AUTO WRAK NA BOTSING Bruto nationaal produkt in Indonesië stijgt opmerkelijk Grotere Nederlandse hulp i I Problemen Veel belangstelling voor volkssterrenwacht bij sociale faculteiten -i B Directeur is kunstmaan-specialist r NIEUWE STUDIERICHTING NODIG danscentrum Alphenaar Frontale botsing: twee doden Meisjes vinden gevaarlijke Geen koninklijke goedkeuring meer voor verênigingen dansen jsM granaten Door politiewagen aangereden „GRIEK” I 2 v CIJFERS MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN: DRIE SYSTEMEN IGGI SLEUTEL WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1971 ti I Na wetswijziging LA TRAVIATA complete uitvoering 3 LP's 30,— met o.a. ANNA MOFFO Richard Tucker Robert Merrill 4 KRUISWEG 47-49 HAARLEM TEL. 023-320244 (Van onze redactie binnenland) HAARLEM De ontwikkeling van Indonesië met zijn 120 miljoen inwoners, 3000 eilanden en een oppervlakte van twee miljoen vierkante kilometer één der grootste landen van de wereld heeft tot voor enkele jaren een lange periode van stagnatie gekend. De laatste jaren is echter sprake van een opmerkelijke groei van het Bruto Nationaal Produkt, zoals onder meer blijkt uit een zojuist gepubliceerd overzicht van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag over de ontwikkelingssamenwerking tussen Nederland en Indonesië. Het BNP nam in 1968 en 1969 naar schat ting met respectievelijk 6,8 en 6,1 percent toe. Inderdaad een opvallende groei als men ziet dat van 1960 tot 1967 de jaarlijkse groei gemiddeld slechts twee percent was. Kerkdijk nieuws Clubs voor le, 2e, 3e en 4e jaars AL DANSEND LEER JE. Oproep aan weigeraars van volkstelling FABER gashaarden met gloeikolen slechts 720.— HET WITTE HUIS I ^Wil B L - .A ADVERTENTIE betaalt geen 1 1 i ADVERTENTIE i ZIJLWEG 49 HAARLEM TELEFOON 32 69 06 Met dezelfde „capaciteitssleutel” zou de ze commissie moeten bepalen hoeveel stu denten tot het tweede studiejaar toegela ten kunnen worden. Een studentenstop zou door haar voorgesteld moeten worden, zodra het aantal reële plaatsen bezet is. Op dat moment moet een selectieprocedu re in werking treden, waarover eveneens door deze capaciteits- en plaatsingscom missie geadviseerd moet worden. Op de E 10 ter hoogte van Monniken dam botsten twee auto’s frontaal op elkaar. Twee mensen kwamen om. Op de foto een van de vernielde wagens. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Verenigingen zullen in de toekomst geen koninklijke erkenning meer nodig hebben om rechtsbevoegdheid te krijgen. Bij de Tweede Kamer is daar voor een voorstel tot wetswijziging inge diend. Volgens de thans geldende bepalingen moeten verenigingen, die rechtsbevoegd heid willen hebben, erkend zijn door de Kroon. MONNIKENDAM. Op de rijksweg E-10 nabij Monnikendam zün dinsdag middag omstreeks vijf uur twee perso nenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. De twee bestuurders waren op slag dood. Eind 1966 trof de Indonesische regering een serie maatregelen die gericht waren op een stabilisatie en geleidelijk ook re habilitatie om zo een basis te leggen voor een economisch ontwikkelingsbeleid. Als afsluiting van die periode werd begonnen met de Repelita, een vijfjarenplan van de opbouw, dat op 1 april 1974 afloopt. Cen traal hierin staat de landbouw. In volgor de van prioriteit komen daarna de reha bilitatie en uitbreiding van de infrastruc tuur, de bevordering van de industrie en de bevordering van de mijnbouw. De financiële hulp (exclusief voedsel hulp) van Nederland aan Indonesië steeg van 66 miljoen gulden in 1966 (22 mln Dit geld komt via drie verschillende sy stemen de Indonesische economie binnen: Ten eerste als deviezen-krediethulp waar mee zeer essentiële goederen van de al gemene invoerlijst van Indonesië worden gefinancierd. ais gift, 44 mln als lening) tot 126 miljoen voor de periode 1971-’72 (63 miljoen als gift, 63 miljoen als lening). Aan voedsel hulp in de vorm van schenkingen is de laatste