SIZO ondanks invallers Weer twee zege op RWH naar doelpunten van Kees Bregman HAARLEM LIET ZICH DOOR STUG BLAUW WIT NIET INTIMIDEREN FC Twente in Den Haag voor het eerst werkelijk voldaan Koopmans niet naar München [F pp* sli ._..w 10 •DDi Telstar-B hield Eerste divisie voor Johan Stam Europese titel in Turtle-klasse Twee meldingen met dertien goed AZ’67 op 2-2 F J a. JO RodaK»Mm. Sp. [J U I in cijfers MAANDAG 30 AUGUSTUS 1971 M 10 i De (Van onze sportredactie) HELVET! Onfortuinlijk -u NBB organiseert toch voor-Olympisch toernooi FCV.V.V.-F.S.cJ3 D.W.S.-M.V.V. 2 P.S.V.-FC Utrecht 4 U HXC.-Trtw S 0 0 B FC Gron.-Volendam Excels.-FC Bosch 7 0 D 1 Spart»-A|ax 8 L j| -a n n FC Haag-FC Twtmte U U I *WWWVWVVW»AJVWUVWVVVVWWWVVVVVHVWWVVWWWV«RI (Van een medewerker) en 1-1, (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Stand: en (Van onze sportredactie) den Ondanks DEN HAAG. 1 Alleen Cornwall werd daar terecht voor gestraft toen hij Bregman voor de zoveel ste maal hardhandig tegen de grond werk te. De Amsterdamse verdediger ging in het boekje van Elsinga, die daar in de tweede helft Beer Wentink aan toevoegde. dingen konden handhaven. Na rust kon FC Twente het initiatief niet vast houden, maar dank zij de Haagse onmacht, de halve winst wél. Scheidsrechter Keizer, 18.000 toeschouwers. zette van stompte bal doeltreffend retourneerde. De winst op FC Utrecht bezorgde PSV heel wat hoofdbrekens. Vooral in de slotfase toen FC Utrecht massaal aanviel bleven de Eindhovenaren nauwelijks op de been. Scheidsrechter Van der Kroft, 17.500 toe schouwers. Wa lijke moet De beste affaii in R' snapt vorst bond entra nu oi werk bond, van bijdr: baan 5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 4 5 5 5 4 4 5 5 4 5 4 3 3 2 2 3 2 1 2 1 2 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 1 o o o o 1 1 o 2 1 2 1 2 2 2 2 2 3 3 3 4 He lottoci’feis i dit weekeinde zijn: 10, 13 - 26 - 36 - 44 - 47. Zusatzzahl: 4 Olym- pia-Gewinnzahl: 1102. En 's n; lijkh van omd< trui mer moes was: wie Qu kwal wist, hij f Been vierd beste Walr zijn, de natui schal On waar le B< tergr Koch Met ontw gang zijn Boon op di kenb verge make Rotte toege Hij i land („Da; Stake ven) gecor staye op V V ren dag; gan; zegt KN vrie Stal vort ninj Reir de bij Ber derl de ravt Koel VOOl het ged; onzt (Van een medewerker) 2—7 7—5 6—6 2—6 4—11 2—7 3—10 9—5 8— 2 7—3 7—3 9- 6 10—8 6—7 3—5 2—2 6-7 De Haarlemmers kunnen hun geluk niet op nadat Kees Bregman (liggend) zijn tweede doelpunt tegen Blauw Wit heeft gescoord. Nieuwenhuys om helst de succesvolle schutter, terwijl De Goede, De Haan, Boszhard, Bur gers, Wentink en Hoeben zich opge lucht klaarmaken voor de laatste mi nuten. HAARLEM Precies veertien dagen heeft Kees Bregman nodig gehad om zich op de eerste plaats van de topsorerslijst van de eerste divisie te nestelen. In zijn vijfde wedstrijd als betaald voetballer tegen het Amster damse Blauw-Wit mikte hij de bal gisteren twee maal achter keeper Van Gerven, waarmee hij zijn totaal op zes doelpunten bracht. Met zijn treffers bezorgde de 23-jarige Haarlemse aanwinst zijn club de dik verdiende pun ten en opnieuw een positie aan de kop van de ranglijst. De schutterskwa- liteiten van de jonge Amsterdammer waren al overbekend voordat hij zijn handtekening onder het contract van Haarlem zette, maar dat de over- gang naar het betaalde voetbal zo vlekkeloos en met dit directe rendement zop verlopen kwam toch zowel voor Haarlem als voor Bregman zelf als aangename verrassing. Bregman: „Ik was me ervan bewust dat Haarlem me kocht om de doelpunten te maken, maar het was voor mij nog de grote vraag of dat in de eerste divisie net zo goed zou lukken als bij de ama teurs”. De eerste weken vielen de blonde he renkapper flink