A GEEN ERE-METAAL VOOR ROEIERS NA SPANNENDE n EINDSTRIJD d b Wereldtitel motorcross Zweed Jonson kon De Coster niet bedreigen Uitslagen PSYCHOLOGISCHE BLUNDER Den Hertog moest vlak voor vertrek naar WK tegen Schuiten rijden „Kopenhagen” Ook Nereus boog voor Oostduits geweld Wereldtitel voor Wereldrecord voor Amerikaan Foster Zweed Nilsson Geert Jansen won Hockeysters wonnen van Ierland Ruim 250 lopers in marathon Enschede Belgische atleet Emile Puttemans Henri Buitenzorg ongenaakbaar in Mijlrecord-race in Tempestklasse Okker als vijfde geplaatst voor „Forest Hills” loop van 25 km Europees kampioen r 9^ 12 MAANDAG 23 AUGUSTUS 1971 M V’ ^1 Belasting Goedkoop Landelijke ruiterij W aarschuwing Komeet Funest "-d Wereldtitel zijspan voor Lubbers-Notten (Van onze sportredactie) Thomas Keiler, president van de FISA, reikt de gelukkige Westduitse vier met stuurman hun gouden medaille uit. (le serie): 1. Nederlandse (Van onze sportredactie) van gedemoraliseerd ging fabelachtige race in cv 21 Nereus met een prachtige versnelling Florissant, o 429.80. De Buben-acht, wereldkampioen en nog nimmer verliezer in belangrijke internati onale wedstrijden, moest voor het eerst in Niettemin is het Nederlandse roeien ook uit Kopenhagen weer met lege handen teruggekomen. En zelfs de vraag dringt zich op of de ploegen, die dit seizoen niet hebben geroeid (de vier zonder stuurman van Roelle en de twee zonder stuurman Benecke-Steenkist) volgend jaar wel zou den kunnen zorgen voor medailles. Waar schijnlijk kan men niet ongestraft een jaar lang het contact met het toproeien missen. De ontwikkeling van deze sport gaat thans in zo’n hoog tempo, dat men zich er constant mee bezig moet houden. Zo zal het ook gaan met Wienese. die met plannen loopt volgend jaar zijn internati onale carrière weer op te pakken. Daar voor was het kampioenschap op het Bag- spaerdmeer te stormachtig, zowel letter lijk als figuurlijk. De vier zonder stuurman van Aegir viel natuurlijk binnen de kortste keren door de mand, omdat het in de halve finales al echt hard ging en de ploeg alleen al op het stuk van de techniek onvolwaardig is. De tweede manche was voor De Coster nog maar een formaliteit. Na een minder goede start, waarin hij niets had geris keerd, stuurde hij zijn Suzuki omzichtig naar de derde plaats achter Weil en Jons son. Met de Duitser bleek hij weer wei- SINT ANTHONIS De op het circuit bij Sint Anthonis verreden twaalfde Grand Prix motor cross 500 cc is voor de Belg Roger de Coster de bekroning geworden van een ongekend spannend seizoen. Van het verwachte furieuse duel tussen de kanshebbers om de wereldtitel, de Zweed Ake Jonsson en de Belg Roger de Coster is echter nauwelijks iets terecht gekomen. Een minuut na de start van de eerste manche toen Weil, Jonsson, Aberg en De Coster het gevecht om de kopposities in hun voordeel hadden beslecht, weigerde Jonsson’s Maico plotseling iedere dienst. Een losgetrilde bougie stelde de ongeluk kige Jonsson buiten gevecht en tegelijker tijd gingen al zijn illusies op het wereld kampioenschap in rook op. Uitslag vierde race: 1. Jackson (GB), 2. Hole (Pol.), 3. Linville, 4. Hunt (VS). Uitslag vijfde race: 1. Hunt (VS), 2. Warren (GB), 3. Foster (VS), 4, Konstanecki (VS), 14. Staartjes (Ned.). Uitslag zesde race: 1. Staartjes (Ned.), 2. Foster (VS), 3. Huns (VS), 