westenbrink? Waarschuwend hief de heer Kaebisch de vinger op, toen hij sprak over de gevol gen, wanneer geen vrijstelling gegeven wordt. „Laten B. en W. dan met politie optreden wachten tot de Hoge Raad een uitspraak heeft gedaan, anders zou wel eens dezelfde situatie kunnen ontstaan als bij de Vomar aan de Bankenlaan, dit ten aanzien van de financiële consequeties” De heer J. P. Logger (V.V.D.) zei van oordeel te zijn, dat de heer Westenbrink „er in getuind” is. Hij zou hem een half jaar tijd willen geven om elders een plek te zoeken. Ook deze spreker achtte de heer Groen de schuldige. bouwbedrijf in het a Igemeen niet hoog aan en verwees uitvoerig naar allerlei si tuaties bij diverse bouwobjecten gecon stateerd. „Nu zullen wij 5 ton moeten uitgeven, zonder enige garantie, dat iets dergelijks zich niet meer zal v oordoen. Die 5 ton drukken op de urgentielijst ten koste van diverse plannen. Spreker diende nu een motie in, welke behelsde het laten aanleggen van de nieu we centrale verwarming door de geza menlijke Beverwijkse loodgieters waar voor zij in het genot worden gesteld van dat deel van de vergoeding, welke de be woners moeten betalen voor de verwar ming van hun woningen. Mevrouw J. H. V o s-M u 11 e r (S.C.P.) betreurde de gang van zaken, deze wijze van werken ten zeerste. Zij informeerde of de directeur van openbare werken des tijds voldoende de mogelijkheden heeft onderzocht en sprak de wens uit, dat de technische ambtenaren de raad in de toekomst voor herhaling zullen behoeden. De heer K. Vermeulen (P.v.d.A.) was het met de heer Boelen eens, dat B. en W. wel bijzonder laat met het voor stel bij de raad komen. Hij sloot zich vol komen aan bij de woorden van de heer Langendijk. F. R. W. KAEBISCH (PvdA) oppassen voor herhaling De knaap komt uit een woonwagen kamp. Daar krijgt hij in korte tijd tegen slag na tegenslag te verwerken. Eerst overlijdt zijn vader, een man tegen wie hij opziet als een berg. Hij komt z’n ver driet te boven, vindt een meisje. En zo gaat dat in het kamp: als je daar een vaste vriendin hebt en ze is een nacht bij je gebleven, dan is dat je vrouw, en dan blijft ze bij je. Dat gebeurt. De jon gen slooft zich uit voor haar. Geeft haar alles wat ze wil, zorgt ervoor dat ze niet hoeft te gaan werken. id- en an, tri. De heer A. W. Lindeman (V.V.D.) vroeg waarom de verzekering geen advo caat raadpleegt en kreeg te horen, dat in het onderhavige geval op de door B. en W. voorgestelde wijze de juiste weg bewandeld wordt. De fractievoorzitter van de C.P.N., de heer C. Berghuis achtte het advies van de raadsman eveneens heel weinig hoop gevend. „Waarom gaan B. en W. niet eens met de Vomar-directie praten om te vra gen of deze géén schadeclaim wil indienen, dan is er ook geen cassatie-noodzaak suggereerde hij. De raadsvoorzitter antwoordde hierop, dat het wellicht een aardig idee is, „doch dat op dit ogenblik niet anders kan wor den gehandeld, dan is voorgesteld. Om trent de kosten kon hij nog niets zeggen. De heer Kaebisch vernam desgevraagd van de burgemeester, dat het niet gaat om het gelijk voor de gemeente, maar om de schade voor de gemeente zoveel moge lijk te beperken. Na dit vernomen te hebben ging ook de P.v.d.A.-fractie met de rest van de raad mee en werd het voorstel aangenomen. IJMUIDEN. In IJmuiden werden donderdag de volgende besommingen ge maakt: KW 152 12.690; KW 221 14.100; VL 121 ƒ2.800; IJM 9 ƒ53.180; GO 2 11.860; GO 21 ƒ15.170; GO 24 ƒ9.650; KW 134 1.860; UK 215 3.260; TX 9 en TX 29 28.600. Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 44 vaartuigen aangevoerd: 4500 kisten en 900 kleine kisten vis en 35.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 550 kisten koolvis, 680 kisten schol, 70 kisten en 20 kleine kisten schelvis, 240 kisten en 20 klei ne kisten wijting, 925 kisten gul, 40 kisten haai, 1680 kisten en 880 kleine kisten ha ring, 20 kisten makreel. Prijzen, per kilogram, in guldens: grote tong 7.98-7.45, grootmiddel tong 8.11-7.64, kleinmiddel tong 7.72-7.41, tong I 7.51-6.79, tong II 4.59-4.02, tarbot 9.07-7.88 zalm 11.29-10.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 150- 134, middel kabeljauw 136-132, grote en middel koolvis 90-70, leng 78. Per tien stuks: grote kabeljauw 142-130, middel kabeljauw 104-90. En nu staat de gemeente voor de uit gaaf van 494.000 aan nieuwe centrale verwarmingsinstallaties. De restauratie van de Wijkertoren zal dus wéér moeten wachten zij het hopelijk niet voor te lange tijd. Per stuk: haai 150. Per 50 kilogram: grote, grootmiddel en kleinmiddel schelvis 100-72, schelvis I 64- 42, grote gul 84-52, middel gul 70-57, torgul 48-36, grote schol 93-68, schol I 100-70, schol II 96-61, schol III 62-44, wijting 50- 44, schar 26-22, bot 9, rode poon 68-32, ha ring 35.60-32.80, makreel 45-18.50, tarbot 355-111, griet 145-80, koolvis I 36-27, kool vis II 21-16, inktvis 140, leng 46, heek 140. Scheveningen. In Scheveningen bestond de aanvoer vrijdagmorgen uit: 500 kisten schol, 40 kisten wijting, 400 kisten gul, 160 kleine kisten makreel, 80 kisten varia en 3000 kilogram tong. Bij het aan de orde stellen van het cas satieberoep merkte het P.v.d.A. raadslid de heer F. R. W. Kaebisch op, dat het advies van de advocaat minimaal hoopge vend is. De vraag is of de verzekering niet uitbetaalt, indien geen cassatieberoep wordt ingesteld aldus deze spreker, die tevens informeerde wat alles zoal gekost heeft. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Jacob Kunder, Antwerpen; Alamak, Rotterdam; Zaan- stroom, Felixtowe; Ajfos, Rotterdam; Thalassa. Swansea; Oscar Mathies. Flixborough; Neptunes, Antwerpen; Baltique, Oslo; Westfjord, Onega; Tor Scandia, Immingham; Martina, Great Yar mouth; Sociality, Goole; Brage, Tubarao; Magu- la Vestervik; Eemland, Bremen; Prlnsenborg, Mantyluoto; Stadeland, Gruvon; Captein Costos, Baton Rouge; Glove, Oscarham; La Paloma, London, Z; Adi, Thisted, Y; Deodus, Noordzee: Julian Delmas, Hamburg; Trio, London. Y; Hei man, Graveline, Y; Haithabu, Fllxborough; Me don, Rotterdam; Hamis, Fllxborough; Liselil, Portugal, IJmuiden; AU Damhof, Gevle: Meta, Par; Dama, Rotterdam. Y; Alderney Courier, Rotterdam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Diana V, Lnodon; Tower Conquest, Whitby, IJmuiden; Alert, Kingslynn, IJmuiden; Barbara J, Ipswich; Gazelle, Boston, Z; Buchholz, Fllxborough; Ka rin Winkler, Flixborough; Treuholz, Flix_ borough; Seaman-PM 24, Noordzee; Heino Broe- han, Flixborough; Zaanstroom, Vlissingen; An ders, iga; Chusan, Southampton; Kon-Fiki, Rochfort; Amstelstroom, Hull; Texelstroom, Li verpool; Vlistborg, Delfzijl; Knud, Ixpila; Ajfos, Kopenhagen; Tor Scandia, Gothenburg; Saint Paul, Duinkerken; Triton, Rotterdam; Alamak, Turku; Oscar Mathies, Flixborough; Pioneer. Wisbeck; Hamnoe, Helsinki; Tor Franscia, Rot terdam; Lizard, Rotterdam, Z; Leonidas, Rotter, dam; Navy Skipper, Noordzee; Essi Kristine, Seven Islands, Y; Christian Vieljeux, Gent; No- vaya Lodoga, Leningrad; Gerda K, Noordzee; Allda Gorthon, Antwerpen; St. Herblain, Basse Indres, Y; Louise, Schupp, Flixborough. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Setiabudhi, Antwerpen; Bernhard Schepers. Rahja, Loswal, Y; Lawanti, Antwerpen; Kremenetchug, Tuapse; Kungsholm, Hamburg; Steady, Stenenhoofd. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Alcmarla. Stade; PaUas. Hamburg; Ceres, Le Havre. (Als geen nadere aanduiding volgt is het schip van of naar Amsterdam gegaan). de ene auto, of nam hij hem maar voor een stukje joyriding? Mr. Bijl de Vroe gelooft niet in het laatste, wijst er op dat verdachte toch met de bus was gekomen. Hij eist voor diefstal en artikel 26 (alco hol) vier maanden, waarvan één voor waardelijk. Mr. Baanders meent dat er noch van diefstal, noch van joyrijden, maar zuiver en alleen van rijden onder invloed kan worden gesproken. „Hij stond om 5 uur op, dronk op z’n nuchtere maag al weer bier, nam de bus naar Haarlem. Na al de drank daar, kon hij niet normaal meer denken, vergat dat-ie met de bus was ge komen en stapte gewoontegetrouw naar z’n auto toe”. HAARLEM. De 70 vaten met teerres- ten, die deze week in de teerput van Vasse (gemeente Tubbergen) door Witco Chemi cal Nederland NV in Haarlem zijn gestort sullen op zo kort mogelijke termijn worden weggehaald. Een datum is nog niet vast gesteld. Gistermiddag heeft het Tubbergse ge meentebestuur deze garantie van de heer H. C. Faber, woordvoerder van Witco ge kregen. Hoewel Witco beweert, dat de inhoud van de vaten identiek is aan de zwarte brij die al tien jaar lang in de teerput wordt gestort, alleen niet vloeibaar, maar in gedroogde staat, heeft het gemeentebe stuur verwijdering van de vaten geëist. ,.Dat is gebeurd om te voorkomen, dat naast deze vaten ook vaten met andere stoffen zouden worden gedeponeerd”, aldus loco-burgemeester H. G. A. M. Habes, gis termiddag op een persconferentie, waar ook de heer Faber was. De raadsvoorzitter deelde mede, dat het college zich schaart achter de commissie voor de beroeps- en bezwaarschriften en vroeg de raad hetzelfde te doen. Hij voegde er aan toe, dat B. en W. zich ten aanzien van het nemen van stappen eerst in verbinding zullen stellen met de raads man in deze zaak. De raad ging hiermede akkoord. -H- maundabonne» 6,90 ij. kwartaalabonnee f 20,10 De motie van de heer Boelen, welke behalve zijn eigen handtekening nog twee handtekeningen behoefde voor onder steuning, kon niet in behandeling worden gebracht. Slechts de heer Reij kers plaats te er namelijk zijn naam onder. Na enige bespreking in tweede instan tie werd het voorstel van B. en W. aange nomen en verleende de raad „slechts no de” het krediet, dat 494.000 bedraagt. Restte er nog een beroep van de heer J. C. Al, inzake een geweigerde bouwver gunning. Gezien het advies van de com missie voor de beroeps- en bezwaarschrif ten, deelde de burgemeester mede, dat de heer Al in de gelegenheid wordt gesteld een wijziging op zijn bestaande plan in te dienen zodanig, dat voldaan wordt aan de bepalingen voor de rooilijn en de hoogte. B. en W kunnen niet toestaan, dat er verder wordt gewinkeld. Ook is het col lege tegen uitstel, want dan zou men de mensen, die in overtreding zijn geweest