Ongevallendienst Beverwijk in Heemskerk in impasse en TWEE MENINGEN OVER REGIONALE OPZET zes ambulance-auto’s klaar gewestelijk apparaat Volkstuinders exposeren in De Zandkraai Toch gesprek samen met Velsen -- Bloemenprijzen In Velsen staan dag en nacht schommelen Sla blijft vrij duur VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND fc. BIJNA 25 JAAR O.D.-VEL SEN MET GEBROEDERS KLOOSTERHUIS ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1971 TOCH OVERLEG I KNELPUNTEN REGIONAAL AANWINST IS HEEMSKERK ZIET REGIONAAL TAXI 3000 TEL. 23000 Beverwijk (Van onze verslaggevers) VELSEN. Zes ambulanceauto’s en een Landrover als ongevallenwa gen is het huidige bestand van de Ongevallendienst van de Gebroeders Kloosterhuis in Velsen. Behalve de directie is er acht man gediplomeerd personeel in dienst, die zich overigens steeds blijven bekwamen en nu ook nog een opleiding krijgen voor de beide hartbewakingsauto’s, waarmee de Ongevallendienst verrijkt zal wor den. Ruim 23 jaar bestaat de O.D. van de Gebroeders Kloosterhuis die des tijds heel pover zijn begonnen en nu kunen bogen op een voortreffenlijk werkende, zeer modern geoutilleerde dienst, welke 24 uur per dag paraat staat voor slachtoffers van ongeval len zowel als voor het ziekenvervoer. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Sinds enkele dagen ziet de noordelijke IJmond zich geconfronteerd met nieuwe perikelen rond de Ongevallen- of ambulance dienst in Beverwijk en Heemskerk. Het bedrijf, dat sinds betrekkelijk korte tijd deze dienstverrichtingen bij ongevallen verzorgde, heeft namelijk of ficieel opgezegd zij het met inachtneming van de gestelde termijn: een half jaar! Dat betekent, dat men vóór februari volgend jaar een oplossing moet hebben gevonden voor dit bijzonder grote probleem. Eerder reeds, toen de heer Beliën in Beverwijk de Ongevallendienst ging beëindigen in verband met zijn leeftijd, is de verzorging bij ongevallen een zeer ernstig onderwerp van gesprek geweest in de noordelijke IJmond, waarbij is overwogen op een of andere wijze samenwerking te zoeken met de modem geoutilleerde Ongevallendienst in Velsen. De gemeente Heems kerk had daar wel oren naar, doch in Beverwijk voelde men meer voor een eigen dienst en wel door het inschakelen van een plaatselijk taxibedrijf. Uiteindelijk werd tot dit laatste besloten, met als resultaat, dat men thans alweer voor een impasse staat. Heemskerk Velsen-Noord V elsen-IJ muiden voor chauffeur, ADVERTENTIE en Tel. 14864 I 501 Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg 2 20-22 u. spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61: volwassenen 19-21 u.; Amstelstraate 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2: jeuvgd 15.30-17.30 u. IJMUIDEN TEL 15000 Garage Scheldestraat 67 Voor BEVERWIJK: GarageBreestraat 55. ZATERDAG 4 SEPTEMBER Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend tot 15.30 u. ZONDAG 5 SEPTEMBER Sportfondsenbad Kuikensweg, eeonend 9-12 u. MAANDAG 6 SEPTEMBER Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, 20 u. werkgroepavond AA. Al het rijdend materieel van de Vel ser Ongevallendienst opgesteld voor de centrale. Sinds het nemen van de foto enige tijd geleden, zijn twee am bulances door nieuwe vervangen. Uiteraard wordt er in ploegen gewerkt, waarbij de nachtploeg altijd kan rekenen op de ruggesteun van een „stand by” ploeg, wanneer bij een ongeval plotseling meer slachtoffers blijken te zijn, dan door één ploeg behandeld kunnen worden. De wagens rijden in Velsen en verre omgeving naar en van ziekenhuizen in alle delen van het land, waarbij zij vanuit één centraal punt via de mobilofoonin- stallatie gedirigeerd worden naar die pun