tegen. Al spoedig bleek dat zijn van JOS meegebrachte conditie ontoereikend was voor een wedstrijdserie in de eerste divisie. „Daarbij kwam nog dat wij direct vijf wedstrijden in twee we ken moesten spelen. Gelukkig wordt dat nu weer minder en krijg ik de kans om wat op adem te komen”, aldus Bregman. Trainer Joop Brand was duidelijk in zijn schik met de prestatie van zijn spits. Gis teren gaf hij hem voor het eerst de kans om een hele wedstrijd uit te spelen. Daar door belandde Oosthuizen, die woensdag tegen Helmond Sport de spitsplaats nog met de Amsterdammer deelde, op de re- sevebank. De nieuwe Haarlemse oefen meester, die Bregman vorig jaar al naar DWS wilde halen, maar toen strandde op de volgens het bestuur tè hoge eisen van de amateur, hoefde daar geen spijt van te hebben. De wedstrijd tegen de Amster damse ploeg, waarin Van Nee, De Wolf en Fransz als oud-Haarlemmers mee speelden, was pas tot in de tweede minuut gevorderd, toen Kees Bregman zijn waar de reeds bewees door uit een voorzet van Boszhard tegen de paal te schieten. Aan de voor-Olympische Spelen, die over twee weken in München worden gehouden zullen drie Nederlandse boksers meedoen. Wie Nederland in München zal vertegen woordigen wordt in de loop van deze week bekend gemaakt. Zeker is dat Ruud Koopmans, de meest succesvolle bokser in de Europese titelstrijd, in ieder geval niet mee zal gaan Koopmans weigerde na de E.K. in de nationale ploeg te boksen, zolang coach Rinus Krijger het bewind voert. Haarlem SVV Eindhoven Heerenveen AZ ’67 Wageningen HVC Volewijckers FC VVV Veendam Blauw Wit De Graafschap Fortuna SC Fortuna VI. Roda JC Heracles Cambuur Willem II PEC Zwolle DFC Helmond Sport Programma voor Aan de sporttoto num mer 3 hebben 663.780 liefhebbers meege daan. De inleg bedroeg 1.538.994 gulden. Het prijzenbedrag is 650.994. Voor de eer ste, tweede en derde prijs en de premie is een bedrag beschikbaar van 162.748 gul den. Zondagavond hadden zich twee deel nemers met 13 goed gemeld HAARLEM. De reserves van Telstar zijn in de eerste klas van de B-elftallen op eigen veld aan de nieuwe competitie begonnen met ’n 2-2 gelijkspel tegen AZ’67. De gasten uit Alkmaar hadden met 2-0 voorgestaan. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Het B-elftal van Haarlem verloor in en van Volendam met 1-0. De Haarlemmers hadden minstens een gelijk spel verdiend. AMSTERDAM De strijd om het Euro pese zeilkampioensohap in de Turtle-klasse het afgelopen weekeinde op het Kinsel- meer bij Amsterdam, is uitgemond in een grote Nederlandse triomf. Kampioen werd de Amsterdammer Johan Stam en op de tweede en derde plaats werd hij gevolgd door zijn landgenoten D. Schouwe en Theo Prins, beiden eveneens uit Amsterdam. Van de Britten, die met 33 boten in dit kampioenschap zeer sterk vertegenwoor digd waren, plaatste de Londenaar Dave Lung zich als vierde. Er namen totaal 53 boten deel. In de eerste helft leek de Haagse aan val gevaarlijk. Bedrieglijk, omdat kansen ontstonden uit twee misgrepen van doel man Schrijvers, die zich later indrukwek kend herstelde. Het maskeerde de armoe de van de Haagse combinatie, waarin Couperus zwak acteerde. De hoge voorzet, met welk simpele wapen de FC Den Haag bijna uitsluitend te werk ging, werd bijna altijd een prooi voor de Twentse defensie. Aanvallend konden de Twentenaren zich pas na een half uur manifesteren. (Jezek: „Toen speelden zij een klasse beter dan wij”). Onder aanvoering van Pahlplatz waagde de Twentse equipe zich toen meer naar voren, wat levensgevaar lijk bleek omdat de Haagse vleugelverde- digers Van den Burch en Korevaar veel te veel ruimte lieten en de centrumverde- digers zich alleen ten koste van overtre- SIZO moest voor eigen publiek in de strijd met RWH er