jaren 20.000 ton graan per jaar verstrekt. omdat zijn. EDE. Twee 13-jarige meisjes uit Ben- nekom hebben maandag tijdens het spelen op de Ginkelse Heide in Ede vlakbij een oefentankbaan vier brlsantgranaatraketten gevonden, waarvan er ten minste twee nog volledig intakt bleken te zijn. Bi Zi ht en dï w: ner Bai I hoc eer dit var Afi P ti ii S Ka ter bn B met Isol Afr der] D gen; Zuii het hee: van mac zijn ka, Azi; I twc ma gel sta dei coc „G Ves De slachtoffers zijn de 65-jarige Z. van van den Dolder uit Amsterdam en de 47-jarige L. B. Kwee uit Amersfoort. De heer Kwee haalde met zijn personen auto onvoorzichtig in en botste op de te gemoetkomende auto van de Amsterdam mer. Een andere personenauto met drie inzit tenden kon nog op tijd in de berm rijden. l’.l-l ELL I In 1964-’65 was de schuldenlast van In donesië tegenover het buitenland zo opge lopen dat niet langer op goud- en devie zenreserves kon worden ingeteerd. Het te kort werd toen met korte kredieten gefi nancierd. Naar schatting was de totale schuldenlast begin 1966 2,4 miljard dollar. In dat jaar moest Indonesië zijn afbeta ling van schulden aan het buitenland sta ken. In december 1966 werden zij, voor zover zij in 1966 en 1967 vervielen, ge consolideerd. Voor die schulden die in de drie volgende jaren vervielen werden jaar lijks consolidatieregelingen getroffen. In 1970 werd tussen Indonesië en de wes telijke landen, inclusief Japan, een lange re termijnregeling getroffen voor de schul den die voor juli 1966 waren aangegaan. Ondanks deze regelingen en de vaak zach te voorwaarden voor die hulp, die sinds In de industriesector streeft het vijfja renplan naar de stimulering van de in dustrieën die direct of indirect een bijdra ge leveren aan de agrarische ontwikkeling en van die welke deviezen besparend wer ken, overwegend binnenlandse grondstof fen verwerken en arbeidsintensief zijn. Voor de mijnbouw probeert Indonesië par ticuliere investeringen uit het buitenland aan te trekken. Verder zijn de ontwikke- lingsinvesteringen in het bijzonder gecon centreerd op de infrastructuur: wegen, spoorwegen en havenfaciliteiten. Ook richt de overheid zich sterk op technisch onder wijs en gezinsplanning. 1966 werd vérstrekt, ziet het totale afbe- talingsschema er voor Indonesië er nog zeer ongunstig uit. Te verwachten is dan ook dat de jaarlijkse schuldbetalingen in d'e jaren zeventig het als gevarengrens be schouwde percentage van 20 percent van de opbrengsten uit eigen uitvoer zullen overtreffen. Zoals bekend is, wordt sinds februari’67 de buitenlandse hulp aan Indonesië gecoör dineerd in de Inter-Gouverments Groep in zake Indonesië (IGGI), waarvan Australië, België, Canada, Frankrijk, Duitsland, In donesië, Italië, Japan, Nederland, Nieuw- Zeeland, Verenigd Koninkrijk en de Vere nigde Staten lid zijn. De Wereldbank, het IMF en de Aziatische Ontwikkelingsbank zijn niet alleen als financieringsinstellingen betrokken, maar zij zijn ook de belangrijk ste adviseurs van de IGGI. In het kader van deze organisatie liep de hulp aan het eilandenrijk op van 200 miljoen dollar (1967) tot 600 miljoen dollar (1970-’71). In de voorgestelde wetswijziging is een overgangsregeling opgenomen, waarbij el ke vereniging die bij notariële akte is opgericht, rechtsbevoegdheid krijgt. Reeds vóór 1855 erkende verenigingen krijgen drie jaar de tijd voor het laten opnemen van hun statuten in een notariële akte. Als deze verenigingen dit nalaten, krijgen zij na drie jaar een beperkte rechtsbe voegdheid, zoals elke vereniging die niet via een notaris is opgericht. Enige jaren geleden probeerde de ho mofielenvereniging COC in Amsterdam de koninklijke goedkeuring te krijgen, maar de toenmalige minister van Justitie mr. Polak, weigerde dit. Tegen dit besluit is de vereniging vergeefs tot in hoogste in stantie in beroep gegaan. Toen de meisjes met de vier projectielen thuis kwamen en ermee wilden spelen, merkte een buurvrouw dat. Zij