ten, waar hun aanwezigheid vereist is. Dat centrale punt is gevestigd in het kantoor aan de Koningin Wilhelminakade. Van hier uit lopen onzichtbare draden naar de ambulanceauto’s, langs welke draden de gebouw 20 u. De heer Schipperus merkte op in eerste instantie geen heil te zien in een overleg met de Velser Ongevallendienst. In zijn ogen is het veel reëler Velsen-Noord van uit Beverwijk te bedienen, dan vanuit Vel sen. Daarnaast wees hij erop, dat het taxi bedrijf reeds het ziekenvervoer in de noor delijke IJmond heeft. Een ambulance- of Volkomen anders staat het gemeente bestuur van Heemskerk tegenover een re gionale opzet van de ambulancedienst. Wethouder mr. dr. H. G. van Beek hoopt zelfs ooit te kunnen bereiken, dat er een regionale opzet komt. Destijds reeds was het gemeentebestuur van Heemskerk voorstander van samen werking met de Velser Ongevallendienst, doch tussen Heemskerk en Velsen ligt de gemeente Beverwijk en die kon men toen en evenmin nu onmogelijk passeren, verklaarde hij. De bezwaren welke zijn Beverwijker col lega aanvoerde tegen de knelpunten in de wegen bij een regionale opzet ziet de heer Van Beek niet. De praktijk wijst uit, dat die bezwaren evenmin bestaan voor de brandweer, welke toch ook onmid dellijk moet uitrukken en evenveel haast heeft om op de plaats van het onheil te kqfnen. Daarnaast attendeerde hij op de ambu lancedienst in de kop van Noord-Holland, waarvoor het centrale punt in Den Helder gelegen is en daar gaat alles perfect. Waarom dan ook hier niet? vraagt hij zich af. Vanzelfsprekend moet de totale opzet grondig gebeuren, doch er is geen enke- doch weet ook maar al te goed, dat er gemeenten zijn, die blijk hebben gegeven te willen meewerken zoals in Velsen het geval is. Uiteraard moet er dan meer personeel komen, doch men kan het af met veel minder materieel. Zo is er dan maar één mobilofooninstallatie nodig, hoeft men slechts over één centrale meldingspost te beschikken, kan men volstaan met de beide hartbewakingsauto’s, die er nu ko men. Kortom het zal meer geld gaan kosten, dan het nu gedaan heeft voor de beide noordelijke IJmondgemeenten, maar alle waar is naar zijn gelden bovendien is het toch veel goedkoper dan twee of drie aparte diensten voor drie gemeenten. De ongevallendienst is tevens uitge rust met een speciale ongevallenauto, waarin materiaal aanwezig is voor ongelukken van groot formaat en waarmee ook in de duinen kan wor* den gereden. ongevallendienst ernaast achtte hij een te kostbare zaak. Evenwel is hij ervan overtuigd, dat er op korte termijn een oplossing gevonden dient te worden, want de huidige situa tie van een ambulancedient met uitsluitend ehbo-ers, die er tegenop zien om naast de patiënt in de auto te zitten tijdens de rit naar een ziekenhuis vindt de heer Schipperus absoluut onaanvaardbaar. Een regionale ongevallendienst acht de heer Schipperus niet te realiseren in ver band met het te grote aantal knelpunten in de aanvoerwegen, zoals de spoorweg overgangen in Castricum en Uitgeest. Bei de laatstgenoemde gemeenten zullen name lijk komen te behoren tot de regio, waar van ook Velsen, Beverwijk en Heemskerk deel gaan uitmaken. Deze Beverwijker wethouder heeft zich voor een inzicht in de gang van zaken bij een ambulance dienst laten voorlichten door de dienst in Haarlem. Waarom niet in Velsen? kan men zich afvragen. Er was juist alle re den geweest dit wel te doen, daar de wet houder thans laat uitkomen dat het vroe gere college van B. en W. de zaak niet voldoende op de merites heeft beoordeeld, waartoe dus ook de kwestie van de Vel ser Ongevallendienst behoorde. Daarom zou juist nu alle aanleiding geweest zijn voor het nieuw gevormde college om zich bij de zuiderburen te oriënteren over de gang van zaken daar bij het ambulance vervoer. Bovendien hebben noch de heer Kloos terhuis van de Ongevallendienst, noch het gemeentebestuur van Velsen bezwaar te gen het vestigen van een depot aan de noordkant van het Noordzeekanaal. En in dien men in Beverwijk de aanwezigheid van ambulanceauto’s met het opschrift „G.G. en G.D.