waren omtrent 750 kijkers met invallers aantreden voor doelman Clay, Van der Jagt, Van Dijk en schutter Bob de Jong. Het thuis front had er dan ook niet zo bar veel hoop op. Toen Snaterse acht minuten voor rust na een pass van Weyers wist te sco ren (1-0), was dat een meevaller. Kort daarvoor had een der gasten aan de an dere kant de lat geraakt. In de tweede helft heeft SIZO met steun van de harde wind de kleine voorsprong succesvol ver dedigd. Het technisch betere spel van RWH werd door de Hillegommers met strijdlust en enthousiasme gecompenseerd. Zonder zijn nieuwe aanwisten Van Leeu wen en Verschoor moest IJmuiden de strijd aanbinden met De Geuzen. De gas ten hadden vooral in de eerste helft het beste van het spel en namen met steun van de harde wind al voor rust een 3-0 voorsprong. De thuisclub was niet verder gekomen dan een schot van Grootenboer tegen de lat. In de tweede helft kwam IJmuiden aanvallend meer aan bod, maar zag geen kans om de sterke en soms al te fors ingrijpende achterhoede van De Geuzen te overrompelen. Wieringermeer nam al meteen na de af trap overrompelend ’n 1-0 voorsprong op Kennemerland. De nieuwe Haarlemse aan winst Leunk deed binnen het kwartier met twee goals de winstkansen keren: 1-2. Door een verdedigingsfout kwam de thuis club weer op gelijke hoogte: 2-2. Tien mi nuten na rust kwam Kennemerland door zijn andere nieuwkomer Molsbergen op nieuw aan de goede kant van de score (2-3) en beheerste toen de strijd. Helaas faalde Eichenberger drie keer alleen voor de keeper en trof een kopbal van Leunk de lat. Acht minuten voor tijd kwam Wie- de teleurstellende resultaten van Go Ahead was de fikse wiast niet verrassend. Daarvoor speelde Vitesse te mat en vooral te zwak De ploeg was een willige prooi voor de Eagles, die al na drie minuten door Geels een voorsprong namen. Vlak voor en kort na rust scoorde Geels nog eenmaal. Verdonk en Van Mar wijk brachten de produktie op vijf. Ger ritsen nam de treffer voor Vitesse voor zijn rekening. Scheidsrechter Van Ravens, 8500 toeschouwers. LU Pleun Strik kan zich op de borst slaan als de eerste ioelpuntenmakei van PSV in dit seizoen Het betekende ook d° eerste zege, toen Strik een kwartier na rust een door Schmidt-dansen ingeschoten en de Utrechtse doelman Hendriksen wegge- Nieuwenhuys, die de tweede helft alleen door een pijnstillende injectie op halve kracht kon uitspelen, konden hun preten tieloze spel zonder schade tot in de elfde minuut van de tweede helft volhouden. Toen wipte Bregman de bal voor de eer ste maal uit een voorzet van Boszhard over Van Gerven: 1-0. De reaktie van het met veel routiniers gezegende team (Van Nee, De Wolf, Fransz en Muller) op deze openingstreffer was opnieuw teleurstel lend. De Amsterdammers probeerden hun tekortkomingen te compenseren door kei hard spel dat scheidsrechter Elsinga soms al te lankmoedig behandelde. Blauw Wit-trainer Janny van Veen had wel voorzien dat zijn ploeg tegen Haar lem niet zoveel zou kunnen „tikken” als vorige week in Leeuwarden waar Cam buur werd verslagen. Hij zegt: „Haarlem is vooral fysiek veel sterker. Wij kregen te weinig ruimte om in ons eigen spel te kunnen komen. Hoewel we er in de eer ste helft toch behoorlijk in slaagden om Haarlem kort te houden”. De GraafschapWillem II 0-0, scheids rechter Weerink, 6500 toeschouwers. Een aantrekkelijke wedstrijd, ondanks het ge mis aan doelpunten. Oorzaak hiervan was wellicht het feit dat beide ploegen het accent iets teveel op de verdediging leg den. Beide spelers hielden er een officiële waar schuwing aan over; voor Wentink, die de beslissing van de referee als „onbegrijpe lijk” kwalicifeerde, de eerste in zijn lan ge voetbalcarrière. ringermeer uit een penalty toegekend wegens hands van