Geen nieuwe slotvoogd H. HOLT VIJFENTWINTIG JAAR BIJ DRUKKERIJ VERMANDE Spoedig nota aan raad Heemskerk Geen buitenwijk van Beverwijk Gemeentepolitie kost Heemskerk uiteindelijk tien mille per jaar Heemskerks burgemeester denkt niet aan opheffing vrijwillige brandweer „Fijne collega, die voor ieder klaar staat” MEUBELHANDEL WESTENBRINK Veel cadeaus IN DE VISHAL Carillonklanken Strandloop bij Kop Zeeweg Opzichter maakte val van 15 meter I I I Geen officiële opening van woonwagenkamp aangeboden tijdens drukke receptie Jeugd DWT deelde punten met VZV I NA PLEIDOOI INSTELLING „BEROEPS” GEWESTVORMING VELSEN VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1971 IJMUTDER COURANT 5 HSHE ’i s BRANDENBURG” Water polocompetitie f’ (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) e opheffen, daaraan een g ADVERTENTIE 19 ll Service en storingen binnen 24 uur ADVERTENTIE BEVERWIJK f (Van een onzer verslaggevers) NAAM ADRES Vo s (Prof. Doorhalen wat niet verlangd wordt TE t Daarna kunt u mi] noteren «Is t VELSEN Woensdag verscheen in een landelijk dagblad een bericht dat voor het slot Loevestetfn een nieuwe slotvoogd werd gezocht. Dit in verband met het vertrek van de burgemeester van Gorinchem, mr. L. R. J. Ridder van Rappard. Het artikel besloot met de opmerking dat in Nederland nog naar vijf andere slotvoogden werd uitgekeken, onder andere voor de Ruïne van Brederode. e n n e I» De heer Allan biedt jubilaris Holt een felicitatieregister van het perso neel aan en een enveloppe met in houd. Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. 2000 m2 woonplezier beroepsbrandweer, zonder vrijwillige zo ,Is in n e d v d !- e n n 1: n •t 5, n Is e BEVALLEN: A. W. Bangma-Vermaire z, Orionweg 428, IJmuiden. Heemskerkerstraatweg 85 Tel. (0 2510)-27682 HEERHUGOWAARD-NOORD Middenweg 554 (to. H.H. Kerk) NACO-bushalte voor de deur. Tel. (0 2207)-1287 n t. n n r, n :r ie Is !- sr ir u n r e h n s 2 Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Zoals bekend heeft de burgemeester van Velsen de erefunctie van slotvoogd van de Ruïne van Brederode in Santpoort. Bij na dere informatie aan het stadhuis van Vel sen deelde een woordvoerder van de ge meente mee, dat men ook van dit bericht opkeek. Er waren geen plannen bekend, dat iemand anders voor deze functie in aanmerking zou komen. (Van een onzer verslagevers) HEEMSKERK In de donderdag avond gehouden openbare raadsvergade ring heeft de fractievoorzitter der P.v.d.A. de heer M. J. de Groot een pleidooi Een vertrouwd adres voor kwaliteitsmeubelen waar u altijd beter en voordeliger slaagt. De betaling kunnen wij prettig voor u regelen. Van enige collega’s kreeg de jubilaris tenslotte enkele cadeau’s aangeboden, waaronder een duikhorloge, een aansteker en enkele flessen drank. In zjjn dankwoord betrok de heer Holt zjjn vrouw, die hem „vijfentwintig jaar naar Vermande had la ten gaan”. OVERLEDEN: J. W. K. Dekker, 80 jaar, echtgenoot van M. Notmeyer, Kromme Mijdrechtstraat 47, IJmuiden; P. Roos Hoefgeest, 80 jaar, echtgenoot van L. de Bie, Tussenbeeks- weg 56, IJmuiden. HEEMSKERK. Tijdens de donder dagavond gehouden openbare raadsverga dering heeft het K.V.P.