belde de Koninklijke Marechaussee op, die dinsdag heeft onderzocht hoe de brisantgranaat- raketten op de tankbaan achtergebleven kunnen zijn. Na elke oefening moet name lijk alles worden opgeruimd, waarbij de grootste zorgvuldigheid in acht genomen dient te worden, aldus de marechaussee. Er is doorgaans een scherpe controle op de uitgereikte munitie. De explosievenop ruimingsdienst van de Koninklijke Lucht macht in Culemborg is intussen gewaar schuwd en zal de vondst onschadelijk ma ken. nieuwe programma in de maatschappij bruikbaar zijn, antwoordt de commissie, dat ook nu reeds veel academici, met name afgestudeerden in de maatschappij wetenschappen, functies vervullen waar voor gëen bepaalde vakwetenschappelijke kennis nodig is, vrij dikwijls zelfs gee.i universitaire opleiding. Beslissend voor de mogelijkheden van het nieuwe program ma zal derhalve de houding van de werk gevers zijn, die moeten komen tot een reële koppeling van functies aan opleidin gen. Omdat het duidelijk is, dat met de instelling van zo’n nieuwe studierichting geruime tijd zal heengaan, stelt de com- missie-De Moor voor op korte termijn te komen tot: Het instellen van een capaciteits- en plaatsingscommissie voor de sociale facul teiten. Bij deze commissie zouden alle eerstejaars-studenten zich moeten aan melden, waarna zij deze over de afzon derlijke faculteiten zal verdelen volgens een door haar op te stellen berekening van de capaciteit ter plaatse. Het verbeteren van de doorstroming tussen de sociale academies en de sociale faculteiten. In 1969 switchten maar 32 studenten van sociale faculteiten over naar een sociale academie. Niet meer dan 2 percent van alle studenten-sociale we tenschappen was afkomstig van sociale academies. De doorstroming is dus te In eerste instantie heeft minister De Brauw ons vorige week verklaard, dat aansluitend aan het advies van de com- missie-De Moor geen nieuwe sociale fa culteiten opgericht zullen worden. De claims daarop van Maastricht en Twente worden derhalve niet gehonoreerd. Aan te nemen valt, dat in tweede instantie door minister De Brauw voorstellen gedaan zullen worden om te komen tot een opzet van de door de commissie-De Moor voor gestelde nieuwe studierichting. Voor de bedoelde studenten zou het nieuwe programma als doel moeten heb ben, hen in te leiden in de methoden van wetenschappelijk denken en hen de ach tergronden van belangrijke maatschappe lijke' en culturele verschijnselen duidelijk te maken, zonder te beogen hen tot een zelfstandige vakwetenschappelijke bena dering op te leiden. Op de vraag of afgestudeerden met dit verwaarlozen. Vergroting daarvan is pas te verwachten wanneer de faculteiten en academies bestuurlijk en onderwijskundig meer gaan samenwerken. Op dit punt zijn binnenkort voorstellen te verwachten van de commissie-Sassen. Het verbeteren van de kwaliteit van de docenten. Per 1 maart van dit jaar was slechts 12 percent van het aantal stafle den gepromoveerd. Meer dan de helft is niet langer dan vier jaar afgestudeerd. Er stonden op dat moment 15 vacatures lan ger dan één jaar open en 39 sinds kortere tijd. Dat betekende dat van het aantal benodigde hoogleraren en lectoren eender de niet gevonden kon worden. Prof. De Moor, zelf hoogleraar sociale wetenschappen in Tilburg, hoopt dat zijn commissie in het najaar een rapport kan uitbrengen ten aanzien van de uitgebrei- dere problematiek van de ontwikkeling van het gehele tertiaire onderwijs. Het gereedgekomen advies heeft slechts be trekking op de deelproblematiek van het maatschappelij k maatschappij -onderwijs, daar directe maatregelen nodig Verhoging van de rijstproduktie met 50 percent aan het eind van de planperiode wordt onder meer nagestreefd door reha- biliatie, maar ook door uitbreiding van ir- rigatiewerken en landbouwgronden, het in voeren van nieuwe rijstvariëteiten, een groter gebruik van kunstmest en insectici den en een opkoopprogramma met vast