Rond de losplank Publiek bepaalt prijzen bij Aalsmeers bloemencorso voor woonwagens Gemeenten bepleiten uniforme richtlijnen Kloos bepleit hoger kijkgeld Pauselijke onderscheiding voor kerkmeester J. Koopman STEMBILJETTEN OP TENTOONSTELLING 1 I demonstranten IN DE VISHAL maal doodstraf Fransen gaan door met kernproeven V Echtgenote speldde Pro Ecclesia et Anti-Russische In Marokko 49 I Pontifice op gefotografeerd geëist VELE VERDIENSTEN VOOR PAROCHIE in ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1971 4 2 Muzikaal Motto V( Stichting Comenius: Massaproces in Marrakesj I net vai de ver doe acl sch zeg eer hee de nie ma lijk r v mee sept achi Parlementsverkiezingen Extra troepen in Saigon fS» 1 TH A O (Van onze correspondent) (Van een onzer medewerkers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze correspondent) KERKDIENSTEN Evangelische Ko- Kerk Van de praalwagens zijn dit jaar voor het eerst maquettes gemaakt. Deze is die van het ontwerp „Fanfare”. DRIEHUIS. R.-k. Kerk, Sint Engelmundus, Driehui- fcerkerkweg, 8.15, 9.45, 11.30 en 18 u. PARIJS (Reuter) De stafchef van de Franse strijdkrachten, generaal Francois Maurin, heeft volgens de Franse radio ver klaard, dat de Franse kernproeven worden voortgezet tot 1976. Peru heeft gedreigd de diplomatieke be trekkingen met Frankrijk te zullen ver breken als er nog een kernontploffing te weeg wordt gebracht op het Franse proef - terrein in de Stille Oceaan. Generaal Maurin heeft in het kernproef - centrum in Frans Polynesië ook bekend gemaakt, dat elk jaar twee a drie kernont- ploffingen van zeer beperkte kracht tot- stand gebracht zullen worden. dat bij- vrezen E wat alle geei al zier ben gen je heb der ren, Der Wai dat op aan Ei Tod niet sbaï A deli N opei 18 kon soci het brie Dril D sup] tot en i A van hoe vest bib! Zee gebi ruir ver] verl ver! trar diet sch< min ban ben van Dru den W dap in d SAIGON (AP) Tweeduizend Zuidviet- namese soldaten zijn ingezet in het dis trict van Saigon om te zorgen dat de verkiezingen voor het parlement morgen „veilig zullen verlopen”. In Zuid-Vietnam worden morgen de 159 leden van het parlement gekozen. HILVERSUM. Voorzitter André Kloos van de luister- en kijkbjjdragen. Hjj wens- verenigingsraad voor verhoging van de in komsten voor de omroep door opvoering van de luister- en kjjkbjjdragen. Hjj wen- te dit wel genuanceerd te zien: de moge lijkheid moet worden onderzocht om tot een omroepbijdrage te komen, die een be paalde relatie tot het inkomen heeft. Op korte termjjn zou al enig soelaas geboden kunnen worden door het vrjjstellingsbe- leid te verruimen om de laagste inkomens niet te zwaar te belasten. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De heer P. Koopman, penningmeester van het kerkbestuur van de H. Laurentiusparochie, is onderschei den met het Pro Ecclesia et Pontifice. De pauselijke onderscheiding werd hem vrij dagmiddag tijdens een h. mis in de Lau- rentiuskerk door zjjn echtgenote op de re vers gespeld. De heer Koopman ontving de onderscheiding wegens zijn vele ver diensten voor de parochie. Pastoor M. C. van Stijn droeg ter gele genheid van het 25-jarig huwelijk van de heer en mevrouw Koopman om vier uur een h. mis op. Tijdens de feestpredikatie maakte pastoor Van Stijn bekend, dat de heer Koopman met de pauselijke onder scheiding was begiftigd. De aanwezige kerkgangers hadden er een gul applaus voor over. Het Pro Ecclesia werd door mevrouw Koopman op de revers van haar man gespeld. Pastoor van Stijn noemde de onderschei ding verdiend. „Bij het inzien