Voortbestaan van Centrum voor Alleenstaanden misschien tot maart Bondsbestuur handelt vaak ondemocratisch Afstand tussen woonwagencentrum en Heemskerk te groot volgens bewoners veilig gesteld t stoutenbEEk Eerste prijzen Wethouder P. J. Schipperus deed verheugende mededeling voor korps Beverwijk Nieuw seizoen start half september Opening sportpaviljoen op Koningsveld BESLISSING BIJ HERVORMDE GEMEENTE Man uit Wormer bekende zes inbraken Havenberichten Patricia Madden niet in concert Toch woonwagens in omgeving oude kamp in Beverwijk Aanhangwagen stremde twee uur aanvoerweg naar tunnel „Velsenaar wil niet graag naast Beverwijker staan” I I I I l in sporthal '1 DINSDAG 31 AUGUSTUS 1971 7 IJMUTDER COURANT Metaalbedrijfsbond NW in Heemskerk TELEFONISTE/TYPISTE Kort IJmondm'euws 1 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De bewoners van het woonwagenkamp aan de Commu- nicatieweg te Heemskerk ervaren de grote afstand (plm. 3 km) tussen het nieuwe centrum en de samenleving van Heemskerk als een bezwaar. Dit zei de heer J. Kleine, beheerder van het centrum op de maandagavond in het gemeentehuis gehouden vergade ring van de Stichting Woonwagen centrum IJmond. L Breestraat84- WOOnCEntrUm TELEVISIE I BON in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar KOPER (Van een onzer verslaggevers) Wethouder P. J. Schipperus (Van een onzer verslaggevers) vertelde me- (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) vakant NAAM ADRES een i. wordt Dit is het gebouw De Schans, waar het Centrum voor Alleenstaanden is gehuisvest HEEMSKERK. Het nieuwe seizoen van het clubhuis „De Zevensprong” aan de Const. Huijgensstraat begint op maan dag 13 september. De kinderen, die vorig jaar reeds lid waren, behoeven zich niet opnieuw te laten inschrijven. Opgave nieu we leden is mogelijk op woensdag 8 sep tember ’s middags van 2 tot 4 en ’s avonds van 7 tot 8 uur. Het nieuwe centrum is nog niet geheel vol. Momenteel zijn 57 standplaatsen be zet en wordt nog bezoek verwacht van Hij meende, dat met de andere gemeen ten in de IJmond zeker overleg moet wor- De opening van het kamp wilde de heer Van Beek niet tot een show laten worden. „Wij willen de bewoners recht streeks bij deze opening betrekken”. TE: Daarna kunt u mil noteren als De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Rheine. Voor het nieuwe seizoen kunnen bij het korps enige tam boer- en hoornblazers geplaatst worden. De repetities worden gehouden elke dinsdag avond van 8 tot 10 uur in de Maarten Lutherschool aan de Wijk aan Duinerweg. BEVERWIJK. Het tamboer- en trom petterkorps Beverwijk heeft in de Duitse stad Rheine de eerste prjjs behaald in een aldaar gehouden concours. Beverwijk werd met 314.9 punt de hoogst geklasseerde van de buitenlandse korpsen en kwam hierdoor ook in het bezit van de wisselbeker van de stad Rheine. Ook de eerste Maitreprijs was voor de maitre van het korps. maandabonnee 6,90 M kwartaalabonnee f 20.10 Wie zoekt er een leuke afwisse lende baan met veel kontakt met andere mensen Door het huwelijk van onze hui dige medewerkster komt de plaats van Op deze plaats bent U de schakel tussen al onze klanten en het ge- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het bestaan van het Centrum voor alleenstaanden in het hervormd verenigingsgebouw De Schans zal mogelijk tot maart vol gend jaar veilig worden gesteld. Zoals bekend is het gebouw, waarin het centrum is gevestigd, door de eigenares, de Hervormde Gemeente Bever- wijk-Heemskerk te koop aangeboden. Het Centrum, indertijd door de heer en mevrouw Van Amersvoort gesticht en door alleenstaanden uit de verre omtrek gewaardeerd en bezocht, zou bij een eventuele verkoop naar een ander, maar moeilijk te vinden, onderkomen moeten zoeken. Wethouder P. J. Schipperus van Maatschappelijk Werk verklaarde tij dens een bijeenkomst van het Centrum, vorige week zaterdagavond, dat hij alles in het werk zal stellen om de activiteiten van het Centrum in ieder geval