PANDA de slapeloze ridder Ilva Arman en L Polle, Pelle Boeken koopjes! ik denk tóch paT ik HeelmTmeer Prum. ^0 UlT EEN PAKJE/v 1 II Pingo I! ihi kleine ^lÜereld Danscentrum „GRIEK” dansenv jsJonOA 17 Als de Chinezen komen Kamerlid Koekoek wil salarisverlaging voor bezitters voor kabinetsleden Bollenstreek In en om Haarlem Harde wind Velsen-IJmuiden Ook rechtenstudie De Erven Loosjes N.V. Haarlemmermeer diploma heao AG1 Beverwijk Heemskerk I WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1971 <1 Luther King Centrum niet naar bijeenkomst „Kosmokomplot” A dvies-com missie Boeken uitverkoop alle boeken p r ij s ZIJLWEG 49 HAARLEM TELEFOON 32 69 06 VINDJE? A IK HEM 00K ZEEP. SOLDE 6EB0UWD! MAAR WAAR <S JE METER? WAT EEN MOOIE HUURAUTO! OH, DIE HEB IK NIET NODIG. ALS IK NIET MEER KAN DUWEN, STOPlKEN VRAAG AAN DE PASSAGIER EEN DUBBELTJE! I14-? 9 Ij (Bemiebroek). ADVERTENTIE M ADVERTENTIE o Zon door Zon Maan zzw zw zzw zzw zw wzw zw zzw zzw zw zzw n wzw zzw w zzw zw no nno zw nw uur uur Minister De Brauw van Wetenschapsbe leid en Wetenschappelijk Onderwijs heeft in een brief aa n de voorzitter van de commissie-Reitsma verklaard in beginsel bereid te zijn de totstandkoming van een wettelijke regeling, zoals voorgesteld in ’t advies, te bevorderen. Op het ministerie wordt de hiervoor noodzakelijke wetswijzi ging voorbereid. WAT WAS PAT 2 half bew. zw. bew. regen 12 13 11 12 11 16 15 11 14 12 10 20 11 14 13 12 I 4 9 10 18 13 11 13 20 16 9 19 7 11 19 18 7 13 9 11 18 22 DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp. Donderdag 14 uur: Ver gadering raad Haarlemmermeer, BOEKHANDEL GR HOUTSTRAAT 100 - HAARLEM SLECHTS ENKELE DAGEN! 20 21 20 17 17 17 27 19 17 30 27 28 17 26 19 18 28 28 17 18 17 20 24 31 De heer Koekoek wijst erop, dat de pre mier van India, mevrouw Ghandi, is over gegaan tot salarisverlaging voor alle India se ministers en staatssecretarissen. De heer Koekoek stelt, dat de salarissen voor Kamerleden in ons land het viervoudige bedragen van het bedrag dat in India daarvoor wordt uitgetrokken en dat de salarissen voor Nederlandse ministers en staatssecretarissen het tienvoudige zijn van hetgeen in India wordt betaald uur 1.44 uur MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt). Donderdag 15 uur: Orgelbespeling door Piet Kee. R.K. Kathedraal Basiliek St. Bavo (Leidse- D IVERSEN Llnnaeushof (Bennebroek). Recreatiepark, bloemen en ontspanning. Geopend dagelijks van 9-18 uur. Treslong (Hillegom) Dagelijks behalve maan dag dlner-dansant. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buiteotand zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. onbew. zw. bew. windstil zw zzw wzw zzw DEN HAAG. Naar de mening van de heer H. Koekoek, lid van de Tweede Kamer voor de Boerenpartij, zal het beroep van premier Biesheuvel tot een algemene bezuiniging van meer invloed zijn en beter gewaardeerd worden als ook de ministers, staatssecretarissen en Kamerleden hun steentje daaraan gaan bijdragen. Amsterdam* De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twenthe Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn z Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Locarno Casa Blanca Tunis AMSTERDAM. Het Martin Luther King Centrum in Amsterdam ziet af van deelneming aan het Kosmokomplot-week- end, dat op 4 en 5 september op het terrein van Kerk en Wereld in Driebergen wordt gehouden. Dat alles bewijst niets, en niemand kan bevroeden wat Peking-China aan krijgsplannen in de safe heeft liggen. Maar er is één verschijnsel dat meer dan wat ook twijfel wekt aan de mogelijke boze opzet van Mao’s mil joenen. Dat is de volhardende en resolute manier waarop zij ruzie ma ken met Moskou. Het voor de hand liggende idee van de mannen in het Kremlin om de wereld een hecht aaneengesmeed communistisch front voor te zetten dat zich uitstrekt over het gehele oostelijke halfrond, is door China van de hand gewezen. Hun communisme lust het Russische com munisme niet. Dat wil zeggen: de Chinese aard en de Chinese toekomst- idealen kloppen niet met die van de Russen. De breuk tussen Rusland