de finale een Financiële steun voor Brabantse sprinter FENS EN VAN DOORN KONDEN NIET VOOR SURPRISE ZORGEN Terrasvogels heroverde softbal titel door moeiteloze zege op Celeritas Gratis reizen Nico Been gaf alles voor plaats 2 Septemberdagen op uw 65+ kaart O in André terug in elftal van Telstar HAARLEM - BLAUW Wil voordelig uit met NS Zeventien met dertien goed mA w Drie Nederlanders in eindstrijd Cruyff-Advocaat bij tuchtcommissie Hezemans bezorgde Engeman een auto Grap van Harris 11 ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1971 Banddikte Hoe? Door simpelweg uw 65+kaart aan het loket te laten afstempelen. Een jaarkaart kost f 50.- p.p.» voor een echtpaar f 75.-. Driemaandskaart f 2ü.-, voor een echtpaar f 30.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertje De 65+kaart buiten de gratis reis dagen. De 65+reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve prijs van een enkele reis. Hebt u er nog geen? Koop er dan een aan het loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. NS-legitimatie- bewijs of pasfoto(’s) en trouwboekje of paspoort meebrengen. In september kunt u met NS op uw 65+kaart twee dagen gratis en onbeperkt door Nederland reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. MS (Van onze sportredactie) kolom kolom kolom de (Van onze sportredacteur) (Van onze softbalmedewerker) ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE Zondagmiddag half drie de eerste topper van dit seizoen: j^C**'* wxa*** Fens werd tenslotte in de finale van de herkansingen door de Italiaanse kampioen slechts met banddikte verslagen. „Ik kon er niet opnieuw tussenuit trekken, want ze kenden me nu en trouwens en daar had hij natuurlijk groot gelijk in in een match a deux kun je zoiets niet uithalen. Dan krijg je die man direct aan je wiel. Haarlem-trainer Brand verschijnt tegen Blauw Wit in principe met dezelfde op stelling waarmee tegen Helmond Sport de Maar de hoon sloeg om in verbazing toen de Engelse wielerbond Reg Harris officieel inschreef voor de titelstrijd in Italië. Nu echter blijkt ook de bloed arme Engelse bond, die weinig kandi daten voor de wereldtitels op de baan en weg heeft, in de val van Reg Har ris gevallen te zijn. Want hoewel Reg Harris de Britse bond met nadruk toe zegde naar Varese te zullen gaan, blijkt de 51-jarige veteraan nu toch maar van zijn twijfelachtige onderneming af te zien. Engelse journalisten in Varese wisten te melden dat dit merkwaardi ge spel van Harris niet meer is dan een ordinaire reclamestunt. De Engelse oud-sprinter is namelijk zojuist een ad vertentie- en reclamebureau begonnen en wilde daar de aandacht op vesti gen. Het bericht werd in de internationale wielerwereld met hoongelach ontvan gen en tijdgenoten als Arie van Vliet en Jan Derksen merkten smalend op dat good old Reg Harris zeker indruk wilde maken op zijn 26-jarige vrouw, de vierde echtgenote van de op en buiten de baan onstuimige Brit. In die tweede ronde zag hij de Tsjech Kutcirek en de Westduitser Bergman el kaar driftig beloeren. Ze gingen omhoog in de bocht, toen er nog meer dan een ronde gereden moest worden. Fens deed, wat Van Doorn plaatst zich bij de laatste (links) en de Duitser Geschke over DEN HAAG De tuchtcommissie van de KNVB betaald voetbal heeft besloten het incident Cruyff-Advocaat. dat zich in de wedstrijd Ajax-FC Den Haag, geleid door scheidsrechter Dorpmans. voordeed op woensdag 1 september in Utrecht te behandelen. Stand: Terrasvogels 21-42, HHC 20-36. DSS 20-26, De Pinguïns 20-24, Onze Ge zellen 19-20, HCK 20-20, Bloemendaal 21- 16, Vodo SC 20-14, UW 20-14. EDO 21-14. Storks 19-10. Celeritas 19-4. het NOC de KNWU gaat in september met het NOC praten. Deze Van Doorn ver dient het, want hij heeft talent en vooral kracht. maal niet maken. Ik moest het wel met lange spurts doen hier, want in zuivere snelheid ben ik de mindere van die gas ten.” HANS RQMBOUTS we- op Voor de vroegkomers is er ditmaal bovendien een bijzondere attractie, geor ganiseerd door de Supportersvereniging: een Haarlems dameselftal zal or- 1 uur de strijd aanbinden met de Damesvoetbalclub MELDA uit Heemskerk Er wordt twee maal een half uur gespeeld. De loketten, waar ook nog sei zoenkaarten verkrijgbaar zijn, worden om 12 uur geopend. De (vermoedelijke) opstelling Bredanaars is: De Jong - r.'