4. Mankin (Rus.). De Nederlander Staartjes die in de zesde race als eerste over finishlijn ging, eindig de als 5e. Brazilië heeft zondag de leiding geno men in de interzóne-finale van ’t toer nooi om de Davis beker tegen Roemenië te Sao Paulo door een overwinning in het dubbelspel. Mandarino en Koch versloegen TiriacNastase in vij sets: 1-6 6-3 6-3 3-6 6-4. De winnaar van BraziliëRoemenië komt in de challenge round tegen beker houder Amerika. EDINBURGH De Belgische atleet Emile Puttemans heeft zaterdag in Edin burgh tijdens de zogenoemde „Highland Games” het wereldrecord op de twee mijl verbeterd. Hij maakte een tijd van 8 min. 17,8 sec. Het oude record stond met 8.19.6 op naam van de Australiër Ron Clarke. (W. Don W. met Berg het Britt nam van vrije 0.1 s de n lijk mee: del”, Hi nene Ier, delij Berg eind pet Be goed land het 1 note Bun; Gros voor ting< zone tame equi gela ten. Grot nog de 2 de aspi: V; sie: erge per: eens sitie dat voor den] een in r het is, a de van maa kun: tuur gen Het Dat eige tenl maa W beeli spor van teair meei dien Schr terd; ploe de v lach* „Plo resst wat de 1 je h' D non der dan con 32 van D ver: boe voo Bel Me] kla; ver But V; dooi bij al f Boe toen degi Z de Zan „zee Eng wed Zwi Sch Met naa voe MARSTRAND De Amerikaanse zei ler Glen Foster is zondagmiddag in het Kattegat voor Marstrand (Zwe.) wereld kampioen geworden in de tempestklasse. Na vier races stond Foster nog slechts op de vierde plaats in het klassement, maar door als derde te finishen in de vjjde wed strijd en als tweede in de laatste bleef hij de Brit Allan Warren nog juist voor in het eindklassement. de ploeg startte goed, trok naar het lei dende Oostduitse duo Gunkel-Lucke en handhaafde die positie. Dat betekende te vens, dat de Roemeense wereldkampioen Tudor-Ceapura was geklopt. AUCKLAND. In zijn eerste wedstrijd voor het wereldhockeytoernooi, dat za terdag in Auckland (Nieuw Zeeland) is be gonnen, heeft de Nederlandse damesploeg met 2-0 gewonnen van Ierland De Neder landse doelpunten kwamen op naam van Loes Leurs en Rie* Kueper D „S) trer 708. Gul mai ron Dui ROTTERDAM. Opnieuw heeft Henri Buitenzorg, Europa’s beste draver onder de vijfjarigen, zjjn grote klasse bewezen. Gistermiddag op Meereveld, waar de sterkste sprinters van het land waren aan getreden voor Merevelds Mjjlrecordprjjs, was Henri Buitenzorg met berijder Jan Wagenaar jr. duidelijk het sterkste kop pel. Wagenaar won zowel zjjn serie als de finale. Een prestatie die hem 8500 gulden opleverde. In Edinburgh nam Puttemans onmid dellijk na de start de leiding. Dank zij een tweede ronde van 61.2 seconde kwam hij na 1000 meter (2.32.6) al met ruime voorsprong door. De tussentijden op de 1500 m (3.50.0) en twee kilometer (5.09 0) gaven in feite nog maar weinig hoop op een nieuw wereldrecord. In de laatste ronde bleek de kleine Belg echter nog zo veel over te hebben dat hij ruim onder het wereldrecord, dat met 8.22.6 sedert 1965 op naam van Michel Jazy (Fr) stond, liefst 4.8 seconden scherper. Die woorden sloegen dan vooral op de -d£ halve finales, die Nereus met een prachtige versnelling naar de eerste 1000 meter op een honderdste van een seconde achter Oost- en West- duitsers derde deed worden. De uitslagen van de eerste dag zijn: Canada-België 2-1, Nieuw Zeeland (onder 23 jaar)-India 2-0, Australië-Schotland 