Favorieten vernederd in Enschedese marathon Geweldige Bernard Allen was bang zijn amateurstatus voor Storks kwam onverwacht toch nog naast EDO Weinig geslaagd oefenduel Velsen tegen verdedigend NFC slotfase weg üsporthuis s sPPtthuis sportmode Ouklj Oosterpark geen partij voor sterk Watervliet voetbal schoenen sporthuis sport? mode Heren van IJmond gaven winst bij Ookmeer in Johnson was Leijn Loevesijn te snel af op Alkmaarse baan trainings pakken soepele spikes Strawberries zette seizoen uitstekend in tegen Voordaan uid; Gusenbauer nieuw record Haico Scharn vierde in München Fischer-Petrosian in Buenos Aires Zware nederlaag voor tenniste am hoogspringen IJshockey-titel voor CSKA Moskou 1 w 3 4 17 MAANDAG 6 SEPTEMBER 1971 16 r; "1 Dames ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) (Van onze korfbalmedewerker) In de eerste minuut zorgde Steef Hart- (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze wielermedewerker) Boris ADVERTENTIE ADVERTENTIE kememerlaan 94 Toch waren de druiven zuur, zaterdag middag in Enschede. Zowel voor de orga nisatoren als de vier erkende vedetten. Vier atleten die voor vele duizenden gul dens naar Enschede gehaald waren. Niet echter voor Bernard Allen, die geheel op eigen kosten naar de textielstad was afge reisd en daar bij pleegouders was onder gebracht. Voor Herman Heupers, voorzit ter van het organisatiecomité, voldoende aanleiding de Brit zondagmorgen alsnog een tegemoetkoming in de reiskosten aan te bieden. Een bedrag, dat Allen aanvan kelijk weigerde omdat hij vreesde dat daardoor zijn amateurstatus in gevaar zou komen. PRAAG De Russische ijshockeyclub CSKA Moskou heeft zaterdag de Europa Cup voor landskampioenen veroverd. In Jihlava (Oost-Bohemen) speelden de Rus sen met 3-3 gelijk tegen Dukla Praag. De eerste wedstrijd tussen beide clubs, ge speeld in Moskou. was door de Russen met 7-0 gewonnen. QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij (Van onze sportredactie) het einde met 9-7 leidde. Wat onzorgvul dig spel in de slotfase leidde tot een pun tenverdeling, 9-9. IJmond 2 speelde voor de regionale der de klasse een aantrekkelijke wedstrijd te gen het hoofdstedelijke Heracles. In dit doelpuntrijke duel leidden de gastheren bij de rust met 9-5. De Velsenaren trof fen wel verschillende keren het houtwerk en moesten in de tweede helft toezien hoe Heracles opnieuw de afwerking beter ver stond. De zege kwam de Amsterdammers wel toe, maar 18-13 was iets geflatteerd. QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij: QUICK in IJmuiden verkrijgbaar bij Voor de bescheiden, bijna verlegen Ber nard Allen, was er de muziek en het record. Bernard Allen doorstond triom fantelijk de beproevingen. Hij bleef niet steken m de pijn, zoals de gemartelden en de kanslozen. In zijn gedurfde en door volgers als waanzinnig gekwalificeerde so lo ingezet op 12 kilometer na de start vocht de Brit zich dapper door de moeilijkheden heen. Ook tussen die voor hem zo onmenselijk zware en bijna fatale 25 en 30 kilometer, toen Bernard Allen een complete ineenstorting nabij leek. Zijn tempo verslapte, het ritme stopte. Slechts voor even. Met de moed der wanhoop vocht hij tegen deze inzinking. HAARLEM. Wat vrijwel ieder voor onmogelijk had gehouden is toch nog ge beurd. Het Haagse Storks bekroonde zon dag de achtervolging op EDO met een 7-5 overwinning, waardoor de Haagse ploeg naast EDO kwam. De basis voor de zege legde Storks in de eerste slagbeurt, toen een 4-0 voorsprong werd genomen. Hoewel