Joop Brand: „Hoe Piet de Wolf een dergelijke taktiek aan zijn publiek durft te verkopen is mij een raadsel... HAARLEM SLALOMT DOOR FORTUNA VLAARDINGEN Woelige avond op de Engelse voetbalvelden Niet één Nederlandse ploeg Chef d ’équipe Jan de Jong is toch tevreden Japanse volleyballers gaven weer geen set weg rechtstreeks in halve finale Behoorlijke inzet Nederlands team eerste divisie Stand Eerste divisie in cijfers Lazarevic en Alexandria braken af Nacional verloor van Oostduitsers 19 DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1971 3 99 Twee blunders V ooruitgang Risico’s Juistheid o o 1 1 1 1 1 1 0 Q o o 1 1 1 1 o o o o o o o o o o o o 1 1 1 1 1 o o 1 1 2 2 2 2 Iritatie Moeten winnen b 40 I met Het commentaar van Van Breevoort in duel met Van der Bol van Fortuna Vlaardingen. (Van onze sportredactie) aan Van de kansen die door Van Breevoort en Wentink werden geschapen, werd geen gebruik gemaakt. Voor de doelpunten wa ren blunders nodig van Olsthoorn (die een „blinde” pass op zijn keeper gaf zonder te zien dat Bregman dichtbij was) en Rob- bemond (die als laatste man De Goede trachtte te passeren. Hij faalde. Een passje van de Goede bereikte toen weer de at tente Bregman). Het is een feit, dat on danks alle vreugde over een uitstekende start ih de eerste divisie niet vergeten mag worden. De tijd van Nereus klasseert de ploeg ongeveer in het midden van het 16 achten tellende veld. Een verschuiving naar vo ren lijkt mogelijk met een plaats bij de laatste zes als maximum. tijd niet 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o o o o o 4 4 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 2 1 1 1 1 0 0 0 0 2-0; 4-0; 2—0 7—2 4— 1 2— 0 5— 3 .3—2 3— 2 2—1 2—3 1— 3 1—1 2— 2 4— 5 3— 5 1—5 0—5 0—6 Evenals in de eerste partij was het een Aljechin-verdediging. De eerste zeven zet ten waren dezelfde en verschenen vlie gensvlug op het bord. Op de achtste zet week de Russin, die met zwart speelde, af. Het middenspel werd een subtiel gescher- muteel met paarden en pionnen, waaruit de Russin beter tevoorschijn kwam. Door een blunder, een torenzet c-8, van haar kreeg de Joegoslavische evenwel de kans door een kwaliteitsoffer een kleine combi natie uit te voeren welke uiteindelijk re sulteerde in winst van een pion. De rollen waren nu omgedraaid. De partij werd af gebroken en wordt vrijdag verdergespeeld. ren. Er is steeds versneld, zonder dat het ritme van de ploeg verstoord raakte. Dat is een goed teken. De technische begaafd heid van deze equipe is natuurlijk boven alle twijfel verheven. Het zal de komende dagen nog duidelijk sneller gaan. De ploeg heeft heus niet alles nu al gegeven. Ik ben toch wat optimistischer geworden over een finaleplaats. Temeer omdat slagroeier Paul Bosch een geweldige tweede kilome ter in de benen heeft”. (Van onze schaakmedewerker) BLADEL. De derde partij uit de halve finale om het wereldkampioenschap scha ken voor dames te Bladel tussen de Joego slavische Milunka Lazarevic en Nanna Alexandria werd na 41 zetten afgebroken. „Ook al dolblij met een finaleplaats zal de acht van Nereus zijn. Gisteren voer men pas zijn eerste echte grote race en het bleek allemaal wonderwel te kloppen. Alom heerste tevredenheid over de derde plaats achter de Westduitse en de Wolgase acht. Verwijzing naar de herkansing was ingecalculeerd. De race van gisteren moest vooral de juistheid van de wat wrak ge achte combinatie bewijzen. Dat uitgangs punt sprak ook uit de woorden van coach Pennink: „De ploeg heeft gedurfd geva- Derby CountyWest Ham Leicester CityNottingham Manchester Tottenham Veel moeilijker om naar de halve finale te gaan was het voor de overige ploegen, die alle hun serie moesten winnen. Al kan men zich dan zelfs een vergissing, zoals Laga maakte permiteren. Uit de herkan singen gaan telkens drie ploegen over, wat de speelruimte vergroot en waardoor ook de VOORBURG. Een duidelijk aanwezi