2-0, Verenigde Staten-Fiji Eilanden 2-1, Enge- land-Japan 4-1, Nederland-Ierland 2-0, W. Duitsland-Nieuw Zeeland 2-2, Wales-Ma- leisie 3-0. zo dreigend terug dat de voorsprong van Fedor op de streep slechts 0.4 sec. be droeg. Het individuele klassement ziet er als volgt uit: 1. Nilsson (Zwe.) met Charlie 16.2 punten, 2. Wick (Wdl.) met Maestro 14.6, 3. Rademakers (Ned.) met Montano +9.9, 4. Bengtsson (Zwe.) met Iller +8.4, 5. Wemhöner (Wdl.) met Romulus 2.4, 6. Helmer (Wdl.) met Paco III 6.6, 7. Berg strom (Zwe.) met Athos 6.9, 8. Bovee (Ned.) met Golibria 12.1, 9. Udsen (Den.) met Ficko 13.8, 10. Rethemeier (Wdl.) met Picco 13.9. Het landenklassement: 1. West-Duitsland 19.5 punten, 2. Zweden —25.9, 3. Neder land 103.9, 4. België 171.5, 5. Oosten rijk 241.6, 6. Frankrijk 264.9, 7. Zwit serland 285.15, 8. Denemarken 417.3. Roy Schuiten (zoon van een slijterij - wijnhandel - bezitter in Zandvoort) mag dan op de baan als een komeet aan het firmament zijn verschenen, hij is oepaald geen onbekende voor de insiders in de wielersport: „In mijn laatste jaar bij de nieuwelingen, dat was in 1968, won ik al 17 wedstrijden in een seizoen. Maar ik ben toen even van het voorste plan weg geweest door een nogal gecompliceerde sleutelbeenbreuk. Nu ben ik in militaire dienst en dit jaar voel ik dat het ineens weer gaat. Op de weg heb ik dit jaar al acht koersen gewonnen en ik ben dit seizoen ook kampioen van Noord -Holland geworden. Neen, aan een profcontract denk ik nog niet. Ik wil er in München, bij de Olympische Spelen, ook bij zijn.” nig moeite te hebben en tactisch vermeed hij Jonsson, die deze manche dan ook won, aan te vallen. De Nederlandse kampioen Gerrit Wolsink werd goede derde, hoewel hij geen kans had gezien het gat van meer dan 30 seconden tussen hem en de beide koplopers enigszins te dichten. Als een nachtkaars ging de wedstrijd uit, temeer daar Aberg en Friedrichs het niet meer de moeite waard hadden geacht in de twee de manche aan de start te komen. Zo ligt het eigenlijk ook met de vier met stuurman van Laga, die eveneens strandde in de halve finale. De ploeg ging gewoon niet hard genoeg, al vond coach Rik van der Want het breekpunt al ver voor dit kampioenschap liggen. „De ploeg heeft na Luzern enkele weken stil gelegen door ziekte en dat heeft mijn programma verstoord. Ik geloof, dat ze onder normale omstandigheden vefrder hadden kunnen komen. Daarnaast was het de druk van de medaille-kansen, die men ons had toege dacht. Dat heeft de jongens toch wel belast”. Het slachtoffer van de blunder luistert naar een bekende naam en is een zeker niet kansloze troefkaart voor de titel: Fedor den Hertog. De zelfverzekerdheid van souplesserenner Den Hertog werd donderdagavond geschokt, toen hij in de persoonlijke achtervolging werd verslagen door de superverrassing van de laatste weken, de 20-jarige Roy Schuiten uit Zandvoort. Aanvankelijk was het helemaal niet zo zeker, dat de 25-jarige Fedor den Hertog uit Ermelo bij de wereldtitelstrijd ook zou worden ingezet op het nummer persoonlij ke achtervolging. Maar op een door wind vlagen geteisterde Amsterdamse stadion - baan w<_rd dit grillige vaderlandse talent toch weer Nederlands kampioen op dat onderdeel in de (gezien de weersomstan digheden) uitstekende tijd van 4.58.7. Dreigend doemde toen echter al een uiterst