UW haar sportieve plicht v olle- dig vervulde en in de vierde inning naast Storks kwam, sloeg de Haagse formatie een inning later opnieuw toe. Via een fraaie squeeze-play werd een 5-4 voor sprong genomen, die zelfs uitgroeide tot 7-4. Verder dan een run van Marian Eerd- mans kwam UW niet. W’innende werp ster werd Monique Cayaux. Storks en EDO zullen nu in twee wed strijden misschien zelfs drie uit kememerlaan 9*4 marktpleïngalerij ijmuiden (Van onze handbalmedewerker) Een nog steeds hevig transpirerende Bernard Allen later in de kleedkamer: „Ik was verbaasd, dat ze me na 12 kilometer lieten gaan. Het was eigenlijk niet meer dan een lichte tempoversnel ling, maar toen ik achterom keek, en zag dat niemand mij volgde, ben ik in mijn eigen tempo doorgegaan. Ook bij het keerpunt had ik nog steeds niet de illusie dat ik deze marathon zou kunnen winnen. Al was het voor mij wel een geweldige stimulans dat ik mijn directe concurren ten tegen kwam. Daardoor kon ik voor mezelf ongeveer opmaken hoe groot de voorsprong was. Want daarvan had ik op dat moment geen flauw benul. Toen ik eenmaal wist dat mijn voorsprong was opgelopen tot een dikke 2 minuten, voelde ik niets meer. Geen pijn en geen ver moeidheid. Er hamerde alleen nog maar door mijn hoofd dat ik deze marathon zou kunnen winnen. En dat was iets dat ik bij de start voor onwaarschijnlijk had gehouden.” Met het kletsnatte en ge scheurde hemd uit de broek, een ruiker bloemen in de hand, verscheen de in deze marathon onstuitbare Allen in het stadion Diekman, waar hij zijn triomftocht be sloot in een magistrale tijd: 2.16.54,6 sec. Waarmee hij het uit 1953 daterende wed- strijdrecord van zijn landgenoot Peters ruimschoots overtrof: 2.19.22 sec. De winnaar van Enschede, de Engels man Allen, bezig aan zijn dertig ki lometer lange solo. En met succes. Van dat moment af stond zijn overwinning eigenlijk al vast. Bondscoach Harry Wilson: „Voor mij kwam die solo niet meer als een verras sing. Hij doet eigenlijk niets anders. Meestal gaat hij nog eerder weg, maar hij klapt dan altijd weer in elkaar. Hij kent zijn eigen limiet nog niet, daarvoor heeft hij eigenlijk ook nog te weinig ervaring”. (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. Strawberries heeft ’t nieu we seizoen goed ingezet. Het bezoek aan Voordaan werd met twee wedstrijdpunten beloond. Eechtrop deed het wat minder en heeft kennelijk het vorig jaar naar de der de klasse gepromoveerde Castricum on derschat. Na een 1-0 achterstand werd het nog een moeizaam gelijkspel. Scheybeeck had misschien wel iets meer verdiend. Het gelijke spel (0-0) tegen het sterker geachte Hermes is echter een goede com petitiestart. VANCOUVER De finale van het kan- didaten-schaaktoernooi, waarvoor de Ame rikaanse grootmeester Bobby Fischer en de Rus Tigran Petrosian zich hebben ge plaatst, zal in Buenos Aires worden ge houden. De tweekamp zal op 30 september beginnen. De winnaar mag urtkomen tegen de Russische wereldkampioen Spasski in een duel om de titel. IJMOND. De veldhandbalkompetitie ging gisteren van start met een volledig elfhandbalprogramma. De zeven-handbal- Iers kwamen nog niet in aktie. De heren van IJmond brachten een bezoek aan het Amsterdamse Ookmeer. In de eerste helft bleek IJmond iets schotvaardiger en dat resulteerde in een 6-5 voorsprong bij de rust. Na de hervatting was er evenmin veel krachtsverschil en IJmond leek de zege te gaan behalen toen het kort voor twee overwinningen op hun conto schrij ven, nl. een 2-0 zege op „de