KOPS COACH BIJ NICOLS als opvolger Nico Tromp van Leijn Loevesijn stelde teleur DEN HERTOG EN BALK NAAR GOEDE TIJDEN Amateurploeg OMSTREDEN VANIER WORDT COACH VAN DE ROEIBOND We moeten hard zijn Protest van RAP afgewezen Ij A Tennisadviseur Thung door bond weggeschoven Daan Schrijvers is al lang weer terug H 4 lllf WK op de weg Protest Oudkerk Haarlem onveranderd Nederlaag cricketjeugd werd afgewezen 0 8 J ■jH Dfi 00 □Dodo' iDBDDO idoSBBc, 000 iSIQOOOLp. 2DD®000yDuu '•^iiMDODOlnon1 iiir L WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1971 17 Mond vol tanden V er schil 99 99 C-AJox 6 Hg liU 00 ♦-s.v.v. 8 9 *"•«•10 ’cialKnnnr*- f I Van onze sportredactie) r Het duo Fens (voor)Van Doorn versloeg de Belgische tandem. (Van onze sportredactie) plaats 4 M.A.C. 'I.Sport 1 (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse honkbal- eersteklasser HCK heeft weer alle kans om te promoveren naar de hoofdklasse. HCK kan dus aanstaande zondag der moeilijkheden kampioen worden 1B mits van UW gewonnen wordt. zon van KOPENHAGEN. Al drie jaar vaart de Nederlandse roeierij, zonder ook maar één medaille te winnen, rond op de Euro pese wateren. En het ziet ernaar uit dat die situatie bij de Europese kampioen schappen in Kopenhagen niet anders zal komen te liggen. Een trieste zaak natuur lijk, maar de Nederlandse roeileiding lijkt daaronder niet al te zeer gebukt te gaan. Er is evenwel verandering op til. Een aantal insiders heeft er toch wel genoeg van alleen maar magere jaren te beleven en dat heeft er nu toe geleid, dat men Ivan Vanier heeft uitgenodigd in het ko mende seizoen te gaan optreden als trai- ningscoördinator. Schrijvers over die periode: „Het ver schil tussen PSV en NAC zit vooral in AMSTERDAM. Een protest van stayer Jaap Oudkerk en zijn tijdelijke gangmaker Cor Pelser tegen de gang van zaken in de slotfase van het door Stam veroverde na tionale kampioenschap is door de wed- strijdcommissarissen afgewezen. Volgens Oudkerk en Pelser had de combinaties Stam-Stakenburg uit de strijd genomen moeten worden omdat deze voortdurend te hoog in de baan reed. Oudkerk en Pel ser kunnen zich nu nog tot de sportcom- missie van de KNWU wenden. Schrijvers (29 jaar) verwacht veel van NAC. „We hebben nog wat moei lijkheden. Er moet nog een Pool ko men en Fransje Bouwmeester moet nog tekenen. Hij was het niet eens met het hem aangeboden contract. Hij zegt, dat hij in contact staat met de FC Twente. 3 1 3 1 2 1 2 2 1 1 3 2 1 De tips van Schrijvers: MW—NEC FeijenoordPSV FC Utrecht—NAC - TelstarGroningen Den BoschSparta AjaxFC den Haag VitesseFC Twente Willem 2Volewijckers VeendamHeerenveen Helmond SportWageningen Fortuna VC—SVV Fortuna SC—AZ ’67 CambuurHaarlem k CZ. 'O <POrta Twstrt» SCHIEDAM. Op het terrein van Her mes DVS behaalde het Engelse cricket team Free Foresters gisteren de tweede achtereenvolgende overwinning op de tour nee door Nederland. Nu werd het KNCB- jeugdteam het slachtoffer. Free Foresters kwam na drie uur batten tot een totaal van 145 runs. Van Wijk liet voor Nederland vijf wickets sneuvelen te gen het verlies van 35 runs en Spits kwam tot vier voor 45. De KNCB-jeugd kreeg 2 uur en drie kwartier om het Engelse totaal te over schrijden. Men kwam echter niet verder dan 95 all out. Van Weelde (42) en Eisma (23) hadden nog het meest succes. Vanier is uiteraard geen onbekende in de Nederlandse roeierij. Verbonden aan het sportbureau van de Amsterdamse uni- versiteit en als zodanig nauw gelieerd met Nereus werd hij een even omstreden als gewilde coach. Zijn opvattingen strookten niet altijd met die van de Nereus-leiding, „maar”, zegt Vanier nu, „dat kan me niet schelen. Ik weet ook nog niet of ik die uitnodiging om bondstrainer, coördinator