Sportpaviljoen in Velsen-Noord Eerste themadienst trok officieel gebruik genomen m enorme Personeel verpleeginrichtingen sportief bijeen Santpoort in belangstelling s 1 i VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJWOUD JUBILEA 1 door de bocht Vrouw bestolen op kerkhof Z JAARLIJKSE STRIJD OM Met honderdtwintig kilometer Drie jongens in hechtenis Broodje apekool tot besluit Volksdansen bij Kennemerstaten Passend alternatief voor communiceren „AESCUL-AAP’’ 1 Kosten stegen t( bijna half miljoen (Van onze correspondent) llxwlss M 4 MAANDAG 6 SEPTEMBER IJMUIDER COURANT 1971 KRITISCHE GEMEENTE IJMOND Velsen-IJ muiden 11 E Rondgang Wisselheker Overdracht Heemskerk V elsen-N oord Beverwijk Kennemer Staten ÉMm ■■BS i 'X a bJf Xs. Mg.. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) i (Van een onzer verslaggevers) Dr. J. C. Noordzij, geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis en gast heer van de medische voetballers hield rond koffietijd weer zijn inmiddels tot een traditie uitgegroeide spitsvondig en humo ristisch openingswoord, waarin hij tal van medische termen, omzette in voetbaltaal. „We gaan er weer tegenaan”, zo sprak hij, „Johan Cruyff is vrijgelaten, dus ga je gang maar, reeds staan op het veld de zuurstofflessen en de frisdrankflessen op springen. Niets belet u!” Onder de muzikale klanken van tam- boer-trompetterskorps Vermaat marcheer- uit om De heer Hoogland, thans werkzaam als technisch hoofdambtenaar A bij de me chanische werkplaats van de centrale in Velsen van het PEN, zal dinsdag door de directie op het hoofdkantoor in Bloemen- daal worden gehuldigd. DINSDAG 7 SEPTEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. d b d MAANDAG 6 SEPTEMBER Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. biljar ten „De Oranjeboom”. De Zandkraai, Handelstraat. 19.30 u. kla ver j asdrive. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. de to ge 60 15 he ki hr m dr v s V s X 1 A f 5 1 1 1 i i DINSDAG 7 SEPTEMBER De Zandkraai, Handelstraat. 13-18 u. be- jaardensoos. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. klaver jassen De Zon, 20 u. vergadering KVP Heemskerk. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 7 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. i Bri brc bti be< 1 scl dri we nie I dri ret ni ki g' H E so d< ju V( w d( zi k< di P’ T( 1! be ha M Vt va gil OP DINSDAG 7 SEPTEMBER is het 40 jaar geleden dat de heer C. Hoogland, wonende Acacialaan 3 IN Beverwijk in dienst trad van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf van Noord-Holland. self's"--' VELSEN-NOORD. Woensdag 8 sep tember gaat in de achterste barak van het kamp Rooswijk de volksdansgroep Zieme weer dansen. Het programma van de groep omvat voornamelijk dansen van de Balken en uit Israel. De leiding is in handen van Ank van Leyden. Inlichtingen over deze cursus van Centrum Kennemer staten bij het Centrum. Achtereenvolgens spraken nog uiteraard gepaard gaande met gelukwensen de he ren W. Siebers, voorzitter van de handbal vereniging IJmond, T. J. van der Scheer voor de Beverwijkse Sportraad, A. Brug man, voorzitter van het Ned. Handbal Verbond en WB-trainer A. F. 'Nieuwe- huijs, die als cadeau een herinneringsbord van de Olympische Spelen 1928 in Am sterdam aanbood. Naast voorzitter A. Wisse van de naaste buur KIC, kwamen nog verscheidene le den van VVB zelf aan het woord, die allen, evenals alle voorgaande sprekers, tal van geschenken bij deze feestelijke gelegenheid aanboden. Drs. Haak en de heer R. Luitjes dank- MAANDAG 6 SEPTEMBER Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4. 20 u. werkgroepavond AA. Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 u. spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. het doen van suggesties of het opperen van nieuwe ideeën dan wel het aan de orde stellen van bepaalde problemen, waarop de actiegroepen zo mogelijk kun nen reageren. Dit experiment wil men zoveel naogelijk na elke veertiendaagse dienst herhalen. SANTPOORT. Een grote groep direc tieleden, artsen en therapeuten van het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort, de Afde ling Geestelijke Hygiëne, GGD Amster dam, Paviljoen III van het WG Amster dam en de Valeriuskliniek Amsterdam, waren zaterdag de gehele dag aanwezig in Santpoort waar een felle maar sportie ve strijd is aangebonden om in het bezit te komen van de „Aescul-Aap”, een vrién delijk uitziende trofee; een houten aapje dat zich aan een tak slingert. Het jaarlijks terugkerende toernooi om de Aescul-Aap is telkens weer een fees telijk evenement waarin voetbalelftallen van deze verpleeginrichtingen krachtig te gen elkaar van leer trekken. VELSEN. De Velser politie trof za terdagmorgen vroeg in een auto op de Stationsweg drie slapende jongens aan. Na te zijn gewekt, konden zij geen aanneme lijke verklaring voor hun aanwezigheid en de herkomst van de wagen geven. Verder bleek dat op de auto twee verschillende kentekenplaten waren aangebracht. BEVERWIJK. De eerste themadienst van de Kritische Gemeente IJmond in de St. Jozefkerk aan de Laan der Nederlan den heeft een enorme belangstelling ge trokken. Ruim 1.300 personen, onder wie zelfs enkele gasten uit Zuid-Amerika, Duitsland en Nieuw-Zeeland hebben de dienst niet alleen bijgewoond maar ook mee beleefd. Na nog uitvoerder Van der Koekel en „de vrouwen achter de schermen” te heb ben bedankt, alsook architect Boomhou- wer, droeg de heer Luitjes met een enor me symbolische sleutel het paviljoen over aan Kennemerstaten. Drs. Haak, plotseling eigenaar, liet met bijzondere dank aan de voorzitter en coördinator van de bouwcommissie en dan in kwaliteit voorzitter van VVB, de heer Luitjes weer in het bezit stellen van de sleutel onder aanbieding van sigaren en een boekenbon. Na deze lange inleidingen was het wet houder C. Ockeloen, die namens het ge meentebestuur van Velsen zijn „geweldi ge” felicitatie overbracht bij de ingebruik neming van het fraaie paviljoen, dat hij qua oppervlakte, maar ook qua waarde tot een der beste en grootste complexen in de omgeving noemde. Er was veel praatwerk geweest in verband met de plaats grenzend aan een grote verkeers weg, doch hij kon redelijk verzekeren dat er voor de toekomst geen moeilijkheden zouden ontstaan. Wel noemde hij de grond kostbaar, die Kennemerstaten ten bedrage van een gulden ontving („als deze ooit betaald is”). Uitvoerig was de heer Ockeloen over de financiering, waarvoor de gemeente garant zou staan maar welke garantie het provinciaal bestuur teniet deed. Toch lukte het in Haarlem om deze enige weg ter financiering rond te krij gen, waarbij de heer Ockeloen opmerkte blij te kunnen zijn deze enige weg te hebben gevolgd. Wegens de uitgevoerde zelfwerkzaamheid en ter stimulering hier van bood de wethouder namens het ge meentebestuur van Velsen een bedrag van 2500 aan, eventueel voor verfraaiing van het gebouw. VELSEN. Een automobilist uit Zand- voort reed zaterdagavond met een snelheid van honderdtwintig kilometer per uur op Rijksweg 9 de bocht naar de tunnel in. Hij kon zjjn wagen niet meer onder controle houden en verloor de macht over het stuur. Toen de auto begon te kantelen, werd de man naar buiten geslingerd. De Zand- voorter kwam in een sloot terecht, even als zijn auto. Door de Ongevallendienst kon hij worden verbonden. Even later gebeurde op dezelfde plaats nog een ongeluk. Een autobestuurder uit Bergen week voor de grote hoeveelheden glas op het wegdek uit naar de linkerrij- baan. De man kwam bij deze manoeuvre in botsing met een andere wagen. De twee voertuigen werden geheel vernield. Zij moesten worden weggesleept. De viering, welke door