Bloemen winnen steeds meer van bloembollen Velser kunstmarkt kon bogen op veel bezoek en goede opbrengst I I I a Bromfietsster reed tegen Twee inbraken in r.k. LTS Voetbalbedrijf vraagt veel werk en tijd Op heterdaad betrapt bij stropen Leger des Heils bood jeugd een sportdag aan personenauto VOOR VIJFDE MAAL OP MARKTPLEIN IJmondvissers in eredivisie I K Vijf meisjes in finale van Doopsgezinden verkochten Zomercompetitie IJmondvissers Geslaagd I schilderstrijd Havenherichten „De Vermaning” i4i 1 5 MAANDAG 6 SEPTEMBER 1971 4 JAARCIJFERS TONEN AAN: DEM-voorzitter Vessies: KUNST-UITLEEN Kort LImondrueuws PRIJZEN I HEEMSKERK OPBRENGST Kampioenschap hengelen voor Berg a.d. Maas VELSEN „De kunst is uit ons leven niet weg te denken. Het zou een wezenlijke verarming betekenen, wanneer de kunst daaruit zou ver dwijnen,” zo sprak de heer H. A. de Boer, wethouder van Culturele Zaken in de gemeente Velsen, zaterdagoch tend, toen hij omringd door een bre de kring kunstenaars en belangstel lenden de jaarlijkse kunstmarkt opende op het Marktplein. De kunst markt 1971, die het eerste lustrum voor deze openlucht kunst represen tatie in Velsen vol maakte. In zijn openingswoord benadrukte de heer De Boer nog eens de stimule rende invloed die er van zo’n markt vol creatieve werken uitgaat. „De markt is een informele ontmoetings plaats waar een prettig contact tus sen kunstenaar en publiek gemakke lijk tot stand komt, het publiek hoeft hier ook geen drempelvrees te over winnen en de kunstenaar heeft dat publiek nu eenmaal nodig als klank bodem om tot goede resultaten te komen”. Trieste cijfers Groothandel IR'#» o*® I 1 (Van onz medewerker voor bloembollencultuur) ijk de van 20 sy- ■nd ;nd (Van een medewerker) ar ia- rk- □e- ■js- er- (Van een medewerker) E (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In de r.-k. LTS aan de Brink is zowel zaterdag als zondag inge broken. Beide malen zijn alle kasten en bureaus doorzocht. Er wordt een gering bedrag vermist. In de nacht van vrijdag op zaterdag ver schafte men zich toegang tot een meubel- drive-in aan de Parallelweg. Ook hier wees een onderzoek uit, dat de inbrekers niets van hun gading konden vinden. Uit een sigarettenautomaat aan de Hen drik Mandeweg zijn twaalf pakjes siga retten gestolen. BEVERWIJK. —„Dat het DEM-voetbal- bedrijf zo veel met zich mee zou brengen, had ik in de verste verte niet gedacht.” Met deze uitdrukking heeft voorzitter W. Vessies vrijdagavond de jaarvergadering van de nu bijna 50-jarige voetbalvereni ging geopend. Voorzitter Vessies zit nu enkele maan den op de voorzittersstoel bij DEM en is tot de conclusie gekomen, dat h et een geweldige vereniging is met 1.300 leden en 60 elftallen in de competitie, waarvan er 15 in de seniorenafdeling uitkomen. De heer Vessies liet dan ook uitkomen geluk kig te zijn met de assistentie van ruim honderd vaste medewerkers, die als com missieleden de vereniging mee helpen lei den. Wethouder H. A. de Boer reikt een indrukwekkende schilderskist uit aan een van de jeugdige kunstenaresjes. BEVERWIJK. In het afgelopen jaar is aan de christelijke lagere technische school begonnen met een cursus booglas- sen gronddiploma NIL, waarvoor vijf cur sisten hebben ingeschreven. Alle vijf heb ben thans het diploma behaald Het zijn H v.d. Giezen F. v.d. Kooi, J. Koomen, G. Vos en J. H. Vos. (Van een onzer verslaggevers) t e Bin tot el- ie- ui- iw is- O VERLEDEN: Anna C. Hellingman. 78 jaar, echtgenote van J Schavemaker^ Aagje Brakenhoff. 