Den Hertog kijkt in het koffiedik: Beidschat voorziet honderdenvijfenzeventig maar niet enorm zwaar toernooi meer dan dertig zullen zich handhaven.. KEES KOEKEN HOOPT OP MASSALE EINDSPRINT Europese honkbaltitel voor Italië of Nederland n KNVB beslist vandaag over lot Piet v. d. Berg Cyprus had Feijenoord bezoek gehad graag op TELSTAR - P.S.V renners, „Er zijn R - zl t Drummond-Hay over muur ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1971 19 ff Rivaliteit Geen illusie Nederlands gevaar Haarlem Advies SPORTPARK SCHOONENBERG TELSTAR B - RADIO NOORDZEE 'TA ff 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE A.S. ZONDAGMIDDAG AANVANG HALF DRIE als voorwedstrijd aanvang 1 uur nro- De voetbalclub Haarlem is wèl tevre den met de in de sectie betaald voetbal voorgestelde oplossing. Hoewel de club uiteraard blijer zou zijn met een onmid dellijk doorgevoerd „generaal pardon”. Koopt weer de Telstarbode, u kunt hierop de wedstrijdbal winnen met de handtekeningen van de spelers Als de twee landen inderdaad wegblijven, heeft Italië nog maar twee tegenstanders. Hoe er ook geschoven wordt, Nederland en Italië zullen elkaar niet in de poules treffen. Het is een duidelijke zaak dat er slechts twee favorieten zijn. Wat dat betreft is het Europees kampioenschap dus niet interes sant. In de van 1956 af durende strijd tus sen Nederland en Italië is echter een pi kante bijzonderheid geslopen: won Neder land tot nu toe alle prestige-duels van Ita lië, Italië „pakte” Nederland tijdens de wereldkampioenschappen '70 in Columbia. Daaruit putten de Azurri veel moed en aangezien de Italiaanse topformatie veel meer faciliteiten kent dan de Nederlan ders, mogen de Italiaanse kansen ditmaal zeker niet onderschat worden. Hamilton Richardson, enige Antil liaan in Nederlands team icket- ?izoen tteam >t dat ■blijft, veede choot :erste men m en enten nnen ooral twee Irene mo- team, ioen- voor Zij oede. eland fende onals ■eren, volle innen reinig alsen innen gelijk aakte ver- d om dan deze ssteld Itaten Ever Ever keep- ;ck is ver- t nog i zo’n n de in, nu ■rd is. lalen. lat de wel kun- concurrent was van Fedor den Hertog. Daar zijn ook de Belgen Ludo van der Linden, Louis Verreydt en de 19-jarige Belgische kampioen Freddy Maertens. Bij de Denen zijn natuurlijk vooral Jörgen Schmidt (die vorig jaar de wereldtitel greep) en Verner Bloudzun de internatio nale paradepaardjes. Maar ieder jaar weer komen uit de „Deense school” nieuwe talenten naar voren. Als hoogste troef hebben de Tsjechen Peter Hladik in het spel, die vorig jaar door Kees Koeken in de massasprint van het peloton werd ver slagen. Dreigend is inderdaad vooral het gevaar dat ieder jaar weer uit de Oostbloklanden opdoemt: het gevaar van staatsamateurs weer nge- ram- ar is t te keer issen een team nnen p te het- zich tuele heij- ecies van heij- “gra- wor- lectie lasse voor- ■rby’s de ïisen, kan zullen nemen met halve maatregelen. Als het hoofdbestuur van de KNVB geen oplossing mogelijk maakt, die de sane- ringscommissie voor ogen staat, overweegt de Vereniging Voor Contractspelers een kort geding tegen de bond aan te spannen. Komt de KNVB vandaag niet tot het door Jansen gewenste besluit, dan overlegt Jansen maandagavond met zijn juridische adviseurs. Eindigde zo’n club dan bij de laatste drie, dan tuimelde zij weer terug naar de Cypri sche competitie. Olympiakos Nicosia ein digde in de Cyprische competitie steevast bovenaan, maar in de Griekse even regel matig onderaan. Zo ziet