Teleurstelling bij achtervolgers FEDOR DEN HERTOG EN m ROY SCHUITEN GEWIPT Directe confrontatie Hezemans-Glemser voor Europees toerwagenkampioenschap Remise in Zand voort Trophy gekenmerkt Bladel bezetting door een zeer sterke Elf handballers strijden toernooi om titel Besluit van jubileum Kennemer Turnkring met Russische turners Austria Wenen ronde verder DSS GAF OG AFSTRAFFING UEFA-team in eindronden Valencia in Ie van Colombia Concordia en IJmond treffen in 2B andere tegenstanders dan vorig jaar Spitz stelde eigen wereldrecord Ook Engelse dames in de finalegroep jeugdtoernooi Europese beker I Militairen wonnen veel scherper Koersen Duindigt r DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 W|l (Van onze handbalmedewerker) Roy Schuiten: met ere uitgeschakeld. De ploegen uit het westen zijn onderge- (Van onze sportredactie) L ich ooi der Vanzelfsprekend laten de meeste Neder landse coureurs zich de kans niet ontne men hun krachten aan het internationale gezelschap te toetsen. In de eerste divisie zal het vooral interessant zijn te zien wat Ed Swart, die recent enkele goede resul taten in het buitenland boekte, met zijn Fiat Tricellato 128 tegen mannen als Pic chi, Wiederkehr, „Alain Dex” en tegen de Fiat’s 128 van de Scuderia Filipinetti kan ondernemen, terwijl ook Wim Boshuis en Bob v.d. Sluis, en niet te vergeten Rob Slotemaker een kans krijgen het buiten landse geweld te weerstaan. HAARLEM. De Kennemer Turnkring zal zijn 60-jarig jubileum op spectaculaire wijze besluiten met een optreden van de beste Russische turnsters en turners op zondagmiddag 10 oktober in de Kennemer AUCKLAND. Door een overwinning van 2-1 op India is Engeland als eerste geëindigd in zijn poule van het toernooi om het wereldhockeykampioenschap dames in Auckland, Engeland, dat 6 punten be haalde in drie wedstrijden, ontmoet nu in de finale groep a de winnaars van de poules, te weten Australië, West-Duits- land en Nederland. Sporthal. Allen zijn het deelnemers met wereld-, Olympische, Europese en natio nale titels, die prestaties leveren van we reldklasse op het gebied van het keurtur- nen en de in ons land nog weinig bekende moderne gymnastiek voor dames. WENEN. Het Nederlandse elftal, sa mengesteld uit spelers van 16 tot 18 jaar, zal het volgend jaar geen voorwedstrijden behoeven te spelen om te kunnen uitko men in het UEFA-jeugdtoernooi. Neder land is met Noorwegen, Frankrijk en de winnaar van de ontmoeting Oost Duits- land-winnaar Finland/Polen ingedeeld in groep a. Zestien landen komen uit in het eindtoernooi.. De winnaars van de vier groepen gaan over naar de halve finales. Meeuwen Haag), ■ur uit im. Hi ll gr >ral zo nen aar erd LUXEMBURG De Spaanse voetbal kampioen Valencia heeft zich dinsdag avond geplaatst voor de zestiende finales van het toernooi om de Europese beker. De Spanjaarden wonnen de tweede wed strijd tegen Union Sportive in Luxemburg met 1-0. Valencia was in de eerste ont moeting ook sterker: 3-1. Valencia komt op 15 december uit tegen Hadjuk Split (Joegoslavië). er- d* de 3-0 ar- het be- fi- on- en, ,at- zan au- 1-2. oeg ach eek Ed- ijd ng, os- >u- >n- 10- l<x val op eer •ek. van een nk, de ep- ?e- >>e- lar ie- ter ran 'an in: ht zo aal in zig :en en, an je en. re ce de list is. Opnieuw werd gekozen voor de Alje- chinverdediging. Een ver naar voren op gedrongen e-pion zorgde voor een ople