Klingers tot de niet meer verwachte gelijkmaker: 3-3. Het krachtsverschil tussen de B-ploegen van Telstar en AZ’67 was niet al te groot. Aan weerskanten konden de verdedigingen het in de eerste helft wel klaren. Tien minuten na de hervatting namen de gas ten door Schats de leiding (0-1) en toen Mol halverwege de tweede helft de winst tot 0-2 opvoerde, scheen Telstar-B een ge slagen ploeg. Nadat de falende Engels in middels was vervangen door Rosien, moest Schuitemaker plaatsmaken voor Dekker en werd Lechermann naar de voor hoede gedirigeerd. Het bleek een goede ingreep. Eerst verkleinde Dacus met een kopbal de achterstand (1-2) en tien mi nuten voor tijd scoorde Lechermann na een vrije trap van Bijl de gelijkmaker: 2-2. 0 2 2 3 3 1 2 3 1 3 1 2 2 2 2 1 1 1 2 1 1 aanstaande „Had die bal gezeten, dan was het al direct gebeurd met Blauw Wit”, zou Joop Brand later melden. Zijn equipe was ech ter minder fortuinlijk, want kort daarop miste Gerrie de Goede een levensgrote kans door de bal op luttele meters voor het doel over de lat te wippen. Zo’n kans kregen de Haarlemmers in de eerste helft niet meer. De acties voor het domein van Van Gerven duurden te lang om echt ge vaarlijk te kunnen zijn, een welkome ont wikkeling voor de Blauwwitters, die be paald niet met grootse offensieve plannen naar Haarlem waren gekomen. „Het is toch treurig”, merkte Joop Brand terecht op, „dat onze spelers de bal op moesten halen voor de vrije trappen van Blauw Wit. Omdat de heren daar zelf weinig voor voelden. Dat wijst toch niet bepaald op een positieve instelling”. De Amsterdammers, in de kaart ge speeld door een enkelblessure van Tonnie HAARLEM. Ondanks vier invallers wist SIZO het in zijn eerste competitie wedstrijd in de tweede klas zaterdagvoet- bal tot ’n 1-0 overwinning te brengen op RWH. Het winnende doelpunt van de Hil legommers werd kort voor rust door Sna terse gescoord. IJmuiden ging in de der de klas minder goed van start en verloor met 3-0 van De Geuzen. De RCH-ers Cock van Leeuwen en Ton Verschoor mochten nog niet met IJmuiden meedoen. Kenne merland bracht het in een uitwedstrijd te gen Wieringermeer tot een 3-3 gelijkspel. In de vierde klas won SAC met 1-0 van gastheer Jong Hercules en bleef Hoofd dorp met een score van 2-1 de meerdere van debutant Halfweg. De ontmoetingen SMS-KIC (0-0) en VEW-OSDO (1-1) ein digden in remises. ODIN verloor kansloos met 4-1 van het sterk spelende Flora Boys. HAARLEM. Ondanks het grote finan ciële verlies dat de Nederlandse Boks Bond twee jaar geleden met het laatste grote Holland-toernooi leed, heeft het be stuur van de NBB besloten om volgend jaar mei toch opnieuw de sterkste Euro pese boksers als tegenstanders van de Ne derlandse kernploeg uit te nodigen. Het toernooi, dat als laatste voorbereiding voor de Olympische Spelen moet dienen, zal nog groter worden opgezet dan de vier daagse wedstrijdserie die voorgaande ja- ren werd gehouden. Mm Haarlem-B was ondanks windnadeel voor rust al sterker dan gastheer Volen- dam-B, kwam soms tot goede combina ties, maar de scoringskansen werden niet benut. Aan de andere deed „Kippie” Jonk het na een half uur spelen beter en schoot de thuisclub naar ’n 1-0 voorsprong. Het bleek achteraf de beslissende treffer. Alle pogingen van Haarlem na rust om de ne derlaag te ontlopen, sorteerden door slor dig en gejaagd schieten geen effect. Jong Hercules en SAO kwamen in de eerste helft tot een goede partij voetbal. Vijf minuten voor rust konden de Haar lemmers door van Veen ’n 0-1 voorsprong nemen. De thuisclub heeft in minder ster ke tweede helft nog wel geprobeerd om het verlies weg te werken, maar had daar mee geen succes. Eenmaal was Lina (ex- DEM) met een schot tegen de lat dichtbij de gelijkmaker. Hoofddorp