het grillige ver leden van de club er nu als volgt uit: 1966 ’67 Cyprus, 1967-’68 Griekenland, 1968-’69 Cyprus, 1969-’70 Griekenland, 1970-’71 Cy prus. Het komende seizoen speelt de ploeg weer in Griekenland en de eerste wed strijd is op 9 september in Athene tegen Ethnikos. „Ditmaal gaan we er wat langer dan een jaar inblijven”, is de heersende verwach ting bij de kopstukken van de vereniging tA/VVVWVV\A/\AAAAAA/V\A/V\/V\AAA/VWWVV\AAA/V\AAAAAA/VVV\AAAA/VVVV\AAA/VVVV\/VVVVVVVVVVVVVWVWVVV Het Nederlandse honkbalteam, dat de komende week zijn Europese titel gaat ver dedigen, bestaat uit de volgende spelers: werpers: Nol Beenders, Herman Beidschat. Jan Dick Leurs (allen Nicols), Ben de Brouwer (Sparta), Ade Fijth (HCAW), Carel de Vries (Robur ’58): achtervangers: Hans Augustinus (Sparta), Wim Crouwel (OVVO), Jan Tilmans (Neptunus): binnenvelders: Boudewijn Maat (Nicols), Johnny Jonkers, Fred Beckers (beiden Sparta), Roy van de Dungen Gronovius (Storks), Ad Smith (HCAW) en de buitenvelders: Hamilton Richardson, Jan Kramer Freher (beiden Spar ta) en Harry van de Vaart (Nicols): eerste honkman Boudewijn Maat zal als field captain optreden. Smith en Tilmans zijn debutanten. Zoals de zaken er nu voorstaan, speelt Nederland zondag zjjn eerste wedstrijd te gen Spanje. Maandag wordt tegen België gespeeld, dinsdag tegen Zweden en woens dag tegen Frankrijk. Donderdag en vrijdag zijn voor Nederland rustdagen. Het eer ste optreden van het Nederlands team is zaterdagmiddag, wanneer het toernooi of ficieel wordt geopend in het „Gianni Falchi”-stadion in Bologna. Het Nederlands team verblijft in Hotel Jolly Toscanini in Parma. IVVVVVVV\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VVVVVVVV\AAAAAAAAA/VVVVVVVVVVV\AAA/\AAAAAAAAAAAAA/V\ (Van onze honkbalmedewerker) En die voorspelling klopt ongetwijfeld. Want men weet het: Fedor den Hertog heeft door het winnen van grote etappe- wedstrijden en tijdritten in het buitenland zijn talenten nog beter kunnen bewijze dan in Nederland zelf. En Kees Priem die vorig jaar bij zijn w.k.-debuut in Engeland nog het voordeel had van internationale onbe kendheid. heeft nu het onmiskenbare na deel dat hij in de internationale wieler- wereld wis en waarachtig wel als een favoriet wordt aangemerkt. Dat heeft hij bijvoorbeeld te danken aan zijn zesde plaats vorig jaar in Engeland en ook aan de drie etappe-overwinningen in de ronde van Oostenrijk enkele maanden geleden. Voor Kees Koeken, vorig jaar dus win naar van de massasprint van het peloton (dat leverde toen een negende plaats op) en dit jaar bijvoorbeeld winnaar van een etappe in de ronde van Engeland, geldt dezelfde handicap. Daarom moet de hoop wellicht voorna- Toch heeft Van de Bunder nog geen enkele illusie om van de wielersport zijn beroep te maken: „Als ik zie dat een nieuwe prof als Juul Brüssing wel een rijbewijs heeft maar nog geen geld om een auto te kopen, slaat de schrik me om het hart. Ik stap alleen mettertijd over als ik een grote kan worden”, zegt deze 19-jarige timmerman die bij zijn vader (een aannemer) in dienst is. In de enorme meute die zaterdag van start zal gaan voor de jacht op de wereldtitel bij de amateurs op de weg zullen ongetwijfeld meer nu nog onbekende talenten als Toi- ne van de Bunder een voortdurend gevaar kunnen zijn voor de gevestigde favorieten. Daarom is het een hachelijke onderne ming favorieten op te sommen voor de wereldtitel anno 1971. Daar is bijvoor beeld de Fransman Marcel Duchemin, die in de Ronde