Roei-godheidje Thomas Keller nam onredelijke beslissing A EGIR MOEST TEN ONRECHTE DE HERKANSING OVER VAREN Koplopers Terrasvogels HHC met moeite naar winst vrijetijdskleding HAPPY GD LUCKY Henry en Marshall blijven op kop in Dragon Gold Cup Loting brengt Nederland tegenstanders Rinus Israel Ismael El Shafei geklopt door Ashe Zuid-Afrika laat Tafeltennissers Mulder met Tempest op zestiende plaats Valencia verslaat André Dierickx won in Mere tot januari geen aanvoerder kleurlingen toe in Olympisch Comité op tweede plaats Union Sportive 17 MERCEDES-BENZ AUDI OCCASIONS VRIJDAG 20 AUGUSTUS 19?] 16 Vrolijker Afgewezen Tegenvallers V errassing Lijfsbehoud s 5 K s (Van onze softbalmedewerker) ADVERTENTIE ADVERTENTIE VRIIE TI1DS KLEDING Blue denim broeken (spijker) met wijd uitlopen de pijp en 4 zakken, ook in corduroy van Spanje en Bulgarije elkaar aan varen. Als gevolg van dit incident moesten Nederland en Engeland ten onrechte opnieuw roeien. De winnaar van deze voorronde komt in de eerste ronde uit tegen de Joegosla vische kampioen Hajduk Split. kon komen, 4-3. Dat Terrasvogels ten slotte toch nog ruim zegevierde met 10-3 moet voor de Haagse formatie wel uiter mate teleurstellend zijn geweest. Zonder de blessure van Joyce Crispijn had de thuisclub dit seizoen mogelijk het eerste verlies te verwerken gekregen. Zaterdag aanstaande om twee uur op het Noordersportpark dus de titanenstrijd tussen Terrasvogels en HHC. Een volko men open wedstrijd, waarin Terrasvogels het voordeel heeft, dat met een voorsprong van twee winstpunten begonnen wordt. HHC staat voor de moeilijke taak, te moe ten winnen, om via beslissingswedstrijden de titel alsnog te prolongeren. van van een an de JOHANNESBURG (AFP). Het Zuid- afrikaanse Olympisch Comité heeft voor de eerste maal in zijn geschiedenis drie kleurlingen tot lid benoemd. Een van de nieuwe leden, Joesoef Meer uit Durban, noemde het toelaten van niet- blanken tot het o.c. een „historische ge beurtenis” x o cc o ui n 3 O ut o. S LU a UI O U3 CC X s en N N.V. Automobielbedrijf Overveen Bloemendaalseweg 329 Tel. 0 23 - 32 62 50 Haarlem Amsterdamsevaart 114-120 Tel. 0 23 - 31 7710 TEL: 023-31 76 01 -3107 91 Sensationeel was de zege van het onder aan staande Celeritas over DSS. Zonder werpster Ineke van der Veldt en Jeanet Lacourt, die als coach opereerde, kwam DSS in de derde inning met 2-1 achter na slagwerk van de Haagse aanval. DSS. dat in de vierde inning door Ans Kroon gelijk maakte en in de zesde inning de leiding met 5-3 overnam na honkslagen van Er na van Ewijk en Margreet van de Bos. ging in de zevende inning door de knieën. Drie keer greep het Haarlemse veld werk mis, terwijl de Haagse speelsters K. Borst en A v.d. Oord met grof slag- geweld DSS op een 7-5 achterstand brach ten. Verder dan een run van pinch-hitster Jeanet Lacourt kwam een aangeslagen DSS niet. Veel zal de overwinning Celeri tas echter niet helpen, daar de achter stand op Storks en UW reeds te groot is. OOSTENDE. Het Nederlandse jon- genstafeltennisteam is in zijn groep, bij de Europese jeugdkampioenschappen in Oos tende op de tweede plaats geëindigd ach ter Joego-Slavië. Nederland verloor don derdag zijn laatste groepswedstrijd met 1- 5 van de Joegoslavische jeugd. De Neder landse meisjespupillen (tot en met 14 jaar) verloren hun laatste wedstrijd van Spanje, 2-3 en eindigden daardoor op de vijfde en laatste plaats. plaats. Ook de Nederlander Bakker, die er verrassend als tweede rond het merkte ken ging, verloor