gestelde prijzen. Ten tweede als voedselhulp in natura, die door de Indonesische staat wordt ver kocht, waarbij de roepia-opbrengsten (evenals de tegenwaarde-fondsen van de al genoemde deviezen-krediethulp) het ontwikkelingsbudget van de staat ten goede komen. Ten derde als projecthulp, waarmee reha bilitatie en ontwikkelingsprojecten in de overheidssfeer worden gefinancierd. Daarbij gaat het voornamelijk om kapi taalgoederen en materialen die uit het buitenland moeten worden ingevoerd. De lokale kosten van deze projecten worden meestal door Indonesië zelf, uit het ont wikkelingsbudget, gefinancierd. Met de ze project-financiering begon het IGGI in 1968. Het programma is van jaar tot jaar in omvang toegenomen. In 1970-’71 beliep het 260 miljoen dollar. Buiten de IGGI vindt bovendien technische hulp verlening aan Indonesië plaats door meer dan 40 landen en internationale or ganisaties. ROTTERDAM. De 14-jarige Albert de Zeeuw uit Rotterdam is dinsdagmorgen bij een verkeersongeluk om het leven geko men. De jongen werd op de Ringdijk in Rotterdam door een politiewagen aangere den, toen hij plotseling met zijn fiets links af sloeg. Verder op de lijst staan het geven van economische* adviezen aan het Indonesi sche Planbureau Bappenas op macro- technisch gebied, mede voor de uitvoe ring van het Indonesiche vijfjarenplan. Verder samenwerking met de luchtvaart maatschappij Garuda, met medewerking van de KLM, met name voor wat betreft de rehabilitatie van het binnenlandse lij- nennet. Verder de inrichting van een gra fisch centrum in Djakarta, ter bevorde ring van een doelmatige communicatie in Indonesië. Rehabilitatie van de textiel industrie, bagger- en havenprojecten, re habilitatie van onder andere thee- en ca- cao-ondernemingen, verbetering van de van de afdeling schei- en natuurkunde van de universiteit Padjadjaran in Ban doeng. Tenslotte noemen wij nog de me definanciering (meestal tot 75 percent) aan particuliere projecten. Deze omvat ten onder meer de bouw en inrichting van ziekenhuizen, verpleegstersopleiding, onderwijzersopleiding alsmede hulp aan middelbaar-technisch onderwijs. De volkssterrenwacht Simon Stevin heeft sinds vorig jaar een eigen gebouw in de bossen onder Hoeven. Daar beschikt men over een storingsvrije zone en kun nen ongestoord waarnemingen worden In de oproep wordt gesproken van „on democratische pressiemethoden, intimida tie, terreurmethoden en aantasting van de persoonlijke vrijheid.” „De minister ziet het blijkbaar als een prestigeslag, die hij met de botte bijl van de strafdreiging denkt te kunnen winnen”, aldus de verklaring. De organisaties kon digen aan dat zij de weigeraars van de telling „tot het bittere einde” blijven steu nen. Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Ridderkerk'/Slikkerveer A. Romein te Wezep. Aangenomen naar Gla- nerbrug H. Ommering te Oosterland. Geref. Kerken Beroepen te Urk L. Hartholt te Oost- kapelle. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Middelstum/Vrouwenpolder H. J. J. Feenstra te Amsterdam. Indonesië gebruikte de Nederlandse de viezen-krediethulp overwegend voor de aankoop van grondstoffen, consumptiegoe deren, halffabrikanten en onderdelen. Om het nuttige effect van de hulp te vergro ten is de projecthulp van Nederlandse zij de begeleid door technische hulp, waar dat mogelijk en noodzakelijk was. In 1964 werd hiervoor in een zogenoemde Raamover eenkomst tussen Nederland en Indonesië de grondslag gelegd. Nederland verklaar de zich bereid deskundigen beschikbaar te stellen, Indonesische bursalen op te leiden en enkele projecten uit te voeren. Zoals reeds gezegd, wordt een belangrijk deel van de financiële hulp via IGGI aan In donesië verstrekt in dy vorm van project hulp. Hier volgt een zij het niet vol ledige opsomming van projecten uit de ze categorie van de financiële hulp van Nederland aan Indonesië. Vliegtuigleveranties tot een totaalbe drag van 23 miljoen