-raadslid de heer P. J. Verduin nog even de aandacht terug gebracht op het gekraakte woonwagen kamp. Hij informeerde om welke reden er niet is ingegrepen door het fioofd van de politie. Immers indien dit wordt getole reerd, zou men zich ook de figuur kunnen indenken van het „kraken” van een in aanbouw zijnde flat. Daarnaast wilde hij weten wanneer de kampbeheerder in func tie treedt. De heer M. J. de Groot (P.v.d.A.) informeerde waarom de gemeente het ma teriaal van de rijkspolitie niet kan over nemen en vroeg of het juist is, dat geen politiemensen in andere gemeenten gewor ven mogen worden. Dreigt nu niet het ge vaar, dat Heemskerk een buitenwijk van Beverwijk zal worden? zo vroeg spre ker tenslotte. Zijn fractiegenoot mr. P. Heidinga zou graag willen weten, wat het politie korps de gemeente jaarlijks gaat kosten. Het D’66 raadslid H. van Klaveren informeerde of de burgemeester voorne mens is in de toekomst verantwoording aan de raad af te leggen. „Wij kunnen nu wel het politiebureau overnemen, doch men is er thans al uit gegroeid. Zou overname dan wel verstan- directeur of Holt is een boodschap doen voor de zaak. Verder was het onmogelijk met de heer Holt door IJmuiden te wande len en een normaal gesprek te voeren, want iedereen kende hem en alle groeten moest hij natuurlijk beantwoorden.” De heer Al lan bood na zijn toespraak namens het be drijf een envelop met inhoud aan. De jubilaris werd eveneens toegesproken door de heer P. Anker, een collega met wie de heer Holt bijna gelijktijdig in dienst kwam. „Toen Holt bij de firma kwam was zijn eerste klus een onmogelijke. Hij moest van een hoop schroot een drukmachine ma ken. Met gebrekkig gereedschap lukte het hem van die roestige onderdelen een goed lopende pers te maken, waarmee nog ja- ren is gewerkt. Dermate uniek was dit, dat hij nog een kist met onderdelen overhield ook”, vertelde de heer Anker. Hij ging door met: „Herman Holt hield wel van een grapje. Eens heeft hij onder een bureau op de expeditie een emmer met viskoppen ge zet en heel het personeel heeft de tent af gebroken om te weten te komen, waar die stank vandaan kwam. Het kon ook voorko men dat een collega met wit of brons ge schilderde schoenen naar huis ging”, aldus de heer Anker. Woensdagmiddag vertelde een functiona ris van het Ministerie van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk dat Den Haag niets wist van een nieuwe slotvoogd voor Santpoort. Er werd bevestigd dat er besprekingen gaande waren over het slot Loevensteijn en waarschijnlijk over Huize Doorn, maar de berichten over een nieuwe slotvoogd voor de ruïne van Brederode zouden volgens deze functionaris uit de lucht zijn gegrepen. 32; N. J. de Niet en E. Post, IJmuiden, Wolframstraat 11; P. Janmaat en M. B. Dukel, Delfzijl, Venusstraat 34 A; P. E. C. Imanse en J. van Kampen, IJmuiden, Gij- zenveltplantsoen 63; D. P. Pruis en G. van Duijn, Driehuis, Van Lenneplaan 40; J. B. G. Franke en C. A. M. Molenkamp, Sant poort, Bloemendaalsestraatweg 51; G. E. ten Brinke en G. H. M. Molenaar, Velsen- Noord, Meerweidelaan 45; F. Winkel en H. Dijkstra, Haarlem, Kleverlaan 34; S. Wes sel en Y. Weidema, IJmuiden, Lagerstraat 13, H. L. J. van der Wel en E. Diemel, IJmuiden. Mercatorstraat 13. Van een buitenwijk van Beverwijk is geen sprake. De opbouw tot een sterkte van 44 man, zal voorzichtig plaats hebben. De kosten worden begroot op f 1.259.764 per jaar. Worden daar tegenover gesteld de bijdragen van het rijk, dan zal de ge meente in totaal voor