van Engeland nog de grote emd. I en t te i zal het terd. hten eren. 1.80 m hoge oxer en de tot 2.15 m hoogte opgebouwde grijze muur moest overwin nen. Zij slaagde hierin als enige. melijk gevestigd worden op de jonge ta lenten in onze vaderlandse equipe. Daar is bijvoorbeeld Toine van de Bunder, door coach Joop Middelink „het grootste talent uit de Nederlandse ploeg” genoemd, al tekende de corpulente coach er wel bij aan dat Van de Bunder nog te weinig initiatieven durft te nemen en pijn durft te lijden. „Maar”, zegt Van de Bunder zelf, „ik zal voor het wereldkampioen schap natuurlijk alles uit mijn lichaam rijden. Dan zal ik echt wel pijn durven accepteren.” Wanneer ontdekte hij zelf zijn talen ten? Antwoord: „Meneer Middelink zei het enkele jaren geleden al tegen me toen ik nog nieuweling was, maar ik geloofde er zelf toen nog niet zo erg in. Ik begon er pas wat in te zien toen ik een week of zes geleden in de Ronde van Belgisch-Luxem- burg ineens als een trein ging rijden. Ik had dan wel veel criteria gewonnen, maar in grote wedstrijden keek ik altijd te veel tegen de anderen op. In die etappewed- strijd in de Belgische Ardennen won ik een etappe en eindigde ik tenslotte als tweede in het algemeen klassement achter de Belg Ludo van der Linden, die ook in Mendrisio aan de start komt en die een van de grote favorieten is.” Toine van de Bunder droeg ondanks zijn talenten zolang hij fietste het etiket van de renner die zo’n zwakke eindsprint heeft dat hij toch steeds kansloos voor de zege is. maar dit jaar raasde de Zeeuws- vlaming al naar 14 overwinningen en veel zeges greep hij door een flitsende eind sprint. Vanwaar deze volslagen gedaante verwisseling? Van de Bunder daarover: „Vroeger, tot vorig jaar. dacht ik dat ik geen eindsprint had en daarom probeerde ik steeds weer alleen weg te komen. Als dat dan niet lukte was ik als er gesprint moest worden zo doodmoe dat ik inder daad geen kans maakte. Maar nu durf ik ook rustig af te wachten in de kopgroep en het op een sprint te laten aankomen. In een zeer lange eindsprint ben ik nu moeilijk te kloppen.” °lke de meespelen. HAARLEM. Dat het Italië ernst is om Nederland van zijn Europese honk- baltroon te stoten blijkt uit het feit dal het Italiaanse Olympisch Comité onge veer 360.000 gulden beschikbaar heeft gesteld om de achterstand op Nederland te compenseren. Daarom voorziet Her man Beidschat voor het Nederlands ne gental een zwaarder Europees kam pioenschap dan ooit het geval is ge weest en hij illustreert dat aan de hand van een paar voorbeelden. Beidschat: „Wij zijn verplicht om te winnen maar dat zie ik eigenlijk niet zo zitten. Italië leeft al anderhalf jaar naar dit toer nooi toe. Het heeft daarvoor een kleine kern van spelers geselecteerd, die voor mij gewoon semi-profs zijn. Voor mij worden ze betaald. Zij hebben enorme faciliteiten en hebben van hun werk gever een soort verlet van twee, drie en ook bij de nieuwe trainer Ron Bradley, een Engelsman, die als midvoor in West- bourough Stars heeft gespeeld, samen met Barry Hughes. Hij is deze zomer naar het, nog steeds bij talloze Britten in trek zijn de eiland gekomen om de club vast ,.in te spelen en hoopt van de twee trips naar Rotterdam op 13 en 22 september gebruik te maken cm samen met zijn vrouw zijn verhuizing verder te regelen. „Als we in de eerste wedstrijd een verrassend resul taat behalen, dan komt er bij de tweede wedstrijd tenminste veel publiek aldus Bradley, die vervolgt: „Natuurlijk zijn