-DJAKARTA NU Haar modejournaal H In Barbara s bontique ziet u panter-konijn fel H mMta LI B 1 x 8 DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 r Djakarta van vandaag. Iedere mo derne stad, die zichzelf respec teert bouwt modern en het cen trum getuigt daarvan. Niettemin leeft een deel van de Indonesische bevolking onder nog zeer armelij ke omstandigheden. Slechte, toch tige woningen langs de spoorbaan verhullen de ellende geenszins. Typisch oosterse toestanden treft men er nog aan. Veel vrouwen doen hun was nog aan de rivier. Het voormalige paleis Buitenzorg is nu omgedoopt in paleis Bogor. Het was de woonstede van wijlen president Soekarno. Daar onder het paleis van de huidige president van Indonesië Soeharto in Djakarta. HOEWEL JE GISTEREN ook zonder bont bepaald niet in de kou hoefde te staan, zal het voor veel dames wellicht een geruststellende gedachte zijn, dat het de komende winter evenmin nodig is kou te lijden. Bont blijkt namelijk weder om dé grote rage. Voor Barbara de Groot van de Amsterdamse „Bonti- que Barbara” een bijzonder plezie rige zaak. Veel van haar energie en fantasie kon zij nu ruimschoots kwijt in de ontwerpen van haar nieuwe herfst- en wintercollectie. DE OGEN VAN INDONESIë, maar zeer zeker ook van Neder land zijn de eerste drie dagen van het koninklijk bezoek aan dit machtige eilandenrijk op de hoofd stad Djakarta gericht. Bijgaande foto’s gunnen ons een blik in het f 1 Dit resulteerde zelfs in drie ver schillende stijlen. Ten eerste de „Style Jeune” voor het jonge meis je, vervolgens de „Style Sauvage” voor de progressieve individua- liste en tenslotte de „Style So phisticated” voor de elegante en rijpere vrouw. 'H hi ft (Ij «SB: kW A-. BÊ TER MAAT ren waren in deze kollektie gewilde bontsoorten. Als modenouveauté pre senteerde Barbara mantels van doodge- vermomd door allerlei bewerkingen. De de schouder bij de inzet van de mouw en de kwispelversiering werd aan de rand van de jas herhaald. Een zelfde garnering werd toegepast op een lang hes. EEN BIJZONDER LEUKE vondst wa ren de patchwork jassen vervaardigd van honderden stukjes ongeverfd per- sianer, die aldus verwerkt veelkleurige jassen opleverden. U kunt dit verge- IN DE „STYLE SOPHISTICATED” mocht ik zeer elegante modellen be wonderen. De mantels waren veelal voorzien van beeldige leren ceintuurs, waarvan sommige door het bont wer den geregen. Gladde bontsoorten met garneringen van langharig bont waren verreweg in de meerderheid. En wie wil mij nu nog bestrijden, dat zoiets niet sophisticated zou zijn? Hyper-vrou- welijk waren de snoezige veulenjasjes afgezet met roodvos en de beverlam- mantels met fraaie blauwvos-gamerin- gen. Als sluitstuk van haar show toonde Barbara de Groot een verrukkelijk, lu xueuze guligash persianer met blauw voskraag en -rand. De lengte was meestal tot onder de knie. Aanbidsters van bont kunnen bij Bar bara hun hart ophalen en bij het aan schouwen van haar collectie zullen zij het er al bij voorbaat warm van krijgen. prachtige beverkleuren, chinchilla en seal-Alaska zijn zeer evident. Het is woon konij nevel, doch zeer kunstig alsof deze beestjes er zelf hun huidje voor hebben verkocht. Luxueuze naturel guligash per sianer mantel met blauwvoskraag en -rand. Twee modellen uit de bontcollec- tie van Barbara de Groot. Links een naturel landvosmantel met staarten als garnering en sluiting. Rechts een lang hes eveneens met staarten-garnering. DE MANTELS IN de „Style Jeune” zijn over het algemeen sportief van ka rakter met ceintuurs, double brested met opvallende knopen en veelal voor zien van een capuchon Het sterke lams bout, geit in allerlei structuren en kleu- lijken met de zogenoemde persiaher- pattes vóór de verfbehandeling. En om eerlijk te zijn, vind ik die ongeverfde veel leuker. WILT U ER deze winter helemaal „up to date” bij lopen, laat dan het al lernieuwste in de „bont-verlakkerij” niet aan uw neus voorbijgaan: konijn met opdruk! De vellen krijgen dan bij voorbeeld de strepen van een tijger, de vlekken van een panter of wat voor „vlekjes” er dan ook nog mogen zijn. Nu komt dat wel bijzonder goed uit, want zoals u misschien een dezer da gen hebt gelezen mogen bepaalde dierenhuiden niet meer worden verhan deld. Al geeft een luipaard u dan geen huid meer, zijn tekening kan door de geraffineerde technieken toch op een ander dierenvel worden overgebracht. U ziet het, men staat voor niets! Uit de „Style Sauvage” -sene nap- pa-leren pantalons gedeeltelijk met bontpijpen en bijpassende bonthesjes. Links haas-kleurig ko nijn; rechts: nankin-konijn met tijgerprint. VOOR DE VROUW, die altijd iets nieuws en bijzonders wil werd de „Style Sauvage” gecreëerd. Barbara bedacht voor haar de meest „wilde” jassen, se parates en blousons. .In deze collectie waren de leren pantalons met bijna halve bontpijpen, in combinatie met korte hesjes van bijpassende bontsoort, werkelijk heel grappig. De mantels waren grotendeel van langharig bont. De opvallendste was van multicolour wasbeer in rood, groen, blauw en naturel. Het geheel werd dan nog bekroond met een pruik van Loek Limburg in dezelfde kleurstelling. Als u er van houdt en ook graag wilt op vallen. kunt u zich hullen in een na turel landvosmantel, die werkelijk dik staat van de staarten. De jas had een sluiting van staarten, voorts staarten op Mi MVIHMK it W - -*■

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9