t Joke van der Stelt naar vierde in de wereld op 1500 meter I De Nereus-acht roeit swingend NEDERLANDSE ROEIERS HEBBEN RUSTDAG VOOR HERSTEL NODIG Knobel leerde alles van Jo Dreimuller Henri Buitenzorg in Merevelds Mijlrecord Transfer Piet v. d. Berg Telstar af geketst TELSTAR - F.C. GRONINGEN AGOVV stopt het verzet Ellen Tittel liep wereldrecord in sporttoto Manchester U. Schaak-remise Ontslagen MVV-masseur Gossieau Giants Diemen HCK en RAP maken kans KNAU stuurt afvaardiging van zes naar München Vijfendertig winnaars versloeg Arsenal op promotie 11 ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1971 (Van onze sportredactie) Stijgend plezier SPORTPARK SCHOONENBERG Bedoeling rten de ids- n ’t iteit >oli- anig dat aar- tua- men idse |aan ont- :eu- Zelfvoldaan Llsmont (Bel.) m., Joke van der Stelt achter de Westduitse Ellen Tittel. de (Van onze sportredactie) ver LOUIS GOSSIEAU meer (Van onze sportredactie) (400 ADVERTENTIE A.S. ZONDAGMIDDAG - HALF DRIE Met de wjjze waarop wij en meer landen onze sport kunnen bedrij ven, heb je zo’n dag van even ont spannen, even op adem komen, hard nodig’. Iden den. die rder rukt ink- kon er ver- ider lelft De tweede plaats op de mijl was voor de Haarlemse Joke van der Stelt in 4.38,1, waarmee zij de 4e plaats op de wereld ranglijst aller tijden inneemt. SITTARD. De Westduitse atlete Ellen Tittel heeft vrijdagavond tijdens inter nationale wedstrijden in het stadion „De Baandert” in Sittard het wereldrecord op de mijl verbeterd. Zy maakte een tyd van 4 minuten 35.4 seconden, 1.4 seconden snel ler dan het oude record, dat sinds 14 juni 1969 (Leicester) op naam stond van de Ne derlandse Maria Gommers. Bij insiders is het bekend wat de bedoeling van Dreimuller is. Laatstge noemde heeft al herhaaldelijk verkon digd: „Binnen een jaar krijg ik Knobel weg. Van de 160.000 gulden subsidie die we hebben gekregen, kan hij er 65.000 hebben.” Jaap Zwaan, centrale verdediger van Telstar liep naar aanleiding van de wed strijd tegen Excelsior en de waarschuwing van scheidsrechter Keizer een straf op van honderdvijftig gulden en een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. LEEDS. Manchester United heeft gis teravond in Leeds de wedstrijd in de eerste divisie van de Engelse league tegen lands kampioen en bekerhouder Arsenal gewon nen met 3-1. Manchester voert nu voor lopig het klassement aan met 5 punten uit 3 wedstrijden. Arsenal was in de eerste helft veel ster ker en scoorde via Mc Lintock. Maar na rust kwam United met een elan dat aan het glorieuze verleden herinnerde terug door treffers van Gowling, Charlton en Kidd. Beide paarden zullen in optimale vorm moeten zijn om direct al te kunnen win nen. Vooral Edel Six, omdat hij over een 2500 meter lang parcours te maken krijgt met Ireland, Hardy Regina en Hornblo wer, die zich de vorige week nog op de Europese elitelijst draafde. j»n zeg- der- i de ordt in die i en den igen auw <or- zich rdi- igen igas kele veel men in aakt ven nen, oor- ard- aeer uni ge- arig reer drie de- ijke rel ate een de are- het eeg, de loot be- PPij 0-71 0,80 las- di- de wel, t. in ser- ten ver land het aan. arkt ex- vo orn- lees dit oer- em- ken, •lies af- den. age- en tot Jois, »ul- roor 3.46; 1.20; )0- 90— frs. 1.00; orse 1.60; Koopt vooral een Telstar-bode. Met ingang van bovengenoemde wedstrijd kunt u hierop de