ge wil en een onmiskenbare inzet hebben niet kunnen verhinderen dat Nederland ook zijn tweede ontmoeting binnen enkele dagen van Japan heeft verloren. Na de nederlaag in Tilburg werd het ook nu een drie sets-nederiaag, zij het met de iets draaglijker cijfers 7-5 11-15 en 12-15. Haarlem Blauw Wit Heracles Heerenveen AZ ’67 SVV Eindhoven Veendam Fortuna SC HVC Wageningen Fortuna VI. Willem II De Graafschap Volewckers FC WV PEC Zwolle Cambuur DFC Helmond Sport Roda JC Zag het roeien van Nereus er schoon uit imponerend was ook de vooruitgang, die de twee met stuurman van Proteus-Eretes Lut- tikhuizen-Kieft heeft geboekt in het trai ningskamp te Sankt Moritz. Er kwam een inzinkingsvrije race op het water, die re sulteerde in een knappe tweede plaats achter de Tsjechische gebroeders Sjova- novski. De Tsjechen stemden hun race af op de aanvallen van de Nederlanders. „Telkens als wij versnelden”, vertelde slagroeier Luttikhuizen naderhand, „ging ook hun tempo omhoog. Maar we hebben heerlijk geroeid en toch wel een stuk zelf vertrouwen gekregen. Het ging echt heel fijn”. Al die optimistische trekjes in de woor den van de Nederlandse equipe zullen van daag gestalte moeten krijgen in de her kansing. Er is alle reden om daarover op timistisch te zijn. Afgezien van Aegir, is de loting voor de herkansing gunstig ver lopen. Laga krijgt vandaag te maken met vooral Zwitserland, terwijl Frankrijk en Denemarken nimmer sneller zijn geweest dan de Delftse ploeg. Turkije als tegenstan der is te verwaarlozen. Ook de twee met stuurman heeft goede kansen. Geen der tegenstanders vermocht gisteren enige in druk te maken. Noorwegen, Zweden noch Frankrijk zullen een probleem vormen voor het Delftse duo. De acht heeft bui ten Rusland geen klassetegenstand en zal zonder problemen de halve finale kunnen halen. KOPENHAGEN. Ondanks het dat geen enkele Nederlandse ploeg Best loopt het gevaar voor lange te worden geschorst. Hij heeft een meer zo brandschoon strafregister vo rig jaar nog werd hij voor zes weken ge schorst. Het was weer een roerig avondje op de Engelse velden. In de wedstrijd Crewe AlexandraSouthport (om de league cup) werd midvoor East van Crewe uit het veld gestuurd en kregen zes spelers een officiële waarschuwing. Ian McFaul, doelman van Newcastle United, kreeg Maar het tempo kon niet worden volge houden (11-15). De derde set bracht Ne derland zelfs de onverwacht weelde van een 12-7 voorsprong, voordat Japan, onder aanvoering van de geweldige Namakura en de dreigende blikken van hoofdcoach Matsudaira, zich nog een keer vermande en overigens niet zonder moeite acht punten op rij vergaarde. Opvallende kwaliteit van de Japanse ploeg: een gro te variatie in de spelopbouw, als het wa re over elkaar heenklimmende aanvallers die voor een niet te voorziene afronding zorgen. Aan Nederlandse zijde hield men soms wat te star vast aan het drieslag- principe, waar besluitvaardigheid in d® vorm directe smashes op de voorkomend® Japanse onnauwkeurigheden op zijn plaats was geweest. GUADALAJARA (Mex.). Het Oost- duitse nationale voetbalelftal heeft in de Mexicaanse stad Guadalajara door straf schoppen een wedstrijd gewonnen van de Zuidamerikaanae clubkampioen Nacional uit Montevideo. Nacional is de eventuele tegenstander van Ajax in de strijd om de „wereldbeker.” De wedstrijd was na 90 minuten ge ëindigd in een 1-1 gelijk spel, en de ver lenging van tweemaal een kwartier bleef doelpuntloos. In de tiende minuut had Es- parrago de score geopend voor Nacional. Na 60 minuten werd Ancheta van Nacio nal uit het veld gezonden wegens grof spel. Acht minuten voor het einde maakte Sparwasser gelijk met een schot vanaf het middenveld. vergissing niet alle kansen om zeep hielp. Laga vergiste zich namelijk deerlijk in de kracht van de Tsjechische vier, die men in Luzern anderhalve seconde binnen be reik had kunnen houden, maar die nu met een bliksemstart