gevaarlijke concurrent op voor Den Hertog: de jeugdige Roy Schuiten die als een komeet naar voren was gekomen op de baan en die in de halve finale zelfs een snellere tijd had gemaakt dan Fedor (4.59 tegen 5.01.1). Met een razendsnelle start scheen Den Hertog in die finale om de nationale titel Roy te deklasseren tot een kansloze, maar met twee verbijste rend snelle laatste ronden kwam Schuiten ENSCHEDE. De dertiende marathon van Enschede die op zaterdag 4 septem ber wordt gehouden, heeft een recordaan tal inschrijvingen van 260 lopers uit twin tig landen opgeleverd. Twee jaar geleden bij de twaalfde editie waren er 210 lopers uit veertien landen. Het is ook nauwelijks meer mogelijk zich te dringen tussen de notoire ereme- taal-handelaren zoals Oost-Duitsland (viermaal goud en driemaal zilver) en ook weer Rusland, dat vier bronzen medailles wegsleepte. De internationale roeiwereld gaat nog steeds gebukt onder de zweep, die Oost-Duitsland over het boordroeien heeft gelegd. Er is bijna geen ontsnapping meer mogelijk aan de regelmaat waarmee Oostduitse ploegen op het ereplatform ko men. En toch liep het gisteren nog niet eens helemaal naar wens. De 24-jarige Puttemans had eerder in de week al laten zien dat hij in een voortreffelijke vorm verkeert. Kort na terugkeer van de Europese atletiekkampi- oenschappen in Helsinki, waar hij als zesde eindigde op de 5000 meter, liep de Belg in Brussel de 3000 meter in 7 minuten en 45.4 seconden. Slechts 0.4 seconden boven het Europese record van de Westduitser Harald Norpoth. De mogelijkheid is groot dat uit Ethio pië Mamo Wolde, de winnaar van de Olympische marathon in Mexico, komt. West-Duitsland en Nederland leveren met elk tachtig lopers het grootste contingent. Groot Brittannië komt met zestig lopers. Voor de Nederlanders staat tevens het na tionale kampioenschap op het spél. Naast titelhouder Louis Vink (AV’23) starten Geert Jansen, die in Helsinki bij de Euro pese titelstrijd liep, en meervoudig kam pioen Aad Steylen. De Oostenrijker For ster, die in mei de Westlandmarathon in Maassluis won, behoort eveneens tot de deelnemers. De volgende landen zijn in Enschede vertegenwoordigd: Japan, Verenigde Sta ten, Tunesië, Turkije, Polen, Zweden Fin land, Denemarken, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije, Zwitserland, Frankrijk, Nieuw- Zeeland, België, Ethiopië, Engeland Wa les. Schotland, West-Duitsland en Neder land. NEW YORK. Tom Okker, de Neder landse profesional, is voor de open Ame rikaanse tenniskampioenschappen, die van 1 t.m. 12 September in New York wor den gehouden, als vijfde geplaatst. Omdat Ken Rosewall, de titelhouder, dit jaar niet uitkomt op Forest Hills is een andere Australiër, John Newcombe als eerste ge plaatst bij de heren. Bij de dames, waar Wimbledonkampioene Evonne Goolagong en Margaret Court (in verwachting) ont breken, werd de Amerikaanse Billie-Jean King als eerste geplaatst. De prijzenpot van Forest Hills bedraagt 160.000 dollar. Voor de eerste maal sedert 1968, toen de „open Amerikaanse” werden ingesteld, heeft de organisatie slechts acht in plaats van de gebruikelijke zestien spelers en speelsters geplaatst. Bij de heren zijn dat vijf Amerikanen (Stan Smith, Arthur Ashe, Marty Riessen. Cliff Richey en Clark Graebner), twee Australiërs (John New combe en Rod Laver) en Tom Okker. De