of hoe je het ook maar noemen wilt, zal aannemen. Er zal nog wel wat moeten worden gepraat. Ik zie bepaalde lijnen waarlangs het Nederlandse roeien zich weer omhoog kan werken, maar die moe- menstellingen komen.” ■faKurtsm (Van onze sportredactie) BREDA. Voor de onwetende bui tenwereld was Daan Schrijvers pas zon dag terug aan de top. Toen hij, de grote persoonlijkheid van NAC, de vrije schop nam enkele meters buiten het straf schopgebied waar binnen Feijenoord’s doelman Eddy Treytel gespannen het schot afwachtte. Schrijvers gaf een zo genaamde kromme bal af, die via het vierkante hoofd van centrale verdedi ger Theo Laseroms nog rqeer effect meekreeg. Zo vreemd draaide de bal dat Treytel er zich totaal op verkeek. Het was 1-0 voor NAC. Dat was voor de „outsiders" de terugkeer van Daan Schrijvers. In feite is Schrijvers al ge ruime tijd terug. De klim naar de top zette hij eigenlijk al weer in bij PSV. Het uiterste puntje van de ladder kon hij daar, in Eindhoven, echter niet meer bereiken. De harde karakters van de ex-ausputzer van het Nederlands elftal en van de Duitse trainer van PSV Kurt Linder botsten daarvoor te vaak en te hevig. Ook buiten het veld. Onlangs nog bracht hij het op zich om te scholen van vertegenwoordiger in voetbalschoe nen in sales promotor (zeg maar ver tegenwoordiger) in medische aparatu- ren. Een baan, die hem in aanraking brengt met een geheel andere klanten kring. „Ik heb een spoedcursus gehad. Mijn baas vond dat ik de rest maar in de praktijk moest ervaren. Nou dat ge beurt nog altijd. Het komt voor, dat ik gewoon met mijn mond vol tanden sta als het te specialistisch, te technisch wordt. Dan ben ik niet bang om te zeggen: ik kom volgende week wel te rug met iemand die er wel verstand van heeft.” Ik hoop echter dat hij met NAC tot overeenstemming komt. Een speler van zijn type kunnen we nog wel nodig heb ben in de competitie. Ik verwacht ei genlijk wel, dat hij weldra zijn hand tekening zal zetten. Iedere zondag met je vrouw naar de bioscoop is ook niet alles.” Een interview met een NAC-er zonder te praten over het eerste doelpunt van Feijenoord is deze week geen vraagge sprek. Schrijvers is evenals alle Bredanaars volledig overtuigd van het feit, dat scheidsrechter Corver had moeten flui ten voor buitenspel van Van Hane- gem. „Het was buitenspel. De grens rechter, die het volgens Corver ook niet gezien heeft stond te vlaggen als een gek. Toen hij echter zag dat Corver niet floot trok hij zijn vlag haastig naar beneden”. Een wending, die bepaald niet zonder slag of stoot zal worden geaccepteerd in de Nederlandse roeiclubs, maar volgens Va nier zijn centralisatie en stroomlijning de enige kans voor het Nederlandse roeien om uit het slop te geraken. „Men doet in Nederland wel aan wintertraining, maar ik merk het bij mijn werk, dat mensen van Nereus soms maar gewoon wegblij ven. Zonder zelfs maar af te berichten. Bepalend voor het succes in de zomer is de gerichte wintertraining. Men slaagt er dan ook nu bijna niet in om de opge bouwde fysieke conditie ten volle over te brengen op de snelheid van de boot. Technisch mag hét dan misschien alle maal perfect zijn, als de basisconditie ontbreekt, valt een ploeg onherroepelijk door de mand.” „Ook de leiding van de verenigingen ben ook een grote taak. Maar ik zal ben ok een grote taak. Maar ik zal tevoren stellen, dat we geen tijd mogen verliezen aan allerlei zinloze discussies, we moeten hard zijn. En dan ga ik voorbij aan het feit dat er mensen zijn in Holland, die me het licht in de ogen niet gunnen. Dat kan me niets schelen. We zijn achtergeraakt en de roeiers moeten via de liefde voor hun club voor het nationale succes zorgen. Ik ben de enige, die in Nederland