de huwelijksin zegening van Wim Hamers en Marianne Tol uiteraard het huwelijk tot thema had, kreeg een enthousiast karakter door de spontaniteit, waarmee de kerkgangers de dienst volgden en er daadwerkelijk aan deelnamen. Dit gold zowel voor de jonge ren als voor de volwassenen. - ‘j 'i «mb Onder het genot van een broodje „Ape kool” werd ’s avonds in de eetzaal van het prachtig verbouwde personeelsontmoe- tingscentrum de simpele maar fel be geerde trofee uitgereikt aan de grote over winnaar van het toernooi, de afd Gees telijke Hygiëne van de GGD Amsterdam. Het aardige is, dat het dr. J. Mulder was, op wien de eervolle taak rustte de „Aescul-Aap” aan het winnende elftal te overhandigen en dat elftal was „zijn” elf tal, want dr.' Mulder is hoofd van de af deling Geestelijke Hygiëne. Dr. Mulder: „Het is gewoon een daac van eenvoudige rechtvaardigheid en u be grijpt hoe prettig deze prijsuitreiking voo< mij is”. Met deze woorden overhandigde hij d<- trofee aan de aanvoerder van zijn elftal. Voor de goedleidende scheidsrechters wa <ren er medailles, terwijl de aanvoerders van de strijdende elftallen eveneens een aandenken kregen. De prachtig ingerichte kantine van dit paviljoen herbergde zaterdagmorgen zeer vele gasten, onder wie van overheidszijde de heren C. Ockeloen en A. H. Wedemey- er, respectievelijk wethouder van sport en jeugdzaken in Velsen en directeur van de dienst Lichamelijke Opvoeding, en met hen van Beverwijk wethouder A. Klomp en oud-wethouder W. J. Vessies, alsmede de heren J. Smit, vice-voorzitter van de Velser Sportstichting en T. J. van der Scheer, voorzitter van de Beverwijkse Sportraad. Uit de kringen van de diverse sportbonden en zusterverenigingen waren er verscheidene vertegenwoordigers. Drs. A. Haak, voorzitter van Kennemer staten, herinnerde na een korte begroeting van de gasten op deze vreugdevolle dag aan de moeilijke jaren, die zijn voorafge gaan aan het tot s tand komen van de nieuwe accommodatie na de brand in 1967 van het oude paviljoen Koningsveld. Er hebben zich in de volgende jaren vele complicaties voorgedaan in de activi teiten om tot de bouw te geraken, doch van gemeenteweg is ruimschoots aan de medewerking tegemoet gekomen. Mede door het feit, dat het bureau Kennemerstaten van de oude plaats moest verdwijnen aan de Beverwijkse Velserweg bleef het bij de bouw niet alleen beperkt tot uitsluitend de sport doch ook het bureau moest er worden ondergebracht, wat in samenwerking met de bouwcom missie geslaagd is te noemen, zodat er eigenlijk een compleet centrum Kenne merstaten in het nieuwe paviljoen is ge vestigd. Een moeilijkheid was de opdracht aan de aannemingsfirma v.h. P. Meijer Zn. in Beverwijk, die deze opdracht deels kreeg over te dragen aan de bouwcom missie, die, waar de fa. Meijer uitvoerster was, voor de aanvoer van materialen zorgde. Drs. Haak bracht zijn grote erkentelijk heid aan de bouwcommissie waarvan de heer R. Luitjes als voorzitter herinnerde aan de wederwaardigheden van de bouw. Het eerste contact met de dienst L.O. van Velsen kwam op 27 februari 1970 tot stand, waarna het college van B. en W. van Velsen op 3 maart 1970 het bouw- voorstel in de raad bracht. Enkele dagen later kon aan het teken- en architecten bureau van Hoogovens met architect Boomhouwer opdracht tot een eerste ont werp worden gegegeven waarna een ge vecht tegen de begroting volgde, die uit eindelijk van aanvankelijk 20.000 is uitgelopen naar f 435.000, buiten het ver diende bedrag van ongeveer f 85.000 aan zelfwerkzaamheid. Half december ging de eerste spade in de grond, doch toen bleek, dat de onder grond niet bouwrijp was en honderden kubieke meters grond moesten worden opgebracht, zodat het paviljoen thans op een terp staat. Op 7 april werd het hoogste bouwpunt bereikt en begin mei kreeg de eerste vorm van