van de kerk boeken ontdekte ik, dat u minstens 1700 manuren beschikbaar heeft gesteld ten dienste van de parochie. En dat alles „pro deo”. De heer Koopman is ruim zeven tien jaar penningmeester van het kerk bestuur van de Laurentiusparochie. Mevrouw Koopman speldt het Pro Ecclesia et Pontifice op de revers van haar echtgenoot. De directeur mr. L. G. van Rei jen deelde mee dat de gemeenten graag richt lijnen hebben om wat men noemt tot een homogenisering van het beleid te komen, maar dat die richtlijnen niet vanachter een bureau moeten worden opgelegd. Vol gens hem zou de ambtelijke werkgroep die uit functionarissen van diverse minis teries (CRM, Binnenlandse Zaken, Justitie en Sociale Zaken) is samengesteld, bij de problemen moeten coördineren. De richt lijnen, ook wel „koepelregelingen” ge noemd, moeten een einde maken aan de onzekerheid waaronder nu nog vaak moet worden gewerkt. De wens werd uitgespro ken dat ze voor 1 januari volgend jaar klaar zijn. Alle problemen waarmee de gemeenten worstelen zijn op de hearing nog eens op tafel gekomen. Behalve de bijstandsuitke ring was dat ook de algemene problema tiek. De wet die vorig jaar van kracht werd voorzag in ed stichting van regionale centra van zeventig tot negentig wagens en de woonwagenbewoners zijn daar hele maal niet zo gelukkig mee. Gepleit werd dan ook voor kleinere centra. Dinsdag verschenen nog zes trawlers, die zo lang de mogelijkheid hun gegeven was op kuitzieke haring gevist hadden. Zo als bekend is er op internationaal niveau DEN HAAG. De deelnemers aan een zaterdagmiddag gehouden optocht naar de Russische ambassade in Den Haag (Tsje chische en Slowaakse vluchtelingen) zijn gefotografeerd door de bestuurder van een met een cd-kentekenplaat voorziene auto. De Nederlandse stichting Comenius, waar in de Tsjechische en Slowaakse vluchte lingen zijn verenigd, zegt dit in een brief aan minister Schmelzer van Buitenlandse Zaken. In die brief protesteert de stich ting tegen dit fotograferen. „De bestuurder was kennelijk lid van een der Oosteuropese diplomatieke verte genwoordigingen in Nederland,” zegt de stichting. In de brief wordt voorts gesteld dat de deelnemers aan de optocht veront rust en verontwaardigd zijn. Het bestuur van de stichting meent dat hier sprake is van een „ontoelaatbare vorm van politieke spionage, bedreven met het doel de iden titeit der deelnemers aan de optocht vast te stellen en deze gegevens ter beschik king te stellen voor mogelijke represailles tegen familieleden van de deelnemers”. IJMUIDEN. In IJmuiden werden vrijdag de volgende besommingen ge maakt: EB 28 en UK 118 180; KW 44 en 85 53.300; TX 37 en 66 23.600; UK 17 en 249 2.450, 141 en 271 3.960, 196 en 234 2.330; KW 15 39.800, 29 13.500, 123 51.100, 125 15.300, 150 8.680, 109 600, 139 12.700, 177 220; TX 2 15.100, 3 19.000, 18 10.900, 21 16.100, 34 15.700, 94 15.300, 99 12.800, 4 12.900, 8 9.000, 10 2.740, 14 13.400, 16 4.290, 19 15.300, 24 3.650, 36 8.420, 39 13.400, 48 13.300, 49 10.300; UK 1 13.600, 18 750, 35 3.410, 70 270, 73 9.720, 215 2.570; IJM 55 2.400, 8 1.590, 23 2.000; VD 1 750, 6 9.230, 15 300, 24 1.610. 