tot maart te laten voortduren. „Rond die tijd komt de nieuwe sociale werkplaats op het industrieterrein te Velsen-Noord gereed en zijn er in Beverwijk een paar gebouwen vrij, waar mogelijk in één ervan het Cen trum voor Alleenstaanden kan worden odergebracht”, aldus de heer Schip perus. Het Algemeen Bestuur adviseerde de gemeenten in de IJmond om zo snel mogelijk een artikel in de Algemene Poli tieverordening te laten opnemen, waarin het plaatsen van woonwagens verboden is, met uitzondering van een daartoe aange wezen centrum. Geisers. Uit een in aanbouw zijnd flatgebouw aan de Zandkuil in Zeewijk, IJmuiden werden eveneens dit weekeind twee gasgeisers gestolen. De totale waarde bedroeg vierhonderd gulden. het afbreken van ons levenswerk weer wat kleiner is geworden”. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. De besturen van Kennemerstaten, de voetbalvereniging WB, de handbalvereniging IJmond en de honkbalvereniging Rooswij k hebben aan- gekondigd, dat de officiële opening van het sportpaviljoen in het sportpark „Konings veld” aan de Grote Hout- of Koningsweg zal worden verricht op zaterdag 4 sep tember aanstaande om half elf ’s morgens. Aansluitend op het officiële gedeelte staan er sportmanifestaties op het pro gramma. „De gemeente Beverwijk is, direct na de verhuizing van de kampbewoners naar het nieuwe centrum in Heemskerk begon nen met de sloop van het oude kamp aan de Wijkermeerweg. Het kamp is dan ook totaal onbruikbaar. Er staan geen woon wagens meer. Ook niet op de passanten plaats. Nu staan er wel enkele woonwa gens op het industrieterrein, in de directe omgeving van het oude kamp. Er zijn geen voorzieningen voor deze mensen: geen gas, geen water en geen sanitaire voorzieningen. In Beverwijk echter be staat géén mogelijkheid om met woonwa gens overal maar te gaan staan waar men wil. Dus de wagens moeten eertijds ver dwijnen”. HEEMSKERK/BEVERWIJK. De heer P. J. Schipperus uit Beverwijk, lid van het Algemeen Bestuur van de Stich ting Woonwagencentrum IJmond heeft maandagavond gewezen op de nogal vreemde wijze, waarop woonwagenbewo ners bezit denken te nemen van he4 industrieterrein. HEEMSKERK. Tijdens een algeme ne ledenvergadering Heemskerk van de van het NVV in de Vrijburcht hebben zowel de voorzitter, de heer C. van Heijst, als enkele leden zich uitgesproken tegen de huns inziens vaak ondemocratische wijze van besluitvorming door het bonds bestuur van deze organisatie. van de afdeling metaalbedrijfsbond Voorts wordt er kritiek geuit door de woonwagenbewoners op de spaarzaam van lichtmasten voorziene verbindings weg tussen het centrum en Heemskerk. „De weg is in de avonduren vrij donker en vooral de kinderen kunnen er moeilijk toe komen om ’s avonds met de fiets naar Heemskerk te rijden”, aldus de heer Kleine. „Het wonen in het kamp wordt als een enorme vooruitgang ten opzichte van de nogal desolate toestand in het ou de Beverwijkse kamp ervaren”. Maandag aangekomen in IJmuiden: Cortina, Karlstad; Belgulf Enterprise, Bremen; Heino Brohann, Flixborough; Caranan, Pasajes; Oran- jeborg, Mantyluoto; Osterland, Stettin; Martina, Rotterdam; Speed, Bilbao; Aardenburgh, Gefle. Maandag vertrokken van IJmuiden: Prinses Margriet, Shetlands; Roerdomp. Hamburg; Han nes Lunstedt, Antwerpen; Spaarneborg, Lon donderry; Memel, Dagenham; Esperance, Ply mouth; New Horizon, Emden: Magula, Norstedt; Libazhi, Ventapils; Henriette R, Delfzijl; Hamis, Glasgow; Transit, Velsen, Rotterdam; Helios 2, Kopenhagen; Germania, Kopenhagen; Litania, Boulogne; Zaanstroom, Felixstowe; Gazelle, Zaandam, Boston; Presto, Gibraltar, Faience, Selby. Dinsdag aangekomen In IJmuiden: Ilias, Rot terdam; Essex, Pernis; Alchimist Berlin, Calais; Meteoor, Bilbao; Karonga, Rotterdam; Olympic Sun, Puerto Ordaz, Rijnborg, Sornass. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Norelg, Rostock, IJmuiden; Diana V. Lowestoft; Brigitte Skou, Barbados. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan.). Labyrinth. Het Labyrinth in het Groene Huis aan het Raamveld gaat weer open. Vrijdag 3 september is er een con- tactavond voor belangstellenden. Op deze avond zal het programma voor het komen de seizoen moeten worden samengesteld. Beverwijk-Telefoon (02510) 2 5141 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagnacht arres teerde de Beverwijkse politie een twintig jarige jongeman uit Wormer, die zich schuil hield na een inbraakpoging bij een bedrijfspand aan de Parallelweg. De man heeft inmiddels zes inbraken bekend bij bedrijven aan en in de omgeving van de Parallelweg. De buit was telkens gering. Lamsbout? Twee inwoners van Uit geest hebben bij de politie aangifte gedaan van diefstal van respectievelijk één en twee lammeren. De dieren werden weg gehaald van het weilandje bij de woningen. Autodiefstal. Ten nadele van een in woner van Castricum is een zeven jaar oude personenwagen gestolen. Zowel van de daders als van de auto ontbreekt nog ieder spoor. Auto gevonden. In Assendelft is de personenwagen aangetroffen, die 24 augus tus in Wijk aan Zee was gestolen. De wagen was total loss. Het voertuig be hoorde toe aan een inwoner van Wijk aan Zee. Winkelsluiting. Het bestuur van de H(eemskerkse) O(ndememers) C(ombinatie) heeft zijn leden verzocht hun zaken op donderdag 2 september na 13 uur te sluiten in verband met de te houden kortebaan- draverij. H.S.V. Velsen. De leden van hengel- sportvereniging Velsen hielden de zesde competitiewedstrijd in het Noordzee- kanaal. Er waren 29 deelnemers, die 197 bovenmaatse vissen verschalkten. Ere- afdeling: 1. P. Woord en C. Koelewijn, 15 stuks; 3. W. de Vos Jr., 13 stuks. A- afdeling: A. Kouwenhoven Sr., 17 stuks, W. Koelewijn èn F. Oostenbrugge, 12 stuks. B-afdeling: D. Otte 17 stuks, A. de Raad 10 stuks en H. Otte 8 stuks. Niet alleen de familie Van Ameravoort verkeerde tot zaterdagavond in twijfel* over het voortbestaan van hun levenswerk ook de bezoekers en bezoeksters van het centrum balanceerden tussen hoop en vree*. Vertwijfeld vroeg men zich af of bij een eventuele verkoop van het vereni gingsgebouw het Centrum zou dienen te verdwenen. Op de maandag wordt gestart met een nieuwe activiteit. Op veelvuldig verzoek wordt van half drie tot half vier begonnen met een uur damesritmiek. De dames, die nog peuters en baby’s thuis hebben, kun nen gebruik maken van de kindercrèche in het gebouw. De dames Hes en Koek ge ven op maandag ook balletles aan meisjes. In de avonduren zijn er onder andere hob byclubs voor jongens en meisjes en een sport en spelclub. De dinsdagmiddag wordt vrijgehouden voor peuterritmiek en een instuif. Een hobbyclub en een toneel- en expressieclub voor meisjes en jongens wordt in de avonduren gehouden. De judoclub Ara- Wasji voor kinderen van 4 tot 15 jaar gaat van start op woensdagmiddag 15 septem ber. Tevens worden op woensdagmiddag hobbyclubs gehouden voor de jeugd van 6 tot 10 jaar. Behalve peuterritmiek voor kinderen van 2 tot 4 jaar op donderdagmiddag en een hobbyclub voor meisjes van 9 tot 13 jaar op donderdagavond is er op deze dag in de avonduren ook een cabaret- en muziek- club voor de jeugd van 10 tot 16 jaar. De meisjes en jongens van 12 tot 16 jaar hebben op vrijdag een instuifavond. Op zaterdagmorgen is er ook nog een kleuterclub. Iedere eerste zondag van de maand wordt een filmmiddag gehouden voor de lagere schooljeugd. daarnaast van mening, dat het wel fair- play moet blijven, hetgeen niet altijd het geval is. Uitgaande van dit standpunt werden op de voorstellen voor de statuten nogal wat opmerkingen gemaakt, die zonodig in overleg zullen worden omgewerkt tot amendementen. Deze bijeenkomst was belegd in ver band met de samenvoeging van de me taalbedrijfsbond van het NW, de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale en het Or gaan van de Algemene Bedrijfsbond Tex tiel en Kleding „De Eendracht” tot de Industriebond, welke samenvoeging haar beslag zal krijgen op een oprichtingsbij- eenkomst