gaan bevoordelen en dat achtte spreker niet juist ten aanzien van degenen, die niet in overtreding zijn geweest. De vrijstelling aan „Nederland” gegeven, hield verband met een uitzonderingsmaat regel welke bestaat voor bepaalde gebou wen aan de Parallelweg. Bij de verdere bespreking wilden diverse raadsleden alvorens hun stem te be palen waten of er al dan niet opgetreden zal worden. Het programma van de beiaardbespe- ling op zaterdag 14 augustus van 16 tot 17 uur, door Hein de Ligt op het carillon van de stadhuistoren in IJmuiden, luidt als volgt: Allegro, van B. Schepers; Alle mande (uit 2e Franse Suite), van J. S. Bach; Gavotte (uit 6e Franse Suite), van J. S. Bach, La bonne aventure, 6 gué!; Fleuve du Tage; Les folies d’Espagne; An dante met variaties, van Jef Denijn; Im provisatie, van H. de Ligt; Marie, trempe ton pain; A la Monaco; La Cachucha; Suite voor beiaard, van Wouter Paap; Mars voor beiaard, van Leen ’t Hart Drs. A. J. Eiff (V.V.D.) attendeerde op verdere gebreken en wensen. Zo zou den de lift-installaties slecht zijn en slui ten de deuren van de boxen niet goed. Als wensen hebben de bewoners: het aan stellen van een huismeester en het ma ken van een kinderspeelplaats. De heer C. Berghuis (C.P.N.) heeft enige moeite met de motie van de heer Boelen. „Moeten de mensen zelf een loodgieter zoeken?” Het D’66 raadslid J. W. G. Re ij kers constateerde uit het voorgevallene een volkomen gemis aan communicatie tus sen de gemeentelijke diensten. Wethouder A. Klomp deelde mede, dat bij de planning van de woningen de curve-prijs een zodanige rol heeft ge- Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt De betaling kunnen wij prettig voor u regelen. MWBRWIJK: speeld, dat het technisch onderzoek daar onder geleden heeft. „Het is een trieste zaak deze hele af faire. Ik begin er Wel eens van te steige ren en vraag mij af, wie er een slapend en wie een wakend oog heeft gehad”. Het springen van de radiatoren is ge schied tijdens de zittingperiode van de wethouder, zo deelde hij mede. Terstond heeft hij de aansprakelijkheid daarvoor te berde gebracht. Als gevolg daarvoor heeft het even geduurd, alvorens B. en W. met dit voorstel zijn gekomen. Dat de lift-installatie slecht werkt, is de wethouder bekend, dit zal worden on derzocht, evenals de kwestie van de box deuren. Spreker wil het aanstellen van een huismeester in overweging nemen. Voor een speelruimte kan onmogelijk een woning worden ingeruimd, gezien het grote aantal woningzoekenden. Wethouder P. Sigon beaamde, dat het een onaangename zaak is, hiervoor ƒ494.000 te moeten uitgeven, terwijl er zoveel andere zaken op de urgentielijst staan. Zo kan ieder moment de goedkeu ring afkomen van de aankoop van een aantal percelen; de installaties voor de Heilig Hartschool; de restauratie van de Wijkertoren 346.000) en de aankoop van het KSA-gebouw in totaal voor een bedrag groot 768.000. Daarnaast staat de bouw van de Mon tessorischool op de nominatie voor de ur gentielijst, waardoor er dus nog meer geld nodig is. Na twee maanden loopt het stuk. Het meisje ontmoet in een café een vroegere vriend, en pats-boem slaat de vonk weer over, is de man met wie ze samenwoon de vergeten. In het kamp gluren de men sen door de gordijntjes: Hé, z’n vrouw is weg, en de jongen wordt nagewezen. „Het milieu dat hem op moet vangen laat hem in de steek”, zegt de raads vrouwe. Dan knapt er