een kostenuitgave staan, groot f 10.000 ruw geraamd per jaar. Nog niet vast staat, of het politiebureau met de dienstwoning gekocht of gehuurd zullen worden. Wel is zeker, dat de dienst woning bij het bureau getrokken moet worden. Onderzocht wordt in hoeverre het ingericht kan worden voor een bezetting van 60 man! Het materiaal van de rijkspolitie kan niet worden overgenomen men heeft het zelf nodig. De honderdduizend gulden zijn dus zuiver bestemd als aankoopkosten. dus zuiver bestemd als aanloopkosten, mijn samen te stellen. In januari 1072 zal daaraan een suppletoire begroting worden aangeboden. IJMUIDEN Een 38-jarige opzichter uit Heemskerk is donderdagmiddag ten ge volge van een bedrijfsongeval bij Hoog ovens gewond geraakt. De Heemskerker, werkzaam als opzichter bij de afdeling nieuwbouw, gaf aanwijzingen bij bouw werkzaamheden aan een kooksbatterij van de in aanbouw zijnde kooksfabriek 2. Hier bij had hij zich gehurkt opgesteld op een dikke plank op de batterij. Plotseling kan telde de plank, waardoor hij een val maak te van vijftien meter. Met een hersenschudding, hoofdwonden en een gekneusde linker enkel is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk op genomen. Wethouder mr. dr. H. G. van Beek on derschreef de woorden van de burgemees ter. De vergelijking met een flat achtte hij onjuist, daar hier de woonwagenbewo ners ook de toekomstige bewoners van het kamp waren. Er is een assistent-kampbe- heerder aangesteld, die thans in functie is. De beheerder van het Beverwijkse kamp is meegekomen. Er zal geen feestelijke opening plaats hebben wel bestaat het voornemen te zijner tijd iets voor de be woners te doen. I (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „Herman, je zal het nooit tot directeur schoppen, want je weet het, een bloemkool wordt nooit een orchidee! We danken je toch dat je vijfentwintig jaar lang zo’n fijne collega voor ons bent geweest”. Dit zei donderdagmorgen een van de collega’s van de heer H. J. Holt, die op deze dag zjjn 25-jarige jubileum, als eerste monteur van de technische dienst van drukkerij Vermande Zonen N.V., vier de. Uit de toespraken tjjdens een druk be zochte receptie bleek, dat de heer Holt niet alleen, als monteur, bij deze firma carrière had gemaakt, maar ook als bankwerker, loodsmelter, fietsenmaker, botenbouwer, strandhuisjesopzetter, schilder, meubelma ker. autopoetser, Zwarte Piet, gasfitter, waslijnenspanner, verwarmingsmonteur en practical joker. De heer J. Allan, directeur van Verman de drukkerij, ging uitgebreid op dit groot aantal kwaliteiten in. „We hebben veel waardering voor alles wat U in ons bedrijf tot stand heeft gebracht, maar wij vinden het veel belangrijker te zeggen, dat U zich altijd van Uw goede kant heeft laten zien. Uw hulpvaardigheid was zo groot, dat U eigenlijk nooit iemand iets durfde te wei geren. Voor de baas was het wel eens moei lijk de heer Holt op één klus vast te pin nen, want dikwijls kwam hij niet verder dan alleen zijn gereedschap bij het werk neer te leggen”, vertelde de heer Allan tot groot vermaak van de aanwezigen. „Als men vroeg: Waar is Holt?, kwamen er al tijd drie antwoorden. Ik weet het niet, hij is een waslijntje aan het spannen bij de Wat betreft de openbare orde wil spre ker openheid betrachten in de raad. Justi tioneel echter staat de burgemeester