-Velsen” als een onover komelijke zaak ziet welnu dan mag die aanduiding wel van auto’s verwijderd wor den, vindt men in Velsen. Hoofdzaak is, dat er een goede dienst is voor de slacht offers van welk ongeval dan ook. Voorkomen moet worden, dat zij als stuk goed van de plaats van het ongeval naar het ziekenhuis getransportreerd worden. Een standpunt, dat overigens de heer Schipperus ook zeer beslist inneemt. Hij deelde ons mede, dat er hard gewerkt wordt aan een oplossing. Doch op de vraag in welke richting gewerkt wordt, moest hij ons in dit stadium het antwoord schuldig blijven. dubbele set, één vaste set en een losse, welke meegenomen kan worden in een woning om een patiënt in eerste instantie direct te kunnen helpen. Een kostbare apparatuur overigens, getuige het verleende krediet van 70.000,- per auto. Een belangrijke aanwinst voor de On gevallendienst, maar niet minder ook voor de inwoners van deze gemeente. Tijdens ons gesprek met de heer H. E. Kloosterhuis over de Ongevallendienst kwam ook zijn studie naar voren over het ambulancewezen in ons land waarover wij hierboven al schreven. Onderzoekin gen leerden de heer Kloosterhuis, dat sommigen steden de toets der kritiek volkomen kunnen doorstaan. In a ndere gemeenten weer was hij allerbedroevend ste toestanden tegengekomen. Daar reden ambulanceauto’s met chauffeurs zonder ehbo-diploma, zonder deskundig personeel, zonder verbanddozen zelfs en soms ook zonder zuurstofapparatuur. „Hier en daar was het vervoer in handen gegeven van de een of andere rijwielhersteller of land bouwer hoeveel achting ik ook heb voor die beroepen, als het mensen zijn zonder kennis van zaken mag dat toch niet getolereerd worden” meent de heer Kloosterhuis, die overigens zelf het best weet hoe moeilijk het is zulk een u dienst financieel te regelen. Hij beschikt op dat terrein over een rijke ervaring; IJmuiden, 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg, Velsen- Noord, 14.30 tot 17.30 uur; Parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat, IJmuiden, 15 tot 18 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant- poort-Zuid, 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Willemsbeekweg IJmul- den-Oost, Jeugd- en Tienerbibliotheek, 15.30 tot 17.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur' bibliotheek en inlich tingencentrum van de Ned. Vereniging voor Seksuele Hervorming. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur Bridgeclub De Jump. Boksclub De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg van 19.30 tot 20 uur trainen. BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling had men in de afgelopen week een grote aanvoer te verwerken; de chrysan ten en ook gladiolen speelden hierbij een grote rol. De handel kon alles vlot opne men, al zag men de prijzen nog al eens vrij ernstig schommelen. Zo was alles woensdag vrij duur, maar een dag later alles beduidend lager, terwijl vrijdag goe de prijzen genoteerd werden. De ruime aan voer van anjers noteerde in het midden van de week van 10 tot 43 cent per stuk, waarbij de meest gangbare prijs rond 20 cent per stuk gezocht moest worden. Ook het ruime aanbod van rozen ging voor redelijke prijzen weg er werd van 8 tot 48 cent per stuk betaald. De toenemende aanvoer van fresia gaat vlot weg voor prijzen van 