in het tweede rak kost bare plaatsen. Met meer wind was de Schot Thomson moeilijk meer te ver slaan. Ook liet de baan door windschiftin- gen geen spectaculaire acties meer toe. HHC verging het donderdagavond in Den Haag tegen een voor lijfsbehoud vech tend Storks evenmin erg voorspoedig. In verband met het duel van zaterdag tegen Terrasvogels begon HHC met Trudy Tromp op de plaat. Een ook hier nam de underdog een verrassende 3-0 voorsprong als gevolg van enkele gelukkige honksla gen en misgrepen aan Haarlemse zijde. Ijlings werd toen Marian van Ginhoven naar de plaat gehaald. Lang moest ech ter ook HHC vechten om de achterstand weg te werken. Mede door een driehonk- slag van Dinie Zwaneveld slaagde de eni ge concurrent van Terrasvogels er in met 8-3 een voorsprong te nemen. Dat Storks de strijd om het behoud van de hoofdklas- seplaats nog lang niet opgegeven heeft, bleek in de laatste slagbeurt toen Storks nog tot 8-5 terug wist te komen. Veel vrolijker was de ontwikkeling van het Europees kampioenschap voor de ove rige Nederlandse ploegen. Zowel de vier van Laga, de acht van Nereus als de twee met stuurman van Proteus-Eretes kwa men zonder veel moeite in de halve finale. Zeker, de twee mèt roeide opnieuw impo nerend, met een opnieuw zeer tevreden coach Gillet op de wal. Luttikhuizen en Kieft roeiden een nieuw baanrecord, maar waren toch niet helemaal content over hun race. René Kieft had graag nog een snel lere start gehad. „Hoewel het al beter is geworden en in de race waren ook nog wel wat zwakke momenten, maar we heb ben ontspannen kunnen roeien en toch een snelle tijd gemaakt.” Wat coach Gillet hoop gaf op een voortzetting van de stij gende lijn. taat van de tweede race was exact het zelfde als dat van de eerste, maar dat kon zelfs Keiler vooruit niet weten. VALENCIA. Valencia heeft donder dag de thuiswedstrijd tegen Union Spor tive Luxemburg in de voorronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen gewonnen met 3-1. Bjj de rust was de stand 1-1. Het feit, dat de twee ploegen part noch deel hadden aan de aanvaring en er geen enkele onduidelijkheid bestond over hun recht op een plaats in de halve finale, deed Jan de Jong samen met de Engelse officials op goede gronden protesteren bij Thomas Keiler. Het protest werd snel af gewezen, zonder voldoende de consequen ties te overzien. Keiler voelde weliswaar een niet helemaal juiste beslissing te heb ben genomen en de reglementen in het nadeel van juist de twee beste ploegen te hebben uitgelegd, maar hij wilde des ondanks geen gezichtsverlies lijden. Der halve werd er opnieuw geraced. Ook voor Thames-Tradesman was het hard te verteren en herinneringen kwamen boven aan de aanvaring tijdens de finales van de Henley-regatta, waarin de Lon- denaren zekere winnaars waren totdat ze werden geraakt door de boeg van de sprin tende tegenstander. Afschuwelijke, Henley onwaardige tonelen ontwikkelden zich toen door een ook al verkeerde beslissing, waar bij Triden uit Zuid-Afrika tot winnaar wer verklaard. Thames-Tradesman hield zich het beste in de tweede race op het Bagsvaerdmeer, Bulgarije schoof naar de tweede plaats. Aegirs tweede succes kwam aan een zij den draad te hangen, omdat de Polen toen wel meekwamen en furieus spurtten om de ongedachte derde kans op een plaats in de halve finales te verzilveren. Aegir red de het net, maar was prompt ook wel totaal gebroken. Glimlachend stond Tho mas Keiler in zijn bootje en sprak lo vende woorden tot zijn slachtoffers. Het