er echter buiten. Overigens is spreker ervan overtuigd, dat in ons land de gehele politie op de helling zal worden gezet. Alles wijst daar op. De burgemeester verklaarde vervolgens bijzonder gelukkig te zijn met de toezeg ging van de commissaris der Beverwijker politie L. H Molenaar, om de komende 2 jaar te helpen bij de reorganisatie. Daar na zal een hoofd-inspecteur het werk over nemen. HEEMSKERK. De raad van Heems kerk zal binnen niet te lange tijd oktober of november in bezit worden gesteld van een nota over gewestvorming in dit gebied. Deze toezegging heeft wet houder H. J. M. Roozen donderdagavond gedaan naar aanleiding van vragen, welke waren gerezen met betrekking tot de ISK (Intergemeentelijke Samenwerking Ken- nemerland). dig zijn? vroeg de heer P. Chr.). Burgemeester H. N i e 1 e n deelde na al deze vragen op ietwat dramatische toon gehouden voor het vormen van een be roepsbrandweer. Naar zijn oordeel zal het in de toekomst ongetwijfeld die richting allerwegen uitgaan. Dit geschiedde bij de aanbieding aan de raad door B. en W. van een vergoedings regeling voor leden van de vrijwillige brandweer. ONDERTROUWD: D. Wouda, Cypres senstraat 6, IJmuiden en A. van Kuilenburg, Johan Gramstraat 6, Den Haag; t.a. IJmuiden, Cypressenstr. 6. J. W. N. van Velzen, Cavallistraat 279, Eindhoven en M. J. S. Hamers, Thorbecke- laan 15, Velsen-Zuid; t.a. Waalre, Jan van Scorellaan 15. J. T. J. Ravenstijn, Vinken- baan 10, Beverwijk en A. C. M. Grimber gen, Huis te Wissenlaan 19, Santpoort; t.a. Beverwijk, Vinkenbaan 10. S. P. M. Stam, Beneluxlaan 15, Beevrwijk en J. J. Plug, Roerstraat 10, IJmuiden; t.a. IJmuiden, Roerstraat 10. B. Ottens, Planciusstraat 7, IJmuiden en H. M. H. Kops, Planciusstraat 7, IJmuiden. IJ. C. J. Kortekaas, Leidse- vaart 66, Vogelenzang en E. J. T. M. Holt, Narcissenstraat 23, Santpoort; t.a. Haar lem, Santpoorterstraat 7. J. Tanger, Ra- phaëlstraat 27 II, Amsterdam en A. M. C. Klut, Santpoortse Dreef 12, Santpoort; t.a. Amsterdam, Frans van Mierisstraait 82 II. H. L. van Berkel, Langevlak 38, IJmuiden en M. J. Zwemmer, Moerbergplantsoen 3, IJmuiden; t.a. IJmuiden, Wijk aan Zeeër- weg 112. C. H. H. Maas, Frans Naerebout- straat 54, IJmuiden en L. T. M. Handgraaf, Bloemendaalsestraatweg 128, Santpoort; t.a. IJmuiden, Frans Naereboutstraat 54. A. P. van der Burg, Groeneweg 8, IJmui den en P. E. Spaans, Reggestraat 47, IJ muiden; t.a. IJmuiden, Schiplaan 39. W. J. Schut, Suze Robertsonstraat 44 III, Am sterdam en T. Dijk, Merwedestraat 20, IJmuiden; t.a. IJmuiden, Merwedestraat 20. W. van Hiele, Duinweg 2a, Heemskerk en A. A. H. van den Wijngaard, Wijker- oogstraat 216, Velsen-Noord; t.a. Heems kerk, Dr. Haverkampstraat 1. P. A. Wil liams, Trompstraat 7 I, Zandvoort en A. J. Zwaan, Merwedestraat 50, IJmuiden; t.a. IJmuiden. Merweedstraat 50. GEHUWD: P. C. Kamminga en M. C. M. Stap, Sant poort, Duinweg of Duivelslaan 14; P. C. van der Ploeg en M. C. Brouwer, Krom menie, Van Limburg Stirumstraat 1; E. Stravers en J. C. Sieraad, IJmuiden, Van Speijkstraat 44; N. H. van Lier en A. C. M. G- van der Wiel, IJmuiden, Planciusstraat BLOEMESIDAAL. Op vrijdag 27 au gustus houdt de trimclub „De hardlo pers” ’s avonds een strandloop langs het strand an Bloemendaal voor atleten, trimmers en sportlieden. Voor volwasse nen wordt een baan van zeven kilometer