Brief naar minister over rijksweg 16 Veteranen Stormvogels veroverden IJC-beker Het Vrije Volk f Gewoon jonge mensen die van modem kantoorwerk houden I Fortuinlijke zege op VSV: 3-1 p si Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid Blijdorptoren bouwvallig Solliciteren kan op i veel manieren „Jan de Breuk” is ook niet Jan Hagen KAMER VAN KOOPHANDEL: l GEESINK-FILM ONTSLAAT 38 WERKNEMERS Kennemerland met V TELSTAR WON MAAR NET V VAN ADO’20 heet asfalt LUTO zonder Van Ree en Wals Neptunus'kan Toernooi van verrassen zevenhandballers Meisje zakte met blote voeten in sterke a-ploeg naar titelstrijd I Ki Rl Kritiek op beleid president Nixon ran DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 D 4 Unaniem akkoord Fietspad niet af gezet Postbus 637, Amsterdam. K orfbalcqmpetitie van start Ons werk groeit. Kansen dus voor jonge medewerkers en mede werksters. Kansen om werkelijk steen voor steen een karrière op te bouwen. Wij stimuleren dat, o.a. door het geven van studie-vergoedingen aan jonge mensen die verder willen komen in de administratieve sektor. Als je plannen in die richting hebt, horen we dat graag bij het sollicitatie-gesorek. We draaien er niet om heen: bij ons moet gewerkt worden. Holle frazen worden al genoeg geslaakt. Daar staat tegenover dat wie serieus zijn krachten geeft, ook alle kansen krijgt om verder te komen. Het SFB verzorgt voor mensen in de bouw de administratie in verband met de sociale wetgeving- en voorzieningen. Mee vrij het bek pati lanc B ziek ste lan< het de wel is d voo inri en t ter bou hee: stuc Dat hee: seei huil beh hee: spet rom entl veel van Het snelst is nog altijd de telefoon: 020-21.99.22 X toestel 1470. Verder kun je solliciteren bij onze |p afdeling Personeelszaken, elke maandag-en O donderdagavond, tussen 6 en y/ 8 uur in ons kantoor fc* Jodenbreestraat 8-14. Wil je eerst verdere infor- matie bel dan of stuur de coupon in voor onze folder ft met uitgebreide inlichtingen. Xu F (Vervolg van pagina 1) (Van een medewerker) (Van een medewerker) toe- enthousiasme slaagde (Van onze correspondent) (Van onze korfbalmedewerker) om- (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) l I Hii sprak de hoon uit dat de maatrege len van de Amerikaanse regering zo snoe- wor- het IJMOND. Neptunus te IJmuiden kan dit jaar voor een verrassing zorgen. De IJmuidenaren hebben zich versterkt ter wijl de weinige ploegen in 2A van gelijke kracht zijn gebleven. Het gepromoveerde DKV uit IJmuiden zal sterke tegenstand ontmoeten van ZKCZaandam en MIK Amsterdam. Toch kan deze jonge ploeg voor verrassingen zorgen. VELSEN. Op het veld van Velsen in het sportpark Driehuis werd gisteravond de finale gespeeld van het voor de zestien de keer door de zaterdagclub IJmuiden ge organiseerde voetbaltoernooi voor vetera nen met als inzet de IJmuider Courantbe- ker. De „oudjes” van Stormvogels, steeds bijzonder succes vol in dit toernooi, toon den zich opnieuw de besten en zegevier den enigszins fortuinlijk met 3-1 over VSV, dat geenszins de mindere was. IJmuiden greep de derde prijs door een ruime 5-2 zege op Terrasvogels. landstitel zal Naar BEVERWIJK. De Beverwijkse ren nersclub Kennemerland neemt aan het na tionale clubkampioenschap op de weg, dat woensdag 8 september weer in de Flevo- polder doorgang vindt, in de A-categorle (profs en amateurs) met een sterke ploeg aan de strijd deel. Het team wordt ge vormd door de profs Jan Serpenti en Gé v. d. Winden met de amateurs Aad Duyker en Pé van Stralen. AMSTERDAM. - Een drastische reor ganisatie bij het Amsterdamse filmbedrijf van Joop Geesink heeft er toe geleid, dat 38 medewerkers ontslag is aangezegd. De ontslagen hangen samen met een fusie tussen Cinecentrum Hilversum en Maar ten Toonder in Nederhorst den Berg. In aanp men gerei een het zulk wore patië het de, met AI dien 18-j: ren niek zij v Zij 1 vier wen won Bevc giste brae De nabi tijd Do wooi zo si het trum bied het 1 Or de N ke t richt te b: gen met De gels ren dat Stuur mij de S.F.B.