25 1.350, 46 980, 77 8.670; WR 1 1.650, 34 1.100, 44 2.600, 71 1.500, 136 1.830. Scheveningen Zaterdagmorgen werden in Schevenin gen aangeveerd en geveild: 20 kisten en 250 kleine kisten wijting, 500 kisten gul, 500 kisten schol, 30 kisten varia en 6000 kilogram tong. Voorts was er het probleem i standsverlenende gemeenten nu bijzondere aantrekkingskracht te hebben voor woonwagenbewoners, waardoor zij ongewild veel wagens op hun grondgebied krijgen. Geen van de gemeenten ontkent de noodzaak van de maatregel die op 30 juni van kracht werd: de bijstandsuitkering geconcentreerd in 75 gemeenten. Wel von den ze dat deze aanwijzing te vroeg is gekomen nu er nog geen uniforme richt lijnen bestaan. Een groot probleem is de uitvoering. Men krijgt de uitkering op declaratie-basis van het rijk terug, maar het overleg wie de kosten van de admini stratie moet dragen is nog niet beëindigd. De heer Van Reijen deelde mee dat zowel het ministerie van Binnenlandse Zaken als dat van financiën overtuigd moeten worden van de noodzaak van extra subsi dies. Met de „harde lijn” wordt aldus de heer Van Reijen een strikte toepassing van de wet bedoeld: „De gemeenten die zich krachtig opstellen blijken ook de proble men het best aan te kunnen, dat leert de ervaring.” „I eno: ner; typ< lijk lijk D zee. drie tuui groi voll SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, Bur gemeester Fnschedélaan, 9 u. ds. K. J. F. Keuning, 10.15 u. ds. S. Nijdam; De Hoek steen, Willem de Zwijgerlaan, Hoek Duin weg, 10 u. ds. G. J. Rijks; Adventskerk, (Prov. Ziekenhuis) 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg, 10 en 17 u. ds. J. C. Maris. Gereformeerde Kerk, Burgemeester En- schedélaan hoek Fr. Netscherlaan, 9.30 en 19 u. ds. F. Strikwerda. Volle Evangelie Gemeente, in gebouw Cusa, Hoofdstraat 133. Santpoort-Noord, 10 u. W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig een kindersamenkomst en op pasdienst); 19.30 u. E. Jongman. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, Kerkplein, 9 en 10 u. ds. L. Brink. VELSEN-NOORD R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 12 u. Ned, Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, 10 u. ds. A. J. v.d. Linden (Viering H. Avondmaal), 19 u. ds. A. J. v.d. Linden (Voortzetting en Dankzeg ging). BEVERWIJK R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Mis sen 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag- 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9, 10.30 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, za terdag 19 u. avondmis, zondag H Mis sen 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apos telen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.15, 11 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 9 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jo- zefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u. avondmis, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Zondagsdienst r.k. parochies. H. Agatha, Breestraat 101, Beverwijk, tel. 02510-23610. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, 10 u. ds. G. van Schuppen; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 10.30 u. ds. J. A. Don; Prinsesselaan- kerk, Prinsesselaan 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Geref. Kerk. Middelaörkerk, Moensplein 8, 9.30 u. dr. B. B. Wentsel (Kinderne- vendienst), 17 u. ds. C. Meijer; Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u. ds. W. Diepersloot uit Santpoort (Kinder- nevendienst), 17 u. ds A. C. van Nood uit Velsen-Noord. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, 8.30 u. ds. J. Rij- neveld (IJmuiden), 15 u. ds. C. Breen (Am sterdam). Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band), Prinsesselaan 10, 8.30 en 17 u. ds. L. E. Oosterhoff. AALSMEER. Het publiek krijgt dit jaar voor de eerste maal inspraak in de jurering van het Aalsmeerse bloemencor so. Bezoekers van de tentoonstelling op vrijdag 3 september in de hallen van de Centrale Aalsmeerse Veiling krijgen een stembiljet, waarop zij de naar hun mening mooiste praalwagen en personenauto mo gen invullen. De uitslag van deze beoorde ling is beslissend voor het toekennen van de prijzen aan de corsowagens. besloten, geen haring meer te vangen in de periode van 22 augustus tot eind sep tember. Voor degenen, die haring als bij vangst ben de normale visserij vangen, is er ruimte gelaten 16.000 kisten in deze ge sloten periode aan te voeren. De meeste spanvissers eerbiedigen deze voorschriften, doch enkele spannen van Texel en Urk die de kans nog even wilden waarnemen moesten ervaren, dat er wel degelijk wordt gecontroleerd. Zij kregen op zee eerst bezoek van vier vliegtuigen, die nauwkeurig de plaats van de twaalf schepen vaststelden. Enkele uren later arriveerden twee politiekrui- sers, die een onderzoek instelden. Er werd zeer correct en sportief opgetreden en de Engelse waterpolitiemannen wachtten keu rig tot de netten bijna binnen waren. Daar na werd alleen maar gecontroleerd door deze opsporingsambtenaren. Van aanhou ding of opbrengen naar een Engelse ha ven is geen sprake geweest. Indien echter wel terdege een overtreding zou zijn vast gesteld, waren de gevolgen aanzienlijk ernstiger geweest. Het is bekend, dat de Engelsen op dit gebied niet met zich la ten sollen. Zij hebben zelf voldoende on dervinding opgedaan in de wateren rond Ijsland. ENKELE REDERS VAN GROTE KOT TERS hebben een wijs besluit genomen door uit te wijken naar vangplaatsen bui ten de Noordzee. De regering heeft dit ook wel geanimeerd door het toekennen van een wekelijkse vergoeding daarvoor en het beschikbaar stellen van een bepaald bedrag voor de per reis te maken kosten. Het merendeel is vertrokken naar de om geving van Ierland of naar de westkant van de Shetland-eilanden. Vrijdagmorgen kwamen twee trawlers, de KW 123 en KW 15 met hun vangst aan de markt. De handel was met deze ha ring bijzonder ingenomen, want zij betaal de voor een premiekistje ruim 21. De halkisten brachten 27,80 tot 33 op. Een zeer redelijke prijs, ook al door de con currentie van de kuitzieke haring. Van de schepen, die hun kans wagen op de Labady-bank is bericht ontvangen zij van 80 tot 110 kantjes prachtige haring per etmaal vangen nog wel geen groot succes, doch het is wel hoopgevend, ter wijl deze aantallen in elk geval lonend zijn. Vanuit de Donegal-baai zijn nog geen vangstberichten binnen, doch ook dat is niet ongewoon, daar men zijn „stekkie” wel niet zal willen prijsgeven. NIET VERGETEN MOGEN WORDEN de vangsten van de kotters, met name die van de KW 29 en KW 125, die uitzonder lijk goede kwaliteit vis aan de markt brachten zonder dat wij daarbij de overigen ook maar iets tekort willen doen. Ook de kleinere kotters, de zogenaamde dagschuiten, die voor de kust van Katwijk naar hartelust op kleine tong hebben ge vist, met goede resultaten. Het is te ho pen, dat men hierbij niet teveel risico neemt, maar het is eenmaal bekend, dat hoe „droger” men kan komen, des te gro ter het succes is. Het gevaar van vast lopen op een zandbank is daarbij niet denkbeeldig. Nog maar kort geleden zijn twee garnalenschepen, nadat de netten in de schroef waren gedraaid, muurvast op het strand terecht gekomen. De kotters, die steevast op platvis vissen hebben van de week geprofiteerd van de hoge prij zen voor schol en schar. De buitgemaak te tong was over het algemeen van groot formaat waardoor zij een hogere prijs no teerde dan kleinere soorten, waarvan de prijs al was gezakt tot beneden 4 per kilo. VAN DE