_. Schrijvers, Graauwmans, Bakker meulen. Quaars, Delmotte Pogrzeba en Brouwers. Toen gisteravond Nico Been zich ech ter met groot vertoon van macht achter de grote motor in de finale reed (Been maakte zelfs een snellere tijd dan Boom en Niemeijer, die zich rechtstreeks had den geplaatst) was Boom wel bereid zijn mening te herzien: „Nu we drie man in de finale hebben kunnen we het met goed tactisch spel misschien redden”. Coach Martin Wierstra. ongetwijfeld de slimste coach in het Nederlandse gezelschap, zal zonder twijfel een goed strijdplan weten te bedenken. Het waren trouwens schitterende man ches in de achtste en kwartfinales. More- lon bijvoorbeeld had tegen Cardi (terug door de herkansingen) drie ritten nodig. Alleen de Tsjech Kutcirek draafde zonder beslissende rit naar de halve finales. Hij maakte een eind aan de Italiaanse dro men door Rossi uit het toernooi te wer pen: geen Italianen dus bij de laatste vier. In tegenstelling tot eerder gepubliceerde berichten, spelen Terrasvogels en De Pin guins niet maandag, maar vandaag hun wedstrijden tegen Onze Gezellen (18.30 uur) en Vodo SC (17.00 uur). De wedstrijd tussen Bloemendaal en Celeritas wordt maandagavond op het Pim Muliersport- park gespeeld, (aanvang 20.00 uur). Zon dag dus alleen de wedstrijd UVV-EDO, daar de vereniging TYBB het traditionele sluitingstoernooi van de softbalcompetitie organiseert. Dit toernooi, waar tweeën veertig teams aan deelnemen, begint om tien uur. De finalewedstrijden zullen ’s middags om kwart voor vijf aanvangen. In de tweede plaatsingsronde had Van Doorn ’s morgens de Belg Snellinx en de Duitser Geschke weggefietst en in de acht ste finales rekende hij af met de Italiaan se kampioen Cardi en de sterke Tsjech Vackar. Van Doom deed het allemaal knap en tactisch gaaf. Hij raakt ook nooit in paniek in wat lastige situaties. Kortom, Van Doom was gerijpt als sprinttalent. Daarom was het ook teleurstellend, dat hij strandde op de Rus Kravtsov, die het Russische vaandel hoog moest houden, want met name Phakadze was gewipt. Trouwens, verrassend was ook het ver dwijnen van de Deen Pedersen (vorig jaar zilver), de Italiaan Perzini en de Australiër Nicholson, die in een belle door de Fransman Quintin werd geklopt. Eerder reeds hadden de 33-jarige Bert Boom uit Enter en de 27-jarige Frits Nie meijer uit Hengelo zich rechtstreeks voor die finale geplaatst. Voort Bert Boom (wereldkampioen in 1969) was er aanvan kelijk geen twijfel: „De Duitsers zie ik als grote favorieten, omdat ze niet alleen voortreffelijke stayers zijn, maar ook omdat ze beslag hebben weten te leggen op de beste gangmakers ter wereld, Wal raven en Koch”. Voetbal Op verzoek van Feijen- oord is de competitiewedstrijd Go Ahead EaglesFeijenoord, die op 12 september in Deventer zou worden gespeeld, een dag vervroegd. Feijenoord wilde graag zater dags spelen omdat de Rotterdammers op 15 september voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Olympiakos Nico sia moeten aantreden. werd in dit duel tenslotte de getergde man, die zich tenslotte genoodzaakt zag de EDO-coaches weg te sturen. Storks be reikte met deze zege, dat de kansen op behoud van het hoofdklasseschap weer reëel werden. Storks ontmoet nog: Celeri tas, Onze Gezellen en UVV. Het optreden van de 20-jarige Gerrie