en China is het eerste, geweldige ge schenk dat de vredige wereld uit Chinese handen is aangeboden. Mis schien wordt het tweede gevormd door de openlegging van dat onmete lijke afzetgebied en tegelijk produk- tie-arsenaal der Chinese ruimten voor de overvloed en de behoeften van het Westen. Misschien. Het is zo jammer dat die Chinese taal zo moeilijk is. Maar het zit niet enkel in die taal. Want zoals een volk heeft leren spreken, zo denkt het. Het zal niet eenvoudig zijn, door te dringen in de psyche van de Chinese kolos, die als een eeuwenoude kluizenaar zichzelf in eenzaamheid heeft ontwikkeld door wetenschappen en wijsheden waarvan de buitenwereld nooit gehoord heeft. Wqlke Westerse politicus zou ooit op het idee komen om de internatio nale politieke arena te betreden met een .uitnodiging tot een spelletje ping pong, terwijl de potentie en de men senmacht van een geheel continent hem ruggesteunt? Wie zal ooit ach terhalen welke kronkelwegen vön denken en concluderen de Chinese machthebbers hebben afgelegd, voor dat zij zich vriendelijk bogen in de richting van hun aartsvijand met de balletjes en de batjes in de hand? Het tragische is dat wij Westerlin gen al sinds onheuglijke tijden tafel tennis spelen, maar nooit hebben be seft welke rol het zou kunnen ver vullen ter bezegeling van de wereld vrede. Wij hebben trouwens alle sporten beoefend zonder te bedenken hoe die sport de betere wereld zou kunnen dienen. Wij hebben de Olym pische Spelen opgevijzeld tot een fes tijn van jaloezie, slechts dienend om de naijver en verholen vijandschap der naties te voeden. In een brief aan de organisatoren (Kerk en Wereld en Sjaloom) merkt het cen trum op, dat niet de „semi-democrhtische partijen van rechts, maar wel de semi- democratische partij van extreem links (de C.P.N.)” voor de openbare slotmanifes tatie zijn uitgenodigd. Volgens het centrum laden de organisa toren door het uitnodigen van de C.P.N. en niet tenminste de rechtse confessionele partijen de verdenking op zich, dat zij een volksfrontpolitiek voorstaan, welke poli tiek het centrum op principiële en prakti sche gronden verwerpt. In een communiqué verklaren directie en moderamen van het curatorium van „Kerk en Wereld” dat zij het betreuren dat door de wijze van organisatie van de manifestatie een onjuiste indruk is gewekt omtrent een eenzijdige politieke stelling neming door „Kerk en Wereld”. Wat de uitnodiging aan de C.P.N. be treft, wordt verklaard dat „ten onrechte” aan deze partij is gevraagd deel te nemen. Deze partij heeft inmiddels laten weten van de uitnodiging geen gebruik te zullen maken. En was dat uitgangspunt nu zo dwaas, dat advies aan onze sportver slaggevers om Chinees te gaan leren? Het is ernstig bedoeld. Zij zullen er profijt van hebben, vooral tegen de tijd dat Peking de Spelen organiseert. Voor scholieren een populaire cursus, vollediqe 28 lessen- club 65. Inlichtingen en inschrijven dagelijks van 7-9 uur. DIVERSEN De Opgang (Florastraat) 19-21 uur: Recept!» in verband met zilveren ambtsjubileum van d«. G van Schuppen. Dansen geeft plezier! Ja, inderdaad met plezier leer je bij ons alle Moderne en Zuid-Amerikaanse Dansen beheersen. Je kunt nu nog inschrijven (elke avond van 7-9 uur) voor een danslesclüb nieuwe stijl! Er zijn clubs voor 1e, 2e en 3e jaars. Indeling der clubs naar leeftijd/aparte groepen voor boven 20 jaar. 0 o o 0.1 o o 0.1 4 2 0.4 0.1 0 0.5 0 0 2 0 0 1 3 0 0.2 0.1 0 0 0.1 3 0 0.4 0.2 4 3.4 5 1 0 0 0 0 nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur, zo 14-17 uur. Teyler Museum (Spaame 16). Permanente ten toonstelling va-n werken uit de 19e en 20e eeuw Tekeningen uit de 16e t.e.m. de 19e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Geopend van di. t.m. zat. 10-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 101). Expositie uitleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplas tiek. Geopend di., wo., vr. 13-17 u.; do. 8-10 u.; za. 11-17 u. Stichting MACRO-center KOSMOS (Amster- damstr 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie. geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 u. Elke avond beh. za. en zó. 19.30-22.00 uur. Museum Cruquius (Cruquiusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vr. 9-16 u., za. 9-12 u. Vleeshal (Gr. Markt). Expositie uit eigen bezit o.a. Appel, Corneille, Lucassen en Raveel. Ge opend ma. t.m. za. 10-17 u. zon 13-17 uur. Tot en met 19 september. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling van wer- 1 ken van twintig Haarlemmers. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Tot en met 29 sept. 1 Galerie ’t spaarne (Donkere Spaame 48, Haar lem). Expositie van tekeningen en schilderijen Geopend ma. t.m. za. 10-15 u.» do.avond 20-22 u. Landgoed „De Hartekamp” (Herenweg 5, Heemstede). Tentoonstelling „Kindertijd”, ver- zameling van 300 zeer oude kinderprenten en boeken. Geopend ma. t.m. za. 10-13 uur en 14-17 uur; ma.- en do.avond 19.30-22 uur. zo. 13-17 u. Tot en met 3 oktober. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nij- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie Ton Been tjes, schilderijen, maskers, fotocollages. Herman Stoel: schilderijen en gouaches. Geopend: zat. 14-16 en 20-23 uur. Tot en met 1 september. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, keramiek en gra- fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). „Groepsexpositie”. Geopend: dagel. 13-17 uur. Tot en met 1 september. DIVERSEN Waagtaveerne (Hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend maandag t.m. donderdag 19.30-24 u.: vrij dag en zaterdag 19.30-01 uur; zondag 2-5 uur ên 20-23.30 uur. Vrijdag en zaterdagavond: folk Elke vrijdag 19 u.: Open podium. Bowling (hoek Orionweg-DelftlaanDagelijks 12-02 uur; zondag 10-02 uur bowling. Thljsse’s Hof (Bloemendaal) Dagel. geopend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bij „Oase”). Expositie „Reewild en waterwinning in de duinen” Dage lijks 11-16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Elke zat. en zon. optreden orkest Roger Richards. Tevens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 en 16 uur. Avondvoorstelling dinsdags, vrijdags en zaterdags 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iede re avond 20 uur: Familiefeest met onder andere het Starorkest. Het K.N.M.I. deelt mee: Voor de Noorse kust is een diepe depressie aangekomen, die in ons land de zuidwestelijke wind flink heeft doen aanwakkeren. Het koufront van de depressie zal zich de komende 24 uur nog dicht bij ons land bevinden, zodat er over het algemeen veel be wolking zal zijn en ook de regenkansen vrij groot blijven. In Zuid-Europa staat het weer onder invloed van een hogedrukgebied en is het zonnig met middagtemperaturen tot ruim 20 graden. Barometerstand hedenmorgen 1016 millibar (760 mm.). VOORUITZICHTEN VOOR VRIJDAG Veranderlijk weer en temperaturen in het algemeen iets beneden normaal. Aantal uren zon: een tot zeven; minimum temperatuur: omstreeks normaal; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot drie graden onder normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 60 percent. LEERRAPPORTEN DEN HAAG. De studiecommissie coördinatie wo-heao (commissie-Reitsma) heeft in haar tweede tussentijds rapport de minister geadviseerd bezitters van het einddiploma heao (hoger universitaire exa mens in de faculteit der rechtsgeleerdheid. In haar eerste rapport had de commissie reeds geadviseerd heao-afgestudeerden toe te laten tot de universitaire examens in de faculteit der economische wetenschappen. 51. Panda kon zijn ogen nauwelijks geloven, toen de hele haard om een as draaide en de twee schurken Gluip en Guur mee veegde naar de ruimte daarachter. Inplaats van hen was nu een vastgebonden jongedame zichtbaar geworden. „Het ontvoerde meisje!” riep hij uit, terwijl hij haar touwen haastig los begon te maken. „Vandaar dat ze ineens was verdwenen! Toen wij hierlangs het kas teel binnen kwamen, kwam zij hierachter terecht. Eh Ik ben Panda en dat is ridder Gak van Ganzen- HAVO worden geleerd. Dus daarvoor behoeven zij het niet te doen. Wel kunnen zij ons aller achting en diepe bewondering oogsten door nu en dan eens