nam al in de eerste minuut ’n 1-0 voorsprong op het nerveus debuterende Halfweg, dat na een half uur spelen door Aart v.d. Doel weer langszij kwam: 1-1. Tien minuten na de rust scoorde de van SMS overgekomen Leo Overbeek voor Hoofddorp het winnende doelpunt: 2-1. VEW en OSDO boden elkaar sportief partij. De gasten kwamen na een kwartier op fortuinlijke wijze aan ’n 0-1 voorsprong, maar tien minuten later trok Wim de Vos de score alweer recht: 1-1. Deze stand onderging geen wijziging meer. De geblesseerde doelman Rovers van VEW werd bekwaam door Jan Philippo vervangen. SMS was over het algemeen meer in het offensief dan KIC, maar was met de afwerking van de aanvallen niet fortuinlijk. Het bleef dan ook dubbelblank. De debuterende scheidsrechter N. F. Kleijn leidde dit treffen bekwaam. Het knap spelende Flora Boys won verdiend met 4-1 van ODIN. Kuysten zorgde voor een hattrick en Kaspers schoot raak uit een penalty. De Heemskerkse eer werd na het eerste doelpunt van de gastheren gered door Groot. De Amsterdamse trainer was het deson danks roerend eens met het overgrote deel van de 8.000 toeschouwers, dat Haar lem verdiend aan de punten was geko men. Die overwinning werd in de 81e mi nuut van de wedstrijd zeker gesteld door het tweede doelpunt van Kees Bregman, die de bal kreeg toegeschoven van de ver opgedrongen Hoeben. Doodkalm draaide de Amsterdammer om zijn vaste bewaker Cornwall heen en deponeerde het leer voor de tweede maal achter de Blauw Wit-doelman. In het laatste half uur wis selde Janny van Veen Frank Kramer voor de beweeglijke Sidny Sumter Witschge op de plaats van Hennie Nee. Erg veel effect had het niet. Kees Bregman wordt weer eens on deruit gehaald door zijn directe be waker Cornwall. De Blauwwitter zou daar een officiële waarschuwing voor krijgen. 8 8 8 7 7 7 6 5 5 5 5 4 4 4 4 3 3 3 2 1 1 zondag: Veendam-De Graafschap, PEC-De Vole wijckers, Helmond Sport-Heerenveen, Fortuna Vl.-Roda JC, Eindhoven-Wage- ningen, Fortuna SC-SVV, SC Cambuur-FC VVV, Blauw Wit-AZ ’67, DFC-Haarlem, Willem II-Heracles. Voor het eerst in dit seizoen stapte FC Twente voldaan van het veld. Wat de overwinning op Vitesse niet had kunnen bereiken, deed het doelpunt loze gelijkspel in Den Haag: ‘evreden oostelijke gezichten. Het werd bereikt door een door trainer Rijvers vrij ingrij pend gewijzigde equipe waarin de broers Van der Kerkhof weer aanwezig waren. Willy als vervanger voor aankoop Wildbret en René in de spits, een plaats in de eerste twee wedstrijden toegedacht aan Eddy Achterberg wiens optreden echter ver be neden Rijvers’ verwachtingen bleef. Ook FC Den Haag beschikte over een aller minst complete poeg. Naast de oude bles sures van Kila en Roodnat stond nu ook aanwinst Thijs Wjjngaarde („aanpassings moeilijkheden”) op de iijst van niet be schikbare spelers, waardoor Van Burch zijn oude plaats kon in nemen Twee doelpunten binnen zestig seconden waren DWS in het aantrekkelijke duel met MW te veel. Twintig minuten na rust streek MVV via Pleumeekers Brokamp een 2-0 achterstand glad. Dat was in een periode dat de aandacht van DWS wat verslapte na een vrijwel voort durend veldoverwicht bekroond door tref fers van Vrauwdeunt (een strafscnop we gens hands van Van Rooyen) en Van Slooten, die een afstandsschot via de rug van Deijkers achter doelman Koerver zag belanden. Opnieuw trok DWS na deze tikken ten aanval, maai het was MVV dat door Dijkstra, die een door Bonfrère en Brokamp opgezette aanval afrondde, de zege in de wacht sleepte. Scheidsrech ter Derks, 6500 toeschouwers FC Den Bosch herstelde zich tegen Excelsior bewonderenswaardig van de zware nederlaag tegen Sparta vorige week. Ondanks dat de Bosschenaren na drie wedstrijden nog steeds geen treffer gescoord