Fens was een hoofdstuk apart bij de ama teursprinters. De jonge Amsterdammer le verde namelijk stuntwerk van de eerste orde, dat door de Italianen op de tribunes danig werd gewaardeerd. Fens werkte zich tot zijn eigen verbazing en plezier naar een positie bij de beste tien sprinters ter wereld. Hij was overigens zelf wel zo nuchter om te zeggen, dat hij natuurlijk als pure sprinter niet tot de wereld top gerekend kan worden. Fens, die via de herkansing normaal sprintend was doorgedrongen naar de tweede ronde Langkruis werd uitgeschakeld ontwik kelde zich daarna tot de „mijler” van de snelheidsmannen. voorschijn, om direct na het einde van de wedstrijd de nieuwe kampioen te huldi gen. De strijd om de tweede degradatieplaats heeft een onverwachte wending genomen. UVV bewees ook tegen HCK de stijgende vorm. Een lusteloos spelend HCK kreeg geen moment de gelegenheid om in zijn spel te komen. Een homerun van Ingrid van Reenen met een man aan boord bracht HCK in de vijfde inning definitief op de knieën. Karin Kort moest toen het werpen overgeven aan Ingrid Ruseler, die de wedstrijd afmaakte. Voor een belang rijk deel was de 8-4 overwinning van UVV ook te danken aan het uitstekende achtervangen van Marian Eerdmans. die weer geheel van haar blessures genezen bleek te zijn coach Mahn hem als normaal kansloze had geadviseerd: een hele lange sprint. De twee rivalen wilden elkaar niet in winnen de positie manoeuvreren en daardoor kon Fens rechtstreeks naar de achtste finale fietsen. Daarin trof hij in de attente Aus traliër Nicholson een te moeilijke tegen stander. Maar in de herkansing was Ger rie Fens er weer met zijn verrassend vroe ge demarrage. Nu vertrok hij al na am per 200 meter en men maakte de unieke situatie mee, dat de Amsterdammer zijn concurrenten, de Tsjech Tkac en de West duitser Muller in de rug keek toen hij ging finishen. Het tweetal wilde liever ten onder gaan dan elkaar naar Fens sleuren en daarmee een kans te hebben voor de kwartfinales. VARESE Het zag er allemaal zo mooi uit bij de amateursprinters. Gerrie Fens had het verrassend tot de laatste tien gebracht en Peter van Doorn was moeiteloos naar de kwart finales gevlogen. Dat Fens gewipt werd, was bepaald geen verrassing. Het was al wonderlijk, dat hij het al zo ver gebracht had. Peter van Doorn, vorig jaar ook al bij de laatste acht hij werd toen door Nicholson uit geschakeld leek na één rit in vloei ende lijn naar de halve finale te ra cen. Hij won resoluut van de Rus Kravtsov. Maar daarna was het ineens mis. Van Doorn was in de tweede manche net niet ster genoeg en moest ook in de belle het hoofd buigen. De blonde Brabander schudde het hoofd over deze gang van zaken: „Ik had na die eerste rit zeker gehoopt in de halve finales te komen. Ik weet niet wat bet was Situaties zoals die in de tweede manche heb ik zo vaak met Leijn Loevesijn gereden. En dan pakten we elkaar altiid terug. Vreemd, dat het nu niet ging”. UVV kwam door deze zege op gelijke hoogte met Vodo SC en EDO. EDO, dat zondag voor haar laatste wedstrijd naar UVV toe moet, verloor donderdag het uitermate belangrijke duel tegen Storks in Den Haag met 10-5, na reeds in de eerste inning voor een schier hopeloze 5-0 ach terstand geplaatst te zijn. Twee van de drie aangewezen arbiters bleven zonder meer weg. Hoofdscheidsrechter Brebde de de achtervol ging voor dames. Zij versloeg in de vier de kwartfinales de Tsjechische Iva Po- lanska: 2.23.7 tegen 2.29.83. De Poolse kreeg een lekke band. De sprint bij de dames werd gewonnen door de Russin Gareva. Niet meer dan één inning heeft Terras vogels nodig gehad om Celeritas tot ver liezer te doemen. Zes honkslagen in de eerste inning waren de basis voor zes runs. Vooral Elly Zweers, Ria Duyn, Ludy van Mourik en Conny Steegs hanteerden het slaghout zo