ving.. Alexandria, die met zwart speelde, kwam in het voordeel. Een mataanval dreigde, doch Lazarevic wist de Russische aanval door een tactische manoeuvre te weerleggen: lxd4. Zij veroverde daarbij twee pionnen en kreeg een winnend eind spel. In tijdnood ging haar voordeel echter verloren. Na de vijfde partij tussen de Russinnen Alia Koesjnir en Tatiana Zatoelovskaja is de stand 3-2 in het voordeel van Alia Koesjnir. .Zij verloor in de andere twee kamp voor de halve finales, die in Minsk wordt gespeeld, de vijfde partij. HOUSTON. De Amerikaan Mark Spitz heeft op de eerste dag van de Ame rikaanse zwemkampioenschappen, die in Houston worden gehouden, zjjn eigen we reldrecord op de 100 meter vlinderslag aanmerkelijk scherper gesteld. Hjj bracht het woensdag op 55.0 sec. Op 30 augustus 1968 kwam Spitz in Long Beach tot 55.6 sec. In de tweede en derde divisie zal het dus tot een vrijwel regelrecht duel komen tussen Glemser en Hezemans, die zich in dat gevecht bij voorbaat omringd weten door collega's en materiaal van nauwe lijks mindere kwaliteit, zoals de Köpchen BMW’s van Kelleners en Kauhsen. Ford is met 6 Escorts en 6 Capri’s op volle sterkte aanwezig, maar hetzelfde mag worden gezegd van het Alfa-leger. Ook hier kun nen de Nederlandse outsiders overigens de nodige extra strijd inbrengen. Natio naal kampioen Han Akersloot de laat ste wedstrijden op volle toeren draaiend Nico Chiotakis, maar ook Ernst Berg en wellicht Liane Engelman kunnen hun hart ophalen. Liane vindt de Belgische Yvette Fontaine als enige andere vrouwe lijke deelneemster tegenover zich. hiermede in zijn beslissende Als Ron Swartsenburg wint een vrijwel onoverbrugbare op zijn naaste belagers Paul (Van onze sportredacteur) VARESE De klap kwam hard aan op en rond de piste van Varese. De twee Nederlandse vertegenwoor digers op de achtervolging, waarvan men toch wel het een en ander had kunnen verwachten, Fedor den Her tog en Roy Schuiten, hieven hoven de 5 minuten en daarmee waren ze tot het legertje van de kanslozen voor de kwartfinales toegetreden. Een bittere teleurstelling om er zo al bij de kwali- ficatieritten uitgereden te worden. Excuses werden er door de beide ren ners niet gezocht. Trouwens: kan men van de debutant Schuiten zeggen dat hij met 5.00.81 slecht gereden had? niet alleen kwalitatief grote inhoud, ook de aantallen deelnemers zijn indrukwek kend. In de eerste divisie 35 inschrijvin gen, in de gecombineerde 2e en 3e divisie 33. Het Europese kampioenschap lijkt nog verre van beslist. Titelhouder 1970, Toine Hezemans. begint op eigen terrein met een achterstand van 6 punten op de Duitser Dieter Glemser die in de vijf voorgaande wedstrijden met zijn razend snelle drie liter Capri 36 punten vergaarde. De Italiaan Picchi voert de 1ste divisie aan met 27 punten en zit Hezemans daarmee op de hielen, want er zal ook dit jaar slechts een „over all” kampioen zijn in de door Levi’s gesponsorde Europa-cup serie voor Toerwagens. HAARLEM. Op 29 augustus start zij het op bescheiden schaal de handbalcompetitie. Er zijn ingrijpende wijzigingen aangebracht in de competi- tieindeling. Veranderingen, die de zaak voorlopig niet erg overzichtelijk maken. De oude hoofdklassen zijn vervallen en In plaats daarvan zijn er regionale le klassen gevormd, waarvan de kampioe nen aan het eind van het veldhandbalsei- zoen in een toernooi zullen