ge luk, dat de golden boy uit Zwitserland nim mer heeft ontbroken, had hem ook nu weer niet in de steek gelaten. Het resul- De arbiter nam geen beslissing en ging eerst aan FISA-godheid Thomas Keiler vragen wat hem te doen stond. Keiler nam gauw de beslissing: opnieuw roeien met uitstluiting van het schuldige Spanje. De Nederlanders hadden die veroorde ling tot een extra race al voelen aanko men. De Aegir-ploeg was doodnerveus te ruggekomen naar het botenterrein en be zwoer chef d’équipe Jan de Jong een po ging te doen hun een tweede beproeving te besparen. „Het zou ook heel unfair zijn,” oordeelde de coach van de Aegir-ploeg, terwijl De Jong naar de finishtoren snelde. „Mijn ploeg kan dit eigenlijk biet heb ben. De jongens zijn nog heel onervaren en bovendien is wéér twee kilometer roeien een veel te zware belasting. Het verstoort de hele opbouw. Ik kan de rustdag (vrij dag) dan niet meer benutten om nog wat te trainen. Ik moet de jongens dan gewoon heel de dag rust gunnen.” Rod Laver bereikte de kwartfinales door een 6-7 6-2 6-3 zege op de Ameri kaan Bob Lutz. Ook Ken Rosewall, Marty Riessen en Dennis Ralston drongen door tot de kwartfinales. De acht liep welgemoed naar de halve finale met een prachtige tweede kilome ter, die naar coach Penninks overtui ging ook een van de belangrijkste pij lers zal zijn voor een verder succes. „Als de wind uit de goede hoek blijft waaien hoop ik een kans te hebben om de finale te halen met mijn lichtgewichtpioeg. Bij tegenwind zal het veel moeilijker, zo niet onmogelijk zijn. Daarvoor is de power in mijn ploeg te gering.” Vandaag rusten de roeiers uit en berei den zich voor op de ongetwijfeld moeilijke, zo niet onmogelijke opgave om de finale te bereiken. FORT WORTH. De 25-jarige Egypte naar Ismael el Shafei heeft in het toer nooi te Fort Worth donderdag de Ameri kaan Arthur Ashe op verrassende wijze uitgeschakeld: 2-6 6-4 6-4. Ashe ging ten onder in de eerste ronde van dit toernooi, dat het veertiende is in de reeks van 20 geldend voor het wereldkampioenschap voor profspelers. Corduroy en spijkerjacks, ook teenermaten in voorraad Safari jasjes in corduroy, denim en katoen. MEDEMBLIK. Na een bijzonder moeilijke derde zeildag om de „Dragon Gold Cup”, waarop de posities herhaalde lijk wisselden door een soms wegvallen de en dan weer draaiende wind, bleven de beide Amerikanen Henry (23.1 pun ten) en Marshall (28 punten) aan de lei ding in het klassement. Marshall lag aan vankelijk in de kopgroep, maar liep toen vast door een windstilte. Zijn landge noot Henry had het geluk wel aan zijn zijde en klom van de vijftiende naar de fraaie derde plaats. Elke keer als de zei lers een boei rondden wisselden de posi ties. Vooral het tweede rak bracht veel verwarring. Even werd het zelfs wind stil. De zeilers waren ver uit elkaar ge gaan. zodat toen de wind van de landzij de weer opstak, de oorspronkelijke lei ders van hun plaatsen werden verdreven. Zo verhuisde de Duitser Hedicke, die het eerst de leiding had, later naar de tiende (Van onze sportredactie) HAARLEM. - De zware overtreding van Israle tegen de doorgebroken NAC-aanval- ler Piet van Dijk heeft onverwachte gevol gen. De KNVB heeft Rinus Israel tot 1 januari 1972 het recht ontzegd aanvoerder te zijn van Feijenoord. Israel kreeg verder een voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd en een geldboete. De straf van Israel komt onverwacht, omdat scheidsrechter Koen Corver zondag in Breda duidelijk liet uitkomen