iets bij verdachte. Een maand lang is hij vrijwel aan één stuk door dronken. Rijdt in z’n eigen auto dronken door Velsen. Steelt een wagen en rijdt er laveloos mee de Koningstraat in, de verkeerde kant op. Fietsers en brom mers moeten in allerijl hun stuur om gooien om hem te ontwijken. De auto komt tot stilstand tegen de muur van het stadhuis. „Ik ben blij dat er geen onge lukken zijn gebeurd”, zegt hij later, „Ik had het verdiend morsdood te zijn”. Groen gebeitste eethoek in „colonial style”. Tafel met tuimelblad en 4 stoelen, compleet slechts 434.Morgen bestellen I De rechtbank buigt zich over de hoe veelheid drank. Er is sprake van 30, 35 glazen bier, jenever, cognac, andere dranken. Verdachte: „Ik geloof dat ze me een sigaret met verdovend spul heb ben gegeven”. De president, mr. Spreij: „Nou, 35 glazen lijkt me al genoeg op zich”. Twee getuigen, huismoeders uit Velsen, hebben hem zien rijden, doen hun verhaal, zijn min of meer voor niets ge komen. Verdachte ontkende eerst het dronken rijden met z’n eigen wagen in Velsen. Nu doet hij dat niet langer. De ene vrouw vertelt hoe ze als moeder van een meisje dat eens z’n verloofde was, het wordt niet duidelijk of dat het bewuste meisje is de jongeman totaal overstuur in haar huis wat op verhaal bracht. De officier van Justitie, mr. Bijl de Vroe praat over „vrije vogels” die regel matig met hun kop tegen de muur lopen. Het rijden in de Koningstraat noemt hij „levensgevaarlijk” en hij acht de proble men van verdachte toch geen reden om een maand lang beneveld te blijven. Rij den onder invloed staat zonneklaar vast, twee keer zelfs. Maar vraag is: stal hij De heer G. W. P. L a n g e n d ij k (S.C.P.) merkte op. dat bij de opleve ring van het complex van de 320 wonin gen in Oosterwijk door Smit’s Bouwbe drijf verwacht mocht worden vier jaar geleden, dat alles in orde was. Een ant woord, dat men „het inconveniënt” be treurde vond spreker zeer zwak. Scherp protesteerde de heer Langendijk tegen de sneer van het adviesbureau aan het adres van het gemeentelijk gasbedrijf, in een brief vastgelegd. Spreker wenste er geen rel van te maken, doch achtte een nog scherper attent zijn bij het overne men van installaties in de toekomst nood zakelijk. Er zijn heel wat beleidsfouten gemaakt. Doch de bewoners moeten ge holpen worden. Men kan ze niet in de kou laten zitten. De heer M. A. J. B o e 1 e n (S.C.P.) ging op deze laatste woorden verder in. „De raad kan niet anders. De voordracht zal aangenomen moeten worden. Doch hoe waren de adviezen bij de overname van de woningen? Spreker sloeg het Z-, VAAK »N 1:14 tt Gl VA! De heer D. Koger (S.C.P.) Informeerde of B. en W. ook stappen tegen de heer Groen willen ondernemen. Ook hij is bang voor de consequenties als bij de Banken laan, indien (politie)maatregelen worden getroffen Wethouder P. Sigon beantwoord de de aanval op het college met de op merking. dat B. en W. een strak beleid vol gen, „doch het college zit met de erfenis sen van het vorige college”. Op deze laatste uitlating protesteerde de heer Kaebisch. „U zegt dat maar steeds weer, als u zo doorgaat blijft u nergens". Wethouder Sigon merkte op, dat B. en W. al zeer lankmoedig zijn. Of er al dan niet opgetreden moet worden, zullen B. en W. nog nader overleggen. Wel zal na de uitspraak van de raad tegen de heer Groen worden opgetreden.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7