Bologna geen Spanje Onrust in de vishallen in partij voor honkbalteam GEEN WACHTGELD MEER VOOR VISKNECHTEN Staking dreigde A Bloedbad in -Haar modejournaal meer Australië en de VS Honderd leden van Tupamaro ontsnapt Minder heupwerk, ontspanningsmode LINGERIE EN FOUNDATIONS LI Kerkleiding wil KVP Wilhelmina en IJmuider Harmonie hadden succes Zeevismarkt Bremerhaven viert in Zuid-China Hoofdbestuur van Examens voor strandwacht dit weekeinde IN DE VISHAL Koe kalft op Middenstandspartij wil aftreden Honderden doden afgelegd Vijf man ontsnapt uit gevangenis Jongens gegrepen na overval op bejaard echtpaar 75ste verjaardag autoweg Hevige brand op scheepswerf Bekroningen voor jonge dieren „open” »1 M MAANDAG 6 SEPTEMBER 1971 6 m Dr. Couwenberg Vakbekwaam Stemming Orkaan in Kwantoeng in tej dit pe 1 aa: de 30 eei tin de vo’ ke we lin do tal we 541 T loo ruf ga< zoe 1.7' ker jaa inc pre de len koi wij 196 POMPADOUR, nee, nee, niet dat bekende Franse madammeke doch, eerzaam fabrikant van lingerie, en collega PASTUNETTE, ijverig vervaardiger van foundations, heb ben een aantal maanden terug -* overigens geheel in overeenstem ming met hun produkten ver kooptechnisch hechte banden ge smeed. Gezien de resultaten kan men wel van een vruchtbare sa menwerking spreken. Althans, dat was mijn indruk na de eerste, zeer afwisselende show, die dezer dagen in een modern Amsterdams hotel werd gegeven en alwaar de voor- jaars- en zomercollectie 1972 werd gepresenteerd. (Van onze honkbalmedewerker) vis- 'M hebben uur aan BÉ TER MAAT Een kleurige gedessineerde relax- dress van Pompadour/Pastunette vervaardigd van een mengweefsel bestaande uit diolen en katoen. TOEN IK EVENWEL mijn kortaange bonden en geprikkelde gesprekspartner op zijn eventueel falen van juiste zaal- keuze attent trachtte te maken, kwam de „heup uit de step-in”. „Denkt u zich eens even in wat dat betekent”, zo licht te mijn buurman zijn vol afschuw ge slaakte kreet toe. Vol begrip, maar de diepere oorzaak nog niet kennende, keek ik hem aan. „De cijfers in een recent verkooprapport”, zo vervolgde hij „heb ben het toch maar uitgewezen. Sinds 1970 valt er een teruggang te bespeuren in de heupartikelen-sector”. „Ja”, zei ik instemmend, „het is afschuwelijk, hoe wel ik er toch echt niets aan kan doen”. En daar had hij op zijn beurt ook weer gevoel voor. tijd dat (Van een onzer verslaggevers) met van Zaterdagmorgen heeft de uit ruim ne gentig jongelui bestaande groep deelgeno men aan de opening van de Kunstmarkt op het Marktplein. ’s Middags waren zij bij het voetbal toernooi van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, waar zij de pauze tussen de wedstrijden opfleurde met pittige show en muziek. Aanstaande donderdag 9 september zal dezelfde groep vanaf 19 uur een goodwill- rondgang maken door Zeewijk, met daar op aansluitend een show op het Canopus- plein. Voor al deze modellen waren meng- weefsels gebruikt, over het algemeen katoen met verschillende synthetische vezels. Dit vergemakkelijkt het wassen, en strijken is meestal overbodig. Om in de juiste, ontspannen sfeer te komen heeft men de kleuren helder en vrolijk gehouden. De modellen vallen meestal recht en soepel om het lichaam. DEN HAAG Zaterdagmiddag zijn vijf gedetineerden uit het Huis van Bewaring Scheveningen ontsnapt. Het vorige week einde wisten vier gedetineerden uit de jeugdgevangenis De Sprang te ontvluchten. Twee van hen zijn enkele dagen later aangehouden. De leeftijd van de zaterdag verdwenen gedetineerden varieert van 23 tot 25 jaar. Allen woonden in Den Haag. Zij waren veroordeeld wegens diefstallen en geweld pleging. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Middenstandspartij over weegt en bloc af te treden. Tijdens het weekeinde besloten alle hoofdbestuursleden in principe af te tre den, aangezien zij „als gevolg van de ondermijnende activiteit van de initiatief nemers tot de oprichting van de NMP een goede uitoefening van hun functie niet langer mogelijk achten”. Tijdens het overleg in het weekeinde kwamen onder meer de gebeurtenissen bij de bezetting van de beide Kamerzetels en de beschuldigingen aan het adres van het Kamerlid Jac. de Jong aan de orde. Het hoofdbestuur komt vandaag bijeen om het besluit tot aftreden te bekrachti gen. (ir be: BUENOS AIRES (AP en EFE) Meer dan honderd „Tupamaros”-guerrila’s z(jn vandaag ontsnapt uit de Punta Carretas gevangenis in Montevideo, de hoofdstad van Uruguay. Volgens het bericht ontsnapten de gevan genen door twee tunnels die leidden naar huizen in de buurt van de gevangenis. De gevangenis is nu tot militair terrein verklaard. Si wik teij sect uit zitti niei cab H wc er. per: bet tion leer Her slaa der; „Ne ded Lou Hei lijk: resf E aan ties bez< tref sidi is trol zoel Ie gen deli, in 1 zett per gaa sooi een den 52 hal' iant wijs mat aan gee: star die eest M sica hog was diet zou in t pot( pen geei den jaai het ƒ75 moe voo niet fair uit T mei ties eers scht flof grot groi SUC( Jon Par voo E dat vee zier ces kan een kon trel pro niel niet ges: Hi IN STILLE AFWACHTING van de dingen die komen gingen, zat ik daar in zoet gemijmer. Wreed werd deze toe stand verstoord toen een manspersoon aan mijn groene zijde mij plotseling en enigszins opgewonden toebeet: „Het heupwerk loopt wait achteruit!” Met stomheid geslagen staarde ik hem aan. Ik wist toch zeker, dat ik in de goede zaal was beland. Zou meneer soms zijn verdwaald? Een vergissing in zo’n immens hotel is nu eenmaal diep men selijk en bij mijn beste weten gaf de omgeving waarin ik verkeerde aller minst aanleiding te veronderstellen, dat er een sexshow of een judo-demonstra- tie zou worden gegeven. Het terzake zjjnde en bescheiden re- klame-materiaal ter plekke gaven mij de rotsvaste overtuiging, dat ik straks één van de meest decente shows die je je maar kunt voorstellen, te zien zou krijgen. De politie heeft een man voor verhoor aangehouden. Aangenomen wordt dat de moorden uit een familieruzie zijn voortge vloeid. Een soortgelijk bloedbad speelde zich zaterdagochtend af in Phoenix, in de Amerikaanse staat Arizona. Daar werd een gezin van zeven personen vermoord. Ook daar is een verdachte aangehouden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vrijdag 10 september viert de Zeevismarkt Bremerhaven haar vijfenzeventigste verjaardag. De visserij markt, opgericht in 1896 in Geestemünde, een stadsdeel van het hui dige Bremerhaven, behoort tot. de groot ste en belangrijkste zeevismarkten op het Europese continent. Het is de thuishaven voor 63 trawlers en 37 kotters die op de Noordzee en op de Atlantische Oceaan ter visserij gaan. Vorig jaar werd een omzet van tachtig miljoen DM bereikt; voor het gehele com plex Bremerhaven was de gezamenlijke omzet in 1970 een half miljard DM. Er werken in de honderd visbedrijven rond negenduizend werknemers. BRUSSEL. (ANP) In