dat hij in die overtreding van Israel een boeking zag. Officieel maakt de strafcommissie uit of men een notitie als boeking of als officiële waarschuwing beschouwt, wel is het zo dat de scheidsrechter een advies geeft. In het geval van Aty Graaumans, die na gewaarschuwd te zijn, opnieuw uit haalde, volgde de strafcommissie de woorden van Koen Corver een officiële waarschuwing wel. De centrale verdediger van NAC kreeg 1 wedstrijd schorsing. De taak van Israel als aanvoerder bij Feijenoord zal vrijwel zeker worden waargenomen door Wim van Hanegem. KOPENHAGEN. —Het kaf is van het koren gescheiden in de Europese roei- kampioenschappen. De loting van de halve finales confronteert alle ploegen met een aantal sterke tegenstanders, die zonder twijfel al een topprestatie vergen om in de finale te komen. De acht van Nereus wordt geconfron teerd met de Westduitse en de Oostduitse acht, twee absolute grootmachten derhal ve, sinds de Westduitsers in eigen land meer concurrentie hebben. Verder zitten Italië, Tsjecho-Sowakije en Engeland in dezelfde halve finale, wat Nereus’ kan sen al met al toch op een laag pitje zet. Datzelfde mag gelden voor de LAGA- vier met stuurman, die een reeks van zeer gerenommeerde ploegen tegenover zich krijgt. Naast wereldkampioen Nep- tun-Konstanz, zullen het vooral de Zwit- De race van donderdag tot de helft van de normale afstand ingekort werd bij uitzonderlijk licht weer gezeild, maar de moeilijkheden van de zeilers waren er des te groter door, want in de Marstrandfjord stond een sterke stroming van rond drie knopen per uur. De stroming had veel meer invloed op de boten dan de flauwe vlaagjes wind, die voor velen niet vol doende bleken om correctief ten opzichte van de stroming op te treden. De uitslag van de (af)drijfpartij van donderdag is: 1. Norbury (G.-Br.), 2. Scott (VS), 3. Bahr (W.-Dld), 4. Beilken (W- Dld), 5. Dyson (VS), 6. Wacques (Fr.), 7. Klein (Zw.), 8. Falconer (VS), 9. Saager (W.-Dld), 10. Fagnano (It.). 16. Alberda (Ned.), 18. Mulder (Ned.). Het algemeen klassement na drie wed strijden is: 1. Norbury 15,7 pnt, 2. Wac ques 41,7 pnt, 3. Knights (G.-Br.) 44,7 pnt, 4. Penta (It.) en Warren (G.-Br.) 49 pnt, 6. Konstanecki (VS) 50 pnt, 7 Laprell (W.- Dld) 51,7 pnt, 8. Hole (Polen) 54 pnt, 9. Clark (VS) 58 pnt, 10. Falconer 59 ont, 16. Mulder 87 pnt, 17. Alberda 88 pnt. De uitslagen in de groepen, waar Ne derlandse teams uitkwamen, zijn: Jongens, junioren: OostenrijkSpanje 5-3, Joego-slaviëNederland 5-1. Eind stand: 1. Joego-Slavië, 2. Nederland, 3. Oostenrijk, 4. Spanje. De winnaars in de andere groepen zijn: Rusland, Roemenië, Luxemburg, Zweden en België. Meisjes, junioren: HongarijeLuxem burg 3-0. Eindstand: 1. Hongarije, 2. Luxemburg, 3. Nederland. Winnaars in de andere groepen waren: Tsjecho-Slowakije, Frankrijk. Polen. Engeland en Oostenrijk. Meisjes, pupullen: RuslandHongarije 3-0, RuslandEngeland 3-0 Hongarije Spanje 3-1, EngelandHongarije 3-1, SpanjeNederland 3-2. Eindstand: 1. Rus land, 2. Engeland, 3. Hongarije, 4. Spanje, 5. Nederland. Winnaar in de andere groep was Roemenië. De uitslag van de derde race was: 1. Thomson (GB), 2. Schuldt (WD1), 3. Henry (VS), 4. Kellgren (Zw), 5. Nyman (Fin), 6. Streeter (GB), 7. Manset (Fr), 8. Friederichs (VS), 9. Bakker (Ned). 