65 jaar, weduwe van M. P. Sloof; Hendrik Locht, 88 jaar. ?d- de ooi sin aal nt- ng, in le en de an, n- de de ar-< ik- ie- er- VP in eg. JW u. sp- het me de de in ?en er en, zen m- en u.; sn, :h- ?r- m- ’.30 .30 l u. Inbraak. Bij een staalbouwfirma in Velsen-Noord is dit weekeinde ingebro ken. Een ijzeren plaat voor een kapot deurpaneel werd verwijderd. In de kanto ren zijn bureaus en kasten doorzocht. Er wordt niets vermist. Al vroeg in de ochtend was er grote belangstelling bij de kraampjes van de beeldende kunstenaars. ft' 11 IJMUIDEN. Op het kruispunt Hercu lesstraatPleiadenplantsoen werd zater dag een bromfietsster licht gewond, toen zij in aanrijding kwam met een personen auto. Volgens het politierapport zou de vrouw geen voorrang hebben verleend. De bromfietsster is met een lichte her senschudding naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. BOLLENSTREEK Als iets anderens dan mensen een rol kan spelen dan kan men zeggen, dat de afgesneden tulpebloemen een belangrijke rol spelen ten opzichte van de bloembollenexport. De export loopt namelijk terug en iedereen is geneigd o* schuld te schuiven op de uit Nederland uitgevoerde tulpebloemen, die de Duitse bloe misten beconcurreren. Het kan waar zjjn. Zonder diepgaand onderzoek kan men niet of wel bewijzen. Het is een ontwikkeling, die niet te stoppen is zonder medewer king van Duitse ondernemers. De totale bloembollenexport is in het jaar 1970/1971 M de Munck en C. M. Numan; Barbara d. v. H. Plas en C. Kransen; Peter z. v. F. Meijer en A. J. Kant; Esther M. M. d. v. A. M. Jordens en M. M. Koelemeij. ONDERTROUWD: Petrus G. van Duivenvoorde en Geer- truida E. M. van Schie; Gerardus O. M. Zwemmer en Klasina M. M. Beemster- boer. GETROUWD: André G. Eeltink eh Johanna M. J. T. Steins; Hendrikus P. Welp en Alida P. de Vries; Hendrik Hartkamp en Maria A. H. Rumping; Onno Baljé en Catharina Kluft; Gerardus H. M. de Ruyter en Fokje van der Meulen. BEVERWIJK. Zaterdag hield de jeugdafdeling van het korps Beverwijk van het Leger des Heils een sport- en speldag voor de jeugd. Dit sportevenement werd gehouden in het gymnastiek lokaal aan de Kingsford Smithstraat terwijl men ook gebruikt maakte van het nabijgelegen sportveld je. Er namen ruim honderd kinderen aan deze sport- en spelwedstrijd deel. Zij waren verdeeld in verschillende groepen al naar gelang van leeftijd. De leeftijds groepen varieerden van 6 en 7 jaar. 8 en 9 jaar en 10 en 11 jaar. Het waren de meest simpele spelletjes die gedaan wer den onder andere ringwerpen, flesjes vul len, erwten tellen, blikjes gooien enzo voort. Omstreeks vier uur waren de spe len ten einde, nadat men deze had onder broken voor een lunchpauze. Men had wethouder P. Schipperus be reid gevonden om na afloop de prijzen uit te reiken, hij deed dit met grote voldoe ning, hierbij wijzende op de fijne dag welke de jeugd hier had doorgebracht. In de verschillende leeftijdsgroepen wa ren de eerste prijs winnaars 6 jaar Kees de Vries 218 punten, 7 jaar Marco Schreu der 175 p. 8 jaar Karin Metselaar 256 punten, 9 iaar Coby Wietsma 175 punten, 10 jaar Peter Kooi 202 punten, 11 jaar René Mes 239 punten, 12 jaar Theo van der Maat 220 punten. Een extra vermelding kreeg in de leef tijdsgroep '-an 8 iaar Gea Verhagen, die ondanks haar invaliditeit, toch beslag wist te leggen op de tweede prijs met 200 punten. de bollen gehouden in betoogde de nestor van BEVERWIJK. De hengelsportvereni- ging „IJmondvissers” heeft zondag bij Akersloot in het Noordhollands kanaal de zevende onderlinge wedstrijd voor de zo mercompetitie gehouden. De uitslagen waren als volgt. A-ploeg: D. Alders 22 