een klein plaatsje in de Ardennen, Autelbas nabij Aarlen, heeft zich in het weekeinde een merkwaardig ongeval voorgedaan. Een auto, komend uit Luxemburg, bot ste er tegen eer) koe en kwam als gevolg daarvan met het 650 kg wegende dier in een weiland naast de weg terecht. De koe, die door het beschadigde metaal van de auto een keizersnee-achtige wond opliep, bracht midden op de autoweg een kalf ter wereld. De bestuurder van de auto kreeg een shock. ADELAIDE. (Reuter) Tien mensen zijn vandaag op een afgelegen boerderij bij de Australische stad Adelaide doodge schoten. Het waren een moeder en haar zeven kinderen in de leeftijd van vier tot negentien jaar en nog een andere vrouw met haar kind van twee jaar. IJMUIDEN. Op het IJmuider strand zijn zondag examens afgelegd voor strandwachtdiploma’s. Een en ander werd georganiseerd door de Koninklijke Neder landse Bond voor het Redden van Dren kelingen en de IJmuider Reddingsbrigade. Brigades uit Bloemendaal, Heerhugo- waard, Schoort, Wijk aan Zee, Zandvoort en IJmuiden, alsmede enkele particulieren uit Zeist namen aan de examens deel. Van de vierendertig kandidaten voor het jeugdbrevet Strandwacht moesten elf jongeren worden afgewezen. Voor het Strandwachtdiploma-A slaagden veertig kandidaten. Voor het B-diploma tien. FIGUEIRA DA FOZ (Reuter) Op een scheepswerf in de Portugese havenstad Figueira da Foz heeft gisteravond een zware brand gewoed, waarbij twee traw lers in vlammen opgingen en drie andere ernstig werden beschadigd. Drie brandweerlieden liepen verwondin gen op. De oorzaak van de brand is niet bekend. Eerder dit jaar was op een scheepswerf in dezelfde stad aan boord van een boot in aanbouw een bom ontploft het werd in het Gianni (Vervolg van pagina 1) De reeds enige dagen heersende onrust heeft het Kamerlid J. Koningh van DS’70 vrijdag 3 september er toe bewogen vra gen te stellen aan de minister van Socia le Zaken met betrekking tot deze aange legenheid. In deze vragen is het probleem dat zich op dit moment in de vishallen voordoet, als volgt samengevat: Instructeur H. J. van der Stoop en de jeugdige Wilhelmina-leden mogen terecht trots zijn op deze successen. Zaterdag heeft de jeugdafdeling en het majorettenpeloton van de IJmuider Har monie haar medewerking verleend aan twee activiteiten in Velsen. Aan het concours namen 27 korpsen deel in de afdelingen jeugd, derde, tweede, eerste en uitmuntendheid. Wilhelminas’ drumband kwam uit in de derde afdeling en behaalde daarin de eerste prijs met 195,5, het hoogste aantal punten in deze afdeling. Over het gehele concours geno men, kwam Drumband Wilhelmina op de zevende plaats. Italië heersen. De thermometers wijzen de laatste dagen waarden van 27 tot 30 gra den celsius aan en daar moeten de Neder landers aan wennen. De unieke situatie pendelend werken aan een kampioensteam heeft zijn vruchten wel afgeworpen. De Amerikaan se manager Arce nam geen risico en zette routinier Beidschat tegen de enige Pool tegenstander van allure Spanje op de heuvel. Beidschat won met zeer overtui gende cijfers 15-0-2 en zat vanmorgen al weer in het vliegtuig naar Nederland om vrijdagmiddag weer terug te komen. On getwijfeld heeft Arce nog grote plannen met Beidschat in het beslissende weekend. VELSEN. De uitslag van de keuring van jonge konijnen van de vereniging „IJmond en Omstreken” door de keur meesters J. Th. Mulder en M. Kooiman gehouden in de benedenzaal van de Pe truskerk in IJmuiden luidt als volgt: Afd. A. rammen geboren in het le kwartaal van dit jaar: 1. Rijnlander van H. Vrenegoor. 