als trainer/coach kan optreden. Door mijn vak in de sport en door mijn ervaring als roeier.” dat hij zijn functie zou kunnen blijven vervullen tot maart 1972. In die periode echter zou de heer Thung zijn werk moe ten verrichten „onder curatele” van de heer J. Mulder. Het besluit van het bondsbestuur werd op 14 augustus be krachtigd door de bondsraad. AMSTERDAM Onbetwiste top pers tijdens de „kandidatenwedstrij den” in het Olympisch Stadion in Amsterdam waren gisteravond de zeer goede tijden van Fedor den Her tog in de individuele achtervolging (4.57,4) en van Klaas Balk in de tyd- rit over 1000 meter met staande start (1.08,65). Vooral gezien het kille weer en de vrij sterke wind waren deze prestaties hoopgevend met het oog op de komende wereldkampioen schappen op de baan in Varese. Zo wel voor Den Hertog als voor Balk waren deze tijden hun beste persoon lijke prestaties in het Amsterdamse stadion. DEN HAAG. Een dag na de nationa le tenniskampioenschappen heeft de vice- voorzitter van de sub-commissie oplei dingen, de heer L. Thung het bestuur van de KNLTB meegedeeld zijn functie in de bond ter beschikking te stellen. De reden dat de heer Thung aftrad is dat hij het onaanvaardbaar vindt dat de KNLTB zijn technische beleid, met be trekking tot de opleidingen, heeft opgege ven onder druk van de vereniging van tennisleraren. Op 9 augustus heeft het bondsbestuur de heer Thung meegedeeld Rudolph (Wdl) Walrave op 200 meter; 6. Hill (GB) Van Roey op 300 meter; 7. De Wit (Ned) Felser op 1400 meter. Tweede rit: 1. Stam de 30 km in 22.33.5 2. Oudkerk; 3. Verschueren; 4. De Wit; 5. Rudolph; 6. Proost; 7. Hill. HAARLEM. Na ampel overleg met de voltallige spelersselectie heeft het be stuur van Haarlem Nicols besloten om Leo Kops aan te trekken als coach. Kops wordt de opvolger van Ben Tromp die, na vier jaar de Nicols begeleid te hebben, het welletjes vond en niet langer kans zag om zijn drukke werkzaamheden nog langer met zijn functie bij de Nicols te combineren. Met Kops heeft Nicols een figuur aangetrokken die in ieder geval weet wat het woordje honkbal betekent. Kops, veelvuldig ex-international, groeide via EDO, EHS en later na de fusie in de Nicols uit tot één van Europa’s beste kor te stopspelers. Hij blonk zo uit op deze plaats dat hij als bijnaam „de stofzuiger” meekreeg. En dat om de doodeenvou dige reden dat hij alle ballen die in zijn buurt kwamen moeiteloos weggriste. Kops zal bij de training worden geassi steerd door Herman Beidschat en Boude- wijn Maat. Eén en ander werd besloten na een bijeenkomst tussen de spelers van de Nicols en de leiding waarbij het afge lopen seizoen nog eens helemaal is door gelicht. Ook met betrekking tot de toe komst werden er plannen gemaakt. Door Beidschat met een gedeelte van de trai ning, die weliswaar onder supervisie van Kops staat, te belasten lijkt Haarlem Ni cols zich verzekerd te hebben van het blij ven van zijn gerenommeerde pitcher. Beidschat wil een seizoen als het afgelo- pene ,;nooit meer meemaken”, maar ziet Ook het optreden van de nieuw gevorm de tandam Van Doorn-Fens, die voor het eerst samen een wedstrijd reed, was vrij overtuigend, ook al zijn de Belgische te genstanders niet van topklasse. Zeker de manier, waarop de Nederlanders de eer ste rit uit een ogenschijnlijk hopeloze po- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem dat vanavond om kwart over zes tegen Fortuna Vlaar- dingen in Vlaardingen uitkomt, is door trainer Joop Brand niet gewijzigd. Alleen als Arie Don, die van zijn oefen meester Piet De Wolf een nieuwe rol op het middenveld kreeg toebedeeld, zijn werk naar Haarlem-maatstaven gerekend te goed doet, zal wellicht op het midden veld van Haarlem een verandering