Bij Hoogovens kunnen wagons nu snel hun lading kwijt Geef oostelijke randweg Kleuterschool aan Grandioze successen van Jachthaven Efficiënter werkwijze Scheiberglaan J. C. Broeren plotseling overleden in Schulpen-Meerweiden drumband voorrang in streekplan VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND INBRAAK BIJ KAMER VAN KOOPHANDEL AAN GS: VLEESFABRIEK IN DE VISHAL Twee bromfietsers Havenberichten Eerste en ereprijs Vloottocht naar BOTSING BIJ INHALEN Uitgeest ging zaterdag niet door Personenauto frontaal tegen ziekentaxi gewond fr 5 MAANDAG 23 AUGUSTUS 1971 IJMUIDER COURANT 4 V eisend Jmuiden Industriegebied dl - 3 ImB-' F (Van een onzer verslaggevers) Sant- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) korps aanwezig was, werd het voor de wat schade is aangericht. Een overzicht van de 304 meter lange hoogbaan, waarover de spoorwagons aangereden komen teneinde snel hun lading kwijt te raken. Beneden de weg waarlangs de grondstoffen ver der getransporteerd worden. Geen buit. Bij een inbraak in de zand- straalinrichting Bevaria aan de Rijks- straatweg in Heemskerk in de nacht van zondag op maandag is niets ontvreemd. ciale menghopen op te bouwen. De afvoer van de opgeslagen stoffen kan gebeuren met behulp van motorschop en vracht auto’s. Een andere mogelijkheid is om spoorwa gons te beladen. Daartoe is kort geleden een dertig meter lange transportband ge- monteerd op een dragline onderstel. Deze installatie kan volkomen zelfstandig ma noeuvreren en is in staat de grond- en hulpstoffen in één keer vanaf de bodem van de opslagputten zo’n tien tot elf me ter hoger boven de te beladen wagons te brengen. ke ;n •ij id ilf n. ie :n ie hl ld ?n le Ie )p m o- dt in n. et m pt ie er ils s- ?h de et in ?n te en ie w jn et e- e- ie e- a- jn e- in it- a- en in e- 5t, S- d, n- in en )U s- e- et te VELSEN-NOORD. Bij een vleeswa- renfabriek aan de Lijndenweg in Velsen- Noord is in de nacht van vrijdag op za terdag ingebroken. Uit een koelcel ver dwenen vlees en vleeswaren ter waarde van 225, Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 8.19-8.10, tarbot 8.61-8.02, zalm 5.50- 4.29; grote tong 7.71-7.34, grootmiddel tong 7.56-7.21, kleinmiddel tong 6.88-6.54, tong I 5.58-5.49, tong II 3.50-3.31. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 174- 140, middel kabeljauw 160-146, middel koolvis 134-122. aan hun vaartuigen, de heer Broeren on wel werd en te water raakte. Men slaagde erin hem ohmiddellijk op het droge te halen en gepoogd werd door middel van mond op mond beademing de levensgeesten weer op te wekken. Helaas heeft dit niet meer mogen baten. De onmiddellijk gewaarschuwde onge vallendienst kon slechts constateren dat de heer Broeren na een hartaanval was over leden. De heer Broeren was als voorman me taalbewerker in dienst van het Scheeps bouw- en aannemersbedrijf Mulder en Rijke in IJmuiden, waar hij ook voorzitter van de personeelsvereniging was. Buiten zijn werk bij Mulder en Rijke was hij, behalve een enthousiast beoefenaar van de watersport, gedurende achttien jaar voorzitter en actief medewerker van het kinderkoor De Jonge Stem. Op het bedrijf van Mulder en Rijke en onder de leden van de Watersportvereni ging en van De Jonge Stem heerst grote verslagenheid over het heengaan van een goede vriend. De begrafenis is dinsdagmiddag aan staande om 14 uur op de begraafplaats Duinhof in Oost-IJmuiden. IJMOND. Bjj Hoogovens is men voort gegaan op de ingeslagen weg om speciale spoorwagons, de zogenoemde zijlossers, op de meest efficiënte wjjze snel te lossen. Een paar jaar geleden ontwikkelde men een daarvoor ontworpen „hoogbaan’’, thans is zo’n tweede baan in gebruik genomen op het opslagterrein ten westen van Oxy- staalfabriek II. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondagmorgen vroeg haal de een vrachtautochauffeur op de weg naar de tunnel ter hoogte van de scherpe bocht bij het viaduct een personenauto in. Bij deze manoeuvre raakte hij de linkervoor- zijde van de andere auto. De vrachtwa gen kantelde en kwam zwaar beschadigd op zijn dak te liggen dwars op de rijbaan. De bestuurder van de personenauto kon in de vluchtstrook stoppen. Volgens het poli tierapport reed de vrachtwagenchauffeur onder invloed. Zijn rijbewijs werd gevor derd; tegen hem is proces-verbaal opge maakt. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. Een 34-jarige tabaksteler uit Santpoort reed volgens het politierapport onder invloed van drank in de eerste tien minuten van de maandagmorgen frontaal tegen een zie kentaxi op de Middenduinerweg in Sant- poort-Noord. De chauffeur van de zieken wagen werd licht gewond aan gezicht en armen. Een passagier was er ernstiger aan toe. Deze liep een hersenschudding op en wonden aan het gezicht. Beide wagens werden zwaar beschadigd. band uit Velsen-Noord een volslagen ver rassing niet alleen een eerste prijs te behalen met het hoogste aantal (163) pun ten van het hele concours, doch tevens de ereprijs. Ook tamboer-maïtre Mary Koopman, die al vele prijzen behaalde, werd onder haar mededingers beoordeeld en mocht wederom het genoegen hebben niet alleen een eerste prijs als resultaat van haar optreden te ontvangen doch bovendien de ereprijs, wat weer tot gevolg had dat de fraaie wisselplaquette, die bezit was van de drumband „Hoge Vucht” uit Breda, meekwam naar Velsen-Noord. Een en ander leidde tot de vererende opdracht aan Mary Koopman als maïtre te fungeren voor alle gelijk en samenop tredende korpsen met alle vier „dienst- marsen”, wat haar opnieuw een groot succes opleverde. Al met al kan „Schulpen-Meerweiden’ weer een flink aantal lauweren toevoegen aan de reeds vele uitstekende resultaten. MAANDAG 23 AUGUSTUS Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale, Kanaalstraat 257, 20 u. dis- kosjo. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek in inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur, filiaal Door de aanleg van een hoogbaan is het nu mogelijk zijlossers direct te lossen vanaf een losviaduct. HAARLEM. De Kamer van Koophan del heeft in een brief aan G.S. aangedron gen op fasering van de in het kader van het streekplan voor Z.-Kennemerland uit te voeren wegenplannen. Naar de mening van de Kamer zou daarbij de hoogste prio riteit dienen te worden gegeven aan de Oostelijke Randweg. De kleuters uit de buurt van de Scheiberglaan hoeven voortaan niet meer de lange afstand naar het schooltje „De Merels" aan de Orion- weg af te leggen. De leiding van deze kleuterschool heeft in samenwerking met de rijksinspectie van het kleuter onderwijs twee verplaatsbare semi- permanente lokalen naar de Schei berglaan laten verrijden, zodat Zee wijk in feite een kleuterschool rijker is. Veel ouders voelen zich nu hun dreumesen dichterbij huis naar school gaan, een stuk geruster. De school, die vorige week later dan de bedoeling was in gebruik is ge nomen, blijkt nu dl te klein te zijn. Werklieden zijn dan ook gestart met de bouw van een derde