-informatie-folder. Naam: Adres: Woonplaats:Leeftijd Schoolopleiding: man/vrouw Opzenden in enveloppe (zonder postzegel) aan Machtigingsnummer 3429 te A’dam. „Blijdorp” verwacht enig verzet tegen het verdwijnen van de toren, die architec tonisch een geheel vormt met de hoofdge bouwen. De toren, vroeger een attractie, is eco nomisch voor de dierentuin niet rendabel Van de inkomsten, een 14.000 per jaar blijft na aftrek van kosten nog net een winst van enkele honderden guldens over En een investering van f 850.000 is daar om voor een met geldgebrek worstelend „Blijdorp” niet verantwoord: „Wij zijn in de eerste plaats een dierentuin, de mensen die gelden gaven voor ons nieuw aquari um zouden raar kijken als deze in de toren verdwijnen. HAARLEM. Op zondag 29 augustus organiseert de handbalafdeling van Con cordia op de gemeentelijke terreinen aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haar lem een groot zevenhandbaltoernooi voor jeugdploegen. Op zeven velden komen in totaal 76 teams van twaalf verenigingen in actie. Naast clubs uit Haarlem en omge ving zoals de Blinkert, Rapiditas, Odin. TYBB. Zandvoortmeeuwen en IJmond ko men ook Meteoor (Leeuwarden), Niloc (Amsterdam), Aalsmeer, DSG (Amsterdam) en het onlangs opgerichte BSM uit Ben- nebroek naar dit jeugdtoernooi, dat om tien minuten voor half tien begint. In 19 poules wordt om de hoogste eer gestreden foor pupillen, aspiranten en junioren. In Arnhem, waar nog een editie van Het Vrije Volk verschijnt, kent men thans drie avondkranten die elkaar fel becon curreren. Behalve Het Vrije Volk zijn dat de Arnhemse Courant (Tubantia) en Arn hems Dagblad (Gelderlander-Audet). Vóór 28 februari van het komend jaar zal volgens directeur Messer worden beslist wat er in Arnhem gaat gebeuren. Er is nog steeds geen beslissing geno men over de aanbeveling van de commis- sie-Rooy om hangende de instelling van een bedrijfsfonds voor de pers 35 miljoen direct beschikbaar te stellen als overbruggingssteun aan noodlijdende bla den. Voorts deelde mr. Droste mee dat de Sa menwerkende Kamers van Koophandel in Noord-Holland zich tot minister Drees van Verkeer en Waterstaat hebben gericht met een brief waarin bet uitstel van de aan leg van Rüksweg 16 uitermate wordt be treurd, omdat deze weg van eminent be lang wordt geacht voor de ontwikkeling van heel Noord-Holland. Voor het eerst zullen de hoofdklassers ook op zaterdagmiddag gaan spelen, dat het gepromoveerde PKC een typische zaterdag-club is. Wie de behalen is moeilijk te voorspellen alle waarschijnlijkheid zal deze titel in Den Haag of Amsterdam terechtkomen. Het is nog de vraag hoe de lezers in Rotterdam gaan reageren op de verander ingen. In de praktijk wil de nieuwe com binatie bereiken, dat de lezers van het Rotterdams Parool straks Het Vrije Volk gaan lezen. In hoeverre dat gebeurt en of de betrokken lezers dan eventueel reden zien zich op het Rotterdams Nieuwsblad (Sijthoff) te abonneren, staat nog te be zien. Voorzitter Van Raalte van de Neder landse Vereniging van Journalisten heeft het gemarchandeer met abonnees intussen fel afgekeurd. Zoals wij gisteren meldden wordt Het Vrije Volk een uitgave van een te stich ten dochteronderneming van de Perscom binatie (Parool/Volkskrant), nadat De Ar beiderspers daarmee is gefuseerd, en de Nederlandse Dagblad Unie (Algemeen Dagblad met kopbladen, NRC/Handelsblad en Het Vaderland). NDU en Perscombina tie krijgen ieder een 50 percent-belang in de nieuwe dochter. Verkoop bij executie te Beverwijk op vrijdag 27 augustus 1971 des voormiddags te 11.00 uur in het perceel Tuinstraat no. 2 te Beverwijk, ten laste van Th. Bakkei- van enige meubi laire goederen. De verkoop geschiedt tegen contante be taling en zonder opgeld. H. F. van Rijswijk, toeg. end. deurwaarder j BRUNSSUM. Een man van naar schatting 30 jaar heeft woensdagmiddag even voor zes uur een hulppostkantoor in Brunssum overvallen. Hij sprong over de balie en deed een greep in de geldla. De 36-jarige caissière rende naar de buren en alarmeerde de politie. De man was toen al met ongeveer 5500 gulden in een auto weggereden. Een verpleegster uit Naarden meende hem te herkennen als Jan Hagen uit Enschede, die een maagoperatie had on dergaan. De man, die in het Groningse politiebu reau vertoeft, vertoont echter geen sporen van een dergelijke medische ingreep. De politie krijgt veel tips, in het algemeen van personen die familieleden tijdens de oorlog uit het oog hebben verloren. Ten aanzien van de brieven die door het bestuur van de Kamer ziin gericht aan provincie en TSK met betrekking tot het wegenplan in Zuid-Kennemerland waarin prioriteit werd gevraagd voor de Oosteliike Randweg gingen de leden unaniem akkoord met de inhoud. Er werd Men verwacht in Beverwijkse wieler- kringen dat dit kwartet een goede tijd gaat verwezenlijken. De beste prestatie ooit door een ploeg van Kennemerland in de clubtitelstrijd verwezenlijkt, was een der de plaats. Voor de uit louter amateurs bestaande B-ploeg zijn Jack van Hooff, John Vendel, Nico Hendriks en Bas Brouwer aangewe zen. Voor beide ploegen zijn Theo van Kouteren en Rob Schelvis als reserves aangewezen. De A- en B-ploegen moéten in het club kampioenschap 80 km. rijden. Voor elke categorie staat er een titel op het spel. Bovendien mag de snelste ploeg zich al geheel clubkampioen van Nederland noe men. De start en finish zijn weer in Dren ten. In de C-categorie van de nieuwelin gen laat Kennemerland verstek gaan. Watervliet, dat met een vrijwel onge wijzigde ploeg in het veld komt, zal trachten een beter resultaat te behalen dan in de afgelopen competitie. Het zal voor J. Roos n.s. een niet eenvoudige taak zijn, maar met de goede inzet van de laatste wedstrijden kan men diverse ge vaarlijke klippen omzeilen. Vanuuit de Kamer werd er overigens nog op gewezen dat het als on'"”’;k wordt ervaren dat de industrie in de Waarderpol- der al lang voor de Oostelijke Randweg betaalt zonder dat de weg is aangelegd. was een prachtige finale.” De 59-jarige aanvoerder Cardol van Terrasvogels mocht voor zijn ploeg de vierde prijs in ontvangst nemen. Hij heeft aan alle zestien toer nooien meegedaan. ROTTERDAM. De .uitzichttoren van de dierentuin ..Blijdorp” in Rotterdam 50 meter hoog moet waarschijnlijk verdwijnen. De toren, vroeger een mar kant punt in Rotterdam zonder torenhoge bebouwing is bouwvallig. Herstel in de oude toestand zal 850.000 kosten, zo heeft de directie van de Rotterdamse dierentuin woensdagmiddag meegedeeld. (Van onze correspondent) GRONINGEN. De onbekende man die reeds meer dan een week de gast is van de Groningse politie, heet geen Jan Hagen. GRONINGEN. Het 11-jarige meisje M. van der Zee in Emmen zal waar schijnlijk twee maanden in het ziekenhuis moeten liggen. Zij heeft zeer ernstige brandwonden opgelopen toen zij met blote voeten op pas gestort asfalt