op 15 oktober in het RAI- gebouw in Amsterdam.Een weliswaar kleine groep leden heeft zich langdurig beraden over de voorstellen van het voor lopig bestuur van de op te richten Indus triebond met betrekking tot de ontwerp statuten, huishoudelijke reglement en overige reglementen. In zijn inleiding zei de heer Van Heijst onder meer niet zo ingenomen te zijn met het feit, dat hpt bondsbestupr als het hoogste orgaan gezien wordt en veel te voelen voor meer inspraak van de leden, die naar zijn mening toch eigenlijk de bond vormen. Voorts hekelde hij de onde mocratische wijze, waarop soms voorstel len uit de districten en afdelingen onder druk van het bondsbestuur worden weg gestemd of moeten worden teruggenomen. Als voorbeeld noemde hij onder andere het feit, dat tijdens de oprichtingsbijeen- komst bijvoorbeeld het huishoudelijk reg lement niet aan de orde komt en pas op een later tijdstip door het bondsbestuur worden vastgesteld. Al konden enkele aanwezigen dan wel begrip opbrengen voor een efficiënte lei ding van een organisatie met een omvang als de metaalbedrijfsbond, toch waren zij Hg vervolgt met: „Een onderbreking van de serie avonden in het Centrum bij een eventuele verkoop zou onherroepelijk zeer ernstige gevolgen kunnen hebben voor de bezoekers van dat centrum”. De heer Schipperus opperde tevens het idee, het centrum verder uit te bouwen en nieuwe activiteiten te gaan ontplooien. „Ik hoorde, dat een mevrouw, die zater dagavond toen wij op bezoek waren, geen warme maaltijd had genoten. Waarom dan niet warme maaltijden verschaffen? ongeveer 15 families uit het woonwagen kamp te Velsen. De heer Kleine meende de rivaliteit tussen de woonwagenbewoners van Be verwijk en Velsen als de voornaamste oorzaak te zien van de traag verlopende verhuizing van woonwagenbewoners uit Velsen naar het nieuwe centrum „De Velsenaren willen niet graag naast een Beverwijker staan. Ze voelen zich Velsenaren en willen daarom ook niet naar het nieuwe centrum”, aldus de heer Kleine. „Bovendien is de afstand Heems- kerk-IJmuiden voor sommigen onder hen ook een reden om niet te verhuizen. De meisjes zien er tegen op dagelijks op en neer rijden van hun woonoord naar de fabriek te Velsen en terug”. n, den gepleegd over het voortbestaan van 't Centrum voor Alleenstaanden. ,,Ik ver baas me er over, dat het gevestigde maat schappelijk werk dit door activiteiten niet kan aanpakken. Ik zeg dit, omdat ik het maatschappelijk werk van zeer nabij ken. Maar laat men zich geen al te grote zor gen maken. De Schans wordt niet van de ene op de andere dag verkocht”, zo besloot wethouder Schipperus. De heer en mevrouw Van Amersvoort waren uiteraard in hun nopjes met de me dedeling van wethouder Schipperus. „Wij zaten er een beetje over in of het werk na al die jaren plotseling zou moeten worden afgebroken. Nu misschien het Centrum tot in ieder geval maart volgend jaar onge stoord doorgaat moeten wij weer een he leboel spulletjes van onze woning in Wijk aan Zee naar hier brengen. De televisie- mast onder andere, want ’t winterseizoen begint weer. En de kachel niet te ver geten, want er zijn mensen die rustig wil len praten of kaarten en kunnen dat dan in onze huiskamer doen”, vrouw Van Amersvoort. Aan de uitbouw van het centrum valt niet te denken. „Er is geen geld, Ik hoop dat er binnenkort een subsidie van de ge meente afkomt. Laten wjj het maar af wachten. Wjj zijn blij, dat de vrees voor nu hele personeel. Ook moet U goed met de schrijf machine overweg kunnen en ad ministratief werk kunnen verrich ten. De vergadering keurde een voorstel goed om 140.000 uit te trekken voor ver wezenlijking van de noodzakelijke verbe teringen. „De wagens, die het laatst in het kamp zijn aangekomen moeten be slist verhuizen”, zo zei mr. drs. H. van Buiten een goed salaris, gunstige spaarregelingen heeft U ook kor ting in alle Stoutenbeek zaken. Uw mondelinge (behalve op maandag) of schriftelijke sollici taties kunt U richten aan Wij denken