uitgezet, de jeugd hoeft maar drie en hal ve kilometer af te leggen. De strandloop, die voor een ieder als een conditietest kan gelden begint om zeven uur ter hoogte van strandafgang Kop Zeeweg. Men kan zich vanaf zes uur ter plaatse opgeven. Nadere inlichtingen verstrekt A. Blok, IJmuiden, tel. 02550-13264. maandabonne» 6,90 •H kwartaalabonnea f20.10 Elke politie-man heeft het recht te solli citeren naar Heemskerk, aanstelling zal echter in overleg dienen plaats te hebben. Voor wat de rijskpolitie betreft, zijn er berichten, dat de ouderen onder hen, hier willen blijven. De jongeren hebben te kennen gegeven, niet naar de gemeentepo litie te willen overgaan. Zij zullen dus al lereerst vervangen moeten worden. Voorlopig zal de rijkspolitie bijstand blij ven verlenen, zowel bij recherchewerk als bij patrouilleren. Bovendien zal een deel van de gemeentepolitie van Beverwijk in de komende twee jaren hulp bieden, ook bij de surveillance. Bepaald niet wordt gedacht aan het aan schaffen van kostbare apparatuur, daar deze van Beverwijk gebruikt kan worden. Burgemeester H. Nielen deelde mede, dat op het moment van de komst van de woonwagenbewoners het kamp weliswaar nog niet als zodanig was aangewezen, maar er geen andere plaats aanwezig was in de gemeente om de reizende en trek kende bevolking op te vangen. Op het daartoe aangewezen terrin aan de Zuider- maatweg is plaats voor niet meer dan één wagen. Ingrijpen op dat moment zou niet verstandig zijn geweest. Bij de bespreking hierover betrok de heer H. J. Boeree (K.V.P.) het nu weer actueel geworden wetsontwerp over de samenvoeging van de IJmondgemeenten alsmede de plannen voor een voorha ven in IJmuiden. De heer M. J. de Groot (P.v.d.A.) informeerde naar een (praat)nota over de gewestvorming. Wethouder H. J. M. Roozen kon zich de onrust wel voorstellen en zegde de beloofde nota over gewestvorming toe, ofschoon dit geen eenvoudige zaak is, daar Nederland hier nog niet rijp voor is. Hij verklaarde zich voorstander van gewest vorming ten noorden van het Noordzeeka- naal met name op sociaal-maatschappelijk terrein, zonder daarbij afzijdig te willen staan van de ontwikkelingen rond Haar lem of Alkmaar. Voor de milieukwestie bijvoorbeeld achtte de heer Roozen op een groter plan een regeling noodzakelijk. De ongerustheid over de voorhaven in IJmuiden is aan de noordkant van de IJmond minder dan aan de zuidkant, ofschoon de financiële en economische aspecten daarvan allerwege in de IJmond hun weerklank vinden. Burgemeester H. Nielen betoogde hietop aansluitend dat het noodzakelijk is in dit gebied bouwste nen aan te dragen voor een agglomera tie in de zin van een gewest met een gewestelijk bestuur. Hij zei tot slot ook van oordeel te zijn dat een voorhaven in IJmuiden een weerslag heeft zowel in Haarlem als in Heemskerk, zeker ten aanzien van de infra-structuur en van het milieubeheer. mede, een verzuim te hebben gepleegd: het toespelen van het totaal financieel plan van de kosten welke het politie-ap- paraat met zich meebrengt aan de voor zitter van de financiële commissie! Daaruit zouden nu verdere mededelingen volgen. IJMUIDEN Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op zaterdag van 16 tot 17 uur op het stad huiscarillon luidt alsvolgt: Preludium, van H. de Ligt; Wie dat sich selfs verheft temet, G’lijck den