Meteoor” en 2-1 tegen OSV, deze week werden daar nogeens twee overwinningen aan toege voegd. Eerst trok SLTO met 0-3 aan het kortste eind, en WB haalde daarna in de finale nog forser uit, door TOB met 5-0 te verslaan. Door deze vier achtereenvolgende zeges mocht VVB de beker mee naar huis nemen, waarbij het kon terugkijken op de schitterende deel cijfers 12 voor en 1 tegen. In de Zaanstreek speelden KFC en Beverwijk een zeer oninteressante ont moeting, door Beverwijk met 3-0 verlo ren. De naam „zomeravondvoetbal” was nog te vleiend voor deze wedstrijd. Het enige opvallende van deze strijd was, de merkwaardige manier, waarop de doel punten tot stand kwamen. Het eerste doelpunt was een kadootje voor KFC, een penalty. Het tweede doelpunt van KFC werd gescoord door Beverwijk, via een eigen inzet. Voor het derde doelpunt had een KFC’-er niets anders te doen dan een voorzet van een Beverwijker om te zetten in een doelpunt. Beide ploegen maakten een totaal ongeïnteresseerde indruk. De IJmondse ploeg, die het verst van huis ging om te oefenen was de Kenne- mers, dat naar Den Haag vertrok om tegen het Rijswijkse RVC te spelen. Deze vereniging staat bekend om het grote aantal oud-semi-profs, die het in zijn gelederen telt. De bekendste daarvan is ongetwijfeld Carol Schuurman, eens een ster bij ADO. RVC mag gerust tot de sterkste amateurploegen van Nederland gerekend worden. Het was voor de Ken- nemers dan ook geen schande om met 3-1 te verliezen na een achterstand van 2-0 bij de rust. Na de rust werd die score nog gewijzigd door twee routiniers. Jan Ho- nout bracht voor de Kennemers de ach terstand terug tot 2-1. om vervolgens te zien hoe Carol Schuurman er weer 3-1 van maakte. Dat was ook de eindstand van deze voor de Kennemers uitermate geslaagde oefenwedstrijd. ALKMAAR.Op de Alkmaarse wie lerbaan werden zondagmiddag voor zo’n 1500 toeschouwers revanches verreden van de wereldkampioenschappen voor profs op de baan in Varese. Van de nieuwe dragers van de regenboogtrui nam alleen de vaderlandse sprintfavoriet Leijn Loevesijn aan deze revanches deel. De Belgische stayer Theo Verschueren moest door een blessure verstek laten gaan en werd vervangen door Leo Proost. In de sprints toonde de Australische oud-kampi- oen Gordon Johnson zich in Alkmaar onbetwist de snelste Loevesijn reikte niet verder dan een derde plaats ter wijl Piet de Wit het uit drie manches bestaande onderdeel achter motoren in zijn voordeel regelde. De vier sprinters kwamen alle vier een keer tegen elkaar in actie en daarbij wist Johnson zijn ritten nipt te winnen. Leijn Loevesijn die aan het begin van het programma met Jaap Oudkerk en Robert van Lancker in een open auto een luid bejubelde ereronde over de baan reed moest zowel voor Johnson als Van Lancker het hoofd buigen. Alleen de Amerikaan Tim Mountford wist hij te kloppen. In de sprint a quatre was John son ook sneller dan Loevesijn, Van Lanc ker en Mountford. Totaal uitslag: 1. John son 4 pnt., 2. Van Lancker 7 pnt., 3. Loevesijn 7 pnt., 4. Mountford 10 pnt. De stayers leverden in drie manches slag met elkaar en die werden achtereen volgens gewonnen door Piet de Wit, Jaap Oudkerk en Cees Stam. Leo Proost gaf er in de derde manche de brui aan. Totaal uitslag: 1. P. de Wit (Walrave) 6 pnt.: 2. C. Stam (Stakenburg) 8 pnt.; 3. J. Oud kerk (De Graaf) 8 pnt. 4. Norman Hill (Van Roey) 12 pnt. In het omlijstingspro- gramma won Jan de Jong een premie- koers over 10 km. in 13.51. De Zwanen burger nam bij het ingaan van de laatste