strijden om het elfhandbalkampioenschap van Neder land. de laatste weken teleurstellend voor de dag komend tegen HCK en UW liet het dinsdag tegen DSS volledig afweten. De ploeg uit Haarlem-Noord kreeg de groot ste nederlaag uit het hoofdklassebestaan Alvorens aan de twee Europa cup races wordt begonnen, vindt eerst, over 12 ron den, nog een Formule Vee race plaats, meetellende voor het nationale kampioen schap, dat fase komt, neemt hij voorsprong Verheij en Jaap Luyendijk. Nagenoeg het volledige Nederlandse Vee-korps heeft in geschreven. De Oostenrijkers verloren de eerste wed strijd met 2-4, doch gaan over naar de eerste ronde van het toernooi aangezien de doelpunten in uitwedstrijden gescoord in dit geval dubbel tellen. In de eerste ronde komt Austria uit tegen Dynamo Tirana. BLADEL De vijfde partij tussen de Joegoslavische Milunka Lazarevic en de Russin Nana Alexandria voor de halve finales om het wereldkampioenschap scha ken voor dames is woensdagavond in Bla del na 41 zetten geëindigd in remise. De stand is 3-2 in het voordeel van Alexan dria. i-H Roy Schuiten wil zeker als achtervol ger doorgaan. Hij heeft nu de smaak te pakken. „Zo’n sfeer bij een wereldkam pioenschap doet je toch wel iets. Ik ben er eigenlijk zo ingevallen”. Inderdaad, wie had enkele weken geleden van de naam Schuiten gehoord? Schuiten was uiteraard ook wel teleur gesteld: „De tijd die ik nu maakte had ik donderdag nog bij de training achter mijn naam geschreven, in Amsterdam dan. Ik had hier trouwens van iedereen snellere tijden verwacht. Ik had gere kend op 4.50 bij de snelste mannen. Het leen de hand van Mahn maar in de ga ten gehouden. Alles ging prima, maar op eens lag ik drie seconden boven het sche ma van 4.55 en toen was het wel gebeurd”. Inderdaad kwam Den Hertog toen bij na niet meer rond. Hij voelde alles uit zich wegvloeien, alle fysieke en psychi sche kracht. Hij eindigde op een voor hem enorm zwakke tijd van 5.03.05. Den Hertog monkelde tenslotte: „Ik ben geen specialist op dit nummer. Dat is nu wel gebleken. Ik rijd eigenlijk op de baan om mijn snelheid voor de weg te kunnen op voeren”. Dus toch weer die gedachte aan de weg in het achterhoofd. Middelink, met zijn wegploeg in actie in een etappe- wedstrijd in Zwitserland, zal aan de ene kant met spijt maar aan de andere kant met een zucht van verlichting gehoord hebben van de gang van zaken in Varese. Den Hertog zal zich nu helemaal moeten richten op de 100 km-tijdrit en het weg- kampioenschap. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Onze Gezellen sken teh De laatste uitslagen in de poules: Enge- land-India 2-1; Nieuw-Zeeland-Maleisië 12-0; Schotland-Canada 2-0; lerland-Fidji eilanden 3-0. Na de wedstrijden van woensdag zijn de volgende finalegroepen vastgesteld: Groep A (om de le t.m.. 4e plaats): Enge land, Australië, West-Duitsland, Neder land. Groep B: (om de 5e t.m. 8e plaats): Nieuw-Zeeland, Nieuw-Zeeland onder 23, Schotland, Ver. Staten. Groep C (om de 9e t.m. 12e plaats): Ca nada, Ierland, Japan, Wales. Groep D (om de 13e t.m. 16e plaats): Bel gië. Fidji eilanden, India, Maleisië. VOETBAL. De uitslagen van de gister avond voor de eerste divisie van de Engel se league gespeelde voetbalwedstrijden zijn: Leeds United-Tottenham Hotspur 1-1, Newcastle United-Huddersfield Town 0-0, Stoke City-Leicester City 3-1. Fedor den Hertog zichtte eens