AANNEMER ONTSLAAT 60 MENSEN C. en A. wil kostuums NUTSSPAARBANK WEST NEDERLAND uit Polen ROD MCKUEN Geen scheuring tot leven Er is altijd reden binnen TUC Mercedes-Benz en Audi dealer E10/ U2?0 „th.. 710/ f 2/0 N.V. Automobielbedrijf Van Wijk I dagelijkse berekening als extra en belangrijk voordeel! voor modern geldverkeer en alle bank-, effecten- en assurantiezaken. o FEATHER: Vier maanden voor pseudo-voetballer 11 0 N.V. DE HOUT- STEENWERF WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 (Van onze redacteur) 1 Achtergrond A fschuw Drie dagen lang een grandioze show van Mercedes-Benz en Audi personenwagens in Haarlem. Alle belangrijke modellen staan tentoongesteld. Wat Mercedes betreft: natuurlijk de economische diesels, de zuinige 4-cylinder benzine en de comfortabele 6- en 8-cylinder sedans. Bovendien ziet u er de nieuwste 350 SL en de 280 SE met 3,5 liter V-8 motor. Audi bracht 2 weken geleden het nieuwe type 100 GL uit en als eerste in Nederland kunnen wij u nu reeds deze wagen tonen. Natuurlijk ook van Audi de economische „60-serie” en de sportieve coupé fastback. Voor u een prachtige gelegen heid om eens kennis te maken met de bijzondere eigen schappen van Mercedes-Benz en Audi. De show wordt gehouden ter gelegenheid van het in gebruik nemen van onze nieuwe showroom aan de Amsterdamsevaart 114 te Haarlem. Hout Steenwerf's Keukenprogramma biedt een enorme keuze Openingstijden: donderdag 9 september van 9 tot 19 uur vrijdag 10 september van 9 tot 19 uur zaterdag 11 september van 9 tot 19 uur HILVERSUM Rod McKuen (38) is een prachtig mens. Na een ontwapenend gesprek met hem vraag je je af waarom deze man in Nederland nog niet zo populair is als bijvoorbeeld in de VS, Enge land, Frankrijk. Deze dichter, zan ger, filmproducent, componist, maar vooral mensenvriend met een warm kloppend hart is naar ons land gekomen om een top dertig- hitje in het televisieprogramma van Eddy Becker te zingen. Een schamele kennismaking met een grootheid, van wie tientallen mil joenen boeken en platen over de hele wereld gretig aftrek vinden. Amsterdamsevaart 112-114, Haarlem, tel. 023 - 31 77 10. Bloemendaalseweg 329, Overveen,tel. 023 - 32 62 50. Haarlem, tel. (0 23) - 31 37 99 HOGE RENTE SPAARDEPOSITO’S SPAARDEPOSITO’S b MercedesAudishow ADVERTENTIE Gevonden. Joseph Marie kardinaal Martin, de 80-jarige emeritus-kardinaal die sinds zondag in de bergen bij Lourdes vermist werd, is gisteren levend teruggevonden. Kardinaal Martin was „erg vermoeid” maar ongedeerd. Het laten vervaardigen van kleding in landen met lage lonen (Oostblok, Grie kenland, Joego-Slavië, Noord-Afrika) is een veel voorkomend verschijnsel in de Nederlandse confectie-industrie. Er zijn zelfs bedrijven die daar eigen ateliers hebben gevestigd. 2 jaar vast Vrij voor aankoop van een eigen huls 3 jaar vast Vrij voor aankoop van een eigen huis Als Arie Haan at en dronk de straat- maker-colporteur naar hartelust in gere nommeerde hotels. Hij logeerde er boven dien onder het voorwendsel dat hij enkele dagen moest relaxen alvorens mee te kun nen doen aan een wedstrijd om de Europa- cup. Naast deze flessentrekkerijen maakte de man zich ook nog schuldig aan enkele diefstallen en inbraken. TERMIJN- SPAARBANKBOEKJES 12 maanden opzegging Vrij voor aankoop van een eigen huls ARNHEM De 24-jarige Arnhemse straatmaker-colporteur die zich begin dit jaar op verschillende plaatsen had uitge geven voor de Ajax-voetballer Arie Haan is dinsdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld tot vier maanden gevangenis straf. PERFECT- SPAARBANKBOEKJES zo goed als vrije rekening 1.000,— per maand vrij Vrij voor aankoop van een eigen huis en effecten TERMIJN- SPAARBANKBOEKJES 6 maanden opzegging