wor den doorgevoerd. Haarlem: Poldervaart, Wentink, Hoeben, Pegs, Van Breevoort, Van Duffelen, Burgers, Nieuwenhuys, De Goede, Bergman en Boszhard. Vanavond zullen ook nog andere ploe gen uit de eerste divisie aan het werk zijn: De Graafschap-Heerenveen; Heracles-Ro- da JC; Willem II-Wageningen; Veendam- SVV; PEC Zwolle-FC VVV; Helmond Sport-AZ ’67; Eindhoven-HVC; Fortuna SC-DFC; SC Cambuur-Blauw Wit. de gezelligheid. In Eindhoven telde al leen de prestatie. Niets anders. Maan dagochtend begon je al aan de komen de wedstrijd van zondag te denken. Dat was frusterend voor mij. Naar mijn me ning en in ieder geval voor mij gaf die methode een overdosering aan concentratie. Ik moet me zelf kunnen ontspannen. Daarom gaat het bij NAC - na wat blessures - met mij goed. Het is een vereniging met gezelligheid. Na tuurlijk wordt ook in Breda naar presta ties gekeken, maar daar houdt men ook rekening met de eigen verantwoorde lijkheid van de spelers. Een voetballer moet oud en wijs genoeg zijn om te weten wat goed voor hem is en wat niet.” één van zijn wensen, mede-trainer te zijn, nu dan in vervulling gaan. Hoe Nicols in het nieuwe seizoen wil proberen om de hegemonie in de honkbal- sport te heroveren is nog niet geheel dui delijk. Wel beseft Herman Beidschat; „Als het met de Nicols afgelopen is dan is het met het honkballen als geheel in Neder- Vreemd genoeg bereikte bij PSV na het vertrek van Schrijvers de vraag naar persoonlijkheid in het elftal een ongekende hoogte. Jan van Beveren ver telde onlangs nog in interview dat PSV „krachtige figuren” nodig had om uit te groeien tot een werkelijk grote ploeg. Nu wil het geval dat juist Daan Schrij vers zo’n man is. In de clubs waar hij de verdediging versterkte, leek hij be stand tegen elke moeilijke situatie en meestal was hij dat ook wel. AMSTERDAM. De sportcommissie van de KNWU heeft in overleg met Joop Middelink de definitieve amateurwegploe- gen voor de strijd om de wereldkampioen schappen in Mendrisio aangewezen. Een moeilijkheid daarbij is dat het niet vast staat of Henk Poppe zal kunnen starten. Hij kreeg enkele dagen geleden plotseling hoge koorts en is in bed gestopt. Dokter de Jongste acht het niet uitgesloten dat Poppe een of andere virusziekte heeft op gelopen. De ploegen zijn: 100 km tijdrit; Fedor den Hertog (Ermelo)Adrie Duijker (Axel), Arie Hassink (Neede), Frits Schür (Hooge- zand). Reserves: Aad v. d. Hoek (Dirks- land) en Toine van den Bunder (IJzen- dijke). Individueel: Fedor den Hertog (Ermelo), Jan Spergens (Someren), Kees Koeken (Achtmaal), Kees Priem (Goes), Toine van den Bunder (IJzendijke) en Henk Poppe (Nijverdal) of Kees Bal (Kwadendamme). Reserves: Arie Hassink (Neede) en Frits Schür (Hoogezand). Als voorbereiding zal de wegploeg mee doen aan de grote prijs Wilhelm Teil van 25—29 augustus, met Luzern als start plaats en de aankomst in Liechtenstein. Omdat Fedor den Hertog in die periode in de achtervolging op de baan rijdt, gaan Spetgens, Koeken, Priem, Poppe (of Bal), Van den Bunder en Hassink naar deze ronde. sitie nog in hun voordeel beslisten was indrukwekkend. De toen al gedemonstreer de snelheid werd in de tweede rit beves tigd met een tijd van 10.7 over de laatste tweehonderd meter. Bij de amateurs ondersteepten ook Balk, Nieuwenhuis, Kamper en Nanno Bak ker in de achtervolgingsploeg hun kandi datuur voor het reisje naar Varese met een tijd van 4.36,75, de beste die een Ne derlands kwartet dit jaar heeft gemaakt. Nederland won de „interland” tegen Bel gië met 8-4. Bij de prof sprinters stelde Leijn Loeve sijn teleur. Hij verloor in de halve fina les van de Belg Robert van Lancker, die later in de eindstrijd de Italiaanse kam pioen Turrini op indrukwekkende wijze tot