gulden, rehabilitatie van de tinbaggerschepen (12 miljoen), rehabilitatie van overheidsschepen en -dokken (4,5 miljoen), wegenbouw (3 miljoen), rehabilitatie en uitbreiding van irrigatiewerken (4,5 miljoen), herstel en uitbreiding van de elektriciteitsnetten (1969-71) totaal 21,7 miljoen gulden, rail- vervoer (zes ton), telefonie (9 miljoen), waterbeheersing (3,5 miljoen), suikerfa brieken (19 miljoen), elektriciteitscentra les (6 miljoen), vervanging baggervaar- tuigen 22 miljoen. In het kader van de raamovereenkomst werd de Nederlandse regering betrokken bij ongeveer 40 ontwikkelingsprojecten voor technische hulp in dat land. De voor naamste zijn hiervan de agrarische sa menwerking. In dit verband gebruikt In donesië de Nederlandse kennis omtrent de tropische landbouw. Het project land bouwvoorlichting Lombok. Doel hiervan is het uitvoeren van een proefproject voor de landbouwvoorlichting inzake nieuw uit te voeren cultures op Lombok; het Djra- tunseluna-projeet, te weten de verbete ring van irrigatiesystemen in het gebied ten oosten van Semarang. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De belangrijkste moge lijkheid voor het vinden van een oplossing in de problemen van de sociale faculteiten is volgens de commissie-De Moor de in stelling van een nieuw type universitair programma, dat algemeen-vormend on derwijs zou moeten geven. Volgens de commissie, die haar advies ai in april bij minister Veringa heeft gedeponeerd het wordt een dezer dagen gepubliceerd zijn veel studenten in de maatschap pijwetenschappen noch gemotiveerd, noch erg geschikt voor de vakwetenschappelij ke doctoraalopleidingen. Zij zijn echter ook niet gemotiveerd om aan het hoger beroepsonderwijs deel te nemen. Bij ge brek aan andere mogelijkheden vervullen de faculteiten der sociale wetenschappen op dit moment de functie van toevluchts oord voor deze studenten. (Van onze correspondent) Sinds een jaar of tien volkssterrenwacht Simon Stevin bij het grote publiek belangstel ling te kweken voor sterrenkunde. Deze sinds vorig jaar in de Westbrabantse plaats Hoeven gevestigde volkssterren wacht begint de laatste tijd wat meer in de belangstelling te komen. Volgens di recteur T. Vermeesch is een en ander voor een groot deel toe te schrijven aan de ontwikkeling van de ruimtevaart. Sinds een jaar of twee is de volkssterren wacht ingeschakeld bij Amerikaanse ruimtevluchten. Met zelfgebouwde appa ratuur zijn onder meer tijdens de laatste Apollo-vluchten maanwaarnemingen ge daan. Het publiek was daarbij welkom. In navolging van de Verenigde Staten en Engeland wil de volkssterrenwacht thans iedere week een bulletin gaan uit geven, waarin het publiek wordt meege deeld welke satellieten er gedurende en kele nachten aan de hemel kunnen wor den waargenomen. Maandag 23 augustus is de dag waarop de inschrijving be Lgint voor de nieuwe danslesclubs. Aanvang september Op woensdag en vrijdag 7 uur een populaire cursus voor uitsluitend scholieren Volledige cursus 65. Groepen voor alle leeftijden. Prospectus wordt u op aanvraag toegezonden HOEVEN, probeert de AMSTERDAM. De Bond voor Vrij heidsrechten, het Comité Waakzaamheid en Sjaioom hebben naar aanleiding van de be slissing van de minster Van Agt tot justi tieel optreden tegen weigeraars van de volkstelling gezamenlijk een verklaring uit gegeven waarin zij alle weigeraars op roepen „niet te zwichten voor de pressie door de regering en zich niet te laten inti mideren”. 33 korting, dus u 1097.maar Oranjeboomstr. 