van 150 graden van haar fiets stapte. Haar vader heeft tegen de wegenbouw- maatschappij een aanklacht ingediend. Hij eist smartegeld en schadevergoeding, om dat het bedrijf nalatig is geweest door te verzuimen het fietspad af te sluiten. Zijn dochtertje was er daardoor niet op ver dacht dat het pas geasfalteerd was en reed argeloos in de brij achtige substantie, waarin zij vast kwam te zitten. Wegwer kers trokken haar eruit en brachten haar naar huis. De wegenbouwmaatschappij heeft zich reeds bereid verklaard via haar verzeke ring de schade geheel te vergoeden. op aangedrongen regelmatig aandacht te MHven vrasen voor een <sr»»Ue> nWwnerin» van het wegenplan, al toonde men zich bewust van de financiële aspecten. Mr. Droste zei nog dat het bestuur van de Kamer zal proberen een eenheid van opinie in de regio te krijgen ten opzichte van het verlenen van voorrang aan de aanleg van de Oostelijke Randweg. Zoals bekend is heeft de Kamer in haar brief gewezen op de voordelen van dit tracé (grond is gereserveerd) ten opzichte van de andere provinciale wegen. De voorzit ter achtte aanleg van deze weg daarom zo belangrijk omdat ..de Waarderpolder nog steeds geen voldoende verbinding heeft met het oosten, ook niet als de reconstruc tie van de Oostersingel gracht is voltooid” Met veel inzet en enthousiasme slaagde ADO ’20 er voor rust in om een technisch beter en meer aanvallend Telstar van doelpunten af te houden. Vooral de kee per van de thuisclub was goed op dreef. Aan de andere kant moest ook Paul v.d. Meeren enkele keren handelend optreden bij gevaarlijke uitvallen van de gastheren. Een kwartier na de rust konden de gasten eindelijk afstand nemen, toen Monne de Wit een terugspeelbal onderschepte: 0-1. Tien minuten later voerde Stout de winst tot 0-2 op. ADO’20 gaf het nog niet gewonnen en bleef met snelle uitvallen op kansen loeren. Met nog vijf minuten te spelen, kon het thuisfront eindelijk jui chend opveren voor een tegendoelpunt van de jeugdige Hekelbeke: 1-2. Arbiter E. Hoos leidde dit duel bekwaam. Op eigen veld in het sportpark Schoo- nenberg bleef het B-elftal van Telstar gisteravond met een score van 6-1 ruim schoots de baas over de hoofdstedelijke eersteklasser AFC. Manders zorgde in dit traffen voor een hattrick. Het begin was overigens niet zo best voor Telstar-B, want na tien minuten spelen kon AFC door Van der Bor een 0-1 voorsprong nemen. De Velser reservis ten namen daarna het spel stevig in handen, kwamen door een strafschop van aanvoerder Van der Lugt weer langszij (1-1) en liepen toen door goals van Man ders (3) en De Jong nog voor de rust tot 5- 1 uit. Voor de tweede helft werden vier spelers bij Telstar-B gewisseld en ging het maken van doelpunten minder vlot. Tien minuten na de hervatting schoot De Jong nog eenmaal raak (6-1) en toen was het bekeken. Het met vier invallers spelende zaterdag- elftal van KIC speelde gisteravond zijn laatste oefenwedstrijd tegen het Amster damse ASV Arsenal en verloor daarvan met 3-0. Voor de rust schoten de gasten een keer raak en in de tweede helft hadden zij tweemaal succes. KIC wist zich vrijwel geen scoringskansen te schep pen. Het tweede speelde met 2-2 gelijk en het derde zegevierde met 5-1. Er werd vanwege de vroeg invallende duisternis slechts tweemaal 35 minuten gespeeld. HEEMSKERK. Voor zo’n 1200 schouwers speelde derdeklasser ADO’20 gisteravond in het fraaie sportpark „De Vlotter” te Heemskerk een vriendschappe lijke partij voetbal tegen eredivisieclub Telstar en verloor daarvan met slechts 2-1. Een knappe prestatie. Pas in de tweede heltt slaagden de Velsenaren erin om