wijsge rig en gaf toen een van zijn befaamde un derstatements ten beste: „Ik gaf té scherp en men weet het: overal waar t voor staat is slecht”. Natuurlijk had Den Hertog nog wel een eventuele oor zaak van zijn mislukte optreden op de baan kunnen ontdekken, hoewel hij dat niet als een excuus wilde aandragen: „Ik raakte twee keer met een pedaal de kus sentjes. Die zijn met ijzer verzwaard voor het verschuiven. Ik schrok ervan en maakte een schrikreactie: ik wilde rem men, zoals op een weg-fiets. Je kunt je niet voorstellen hoe belangrijk dit soort kleine dingen bij een achtervolging is. Je raakt uit cadans en je moet je weer op trekken. In de laatste drie ronden kreeg ik een geweldige tik”. De Russische ploeg bestaat uit vier keur- tumsters, vijf keurtumers en vier turn sters die gespecialiseerd zijn in de mo derne gymnastiek. De demonstratie in Haarlem vormt het slot van een tournee door Nederland, onder auspiciën van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, die op 2 oktober in Groningen be gint, vervolgens op 4 oktober in Goor, op 6 oktober in Utrecht en tenslotte op 10 ok tober in Haarlem komt. De keurtumers zijn Michail Woronin, wereldkampioen 1966. Olympisch kam pioen rek en paardspringen, Europees kampioen in 1967 en 1969 en vele malen algemeen kampioen van de Sovjet-Unie. Voorts Nikolaj Andrianow, Europees kam pioen 1971 bij het paardspringen een paardvoltigeren, alsmede nationaal kam pioen bij het paardspringen, Michail Bo- goes, Russisch kampioen 1971 aan het rek en twee jonge topturners, Anatolij Trifo- now en Wladimir Safronow, die eveneens al nationale titels op hun naam hebben. Van de vier keurtumsters hebben drie deel uitgemaakt van de winnende ploeg op de wereldkampioenschappen vorig jaar in Ljubljana. Larisa Petrik behaalde sa men met de befaamde Tsjechische Vera Caslavska, de gouden medaille voor vrije oefeningen op de Olympische Spelen in Mexico en werd winnares van het brons met haar oefening op de evenwichtsbalk. Zanaïde Woronina behaalde in Mexico zil ver met haar vrije oefeningen en brons bij de wereldkampioenschappen in Ljublja na. Olijga Karajowa werd in 1969 kam pioene vrije oefeningen bij de Europese kampioenschappen in Landskrona, ver overde zilver in Ljubljana en werd tevens nationaal kampioene. Tatjana Sjtsiegolij- kowa is kampioene van Letland en won tevens het nationale kampioenschap op de evenwichtsbalk. Ook de vier turnsters die de moderne gymnastiek zullen demonstre ren hebben nationale en wereldtitels op haar naam. Het optreden van de Russische gasten zal worden afgewisseld door het turnen van keurgroepen van Nederlandse vereni gingen. Gepoogd wordt na het Russische optreden in Utrecht een instruktieve bij eenkomst te organiseren voor leidsters en leiders van KNGV-verenigingen. DUINDIGT De uitslagen van da koersen op Duindigt lulden: Progustaprijs 2000 m (met autostart): 1. Joke Signal (P. Strooper) 2.56.2 1.28.1, 2. Janny P. 3. Jaguar Gregor. Mltchoukaprlj» 2140 m: 1. José Buitenzorg (P. Vogelaar) 3.05.- 1.26.4, 2. Jessie Bond. 3. Jubar Oaktree. Kerkenprijs 200 m (met autostart). 1. Imarseille (J. V. Dooyeweerd) 2.56.9 128.5. 