2. Blauwoog pool van G. Klungers. 3. Lotharinger van J. H. Vrene goor. Afd. B. voedsters geboren in het eerste kwartaal 1971: 1. Kleurdwerg van C. M. Bos. 2. Franse Hangoor van G. Kunnen. 3. Wener van A. R. de Boer. Afd. C. rammen geboren na 31 maart 1971: 1. Belgische haas van P. van Dui venbode. 2. Nieuw Zeelander van A. Berg huis. 3. Roodoog pool van J. Verton. Afd. D. voedsters geboren na 31 maart 1971: 1. Vlaamse Reus van mevrouw C. Moleman-Slager. 2. Nieuw Zeelander van A. Berghuis. 3. Kleurdwerg van mejuf frouw A. C. de Boer. Afd. E (Oude fokrammen) Roodoog pool van C. W. van Dijke. HONGKONG (AFP) Tijdens het pas seren van een orkaan zijn in de Zuid- chinese provincie Kwangtoeng een paar honderd mensen omgekomen. Het in de Engelse taal verschijnende blad „Hongkong Standard” citeert vluch telingen die kort geleden in China aan kwamen. Volgens het blad zijn eenheden van het Volksbevrijdingsleger en de militie ingeschakeld bij het herstel van de mate riële schade. In Hongkong heeft de hevige storm 126 mensenlevens geëist. Benzine. De Velser politie heeft zon dagmorgen twee mannen uit IJmuiden- Oost aangehouden op verdenking van diefstal. De IJmuidenaren zouden benzine hebben gestolen uit een personenauto in de Keetberglaan. DEN HAAG. Dr. S. W. Couwenberg, voorzitter van het Democratisch Centrum Nederland (DCN), heeft gisteren tijdens een discussie voor de radio tussen hem en dr .Veerman (A.R.P.), Meliema (C.H.U.) en Laan (K.V.P.) onthuld dat van hoge ka tholieke kerkelijke zijde wordt aange drongen op het „open” maken van de K.V.P. Dit zou zijn meegedeeld op een vergadering in Amersfoort vorige week vrijdag van enkele leden van het DCN, van de jongerenorganisatie in de K.V.P. en van de groep-Steenkamp. Een punt van belang is dat erkent ook de vishandel dat men in de hallen op elk moment over voldoende visknech- ten moet kunnen beschikken. De visknechten zijn zelf zeer verbolgen over het feit, dat men juist hun beroep van wachtgeld wil uitsluiten, terwijl dat met betrekking tot woonwagenbewoners, horecamensen, artiesten en dergelijke in dit opzicht vergelijkbare groeperingen niet aan de orde wordt gesteld. BIJ DE FOUNDATIONS viel weinig opzienbarends te bespeuren of het moes ten de veranderde kleuren en dessins zijn. Ontwerpers kan je dat nauwelijks kwalijk nemen, want wat moet je nu nog aan een beha, step-in, pantylet of corselet gaan veranderen. Ten hoogste kan je proberen voor het klassieke roos je of strikje een nog wat pikantere plaats te vinden dan het al zo vaak be proefde „tussen de borstjes”. Voorlopig betwijfel ik ten zeerste of dat ooit zal lukken. Voor het overige waren de uit voeringen en de toegepaste materialen van de foundations voortreffelijk en daar gaat het toch maar om! De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 20 kisten schelvis, 80 kisten wijting, 250 kleine kisten wij ting. 700 kisten gul, 400 stijve kabeljau wen, 400 kisten schol, 30 kisten varia en 500 kisten tong. ZWAAGWESTEINDE. In de afgelo pen nacht is het bejaarde echtpaar P. Postweg in Zwaagwesteinde door twee jongens overvallen en ernstig mishan deld. De 86-jarige man werd tot bloedens toe geslagen. Zijn 84-,jarige vrouw werd uit bed gesleurd en ook mishandeld. Door het lawaai dat de overvallers