ronde resoluut de leiding van een vijf man sterk kopgroep je en stond die niet meer af. Tweede was Piet Slikker (Koe dijk), derde Ted Rood (St. Pancras), vierde' Ruud Haller (Alkmaar) en vijfde Jos de Kind (Den Helder). Een rit over onbeken de afstand werd gewonnen door Ted Rood met Jan de Jong op de tweede plaats. Cees Lute uit Castricum werd vierde. Ruim een kwartier na de finish van Bernard Allen arriveerde tenslotte de man op wie de organisatoren alle hoop hadden gevestigd: Mamo Wolde, die in dit selecte gezelschap niet verder reikte dan een teleurstellende 20ste plaats in de voor hem uitzonderlijke slechte tijd van 2.31.34. Daarmee was de Olympische marathon- kampioen van Mexico nog aanzienlijk langzamer dan Jansen, die als eerste Ne derlander op de achtste plaats binnen kwam in 2.25.18. De Amsterdamse labo rant nam in Enschede de nationale rnara- thontitel over van Louis Vink. Aad Stey- len kreeg het zilver en Wim Hol brons. IJMOND. Watervliet zo lijkt het zal trachten Beverwijk volgend jaar een tweede klasser te bezorgen in de korfbal- competitie. Oosterpark uit Amsterdam werd gisteren althans met duidelijke cij fers verslagen, 8-4 AKEN De Nederlandse tennisploeg heeft het afgelopen weekeinde in Aken een zware nederlaag geleden tegen West- Duitsland. Na de eerste dag hadden de Duitsers al een 7-3 voorsprong. De eind stand werd 17-5. Trudy Walhof, die zater dag met 6-4, 6-3 van Katja Ebbinghaus had gewonnen, leed zondag een zeer on verwachte nederlaag tegen Edith Winkens 0-6, 6-3, 6-2. IJMOND. Een aantal clubs uit de IJmond kwamen dit weekeinde voor de laatste maal in het veld om te oefenen voor de komende competitie. VSV moet de competitie beginnen met een aantal geblesseerde spelers en aangezien het tweede team vandaag reeds zijn eerste wedstrijd voor de HVB moest spelen, was het niet verantwoord een team op te stellen. Het niet doorgaan van het laatste deel van het Piet Kraak-nederlaag toer nooi, waaraan deelnemen Xerxes, DHS, ADO’20 en Stormvogels had een veel triestere oorzaak. Tijdens een wedstrijd die zondagmorgen gespeeld werd tussen Stormvogels 8 en ADO’20 8, zakte een speler van deze laatste vereniging ineen i het veld en de te hulp geroepen dokter kon korte tijd later niets anders dan de dood constateren. De betreffende speler had deze week een auto-ongeluk gehad en was daarbij met zijn hoofd tegen de ruit gekomen. Bij KIC had men afgesproken te oefe nen tegen RKVVS, doch deze vereniging Op de 400 meter dames evenaarde Ma rianne Bruggraaf haar beste jaarpresta- tie (53.6 sec.) Zij kwam daarmee op een vijfde plaats. Meer zat er beslist niet in. Evenals in Helsinki werd Coltte Besson duidelijk verslagen, nu was het de Finse Marika Eklund, die met 52,5 sec. de gou den medaille behaalde. Lange-afstandloper Jos Hermens weerde zich uitstekend in een sterk veld 5.000 me- terspecialisten. Hij moest weliswaar een kopgroep van vijf man onder leiding van de sterke Keniaan Jopcho, ook al winnaar van de 3.000 meter steeple chase, afstand geven, maar finishte als sterke zesde in de redelijke tijd van 13.51.6 sec. Jopcho kwam uit op 13.40.8 sec. Tijdens de perfect georganiseerde voor- Olympische Spelen werd zaterdag opnieuw een wereldrecord van de Russische Faina Melnik geregistreerd. In Helsinki was zij reeds verrassend winnares geworden voor de Westduitse Liesel Westermann, nu lever de zij wederom een zeer grote prestatie. Met 64.88 meter wierp zij de discus 66 cen timeter verder dan in Helsinki. Liesel Westerman bleef