2. Irma la Douce, 3. Ilona Carbonari. Bin- Rolaprijs ca. 1350 m (ren): 1. Marwln (K. Davies) 1.23.3, 2. Marissa, 3. Robert. Sitaprijs 2000 m: 1. Junior (A. de Wrede) 2.47.2 1.23.6, 2. Jury, 3. Inez. Holga Scottprijs 2100 m: 1. Helene Hanover (J. Wagenaar Jr.) 2.53.2 1.22.5, 2. Flamingo Sit, 3. Neon Rodney. Rio Rltaprijs 2000 m (met auto- •tart): 1. Hein v. Polsbroek (W. Strooper) 2.47.2 1.23.6, 2. Ida S, 3. Irma van Double. Dorita Spencerprijs 2000 m (met autostart): 1. Hans (B. Oooyevaar) 2.44.7 1.22.4, 2. Godekid, 3. Helios CH. Darling Carolineprijs ca. 2000 m (ren): 1. Artois (J. Smith) 2.09.6. 2. Acceleranda, 3. Wild Cat. Vlctrix V-prijs 2500 m: 1. Hardy Regina (J. v. Dooyeweerd) 3.33.8 1.24.8, 2. Hornblower. 3. Fran- dna. Totallsatoromzet f 272.617,00. WENEN Austria Wenen heeft gister avond in de Oostenrijkse hoofdstad de eerste ronde bereikt van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor bekerhou ders In de tweede wedstrijd voor de kwalificatieronde versloeg Austria het Deense B 69 Odense met 2-9. Beide doel punten werden voor rust gescoord. APELDOORN. Het Nederlands mili taire elftal heeft woensdag in Apeldoorn met 9-1 gewonnen van de vierde klasser Columbia. Bjj de rust leidden de militai ren reeds met 3-1. Heesbeen (NOAD), Moerkerk (Fejjenoord) en V, d. Lubbe (Haarlem) scoorden elk drie maal. De races om de Zandvoort Trophy één in de 1ste divisie tot 1300 cc en één gecombineerde race van de tweede en derde divisie, respectievelijk van 1300-2000 cc en boven 2000 cc gaan wederom over 72 ronden (301.9 km). Deze afstand wordt alleen bij de grootste internationale Zandvoort-evenementen gehanteerd en houdt tot het laatst de mogelijkheid van verrassingen open. De startvelden hebben te slikken. Met niet minder dan 26-4 werd de formatie van Gé Oosterbaan versla gen. DSS nog zonder Ineke van der Veldt had het werpen opnieuw toevertrouwd aan Helma Bouchier. Wel kwam Onze Gezellen tot slagwerk, doch vooral Petra van der Ban zorgde met veel fraaie van gen, dat Helma Bouchier gemakkelijk overeind kon blijven. Aanvallend kon DSS zich volledig uitleven. Moeiteloos kon DSS de eindstand op 26-4 bepalen. Bij DSS speelde catcher Ans Kroon tweede honk, terwijl Simone Tullenaar als cat cher fungeerde. Zeer verrassend kwam Bloemendaal in Den Haag tegen Vodo voor de dag. De complete Haagse ploeg met Joyce Cris- pijn weer op de werpplaat bleek niet bij machte Bloemendaal in moeilijkheden te brengen. Dankzij goed slaan van Greet Valstar, Vera Egner en Dolly Gruppe- laar bouwde Bloemendaal aan een voor sprong, die bij het ingaan van de laatste slagbeurt tot 6-2 was uitgegroeid. Toen werpster Jetta Mantel haar controle evenwel verloor werd het nog spannend. Verder dan 6-4 kon Vodo echter niet ko men. Bedenkelijk was opnieuw de toestand van het Celeritas-terrein. Geen lijnen en slagperken zorgden opnieuw voor moei lijkheden. Stand: Terrasvogels 20-40, HHC 20-36, DSS 20-26, De Pinguins 20-24, HC K19-20, Onze Gezellen 19-20, Bloemendaal 20-16, EDO 20-14, Vodo 20-14 ,UW 19-12, Storks 18-8, Celeritas 18-4. Komende vrijdag kan Terrasvogels kampioen worden. De uitwedstrijd tegen Celeritas zal in Santpoort (Elta-Sport park) worden gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Tegelijkertijd ontvangt HCK in het Pim Mulier sportpark UW. Maandagavond ontvangt Terrasvogels thuis Onze Gezellen (18.30 uur). De Pin guins krijgt bezoek van Vodo (17.00 uur), terwijl Celeritas naar Bloemendaal gaat (18.00 uur). EDO sluit komende zondag de competitie af met een bezoek aah UW in Utrecht. Roy Schuiten is duidelijk het slachtof fer