geplaatsten zijn allen profs. Bij de dames voeren de Verenigde Staten ook de boven toon met vier geplaatste speelsters. De Australiër Rod Laver en de Ameri kaan Marty Riessen hebben in Fort Worth de finale herenenkelspel bereikt van het veertiende tennistoernooi in de reeks van twintig om het wereldkampioenschap voor beroepsspelers. De uitslagen van de halve finales waren: Rod Laver (Aus)— Roy Emerson (Aus) 6-1 6-4; Marty Ries sen (VS)—Cliff Drysdale (ZAF) 5-7 7-6 6-4. De eerste prijs is, zoals gebruikelijk, 10.000 dollar, ofwel 36.000 gulden. AMSTERDAM. Met een lichte ver bijstering kon een week voor de wereld kampioenschappen wielrennen op de baan in het Italiaanse Varese nog weer eens worden vastgesteld dat wielerofficials soms een opmerkelijk talent hebben om het zelfvertrouwen van hun eigen kandi daten te ondermijnen. De psychologische blunder werd ditmaal gemaakt op de baan van het Olympisch Stadion in Am sterdam, bijna letterlijk aan de vooravond van het vertrek naar Varese, waar woens dag de strijd om de wereldtitels op de baan begint. Jonsson’s tijdverlies bedreog meer dan twee minuten en gezien het razende tempo der koplopers was een kans op een behoorlijke klassering geheel van de baan. Er volgde daarna een rondenlang schijn- duel tussen Weil en De Coster, dat de Belg met groot gemak in zijn voordeel be slechtte. Ondertussen had Pierre Karsma- kers, onze beste landgenoot tot op dat moment wegens het vastlopen van zijn mo tor, de strijd moeten staken. Hetzelfde lot overkwam de Zweed Aberg en de Engels man Banks en in de allerlaatste ronde werden praktisch op hetzelfde moment Friedrichs, Hammergren en onze landge noot Driessen wegens benzinegebrek uitge schakeld. Via een wanhopige rush werd Jonsson dan toch nog tiende met meer dan een ronde achterstand. Zaterdag nog in de halve finales was het prachtig gegaan. De derde plaats leek op papier het maximaal bereikbare, maar BREDA. Geert Jansen van AV’23 uit Amsterdam heeft zaterdag in Baarle Nas sau een door het Bredase Sprint georga niseerde 25-km-wegwedstrijd op zijn naam gebracht. Hij won met ruime voorsprong In de tijd van 1 uur 21 min. 54 sec., voor zijn clubgenoten Louis Vink en Ben van Sijtveld. Geschokt, gedemoraliseerd ging Den Hertog af. Roy Schuiten had daar wel pioen van Nederland en dan komt het begrip voor: „Ja, hij is tenslotte de kam- hard aan als je vlak voor het vertrek naar Varese nog even zo’n pak op ie donder krijgt in de laatste ronde (k begrijp er niets van dat ze ons zo vlak voor het vertrek nog een keer tegen elkaar hebben laten rijden. Voor mij mag DEURNE De Zweed Nilsson is za terdag in Deurne Europees kampioen bij de landelijke ruiters geworden. Met zijn paard Charlie verzamelde hij over het driedaagse evenement +16.2 punten. De tweede plaats in het individuele klassement was voor de Westduitser W'ick met Maes tro. De beste Nederlander was Jac. Rade makers met Montano, die als derde ein digde. De verwachtingen waren met het rede lijk goede weer van gistermiddag voor ogen hoog gespannen. Het kilometerre cord van Carlos Pluto dat staat op 1.18,7 zou wel eens gebroken kunnen worden. Welnu, zover is het niet gekomen. Wim Strooper die met Daimler in de eerste se rie zegevierde, had voor de laatste kilo meter 1.19,1 nodig. Henri Buitenzorg no teerde in zijn serie dezelfde tijd