tij dens het overhoop halen van laden en kasten maakten, werden de buren wak ker. Zij gingen op het lawaai af, waarop de jongens de vlucht namen. Eén over buurman, die één der jongens had her kend, zette de achtervolging in, kreeg hem te pakken en bracht hem terug naar de woning van het bejaarde echtpaar, waar zich intussen veel publiek had ver zameld. De omstanders bezorgden de 20- jarige jongen enige benauwde ogenblik ken totdat de politie kwam. De jongen bekende en werd opgesloten. In de loop van de nacht werd zijn mede-dader, een 18-jarige knaap uit Zwagerbosch aange houden. Het was hun om geld te doen ge weest. Het bejaarde echtpaar, dat volkomen overstuur was, werd door een dokter be handeld. De wonden van de man moesten worden gehecht. In de hallen ging het werk om die plat en de stemming was zodanig, een langduriger staking kon worden ver wacht. Die is voorlopig echter opgeschort, omdat werd meegedeeld, dat de vak bondsbestuurders dinsdagmiddag 7 sep tember om drie uur gaan praten met de werkgevers, in casu de vishandel. X".. Het toernooi dat in de steden Parma en Bologna wordt gehouden moet een Itali aanse zege gaan opleveren, dat al duidelijk werd op zondagavond, toen Nederland in Bologna zijn eerste wedstrijd tegen Span je speelde. Hoewel de Nederlanders maar moeizaam aan runs kwamen in «het begin van de wedstrijd werd het toch een on bedreigde zege. De 2.000 Italiaanse toe schouwers echter loeiden onheilspellend toen de Spanjaarden eerst in de achtste innings en later in de negende scorings kansen kregen. Daarvoor was het over wicht van Herman Beidschat te groot om de Italianen achter Spanje te krijgen. Het bezwaar van het organiseren van een dergelijk toernooi in twee steden bleek al op de eerste avond. Parma en Bologna liggen een kleine 100 kilometer van el kaar. Het organisatiecomité moet zorgen voor vervoer van de deelnemers en prompt reed de bus, die zowel het Nederlandse als het Spaanse team vervoerde, ver keerd. Het gevolg was dat de wedstrijd een half uur te laat begon. Overigens heeft het Nederlandse team het goed naar de zin in hotel Jolly in Parma. Nu het kar wei Spanje is geklaard, blijven er nog enkele verplichte figuren over: de duels tegen België (maandagavond ii) Parma), Zweden (dinsdag ook in Parma) en Frankrijk (woensdag in Bologna). In die wedstrijden zal Bill Arce zijn werpers tes ten en de vrije dagen zullen worden be nut voor trainingen, zoals die ook al ge houden werden kort na aankomst. Op het speelveld in Parma mag niet getraind worden, daar werden nog allerlei werk zaamheden uitgevoerd. Het Nederlandse team oefende op een voetbalveldje met werpersheuvel, voornamelijk om te wen nen aan de temperaturen die momenteel in Naar aanleiding van die besprekingen wordt er woensdagavond aanstaande in het Cultureel Centrum weer een vergade ring gehouden van alle visknechten. telijk Arbeids Bureau IJmond met be trekking tot de losse visknechten ook in genomen door de gemeentelijke instan ties die de wet werkloosheidsvoorziening uitvoeren. De directeur van het GAB heeft desgevraagd schriftelijk verklaard, dat er voor de in de IJmuider vishallen werkzame losse visknechten in voldoende mate passende arbeid elders beschikbaar is. Tijdens de vorige week gehouden leden vergadering van NBV, CBC en KBPH hebben de leden deze argumentatie betrekking tot de werkgelegenheid de hand gewezen. MET VEEL PLEZIER hebben wij daarna