AFSCHEID BIJ VELSENSE POLITIE ONDERWATERSPORTVERENIGING IN IJMUIDEN OPGERICHT Demonstratie duikteam Tiende Rode Kruis-rally LUIDSPREKERS Schilder en tekenlessen Wisten GS van wijziging baangebruik KONIJNEN OP KEURTAFEL Schiphol? Veel waardering na onderbroken loopbaan TThvII Mo SLUITINGSTERMIJN Doek van Titiaan Noordwijkronde voor nieuwelingen uit kerk gestolen V?? 111ifiJp.iS jol 4 Leden PS Zuid-Holland: Onroerende goederen aangeboden weer open Aesculaap-toernooi ,De Ark” zP WOEXSDAG 1 SEPTEMBER 1971 Woonruimte gevraagd Woonruimte aangeboden WonwgruO LUIDSPREKERS voor Bedrijtspersoneel gevraagd Rwshoudefijk persooeel gevraagd DONDERDAG dinsdag 16 uur VRIJDAG woensdag 16 uur ZATERDAG donderdag 16 uur De Rode Kruis Autorally is in deze omgeving voor zeer velen een be grip geworden. Voor de tiende maal wordt deze auto-puzzeltocht dit jaar gehouden op zaterdag 25 september, onder auspiciën van de afdeling MrijfspersoKcl aangeboden Alle rubrieksadvertenties kunnen nu zowel over 1 kolom, als over 2 kolommen breed worden geplaatst Bij afgifte aan loket en contante betaling 0.50 korting per advertentie. Het is nu ook in de gemeente Velsen mogelijk in clubverband de onderwatersport te beoefenen. Opgaven moeten uiter- lljk binnen zijn plaatsing opï MAANDAG vrijdag 16 uur DINSDAG vrijdag 16 uur WOENSDAG maandag 16 uur s zwemmen leren”, zegt de de automobielveremging „De Rijmonders m Jmuiden. De opbrengst *s zoa^s altijd, bestemd voor het Rode Kruis. Er wordt gereden in drie klassen, namelijk voor geroutineerde rijders, minder geroutineerde en beginnelingen. In alle klassen is de hoofdprijs een vouwfiets. Verder zijn er talloze andere prijzen, zoals auto-acces- met soires, luxe voorwerpen en dergelijke. Vorig jaar namen er 267 equipes aan de rally deel en voor de komende Sinds 1 'juli bestaat namelijk de Onderwatersport Vereniging IJ muiden. Deze is opgericht door en kele IJmuidenaren, die lid waren van de Amsterdamse onderwater- club „AMFORA” en regelmatig voor hun training naar de hoofd stad moeten. Het reizen van en naar Amsterdam was voor sommi ge IJmuidenaren wat bezwaarlijk en omdat men het idee had dat er in IJmuiden veel belangstelling be stond voor deze watersport, besloot men een eigen vereniging op te richten. name. >xx 1 rï, (Van een onzer verslaggeefsters) Waarderweg Vervolg Luidsprekers op pagina 22 Het parcours is gelegen aan de Wilhel- minastraat en omtrent 1230 meter lang. Er hebben 33 nieuwelingen voor de ronde ingeschreven. Onder hen bevinden zich de Haarlemmers Cor de Looze en Hans van Leeuwen, de Noordhollandse kampioen Nico Rinkel uit Alsmeer, de Amsterdam mer Jan Rückert, Peter Vink en Klaas Duivenvoorden uit Noordwijkerhout, de Hillegommer John v.d. Vossen, Frans v.d. Raadt uit Vogelenzang, Cees Valentijn uit Voorschoten en Jac. van Dijk uit Ulven- hout. De start is ’s middags om drie uur en de renners moeten 60 km. afleggen. tel. uur Te huur aangeb. voor een Va jr. of langer een nette ge- meub. woning. Br. L. 3935. Commissaris W. Sepp schetste de taak van de heer Asbeek verder als „het oog en oor van de politie zijn met betrekking tot het handhaven van de openbare orde.” Vooral een signalerende functie dus. De heer Asbeek Brusse is ook jarenlang verbonden geweest aan de Politieschool en ook in die functie heeft men hem leren waarderen. Commissaris L. H. Molenaar vertegen woordigde het Beverwijkse politiekorps. een volledige duikersuitrusting laten aanschaffen, want dat komt later wel, heel geleidelijk”, aldus de heer Spar- rius. Daarom is er een grote verloting aan de rally verbonden, waarvoor de mi nister van Justitie de vergunning al heeft verleend. Er worden 25.000 loten uitgegeven van een gulden per stuk. De trekking vindt plaats op de dag van de rally, dus op zaterdag 25 september, ongeacht het verkochte aantal loten. De heer J. Hartland is daarbij keur meester. De konijnen worden