hebben speelden zij bij vlagen uitstekend. Excelsior hield de Bossche aanval wel in bedwang maar kwam zelf niet verder dan ongeorganiseerd aanvals- spel. Den Bosch was nog het dichtst bij een doelpunt door een hard schot van Krijgh dat door doelman Van der Roer bekwaam verwerkt werd Ciric ’in Den Bosch kreeg een waarschuwing wegens spelbederf. Scheidsrechter Corver, 4000 toeschouwers. FC Groningen heeft ook tegen Volen dam de grootst mogelijke moeite gehad een veldoverwicht met een doelpunt af te ronden. De Groningers waren veel sterker dan Volendam, m^r alleen Fransen lukte dat kort voor rust. En dat ondanks een redelijk aantal goede mogelijkheden. Vo lendam rook in de tweede helft dan ook zijn kans door het uitblijven van de Groninger genadestoot. Dank zij een sub lieme kopstoot van centrale verdediger Jac. Jonk sleepte Volendam de halve winst in de wacht. Ook daarna bleef FC Groningen onmachtig aanvallen omdat spits Jensen door Hans Jonk aan banden gelegd werd en de vleugelspelers Eimers en Bos te individualistisch te werk gingen. Scheidsrechter Berrevoets, 10.000 toe schouwers. HVC—DFC 1-1, ruststand 1-1; Ten Oever 0-1, Witzand 1-1 (strafschop), scheidsrechter Beek, 4500 toeschouwers. Een oppermachtig HVC heeft toch geen overwinning kunnen behalen op het kei hard en gedegen spelende DFC. De Dord- tenaren pasten consequent de mandekking toe, die HVC alle potentiële kansen ont nam. O i 1 as i i De VolewijckersVeendam 1-1, rust stand 0-1; Wieringa, 0-1, Co Meijer 1-1; scheidsrechter Wellinga, 3000 toeschou wers. Het veel sterkere Veendam zag op de valreep De Volewijckers toch nog ge lijk maken. Hetgeen niet verdiend was voor de Amsterdammers. Veendam drong zijn tegenstanders het grootste deel van de strijd in de verdediging. HeerenveenPEC Zwolle 3-0; Haan 1-0, Kist 2-0 (strafschop). Haan 3-0, scheids rechter Hoppenbrouwer, 6000 toeschou wers. Een harde en slechte wedstrijd, die verdiend door Heerenveen werd gewon nen. PEC maakte een bijzonder zwakke indruk. Wiertz (Heerenveen), Hendriks en Van den Bos (PEC) werden genoteerd. Roda JCHelmond Sport 1-1, ruststand 1-1; Van der Linden 0-1 (strafschop), Fi scher 1-1; scheidsrechter Gans, 4500 toe schouwers. Een verdiend gelijk spel voor Helmond Sport, dat overigens geheel op eigen helft opereerde. Roda was veel vuldig in de aanval maar miste door een slechte afwerking veel doelrijpe kansen. WageningenFortuna Vlaardingen 1-1, ruststand 0-1; Reijgersberg 0-1, Broeksz 1-1; scheidsrechter Gastel, 4500 toeschou wers. Een aantrekkelijke wedstrijd, waar in Wageningen gedurende het grootste deel van de strijd het initiatief had. For tuna verdedigde echter met verve. SVVEindhoven 1-1, ruststand 1-1; Van Meeteren 1-0, Kooiman 1-1; scheidsrechter Geurens, 6000 toeschouwers. Toen Van Meeteren bij het doelpunt dat hij scoor de een hoofdwond opliep en in de tweede helft niet terugkeerde was het met intel ligente aanvalsspel van SVV gebeurd. Het defensief ingestelde en teleurstellende Eindhoven kon daardoor na rust terug komen. Weber (Eindhoven) kwam in het boekje van de scheidsrechter terecht. FC VVVFortuna SC 2-0, ruststand 1-0; Heijnen 1-0 en 2-0, scheidsrechter Aal- brecht. Een redelijk goede derby, die te recht door VVV werd gewonnen. De ploeg beschikte over een beter teamverband en wist de kansen die FSC liet liggen wèl te benutten. AZ ’67Cambuur, 1-1, ruststand 0-0; Tijm 1-0, Vlietstra 1-1; scheidsrechter Dorpmans, 6000 toeschouwers. Een tame lijk fortuinlijk gelijkspel voor een on samenhangend spelend AZ. Toen de Alk- maarders, kort na rust zelfs de score op gelukkige wijze konden openen, viel Cambuur fel aan, hetgeen resulteerde in de zeer verdiende gelijkmaker. W

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 10