meer dan 4 meter ach ter bij het nieuwe wereldrecord. Heide Rosendahl, Europees kampioene op de vijfkamp, werd winnares van het verspringen met 6.72 meter. Op hetzelfde nummer kwam haar landgenoot Hans Baumgartner tot 8.02 meter. De Rus Sja- pa werd eerste bij het hoogspringen, 2.22 meter. De betere prestaties werden in de meeste gevallen geleverd door Russen en Westduitsers. Oost-Duitsland nam niet deel omdat het geen uitnodiging had ontvan gen. Wucherer won de 100 meter in 10,2 de Rus Gabrilenko de 400 meter horden in 49.4. Alleen de Poolse Irena Szewinska sprong er met een zeer goede tijd (22.8 sec op de 200 meter uit. WENEN De rqzige Oostenrijkse Ilo na Gusenbauer heeft zaterdagmiddag tij dens atletiekwedstrijden het tien jaar ou de wereldrecord hoogspringen van Jolan- da Balas met één centimeter verbeterd. De winnares van het goud in Helsinki kwam in Wenen tot 1.92 meter. Tien jaar geleden sprong Jolanda Balas 1.91 meter. Later werd de Roemeense een certificaat van vrouwelijkheid geweigerd, omdat zij na een speekselproef te veel mannelijke eigenschappen bleek te hebben. De 23-jarige Ilona Gusenbauer had zich in Wenen nauwelijks een beter decor kun nen wensen. In het Praterstadion waren 42.000 toeschouwers verzameld voor de voetbalinterland wedstrijd tussen Oosten rijk en Zweden. De Oostenrijkse sprong het nieuwe wereldrecord in haar eerste poging. Op 1,94 meter faalde zij driemaal. „Ik had nooit gedacht dat het nog dit jaar zou lukken”, zei de overgelukkige ïlona na afloop, toen zij de ovaties van haar landgenoten in ontvangst had ge nomen. „Het is een geweldige stimulans voor de Olympische Spelen van Mün chen”. ENSCHEDE. Als geslagen honden liepen zij doelloos heen en weer over de grasmat van het stadion Diekman. Zij waren diep vernederd, de vier gedoodverf de favorieten in de 13de internationale marathon van Enschede. Beschaamd had dit kwartet, Mamo Wolde, Kenichi Ohtsu- ki, Stan Badgery en Michel Fayrcloth, zijn meesterschap moeten erkennen in de pas 25-jarige Bernard Allen, een zelfs door insiders volmaakt kansloos geachte scheikundige uit het Engelse Windsor. Hermes meer het heft in handen, maar de goed georganiseerde verdediging van Scheybeeck wist stand te houden. De start van Scheybeeck in de derde klasse is wat teleurstellend geweest. Het oefenprogramma voor de competitiestart leverde enkele positieve resultaten op. Het competitiedebuut werd echter, zij het wat geflatteerd, met een 4-1 nederlaag een koude douche. Strawberries was ech ter ruim voldoende voor een 3-1 triomf op Kampong. Aanvankelijk had Scheybeeck het beste spel in de wedstrijd tegen Myra. De grote zwakte kwam pas aan het licht toen My- ra-aanval zich ook wat ging roeren. De verdediging is nog te weinig ingespeeld en liet daardoor wel eens wat steken vallen Myra profiteerde hier goed van en wist na 1-1 ruststand en wat te groot uitgeval len 4-1 zege te behalen. Kampong begon sterk tegen Strawberries. Dit resulteer de in een siielle openingstreffer. Hiermee had Kampong al zijn kruit verschoten en wist het conditioneel sterkere Strawberries met drie doelpunten hard terug te slaan In de vierde klasse heeft Eechtrop tegen Waddinxveen op snelheid gewonnen. De acties van Eechtrop waren veel gevaar lijker. Eechtrop stelde zich nog wat cle ment op en nam met een 4-1 zege genoe gen. moeten maken welke ploeg met Celeritas degradeert. Komende zaterdag zal EDO vermoedelijk op het veld van Terrasvo gels de eerste wedstrijd spelen. Een dag later zal dan in Den Haag