gekeurd door de keurmeesters M. Kooiman en J. Th. Mulder. Er zijn honderdzestig ko nijnen voor de keuring aangemeld. Inlichtingen over de rally en over de verloting verstrekt de heer Th. B. van Kleef, Herculesstraat 61, telefoon 14112 in IJmuiden. De schilder- en tekenclub „Terpen- tyn” start donderdag 16 september met een serie van ongeveer twintig lessen in tekenen en schilderen. Jongeman opl. 4 jr. gymn. zoekt i.v.m. verdere studie avondcollege part-time job, liefst in de ocht.uren. Br. GL 944 of tel. 023-376677. Zaterdag 11 september treedt de Sea Sound Combination na half negen op. De leden van de sociëteit worden er op attent gemaakt, dat de lidmaatschaps kaarten geldig zijn tot 31 december 1971. B.z.a. heer uit zakenleven. 47 jr. heeft nog enige tijd be- schikb. Werkt, n.o.t.k. Br. L 3938. Banketbakkerij-kokerij Kui pers. Barteljorisstr. 22, H’lem, tel. 023-310114 vraagt le en 2e bediende. Zeer g. salaris wordt geboden. De dieven hebben ook dertien schilde rijen meegenomen die zich in de sacristie van de kerk bevonden. Het is de 80ste diefstal, die sinds het begin van dit jaar in een Italiaanse kerk is gepleegd. „U hebt mij hier weer tot een gelukkig mens gemaakt.” In deze woorden vervatte de heer Asbeek Brusse zijn grote dank aan het Velsense korps en hij voegde daaraan toe: „Als wij als politiemensen proberen de mensen gelukkig te maken, dan doen wij ons werk goed.” Na deze weinige, maar veelzeggende woorden bood de heer Asbeek Brusse de Politiesportvereniging een fraaie beker aan, met de wens dat daar op een sportie ve wijze om zal worden gestreden. Tijdens de receptie werden verschillen de cadeaus en bloemen persoonlijk over handigd aan het echtpaar Asbeek Brusse. Degenen, die de pieren regelmatig be zoeken, kunnen wel eens leden van de duikclub in de havenmond aan het werk zien. Eveneens worden, vooral in het zomerseizoen, excursies gemaakt naar de Vinkeveense plassen of de Zeeuwse wateren, waar bij Schouwen Duiveland wordt getraind. Het zicht is daar, volgens de heer .Sparrius, goed, zodat veel te zien valt. Dit in tegen stelling met het sterk vervuilde wa ter tussen de IJmuider pieren, waarin het onmogelijk is verder dan een halve meter te kijken. In de benedenzaal van de Petruskerk in IJmuiden wordt op zaterdag 4 sep tember de jaarlijkse jonge dierenkeu ring van de sportfokkersvereniging „IJmond en omstreken” gehouden. Al leen de konijnenfokkers zullen hieraan mee kunnen doen, omdat het wegens de pseudo-vogelpest verboden is hoenders te vervoeren en ten toon te stellen. (Van een onzer verslaggevers) BOLLENSTREEK. De Bollenstreekge- meenten en het gebied rond de Kagerplas- sen, als ook Leiden, Wassenaar en Oegst- geest zullen naar de mening van leden van Provinciale Staten van Zuid-Holland aan een enorme geluidsoverlast worden blootgesteld nu de RLD wijzigingen heeft aangebracht in het baangebruik van lucht haven Schiphol. De bestuursleden noemen de onder watersport niet gevaarlijk. „Wel moet men zeer goed aan de veiligheidseisen voldoen. Bijvoorbeeld: met meerdere mensen tegelijk gaan duiken, zodat in geval van nood hulp kan worden ge boden. Wat wij onze zwemmers ook bijbrengen is RAAK NOOIT IN PA- 'TIEK! NOORDWIJK. Voor de derde keer houdt de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek donderdagmiddag een wielerron de van Noordwijk voor nieuwelingen in samenwerking met de Oranjevereniging Noordwijk-Binnen. Vooraf is er een race voor Noordwijkers op gewone fietsen. Voorzitter L. M. Sparrius en secreta ris H. E. Wind zijn over dit aantal erg enthousiast. „Wij willen graag uitbrei den, maar meer dan veertig leden kunnen wij niet hebben. Wij hebben maar een beperkte ruimte om te trai nen”. Dat gebeurt elke donderdag avond van tien tot elf uur in het IJmuider Sportfondsenbad. Daar kun nen ook belangstellenden komen kij ken hoe deze onderwatersport wordt beoefend. Het bestuur van de