groo- ten Rapsack en Com nu met sang uit Va lerius Gedenck-Clanck; Tweede Sonatine voor beiaard, van Sjef van Balkom; Im provisatie, van H. de Ligt; Een scheepje (gangspeldeuntje) van J. J. Viotta; Twee voerlui, van J. J. Viotta; De paden op de lanen in, van Rich. Hol; Suite voor bei aard, van Willem Vogel; The girl I left behind me; The miller of the Dee; The British Grenadiers. HEEMSKERK. Een uitvoerig onder werp van gesprek tijdens de donderdag avond gehouden openbare raadsvergade ring onder voorzitterschap van burgemees ter H. Nielen vormde het te vormen korps gemeentepolitie. Met name betrof het de financiële zijde van deze zaak, waarover nog weinig bekend was bij de raadsleden. Zij vernamen, dat de kosten van een korps van 44 politiemannen geraamd moeten worden op 1.259.764, doch dankzij de di verse rijksbijdragen, blijft er voor de ge meente een deficiet over van slechts tien mille. Een gevraagd krediet groot f 100.000 voor de aanloopkosten in verband met de aanschaffing van goederen en materialen, werd verleend. I RON In °Pen enveloppe zonder postzegel opituren naar IJmulder Courant Antwoordnummer 47 - IJmuiden (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. De jeugdzeventallen van DWT en VZV hebben hun eerste wedstrijd voor de A-competitie waterpolo gespeeld. Uit deze te ruwe en rommelig gespeelde wedstrijd, kwam onomstotelijk naar vo ren, dat DWT verleden jaar gepromo veerd en VZV de zwakke broeders in hun afdeling zijn. Tevens bleek ook duide lijk dat beide teams veel conditie tekort kwamen. De eindstand werd 4-4, waar mee beide ploegen tevreden mochten zijn. In de eerste speelperiode kwam DWT enkele malen met een speler meer door, maar de Watertrappers konden niet sco ren. Aan de andere kant kreeg ze zeer goed keepende Frans Verhagen twee ge vaarlijke schoten van Tim van Honk te verwerken, doch verder kwam VZV niet. Tijdens het tweede speldeel, kreeg de ploeg uit IJmuiden een meerderheid. DWT hield de bal echter bekwaam in bezit en de strafminuut verliep zonder treffers. Vervolgens weet Jan de Roode na een mooie 1-2 combinatie de score op 1-0 voor VZV te brengen. Door dit doelpunt werd DWT kennelijk wakker geschud, want nog in dezelfde periode brachten Kees Kok- kelkoren en Frits van Kampen de stand op 2-1. Vooral het tweede doelpunt van de hand van Van Kampen was van zeer goe de kwaliteit. Direct na het begin van de derde spel- fase kreeg VZV weer een man meer in het water en Weimar maakte er gretig gebruik van om de stand weer in even wicht te brengen, 2-2. Scheidsrechter Berg man stuurde na een periode van zwak spel de VZV-er Hamers naar de kant. Een prachtige combinatie tussen Wim v.d. Peet en Frits van Kampen werd door de laat ste afgerond met een fraaie treffer, zodat DWT met een 3-2 voorsprong de laatste spelperiode kon beginnen. Het was echter Tim van Honk die met een beheerst schot VZV weer naast de Haarlemmers bracht: 3-3. DWT kreeg echter de zoveelste spe- lersmeerderheid, zodat Wim v. d. Peet zijn team een voorsprong hergaf. Ook dit keer wisten de VZV-ers de achterstand weg te werken en nu werd het via Machiel Wei mar nog gelijk, want hij strafte een ver- dedigingsfout bekwaam af, 4-4. VZV kreeg In de laatste minuut van de wedstrijd nog eens een unieke kans op de overwinning, omdat Frits van Kampen voor de derde maal een