wedstrijdbal met de handtekeningen van de spelers winnen. :aak op ig 4 op un- tiol- >tij- lui- n 5 APELDOORN. De Apeldoornse voet- balclub AGOVV heeft zich teruggetrokken uit de groep tweede divisieclubs die van plan is in appel te gaan tegen de veroor deling om terug te keren naar het amateur voetbal. Zondag zal Helling, die bij Telstar veel concurrentie zal ontmoeten (Telstar zit im mers dik in zijn middenvelders), nog niet meedoen. Cees de Vries maakt ook geen deel uit van de selectie. Hij raakte gebles seerd in het duel tegen Excelsior. Op zijn rechter kuitbeen heeft hij een bloeduitstor ting en waarschijnlijk zit in het kuitbeen een oppervlakkig scheurtje. Rab zal De Vries door Jonker laten vervangen. Tel star: Paul v. d. Meeren, Driesen, Zwaan, Van Essen, Bischot, Fens, Van Egmond, Jonker, Stanic, De Wit, De Jong, Stout en Bond. Bregman en Boszhard. Als Verheuvel fit is zal hij aan de selectie worden toegevoegd. SC Cambuur, dat nog geen enkel punt heeft veroverd, heeft zijn elftal veranderd: Van Elleswijk, Eijer, Lippold, Onsman, Derkssen, Heidinga, De Groot, Bosman, Hoekstra, De Jonge en V. d. Heide. De 23-jarige Ellen Tittel, die zondag tij dens de europese kampioenschappen in Helsinki de bronzen medaille won op de 1500 m (4.10,4) maakte op de 1500 m in Sit tard een tussentijd van 4.18,0. Haar tussen tijden op de 400 en 800 m waren 69 sec en 2 min 20 sec. den een verkoeling ontstaan. Namens de commissie van toezicht moest ik Lewie zijn ontslag mededelen. Dat het bestuur hem niets heeft laten horen, daar weet ik niets van. Maar toch weet ik wel de diepere achtergronden van Gossieau’s reactie. De lastercampagne is begonnen. Ik trek me er niets van aan en doe mijn werk”. Met die lastercampagne doelt George Knobel op de activiteiten van manager Joop Dreimuller (die zondag voor het laatst als zodanig in functie is) om MW’s trainer-coach zo spoedig moge lijk aan de kant te zetten. Het is een algemeen bekend feit, dat van een samenwerking Knobel-Dreimuller geen sprake meer kon zijn omdat Dreimul ler volgens Knobel te weinig verstand van zaken had in de professionele voetbalwereld mede door de talloze andere functies van de heer Dreimuller in het openbare en maatschappelijke leven. Daardoor maakte de manager fouten en deze kregen hun terugslag op de verrichtingen van het elftal. Joop Dreimuller treedt wel terug als manager, maar hij blijft bestuurslid van MVV en zitting houden in de stichting Geusselt. In deze laatste twee hoedanigheden heeft Dreimuller nog indirect bemoeienis met het werk van Knobel. De trainer-coach voelt wel aan, dat hij het buitengewoon moeilijk gaat krijgen en daarom liet hij zich ontvallen: „Dacht je, dat ik mijn hoofd in een strop ga steken? Dat ik met een mes in mijn rug ga werken? pen jaren in de medailleraces geen rol van enige betekenis hebben gespeeld. Be- necke en Steenkist bijvoorbeeld voeren vorig jaar in de finale van de wereldkam pioenschappen hun slechtste race van het toernooi. In Klagenfurt, een jaar eerder, was het al niet veel beter. Alleen de acht van Aegir-Hollandia miste op 0,09 van een seconde het brons. „Het valt mij vaak op, dat roeiers uit Oosteuropese landen vooral op de finale- dag veel fitter zijn. Er ligt waarschijnlijk een betere basisconditie aan ten grondslag, waardoor je blijkbaar meer bent opge wassen tegen de spanningen