NOORDELIJKE NOORDZEE kwamen maandag en donderdag aardige ladingen op de markt, welke de rondvis- aanvoer goed completeerde. Er behoefde weinig geïmporteerd te worden. Alleen voor de rokers moest goede makreel in gevoerd worden. De makreel van de noord- schepen was niet geschikt voor de roke rijen. Door het haringspan TX 33 en TX 67 werd donderdag een dode zeehond van ruim 300 kilo aangevoerd. Het dier had zich in een vislijn verstrikt. Door ’t rijks- instituut voor het visserij onderzoek is de zeehond ter beschikking gesteld aan de in opleiding zijnde biologen van de Amster damse Universiteit. IJMUIDEN Nederlands Hervormde Kerk, Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 10 u. ds. H. van Niel, 19 u. ds. J. M. D. van den Berg; Bethle- hemkerk, Radarstraat, 10 en 19 u. Ds. G. Bakker. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snel- liusstraat, 9.30 u. ds. L. Dorst, 17 u. kandidaat W. H. Duker; Petrakerk, Spaar- nestraat, 9.30 u. ds. C. Meyer, 19 u. ds. L. Dorst. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coen- straat, 10 en 19 u. ds. G. van ’t Wout; 10 u. zondagschool; 20.15 u. Jeugdbijeen- komst. Oud-Kath. Kerk, Engelmunduskerk, Koningin Wilhelminakade, 8.30 u. vroeg mis, 10 u. hoogmis, woensdag 9 u. misvie ring. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 u. H. Haan. Chr. Gereformeerde Kerk, Marconistr. 10.30 en 17 u. ds. R. van Beek. Leger des Heils, Edisonstraat, 10 u. heili- gingssamenkomst, kapitein G. v.d. Wel, 12 u. zondagsschool, 19.30’ u. opwekkingssa- menkomst. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, Kanaalstr. 8.30 en 10.30 u.; St. Petruskerk, Venus- straat, 9.30, 11.30 en 17 u. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. kerkdienst. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt). Rambonnetlaan 10 en 17 u. ds. J. Rijne- veld. IJMUIDEN-OOST. Gereformeerde Kerk, Bethelkerk, Zee weg, 9.30 u. kandidaat W. H. Duker; 17 u. ds. B. Boelens. Zeewegziekenhuis, in de kapel, Zeeweg 168, 9 u. ds. J. van den Berg. Ver. van Vrijzinnig Hervormden. Zee weg. in ’t Braambos, Zeeweg, 10 U. DS. J. A. Mulder. Christian Scientists, in ’t Braambos, Zeeweg, 17 u. op de eerste woensdag van de maand (1 sept.) 20 uur Oud-Katholieke Kerk, Adelbertuskerk, Sparrenstraat, 10 u. hoogmis. R.-k. Kerk. H. Laurentius an Brindisi, Willemsbeekweg 8.30, 9.30, 11, 12 en 18 u. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. openbare lezing. Wachttorenstudie; vrijdag van 19.30 uur theocratische school, 20.30 u. dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, Gemeente lijke Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 .u Breking des Broods. Onafhankelijke Baptistengemeente, Abeelenstraat 1, 10 u. ds. Gravendeel. Hervormde Gemeente, Goedeherderkerk, Velserduinweg, 10 u. ds. Joh. Brezet: Juli- anaschool, 10 u. kinderdiensten. Pinkstergemeente, Velserduinweg, 10 en 19 u. E. Thompson; woensdag 1 sept. 20 u. D. P. Hartendorp. IJMUIDEN. De aanvoer van haring, welke vorige week ineens een geweldige omvang nam, heeft zich voor de haring- handel ook deze week behoorlijk kunnen handhaven. Het span KW 66 en KW 218 dat aan de vrijdagmarkt alleen maar deklast kon lossen, was maandagmorgen de eerste ge gadigde. Door de toeloop van de schepen, die regelmatig aan de maandagmarkt ver schijnen, kregen de in de loop van zon dag binnengelopen haringtrawders geen ge legenheid om hun vangst ook aan maan dagmarkt kwjjt te raken. Alleen de KW 159 maakte in de late ochtend nog gebruik van de na-lossingsmogelijkheid. Maar daardoor zou het ook