strafminuut opliep, maar door slordig werk van de IJmuider voorwaart- sen bleef het 4-4. De heer De Groot informeerde even als andere raadsleden naar het tijdstip van ingebruikneming der nieuwe alarm regeling en vroeg voorts schriftelijk op de hoogte te worden gesteld van de afgeslo ten verzekeringen voor brandweerlieden» De vergoeding van 6 bij daadwerkélijk optreden noemde hij „een lachertje”, het materieel voldoende bij brand flats?” vroeg hij tot slot. Hij vernam van de raadsvoorzitter, dat de nieuwe alarmeringsinstallatie op het urgentie-programma staat. Wat betreft de brandbestrijding in hoge flatgebouwen, merkte de burgemeester op, dat het schier onmogelijk is, over materieel te beschik ken, dat elk hoogste punt in een gemeente kan bereiken. Daarvoor in de plaats die nen er goede preventie-maatregelen te zijn. Beroepsbrandweer voor specifieke taken vakkrachten daarmee zou spreker zich kunnen verenigen. „Een beroepspre ventie voor de IJmond” dat zou ideaal zijn, riep de burgemeester uit. Maar de vrijwillige brandweer dacht hij niet! Velsen heeft maar kan het niet brandweer. Dat zou rampzalig zijn betoogde de raadsvoorzitter, die de lof trompet stak over de Heemskerker brand weer. De vergoeding van 6 is vastgesteld in samenspraak met de brandweer. De regeling werd daarna goedgekeurd. IJMUIDEN. In IJmuiden werden don derdag de volgende besommingen gemaakt: KW 105 2.800, 109 550, 177 250; TX 33 en 67 50.000, 9 en 29 51.400, 10 6.900, 25 en 38 25 600; IJM 37 36.800, 44 17.700, 8 1.190, 23 1.760, 47 390; GO 2 11.600, 8 10 600, 24 9.680, 26 9.060; SCH 28 280; UK 18 980, 23 520, 35 5.030, 47 860, 70 700, 245 960, 267 4.570, 56 en 200 1.090, 271 en 141 34.700, 196 en 234 1.780; EB 28 en UK 118 540; VD 9 1.530, 19 2.210, 15 2.230, 25 2.710, 44 1.400, 46 1.260, 75 780, 89 1.670, 115 1.320; WR 1 1 160, 10 570, 34 1.050, 48 1.500, 71 950, 136 1 600, 147 740, 174 750; ZL 6 1.960, Vrijdagmorgen worden door 45 vaartui gen in IJmuiden aangevoerd: 700 kisten en 2900 kleine kisten vis, 33.743 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 250 kisten en 442 kleine kisten wijting, 1400 kisten gul, 3450 kisten en 2450 kleine kisten ha ring, 250 kisten en 18 kleine kisten ma kreel, 1200 kisten schol en 300 kisten va ria. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 9.63-8.02, grote tong 7.84-7.46, groot- middel tong 7.93-7.54, kleinmiddel tong 7.75-7.28, tong I 6.16-5.50, tong II 4.10-3.28, zalm 14-10.48. Per tien stuks: grote kabeljauw 150- 130. middel kabeljauw 98-86. Per stuk: kreeft 14.53-11.21. Per hoop: rog 62. Per 50 kilogram: grote schelvis 125- 70, groot- en kleinmiddel schelvis 65, schel vis I 82-45, gul I 85-60, gul II 85-49, gul III 45-34, grote schol 90-62, schol I 89-62, schol II 71-56, schol III 62-45, schar 27-8, wijting 27-20, rode poon 100-32, haai 50-35, tarbot 372-70, griet 203-52, haring 40-26.20, makreel 62-13, pilchards 23-19.40, heek 82, pietermannen 115, bot 5, poon 8-5, horsma kreel 16, tongschar 122-50. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 25 kisten en 400 kleine kisten schelvis, 20 kisten wijting, 400 kis ten gul, 300 kisten koolvis, 20 kisten en 168 kleine kisten makreel, 400 kisten schol, 15 kisten haai, 30 kisten varia en 3500 kilogram tong. Nv to.inwwN.vv' ais

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5