Vrij voor aankoop van een eigen huls GEPREMIEERDE- SPAARBANKBOEKJES spaarregeling "De Zilvervloot” spaarregeling voor ambtenaren en bedrijfspaarregeltng Het bedrijf is begonnen met werk te zoeken in het buitenland. In Duitsland is de N.V. Laeven bezig met een markton derzoek. In België heeft het bedrijf in middels al werk gevonden. Rod McKuen, die hits voor Frank Sinatra schreef, die met Anita Kerr werkte, die Becaud, Brei en Aznavour inspireerde, is in Nederland sinds kort pas goed ontdekt met een simpel num mertje dat „Soldiers, who want to be heroes” heet. Hij zegt: „Nou ja, het is een popsong, waarom niet? Dat num mer heb ik tien jaar geleden al ge schreven uit afschuw tegen de oorlog. Niet dat ik er bang voor ben. Ik geloof niet dat er oorlog komt. Er is alleen zo veel onvriendelijkheid. Mensen luiste ren niet naar elkaar. En ik zie geen enkele reden de ene man om de andere te doden.” Onvermijdelijk vraagje: en Vietnam dan? „Dat is voor mij geen reden om niet van Amerika te houden. Er zijn gewoon dingen in de wereld waar ik het niet mee eens ben, zoals Vietnam”. BLACKPOOL Victor Feather, secre taris-generaal van het Britse vakverbond (TUC), heeft dinsdag bjj de opening van het 103de jaarlijkse congres gezegd dat het „onzin is te spreken van een scheuring in de arbeidersbeweging waar slechts ver schillen van mening bestaan”. Niettemin riep Feather op tot eenheid die nodig is om de nieuwe wet op industri ële verhoudingen van de regering met suc ces te kunnen boycotten. Bij deze wet, die gericht is op het brengen van enige lijn in de tot dusver onduidelijke vakbondsver- houdingen, mogen stakingen alleen door officieel geregistreerde vakbonden worden georganiseerd. De extreme vleugel binnen het TUC, de vervoersbond met 1,6 miljoen leden en de bond van monteurs met 1,2 miljoen leden, zijn voorstanders van een dergelijke boy cot van registratie. Hiertegenover staat dat verschillende bonden die slecht bij kas zitten, wel voe len voor de registratie omdat die belas tingvrijdom geeft, terwijl niet geregistreer de bonden prompt belasting krijgen te be talen. Bovendien zijn de bonden van het „witte boorden”-personeel de vele stakin gen van de handarbeiders moe en zij voe len er wel wat voor dat door de nieuwe wet het staken wordt bemoeilijkt. 6/ (Van onze correspondent) GELEEN Als de temporiseringspoli- tiek wordt voortgezet, zal het aannemers bedrijf Laeven N.V. in Heerlen binnen enkele maanden 50 tot 60 man van zijn personeel moeten ontslaan. De werkzaam heden van het bedrijf zijn voor ruim 90 percent projecten van rijk of semi-over- heidsinstellingen. Daarom komen de be zuinigingsmaatregelen van de regering hard aan. „Dat komt door mijn vreemde ach tergrond. Mijn vader verliet mijn moe der toen ik nog geboren moest worden. Nog steeds zoek ik in telefoonboeken zijn naam. Ik wil> hem vinden, om hem te zeggen dat hij zich niet schuldig hoeft te voelen, dat het allemaal okee is. Mijn moeder is in april gestorven. Ik hield ontzettend veel van haar. Haar dood heeft een heel diepgaand effect op me gehad. Vroeger had ik altijd het idee dat ik minder was dan mijn mede-studenten. Ik heb dat altijd willen compenseren. Eerst bijvoorbeeld met basketbal, later met mijn werk. Om mezelf te bewijzen.” Het werk van Rod McKuen is altijd auto-biografisch. „Het gaat altijd over thema’s van een bepaalde tijd. Ik schrijf en componeer om betere condi ties voor de mensen te krijgen, want er is altijd een reden om te leven. Maar ik moet wel voorzichtig zijn. Iedereen die het oor van het publiek heeft, zit in een delicate positie. Je moet zeker zijn van wat je gelooft. Zelfs zo dat je ervoor wilt sterven. Of voor wilt leven. Er zijn mensen, die overal