de return plaatsvinden. Op de wedstrijd Celeritas HCK na zijn thans alle wedstrijden ge speeld. Onze Gezellen hersteld van een zware inzinking sloot het seizoen win nend af. Weliswaar kon Vodo een 2-0 en een 3-2 voorsprong nemen, maar het laat ste woord was aan Onze Gezellen, dat door goed slaan van Ineke Wessels, Cori ne de Wit en Joke Sloot toch gemakkelijk kon weglopen n aar een verdiende 11-5 overwinning. Het treffen tussen HHC en DSS eens de grote topper was ditmaal van geen enkel belang meer. Het betekende overi gens niet, dat beide partijen er een ge makkelijke wedstrijd van maakten. Tot aan de vierde inning bleef de stand in evenwicht, 0-0. Toen nam HHC een 2-0 voorsprong na een honkslag van Yvonne Serné. DSS kwam echter snel naast HHC, toen Conny Broere tot twee keer toe faal de. HHC, dat in de vijfde inning opnieuw een voorsprong nam via Lies Geutskens, moest de eer toch aan DSS laten. In de zesde inning met reeds twee nullen for ceerde Helma Bouchier een vrije loop, terwijl Jeanet Lacourt tot een honkslag kwam. Goed honklopen en profiteren van een misgreep in het HHC-veld bezorgden DSS de 4-4 winst. Voor HHC speelde eer- ste-honkvrouwe Lies Geutskens voorlopig haar laatste wedstrijd. Vandaag is zij voor drie jaar naar Suriname vertrokken. Voor HHC een niet onbelangrijk verlies. Eindstand: Terrasvogels 22-44, HHC 22-38, DSS 22-28, De Pinguins 22-27, Onze Gezellen 22-24, HCK 21-20, Bloemendaal 22-18. UW 22-16. Vodo SC 22-15. EDO 22- 14, Storks 22-14 en Celeritas 21-4. De reservekampioen is sinds afgelopen week eveneens bekend. Na een fascine rend duel tussen de reserves van Terras vogels en Onze Gezellen greep Terrasvo gels in de tiende inning met 5-4 de titel. Tot tweemaal toe verspeelde Onze Gezel len in dit sublieme duel een voorsprong. 3-1 in de zevende inning en 4-3 in de tien de inning bleken achteraf niet voldoende voor de titel. Meer succes hadden de heren van Onze Gezellen. Zaterdag sloten zij de eerste heren-softballcompetitie af met een 14-4 overwinning op Terrasvogels. Vooral in de slotfase van d eze wedstrijd, waarin Arie de Boer voor Onze Gezellen een homerun sloeg drukte de ploeg uit Haar- lem-Noord duidelijk zijn overwicht uit en greep verdiend de eerstê nationale he- ren-softball-titel. STAND: Onze Gezellen 15-26, De Pin guins 14-22, Terrasvogels 14-17, Bloemen daal 15-15, HCK 15-5 en SCHH 15-2. man reeds voor een 1-0 voorsprong, maar Oosterpark had hier een antwoord op. Wa tervliet drukte echter door en liep uit naar een 4-1 voorsprong door doelpunten van B. Koopman, M. Weijers en Gijs v.d. Brink. Oosterpark trachtte deze voor sprong te niet te doen, maar verder dan één doelpunt kwam het niet. Voor Watervliet, dat rustig verder bouw de aan een niet in te halen voorsprong scoorde nu Hennie Scholting. In de tweede helft liet Jaap Roos zien, dat ook hij de korf kon vinden. Hij scoor de tweemaal achter elkaar. Oosterpark deed toen ook nog een duit in het zakje, maar Gijs v.d. Brink had het laatste woord en behaalde de eindstand op 8-4. Neptunus en DKV hadden beide een vrije dag. MÜNCHEN. Tijdens het eerste week end van de voor-Olympische Spelen heeft de kleine Nederlandse afvaardiging zich naar (matige) verwachting gemanifes teerd. Vooral de Nijmeegse beriepsmili- tair Haico Scharn ging goed mee met zijn sterke tegenstahders, van wie Kipchon- ge Keino een wereldtijd op de 1500 meter realiseerde: 3.37,2 sec. Scharn, die na af loop van de race zei tactisch niet sterk gelopen te hebben, moest ook de Britten