een figurant degradeerde, en werd in de strijd om de derde prijs ook door de Aus tralische wereldkampioen Gordon Johnson verslagen. Dat de Nederlandse kampioen Bert Boom bij de amateurstayers in goede vorm steekt bewees de 33-jarige in een rit over 25 kilometer. Daarin probeerden de sterker geachte Westduitsers Podlesch en Gnas tevergeefs hem in de tang te nemen. In de laatste ronde, toen het zes kilometer geduurd hebbende duel met Podlesch (naast Boom en Gnas vlak voor hem) voor de Duitsers het hoogtepunt moest bereiken, bleek Podlesch te diep in zijn reserves te hebben getast. Hij moest lossen zodat Boom winnaar werd. De Nederlandse profstayerskampioen Kees Stam toonde zich de sterkste over twee ritten. In de eerste rit moest hij op het laatste nippertje de Belg Verschueren voorbij laten gaan en eindigde op vier meter als tweede. In de tweede rit echter heerste hij volledig. Stam kon zich zelfs een kleine inzinking permitteren zonder dat zijn zege met Oudkerk op de twee de plaats ook maar enigszins in ge vaar kwam. Amateurs Ploegachtervolging over 4 kilometer: 1. Nederland (Balk, Nieuwenhuis, Kamper en Nanno Bakker) 4.36.75; 2. België (Daelemans, Wesemael, Zeebroek en Van der Putte) 4.46.02. Tandem. Eerste rit: 1. Nederland (Van Doorn/Fens) 11,0 sec.; 2. België (Melrlaen/Soutaert). Tweede rit: 1. Ne derland 10,7; 2. België. Tijdrit 1 km met staande start; 1. Klaas Balk (Ned) 1.08.65 2. Manu Snellinckx (Belg) 1.09.50 Achtervolging over 4 km individueel: 1. Fedor den Hertog (Ned) 4.57.4; 2. Jean Fer- mote (Belg) staakte in laatste ronde de strijd met een lekke band. Stayers 1. Boom (Ned) achter Stakenburg de 25 km in 19.01.8; 2. Podlesch (Wdl) Koch op 40 meter; 3 Gnas (Wdl) Walrave op 450 m.; 4. Been (Ned) Pelser op 600 m.; 5. Niemeyer (Ned) van Roey op 680 m.; 6. Rijnink (Ned) Kaeb op 800 m.; 7. De Jong (Ned) De Graaf op 1280 m. Profs; Sprint. Eerste rit: 1. Johnson (Aus) 12,4 sec.; 2. Slmes (VS); tweede rit 1. Van Lancker (Belg) 13.0; 2. Turrini (It); derde rit: 1. Loevesijn (Ned) 12.7; 2. Mountford (VS); herkansing: 1. Turrini 12.5; 2. Simes: 3. Mountford. Halve finales: Eerste rit: 1. Turrini 12.3; 2. Johnson; tweede rit: 1. Van Lancker 12.6; 2. Loevesijn. Om de derde plaats 1. Johnson 11.8; 2. Loe vesijn. Finale: 1. Van Lancker 12.2; 2. Turrini. Stayers: Eerste rit: 1. Verschueren (Belg) achter Koch de 20 km in 15.46.8; 2. Stam (Ned) Stakenburg op 4 meter; 3. Oudkerk (Ned) De Graaf op 110 meter; 4. Proost (Belg) Kaeb op 150 meter; 5. land afgelopen. Het klinkt misschien een beetje aanmatigend maar ik geloof niet dat je ooit nog zo’n uitgelezen selectie bij elkaar krijgt. Als iedereen maar „ergens” gaat honkballen dan is het afge lopen met de kwaliteit. Die krijg je al leen door een bundeling van toppers”. Teamleider Venema gelooft dat de we reldkampioenschappen in Colombia Nicols de landstitel hebben gekost. „Wij hebben teveel spelers moeten afstaan en de na weeën hebben duidelijk doorgewerkt in de competitie. Men vond over het algemeen dat er te weinig inzet van de zijde van verschillende spelers is geweest. Dit is echter niet negatief bedoeld. Men was wat lusteloos. Een beetje honkbalmoe”. Daarom zal er dit jaar een enigszins an dere voorbereiding worden gehouden. Dat betekent waarschijnlijk geen trainings kamp in Duitsland meer, iets waar Nicols in voorgaande seizoenen zo graag op te ruggreep. Venema: „We gaan waarschijn lijk wel in een trainingskamp maar dat hoeft niet in Duitsland te zijn. De tegen stand die wij daar treffen wordt ieder jaar iets minder. Je treft steeds minder sterke legerteams tegenover je. Het rende ment dat zo’n trip oplevert wordt daar door een stuk minder”. Toch hoopt Venema, een wens die wordt gedeeld