68, Haarlem, verkoopt alle merken haarden met volledige service, schriftelijke garantie en toch onvoorstelbaar goedkoop. Haarden worden geplaatst volgens voorschriften G.E.B. Tel. 0 23 - 32 50 09 Dochtertje doodgeslagen Eer, 29-jarige opperman uit Woerder is wegens dood slag op zijn dochter'i' veroordeeld tot een gevangenisstraf var zes maanden en terbeschikkingstelling van de regering. De man ranselde op :J maart zijn één jarig dochtertje dood omdat het niet wilde eten... gedaan met een telescoop. Die waarne mingen zijn overigens maar een erg be perkt gedeelte van het totale activiteiten pakket. Er worden regelmatig mededelingen bladen verzonden aan een 2000 met de sterrenwacht in contact staande ama- teurastrologen in ons land. Er worden cursussen gegeven, waarin men spiegels leert slijpen. Men verspreidt zelfbouw pakketten voor kijkers. Er worden de laatste jaren klankbeelden gegeven, films vertoond en exposities gehouden. Overigens begint het amateurwerk bij de volkssterrenwacht de laatste jaren aan de top professioneel te worden. Di recteur Vermeesch staat sinds twee jaar aan het hoofd van de sterrenwacht en ge niet in vakkringen bekendheid als des kundige op het gebied van kunstmanen. Sinds de eerste lancering in 1957 van de Russische Spoetnik heeft hij iedere kunstmaan gevolgd en samen met zijn echtgenote heeft hij meer dan 10.000 kunstmaanwaarnemingen gedaan. Hij kreeg er zelfs een onderscheiding van de Rus sische Academie voor Wetenschappen voor. Dankzij deze specialisatie wordt de volkssterrenwacht sinds enige tijd regel matig geraadpleegd bij de berekening van baanelementen en dergelijke van een gelanceerde satelliet. Volgens de heer Vermeesch heeft de praktijk in de Verenigde Staten en Enge land inmiddels wel uitgewezen, dat het publiek zich aan de hand van regelmatig verschijnende bulletins rond lanceringen van kunstmanen steeds meer is gaan in teresseren voor ruimtevaart en astrono mie. „Waarom kan dat ook in Nederland niet?”, heeft de heer Vermeesch zich af gevraagd. Vandaar dit jongste initiatief van de volkssterrenwacht. Het zal velen onbekend zijn, dat er in ongeveer vijftien jaar al een respectabel aantal kunstmanen is gelanceerd. Naar schatting moeten er zo’n 3.000 in de ruimte hangen. Een groot aantal daar van is regelmatig zichtbaar. De volkssterrenwacht schat dat aantal op een stuk of vier per nacht, die bij hel der weer met het blote oog zichtbaar zijn. De heer Vermeesch verwacht dat dit aantal nog wel zal groeien, aangezien de lanceringen een steeds grotere weten schappelijke waarde krijgen. Onder meer kan men buiten de dampkring door de satellieten onderzoekingen doen. Daar naast begint de ruimtevaart zich steeds meer te interesseren voor Mars en ook met het oog op een toekomstige Mars- vlucht worden nieuwe kunstmaanlance- ringen verwacht. „Bruiloftkrakers”. De politie in Amersfoort heeft de zogenoemde „brui loftkrakers” gepakt, die inbraken pleeg den als de bewoners van een huis weg waren in verband met een bruiloft De gegevens hiervoor haalden zij uit adver tenties. Het tweetal heeft 12 inbraken be kend. Zij werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in een huis waarvan de bewoners naar een huwelijksfeest waren. Burgemeester nam ontslag. Mr. J. Ch. J- Faure heeft eervol ontslag gekregen als burgemeester van Geertruidenberg. On langs verklaarde mr. Faure, die 17 jaar burgemeester van Geertruidenberg was, dat hij ontslag gevraagd had, omdat bestuurlijk Geertruidenberg in een grote impasse verkeert. In het college van burgemeester en wethouders was geen overleg meer mogelijk volgens mr. Faure. Tien dagen dood in huis. In Leeuwarden is de 74-jarige heer Y. Bosma dood in zijn bed aangetroffen. De man, die alleen woonde, bleek tien dagen geleden te zijn overleden. Buren meenden dat hij met een vriend met vakantie was gegaan. Nieuwe kinderverzorgster. Prinses Beatrix en prins Claus hebben mejuffrouw J. E. C. Lagendijk, tot voor kort verbonden aan de Haanstra-kleuterschool in Leiden, als kinderverzorgster voor hun kinderen aangesteld. Zij volgt mejuffrouw E. Lunsingh Scheurleer op, die binnenkort in het huwelijk zal treden. Inbrekersbuit ƒ40.000 Bij juwelier Ver- maat in de Haagse Thomsonlaan is 's nachts voor een waarde van ongeveer f 40.000 aan sieraden uit de etalage ge stolen L 1 3 - V-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2