Laga’s aspiraties ver woestte. Coach Rik van der Want wilde het niet zo zien. Hij had een rustige, afwach tende race gecommandeerd. „Laga kan best een extra wedstrijd varen. Dat is he lemaal niet erg. Ik ben best tevreden over de race van vandaag. Het ging zoals ik verwachtte. Ik heb tegen de jongens ge zegd de zaak rustig te bekijken en niets te forceren. De „jongens” zelf echter hadden best die extra race willen vermijden. Twee- roeier Van Woudenberg: „We schrokken ons een ongeluk van die Tsjechen. We wa ren echt het water opgegaan met de ge dachte om te gaan winnen. Toen ik op een gegeven moment eens keek, zag ik die he le Tsjechen niet meer. Dat viel gewoon te gen. Natuurlijk hebben we een goede kans om in de halve finale te komen. Daarna moet onze toprace komen om de sprong naar die finale te maken”. Ook Laga hee^t dus zijn gedachte aan een medaille in Kopenhagen laten varen. Het is niet aannemelijk, dat er zondag in de finale weer tot de bodem kan worden gegaan. Laga zal al tot de toppen van zijn vermogen moeten gaan om de finale te be reiken. Dan zal de ploeg waarschijnlijk niet meer in de pas kunnen blijven met erkende grootmachten als de Westduitse Bullen, de knappe Russische en zeker ook de Oostduitse vier, terwijl Tsjecho-Slowa- kije er blijk van heeft gegeven sinds Lu zern snel in niveau te zijn gestegen. vallende opslagen deden de Nederlandse aanval moeilijk op gang komen. De verde diging reageerde keer op keer feilloos en aan het net gaven Numakura en Kimura verschrikkelijke klappen af. Niet zelden na onmogelijke korte set-ups in het cen trum, waar het Nederlandse blok geen vat op kon krijgen. Steeds ook werd er op het laatste moment nog gevarieerd, zo dat vaak een eenmansblok de zaak moest stoppen, wat natuurlijk niet lukte. De tweede set verliep voor Nederland aan vankelijk iets gunstiger (6-3). De eigen schap van de Japnners om zich ook bij on haalbare ballen uitgebreid ter aarde te storten werkte in deze fase aanstekelijk. Ajax al kreunen wanneer zij vóór een Eu- ropa-cupwedstrijd een duel niet uitgesteld krijgen, worden semi-profs wedstrijden op de woensdagavond voorgeschoteld. Wat vanavond te zien was (Fortuna Vlaardin gen dat vaak stilstaand voetbal speelde) is niets in vergelijking met wat volgende week woensdagavond gebeurt. En de zon dag daarop. De belasting van de spelers is veel te zwaar. Eén van mijn jongens bijvoorbeels stopte om half drie met straatmaken (Joop Burgers; red).. Hij heeft uitgezonderd een kopje thee en een boterham met suiker niet kunnen eten voor de wedstrijd. Haarlem heeft geen geld genoeg om voor zijn spelers een middag vrijaf bij hun werkgevers te claimen. En zo zal het met de meeste verenigingen in de eerste divisie gesteld zijn. Ik voorspel voor woensdag en de daarop volgende zon dag nog harder spel dan vanavond te zien was. De irritatie en de vermoeidheid zullen dan een grote rol spelen. Hopelijk is in deze theorieën een tak tiek tegen dit botweg vermoorden van het voetbal te vinden. Zo’n methode moet door Haarlem gevonden worden, want een ge makkelijker ontrafeling van de vijandelij ke linies is voor de club noodzakelijk. Gisteravond liep Haarlem te veel risico’s. De mogelijkheid, dat de spelers op vitale Plaatsen (zoals Bregman, De Goede, Bosz- hard en Nieuwenhuys) een blessure oplo pen, was in het duel tegen Fortuna Vlaar dingen levensgroot aanwezig. De Haar lemmers kwamen er gelukkig met enkele blauwe plekken af. Tot opluchting van Joop Brand: „Ik snap niet dat De Wolf een dergelijke tak tiek aan zijn eigen publiek durft te ver kopen. Wat in het veld gebeurde is onbe schrijfelijk. Ik ben dankbaar, dat mijn spe lers niet ernstig gewond zijn. We moeten immers een programma afwerken waar voor een full-prof bedankt. Vijf wedstrij den in twee weken. Terwijl Feijenoord en CityChrystal HotspurNew Bromwich Al- LONDEN. George Best, stervoetbal ler van Manchester United