naar de juiste show gekeken, die zeer veel aandacht besteedde aan de zogenoemde „Derde mode”, vrijetijds- kleding in lingerie, ook wel „relax- dress” genoemd. Inderdaad is het ver rukkelijk om je na een inspannende dag, ’s avonds in zo prettig mogelijk zittende kleding te ontspannen. In de huisjurkjes en -pyjama’s gemaakt van zeer soepele en zachte materialen zal u dat beslist niet moeilijk vallen. Uit de Frou-Frou serie van Pom padour/Pastunette een „off-shoul- der” beha met bijpassende slippan- ty uitgevoerd in lycra satin ver krijgbaar in de kleuren wit, cerise, skin en narcis. 1. Is het de minister bekend, dat onder het personeel op de visafslag in IJmui den grote ongerustheid is ontstaan door de beslissing van de Bedrijfsver eniging voor de Banken, Verzeke ringswezen, Groothandel en Vrije Be roepen, waarbij op grond van artikel 11 van het wachtgeldreglement met ingang van 13 september 1971 voor de duur van één jaar de groep fileerders is uitgesloten van een uitkering krach tens genoemd reglement? 2. Is het juist, dat de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Bever wijk in zijn advies aan genoemde be drijfsvereniging ervan is uitgegaan, dat de werkzaamheden van de fileer ders als die van ongeschoolden dienen te worden aangemerkt en dat derhal ve aan het begrip passende arbeid een zeer ruime uitleg kan worden gege ven? De leden stellen, dat de meeste knechten fileerders zijn die zijn opgeleid voor een speciaal vak. Verscheidenen hebben een diploma. De opleiding tot fi- leerder is destijds zelfs door de overheid gesubsidieerd in het belang van de be drijfstak en mede op verzoek van de werkgevers. De leden hebben het de werkgevers kwalijk genomen, dat zij niet voor hen zijn opgekomen en dat zij geen garantie- loonregeling in het leven hebben geroe pen. Op grond van hun vakbekwaamheid vinden de visknechten, dat maar niet al les voor hen „passende arbeid” is. (Van onze parlements redactie) VELSEN. Op het zondag in Hoog woud gehouden drutnbandconcours heeft het fanfarekorps Wilhelmina uit Sant poort, onder leiding van Joke van der Plas, een mooi succes geboekt. 3. Mochten bovenstaande vragen door de minister bevestigend worden beant woord, is de minister dan bereid om in overleg met de daarvoor aangewezen organisaties deze zaak te onderzoeken en in afwachting van dit onderzoek de inwerkingtreding van de in vraag 1 ge noemde beslissing op te schorten? Vorige week kwamen zo’n honderd- twintig visknechten in vergadering bij een met vertegenwoordigers van de vak bonden; de bij het NVV aangesloten Ned. Bond van Vervoerspersoneel, de Christe lijke Bedrijfsgroepen Centrale en de ka tholieke bond KBPH. Besloten werd toen een commissie van vijf mensen te benoemen, die de zaak verder zou opnemen met de betrokken instanties. Deze commissie heeft vrijdag een ge sprek gehad met de heer J. C. Buis, di recteur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau en met de pas donderdagavond in functie getreden nieuwe wethouder van Sociale Zaken in de gemeente Velsen, de heer Th. C. Witte. D’e besprekingen hebben vooralsnog weinig resultaten opgeleverd en besloten werd dit maandagmorgen om 8 de visknechten mee te delen. „Ik moet u zeggen dat zelfs van hoge kerkelijke zijde dat werd daar in vertrouwen gezegd duidelijk te ver staan is gegeven dat het de hoogste tijd wordt dat we de zaken opengooien en dat we van het eng-confessionalisme afstap