Stewart en Tagg voor laten gaan en kwam vrijwel gelijk binnen met de Belg De Her- toghe. Door een sterkere eindsprint van de Belg werd Scharn tenslotte vierde in 3.41.7 sec. was zondag al weer volop bij het cotnpe- titiegebeuren betrokken, zodat men in Velsen-Noord besloot KIC I tegen KIC 2 te laten voetballen, hetgeen een doelpun- tenfestijn opleverde, dat door KIC I met 6-3 werd gewonnen. Strawberries heeft vaak met goed sa menspel Voordaan voor onoplosbare pro blemen gesteld Tweemaal moest Voor daan capituleren. Zowel voor rust als na rust schoot Strawberries een maal raak en haalde daarmee de 2-0 zege binnen. EechtropCastricum was een echte der by. Castricum begon overweldigend. Na twintig minuten had men sukses. Hierna wist Eechtrop zich enigszins onder de druk van Castricum uit te werken. Na rust kwam Eechtrop al snel op gelijke hoogte, maar werd tegen het eind van de wed strijd nog stevig in de verdediging ge drukt. Met wat kunst en vliegwerk bleef het 1-1. Scheybeeck toonde tegen Hermes een juiste wedstrijdmentaliteit. Met at tractief aanvallend spel verwierf Schey beeck een overwicht op Hermes, zonder dat dit tot sukses leidde. Na rust nam Veel serieuzer ging het toe bij Velsen tegen NFC. een Amstelveense derde klas ser, die twee jaar achtereen een punt te kort kwam, om kampioen te worden. NFC is dit seizoen nogal verzwakt en kwam waarschijnlijk daardoor met een angstig gevoel binnen de lijnen. Het beperkte zich namelijk twee keer drie kwartier tot stug verdedigen en wanneer hen door Velsen de gelegenheid werd geboden ook eens aan te vallen, werd deze geste in het geheel niet op prijs gesteld. Men bleef angstvallig het doel bewaken. Als oefenwedstrijd was dit duel voor beide verenigingen dan ook niet geslaagd, of het moet zijn, dat NFC deze taktiek ook in de competitie wil gaan toepassen. Na 28 minuten kreeg keeper Nico Hühl van Velsen het enige, slappe, schot van de eerste helft te verwerken. Na een half uur spelen werd de bal vanuit de Velser- verdediging in een ruk door naar het NFC doel getransporteerd en deze aanval werd afgerond met een vliegend schot van Jan Sieraad na een voorzet van de rechtervleugel van P. v.d. Hulst. De NFC- doelman redde schitterend, de bal werd het veld ingeschoten, waar de meeopgeko men De Rijk klaarstond om de bal van 35 meter afstand keihard in de bovenhoek te schieten. Dat betekende 1-0. Dat bleef het ook tot aan de rust. Het enige wapenfeit na de rust kwam op naam van Jos Koks die een voorzet van wederom v.d. Hulst tegen de kruising van paal en lat kopte. NFC zorgde er verder voor, dat het door stug en onaantrekkelijk verdedigen, geen grotere achterstand opliep, dan het voor de rust door De Rijk gemaakte doelpunt. Wat Velsen niet lukte, het maken van veel doelpunten, lukte DEM wel. Het schoot tegen derde klasser KDO uit De Kwakel een half dozijn ballen achter de vijandelijke doelman. In deze prettige wedstrijd nam DEM voor de rust een 1-0 voorsprong door Vermeulen. Na de rust, toen DEM véél sterker was dan KDO, zorgden de nieuwe DEM aanwinsten Kleef (2 maal) en Piet Vessies (1 maal) voor een score van 4-0 Van Leeuwen en Nic. Nooij zorgden dat de score opliep tot het halve dozijn, iets waarop KDO in het geheel geen antwoord had. Eveneens succesvol was WB, dat, evenals vorige week, in Amsterdam deel nam aan het „Zilveren Meteoor” toernooi, georganiseerd door de v.v. „De Meteoor”. Konden de WB’ers vorige week reeds fc H rS SB n ’Sa 9

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17