en het Noord- ierse elftal, is gisteravond in de competi tiewedstrijd van zijn club tegen Chelsea van het veld gestuurd. Het incident ge beurde nadat Tommy Baldwin een doel punt had gemaakt voor Chelsea. Eerst liep Mancunian Willy Moran op de scheidsrechter af en leverde commentaar op diens beslissing. Moran ging in het boekje, waarna Best ook enige woorden tot de arbiter richtte en prompt het be vel kreeg de kleedkamer op te zoeken. Desondanks won Manchester United 3-2. Van één van die verschijnselen (imita tie), waarover Brand sprak, had Haarlem gisteravond al last. Vooral Nieuwenhuys en Gerrie De Goede slaagden er niet in het systeem van Fortuna Vlaardingen te ontmantelen. Nieuwenhuys vervulde daar door slechts een klein deel van zijn „Spiel- macher's-rol, terwijl Gerrie De Goede, die zondag met een formidabele kopstoot zijn trainer bewees te kunnen koppen (Brand: „Ik heb Gerrie met zijn koptech- niek en René van Breevoort met zijn zwak ke linkerbeen zoveel gepest, dat ze er kots misselijk van zijn), eveneens niet tot im ponerende prestaties in staat was. Het gevaar van Haarlem kwam van de vleugels, waar de opkomende verdedigers René van Breevoort en Beer Wentink vrij spel hadden. Beiden profiteerden, op aan dringen van Brand, met volle teugen van die vrijheid. Brand: „Aan hun laatste en éênnalaatste daad (het schot op doel en de beslissende voorzet) moet nog geschaafd worden. Zij doen het echter al veel beter. Als ik be denk dat René van Breevoort bijna een doelpunt maakte met zijn zwakke linker been (een meesterlijk schot voor een been dat als zwak te boek staat. Doelman Eij- kelenboom had er grote moeilijkheden mee: red.), dan ben ik niet ontevreden.” HAARLEM. De GraafschapHeerenveen 11 (01). Scheidsrechter Boosten. 7.000 toe schouwers. Thomas Haan 01, Sletze Veen 1—1. De Graafschap moest zich voor rust met kunst- en vliegwerk teweer stellen om niet overspeeld te worden door een veel sterker Heerenveen. Toen het de noordelingen niet lukte ruim afstand te nemen, kwam De Graafschap los. HeraclesRoda JC 50 (10). Scheids rechter Vervoort. 6.500 toeschouwers. Huls horst 10, Lammerts 20, Leiendekker 30, Hulshorst 40, Veenenberg 50. Een spannende eerste helft met een rede lijk goed voetbal werd gevolgd door een eenzijdige tweede periode. Na rust kon He racles, dat vooral verdedigend zeer goed speelde, met snelle uitvallen vier maal scoren. Willem IIWageningen 1—0 (10). Scheidsrechter Pijper. 3.000 toeschouwers. Havermans 10. Een aardige wedstrijd, waarin Willem II voor rust iets sterker was. In de tweede helft ging de strijd vrijwel gelijk op. De spanning zakte echter tegelijk met het peil. VeendamSVV 22 (21). Scheidsrechter Schuurman. 6.000 toeschouwers. Bakkes 01, De Blaauw 11, Beuvink 21, Poot (straf schop) 2—2. Veendam had uitgesproken pech dat het verschillende malen het houtwerk trof. Beu vink miste bovendien bij de stand 2I een strafschop. De gelijkmaker kwam uit een penalty die gegeven werd na een onnodige handsbal. PEC ZwoUe—VVV 3—3 (0—0). Scheidsrech ter Welllnga. 4.500 toeschouwers. Fernandez 10, Liotart 20, Stoffels 30, Verhoeven 31, Heijnen (strafschop) 3—2, Heijnen 3—3. Na een oninteressante eerste helft nam PEC snel het initiatief. Van den Bosch miste echter een strafschop waardoor het Zwolse moreel een zware knauw kreeg. WV kwam in de laatste minuten met twee goals sterk terug. Helmond SportAZ’67 02 (01). Scheids rechter Van Gemert. 4.000 toeschouwers. Vreedenburg 01, Van Rijssel 02. Enige missers in de defensie van Helmond Sport leverden AZ een vrij gemakkelijke zege op. Het vertoonde spel was niet over tuigend. De Alkmaarders bleken wel de betere voetballers. EindhovenHVC 32 (01). Scheidsrech ter Van Ravens. 