vaardig, dat het Celeritas- veldwerk onder deze grote druk wel moest bezwijken. Naarmate de strijd vorderde stapelden de fouten zich op en daar de Santpoortse aanval ook nog tot negentien honkslagen kwam werd het du-, el een kampioenswedstrijd onwaardig. Eens te meer toonde dit treffen aan, dat er iets in de softbaltop moest gebeuren. Dergelijke wedstrijden zullen slechts fnuikend zijn voor het spelpeil, terwijl de belangstelling terug zal lopen. Fred Niemeijer bleef niettemin in de greep van de twijfel. In de finale zullen namelijk niet alleen drie Nederlanders en twee Duitsers strijden, maar ook twee Zwitsers. „En ik ben doodsbang, dat die Duitsers nu in de slag gaan met de Zwit sers, want de Duitsers kunnen met geld smijten en wij niet. Als ze een verbond tegen ons smeden met zijn vieren, kun nen we het waarschijnlijk niet redden”, aldus Fred Niemeijer. De Italiaan Car- raro is de achtste renner in de finale. De Colombiaan Rodriguez toonde zich snelste achtervolger. Hij versloeg in de finale de Zwitser Fuchs. De Nederlandse Keetie Hage heeft halve finales bereikt van Zonder twijfel wordt die stayersfinale, met acht renners, één van de hoogte punten van de wereldkampioenschappen op de weg in Varese. De Westduitsers Gnas (achter de Nederlandse gangmaker Walraven) en Podlesch (achter de Ne derlandse gangmaker Koch) waren aan vankelijk de grote favorieten voor die fi nale, maar nu Nederland drie renners in de eindstrijd kan brengen, kunnen de kaarten toch opieuw geschud worden. overwinning werd behaald. Brand heeft momenteel weinig andere keus met dien verstande dat hij in de tweede helft Bregman weer kan laten opdraven voor Oosthuizen. Haarlem (in ieder geval zon der Peijs, Van den Berg of Smit): Lelie veld - Wentink, Hoeben, De Haan. Van Breevoort - Van Duffelen, Burgers, Nieu- wenhuys - De Goede, Oosthuizen (Breg man), Boszhardt. DEN HAAG Liane Engeman, die donderdag haar contract met het Stichts Racing Team (SRT) met onmiddeiljjke in gang verbroken zag. zal morgen toch kun nen starten in de Zand voort Trophy. De Nederlandse vrouwelijke coureur to via Toine Hezemans aan een wagen ge holpen voor de wedstrijd. Liane Engeman wordt ingeschreven door het team Radio Veronica. Zij zal rijden in de Alfa Romeo 1300 GTA, waarin Toine Hezemans nor maliter voor het Nederlands kampioen schap uitkomt. Liane Engeman start in de eerste divisie tot 1300 cc. Fens wil. als hij merkt dat er vooruit gang in zijn sprintkwaliteiten zit, wel doorgaan met de baansprint. „Als ik niet op een hoger plan kom, dan heb ik er geen trek in. Dan ga ik het hele jaar de weg op. Ik won tenslotte dit jaar drie cri teria. Maar ik vind het wel leuk. Dit was mijn eerste sprinttoemooi op internatio naal vlak. Ik wil best naar de Olympi sche Spelen. Maar ik moet nog heel wat leren. Sur place bijvoorbeeld kan ik hele- De ploeg van Terrasvogels, die de titel weer in Santpoort bracht. Staand v.l.n.r. Teun v. d. Berg (coach) - Wil Janssen - Jet Jonker - Ludy van Mourik - Elly Zweers - Ria Duyn - Corrie Heeremans - Hans Janssen (ass. coach) - Marjo van Roon. Ge knield: Joke Kaan - Hanneke van der Werf - Conny Steegs - Rietje Slees- wijk - Hanneke Koks - René van der Berg. j van de Van Gorp. Ver- Van Dijk, HAARLEM. Dat Haarlem dit jaar weinig kans maakt in aanmerking te ko men voor de titel „Sportstad van het jaar” staat na gisteravond wel vast. Ver loor eerder honkbalkampioen Haarlem Nicols de titel aan Sparta, ook bij de softbalsters kon de kampioen van 1970, HHC, de titel niet prolongeren. Na een onderbreking van één jaar heroverde Ter rasvogels uit Santpoort het kampioen schap gisteravond in de strijd tegen Cele ritas. Onder het wakend oog van een grote schare supporters sloeg Terrasvogels genadeloos toe. Ver voor het einde van dit eenzijdige duel stond de uitslag