door de meeste spelers, dat Tromp wel op organisatorisch gebied zal aanblij ven. Venema: „Wij hebben hierover nog niet met hem gesproken maar wij hopen dat hij zal toestemmen omdat wij hem echt nog niet kunnen missen”. HCK, dat zich het afgelopen weekeinde de beste kansen op de titel verschafte moest nog een uitspraak van de protest commissie afwachten naar aanleiding van een protest dat concurrent RAP in diende na afloop van een met 5-6 verlo ren thuiswedstrijd tegen Neptunus. Dit protest werd echter afgewezen. ten natuurlijk wel door verenigingen worden onderschreven.” Dat dan ook is de kern van de verma gering van het Nederlandse roeien. Va nier: „Er zijn allerlei stijlen. Er is bijvoor beeld een duidelijk verschil tussen Laga en Nereus. Niet alleen in roeistijl, maar ook gewoon in aanpak. Daar moet een bepaalde eenheid in komen. Er moet ook meer discipline komen. De actieve roeiers moeten een duidelijk offer willen brengen om weer terug te kunnen keren naar de roeitop. Die offerbereidheid is minder ge worden. Je kunt niet voor een dubbeltje toch op de eerste rang zitten. Daar is in de eerste plaats die discipline voor vereist.” De noodzaak om tot eenheid van stijl te komen, heeft Vanier niet zomaar tot ëen van de criteria gemaakt. De in Suriname geboren, vooral als stuurman bij Nereus furore makende Vanier is nu voor het tweede seizoen coach van de Noorse ploeg. Bepaald niet zonder succes. Er is met een voortreffelijke dubbel-scull Han- sen/Thoegersen en ook nog een goede vier-zonder een duidelijk licht gekomen in het Noorse roeien. „Wat ik natuurlijk niet alleen heb gedaan”, aldus Vanier. „Er is een geweldige inzet geweest. Maar door de eenheid van stijl die ik heb ingevoerd, kan iedereen met iedereen roeien. Je kunt dan steeds tot de sterkst mogelijke sa- LEO KOPS De conflicten rondom de heer Thung, die jarenlang zijn talrijke werkzaamhe den voor de bond als amateur, maar in. tegenstelling tot talrijke andere functio narissen bepaald niet amateuristisch, heeft gedaan, zijn mede terug te voeren tot de angst die bij de vereniging van tennisleraren bestaat tegen het werk van de heer Thung. De afgetreden vice-voor- zitter van de commissie opleiding streef de namelijk naar een wetenschanpelijker en gedegen scholing van de toekomstige tennisleraren. Een invoering van een li centiesysteem waardoor de beunhazerij onder de tennisinstructeurs zou kunnen worden teruggedrongen. Om te komen tot een licentieregeling voor tennisleraren moeten onderhande- lingen worden gevoerd tussen de VNT en de KNLTB, maar de organisatie van le raren stelde niets voor onderhandelingen te voelen, zo lang de heer Thung een vin ger in de pap had bij de opleidingen. Aan dat verlangen van de VNT heeft de bond toegegeven en op 9 augustus de heer Thung meegedeeld dat voor hem geen plaats meer was in de organisatie van de bond. De pas benoemde voorzitter (C. Beek) en secretaris-penningmeester (M. Dikker) stelden dat het werk van de heer Thung niet kon worden voortgezet en dat hij niet paste in de structuur van de bond, aangezien zijn werkmethoden een te zware belasting werden voor het bondsbureau. Voor de goede orde, de bond heeft een sportdirecteur, de heer Lijsen, die op basis van een niet te ver waarlozen vergoeding sinds vorig jaar wordt geacht het peil van het Nederland se toptennis te verbeteren. Hoe de heer Lijsen in dit werk is geslaagd, hebben de nationale kampioenschappen bewezen. De heer Thung werd op de bondsvergade ring van 20 maart onderscheiden met de CV-schaal wegens zijn organisatorische verdiensten voor de KNLTB, waardoor het standpunt van de bond per 9 augus tus wel wat vreemd aandoet. en 'V. -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17