10. Hedicke (WD1). De top van het algemeen klassement ziet er na drie wedstrijden als volgt uit: 1. Henry 23,1 pnt, 2. Marshall (VS) 28 pnt, 3. Kellgren 34 pnt., 4. Friederichs 36 pnt., 5. Nyman 37 pnt, 6. Sundelin (Zw) 41 pnt, 7. Young (GB) 43 pnt, 8. Schuldt 46,7 pnt, 9. Hedicke 53 pnt, 10. Carlander (Zw) 55 pnt. Veel moeilijker had Laga het. De Delft- se ploeg is te optimistisch naar Kopenha gen gekomen. De verwachting, een finale plaats te halen, zelfs brons, werd geba seerd op Europese maatstaven. Nu blijkt plotseling de Tsjechische vier aanzienlijk sneller te kunnen gaan dan in Luzern, maar verstoren even plotseling Argentinië en Nieuw-Zeeland de berekening over de ranglijst in Kopenhagen. Laga werd gis teren niet meer dan derde in de herkan singen. „Een tegenvaller,” sprak Van Woudenberg, als Canada-ganger de meest ervaren man van de ploeg. „We hebben gedacht deze race te kunnen winnen. We hebben wel lekker geroeid, maar het ging gewoon niet hard genoeg. Tegen Zwitser land en Frankrijk konden we het gewoon niet houden.” Zulke ontwikkelingen deden Laga’s perspectieven wel aanzienlijk ver somberen. Van de sterke Zweden kon alleen Keill- gren zich vrijwel de hele race in de kop groep handhaven. Hij eindigde als vierde achter Thomson, de Duitser Schuldt en de Amerikaan Henry. De leider van het klassement na twee races, de Amerikaan Marshall, moest met een veertiende plaats genoegen nemen. Henry kon hier door de leiding op de ranglijst overne- men. Siem Bakker was van de Neder landse zeilers wel de grootste verliezer in deze tamelijk onbevredigende derde face om het officieuze wereldkampioenschap in de drakenklasse. Na het verlies van de aansluiting met de kopgroep in het be ruchte tweede rak. bleek dat Bakker aan snelheid tekort schoot. Meer dan vier concurrenten passeerden hem. Bakker fi nishte als negende, de beste Nederlandse klassering tot op heden in deze Gold Cup. De Zweed Sundelin zakte op de totaal lijst door een voor zijn doen matige twaalfde plaats van de vierde naar de zesde positie. Kellgren behoort door zijn vierde plaats nu ook tot de serieuze gega digden voor de Gold Cup. Vrijdag is een rustdag voor de 75 dra kenteams. Zaterdag volgt de vierde race. HAARLEM. De kampioenspreteden- ten Terrasvogels en HHC hebben het bei den bijzonder moeilijk gehad om in hun midweekse wedstrijden tot winst te komen VODO bijvoorbeeld rehabiliteerde zich volledig door Terrasvogels vijf innings lang in zijn ban te houden. Dat Terrasvo gels uiteindelijk toch ruim met 10-3 zege vierde was het gevolg van het voortijdige vertrek van de Haagse werpster, Joyce Crispijn, die in de vierde inning vol op haar werparm werd geraakt door een li ne-drive van Ludy van Mourik. Op dat moment leidde Vodo met 3-2. Terrasvogels, dat in de eerste inning ver dedigend faalde, vocht lang tevergeefs om een 3-0 achterstand weg te werken. Dat de ongeslagen koploopsters hierin slaagde was deels het gevolg van de blessure van Joyce Crispijn en deels het gevolg van uitstekend slaan van enkele Terrasvogels- speelsters. Zo sloeg de geweldig op dreef zijnde werpster Jet Jonker in de derde in ning een glanzende homerun, terwijl Elly Zweers en Mar ja van Roon er voor ver antwoordelijk waren ,dat Terrasvogels pas in de vijfde slagbeurt voorbij Vodo SC Voor de tweede verrassing zorgde HCK tegen Onze Gezellen. De Kinheimploeg is aan een opmerkelijke opmars bezig en boekte de derde achtereenvolgende zege. Tot aan de vijfde inning hielden beide ploegen elkaar goed in bedwang en bleven runs uit. De voorsprong, die Onze Gezel len in deze vijfde inning door Linda Hobg land nam was geen lang leven beschoren. Nog in dezelfde inning brachten hits van Yvonne Immer, Hetty