vereni ging kan dan tevens alle inlichtingen verschaffen, en vertellen welke toela tingseisen men stelt. verschijnen DAGELIJKS in méér den 12.000 gezinnen ƒ0.60 per regel met een minimum aantal te bereke nen regela van 4 (2 koloms annonces ƒ1.20 per regel met een minimum aantal te berekenen regels van 4). Deze cursus staat onder leiding van de ervaren schilderes, mevrouw Wil Veen. Zij volgde lessen aan de kunst academie voor tekenlerares en bij Ate lier ’63. De cursus is gericht op leer lingen van tien tot zestien jaar en wordt gegeven in het atelier van „Terpentyn” aan de Driehuizerkerkweg 113, steeds beginnende om zeven uur ’s avonds. VELSEN Op zjjn verzoek in een beperkte kring van naaste medewerkers en collega's heeft hoofdinspecteur F. As beek Brusse dinsdagmiddag afscheid geno men van het Velsense politiekorps. In dat eerste moeilijke jaar kreeg de heer Asbeek een betrekking bij een rijks- dienst, maar het tamelijk geestdodende werk kon hem weinig bevrediging geven. Op dat moment was het bijzonder moeilijk vacatures op inspecteursniveau bezet te krijgen in Velsen en toen de toenmalige commissaris vernam, dat vlak bij het politiebureau in IJmuiden de heer Asbeek Brusse woonde met een dergelijke voortreffelijke staat van dienst in het voormalige Indië, is men hem gaan vra gen het korps als inspecteur aan te vul len. Sindsdien werkt de heer Asbeek Brusse in Velsen, waar hij later speciaal werd belast met de leiding van de vreem delingendienst. De kosten voor de beoefening van deze hobby zijn volgens de bestuursle den van de IJmuidense vereniging eigenlijk niet hoog. Zij vinden vijftien honderd gulden voor een duikersuit- rusting wel een groot bedrag, maar men behoeft een duikset niet in één keer aan te schaffen. Voor de hoenderfokkers zal in sep tember een zogenoemde hokkenkeuring bij de fokkers thuis worden gehouden Hoofdprijs van deze verloting is een Volkswagen 1302 model 1972 en daar naast zijn er als prijzen beschikbaar een draagbare tv, een vouwfiets, auto- - benodigdheden, sport- en kampeerarti- kelen, luxe voorwerpen enzovoort. De heer Asbeek Brusse had ook ver zocht maar één spreker aan het woord te laten en die taak viel ten deel aan commissaris W. Sepp, die eraan herinner de, dat de heer Asbeek Brusse zijn poli- tiecarrière begon in het toenmalige Ne- derlainds-Indië, waar hij het bracht tot politiecommissaris op grond van zijn ver diensten. Die prachtige loopbaan werd in en na de oorlog abrupt afgebroken als gevolg van de politieke ontwikkelingen aldaar. Van de ene dag op de andere werden de heer en mevrouw Asbeek Brusse op een vliegtuig naar Nederland gezet, waar men volkomen opnieuw moest beginnen. Aangeb. ruime eengezinswo ning in Beverwijk Gevr. an dere woonruimte in IJmond (S’poort). Br. L. 3941. CORTINA D’AMPEZZO ,(AFP). Uit de parochiekerk van Pieve di Cadore bij Cortina d’Ampezzo is maandagnacht een schilderij, gestolen van Titiaan, dat Maria, het kind Jezus en twee heiligen voorstelt. Vóór de demonstratie zal een uiteen zetting worden gegeven in hotel „Augusta”, Oranjestraat 98 te IJmui den. Naar men verwacht zal er voor deze groots opgezette demonstraties veel belangstelling bestaan Wie meer over deze cursus wil weten kan zaterdag aanstaande even komen praten in de stand van „Terpentyn” op de kunstmarkt of tussen zes en zeven uur 's avonds even bellen via het tele foonnummer 02550-12318. Ook andere belangstellenden zijn op de normale clubavonden elke donderdag van acht uur tot half elf van harte wel kom. De leden, mevrouw E. K. Wessel-Tuin- stra en G. G. Blokland, beiden D’66, willen van Gedeputeerde Staten weten of zij en de betrokken gemeenten door de RLD te voren in deze plannen zijn gehoord. Indien dit niet het geval is vragen de leden, bent u dan niet met ons van mening dat dit wel had moeten gebeuren. Ze vragen te bevorderen dat dit horen dan alsnog plaats heeft. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan one loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker Die belangstelling was e r inder daad, want zo’n dertig mensen zijn lid geworden van de Onderwatersport Ver eniging IJmuiden, die aangesloten is bij de Nederlandse Onderwatersport Bond. Enkele speciaal opgeleide leden van de onlangs opgerichte Onderwater sport Vereniging IJmuiden zullen maandag 6 september aanstaande een duikdemonstratie geven bij de kleine sluis van IJmuiden. Het spectaculairste onderdeel van de show zal ongetwij feld zjjn het redden van enkele inzit tenden uit een te water „geraakte” per sonenauto. „Wanneer men na die beginperiode iets voor het onderwater zwemmen of duiken voelt, wordt men lid en be gint de eigenlijke opleiding. Het is de bedoeling eerst het snorkelbrevet te halen, het bewijs dat men kan zwem men met een snorkel. Daarna de bre vetten, derde, tweede en tenslotte eerste klasse. Denk maar niet”, aldus secretaris Wind, „dat het verkrijgen van deze brevetten een kwestie van een beetje zwemmen is. Er wordt, ook bij ons, terdege getraind. Bovendien moet iedereen over de nodige theore tische en technische kennis beschik ken.” Te huur autobox te Driehuis. Bemiddeling Mak. J. J. Hartman, Vondellaan 43 te Driehuis. Tel. 02550-16262. Als je eenmaal die stilte onderwater ervaren hebt en dat zwevend gevoel, bovendien al die mooie dingen hebt gezien, wil je niets anders meer. Wij zijn vorig jaar in Zweden geweest met een paar duikers. Daar was een ge weldige plantengroei te zien. De vis sen waren zondermeer fantastisch. Hoewel je dan veel lichamelijke ar beid verricht, is deze sport toch ont spannend en dus vreselijk gezond”. De heer W. Sepp legde in een opsom ming van de verdiensten van de scheiden de hoofdinspecteur de nadruk op zijn sterk ontwikkeld gevoel voor „fair-play’,’ zijn collegialiteit in alle gradaties van het korps en zijn emotionaliteit. De sociëteit „De Ark” in oud-Velsen gaat vrijdagavond om acht uur weer open. Alle leden en hun introducees zijn weer welkom. In de twee maanden dat de sociëteit gesloten is geweest, heeft het bestuur niet stil gezeten. Hel interieur is verbeterd en er is een klei ne discotheek gemaakt. Er bestaat bovendien de mogelijk heid bepaalde benodigdheden van de vereniging te huren, zoals bijvoor beeld de nogal dure zuurstofflessen. Uw luidspreker verschijnt dagelijks in meer dan 11.000 gezinnen. Bij afgifte aan ons loket èn contante betaling krijgt U 0.50 korting per luidspreker. lp’ Op het terrein „Jagtlust” van het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort wordt zaterdag 4 september, beginnen de om tien uur, een voetbaltoernooi gespeeld tussen vertegenwoordigers directieleden, artsen, therapeuten van het Proviciaal Ziekenhuis, de af deling geestelijke hygiëne van de Am sterdamse GGD, paviljoen 3 van het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam en de Amsterdamse Valerius Kliniek. De wedstrijden duren steeds twee maal twintig minuten met vijf minu ten rust. Om kwart over zes 's avonds wordt dit Aescul-aap-toernooi besloten met een „broodje apekool”. Daarnaast hoeft men, zoals gezegd, de uitrusting niet in één keer te kopen. Men kan deze sport zo duur maken, als men zelf wil. Mulder Rijke N.V., IJmui den vraagt werknemers voor de afdeling polyester Scho ling vindt in eigen bedrijf plaats. Inlichtingen beloning en overige voorzieningen mondeling aan het adres In- dustriestraat 25 tot 17.30 uur of na telef. afspraak 02550-16146. Na 19.00 02550-10677 of 023-257416. Ook degenen die niet aan de rally deelnemen kunnen natuurlijk loten kopen. Men kan deze loten bestellen door overschrijving van de kosten op giro 215069 van de Amsterdam-Rotter dam Bank N.V. in IJmuiden onder vermelding van „Loten Rode Kruis Rally 1971”. De loten worden dan toe gezonden. Hoogovens IJmuiden vraagt meisjes van 17 tot 25 jaar ter opleiding tot kwaliteitscon- troleuse bij het vertinnings- bedrijf. Geen lopende hand werk. Dagdienst: ’s zaterdags vrij. Goede salaris- en ar beidsvoorwaarden. Vrij ver voer. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Inl. Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Wencke- bachstraat, Velsen-Noord (maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 17.00 u.); telefonisch 02510 (Beverwijk) 94000. Groepsleidster van de voor zienigheid zoekt gestoff. ka mer, per 1 sept. Mej. E. Borst, Schaepmanlaan 2, Driehuis. Gevr. radio-TV monteur, bromfiets-monteur, verkoper en verkoopster. Bertus Prins, Kennemerlaan 76-78, IJm. Tel 15726. hoek Moerberg- plantsoen. Mulder Rijke N.V. IJmui den vr. plaatwerkers en leerling plaatwerkers voor haar afd. aluminium. Inl. be treffende beloning en overi ge voorz. mondei, aan het adres Industriestr. 25 tot 17.30 u. of na tel. afspr. tel. 02550-16146. Na 19.00 u. 02550- 10677 of 023-257416. Wij willen de beginnelingen zeker niet jubileumrit verwacht het Rode Kruis een nog aanzienlijk grotere deel- Tmllnrlirtn rlni IrArc’miriK’tiri rt lotnn u Volgens voorzitter Sparrius dient men over een uitstekende gezondheid te beschikken. Alle kandidaten mi nimum leeftijd is zestien jaar moe ten zich bij een speciale arts laten keu ren. Daarnaast is het nodig dat men „behoorlijk” kan zwemmen. „Het is - - - - natuurlijk niet zo dat wij onze leden Velsen-IJmuiden van het Rode Kruis en onder de technische leiding van eerst nog zwemmen leren”, zegt de de automobielveremging „De Rijmonders” in Jmuiden. De opbrengst heer F - - -- - - - gen een kennismakingperiode van vier weken. Ze worden in deze tijd gewoon opgenomen in de vereniging en komen vanzelfsprekend trainen. Het is de be doeling dat ze onder deskundige leiding gaan oefenen in het zwemmen i vliezen, een duikbril en een snorkel. Conrad-Stork biedt plaats aan elektr, lassers en con- structiebankw.-aanbouwers. Wij vervaardigen kwaliteits- produkten van grote ver scheidenheid. Prettig en boeiend werk voor de goede vakman. Aantrekkelijke ar beidsvoorwaarden. Kom eens praten. Dagelijks kunt u te recht van 8-17 uur op de afd. personeelszaken. Eventueel tel. inlichtingen (023) 319170. Na werktijd (02980) 83685 (de hr. H. J. Hendriks) Conrad- Stork. Waarderweg 80. H’lem. Hoogenbosch Schoenen NV Kennemerlaan 96, vr. een leer!. verkoopster. Aanm. Kennemerlaan 96. Tel. 15014. Ter gelegenheid van deze tiende ral ly wil men natuurlijk ook graag een record-bedrag als opbrengst aan de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis kunnen overhandigen. Niet een beetje meer dan in andere jaren, maar een heleboel meer! Schoonm.bedr. „NOORD’’ Wij vragen wegens verdere uitbreiding met spoed enkele medewerkers of leerlingen. Tel. 023-371418. Gevr. prettig zelfst. meisje voor */z dagen, van 8.30 u. - 1 uur. Burg. Enschedélaan 38, S’poort-Nrd. Tel. 023-378321. (3 min. v. bus 70). Halte Slaperdijk. De Onderwatersport Vereniging ’Jmuiden oefent natuurlijk niet alleen in het water van het Sportfondsenbad. Belangstellenden voor deze sport kunnen elke donderdagavond in het Sportfondsenbad gaan kijken. Tevens bestaat de gelegenheid inlichtingen te krijgen bij secretaris H. E. Wind, Ko ningin Wilhelminakade 31, IJmuiden, telefoon 16461 of 13638. Commissaris W. Sepp overhandigt een cadeau aan hoofdinspecteur A. As beek Brusse. Woning te koop gevr. in Haarlem of omg. Pr. v. f 50.000 tot ƒ150.000. Inl. tel. 023-327777. Privé 267700. Heeft u kantoorervaring? En zoekt u afwisselend werk als (steno) typiste of admin, as sistent, meldt u dan bij Ar eas. Uitzendbur. v Alkmaar. IJmond en Zaanstreek, Aanm. dagel. v. 9-17 u. Breestr. 3 E, Beverwijk. Tel. 26882. Gevr. zelfst. hulp in de huish. van maand, tot en met vrijd. van 9 uur ’s morg. tot 3 u. ’s midd. Mevr. May, Handelstr. 14, Castricum. Tel. 54247.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4