stuks, J. Waterlander 16 stuks. P. Put 6 stuks; B-ploeg: J. Thuis 10 stuks, M. Cana 4 stuks, J. Lock 2 stuks; C-ploeg: B Stafecki 8 stuks, P. Schoor] 8 stuks, S, Waterlander 3 stuks. Na zeven wedstrijden luidt de totaal stand: A-ploeg J. Waterlander 110 stuks, D. Alders 106 stuks, T. Kanen 83 stuks; B-ploeg: M. Cana 81 stuks, mevrouw Hilleger 26 stuks, T. Groene 23 stuks; C- ploeg: F. J. van der Spek 36 stuks, B. Stafecki 33 stuks, A. Vloon 24 stuks (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een 25-jarige inwoner van Castricum, die bij de politie als stroper bekend stond maar nog nooit kon worden betrapt, is z aterdagmiddag om streeks zes uur in de Castricumse polder vlakbij de spoorlijn tussen Castricum en Uitgeest door de bemanning van een sur veillancewagen toch aangehouden. Tegen de man, die na een wilde achtervolging door sloten en weilanden kon worden gevat, wordt proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de jachtwet en de vuurwapenwet. De bemanning van de patrouillewagen was getipt, dat er in het bewuste gebied een schot gevallen was. Bij een ingesteld onderzoek trof zij de man aan, die bij de nadering van de politiemannen de in zijn bezit zijnde semi-automatische vuurbuks in het gras trachtte te verstoppen en er ijlings van door ging. De man werd ge grepen en ook het wapen werd in het gras gevonden. Met het spikslinternieu- we wapen, dat 13 schoten bevatte, werd slechts één schot gelost. Zaterdag aangekomen in Ijmuiden: Proton, Londen; Amstelstroom, Hull; Tor Anglia, Im- mlngham; Maersk Server, Cont. plat. Ijmuiden; Greenland. Southampton, Zaandam; Hondsbosch, Londen, zaandam; Wilks, Colchester; Bucholz, Colchester; Kalahari, Dakar; Themis, Bremen; Thor Hollandia, Gothenburg; Zaanland, Bremen; Voline. Dagenham; Przeysl, Cork; Balticborg, Karlstad; Zaandam; C. Herup, Skagen; Maren Skou, Rotterdam; Marbo, Leith. Zaterdag vertrokken van Ijmuiden: Lionsgate, Hamburg; Joan C, Selby; Spiekeroog, Brunsbut- tel- Victoriasand, Rotterdam; Dependent, Ijmui den, Halmstadt; Billton, Rotterdam; Heino Bro han, Flixborough; Tor Naglia, Gothenburg; La Paloma, Londen; Proton. Umulden Londen; Jean E, Londen; Plancius, Le Havre; Evgenyi Onufriev, Antwerpen; Maria P Lemos, Emden; Jason, Paramaribo; Borre, Oslo; Nederland, Sel by; Palamedes, Curacao; Gaasterland, Santos; Ruestringen, Umulden, Detroit. - Zondag aangekomen in Ijmuiden: Nederrhone, ^er (Haarlem) met 740 punten. D. Alders Antwerpen; Botnia. Pasajes; Dorthe ty, Rouaan, Georg, Flensburg; Calanda. Gent; Otto. Oster- moor; Oranje Nassau, Punta Delgado; James Rowan, Shoreham; Frankfurt, Antwerpen; Va sily Porlk. Hamburg: Hunnau, Flixborough; Ba nana, Point Voire; Dianel, Par; Nikolai Pod- voisky, Tuapse; Ardea Klaipeda; Gerda K, Neuestad; Oscar Mathies, Wilhelmshavn; Ulys- ses, Paramaribo; Leda, Bergen; Geisha, Archan gel; Gulhav, Ijmuiden Grangemouth; Maersk Server, Ijmuiden, Cont. Plat; Finrose, Ijmuiden, Hamina; Otto. Koce: Vlistborg, Beverwijk, Is- naes. Zondag vertrokken van Ijmuiden: Tor Hol landia, Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Bri tish Officer, Flna Canada, Rotterdam; Wilks, Great Yarmouth; Georg Delfzijl; Ondlne, Ij muiden. Cleveland; Diana V, Ipswich; Amstel stroom, Hull; Zaanstroom, Felixstowe; Otto, Hamburg; Leda, Stavanger; Ardea, Harlingen; Botnia, Ijmuiden, Pasajes. Maandag aangekomen in Ijmuiden: Wunner, Flixborough; Dongeborg, Mantyluoto. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. (IJmondvissers) eindigde als vierde met 730 punten. Met 723 punten werd Repels (Berg aan de Maas) als vijfde geklasseerd. Op zaterdag 11 september worden in Milsbeek de eerste viswedstrijden voor de ere-divisie gehouden. Voor de „IJmond vissers” zullen in deze wedstrijden uitko men D. Alders, die zondag vierde werd, B. Kanis, die als 35ste eindigde en J. Water landen, die als 42ste werd geklasseerd. (Van een medewerker) BEVERWIJK Aan het Noord-Hollands kanaal tussen Akersloot en Alkmaar zijn zaterdag de Nederlandse hengelkampioen- schappen gehouden. Bjj de categorie „alle maten voor korpsen” is de ploeg van Berg aan de Maas eerste geworden met 2828 punten. Aalsmeer eindigde op de tweede plaats met 1874 punten. De ploeg uit Dordrecht werd met 1732 punten als derde geklas seerd. In de afdeling „alle maten individueel” behaalde L. Wevers (Boxmeer) een eerste plaats met 1035 punten. Tweede werd Van Rossum (Boxmeer) met 802 punten. De der de plaats werd ingenomen door W. Dek- Aan de hand van een eenvoudig reken sommetje liet voorzitter Vessies uitkomen, dat de tribune, welke DEM voor het jubileumjaar op het verlanglijstje heeft, voor een groot deel uit de recette bij wedstrijden kan worden gefinancierd als de prestaties van het eerste elftal zodanig zijn, dat de toeschouwers in drommen komen kijken. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden zonder meer goedge keurd. Ook de bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De heren A. C. Hoogeboom, H. P. Tros en H. M. van Egmond werden herkozen. Penningmeester A. Commandeur, twee de penningmeester G. van Beuningen en pupillenleider E. Thomas kregen de zilve ren speld aangeboden in verband met hun Wit jarig lidmaatschap. Tenslotte werd het bestuur verrast met de aanbieding van 13 nieuwe wedstrijd ballen door de heer Frans Monné namens de Beverwijkse middenstand. Van de dagomzet van de gehele kunst markt was ditmaal tien percent bestemd voor het Boerlagehuis, het tehuis voor geestelijk gehandicapten aan de Heren - laan in IJmuiden. Wethouder De Boer sprak de hoop uit dat het Boerlagehuis een forse ondersteuning ten deel zou val len. de kerkdienst der Doopsgezinde Broederschap is zondag een korte ledenbijeenkomst ge houden. De kerkeraad had de toestem ming van de leden nodig om een stuk grond te verkopen. Het betrof hier een perceel, genaamd „de Vermaning” groot 2 Ha 12, 2 gelegen in de polder naast het Regionaal Woonwagenkamp. Deze grond is nodig om het woonwagenkamp aan uitbreiding te helpen. De aanwezige ge meenteleden gaven hun goedkeuring aan de voorgestelde verkoop. Dat goodwill kweken voor het Cultu reel Jongeren Paspoort gebeurde niet ten onrechte op de kunstmarkt, want het is voor CJP-houders mogelijk gereduceerd kunst te kopen! En dat kan dan gebeuren via de Stichting Beeldende Kunst, een uitleenbureau voor kunstwerken, waar het publiek door middel van een spaarre geling kunstwerken naar keuze kan aan kopen. Ook deze stichting (SBK) was op de markt aanwezig en mevrouw Jannie Sipkes die er met informatiemateriaal en kunstwerken voor uit Haarlem gekomen was, boekte verscheidene nieuwe leden, terwijl vele anderen een afspraak maak ten eens in Haarlem te komen kijken, waar de SBK-afdeling Kennemerland een eigen tentoonstellingsruimte heeft op de Gedempte Oude Gracht. Een zeer druk bezochte stand was die van de Wereldwinkel, waar produkten worden verkocht uit de ontwikkelingslan den en waar op brede schaal informatie materiaal verkrijgbaar was over de der de wereld. GEBOREN: Jozef H. R. z. v. J. Zonneveld en H. J. W. Dassen; Django z. v. D. Bestenbreur en B. Amse; Heidi d. v. J. Haveman en A. M. Beentjes; Floris