Verdam, Loes Wij- nekus en Mieneke Sleutelberg HCK met 2-1 aan de leiding. Nadat Karin Kort met een driehonkslag in de zesde inning de stand op 5-1 had gebracht, leek de zaak beklonken. Op de valreep kwam Onze Ge zellen via twee vrije lopen, een honkslag van Wil Harmes en een fout op een klap van Ineke Wessels toch nog naast HCK. Aangeslagen was HCK niet. Het won re gelmatig. Naast de topper HHCTerrasvogels (za terdag 14.00 uur) staan deze dag nog op het programma: Bloemendaal—De Pin guïns en UWOnze Gezellen. Beide duels beginnen om half zeven en slechts voor UW is de wedstrijd nog van belang. STAND: Terrasvogels 19-38: HHC 19-36; DSS 19-24; De Pinguins 19-22. Onze Ge zellen 17-20; HCK 19-20; VODO SC 19-14; Bloemendaal 19-14; EDO 20-14; UW 18- 10: Storks 18-8 en Celeritas 18-4. 44 km runden: i. to-issen, 4. ->n Wal- H=>>rnie 7. van Impe, 9. De uitslag is. 1 A in 3 uur en 28 minui. 2. Roger de Vlaeminek Harm Ottenbros: op 4' .ec ter Planckaert, 6 Ferna Frans Verbeeck 8 Lucien Willy de Geest, 10 Jan van Katwijk, 17. Harrie van Leeuwen. serse, Argentijnse en Russische ploegen zijn, die Laga’s plezier kunnen bederven. „Roeien evenwel is nimmer op papier, maar op het water beslist. Moeilijk wordt het zeker, maar dat wist ik van te vo ren”, aldus Nereus-coach Pennink eer der deze week al. De vier zonder stuurman van Aegir krijgt te maken met Italië, Engeland, Rusland, Verenigde Staten en Noorwe gen, wat met de zware extra belasting van twee races in de herkansingen de fi naleplaats uiterst dubieus maakt. De twee met stuurman van Proteus- Eretes heeft op papier de meeste kans op een finaleplaats te halen. West- en Oost- Duitsland, Roemenië, Bulgarije en Dene marken zijn de tegenstanders, maar ver scheidene van hen zijn nooit sneller ge weest dan de Delftse twee. (Van onze sportredactie) KOPENHAGEN Twintig centimeter slechts scheelde het of Aegir, de vier zonder stuurman van de Nederlandse equipe in de Europese roei- kampioenschappen te Kopenhagen, zou uit het toernooi geworpen zijn. Dat zou het drama, dat zich rond de Nederlandse en ook de Engelse vier van Thames-Tradesman afspeelde, afschuwelijk compleet hehhen gemaakt. De Engelse ploeg werd eerste en Aegir tweede in een tot de laatste hon derd meter keurige herkansing. De derde plaats, laatste mogelijkheid voor een stap naar de halve finale, leek naar Bulgarije te gaan, tot dat die ploeg werd aangevaren door de Spaanse ploeg, die een stuurfout maakte. Vanaf dat moment raakten op de oevers van het Bagsvaerdmeer de gemoederen nogal verhit, al laaien de emoties in de roeierij nooit zo hoog op als wel eens in andere sporten gebeurt. MERE. André Dierickx heeft don derdag in Mere bij Aalst een wegwed strijd over 144 kilometei gewonnen Roger de Vlaeminck werd tweede voor Jan Janssen en Harm Ottenbros in de wed strijd in de woonplaats van Lucien Impe. De bergkoning uit le Ronde Frankrijk eindigde Ur chtste <n koers waarvoor 1 ’c start verschenen MARSTRAND. Na de derde race van het wereldkampioenschap in de Tem- pestklasse, dat wordt gehouden voor Mar- strand aan de Zweedse westkust, voert de Engelsman Norbury het algemeen klasse ment aan. Norbury won donderdag de derde wedstrijd. Ben Staartjes, de win naar van woensdag plaatste zich niet bij de eerste twintig en verdween uit de top van het klassement. De beste Nederlan ders waren Alberda-Van der Wey, die als zestiende finishten en Mulder-De Groot, die achttiende werden.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17