wij tegen Feijenoord kansloos, maar dat mag de pret niet drukken”. MENDRISIO Een vurige wens smeult nu al wekelang in Kees Koe ken. Na een slopende trainingstocht op het circuit bij de Zwitserse plaats Mendrisio verzucht hij: „Als het aan mij ligt, wordt zaterdag aanstaande het wereldkampioenschap wielrennen beslist in een massale eindsprint”. Dit vurige verlangen van Kees Koe ken wordt begrijpelijk als men weet dat hij vorig jaar bij het wereldkam pioenschap in Engeland achter een tenslotte uiteengeslagen kopgroep de massasprint van het peloton won. En Koeken voelt zich sterk genoeg om in zo’n overbevolkte eindspurt weer een grote kanshebber te zijn: „Ik ben nu mijn vijfde jaar bij de amateurs inge gaan en ik heb in mijn carrière al bijna 80 koersen gewonnen. Het is hoogst zelden gebeurd dat ik een overwinning green door alleen aan de haal te gaan. Het zijn bijna alle maal spurtzeges”. ook in de Haarlemse honkbalweek ont brak daaraan het nodige. Veel zal afhan gen van de sfeer in het Nederlands team dat uit 17 spelers bestaat. Arche wordt ge assisteerd door de coaches De Bruin en De Zwart, de Haarlemse arts Weidema treedt op als medische begeleider. Het komende toernooi betekent voor het Nederlands team een week hard werken met veel trainingen en af en toe een wed strijd tegen veel zwakkere tegenstanders. Na die week gaat het werk pas goed be ginnen: de finale in „best of three” tegen Italië. Het optimaal voorbereide Italië heeft zeker kansen om dan eindelijk eens het kampioenschap te grijpen. Die kansen zijn niet alleen groot door het verschil in voorbereiding, maar bovendien komt het Nederlands team in vergelijking met 1969 verzwakt uit. Door allerlei omstandighe den is het aantal Antillianen in de Neder landse ploeg teruggelopen tot zegge en schrijve Hamilton Richardson! En dat betekent dat de Nederlandse slagploeg zwakker is geworden. Verdedigend is het team zeer sterk, al zal Italië wat catchen betreft sterker zijn. Een prognose is moei lijk te geven. Honkbal blijft grillig, maar qua capaciteiten en ervaring is de Neder landse ploeg iets beter dan de Italiaanse equipe. Vooral het werpen is bij Neder land in de diepte beter verzorgd. Daarom is Nederland voor ons dan ook favoriet. Met de toevoeging dat het mentaal wel heel erg goed zal moeten kloppen, nu men in het hol van de leeuw speelt. Allereerst spelen de Italianen voor eigen publiek en dat betekent zeer veel, omdat een paar duizend Italianen op de tribu nes intens met hun favorieten meeleven. Ten tweede is de oefencampagne van het Italiaanse team veel gerichter geweest dan die van de Nederlandse ploeg. De Ita lianen zaten in een trainingskamp en speelden voldoende oefenwedstrijden. Bij Nederland ging dat allemaal niet. Ook was een vacuur ontstaan door het weg sturen van Urbanus. Daardoor kon geen vast plan worden opgesteld. Pas op het laatste moment werd Dr. Arche als ma nager aangetrokken voor de EK. Arche die reeds allerlei verplichtingen in Europa had, deed wat hij kon, maar daar het benodigde geld ontbrak was er van een goede voorbereiding geen sprake. Arche die dit wel begreep, zocht naar de enige heb overgebleven weg: werken aan een goede teamgeest. Dat was nodig, want als de Pool Ryszard Szurkovsky, die in ternationaal ook wel bewezen heeft dat hij niets anders te doen heeft dan wiel rennen. Maar de Westerse landen brengen nog meer favorieten naar voren zoals de Zwitser Josef Fuchs (tweede bij de per soonlijke achtervolging op de baan) en zijn