van zo’n toernooi. Wij hebben meestal al op onze tenen moeten staan om alleen al in de finale te komen.” Wat vrijwel zeker ook de reden is, dat de Nederlandse finalisten van de afgelo- (Van onze sportredactie) HAARLEM De transfer van Piet v. d. Berg van RCH naar Telstar gaat niet door. Financieel kwamen de Velsense eredivisie club en de spits van de Racing niet tot overeenstemming. In plaats van Van den Berg heeft Telstar nu Dick Helling van ZFC aangetrokken. Telstar had al eerder contact met deze middenvelder van de Zaanse club, maar het gevraagde transfer bedrag lag naar de mening van de Velse- naren toen te hoog. Sinds de opening van het nieuwe seizoen moeten de bejaarden bij Telstar twintig gulden per seizoenkaart meer betalen; in plaats van vijftien gulden voor een seizoen kaart van negentig gulden nu vijfendertig gulden voor een seizoenkaart van honderd gulden. Telstar deelt voor de goede orde mee, dat niet de gehele verhoging in de clubkas van Telstar vloeit. De gemeente Velsen heeft de subsidie op de kaarten te ruggebracht met tien gulden. Bij de FC Groningen hebben vier spelers maag- en darmklachten. Trainer Groene- woud denkt dat de voetballers (Nordstrom, Cornells, Bos en Jensen) elkaar hebben ge ïnfecteerd. De oefenmeester was door deze plotselinge ziekte niet in staat een elftal samen te stel len. Hij gaf de volgende namen: Schuur man, Nordstrom, Schipper, Koeman, Cor nells, Oosterwold, V d. Heide, Fransen, Hovenkamp, Jensen, Bos, Oldenburger, Fa- ners en Hijlkema. Trainer Brand van Haarlem heeft ook nog geen elftal samengesteld. Waarschijn lijk zal hij echter het elftal dat met zo veel succes het seizoen heeft geopend niet ver anderen. Poldervaart, Wentink, Hoeben, Peys. Van Breevoort, Burgers, Van Duffe len, Nieuwenhuis, Oosthuizen, De Goede, BLADEL. De afgebroken partij uit de derde ronde van de halve finale voor het wereldkampioenschap schaken voor dames tussen Lazarevic en Alexandria is na 104 zetten in remise geëindigd. De stand is thans 21/a-l1/2 voor Alexandria. In de andere halve finale won de Rus sische Alia Kushnir in Minsk van haar landgenote Tatjana Zatoelovskaja. De stand is na drie partijen 3-0 voor Kushnir. Het uitgangspunt voor uitzending naar dit zonnige en onder ideale watercondities verlopende kampioenschap is ook nu weer het bereiken van een finaleplaats geweest. Of dat voor alle ploegen zal lukken, is een tweede, maar het maakt wel logisch, dat een zekere zelfvoldaanheid over de ploegen komt als eenmaal aan die uitzen- dingsvoorwaarde is voldaan. Het resultaat in de eindstrijd en dat is wat uiteinde lijk het internationale aanzien bepaalt is eigenlijk niet belangrijk meer. Temeer, omdat men meestal ook niet beter meer kan. De rush naar de finale zit in de benen, terwijl de mentale veer ook al lichtelijk is verslapt, in elk geval door alle inspanningen aan spankracht heeft verloren. „Daarom ook”, zegt Jan de Jong, „is een medaille voor ons eigenlijk onbereikbaar. Je zou boven je macht grij pen.” De vraag is natuurlijk of Nederland wel ploegen in de finale krijgt. Dat wordt vandaag beslist, maar natuurlijk hebben de coaches wel hun kansen berekend. Ook daarvoor is de rustdag uitstekend ge schikt. De vier met stuurman van Laga is vandaag het eerst aan de beurt om zich zelf te bewijzen. De ploeg van coach Van der Want, bestaande uit Grothuis, Goos- sens, Van