geworden van zijn gebrek aan erva ring. De temporijder uit Zandvoort had alleen nog maar in Amsterdam op de stadionbaan gereden. Hij had dezelfde versnelling als in Amsterdam laten ste ken: 51. Maar de baan van het Olympi sch Stadion is zwaarder dan die in Vare se. Achteraf had hij er natuurlijk spijt van: „Ik had er beter een 52 op kunnen zetten, maar dat houd je altijd: als ik met die 52 gereden had, had ik daar de schuld aan gegeven. Ik had gewoon te weinig routine. De andere renners had den overal al gereden, op hobbelbanen, kleine of grote banen. Dat is een enorm voordeel. Ik weet nog niet goed hoe ik een andere „plaats” verwerk”. ZANDVOORT. Zondag 29 augustus, aanvang 13.00 uur, rijdt op Zandvoort het sterkst denkbare gezelschap Groep II toerwagen-coureurs in de Nederlandse versie van de acht Europa-cup-races voor deze klasse. Mannen als in alfabetische volgorde Facettl, Fitzpatrick, Glemser, Hezemans, Kauhsen, Kelleners. Picchi en (Formule I rijder) Solder Roig brengen het best geprepareerde en opgevoerde toerwagen-materiaal van Europa aan de start. Ingeschreven worden een vloot van Ford Escorts en -Capri’s en Alfa Romeo’s, die elkaar in het merkenkampioenschap tot dusver letterlijk nog geen pnnt hebben toegegeven (beide merken vergaarden 40 punten), aangevuld met een serie BMW’s 2002, Fiat’s 128 en andere concurrerende merken. Toine Hezemans, zondag op Zandvoort opnieuw een van de favorieten, gaat hiér op de schouders nadat hij in maart op het circuit van Monza de eerste race om het Europese kampioenschap toerwagens had gewonnen. Als men in gedachten neemt dat de 20- jarige Zandvoorter enkele weken geleden nog nooit een achtervolging had gereden kan men hem moeilijk een tegenvaller noemen. Het was pas de tweede baan, die hij in zijn nog jonge wielerleven be reed. De uitschakeling van Fedor den Hertog is uiteraard wel degelijk een,ver velende verrassing. Hij moest zijn toi be talen voor een veel te snelle start, hem opgedrongen door de Italiaanse kampioen Bazzan (die notabene op dezelfde baan de nationale titel had behaald in 4.52.9 en nu ook gewipt werd). Natuurlijk werd er wel naar oorzaken gezocht voor het teleurstellende resultaat. Daar was dan die bliksemsnelle start van Bazzan (die nota bene op dezelfde baan Den Hertog, vertrokken op een schema van 4.55 (de droomformule van Fedor, waar hij steeds niet aan kan komen), lag door de openingstijd van 32 seconden di rect al drie seconden onder dat schema. Na zes ronden lag Den Hertog gelijk met een schema van 4.51. De grote vraag was nu, of Den Hertog zich inderdaad dol had laten draaien door de Italiaan, die op de vleugels van de aanmoedigingen van het weinige publiek als een bezetene over de betonnen ovaal flitste. Frans Mahn: „Ze reden mesjogge hard. Fedor heeft zich door die Italiaan over de kop laten fietsen. Daardoor stort te hjj in de laatste ronden in elkaar, net zoals de Italiaan trouwens”. Maar Den Hertog wilde daar niet van horen: „Wel nee. ik heb niet opzij gekeken. Ik heb al- bracht in de le klasse R. Bij de dames zijn dit: Hellas (Den Haag), Zeeburg (Amsterdam), DWS (Amsterdam), Hy- giëa (Den Haag), de Schutters (Rotter dam), Attila (Utrecht), SEW’68 (Nibbix- woud) en Velo (Wateringen). In de 1 o klasse R. spelen de herenteams van: Zee burg, Attila, de Meeuwen (Rotterdam), Hermes (Den Haag), Sport Vereent (Utrecht), Hellas, UD (Utrecht) en AHC ’31 (Amsterdam). Een belangrijke reden voor deze indeling was het feit dat de meeste verenigingen bezwaar hadden te gen de verre reizen, die in de voormalige hoofdklassen noodzakelijk waren. Onder deze 1 klassen zijn 2e klassen geformeerd en in een ervan komen de heren van Concordia en IJmond uit (2e klasse R). Deze ploegen treffen komend seizoen voor een deel andere teams aan dan vroeger omdat men gekozen heeft voor een zogenaamde „gemengde inde ling” met ploegen uit het oude district West B. Concordia en IJmoftd zullen strij den tegen: Amersfoort, Animo (Rijswijk), Dynamo (Rotterdam), Hellas 2 (Den Haag), HVL (Leiden) en Ookmeer (Am sterdam). Concordia en IJmond zijn ove rigens in onze omgeving de enige vereni gingen waar alle herenteams elfhandbal blijven spelen. Concordia 2 en IJmond 2 doen dit in de regionale 3e klasse R. te zamen met Aalsmeer 2, APGS, Aristos, Heracles, VZV en Zeeburg 2. De lagere ploegen van deze twee clubs hebben on derdak gevonden in de afdeling Amster dam. De verenigingen uit Haarlem en omge ving hebben zich van elfhandbal gedistan- cieerd en zullen 7-handbal gaan beoefe nen. Er zijn poules van zes ploegen ge vormd en hierin zijn de dames en heren van De Blinkert en Rapiditas, en de da mes van IJmond ondergebracht. De da mes van de Blinkert en Rapiditas zullen Blauw Wit, KIC, Schellingwoude en SDO (Bussum) ontmoeten, terwijl de herenze ventallen van beide verenigingen zijn in gedeeld bij BDC (Soest), Blauw Wit, KIC en Vriendschap. IJmond 1 bestrijdt AVA, DOSKO (Oudesluis), Lijnden, SDW en WGW, terwijl IJmond 2 het moet op nemen tegen Amstel, Geel Zwart (’t Zand), NEA, VIDO en ODOS (Amster dam). was toch praktisch windstil. Ik was ook op een schema van 4.55 vertrokken. Ik verwachtte daar ook wel dicht in d e buurt te kunnen eindigen. Ik startte snel, eigenlijk wat tegen mijn gewoonte in. On derweg kreeg ik een t ikkie. Dat werd tenslotte fataal”. Schuiten, nu al fameus om zijn ijzer sterke finish, kwam wel keihard terug, maar hij zette zijn laatste krachten ei genlijk te laat in. „Ik was niet kapot aan de finish. Ik tikte ook een paar keer die kussentjes aan. Dat haalt je toch wel uit je concentratie. Jammer, maar wat doe je eraan”. En de ogenschijnlijk onbe kommerde coureur, die nu wel toegaf nerveus te zijn geweest, verdween uit de piste, waar de regen Rodriguez, de Co lombiaan die dit jaar een tijd van 4.46.7 had gemaakt, dwong tot stoppen. Negen man voor hem bleven onder de vijf minu ten. De snelste onder hen was de Deen Olsen met zijn 4.54.62. Maar de Colom biaan bleek, toen de regen opgehouden was, duidelijk de grootste favoreit voor de wereldtitel. Hij legde de vier kilome ter af in 4.53.78. Later versloeg hij de Rus Bikov in de kwartfinale: 4.54.45. HANS ROMBOUTS. De groepsindeling van het toernooi, dat van 11 tot en met 21 mei in Spanje wordt gehouden, is Groep a: Noorwegen, Nederland, Frank rijk en winnaar Oost Duitsland-winnaar Finland/Polen.. Groep b: Schotland, Hongarije, winnaar Denemarken/Luxemburg-winnaar Zweden/ West Duitsland en winnaar Bulgarije/ Griekenland-Rusland. Groep c: winnaar Joegoslavië/Turkije- winnaar Oostenrijk/Tsjecho Slowakije, Waies-winnaar IJsland/Ieriand, winnaar België-Zwitserland/Portugal en Engeland. Groep d: Spanje, Roemenië, Italië en Malta. RS» ik

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23