landgenoot Bruna Hubschmidt. En tenslotte dreigt voor de Nederlandse favo rieten ook een groot gevaar uit het kamp van de Italianen die ieder jaar weer potentiële kandidaten voor de wereldtitel op de weg brengen. Fedor den Hertog tenslotte: „Er zijn zoveel favorieten, dat het onmogelijk is op iedereen te letten. Daarom kunnen ze ook niet urenlang mij alleen in de gaten blijven houden.” En daaruit mogen de internationaal befaamde Nederlandse renners dan moed en troost putten. Zondag rijden de profs om het we reldkampioenschap. De Belg Eddy Merckx is een van de favorieten. Tijdens een trainingsrit in Mendrisio werd hij gefotografeerd. (Van onze redacteur in Istanboel) NIKOSIA. Op Cyprus wordt het be treurd dat Olympiakos Nicosia beide wed strijden voor de Europa-cup in Rotterdam zal spelen. Men had graag het beroemde Feijenoord van nabij in aktie gezien en in het voorbijgaan de aandacht van het Nederlandse publiek willen vestigen op de toeristische kwaliteiten van dit eiland met zijn luisterrijke stranden waar het be grip waterverontreiniging nog niet >s door gedrongen. Maar het grootste stadion in Nicosia is slechts goed voor 10.000 plaatsen. Het ont vangen van een club als Feijenoord zal 4.000 pond sterling kosten en Olympia kos is arm. Na ampel rekenen en onder handelen met Feijenoord werd het duide lijk dat het spelen van beide wedstrijden in Rotterdam financieel heel wat beter uitkwam. Men heeft er nog over gedacht om de thuiswedstrijd in Griekenland te spelen, maar dit stuitte op bezwaren van de FIFA, die de betrekkingen tussen Cy prus en Griekenland niet als basis ziet om de Cyprioten daar een wedstrijd te laten spelen. Olympiakos Nicosia is in Grie kenland wel enigszins „thuis”. Het heeft sinds 1967 om het jaar in de Griekse hoofdklassecompetitie gespeeld. Dat zit zo: de kolonels die in dat jaar aan de macht kwamen, wilden de band met het „Griek se” Cyprus wat nauwer aanhalen. Aan gezien dat niet staatkundig kon (onder an dere vanwege de Turkse bezware- beerde men het op deze manier. Zo werd bepaald dat voorts0" Grieks-Cypnsche kampioensplöëg Griekse hoofdklasse mocht maanden gekregen om te trainen, waarbij vergoedingen van 3000 gulden niet tot de uitzonderingen hebben be hoord.’’ Bovendien hebben de Italianen zich verzekerd van een deskundige coach. De Amerikaan Morgan doet niet onder voor Bill Arche. Ook de acommo- datie is af. Beidschat: „Wij worden on dergebracht in een fantastisch sport- dorpje. Ook de velden zijn voortreffe lijk en men beschikt geloof ik alleen al over zo’n stuk of zes slagkooien." Daarom zal Arche Beidschat die door zijn pendelen noodgedwongen ’n week je rust krijgt uitstekend kunnen ge bruiken als hij volgende week (als al les tenminste normaal verloopt, waar bij Beidschat bedenkt: „vlak ook Span je niet uit”) voor de allesvergende fi nale tegen de Italianen komt te staan. Het lijkt om meer dan één reden een uiterst boeiende confrontatie. ROTTERDAM. Anneli Drummond- Hay was vrijdagmiddag de gevierde ster in het internationale concours hippique te Rotterdam. De Britse amazone, die in haar carrière reeds zovele lauweren oogst te, voegde in het Kralingse bos een nieu we erepalm toe aan haar rijkgetooide vaandel. Met haar paradepaard Sporting Ford zegevierde zjj in het puissance springconcours om de Pr jjs van de Haven, waarvoor zjj in de vierde barrage een Misschien moet het Nederlandse gevaar wel voornamelijk komen van internatio naal nog weinig bekende renners als Henk Poppe, Toine van