Woudenberg, Hoogcarspel en stuurman Ong, zit al met de kater van een dalende curve. Zowel in de series als in de herkansin gen roeide de ploeg goed, maar men zag nog veel meer tegenstanders sneller gaan. Een tegenvaller. In de halve finale moet men twee ploegen achter zich houden, wat zelfs op papier al problemen oplevert. De Engelse vier zal waarschijnlijk geen punt zijn, maar dan komen er drie a vier ploegen, die van gelijke sterkte zijn en derhalve zal Laga met een van start tot finish perfecte race voor de dag moeten UTRECHT. In het Merevelds Mijlre cord, dat zondagmiddag op de Utrechtse baan in twee series met een finale wordt gelopen, krijgt Henri Buitenzorg de grote kans zijn record beduidend scherper te stellen. Zijn tijd van 1.20 staat niet in verhouding met zijn prestaties en gewon nen bedrag (het nadert de twee ton). Verscheidene jaargenoten die stukken minder hebben gepresteerd, kunnen bogen op betere records, die zij doorgaans ook over korte afstanden hebben behaald. Een belangrijke verbetering van zijn record zal het toch al zo aanzienlijke prestige van Henri Buitenzorg nog meer verhogen. Doch eer hij zover is, zal hij in de tweede serie een aantal gerenommeerde tegen standers de pas moeten afsnijden, Henri Buitenzorg is niet zo’n betrouwbare star ter als Dave Fez, Anton, Gunnar Dear en Marzfuchs, die als kogels kunnen weg schieten en iedere hapering aan de start zullen uitbuiten. Slaagt Wagenaar erin zijn kampioen vlot aan de start te krij gen, dan is er voor hem geen vuiltje aan de lucht. In de finale krijgt hij dan vrij zeker te maken met trainingsgenoot In grid Hanover, Gallant Way, Felix, Daimler en Loring Hanover, stuk voor stuk paar den die over deze mijlskoersen tot onder de 1.20 kunnen komen. Ook voor de top van de driejarigen een sprintkoers. Het deelnemersveld is vrijwel een blauwdruk van dat uit de Derby. De kortere afstand is echter in het voordeel van John Areta, tenzij Jonker Volann ditmaal eens buiten de fouten blijft. De tips: 1. Noord-Brabant-prijs: 1. Iwin Buitenzorg, 2. Ixiaan, 3. Hino Contessa. Outs: Hetty Hanover. 2. Overijssel-prijs: 1. Importeur P. 2. Jose Hollandia. 3. Joke Zuidvelde. Outs: Jacobus O. 3. Merevelds Mijlrecord-prijs le serie: Ingrid Hanover. 2. Loring Hanover. 3. Gallant Way. Outs: Daimler. 4. 2de serie: 1. Henri Buitenzorg. 2. Anton. 3. Dave Fez. Outs: Gunnar Dear. 5. Limburg-prijs: 1. Ivanovna Heather. 2. Ina. 3. Ineke Hanover. Outs: Ico R. 6. Zuid-Holland-prijs: Ina van Hovi. 2. Ga latea. 3. Ireland. Outs: Hazleton B. 7. Sprinters-prijs: 1. John Areta. 2. Jonker Volann. 3. Janky Buitenzorg. Outs: Jean- nine D. 8. Finale. 9. Noord-Holland-prijs: 1. Higgins. 2. Gudo van Bonni. 3. Fitis S. Outs: Guy Volann. 10. Gelderland-prijs: 1. Inca. 2. Ivo D. 3. Idyl Hollandia. Óuts: Idool Hollandia. Woensdagmiddag (2.30 uur) maken na maanden van afwezigheid de Franse hengst Quarteron II (Thijs Lange) en Edel Six (Wim van Overeem) hun heroptreden. De uitslag van de mijl was: 1. Ellen Tittel (WD1.) 4.35,4 (wereldrecord) - 1500 m in 4.18,0, 2. Joke van der Stelt (Ned.) 4.28,1 - 4.18,0, 3. Berny Boxem (Ned.) 4.38,7 - 4.20,4, 4. Joyce Smith (GB) 4.45,6, 5. Bernadette van Rooy (Bel.) 4.55,1. De tips: 1. Progusta-prijs: 1. Jupiter D 2. Jaguar Gregor. 3. Janny P. Outs: Johny Again. 2. Mitchouka-prijs: 1. José Buitenzorg. 