zelfwerkzaamheid aspect door medewerking vanuit het leerlingen stelsel van Hoogovens. Uit dankbaarheid schonk de heer Luit jes aan de vertegenwoordiger Kees Vleu gel een kostelijke en grote wisselbeker, te gebruiken ter stimulering van de jaarlijk se sportdag van het H.O. leerlingenstelsel. Op 20 mei startte de bouwcommissie met de zelfwerkzaamheid van de ongeveer ze ventig verenigingsleden, die de laatste we ken vrijwel onafgebroken werkten, ook aan de tribune en samen plus minus 2500 werkuren maakten. IJmond leverde in deze kern 10 percent en VVB als grootste gebruikster 90 per cent aan zelfwerkzaamheid. Met grote dank aan alle medewerk sters) werd een speciale feestavond in het vooruitzicht gesteld. De heer A. Loos, die als lid van verdienste doorlopend bij de bouw betrokken was, kreeg sigaren en een platenbon aangeboden. Voor hun rui me verdiensten werden de heren C. Paay als de grote animator en E. van der Horst, beiden bestuurslid, benoemd tot leden van verdienste van VVB, waarbij de gouden speld werd aangeboden. Alle leden van de bouwcommissie ont vingen, evenals de oudste directeur van de firma Meyer als herinnering een fraai album met foto’s en beschrijving van de bouwactiviteiten. Te betreuren viel op dit moment, dat de afzuiginstallatie en de warmwatervoorzie ning nog niet functioneerden, maar ze zullen spoedig in orde zijn. De heer P. Meijer, directeur van het aannemingsbedrijf N.V. v/h P. Meijer in Beverwijk onthult de fraaie grote prijzenkast, geschenk aan V.V.B., die de plaats inneemt van de kast, die tij dens de paviljoenbrand in 1967 met alle daarin aanwezige behaalde prij zen als bekers, medailles en vanen verloren ging. De alternatieve wijze van communie- uitreiken, welke bestond uit langs de rijen doorgeven van schalen met iets grotere stukjes brood dan de normale hosties, droeg ook bij tot een rustiger verloop van de dienst dan tijdens de gebruikelijke manier van communiceren, waarbij alle gelovigen naar voren moeten lopen. Het bruidspaar Hamers-Tol verzorgde tezamen met kapelaan J. Ruiter, die als moderator van de nieuwe kerkelijke vere niging optreedt, een gedeelte van de lezing en was eveneens behulpzaam bij het doorgeven van de schalen met brood. In een korte toespraak beklemtoonde ka pelaan Ruiter, dat een doorbraak van de vernieuwing noodzakelijk is en dat er behoefte bestaat aan een frisse wind. Hij meende, dat de utopie van vandaag de realiteit van morgen kan zijn. Tevens deelde hij mee; dat aan deze themadienst in de avonduren zowel via de radio als via de televisie aandacht zou worden geschonken. Tenslotte bracht hij ook dank aan allen, die meegewerkt hadden aan de totstand koming van de Kritische Gemeente IJ mond in de nieuwe constellatie. Na afloop van de kerkdienst trokken velen naar café Sport om met elkaar van gedachten te wisselen over de gehouden viering. Tevens bestond de gelegenheid tot Het bruidspaar Hamers-Van Tol ver zorgde met assistentie van kapelaan J. Ruiter (midden) de lezing. Op de voorgrond het combo, dat de dienst muzikaal begeleidde. Eem spannend spelmoment tijdens het toernooi om de Aescul-Aap, in de „Kuip” van het Provinciaal Zieken huis Santpoort. den voetballers en supporters af naar de „Kuip” van het Provinciaal Ziekenhuis. Een der jongste supporters had zich waarschijnlijk als psychologische oorlog voering in het Ajax rood-wit gestoken. Luid werden de voetballers door de talrij ke supporters aangemoedigd. Blessures wa ren er zelfs onder de veteranen niet te melden. Muzikaal onthaal was er ook in de pauze toen het Jeugdtamboer- en trom petterkorps IJmuiden een show op het voetbalveld ten beste gaf, en en rondwan deling maakte voor de patiënten. De jongens waren uit Beverwijk af komstig. Hun leeftijd varieert van zestien tot zeventien jaar. De bestuurder kon geen geldig rijbewijs