mogelijk moeten zijn, aldus Kloos, dat de ontstane tekorten zouden kunnen worden aange vuld uit de algemene middelen. De heer Kloos weer er op, dat niet al leen de programma’s in kwaliteit achter uit dreigen te gaan, maar dat ook de voor zieningen in gebouwen en technische in stallaties, ten opzichte van de planning een achterstand van enige tientallen mil joenen guldens hebben opgelopen. De re serveringen van de omroep zijn, voor een bedrijf met een uitgavenniveau van 350 miljoen, tot een onverantwoord peil ge daald. De beslissing van ex-minister Klompé om de AVRO meer radiozendtijd te geven, zag de heer Kloos als een verstoring van het evenwicht in omroepland, een ontwik keling, die de oorzaak kan worden van verdere machtsverschuiving ten gunste van de a-politieke richting. De opmars van De Telegraafbladen in de dagbladwereld dreigt met de groei van AVRO en TROS gevolgd te worden door een vergelijkbare ontwikkeling in het omroepbestel, aldus Kloos. „De VARA zal zich naai- vermogen hiertegen te weer te stellen. Wij behoeven daarbij niet op hulp van buiten te reke nen. Wat minister Klompé in het kabinet- de Jong presteerde, zal niet worden recht getrokken door het kabinet-Biesheuvel”. Kloos toonde zich gisteren na afloop van het eerste deel van de vergadering van de verenigingsraad niet gelukkig met het systeem, waarin leden invloed uitoefe nen op het beleid. Veel verder dan opmer kingen over de slechte zalen bij „Met de muziek mee” en de bezwaren tegen de ernstige muziek op zaterdagavond kwam men gisteravond niet. De heer Kloos deel de later mee, dat binnen de VARA een werkgroep onderzoekt, in hoeverre door middel van gespreksgroepen in den lande een beter functionerend inspraaksysteem is te ontwikkelen. De verenigingsraad zou zich dan meer moeten gaan bezighouden met een discus sie over „het gezicht” van de V.A.R.A. en haar boodschap. Meyer Sluyser heeft geweigerd zich te onderwerpen aan een huldiging, welke de V.A.R.A. hem in verband met zijn af scheid als lid van het hoofdbestuur had willen bereiden. Hij heeft ook het aange boden lidmaatschap van verdienste van de V.A.R.A. van de hand gewezen en wil de tevens niets horen van een afscheids- artikel in de Varagids. Die huldiging had vrijdagavond in de vergadering van de verenigingsraad moeten gebeuren, maar Sluyser liet verstek gaan. Volgens de V.A.R.A. had Sluysers onwil om publieke lijk afscheid te nemen niets te maken met de deining, die enige jaren geleden ont stond, toen de programmaleiding van de V.A.R.A. besloot Meer Sluysers vele jaren bestaande radiopraatje te schrappen. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 18.30 u. ds. D. W. Veldkamp. Evangelisch Lutherse Gemeente, ningstraat 119, zondag geen dienst. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Verenigingsgebouw Meerestein, Par- mentierstraat hoek Plesmanweg, 10 u. de heer J. Tindal. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Lutherse kerk, Koningstraat 119, 9 en 14.30 u. ds. R. van Beek (Voorbereiding en Bediening H. Avondmaal). Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Gebouw Jeugd en Vreugd, Merwedestraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. kerkdien sten, 11.30 u. zondagsschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 10 19.30 u. majoor A. T. Visser en kapitei- ne H. M. M. de Warm, 11.30 u. zon dagsschool. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 18.30 u. openbare lezing: „Jezus’s gelijkenis van de rijke man en Lazarus,” 19.30 u. wacht torenstudie; dinsdag 31 augustus 19.15 u. theocratische school, 20.15 u. dienstverga dering. Vredevorstkerk: 9 uur Avondmaaldienst. BAKKUM R.