lokaal. Hoofdleidster mej. P. Prikker van het nieuwe schooltje hoopt zeer spoedig het nieuwe gebouwtje te betrekken. De dne leidsters zoeken overigens nog naar een nieuwe naam voor het kleuterschooltje. Aerdenhout en de doortrekking van de westelijke randweg naar het zuiden. Im mers, met de aanleg van de eerstgenoem de weg zal hoegenaamd geen natuurschoon geschonden worden, zodat daartegen wei nig oppositie ondervonden zal worden. Bij de andere wegen verwacht de Kamer be zwaren en daaruit voortvloeiende langduri ge procedures van inspraak en onteigenin gen. De kostbare tijd die daarmee verlo ren gaat kan de vaststelling van de ge meentelijke bestemmingsplannen ernstig belemmeren, meent de Kamer. holweg, tevens de westelijke randweg ont lasten en de mogelijkheid bieden zeer veel zwaar verkeer niet alleen buiten de be bouwde kom van Haarlem maar ook bui ten die van Heemstede en Hoofddorp om te leiden. De Kamer tekent hierbij aan, dat naar haar mening de uitvoering van de ooste lijke randweg niet op een dusdanige ver- De heer Broeren was gehuwd: het echt paar had twee kinderen. Zoals gemeld, was de heer Broeren be ng met zijn jacht. Er ontstond grote con sternatie, toen temidden van vele anderen medeleden die eveneens werkzaam waren IJMUIDEN Tjjdens het vaarklaar ma ken van zijn boot voor een tocht op za terdag van de jachtvloot der Watersport vereniging IJmuiden naar Uitgeest, is de vijftigjarige heer J. C. Broeren die een belangrijk aandeel had in de organisatie van de gezamenlijke reis vrijdagavond in de IJmuidense Jachthaven plotseling overleden. De jachttocht naar Uitgeest is uiteraard niet door gegaan. Volgens het definitief vastgestelde streekplan-ontwerp zal het nog ongeveer zeven jaar duren alvorens de in het plan geprojecteerde nieuwe wegen voor het ver keer beschikbaar zullen komen. De Ka mer meent dat nu het tijdstip is aange broken om te geraken tot een meer gede tailleerde fasenindeling, waaraan een dui delijke prioriteitenstelling dient vooraf te gaan en waarbij meer gegevens beschik baar komen omtrent de reeds aanwezige financiën en die gelden welke in de toe komst nodig zijn voor de uitvoering van de plannen. In het ontwerp wordt voor de ge projecteerde wegen en kunstwerken een schatting van 230 miljoen gulden gemaakt. Wat de Kamer bij het opstellen van een fasen-schema bijzonder interesseert is wel ke maatregelen genomen zullen worden ter bevordering van het openbare ver voer, met name per autobus. ,.a, traging zal stuiten als ongetwijfeld wél het geval zal zijn met de aanleg van de oost-west-verbinding door Haarlem en IJMUIDEN. Maandagmorgen werden in IJmuiden door 46 vaartuigen in IJmui den aangevoerd: 9800 kisten en 2030 klei ne kisten vis, 35.000 kilogram tong en 1455 stijve kabeljauwen. Bij de aan voer waren: 48 kisten tarbot, 2850 kisten kabeljauwen, 185 kisten en 390 kleine kisten schelvis, 485 kisten en 1300 kleine kisten wijting, 2030 kisten schol, 1600 kisten haring, 30 kisten en 233 kleine kisten makreel, 1650 kisten koolvis, 40 kisten haai en 190 kisten diversen. Wüstelaan, gebouw Spaarnberg. poort-Noord, 19 tot 21.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30-20 u. trainen in de Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. Maandag aangekomen in IJmuiden. Fheofilis J Vatis, Joryton; Waalborg. Marikavia. Bever wijk; Elation. Velsen, Papierfabr.; Walenburgh. Maandag vertrokken van IJmuiden: Servus. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.) Naar de mening van de Kamer zou voor elk der geprojecteerde wegen een gefun deerd pleidooi gehouden kunnen worden om voorrang bij uitvoering. De Kamer wil harerzijds bepleiten voorrang aan de oostelijke randweg om Haarlem te verle nen, omdat daardoor ook de zo noodza kelijke ontsluiting van het Haarlemse in dustriegebied zal plaatsvinden en aldtis de binnenstad van veel zwaar goederenver keer ontlast zal worden. Voorts zal deze verbinding met de Velsertunnel, aanslui ting gevend op de Rijksweg 5 en de Schip per tien stuks: grote kabeljauw 98-74, middel kabeljauw 60-40. Per 50 kilogram: grote schelvis 68, grootmiddel schelvis 58, kleinmiddel schelvis 60-50, schelvis I 52-36, gul I 62- 55, gul II 56-42, gul III 37-20, grote schol 58-49, schol I 67-58, schol II 63-50, schol III 51-41, koolvis I 45-40, koolvis II 20-17, schar 16-10, wijting 39-25, krab 11-5, haai 65-36, tarbot 325-76, griet 166-45, haring 30-27, makreel 38-11.50, poon 34, tong schar 129-71. Zaterdag aangekomen In IJmuiden: Zaan- stroom, Felixtown; P. M. 24. Noordzee; Tor An glia, Immtagham; Caemhavenbrook, Leningrad: Selectivity, Dagenham; Trinca, Hammina; BIL tan, Hamburg, Jalta, Sundsvall; Tramp. Lon den, IJmuiden; Erik, Bremen; Brinda, Poole, Velsen: Tunny, Rotterdam; Gerda K. Kopenha gen; Hondschbosch, Boston, Zaandam; Eem- stroom, Liverpool; Tor Hollandia, Gothenburg; Helios 2, fotad; Helga S, Kopenhagen; Libertas. Bremen: Carabeka 2. Spuikanaal; Otto. Bremen; Otto, Felixtown; Proton, Gunnes: Alandsee, Vestsiluoto, Zaandam; Wunner, West Thurrock. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Luise- buck, Antwerpen; Walenkerk, Kaapstad; Cayber, Florida; Tean-E. Londen; Dependant, Kolding; Tor Anglia, Gothenborg; Valde, Napels, Zaan dam; Karvan, Napels. Zaandam; Maralie, Da genham. IJmuiden; Mobil Acme, Corrytown: Brattenborg, Hamburg; Hermann Helene, Ham. burg; Bernard Schepers, Rauma. Zondag aangekomen in IJmuiden: Skepps- bron, Gotenburg; Duches, Antwerpen; Audacity, Londen; M. I. Transporter, Antwerpen; Gie- senkerk, Bremen; Stollhammersand, Badeck; Nassauborg, Patenieme; Nerlandia, Kopenhagen; Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; Germa Lord, Bremen; Navlgare, Teignemouth; Wis. Londen; Alexander Pankaaton, Archangel: Os car Marthies, Flixborough: Thea K. Kolding; Leda, Bergen; Eemsborg, Wasklot, Beverwijk; Texelstroom. Liverpool: tyiesbaden, Bremen: Cutset, Bleipeda, Cycloop, Lacrena; Algenib. Rauma; Chantetay, Bassindre. IJmuiden: Mearks Serfer. Cont Plat, IJmuiden: Zaanborg, Kris- teineham; Jan. Londen: Constance. Tiine: Fer- ring, Ridham Zondag vertrokken van IJmuiden: Yorkshlre- man, Noordzee; Tarring, Cardiff; Rijnstroom, Shoreham: Tor Hollandia, Immingham; Cal- chas, Hamburg; Trans Hawaii, Bremerhaven; Adonis, Bremen; Erik, Bremen: Penerf, Im mingham. Otto, Emden; Jean Guten, Rotterdam; Viva. Rotterdam; Amstelstroom, Hull Martha Friesecke, Londen; Audacity, Cannes: Zaan- stroom, Feliextown: Fortescue Gdynia: Leda. Stavanger (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De drumband „Schulpen-Meerweiden” uit Velsen-Noord heeft zondag weer eens een grandioos succes weten te boeken door met een groot aantal prijzen terug te keren van een in Utrecht gehouden concours, waar aan dertien bands hebben deelgenomen. De drumband „Fortissimo” uit Utrecht, die nog slechts een tweetal jaren bestaat en in deze korte periode is gebleken een muziekgezelschap van grote kwaliteit te zijn, had dit concours uitgeschreven, dat plaats vond in de