tonen. Eveneens wa ren geen papieren aanwezig voor wegen belasting of verplichte verzekering. De politie wint op het ogenblik meer inlich tingen over de jongens in. Voor de Velser Sportstichting herinner de de heer J. Smit aan wijlen drs. A. Demmers oud-voorzitter van Kenne merstaten en van de VSS, die toen al de gedachte had aan bouwen. Hij betreurde het dat drs. Demmers deze bouw niet heeft mogen beleven. De heer Smit hoop te, dat de VSS te gelegener tijd evenzeer van terrein en paviljoen gebruik zou mo gen maken bij de uitvoering van sportda gen. Een bedrag, bestemd voor jeugdacti- viteiten vergezelde de gelukwensen. De heer M. Meyer van het aannemings bedrijf herinnerde aan de bijzondere op dracht tot de bouw en de vorm van zelfwerkzaamheid, die dermate stimuleer de, dat vier leden van het eigen personeel zich ook ’s avonds inzetten, alles pro deo. Met dank voor het geschonken vertrou wen en een uitstekende onderlinge sa menwerking schonk hij een electrische cijferklok voor de bestuurskamer van Kennemerstaten, een stereocassetterecor- der voor de kantine en liet zijn oudere broer een zeer mooie prijzenkast onthul len, die de oude totaal verbrande verving. MAANDAG 6 SEPTEMBER Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale, Kanaalstraat 257, 20 u. dis- kosjo. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur, filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant- poort-Noord, 19 tot 21.30 uur. Boksclub De Ring, 19.30-20 u. trainen in de Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg. DINSDAG 7 SEPTEMBER Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN-centrale, Kanaalstraat 257, 20.30 u. theaterstuk Funhouse horror. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tie- nerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat-Spaar-i nestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreek uur Medisch-Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tele foon 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Boksvereniging Manly Sport, les en wed- strijdtraining van 19.30 tot 21.30 u. in de gymzaal van de Moerberg Comitéschool aan de Kerkstraat, oud-IJmuiden. VELSEN-NOORD. De vereniging „Kennemerstaten” en met haar de voet balvereniging „Breesaap”, de handbalvere niging „IJmond” en de honkbalvereniging „Rooswijk” van de aangesloten buiten sportverenigingen als relatief grootste ge- bruiksters hebben zaterdagmorgen, on der zeer grote belangstelling, haar nieuwe, fraaie sportpaviljoen aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord, dat een waarde vertegenwoordigt van bijna een half miljoen gulden, in gebruik genomen. «WOBWSB iB» WW BEVERWIJK. Op de algemene be graafplaats Duinrust is een vrouw r!X Beverwijk bestolen. Zij was bezig een graf te verzorgen.. Toen zij zich van het graf verwijderde om wat water te ha len griste een onbekende haar tas weg, die de Beverwijkse bij het graf had laten staan. De buit was zeer gering2,— uit de portemonnee. De tas is later weer ge vonden. ten ieder op hun beurt voor alle ontvan gen gelukwensen en de talrijke geschen ken, waarna de vele gasten gelegenheid hadden het fraaie interieur van het com plex met zijn tien modern ingerichte kleedkamers voor dames en heren in afzonderlijk af te sluiten ruimten en af zonderlijke toegangen te bezichtigen waarvoor allerwegen bewondering be stond. Kennemerstaten met de buitensportver enigingen kunnen zich met het fraaie geheel heel gelukkig prijzen. De drumband Voorwaarts van IJmuiden gaf vervolgens een aardige show. Demon stratie turnen van de G.V. Wijkeroog, voetbal, handbal en honkbalwedstrijden voor de jeugd en voetbal, handbal honk bal en korfbal voor senioren met o.a. voetbal VVB-Velser amateurs completeer den des middags de feestelijke ingebruik neming.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4