afstand te nemen. dig mogeliik weer onvedaan zullen den gemaakt. Naar zijn mening zou wenselijk zijn als de Kamers van Koop handel internationaal hun stem zouden laten horen. Over de afvloeiing van de personeelsle den is tijdig overleg gepleegd met de vakbonden en het gewestelijk arbeidsbu reau, aldus een mededeling van het film bedrijf. De 38 personeelsleden moeten afvloeien als gevolg van een ingrijpende reorganisa tie bij het bedrijf, dat thans de filmpro- duktie gaat voortzetten in een nieuwe opzet. In deze nieuwe vorm zal Geesink werk kunnen bieden aan ongeveer 30 medewerkers. In de finale tussen Stormvogels en VSV, waarvan zo’n 750 toeschouwers getuige wa ren, werd soms heel knap gevoetbald. De strijd was bovendien bijzonder spannend. Na tien minuten spelen kwam Stormvo gels gelukkigerwijs aan ’n 1-0 voorsprong, toen spil Rinus Spaans die menig duel met Jan Luppens uitvocht in eigen doel schoot. In de eerste helft werd verder niet meer gescoord. Meteen na de hervatting ontketende VSV een fel offensief en dat leverde al na twee minuten de gelijkma ker op van Piet de Jager: 1-1. Toen hij daarna nog eens scoorde, werd zijn tref fer op advies van een der neutrale grens rechters afgekeurd voor buitenspel. Het zat VSV met schoten tegen het houtwerk niet mee en bovendien bleek doelman De Graaf het keepen nog niet verleerd. Twintig mi nuten na de rust viel het verwachte doel punt door toedoen van Joop Venus aan de andere kant: 2-1. Toen Engel Prins kort daarop de winst tot 3-1 op voerde, waren de kansen voor VSV volledig verkeken. De veteranen van IJmuiden waren in de strijd om de derde prijs beter dan Ter rasvogels en kwamen via een 3-1 rust stand tot een 5-2 overwinning. Door voorzitter J. Smit van het orga niserende IJmuiden werd de IJmuider Courant-beker meteen na afloop aan cap tain Joop Venus van Stormvogels overhan digd. „Als ik die beker in tweeën kon delen,” sprak de heer Smit, „dan kreeg zowel Stormvogels als VSV een deel. Het HAARLEM. LUTO zal in de nieuwe competitie, die het aanstaande weekend van start gaat, de spelers Thom van Ree en Jan Wals missen. Beide spelers, die in 1970 van Blauw Wit naar LUTO zijn gegaan, hebben inmiddels de rood-wit ge- streepten weer verlaten en zullen waar schijnlijk dit jaar niet over de velden draven. IJmuiden-voorzitter Smit overhan digt de beker aan Joop Vernis, cap tain van het winnende Stormvogels. De indeling: ArchipelA’dam; Blauw WitA’dam; De DanaïdenLeiden; Die HagheDen Haag; LUTO—A’dam- Ons EibernestDen Haag; PKC—Papendrecht; RhodaA’dam; SamosUtrecht; Wester- kwartierA’dam. Het socialistische Tweede-Kamerlirt Roethof heeft in reactie op de nieuwe combinatie verklaard er aantrekkelijke kanten aan te zien. Liever deze concen tratie met behoud van ieders eigen identi teit, dan ondergang in de concurrentie strijd met De Telegraaf, vindt hij. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Mr. J. C. Droste, voor zitter van de Kamer van "'oonha: :1 en Fabrieken voor Haarlem en r*m”‘ken heeft in de vergadering van de Kamer gisteravond kr-Hek geleverd nn de mone taire maatregelen van nr«>«l<Ient Nixon, die volgens hem de were’<’’ ’•'•’•l te verstoren. ..Voor de on!os«me van een In wezen monetair probiemn heeri Ameri ka gegrmen naar de h^nH«i«hoirmme- ring”. aldus mr. Drosfe die dit f’<'" ..bH- zonder oneebikkir r'r''~->doni” noemd<*. als gevolg waarvan het nie< denkbeeldig is dat andere landen. ook N»d»rl»nd. tegen- ttia^lrpudlpii jrnllnr» n«***»«*» mowipr komt er een soort handelsoorlog. waarmee niemand gediend is aldus mr. Droste. B

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4