omgeving van en op het Marnixplantsoen. Het concours, dat gistermiddag om een uur begon en verder de gehele middag en een deel van de vooravond duurde, had in het uit te voeren programma een twintig minuten durende mars door een deel van Utrecht, die grote belangstelling kreeg. Hierbij beoordeelde de jury de tamboer- maïtre en de discipline van dc korpsen en vervolgens op het veld een „staande en lopende mars” te laten uitvoeren. Boven dien was op verzoek jan het bestuur van „Schulpen-Meerweiden” voor het korps uit Velsen-Noord ook een jury-beoorde- ling inzake de uniformdracht verzocht. Deze werd voor „Schulpen-Meerweiden” geadviseerd in de huidige vormgeving te handhaven wegens de frisse groen-witte kleuren. Ofschoon de jury het. zich niet gemak kelijk had gemaakt en in aanmerking nemende, dat twaalf leden van Schul pen-Meerweiden” verstek hebben moeten Wel is alles doorzocht, waarbij nogal laten gaan, zodat niet eens het voltallige —4- «T- -3 Irrwrxr. vyyTTn-ri rt* tT/y/yv zx Dit nieuwe losviaduct „hoogbaan 2” genaamd is met zijn 304 meter lengte bijna driemaal zo lang als de destijds wat zuiderlijker gebouwde eerste hoogbaan. Door toepassing van deze hoogbanen kunnen de zijlossers van N.S. door middel van loskleppen aan de zijkant in de kortst mogelijke tijd hun lading kwijt. Ook in het gehele vervoersysteem speelt deze snel heid een rol, daar de wagons nu per eerst volgende gelegenheid met een retour vracht het bedrijf kunnen verlaten. Op de foto van hoogbaan 2 ziet men hoe met behulp van de hooggelegen sporen voorraden kooks kunnen worden opge bouwd. Op dezelfde wijze kunnen ander» grond- en hulpstoffen worden opgeslagen, waarbij het dan ook mogelijk is om uit de verscheidene grondstoffen spe- (Van onze stadsredactie) DINSDAG 24 AUGUSTUS Ned. Ver. van Huisvrouwen, 14 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, fondue-middag. Stadsschouwburg, 20 u. E. Alexander over het Toneelmuseum; tevens opening expositie. Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale, Kanaalstraat 257, 20.30 u. Hoofdfilm. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat-Spaar- nestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreek uur Medisch-Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting. spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Boksvereniging Manly Sport, les en wed- strijdtraining van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 600 kisten kabel jauw, 60 kleine kisten schelvis, 200 kisten schol, 80 kisten en 60 kleine kisten wij ting, 200 kisten en 650 kleine kisten ha ring, 60 kisten haai, 80 kisten varia en 1300 kilogram tong. Eveneens zaterdagmiddag vond in Drie huis een botsing plaats tussen een perso nenauto en een bromfiets. Een jongeman uit Driehuis reed op de Kwekensteinseweg en keek naar rechts naar het bos. Daar bij merkte hij een personenwagen niet op. De chauffeur van deze wagen had de jon gen wel gezien en was reeds gestopt. De bromfietser, die naar rechts bleef kijken, botste frontaal tegen de auto op. Daarbij werd zijn rechteronderbeen ge broken. De jongen is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het kruispunt Kerk- straat-Kanaalstraat verleende zaterdag middag een zestienjarige bromfietser geen voorrang aan een personenauto. De jongen liep ten gevolge van de botsing gescheur de enkelbanden op en een hechtwond aan een van zijn hielen, aldus het politierap port. - fcL W iiL'*'’'* J

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5