aan een meisje van ca. 20 jaar met een MULO-oplei- ding. Diploma hiervan is echter niet vereist. Beek, voorzitter van De Stichting. „Ie dereen heeft een aanschrijven ontvan gen. Er is géén termijn gesteld, waarin de verhuizing dient plaats te vinden. Het is primair de taak van de gemeente Vel sen ervoor te zorgen, dat ze naar Heems kerk komen”. De staangelden in het oude kamp Vel sen zullen in de toekomst worden aange past. Momenteel betalen de bewoners f 1,40 per week. Reglementair mag men 2,40 vragen. Overigens gaat De Stich ting op 10 september wel naar Den Haag om met het ministerie van gedachten te wisselen over een eventuele subsidierege ling betreffende de voorzieningen in het oude kamp Velsen. „Als het ministerie nee zegt zullen de deelnemende gemeen ten in De Stichting alles moeten betalen. In het andere geval komt bij een positief geluid slechts vijf percent voor rekening van de gemeenten”, aldus de heer Van Beek, die in het begin van de vergade ring de onlangs overleden heer J. van Leeuwen herdacht. De heer Van Leeu wen, wethouder van Velsen, was lid van de Stichting. IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden (Van een medewerker) BEVERWIJK In het programma van het opera-concert, dat Zang en Vriend schap op zaterdag 18 september in de Dr. Prinsenhal te Heemskerk verzorgt, komt een wijziging. Om gezondheidsredenen moet de sopraan Patricia Madden uit Be verwijk af zien van medewerking aan het concert. In haar plaats is nu aangezocht de sopraan Mieke Westra. Schuifdeur. Dit weekend drong een insluiper door forcering van een schuif deur een zagerij aan de Industrieweg in IJmuiden binnen. Een meetklokje voor fijnmeting ter waarde van 65 wordt vermist. Overigens zullen toch ongeveer 15 woon wagens naar het nieuwe centrum moeten worden vervoerd, want het oude kamp te Velsen wordt opgeknapt en ingericht voor 32 staanplaatsen. Zaterdagavond bezochten wethouder P. J. Schipperus en zijn collega van Openba re Werken, A. J. Klomp een contactbij eenkomst van 't Centrum en zijn diep on der de indruk van hetgeen in het vereni gingsgebouw De Schans is opgebouwd te rug gekeerd. Wethouder Schipperus: „Er bestaat gro te behoefte aan het werk, dat de heer en mevrouw Van Amersvoort verrichten. Wij zijn er echt van onder de indruk gekomen. Niet van de mensen, die het centrum bezoeken, maar van de wijze waarop deze personen worden opge vangen”. Het Centrum voor Alleenstaanden heeft geruime tijd in Beverwijk rondgekeken, op zoek naar een vervangend gebouw, waarin de bijeenkomsten van het Centrum eventueel zouden kunnen worden gehou den. Wethouder Schipperus: „Er is niets uit de bus gekomen. Dan was ’t weer te duur dan was het te klein, kortom er was niets, dat ook maar enigszins leek op een goede, vervangende ruimte. Ik ben als wethouder vreselijk blij, dat ik alles in ’t werk kan stellen om die mensen in De Schans hun avonden te laten bezoeken. In ieder geval tot maart. Misschien, dat met de koper van De Schans een regeling kan worden getroffen inzake de datum van koop”. De heer Schipperus is voorzitter van het college van kerkvoogden van de Hervormde Gemeente. VELSEN. De oostelijke toe voer weg naar de tunnel is maandagmiddag vanaf kwart over vier twee uur gestremd ge weest. Volgens het politierapport reed een 29-jarige chauffeur uit Winkel met zijn vrachtwagen te snel door de bocht van honderdtachtig graden. Mede door een verkeerde belading kantelde de aanhang wagen. Deze werd door de vrachtauto 22 meter verder gesleept. Er ontstond een grote ravage. De aanhangwagen werd be schadigd. Er kwamen twee grote kraan- wagens aan te pas om de lading van drie ton stukgoed uit de aanhanger te verwij deren en dit voertuig weer op de wielen te' zetten. De politie van Velsen had ondertussen de handen vol met de ver keersgeleiding. Tegen half zeven ’s avonds kon het verkeer weer normaal gebruik maken van de aanvoerweg. llimi -z i..z-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7