40 tot 170 cent per bosje. Groot is de aanvoer dit jaar rond chrysanten, maar deze ondervinden concurrentie van de buiten-chrysanten waarvan er steeds meer komen. De jaar- rond noteerde van 100 tot 210 cent per bos, de buiten tros kwam in het midden van de week tot 130 cent per bos, de geplozen chrysanten varieerden van 10 tot 43 cent per stuk. Liatrus gaan voor goede prijzen weg, er werd tot 200 cent per bos betaald, gladiolen zijn goed te verkopen. Mits de kwaliteit goed is, werd er tot 200 cent per bos betaald. Bij de lelies lopen de soorten en ook de kwaliteiten heel erg uiteen, men betaalde voor de Rubrum soorten tot 165 cent per tak. De zomer snijbloemen worden matig betaald, er ko men asters en dahlia’s van buiten. Bij de planten ging de grote belangstel ling uit naar de cyclamen die tot 550 cent per stuk noteerden. Er komen grote par tijen potchrysantjes die van 30 tot 55 cent per stuk not.eerden. Terstond na het vernemen van de verwik kelingen in Beverwijk heeft de Velser wet houder H. A. de Boer zijn collega in Be verwijk opgebeld en hem uitgenodigd voor een gezamenlijk gesprek tussen de drie IJmondgemeentebesturen over deze aan gelegenheid. Daar is thans positief op ge reageerd, zodat verwacht mag worden dat tenminste drie wethouders gezamenlijk rond de tafel gaan zitten om te pogen een oplossing te vinden voor dit zeer ernstige probleem. Ie reden om te zeggen, dat zoiets niet mo gelijk is. Tot zover de heer Van Beek. Het belangrijkste is echter, dat in geen geval door wie dan ook van zulk een op zet een politieke zaak wordt gemaakt. In dien het bij sociale voorzieningen goed kan gaan, dan moet dat ook bij de am bulancedienst kunnen. Het gaat hier om een mens in nood, vaak om een mensen leven en dan is er geen plaats enige andere gedachte. Zijn ervaring heeft de heer Klooster huis in staat gesteld over de enge grenzen van een gemeente heen te zien. Hij toonde zich in ons gesprek een enthousiast voor stander van een regionale ongevallen dienst, want daarheen moet het in de toekomst, wil men zulk een ongevallen dienst zo goed en economisch mogelijk laten draaien. Naar zijn oordeel kan dat ook heel goed geregeld worden voor deze regio gevormd door de drie IJmondge meenten samen met Castricum en Uit geest. Bezwaren van bottle-necks in ver keerswegen, ziet hij niet over het hoofd, doch ziet ze niet als onoverkomelijk. Hij weet er ook de oplossing al voor. Overi gens hebben de brandweren eveneens al- lerwege met deze moeilijkheden te maken en daar heeft men er toch ook oplos singen voor gevonden zegt deze voor stander van een gewestelijke Ongevallen dienst. Hij heeft er al vaak over nage dacht, daarbij niet uit het oog verliezend de aanwezigheid van vele industriën, het vervoer van chemische stoffen en de „va rende bommen” in het Noordzeekanaal de schepen met hun brand- en ontplofbare inhoud. Uiteraard is er een rampenplan, maar als er een regionale ongevallen dienst moet worden gevormd, dient men alles in te calculeren is zijn standpunt. Daarnaast ziet de heer Kloosterhuis ook terdege het belang dat de vijf gemeenten financieel hebben bij een gezamenlijke dienst. Ss Èkrffc ZATERDAG 4 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. discotheek. ZONDAG 5 SEPTEMBER Parkeerterrein, Oudendijk. Vanaf 8 uur sportuitstuif voor heren en jongens. Progress-soeciëteit, Const. Huijgens straat. 20 u. discotheek. MAANDAG 6 SEPTEMBER Zaal Dam. Ruijsdaelstraat. 20 u. klaver jassen „De Zon” 20 u. vergadering K.V.P Heemskerk. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat 7: ieugd 19-21 u MAANDAG 6 SEPTEMBER Openbare bibliotheek Filiaal Wijker straatweg; geopend 14.30-17.30 u. orders afkomen. Een chauffeur, die ’s morgens uitrijdt kan vaak moeilijk zeg gen, waar hij zich ’s middags bevindt en evenmin hoe laat hij precies thuis zal komen. Elke auto, die op pad gaat wordt be mand met een chauffeur-ehbo’er en een verpleger, een ziekenbroeder dus, die zijn opleiding heeft gehad in een ziekenhuis en bovendien een opleiding traumatologie moet hebben gevolgd. Deskundig perso neel dus, dat weet in te grijpen, indien plotseling een patiënt onderweg in de auto in moeilijkheden zou komen. Het is een eerste vereiste, dat er des kundige hulp wordt geboden is het oordeel van de heer H. E. Kloosterhuis, die een hele studie heeft gemaakt van het ziekenvervoer in ons land en dit heeft gepubliceerd in een boekwerkje dat onder de titel „Reddend helpen” is verschenen. De deskundigheid van directie en perso neel is geen zaak van eenmaal iets leren en dan in de praktijk bij schaven. Integen deel wordt zeer sterk de hand gehouden aan de parate kennis, reden waarom een maal per maand allen rond de tafel gaan zitten tijdens een „bijscholingsavond”. Dan ook komen allerlei problemen naar voren, welke men in de voorgaande maand is tegengekomen tijdens het werk en waarvoor dan een oplossing wordt ge zocht. Tot die problemen behoorde ook de kwestie van het vervoer van hartpatiën ten. Uit de besprekingen daarover onder ling zowel als met het gemeentebestuur en de GG en GD is het raadsbesluit voortgekomen om over te gaan tot het aanschaffen van hartbewakingsapparatuur voor twee ambulanceauto’s, waarvoor voorlopig vier personen zullen worden opgeleid. Het betreft per auto een BEVERWIJK. De groentenhandel verliep vorige week bijzonder goed. De vrij hoge slaprjjzen van een week te voren liepen iets terug, maar deze bladgroente was toch nog duur. Als nieuwe verrassing kwamen nu tomaten uit de bus, de vrij behoorlijke aanvoer ervan liep vrijdag in prjjs op tot 147 cent per kilo. Er was over het algemeen ook nu weer een vlotte handel, de sla werd goed af genomen voor prijzen van 10 tot 60 cent per krop. De andijvie was deze week in massa aan de markt met prijzen die vrij goed stand hielden en van 10 tot 35 cent per kilo noteerden. Spinazie ging de gehele week vrij vlot weg, maar gisteren was er even te veel zodat de prijs die aanvan kelijk tot 50 cent per kilo steeg, terugging naar de minimum prijs. In de bonen sector zag men de prijs van de sperciebonen oplopen tot 160 cent per kilo; bospeen trok ook weer in prijs aan en ging tot 82 cent per bos, de waspeen kon niet hoger dan 43 cent per kilo komen. Snijbonen zijn nog ruim vertegenwoordigd met prijzen van 35 tot 155 cent per kilo, de pronkbonen lagen tussen de 27 en 90 cent per kilo. De verschillende winterprodukten gin gen voor de tijd van het jaar vlot weg, waarbij de grote aanvoer van prei van 18 tot 31 cent per kilo noteerde. De prijzen waren vrijdag, andijvie 9-32, bloemkool 25-72, bospeen 50-82. breekpeen 10-20, groene kool 15-22, gele kool 10-14, komkommer 18-52, knollen 19-28, prei 18- 31, postelein 20-29, pronkbonen 27-85, rode kool 12-20, snijbonen 35-155, sperciebonen 30-160, spitskool 58-63, sla 10-60, spinazie 6-50, tomaten 35-147, uien 14-21 en was peen 18-43. ZATERDAG 4 SEPTEMBER Kunstmarkt, op het Marktplein van IJ muiden, tot 21 uur. Jeugdcentrum IJmuiden, in PEN-centrale, Kanaalstraat 257, Akts Bizar Issue en ligtsjo. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden, 20 u. „Spel zonder grenzen”. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, van 19.30 tot 20.40 uur gemengd zwemmen; van 20.45 tot 22 uur is het zwembad ter beschikking van de zwemvereniging VZV. ZONDAG 5 SEPTEMBER Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen van 10.30 tot 12 uur. MAANDAG 6 SEPTEMBER Duikteam IJmond, 16.30 u. in Hotel Augusta, Oranjestraat 98, IJmuiden, uit- eenzettingo ver demonstratie duiken bij de kleine sluis om ongeveer 17 uur. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 16.15 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 uur zwemlessen; 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 21 uur zwemvereniging Kennemer S+aten; 21 tot 22.30 uur zwem vereniging r.-k. Velsen. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Eén van de zalen van het buurthuis „De Zandkraai” is sinds vrijdagmiddag herschapen in een minia- tuurvolkstuin. Tot en met zondagavond 10 uur heeft de volkstuinvereniging „Tot ieders genoegen” hier namelijk een grote groente- en bloemenshow ingericht. Arrangeur G. v.d. Wel heeft van de ruim 120 inzendingen van de leden een fraai ge heel gemaakt. De groenten en bloemen vormen een lust voor het oog. De tentoonstelling wordt beheerst door de bloemeninzendingen, die het overgrote deel van de expositieruimte innemen. De verschillende soorten groente vervolmaken de verzorgde indruk, die de toeschouwer van de tentoonstelling krijgt. Reeds op de eerste dag van de tentoon stelling was het een komen en gaan van mensen, die wel eens wilden zien wat de leden van de organiserende volkstuin vereniging als resultaat van hun creatie ve vrijetijdsbesteding konden tonen. Zij hebben verrast rondgewandeld De expositie is vandaag en zondag nog geopend van ’s morgens tien uur tot avonds tien uur. Reden tot de opzegging is, dat het plaatselijk taxibedrijf bij elke hulpverle ning de medewerking zou krijgen van de verbandmeester van de politie. Contrac tueel namelijk had de gemeente Beverwijk zich verplicht voor deskundige medewer kers te zorgen, mensen die het een en an der weten van verpleging, voor bijstand in de ambulanceauto. Tot dusver was er slechts een persoon en die was niet steeds bereikbaar, zodat het werk door chauffeurs met ehbo-diploma werd ver richt hetgeen heden ten dage als volko men ontoereikend wordt geacht. Dit en het feit, dat het materiaal te oud is naar de mening van het taxibedrijf vormde aanleiding tot het opzeggen, waar bij de nadruk werd gelegd op de omstan digheid dat ondanks herhaalde aanvragen om verbetering van de situatie er niets gebeurde. Zo staat men in Beverwijk en Heemskerk dus weer voor een impasse. Zou men er nu uit kunnen komen door toch contact op te nemen met Velsen, of blijft Beverwijk op het standpunt staan, dat het een pres- tige-kwestie is? hoort men zo hier en daar als vraag naar voren komen. Wil Be verwijk persé een eigen ongevallendienst hoe deze dan ook reilt of zeilt? Of gaan de gedachten van het Bever wijkse gemeentebestuur in de richting van het in voorbereiding zijnde ontwerp van wet op het ambulancevervoer, waarbij ge dacht wordt aan een landelijke indeling in regio’s, met daarin een aantal punten, waar ambulanceauto’s met manschappen geplaatst worden. De Beverwijkse wethouder tot wiens portefeuille het ambulancevervoer behoort de heer P. Schipperus, wien wij naar de gang van zaken vroegen, zei het zeer te betreuren, dat de huidige situatie is ont staan. Hij wenste in geen geval het taxi bedrijf als schuldige aan te wijzen, doch wilde evenmin de schuld laden op de schouders van de gemeente. „Beide par tijen kunnen elkaar verwijten maken” was het oordeel van deze wethouder, die voorts meende, dat men destijds bij het voor-overleg zich niet voldoende heeft ge realiseerd, wat de vorming van een am bulancedienst precies betekent. Beide par tijen waren van goede wil, doch de gro te vraag was, hoe men waar moest ma ken, wat men overeengekomen was. SF b I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5