7.500 toeschouwers. Middel koop 01, Senders 11. Wltzand 12, Sen ders 22. Bloemer 32. In de laatste minuut kon Eindhoven de strijd in zijn voordeel beslissen. Een van de oorzaken daarvan was dat Van Ravens in de tweede helft HVC’er Teunlssen het veld uit stuurde wegens slaan van de Eindhovense aanvoerder. FSCDFC 41 (20). Scheidsrechter Dorp- mans. 4.500 toeschouwers. Bohnen 10. Gij- selaars 20, Bohnen 3—0, Gijselaars 40, Kuiters 41. Een zeer leuke wedstrijd. De zege had voor FSC aanmerkelijk hoger kunnen uitvallen. Een voortdurend overwicht op het zeer te leurstellende DFC werd echter toch duidelijk beloond met enkele fraaie goals. Sportclub CambuurBlauw Wit 01 (00). Scheidsrechter Regtop. 6.500 toeschouwers. G. Kramer 01. Cambuur liet het sterkste spel zien maar werd nauwelijks gevaarlijk Blauw Wit wist zich met uitvallen veel betere kansen te scheppen maar kon pas laat een definitieve doorbraak forceren Van Nederland kon in dit stadium van de trainingsopbouw voor het toernooi om het Europese kampioenschap in Italië (september) geen topprestatie worden ver wacht. Tijdens het recente vierlanden-toer- nooi in Tilburg bleek de oranje-ploeg na de korte voorbereiding nog allerminst inge speeld. Erger was dat daar ook het enthou siasme ontbrak om er iets goeds van te maken, wat leidde tot verlies tegen Frank rijk, dat Nederland onder geen beding meer angst behoort aan te jagen. In het Japanse spel zat wel lijn. Na een lange reeks wedstrijden in binnen- en bui tenland mocht dat ook worden verwacht. En omdat de concentratie en de inzet, in herent aan het discipline gestoelde sy steem van de Aziaten, weer voorbeeldig waren, was er voor Nederland, in de ba sisopstelling Valkenburg - Hoeboer - Tinga - Veldhuis - Trompetter - Tinkhof, geen eer te behalen. Die beginformatie werd overigens herhaaldelijk gewijzigd ten gun ste van Kooien en de aanvallend goed werkende Constandse. In de eerste set draaide Japan het soe pelst. Getructe, vlak achter het net neer- woensdagavond in de competitiewedstrijd tegen Tottenham Hotspur, een projectiel afkomstig uit het publiek tegen het hoofd. Scheidsrechter Johnson gaf in deze wed strijd aan vijf spelers een officiële waar schuwing. In de 72e minuut moest hij zich latén vervangen wegens kramp. Uitslagen: United 2-0; Forest Palace Castle United 0-0; West bionEverton 2-0. feit, zich rechtstreeks in de halve finales van de Europese kampioenschappen in Kopenha gen had geroeid glimlachte chef d’equipe Jan de Jong „dat het allemaal niet slecht was gegaan”. Vier Nederlandse ploegen werden verwezen naar de herkansing, om dat men eenmaal onder de internatio nale top geklasseerd in de series altijd wel een of twee ploegen treft, die sneller gaan. De meeste speelruimte was wegge legd voor de vier zonder stuurman van Aegir, die op grond van het aantal inge schreven ploegen aan een derde plaats in de series voldoende had om over te gaan. Aegir werd echter prompt met de neus gedrukt op het feit, dat de ploeg door de technische adviescommissie van de roei- bond te hoog bleek aangeslagen. De ploeg was zoals in eigen gelederen zelfs werd gevreesd niet goed genoeg. Het natio nale kampioenschap is toch onvoldoende basis gebleken om de ploeg los te laten in de internationale elitevijver vergezeld dan van de zegen van de twijfel. Jan de Jong moest dat tenslotte ook wel min of meer toegeven. „Aegir zal het heel moei lijk krijgen om zelfs maar de halve fina les te halen. Als je alle tegenstanders die wel te pakken zijn, wegcijfert, blijven er toch nog genoeg over om het ergste voor Aegir te vrezen. Het is een jonge ploeg, die eigenlijk pas zijn tweede grote wed strijd vaart. Het is altijd moeilijk te voor spellen hoe zo’n ploeg zich zal houden”, sprak hij verontschuldigend. Een verrassing zal de uitschakeling van Aegir evenwel niet zijn. Inderdaad is de tegenstand in de herkansing toch nog der mate groot, dat men tegen Engeland, Po len en Bulgarije ten gronde zal gaan aan de onvolkomenheden, die nog aan het roeien van de ploeg kleven. Het commentaar van De Wolf na de wedstrijd: „We hebben verloren