een volzinnetje in het Chinees te laten vallen. Want Chinees is de taal van de toekomst. Wie de gang van zaken op de wereld nauwlettend volgt, kan zelf becijferen dat het volgen van een cursus Chinees geen weggegooid geld zal wezen. Er is geen twijfel mogelijk: zoals eenmaal Groot-Brittannië de cultuur en de politiek van een groot deel van de wereld heeft gedomineerd, zo zal bin nen afzienbare decennia China zijn stempel drukken op de internationale samenleving en de wereldcultuur. Noodgedwongen houden Mao en de zijnen zich op het ogenblik voorna melijk bezig met het vervaardigen van atoombommen, maar zij doen dat men kennelijke tegenzin. Het is hun roeping niet, noch hun bestemming. Hun land is de laatste grote mogend heid die ermee begonnen is, nadat duidelijk was gebleken dat de atoom bom een statussymbool was gewor den. Een grote mogendheid zonder atoombom wordt uitgelachen en ge negeerd. Intussen echter is het standsver schil tussen China en de andere grote mogendheden genivelleerd. Door hun atoombomvoorraad op hoog peil te brengen hebben de Chinezen bewe zen, dat zij bereid zijn de internatio nale spelregels te accepteren en zich te gedragen zoals het een serieuze grote mogendheid betaamt. Vandaar dat president Nixon van de Verenigde Staten zich verwaardigt een visite in Peking te maken. Is hij ooit in Den Haag geweest? Ongeacht hun politieke denkbeel den en hun ideologische bezetenheid blijven de Chinezen de indruk maken dat zij het goed menen met de we reld en de mensen. In ieder geval is China een van de zeer weinige mach tigen der aarde, die hun tijd alleen maar besteden aan de ordening van het eigen tehuis en niet voortdurend met expeditielegers anderen lastig vallen. Dat is een veelbelovende staat van dienst, die andere verwachtingen wekt dan de spookverhalen over Chi nese plannen om de hele wereld te veroveren. Anderen zijn al meerma len vreemd gegaan onder het motto dat zij de Chinezen wilden tegenhou den. Maar behalve in Tibet, dat er ook wel duidelijk bijhoorde, is ner gens een Chinees bezettingsleger te bespeuren. 19 20 19 19 19 18 19 17 18 18 16 26 20 vaart 16). Donderdag 20 uur: Orgelconcert door Nico Waasdorp. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 20.00 uur: „Ryans dochter”, 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: „Django contra Sartana”, 14 j Lido (Houtplein) 19 en 21.15 u.: „De sex en Eva”, 18 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Raid on Rommel”, 14 jr. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 14, 19 en 21.15 u.: „De dingen van het leven”, 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Met een miljoen kun je meer doen”, 14 jr. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Villa porno", 18 jr. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Echtpaar zoekt echtpaar”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15. 19 en 21.15 u.: „Five easy pieces”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t.m. 19de eeuw. Prentenkabinet keuze uit eigen bezit, o.a. Campendonck, Leo Gestel, Kruyder, Mondriaan. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Avondopenstelling met kaarsverlichting en klassieke muziek. Iedere zaterdag van 20.30-22.30 uur. Tot en met 5 september. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma- TONEEL Stadsschouwburg, donderdag 20 u. Seth Gaai- kema Show brengt op het toneel „Tien miljoen geboden”. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, In gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 14 tot 16 u.; zaterdag en zondag gesloten. „Beeckestljn”, museum, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Sonsbeek buiten de perken: „Observatorium” van Robert Morris, aan de Duin en Kruidberger- weg in Santpoort-Noord tegenover het Vinken- nest. Bedrijfsmuseum Hoogovens, (Bessemerstraat, Velsen-Noord) is dinsdag open van 12 tot 12.30 uur en donderdag van 12 tot 13.30 en van 20 tot 22 uur. Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste HOOG BIOSCOPEN 1 City Theater, woensdag 20 u. „De getrouwd» priester”; donderdag 20 u. „De doodskus van dr. Fu Manchu”. Spaanse regering heeft h»t spreken over cholera verboden. Dat geldt natuurlijk ook voor buitenlan ders. Toeristen moet dan ook worden aangeraden slechts te babbelen over „zomerse buikgriep” desnoods tot de dood erop volgt. Maar daarmee is men er nog niet. De Spaanse politie, die op naleving van het verbod moet toezien, heeft misschien wel betere oren maar een veel slechter onder scheidingsvermogen en zeker minder taalgevoel dan de onze. Dus in Spanje ook niet meer op luide toon om een Coca Cola roepen of in winkels vra gen naar chocola, tegen een vriend niet meer collega zeggen en zeker niet hardop over coloradokevers pra ten. Het is uiterst gevaarlijk wanneer men in het buitenland verkeerd be grepen wordt. Dat heeft immers on langs nog dat arme Zwitserse poe delt je ondervonden, dat met baas en bazin op stap was in Hongkong. In een Chinees restaurant wilde het echtpaar ook voor het poedelt je iets eetbaars bestellen, maar de Chinese kelner begreep het gebaar verkeerd en diende even later de poedel bruin gebraden op. Het meest tragische van deze ge beurtenis, die krantenlezers over de gehele wereld diep geschokt heeft, is nog wel het besef dat het arme hondje rammelend van de honger de dood is ingegaan. De Chinese bedien de had later natuurlijk reuze spijt en wilde het diertje nog door kunstmati ge ademhaling nou ja, laten we die afgrijselijke bijzonderheden maar snel vergeten, en ijverig beginnen met Chinees leren. „In de dying seconds van deze match had de arbiter nog een manko aan communicatie met zijn sideliner”, zei een televisieverslaggever enkele zondagen geleden bij zijn poging om het volkomen duidelijke beeld van een voetbalwedstrijd zo veel mogelijk te vertroebelen. Het wordt tijd dat ook onze sportcommentatoren Chi nees gaan leren. Dan kunnen wij rustig naar de wedstrijd op het scherm kijken, terwijl zij hun hart kunnen ophalen aan het uitademen van buitenlandse termen die niemand deren. De goeden niet te na gespro ken (zoals onze oud-collega Theo Reitsma, die iedere zondag naar een wedstrijd gaat met het vaste voorne men zinnige dingen te zeggen en dan nog in het Nederlands ook) wekken televisieverslaggevers voortdurend de indruk dat zij de Britse afkomst van het voetbalspel nog niet voldoende bekend achten. Welnu, eens en voor al, wij wéten dat de voetbalsport in Engeland is uitgevonden en dat het uiterst deskundig staat juist die En gelse termen te bezigen die niet op de BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.r „Helden van het laatste uur”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „Love Story”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie gouaches en litho’s van Paul Werner; geopend tot en met 26 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velserweg 2). Geopend op dinsdag en donder dag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Bever wijk, tel. 02510-25120. beh. bew. zw. bew. half bew. half bew. zw. bew. windstil zw. bew. onbew. zw. bew. mist licht bew. windstil zw. bew. nw onbew. windstil zw n nno half bew. windstil onbew. zw. bew. licht bew. onbew. onbew. licht bew. zw. bew. windstil half bew. nw IIONDERDAG 2 SEPTEMBER Hoogwater 0.53 uur en 13.32 uur Laagwater 8.58 uur en 21.27 uur MAANSTANDEN sept. 5 5.03 uur sept. 11 19.23 uur sept. 19 15.42 uur kwartier sept. 27 18.17 uur EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 2 SEPTEMBER op 5.50 uur; onder 19.29 □o 17.53 uur; onder 0.22 VRIJDAG 3 SEPTEMBER op 5.52 uur; onder 19.27 Maan op 18.19 uur; onder burcht.” „Mijn naarn is Celia,” zei de jongedame. „Ik ben u heel dankbaar voor uw redding.” De edelman maakte een diepe buiging. „Wij zijn dankbaar”, antwoordde hij hoffelijk. „Het redden van jonkvrouwen in nood is ons een plicht. Mijn zwaard is tot uw dienst. Alleen ligt het in de slotgracht, vrees ik Hij probeerde overeind te komen. Maar zijn modder bad in diezelfde gracht was niet zo goed geweest voor zij.n harnas. Het was vastgeroest S 3W7-B KRRRR KRRRR KRRRR IS HIER IEMANDS IS HIER IEMAND'? De

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17