pen”, aldus dr. Couwenberg, die zoals bekend is, al jarenlang er voor pleit dat de K.V.P. haar eng-katholicisme opzij zet en daarvoor in de plaats zowel confessio- nalisme als humanisme als grondslag neemt. Tijdens de AVRO-uitzending bleek dat de drie politieke leiders daarvoor in het geheel niets voelen en in tegendeel blijven pleiten voor partijvorming op evangelische basis. Dr. Couwenberg betoogde dat men in Nederland zowel bij de ontwikkelingen in de katholieke kerk als in de partijvormin gen in het buitenland achterloopt. Wij streven naar een algemeen christelijke volkspartij, die geheel in de lijn ligt van de katholiciteit, dat wil zeggen algemeen. Het gewraakte artikel 11 van het wacht geldreglement geeft de bedrijfsvereniging de bevoegdheid „het toekennen van wachtgeld voor bepaalde groepen van werknemers over bepaalde tijdvakken in een bepaalde gemeente te schorsen”. Deze maatregel wil men nu ten aan- zien van de visknechten het gaat hoofdzakelijk om de fileerders omdat men van mening is, dat een losse vis- knecht, die niet in staat is in de huidige situatie seizoenslapte zijn brood in de IJmuider vishallen te verdienen (in clusief een eventueel garantieloon, maar exclusief aanvullende ww-uitkering) dan maar een ander beroep moet aanvaar den. Dit standpunt wordt blijkens een me dedeling van de directeur van het Gewes- IJMUIDEN. Maandagmorgen werden In IJmuiden door 42 vaartuigen aange voerd: 5290 kisten en 2115 kleine kisten vis, 120 stijve kabeljauwen en 25.500 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 60 kisten en 35 kleine kisten schelvis, 320 kisten en 1070 kleine kisten wijting, 1675 kisten gul en kabeljauw, 20 kisten koolvis, 120 kisten haai, 70 kisten en 960 kleine kisten haring, 15 kisten en 25 kleine kisten makreel, 2325 kisten schol, 110 kisten tarbot, 375 kisten en 25 kleine kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 10.48-9.75, grote tong 7.28-6.69, grootmid- del tong 7.64-7.24, kleinmiddel tong 7.32- 6.88, tong I 5.62-5,25, tong II 3.69-3.11, zalm 3.95. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 236- 204, middel kabeljauw 222-202, zwarte grote koolvis 128-118, zwarte middel kool vis 132-110. Per tien stuks: grote kabeljauw 172-130, middel kabeljauw 140-112. Per 50 kilogram: grote, groot- en klein middel schelvis 96 80, schelvis I 84-55, gul I 90-75, gul II 70-62, gul III 52-42, grote schol 75-50, schol I 78-56, schol II 70-55, schol III 65-50, wijting II 58-43, schar 45- 26, haai 92-86, rode poon 76-40, haring 56- 44 makreel 56-16, tarbot 415-128, griet 231-85, tongschar 135-83, krab 23-17, heek II 244-140, zwarte koolvis I 52, witte koolvis I 78-63. BOLOGNA. Het toernooi om Europese kampioenschap honkbal zaterdagmiddag geopend Falchi-stadion in Bologna. Het werd een groot vertoon, waarin honkbal fel naar de achtergrond werd gedrongen. Er reed zelfs een jazz-band rond en de populaire Italiaanse zangeres Rita Pavone gaf een Italiaanse versie van het Amerikaanse honkballied „take me out to the ballgame” ten beste. Evenals de andere ploegen moest het Nederlandse team, dat een voorspoedige heenreis had, zaterdagavond aanwezig zijn in het Regio-theater in Par ma, waar een galavoorstelling werd gehou den. Voor de pauze kon men genieten van hoogtepunten uit bekende opera’s, na de pauze kwam wederom een jazz-band het geheel opfleuren.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6