de Bunder, Jan Spetgens en Adri Hassing, als deze ren ners tenminste worden opgesteld, want coach Joop Middelink heeft de definitieve ploeg voor het kampioenschap op de weg nog steeds niet aangewezen. Jan Spetgens, de Nederlandse kampioen, treft het pro bleem in het hart als hij zegt: „Ik zou niet graag in de positie van Fedor den Hertog vertrekken. Hij is internationaal zo bekend dat iedereen op zijn wiel rijdt. Dat moet een dubbele handicap voor Fe dor zijn. Als er een kopgroep ontstaat met Fedor begint iedereen in het peloton na tuurlijk als een gek te rijden.” Maar terwijl ze op het terras aan het Meer van Lugano uitrusten van de trai ningsrit, zijn de andere Nederlandse ren ners niet bereid Kees Koeken veel hoop te geven op een massale eindspurt op dit parcours over een golvende autobaan. Kees Priem die zo langzamerhand op dit traject voldoende getraind heeft om een vergelijking met het parcours van vorig jaar in Engeland te maken, stelt nuchter vast: „Het is hier nog zwaarder dan vorig jaar bij Leicester. Dit wordt echt geen koers waarin het hele peloton bij elkaar zal blijven of tenslotte weer bij elkaar zal komen als er een kopgroep is ontstaan.” En Fedor den Hertog, ook routinier in het gezelschap voorspelt: „Er zullen zo’n 175 vertrekkers zijn maar ik verwacht niet dat er veel meer dan 30 zich in de voorste linies zullen handhaven. Er zitten weliswaar geen steile klimmen in het parcours, maar de hellingen zullen voor tientallen renners toch fataal worden door het hoge tempo waarin gereden wordt.” Het nieuwe talent Toine van de Bunder uit Zeeuws-Vlaanderen maakt het nog bonter: „Ik hoop en ik bid dat het niet zo warm wordt zaterdagmiddag als in de afgelopen dagen, want tegen die hitte kan ik niet. De meeste anderen zullen er trouwens ook wel niet tegen kunnen, want Russen, Zweden, Noren, Polen, noem maar op, zijn toch ook niet zo gewend aan die warmte. Nee, als het werkelijk warm wordt zaterdagmiddag zie ik er niet veel meer dan 20 finishen.” Zag het er in eerste instantie naar uit, dat het advies van de saneringscommissie (bestaande uit Jansen, Hilbrink en Zon) zonder meer door de voetbalbond zou worden overgenomen, nu is het zeer waarschijnlijk dat die commissie, die op een „generaal pardon” aandringt, in zijn hemd wordt gezet. Met name het bestuur van de amateursectie, onder leiding van zijn praeses Van Marie, verzet zich heftig tegen overschrijvingen van vroegere be taalde spelers. Die voetballers mogen, zo zegt Van Marie, voorlopig alleen van club veranderen als zij naar de vereniging waaruit zij oorspronkelijk voortkomen te rugkeren. Ook in de sectie betaald voetbal zijn er moeilijkheden. Een generaal pardon voor de spelers, die na vijftien juli overschrij ving hebben aangevraagd zit er niet in. De sectie stuurt nu aan op een oplossing in de vergadering betaald voetbal, die op 30 oktober zal plaatsvinden. Als een twee derde meerderheid voor dispensatie is kunnen de voetballers, die tussen de wal en het schip dreigen te vallen, per 1 november voor hun nieuwe vereniging uitkomen. Karei Jansen (VVCS) heeft al eerder in deze krant aangekondigd geen genoegen te HAARLEM. Vandaag zal het hoofd bestuur van de KNVB voorlopig het laat ste woord spreken over de voetballers, die het slachtoffer dreigen te worden van de door de voetbalbond doorgevoerde sane ring. Het bestuur moet beslissen over het lot van de betaalde voetballers, die na vijftien juli overschrijving hebben ge vraagd naar een betaalde vereniging