door twee blunders, die niet voor hadden mogen ko men,” was lachwekkend. Het team was door zijn richtlijnen zo gebonden, dat het niet in staat was tot positief voetbal. De aanval van Fortuna Vlaardingen, waar over Piet de Wolf klaagde: „die spelers hebben kansen laten liggen,” was niet in staat kracht in zijn acties te leggen omdat de spitsen geen steun kregen van het mid denveld. De halfspelers waren immers druk bezig met het omverkegelen van hun tegenstanders. Haarlem zal moeten wennen aan deze kamikaze-taktiek. Het zal nog menigmaal voor schier dichtgespijkerde doelen komen te staan. Tegen ploegen, die met negen man in de verdediging spelen. Zoals bij voorbeeld Eindhoven zondag presteerde in Alkmaar. De Eindhovenaren kwamen te gen AZ’67 niet van de eigen helft af. De sterke ploegen in de eerste divisie zul- len, evenals Feijenoord en Ajax in de ere divisie, hun methode moeten vinden om uit een dergelijke impasse te geraken. Mis schien kan het volgens de richtlijnen, die Joop Brand na de wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen ontvouwde. De trainer van Haarlem: „De fout, die Haarlem maakte is deze: Men liep van de bal weg in plaats van zich aan te bieden, de bal terug te kaatsen en dan „pats” in de diepte te sprinten. Dat is de manier om zulke te genstanders kapot te maken. Misschien kan het met behulp van de methode Nieuwenhuys, die niet zo veel vertrouwen heeft in Brand’s theorie: „Het bezwaar is, dat die jongens je op de voet volgen. Al hgb je de bal teruggelegd; op het moment, dat je in de diepte wilt sprin ten, vloeren ze je. Met of zonder bal. Dat verschil zien ze niet. Neen ik geloof niet helemaal in bewegen. Ik heb het vanavond geprobeerd. Ik heb me wild gelopen. Ik ben doodmoe. Lopen heeft weinig effect als je een fitte tegenstander treft. Mis schien, dat zo’n jongen, zoals Olsthoorn vanavond, zich dan pas in de laatste vijf tien minuten vastloopt. Neen. Ik voor mij geloof, dat de bal beter aan de voet ge speeld kan worden. Dan ben ik in staat om zo’n schaduw een paar keer voor aap te zetten. Ik wed dat zo’n afgang veel meer effect heeft.” (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN In het geval Olsthoorn kwam het negativisme van Piet de Wolfs tactiek het best naar voren. De donkere „breker” had van zijn trainer een simpele opdracht ge kregen. Schakel Tonnie Nieuwenhuys uit. Bemoei je nergens anders mee. Concentreer je volledig op de „Spiel- macher” van Haarlem. Trouw volg de Olsthoorn de instructies van Piet de Wolf op. Letterlijk. Hij verloor de middenvelder van Haarlem, van wie de meeste dirigerende initiatieven werden verwacht, geen moment uit het oog. Erger nog; volgens Nieuwen huys trachtte Olsthoorn hem zo veel mogelijk recht in de ogen te kijken. Nieuwenhuys: „Dat is toch geen voet bal meer”. Haarlem mocht gisteravond „ruiken” aan een systeem, dat het nog vaak in de eerste divisie zal moeten bestrijden. Gisteravond slaagde Haarlem. Twee doel punten van Cees Bregman (deze week drieëntwintig jaar geworden) maakten een drastisch eind aan de droom van vele Vlaardingers, die gehoopt hadden, dat For tuna Vlaardingen met behulp van zijn nieuwe aankopen zoals Van de Bol, Teske (Holland Sport) en Mattie van Toorn (Feijenoord) een rol van betekenis zou kunnen spelen in de eerste divisie. Die hoofdrol zit er niet in. Piet de Wolf moet dit feit al eerder onderkend hebben. Hoe is anders zijn taktiek voor eigen publiek te verklaren? Piet de Wolf moet doods bang zijn voor Haarlem, dat algemeen als de nieuwe topper wordt gedoodverfd. Want De Wolf had niet alleen voor „bescher ming” van Nieuwenhuys gezorgd, maar ook Bregman, De Goede en Dries Boss- hard werden voorzien van zo’n hardnek kige schaduw. Van een meedogenloze oppo sant, die niet aarzelde te tacklen zodra de bal in het bezit van de hem toegewezen „VIP” kwam. sa

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19