-k. Kerk. O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30 en 11 u. CASTRICUM R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Missen 7.30, 9, 10.45, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u. avondmissen, zondag H. Mis sen 9.30, 11 en 12.15 u. HEEMSKERK R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoellaan I, zaterdag 19.30 u. avondmis, zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; H. Lau rentius, A. Verherentstraat 2, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.1!>, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk. De Vrijburcht, Vrij- burglaan, 9.30 u. ds. J. A. Don, 19 u. ds. G. van Schuppen. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg- laan 2, 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal-Kindernevendienst), 19 u. dr. B. Wentsel (H. Avondmaal-Dankzegging). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, 10 u. de heer H. G. de Winkel, 10 u. zondagsschool. UITGEEST R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lange- buurt 37, zaterdag 19 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u. avond mis, zondag H. Mis 9.30 u. WIJK AAN ZEE R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfusstraat, zaterdag 19.15 u. avondmis, zondag H. Missen 8, 10 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u. ds. M. J. de Jong. Ontwerper van het vierentwintigste Aalsmeerse bloemencorso is evenals de voorgaande drie jaren de Vlaardinger Frits Vogel. In zijn corso „Symfonie in kleur” hebben de tweeëntwintig praalwa gens stuk voor stuk muzikale namen als „Ballade”, „Trumpet Blues”, „Cowboy Song” en „Island in the Sun.” Het bloemencorso heeft sinds 1948 al va ker muzikale motto’s meegekregen. In 1954 heette het „Bloemenrapsodie” en in 1955 „Klank en kleur.” Radio en televisie wijden voor en op za terdag 5 september diverse malen aan dacht aan het Aalsmeerse bloemenfeest. Wie het corso echter met eigen ogen wil aanschouwen, kan vrijdagavond naar de tentoonstelling in de veiling gaan of za terdag tussen 9.30 en 17.00 uur ergens langs de route Aalsmeer-Amsterdam plaatsne men. De binnenstad van Amsterdam wordt midden op de dag enkele uren afgesloten in verband met het défilé van het corso op de Dam. MARRAKESJ. (AFP) In het proces in de Marokkaanse stad Marrakesj, waar 193 intellectuelen en vakbondsleiders te rechtstaan op beschuldiging van „samen zwering tegen de binnenlandse veiligheid van de staat”, heeft de openbare aankla ger tegen 49 verdachten de doodstraf geëist. Dit geldt zeventien van de 161 mensen die aanwezig zijn, en alle 32 verdachten, die bij verstek worden berecht. De open bare aanklager eiste verder tegen enige tientallen verdachten levenslange gevan genisstraf. Voorgaande jaren lag de toekenning van de prijzen altijd volledig in handen van een kleine jury. De arrangeurs van de wagens hebben zich in het verleden echter herhaaldelijk ontevreden getoond over de ze wijze van beoordelen. Het bestuur van de stichting Bloemencorso Aalsmeer be schouwt de jurering door het publiek voor lopig nog als een experiment. UTRECHT. De 75 gemeenten die zijn aangewezen als bijstandverleners aan woonwagenbewoners wensen een hardere lijn en uniforme richtlijnen, die in over leg met de gemeenten en woonwagenbewo ners moeten worden vastgesteld. Dat is het voornaamste resultaat van een hea ring die gistermiddag in Utrecht is gehou den, op initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4