en ge bruikte in de finale eentiende van een se conde meer. KOPENHAGEN. Typerender voor de stormachtige ontwikkeling in de roeisport had de slotdag van de Europese kampi oenschappen in Kopenhagen niet kunnen zijn. Zoals gedurende heel de titelstrijd stond er ook gisteren weer een rugwind, maar ditmaal een stormachtige. De tijden vlogen naar ongekende cijfers en het gaat steeds nog maar sneller. Nederland kon met de tong op de schoenen nog mee strompelen en twee finaleplaatsen be machtigen, maar daarmee was ook alles gezegd. In de rush naar de medailles speelden noch de twee met stuurman van Proteus-Eretes. noch de voor-de-windse acht van Nereus ook maar een glimp van een rol. De vier met stuurman van Laga werd negende, kwam dus niet in de finale en de vier zonder stuurman van Aegir ein digde als twaalfde. Zijn opmerkelijk talent voor dit onder deel van de baansport etaleerde Roy Schuiten woensdagavond nog weer eens op de baan in Nijmegen toen hij het baanrecord van Tiemen Groen tot op 0,8 sec. benaderde. Voor de sportcommissie van de KNWU had dit alles een grote waarschuwing moeten zijn om Roy Schui ten en Fedor den Hertog (de twee Neder landse troeven voor Varese op dat onder deel) niet meer tegen elkaar te laten rijden, zo vlak voor de titelstrijd. Maar zie, donderdagavond werden de twee kemphanen toch weer aan de start gecommandeerd voor een race tegen el kaar op de baan van het Olympisch Stadion (dat was minder dan twee dagen voor het vertrek naar Varese: zaterdag middag scheepte de Nederlandse ploeg zich op Schiphol in). En wat voor Den Hertog allang dreigde, gebeurde nu: nu eens lag Fedor voor, dan weer Roy, maar met zijn inmiddels beroemde krachtexplo- sie in de twee laatste ronden versloeg Schuiten met niet minder dan 2.6 sec. Den Hertog. zijn bestaan genoegen nemen met het zilver. De Nieuwzeelandse acht via een financiële hoogstand naar Europa geko men en nu ook prompt weer zijn pasge- kochte boten te koop aanbiedend raas den in een geweldige eindspurt langs de Oostduitse ploeg. Dolle tonelen waren het gevolg op de oevers van het Bagspaerd- meer, dat steeds maar de acht van Nereus in de kaart had gespeeld. Ook deze Ne derlandse ploeg was eigenlijk een soort hoogstand. Gistermorgen nog, bezorgd kij kend naar de schuimkoppen op het meer, die echter wel steeds de goede richting uitrolden, sprak coach Jan Willem Pen- nink de wat merkwaardige woorden: „Dit is eigenlijk de beste acht, die Nederland ooit heeft gehad. Niemand zou ’em ooit zo in elkaar hebben gezet en geen zinnig mens verwachtte er ook iets van, maar er is nog nimmer een Nederlandse ploeg sneller geweest. Het is een sport vol geheimen”. het hoor, want ik heb toch niets te verliezen, maar voor Fedor die soms toch al een kwetsbaar moreel heeft, kan het funest zijn. En hij was aangeslagen, ik heb het zelf gezien.” De jonge Roy Schuiten had die triomf inderdaad niet nodig om zijn zelfvertrou wen nog verder op te vijzelen. Voor zijn leeftijd (20) geeft hij blijk van een op merkelijke volwassenheid in de topsport- „Ja, ik ben inderdaad voor niemand bang”, vertelde hij ons vlak voor het vertrek van Schiphol. „Ze moeten eerst nog maar eens laten zien dat ze harder kunnen rijden dan ik. Ik realiseer me heel goed dat ik nog nooit een baancou- reur in het buitenland heb gezien, want ik ben wel buiten