2. Johannes Trix. 3. Judy Buitenzorg. Outs: Jubar Oaktree. 3. Ker- keb-prijs: 1. Irma la Douce. 2. Ina Bre wer. 3. Imarseille. Outs: Irona. 4. Bingola- prijs: 1. Marwim. 2. Robert. 3. Telstar I. Outs: Marissa. 5. Sita-prijs: 1. Jury. 2. Inez. 3. Iltis Hollandia. Outs: Geisha Dou ble. 6. Xolga Scott-prijs: 1. Entry Volann. 2. Quarteron II. 3. Fernanda D. Outs: Quel Reve. 7. Rio Rita-prijs: 1 .Hein v. Polsbroek. 2. Hilma. 3. Ida S. Outs: Ixkit. 8. Dorita Spencer-prijs: 1. Hans. 2. Helios CH. 3. Godetia. Outs: Fantasie. 9. Darling Caroline-prijs: 1. Indian Cress. 2. Goldfin- ger. 3. Acceleranda. Outs: Flame Ridden. 10. Victrix V-prijs: 1. Hornblower. 2. Har dy Regina. 3. Ireland. Outs: Edel Six- rennen. KOPENHAGEN De rustdag bij de Europese kampioenschappen roeien voor heren is van grote be tekenis. Die heeft niet alleen waarde als veiligheidsmarge die het kam pioenschap redt, wanneer het een dag slecht weer zou zijn geweest. „Die dag heb je echt wel nodig”, zegt Jan de Jong, chef d’équipe van de Nederlandse roeiploeg in Kopen hagen, „om te herstellen. Zo’n kam pioenschap als dit is een zware lichamelijke en geestelijke belasting. DEN HAAG. De cijfers van sporttoto nummer een van de afgelopen zondag zijn: Aantal deelnemers: 571.669. Inleg 1.299.945. Prijzenbedrag 549.876,74 voor de eerste, tweede, lerde prijs en de premie beschikbaar: ƒ137.469. Eerste prijs: 35 winnaars, elk bruto 3927,70. Tweede prijs: 598 winnaars, elk netto 229. Derde prijs: 5973 winnaars, elk netto ƒ22,90. Een van de vijfendertig winnaars van de eerste prijs krijgt als premie 137.469 gulden uitgekeerd. Zijn totaal komt dan op ƒ141.396,70. De winnaar van de premie wordt bekend op 15 september na het verstrijken van de reclame termijn. MAASTRICHT. Louis Gossieau, die gedurende acht seizoenen masseur- verzorger is geweest van MVV is boos en verbitterd op de leiding van de Maastrichtse eredivisieclub. De reden is, dat hij zonder afscheid, brief of handdruk aan de kant is gezet. Trainer George Knobel liet hem tegen het eind van het vorig seizoen een passage uit de notulen lezen van een vergadering van de commissie van toezicht. Daarin stond, dat Gossieau per 1 juli kon vertrekken. Op deze wijze hoorde „Le wie” van zijn ontslag. Uit de krant had hij moeten lezen, dat er een trainer- verzorger zou komen, Cor van Aken, als assistent van Knobel. Over de gang van zaken vertelt Louis Gossieau het volgende: „Dat ze een masseur-verzorger voor de hele dag nemen, oké. Maar dan moeten ze me dat wel op een nette manier kenbaar maken. Maar dat is niet gebeurd. Acht jaar heb ik ver beneden de prijs ge werkt en nu was ik te duur. Toen ik secretaris Roxs daarover sprak, zei hij: „Je doet alsof je kwaad bent”. De gramschap van Lewie richt zich ook tegen trainer Knobel. Gossieau zegt daarover: „Toen Knobel hier twee jaar geleden kwam op voorspraak van Kessler was alles goed en prima. Hij wist niet hoe het hier toeging. Drei muller heeft hem alles bijgebracht. En toen Knobel alles wist, waren wij uit gerangeerd. Reisleider Geelen moest verdwijnen en ook de ontspannings- commissie die altijd wat organiseerde voor de ouden van dagen en voor carnaval en de kienavonden verzorgde. In het tweede seizoen was volgens Knobel niemand meer goed. Hij schold de Limburgers uit en de Maastrichte naren. Maar hij heeft gelijk, want we zijn stommeriken dat