C. z. v. en Sebastian C. z. v. F. B. Naber en H. C. I. M. van Oos- trom; Jeroen M. z. v. P. J. M. Torken en C. S. M. van Saaze; Arjan z. v. M. van der Veen en P. C. M. Robben; Ilona C. d. v. P. van Duivenvoorde en M. M. A. Ver laat; Harrald C. W. z. v. C. F. W. Ver- steege en T. A. M Wester; Sharon d. v. J. W. Wielders en A. J. Jagt; Arjen z. v. J. G. Neele en E. Zevenberg; Noël z. v. M. Buitenhuis en M. L. van der Steeg; Petrus C. z. v. P. G. Tervoort en G. C. M. Ver ia an; Astrid M. d. v. A. J. Valkering en M. A. A. Twaalfhoven; Anita d. v. D. Kat en W. J. Meijers; Rogier z. v. H. J. M. Geleijns en N. Zom; Michel J. C. z. v. C. West-Duitsland importeerde bijvoorbeeld in 1967 12.5 mil joen kilogram bloemen ter waarde van 127 miljoen gulden. De cijfers zijn voor 1970 28.6 miljoen kg en 268 miljoen gul den. De trieste cijfers van de export naar Engeland zullen we u besparen, de Fran- houden de zaak tegen door midde) Na zijn openingswoord ging de 'wethou der tot actie over en reikte aan vijf meis jes een indrukwekkende schilderkist en een linnen paneel uit. De meisjes waren de finalisten van de kinderschilderwed- strijd van de deze zomer gehouden Spe- liade in Velsen en mochten nu nog een onderlinge wedstrijd houden waarvoor drie prijzen in de vorm van waardebon nen beschikbaar waren. Twee uur kregen de meisjes de tijd om hun doeken van fraaie felle kleuren te voorzien en er werd geïspireerd op los gewerkt, zodat het een lust was de klein tjes bezig te zien. Als volleerde kunstena ressen werkten zij aan hun creaties, zich niets aantrekkend van het talrijke pu bliek dat zich rond de verhoogde „piste” verzameld had. Er is redelijk verkocht door de kunste naars. De opbrengst was totaal 13.500 en dat is enkele honderden guldens meer dan vorig jaar. De gemeente Velsen kocht kunstwerken aan van diverse kunstenaars voor een totaalbedrag van f 2500 en ook dit bedrag ligt iets hoger dan vorig jaar. Ook Hoogovens kocht verscheidene kunst werken aan. Op de markt heerste de gehele zon nige dag een gezellige sfeer. Al voor de opening was het jeugd tamboer- en trompetterkorps IJmuiden aanwezig om het middenplein van de markt muzikaal op te vrolijken en in de loop van de dag speelden er op het ronde platform ver scheidene bands en gitaartroubadours. Dorstige kelen konden op een terrasje eveneens in het centrum van de markt terecht, waar ook soep verkocht werd, en tot na het invallen van de duis ternis werd er gedanst op muziek uit de geluidswagen. teruggelopen van 112.176.000 kg naar 107.185.000 kg. De waarde is gestegen van 379 naar 389 miljoen gulden. Het Produktschap voor Siergewassen is wat de statistiek betreft een zeer gewe tensvolle instelling. Het registreert alles en daardoor zijn de jaarverslagen voor ieder, die iets in de openbaarheid moet brengen heerlijke lectuur. Het is al vele malen verteld, dat de waarde van de uitvoer van snijbloemen voortdurend stijgt. De grootste afnemer is nog steeds West-Duitsland. Dat is niet de schuld van de Nederlanders, omdat die zich alleen op Duitsland zouden concentreren. Nederlan ders kunnen net zo gemakkelijk naar de U.S.A, exporteren als naar Frankrijk of Engeland, als men in die landen maar mocht importeren, zoals men dat zo graag zou willen. In dat geval zouden we heel Nederland wel vol bloemenkassen kunnen zetten, het Westland schakelt al over van groenten naar bloemen. West-Duitsland BEVERWIJK. Na afloop legenheid van het tienjarig bestaan van het CJP. Na twee uur stonden er vijf prachtig gekleurde doeken en de taak van de jury was