en over die spelers van de gesaneerde clubs, die naar een amateurvereniging wensen te gaan. Voor Haarlem en Telstar is slechts de eerste groep van belang. Immers Telstar wenst Helling van ZFC over te nemen en Haarlem heeft het oog laten vallen op Van den Berg, Smit en de Joegoslaaf Dolezar. Haar overgebleven concurrenten, de Duitser Hauke Schmidt met Flying Dutch man en de Ierse kapitein Larry Kieley, zagen beiden hun kansen op de overwin ning op de muur versplinteren. BOLOGNA. Op dezelfde dag dat de Nederlandse wielrenners voor het laatst in Italië om een kampioenschap strijden, begint een andere Nederlandse groep sportmensen aan het Europees kampioen schap honkbal, dat in de Italiaanse ste den Parma en Bologna wordt gehouden. Nederland verdedigt hierin zijn Europese titel die laatstelijk in Wiesbaden (1969) werd verdiend. Hoewel een tiental landen meedingen naar het kampioenschap, mag dit toernooi weer gezien worden als een krachtmeting tussen Nederland en Italië. De Italianen zitten uiteraard in een an dere poule dan Nederland en de eigenlij ke strijd zal dan ook pas ontbranden in het laatste weekeinde, als Italië en Neder land als poulewinnaars in een drietal wed strijden gaan uitmaken, wie Europees kam pioen wordt. Nederland is uiteraard de fa voriet in de voorgaande acht malen dat Nederland meedeed, werd steeds ge wonnen van Italië maar Italië heeft zich beter dan ooit voorbereid op dit kam pioenschap. zodat de Nederlanders die on der leiding van de Amerikaan Dr. Arche spelen, het bijzonder moeilijk zullen krij gen. Van 5 tot en met 12 september zijn de Italiaanse steden Parma en Bologna het strijdtoneel van de Europese honkbalkam- pioenschappen. Tien landen hebben inge schreven, maar van een tweetal deelne mers kwam nog geen bevestiging binnen: San Marino en Tsjecho-Slowakije lieten niets horen. Als deze twee landen niet ko men, dan zal de FEB een andere toer- nooi-indeling moeten maken. In eerste in stantie waren de deelnemers in twee pou les verdeeld: Nederland met Spanje, Bel gië, Zweden en Frankrijk in de ene; Ita lië met Duitsland, Tsjecho-Slowakije, San Marino en Engeland in de andere poule. De vereniging heeft een versterking van het team hard nodig. Hoe noodzakelijk blijkt deze week. „Motor” Nieuwenhuys is geblesseerd. Hij heeft een scheurtje in een hielbeen opgelopen. De voorlopige opstelling van Haarlem luidt: Lelieveld, Wentink, De Haan, Van Breevoort of Peys (Van Bree- voort heeft last van spierblessure), Oost huizen, Burgers, Van Duffelen. De Goede, Bregman en Boszhard. Tegenstander DFC treedt zondag in Dordt waarschijnlijk als volgt aan: Ruts, Van ’t Hoff, Bouwer, De Blok, Ruseler Flaes, Struis, De Bie of Keizer, Wijs, Ten Oever of Kuiters en Van Twist. Telstar heeft zich verzekerd van de steun van de „piraat” Radio-Noordzee. Telstar B zal zondag een voorwedstrijd spelen tegen een team van de radiozender. Telstar-trainer Rab geeft vijftien namen op voor het duel tegen PSV: Van der Meeren, Blaauw, Driesen, André, Van Es sen, Zwaan, Bischot, Van Egmond, Fens, Jonker, Bond, Stanic, De Wit, De Jong en Stout. Ook zijn collega Linder, die vandaag in Halle tegenstander in de Runners-upcup Chemie Halle bekijkt, geeft ook nog geen opstelling prijs. Verwacht wordt dat PSV in de volgende formatie aantreedt in Vel sen: Van Beveren, v. d. Dungen, Radovic. Van Stippent Kemper, Dijkstra, v.d. Kuy- len, Strik, Schmidt Hansen, Devrindt (Hoekema), Mulders.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19