wij dat nemen. In mijn ogen is Knobel een goede trainer. Maar bij die functie komt nog meer kijken. Als pedagoog is hij waardeloos. Weet je dat Dreimuller, dat is pas een organisator, voor niets weggaat”. Over de onprettige geschiedenis zegt trainer-coach George Knobel: „Het ontslag van Gossieau was louter een financiële kwestie. Wij konden hem niet betalen wat hij vroeg. Hij had overigens geen contract want hij werkte als free-lance. We hebben de functie van trainer en verzorger ge combineerd. Lewie was een goede vak man. Ik ben altijd eerlijk en correct tegen hem geweest. Hij was een prettig mens en we hebben fijn samenge werkt. Alleen was er de laatste maan- „Vier ploegen”, zegt coach Pennink, „moeten in die halve finale vechten voor die derde plaats. Als we in de slotronde komen, dan is dat meer dan ik had durven verwachten. Die derde plaats van zaterdag is het probleem. De Oostduitse acht wereld kampioen en de Westduitsers zullen de eerste twee plaatsen innemen. Daarachter moet Nereus met de Tsjechen, Italianen en Engelsen uitmaken wie overgaat. De kloof met de Tsjechen zal waarschijnlijk net te groot zijn. Er zal zaterdag van alle Nederlandse ploegen het uiterste worden gevergd, dat is duidelijk. De sleutel tot het behouden van nog enig internationaal gezag zal vandaag op het Bagsvaerdmeer waar in tegenstelling tot alle sombere voorspel lingen steeds maar een meewind waait moeten worden gevonden. En ach, waar om zou het Nederlandse roeien het niet ook eens voor de wind gaan? M Het met een dubbele herkansing belaste Aegir heeft zeer sterke vieren zonder stuurman tegenover zich en zal waar schijnlijk in de halve finales sneuvelen. „Een finaleplaats zit er gewoon niet meer in”, zegt coach Veth, „het is een jonge, onervaren ploeg, die extra zwaar is belast door het overroeien van de herkansing. De jongens hebben waarschijnlijk te veel moeten geven.” Met steeds snellere, zwaardere ploegen als Italië (met de fa meuze Baran en Sambo als slagenpaar), Rusland, Noorwegen en Engeland is de derde plaats zelfs al niet meer bereikbaar. Voor de Nederlandse acht wordt ge wacht op het zogeheten Klagenfurt-effect. Die benaming slaat dan op de Aegir- Hollandia acht van Roell en Bessem, die vlak voor de Nederlandse kampioen schappen geformeerd op de Europese titelstrijd een dreunende toevalstreffer werd. Zo moet het ook nu met Nereus gaan. Geformeerd uit zo op het oog on verenigbare componenten gaat de ploeg lekker, roeit swingend en telt zowaar mee. UTRECHT. Aan de Voor-Olympische Spelen, welke 3, 4 en 5 september alsme de 10 en 11 september plaatsvinden in München, zullen zes Nederlandse atleten en atletes deelnemen. Marian Burggraaf (400 meter), Els van Noorduyn (kogelstoten), Sjef Hens- gens (800 meter), Jos Hermens (5.000 me ter en Haico Scharn (1500 meter) zul len 3, 4 en 5 september in actie komen. Ed de Noorlander neemt een week later deel aan een zeer sterk bezette tienkamp met onder andere Amerikanen. Ofschoon de eis om te mogen deelnemen op 7700 punten was gesteld, heeft de Duitse bond voor De Noorlander een uitzondering ge maakt. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. De honkbalcompetitie loopt op zijn einde. Het is half augustus en alle beslissingen zijn gevallen in de hoofdklasse. Natuurlijk moet nummer ze ven. Ajax, nog degradatiewedstrijden spe len tegen de verliezer van de promotie wedstrijden tussen de kampioenen der eerste klasse, maar dat kan nog wel even duren, omdat één van die kampioenen nog niet bekend is. Giants Diemen is een van de promotie-kandidaten, HCK of RAP zijn de andere. De belangrijkste ierste- klasse-wedstryd van het komende week einde is het duel tussen HCK en UVV, waarin HCK bij een overwinning het kampioenschap kan grijpen. In de hoofdklasse worden wat competi- tieresten opgeruimd, maar Haarlem Nicols moet nog een weekje wachten om zijn laatste wedstrijd te spelen. In de eerste klasse A gaat HHC op bezoek bij PSV dat nog belangen heeft. Bij een overwinning kan HHC zich verzekeren var een verras sende derde plaats. In de B-afdeling speelt naast HCK ook Scnoten. -Schoten "°dde zich het afgelopen weekeinde door een v.ege op RAP en kan Neptunus onbe- vs”gen tegemoet treden. HCK dat half juni een duidelijke ach- teistrnd had op RAP, maar dankzij een dubbele zege op de Amsterdammers in de vakantieperiode weer kansen kreeg mede dor '•dat ABC afging als een gieter staat zonoagmiddag voor de belangrijkste wed strijd va.i het seizoen. De Kinheimers spelen dan een thuiswedstrijd tegen UW. VZordt er gewonnen, dan speelt HCK pro- rrottowedstrijden tegen Giant' Diemen bij een gelijkspel volgt een beslissinpswed- stri.id met RAP om het kampioenschap van de afdeling, een nederlaag brengt RAP de titel. De belangrijkste uitslagen van de internatio nale atletiekwedstrijden in Sittard zijn verder: Dames 100 m: 1. Irena Szewinska (Pol.) 11.7 sec, 2. Elli Piszeckel (WD1.) 12.1, 3. Brigitte Kilius (WD1.) 12.2. 40 m: 1. Marianne Burggraaf (Ned.) 54.8, 2. Hilde Kooy (Ned.) 55.7, 3. Helena Skrzipinska (Pol.) 56.4. Verspringen: 1. Edda Sehmiedel (WD1.) 5.95 m., 2. Ella Hoogendoom (Ned.) 5.81, 3. Mieke Sterk (Ned.) 5.72. Heren 100 m: 1. Bicaba (Volta) 10.7 sec., 2. Stas (Bel.) 10.7, 3. Dührkop (WD1.) 10.8. 400 m: 1. Gouku (Senegal) 48.0, 2. Franssen (Ned.) 48.4, 3. Van Herpen (Ned.) 49.0. 1500 m: 1. Van Espen (Bel.) 3.48,8, 2. Van Laar (Bel.) 3.49,5, 3. Tiebosch (Ned.) 3.50,5. 5000 m: 1. Heleven (Bel.) 14.11.2, 2. Mielke (Wdl.) 14.11,4, 3. Vonck (Ned.) 14.15,6, --- 14.18,1. 110 m horden: 1. Van Enkhuizen (Ned.) 14.4, 2. Makl (Ivoorkust) 14.7, 3. Debrimou (IVO )14.8. Speerwerpen: 1. Slaman (Ned.) 64.31 m„ 2. Ganaongo (Kongo Kinsjassa) 61.49. Hoogspringen: 1. Senoussi (Tsjaad) 200, 2. Dia- logrodski (Pol.) 1.95, 3. Dengis (Bel.) 1.95. komen om zich ergens tussen Zwitserland, Rusland en Argentinië staande te kunnen houden. De Westduitse wereldkampioensvier, ook technisch aanzienlijk gestegen, is ui teraard onbereikbaar. „De beste dag van Laga”, zegt Van der Want, „moet nog komen. Wij hebben bewust rustig aan gedaan om zaterdag een topprestatie te kunnen leveren. Ik reken nog steeds op een finaleplaats.” De twee met stuurman van Proteus- Eretes (Luttikhuizen, Kieft en stuurman Zaanen) stapt met stijgend plezier rond in het internationale roeiwereldje. De ploeg is het dit seizoen steeds maar beter ge gaan en mag worden beschouwd als de beste kanshebber op een plaats bij de laatste zes, en kan op grond van cijfers, het vertrouwenwekkende roeien en zijn vorm worden geacht derde te zullen worden achter de wereldkampioe nen Tudor en Ceapura uit Roemenië en het Oostduitse duo Gunkel-Lucke.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11