geenszins benijdenswaardig Tenslotte viel de beslissing en de eerste prijs was voor de zevenjarige Maya Mudde, die stralend en trots haar cadeaubon aanpak te van wethouder De Boer. De tweede prijs kreeg de achtjarige Petra Post, de derde prijs werd gewonnen door Anne- marie van Warmerdam (10 jaar), en- voor haar was dat een buitenkansje. Zij be hoorde namelijk niet tot de Spellade- meisjes, maar omdat een van de deel- neemstertjes niet verscheen mocht zij haar plaats achter de ezel innemen, om prompt een prijs in de wacht te slepen. Naast de kramen van een groot aantal kunstenaars uit Velsen en de verre om streken, waren er op de kunstmarkt tal van andere activiteiten. Zo werd er van tijd tot tijd een demonstratie pottenbak ken gegeven, terwijl een dame aan het draaiende spinnewiel een tafereeltje uit lang vervlogen tijd in de herinnering te rugriep. Er was kunst aanwezig in de ruimste zin van het woord, aan kunstmargtbezoe- kers werd een schouwburgprogramma voor het komend seizoen uitgedeeld en speciaal voor jongeren was er een stand van Cultureel Jeugd Paspoort, waarbij jongens en meisjes van 15 tot 22 iaar een CJP konden aanvragen, tevens was daar de gouden jubileum-affiche te koop ter ge sen van zeer trage betalingen. Amerikanen zijn in de toekomst uitstekende bloemen- kopers, want hoe goedkoper de lucht vracht hoe vaster de Nederlandse voet op die markt zal worden. Het gaat al leuk, 1967 bestelden de importeurs hier 19.075 kg en in 1970 93.977. De waarde steeg van 242.00 naar 1-116.000 gulden. Italië kocht in 1967 300.000 kg bloemen en in 1970 514.000 kg. Het Nederlandse bloembollenvakblad nam uit het Duitse blad Taspo een artikel over van de heer Siegfried Pfeifer. Deze schreef, dat de Duitse groothandelaren de ogen naar Nederland richten, omdat ze daar maar behoeven te bestellen en bin nen de kortste keren dit bloemen krijgen, die ze wensen. De kwaliteit is betrouw baar, de sortering is gelijkmatig, de servi ce is beter, kortom, alles wat men wenst krijgt men als groothandelaar van de Nederlanders. Deze goede handelspolitiek van de Ne derlandse handelsfirma’s, die geweldige veilingen in de buurt hebben en niet dagenlang op een groothandelsmarkt de waar bij elkaar moet zoeken, heeft er toe geleid, dat Duitsland in december 1969 tot en met maart 1970 145 miljoen tulpebloe men importeerde. En dat is bij een bloembollenexport van 565 miljoen tulpen een niet te verwaarlozen hoeveelheid. Bloembollenexporteurs constateren een verschuiving van hun verkoop van bollen naar bloemen. Ze raken steeds meer klan ten kwijt in een straal die door auto’s bereikbaar is Daarin valt bijvoorbeeld het Rijn-Roergebied. Er is dus in het bloembollenjaar 1970- 71 wat meer geld de bollenstreek binnen- gekomen. De exporteurs hebben klaarblij kelijk overal wat voorzichtiger verkocht. De bloembollenkwekers krijgen vermoe delijk in de toekomst meer geld via de bloemisten dan via de exporteurs. Dat is overigens geen nieuwtje, „want in crisis-jaren hebben wjj Rjjnsburgers de prijzen op veilingen”. Rijnsburgse broeiers. de heer T. Kralt. Het verhaaltje, dat in dat centrum voor tulpebroei altijd tweede kwaliteit wordt gebruikt en dat men daarom zo goedkoop verkoopt is ook al onjuist. „Uit een slech te bol kun je goede bloem halen”. Opmer kelijk is, dat die Duitse groothandelaren dat argument nooit aanvoeren. Zij kopen daar waar ze de aan hun wensen aange paste bloemen krijgen. En dat zal dan wellicht meer en meer in de bloembollenuitvoerstatistiek te zien zijn.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5