al vast. Met de alleszeggende cijfers van 24-1 werd Celeritas niet alleen verpletterd, maar werd de Haagse ploeg tevens tot degradatie gedoemd na een tweejarig ver blijf in de softbaltop. Dat Jet Jonker niet tot een no-runzege kwam was waarschijnlijk een gevolg van deze zwakke tegenstand. Wat minder ge concentreerd werpen in de vierde inning leidde tot twee vrije lopen en de enige tegenrun. Celeritas, dat geen moment de indruk wekte voor lijfsbehoud te vechten, ging tenslotte met 24-1 ten onder. Nog voor de laatste nul gevallen was, haalden de Haagse speelsters de bloemen reeds te Roodbroeken tegen oud-Roodbroeken, want behalve Jan Fransz en Rv Bosdijk, staan dit seizoen ook Cees de Wolf, Hennie van Nee en Rijsenburj bij de Amsterdammers onder contract. Dat kan een interessante wedstrijd worden Van Doorn, de oprechte amateur, klaag de niet al te hard. Het schijnt wat langs hem heen te gaan omdat hij het helemaal voor zijn pure genot doet en er bijvoor beeld niet over denkt beroeps te worden. Wel werd er door coach Frans Mahn naar de oorzaak gezocht van het weer vastlopen op de halvefinalebarrière. „Pe ter moet in de winter keihard en extra werken om in de zomer een paar weken te kunnen trainen en wedstrijden te rij den. Daarom ook komt hij niet in Rotter dam, in het Sportpaleis.” Van Doorn: „Het is zo ver van Berlicum af en het kost me tijd en geld. Ik ben gewoon niet in de gelegenheid optimaal bezig te zijn met sprinten.” Wellicht kan dit probleem in ie der geval met het oog op de Olympische Spelen ondervangen worden door een fi nanciële regeling in het komende jaar met zestien door de Duitser Geschke over de streep te gaan. DEN HAAG De cijfers van sporttoto 2 zijn: Aantal deelnemers: 627.019. Inleg: 1.440.927. Prijzenbedrag: 609.512. Eerste, tweede, derde prijs en premie: f 152.378. Eerste prijs: 17 winnaars, per f 8.963,40. Tweede prijs: 305 winnaars, per 499. Derde prijs: 2.751 winnaars, per f 55. Een van de 17 eerste-prijswinnaars krijgt de premie van 152.378 uitbetaald en ont vangt totaal 161.341,40. HAARLEM - IJMOND. Bij Telstar bestaat de mogelijkheid dat Fred André morgen in de lastige uitwedstrijd tegen NAC zijn rentree zal maken. Trainer Rab heeft hem opgenomen in zijn vijftien man omvattende selectie waaruit morgen het elftal wordt samengesteld. Het elftal van Telstar zal derhalve geen ingrijpende wij zigingen onderaan van het team dat afge lopen zondag tegen Groningen gelijkspeel de. Ook al niet omdat Rab nog steeds niet over Cees de Vries kan beschikken, wiens blessure van erg hardnekkige aard is. NAC’s Ben Peeters maakte melding van enkele lichte blessures bij zijn spelers zodat ook hij nog geen definitieve opstel ling prijs kon geven. VARESE. Nico Been, de 25-jarige Groninger, kon niet meer op zijn benen staan en achteroverliggend in zijn stoel was hij ook minuten lang niet in staat een woord uit te brengen. Maar op zijn gezicht lag een gelukkige glimlach. In de herkansing van de stayersfinale had hij zich achter gangmaker Stakenburg totaal leeggereden, maar het resultaat mocht er dan ook zijn: hij plaatste zich als der de Nederlander voor de eindstrijd, die vanavond verreden wordt. Dit was al thans nog één van de goede resultaten, die de Nederlanders bereikten bij de we reldkampioenschappen op de baan. (Van onze sportredactie) VARESE. De opzienbarende stunt van de nu 51-jarige Engelsman Reg Harris gaat niet door tijdens de reldkampioenschappen wielrennen de baan in Varese. De Brit die aan het eind van de veertiger en het begin van de vijftiger jaren grote triomfen vierde als baansprinter, kondigde enkele we ken geleden aan deel te nemen aan de wereldkampioenschappen in Varese on danks zijn voor sportbegrippen bejaar de status. Wi -• ,s ..■f: I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11