de grenzen geweest als wegrenner, maar nog nooit als baanren ner.” „Maar ik laat me niet imponeren door die jongens die het al vaker bij de hand hebben gehad, ook al kom ik dan voor het eerst in het buitenland op de baan. Op de Amsterdamse stadionbaan ben ik moeilijk te verslaan en waarom zou ik dan in Varese niet goed rijden”, voorspelt Roy Schuiten, die immer hautain glimla chend van zijn fiets stapt en al de neiging heeft om zich als een vedette te gaan gedragen.” WOHLEN. Rikus Lubbers en Bart Notten hebben in het Zwitserse Wohlen beslag gelegd op de Fim-cup en zijn daar mee officieus wereldkampioen cross bij de zijspannen geworden. De Nederlandse com binatie, die met een Norton-Wasp rijdt, bracht het in Wohlen door pech niet ver der dan de achtste plaats maar het Ne derlandse duo, dat nu 65 punten heeft ver zameld, is onbereikbaar geworden voor de concurrentie. De Nederlandse atleet Hai- co Scharn (CIKO ’66/Arnhem) is zater dag in de Finse stad Turku bij de CISM- kampioenschappen, de officieuze wereld kampioenschappen voor militairen, als tweede geëindigd op de 1500 meter. Scharn die bij de recente Europese kampioen schappen de beste Nederlander was (een achtste plaats, ook op de 1500 meter) maak te een tijd van 3 min. 43,1 sec. Dat was eentiendé' seconde langzamer dan de Ame rikaan Crawford, die het goud won. Haico Scharn maakte in Helsinki een tijd van 3.40.9, zijn persoonlijk record is 3.40,8. Gistermogen prepareerde Nereus zijn boot op het weerstaan van de hoge gol ven, het voorkomen van binnenkomend water. Iedere buitenlandse coach ging plotseling ook de boorden van zijn schip verhogen, zodat er een ware rush ont stond op alle lichte materialen, zoals board, triplex, aluminium, plastic. Nereus had wel de goedkoopste en meest door dachte oplossing. Op de randen van de boot werd singelband gespannen, dat strak gaat staan als het nat wordt. Het hielp de Amsterdamse ploeg echter niet. Hoewel de wind naar gematigder proporties te rugviel, ging het veld alweer zo razend snel, dat er voor ware amateurs geen plaats was. Na 1000 meter, toen het veld uiteen werd getrokken door de Oostduit- sers en de Nieuwzeelanders viel Nereus door de mand en werd vijfde. Dat was eerder op de middag al ge beurd met de twee met stuurman van Proteus-Eretes, Luttikhuizen-Kieft en Zaanen, die vlekkeloos naar de finale waren gekomen, maar toen toch teveel kracht bleken te hebben gegeven. Dit uiterst moeilijke water vergde ook tech nisch een perfectie, die deze jonge ploeg gewoon nog niet bezit. Een seizoen met minder ziekte en met minder tegenslagen ook zou zou de opbouw regelmatiger en de prestatiecurve nog hoger hebben kun nen maken. En dat is dan exact waarop de i Delftse reuzen met München in het verschiet hopen. KOPENHAGEN. De uitslagen van de finales van de Europese roeikampioen- schappen zijn: Vier met stuurman: 1. West-Duitsland 6.12,82, 2. Oost-Duitsland, 3. Rusland. Twee zonder stuurman: 1. Oost-Duits land (Klatt/Gorny) 6.43,40, 2. Tsjechoslo- wakije, 3. Polen. Skif: 1. Alberto Demidcfi (Arg.) 6.57,99, 2. Goetz Drager (O.-Dl.), 3. Paul Murray Watkinson (Nw. Zeel.) Twee met stuurman: 1. Oost-Duitsland 6.56,94, 2. Tsjechoslowakije, 3. Rusland, 6. Nederland (Kieft-Luttikhuizen Proteus- Eretes) 7.17,89. Vier zonder stuurman: 1. Oost-Duitsland 6.00,72, 2. Noorwegen, 3. West-Duitsland. Dubbeltwee: 1. Duitsland (Schmied-Böh- mer) 6.15,27, Noorwegen, 3. Rusland. Achten: 1. Nieuw-Zeeland 5.33,92, 2. Oost-Duitsland, 3. Rusland, 5. Nederland (Nereus) 5.46.23. Daimler, die zijn serie zo knap had ge wonnen, moest in de eindstrijd ook buigen voor het geweld dat Wagenaar met Henri Buitenzorg ontketende. Het pard werd tweede. De outsider Entry Volann ein digde op een verrassende derde plaats. De uitslagen van de zondag op Mereveld ge houden draverijen zijn Noord-Brabantprijs 2140 m: 1. Henri van Wenedy (P. Heynen), 2. Iwin Buitenzorg. 3. Iwan Mac H. Winn 4.20. pi 1.40 1.20 5.60, kopp 8.60, tri* 151.30. Overljsselprljs 2140 m: 1. Jericho L (H. Pools), 2. Jacobus O, 3. José Hollandia. Winn 5.60, pl 1.40 1.30 1.10, kopp 20. Merevelds Mijlrecord 1060 m Daimler (W. Strooper), 2. Ingrid Hanover, 3. Florissant. Winn 8.80, pl 2.30 1.50 2.60, kopp 4.60, trio 429.80. (2e serie): 1. Henrl Buitenzorg (J. Wagenaar jr), 2. Anton, 3. Fontanes. Winn 1.50, pl 1.20 1.40 1.70, kopp 3.90. Finale: 1. Henrl Buitenzorg. 2. Daimler. 3. En. try Volann. Winn 1.40, pl 1.20 1.70 2.90, kopp 4.70. Limburgprijs 2140 m: 1. Iris van Buren (J. Verhoeve). 2 Ineke Hanover. 3. Ivanovna Hea ther. Winn 59.20, pl 4.50 1.60 1.50. kopp 11.20. trio 983.60. Zuid-Hollandprijs 2620 m: 1. Ireland (G. On rust), 2. Ina van Hovi, 3. Granit Hollandia. Winn 3.60, pl 1.80 1.50 2.20, kopp 4.80. Sprintersprijs 1610 m: 1. Jojo Buitenzorg IJ. v. Dooyweerd), 2. Janky Buitenzorg, 3. John Areta. Winn 15.20, pl 2.40 1.90 1.30, kopp 40.60, trio 505.90. Noord-Hollandprijs 2140 m: 1. Gudo van Bon- ni (L. Schoonhoven), 2. Higgins, 3. Edward A. Winn 5.30, pl 1.80 1.50 6, kopp 2.30. trio 317.10. Gelderlandprijs 2140 m: 1. Inca (P. Smit). 2. Hollo Z. 3. Idool Hollandia. Winn 5.30, pl 1.80 1.50 6, kopp 2.30. Totalisatoromzet f 439.864. De uitslagen van de zaterdag gehouden dra verijen te Duindigt zijn: Neroprijs 2000 m: 1. Illona Marijke (P. Knij- nenburg), 2. Imarseille, 3. Iris Way. Winn 17.20, pl 2.30 1.50 1.30. kopp 6.30, trio 362. Caesarprijs 1500 m: 1. Koentjet Dartel (T. Kooyman). 2. Kitty G, 3. Kei Buitenzorg. Winn 12, pl 3.70 14.30, 50, kopp 11.10. Claudiusprljs 2000m 1. Joke (E. Leeman). 2. Jello, 3 Iron Winn 2.20. pl 1.20 7.20 2.40. kopp 3.60. trio 311.60. Royal Daflbdilprijs ca 2800 m (ren): 1. Ma nuela (P. Hallam), 2. Heros, 3. Astrologes. Winn 12.70, pl 5.30 1.80, kopp 19.20. Drususprjjs 2520 m: 1. Jacco Buitenzorg (P. Koppejan), 2 Jacky Spencer, 3. Hanover Na than. Winn 2.10, pl 1.30 1.20 2.10. kopp 3.40, trio 91.50. H. P. baron van Tuyll van Serooskerken Me morial ca 2500 m (ren): 1. Jolly Maverick S (F Vandeuren), 2. Forest Star. 3 Jolly Espres so S. Winn 1.40 (stal), pl l.lo 1.40, kopp 3.20. Octaviusprijs 2120 m: 1. Donar Scotch Duivenvoorden), 2 Helene Hanover, 3. Faune. Winn 3.50.P 1 1.30 1.60 1.60, kopp 5.30, trio 49.10. Funny Boyprijs ca 2100 m (ren): 1. Frances Love (H. v. d. Kraats), 2. Ambition. 3. Atlas. Winn 1.40, pl 1.10 1.60, kopp 3.50. Germanlcusprljs 2000 m: 1. Irish Kan (W. Porsius). 2. Honey Six, 3. Hermana. Winn 1.80, pl 1.10 1.20 1.30, kopp 5.20, trio 16.80. Antoniusprijs 2000 m: 1. Iwan Hollandia (C. Hetteling), 2. Gratie Norton, 3. Irma van Double. Winn 1.80, pl 1.40 3.10 2.10, kopp 12.60. Totalisatoromzet ƒ288.185.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12