een mening over hebben.” „Ze beseffen vaak niet dat het erg gevaarlijk is om die opinie altijd te geven. Ook al ben ik zelf zeker van een opinie toch blijft het mogelijk dat ik het verkeerd heb. Als ik het dan in iemand probeer te hameren, kan ik schade aanrichten. In een positie als de mijne, waarin iedereen naar je luistert, moet je oppassen. Alleen God weet wie gelijk heeft. Hij is het beste in ieder een. Je moet weten.... ik ben erg onzeker. Ik wil verantwoordelijk zijn voor wat ik doe en wil dat nooit doen. Ik probeer de mensen positief te laten denken. Vergeet partijen. Kies de men sen, die je aardig vindt. Denk, open je ogen, laat een ander dat niet voor je doen.” Rod McKuen is vele malen miljo nair. Waar maakt hij zich eigenlijk druk over? „De rijkdom heeft me niet aangetast. Kijk hoe ik erbij loop. Geld is niet belangrijk. Het zijn de mensen. Als ik een concert van drie uur geef, ga ik na* afloop even douchen en dan praat ik "twee uur lang met het pu bliek. Ik wil alles van hen weten. We leven in een interessante tijd. Het is groots te leven, je af te vragen wat er morgen weer gebeurt. We kunnen van daag dp dag alles veranderen. Daarom lees ik nauwelijks gedichten, maar wel 15 kranten per dag.” Plannen voor de toekomst heeft hij dan ook niet. „Nou ja, volgend jaar zijn er al 180 concerten gepland en ik moet weer een nieuwe film maken. Maar elk jaar kom ik een keer naar Holland. Dat wist je niet, hè? Ik hou van dit land. Je kunt hier wandelen. De mensen blijven optimistisch. Koop lieden beconcurreren elkaar met tul pen en met die mensen kun je praten. Als je een krantenverkoper in New York goeiendag zegt, denkt hij dat je gek bent. Nee, ik probeer zo veel mogelijk uit New York vandaan te blijven. Die stad is één grote 147ste straat. Het is er stoffig, vrouwen zijn op straat niet veilig. Ik kom er alleen maar om mijn verjaardagsconcert te geven.” DEN HAAG.Op uitnodiging van de Poolse regering onderhandelt C. en A. over de mogelijkheid om herenkostuums te laten vervaardigen door Intermoda, een Poolse staatsonderneming. Het Groningse confectiebedrijf Grol, dat in moeilijkheden is geraakt, liet jaarlijks 100.000 herenkostuums door dit Poolse bedrijf maken. Nu deze opdracht door de moeilijkheden van Grol is weggevallen zit de Poolse confectie-industrie met een flink stuk ongebruikte capaciteit. De Poolse regering heeft C. en A. verzocht te willen overwegen, of zij dit gat zou kun nen opvullen. Voor C. en A. maakt dit, zo deelde een woordvoerder ons mee, inderdaad een punt van overweging uit. Het is niet uitgesloten, dat C. en A., als Polen kos tuums, die aan hoge kwaliteitseisen vol doen, tegen aantrekkelijke prijs <dank zij de lage lonen in dat land) zou kunnen leveren, van deze mogelijkheid gebruik zal willen maken. Hierdoor zal niemand in de zes ateliers, die C. en A. in ons land heeft zonder werk raken. Als door een dergelijke produktieverschuiving bij deze ateliers, die overigens thans nog met te korten aan arbeidskrachten kampen, ca paciteit mocht vrijkomen dan zal deze onmiddellijk worden benut voor andere produkties, voornamelijk in de sector vrijetijdskleding. Zijn uiterlijk verraadt zijn afkomst. Het werk op een rodeo-ranch en de deelneming aan de oorlog in Korea hebben hun sporen nagelaten. Sluik blond haar, een stem als schuurpapier, een geel truitje en gympjes. Een con trasterende verpakking van een fijnge- 5? 1. CULINA een prachtig afgewerkte luxe keuken, met de allernieuwste snufjes, te leveren In elke gewenste houtsoort. Echt handwerk, waar door uw Culina apart blijft. 2. ROTTMANN de bekende Duitse Keuken nu In twee uitvoeringen, t.w.: SYSTEMA en ROMAT. Héél aparte stijl, sinds kort ook levering in houtdessins mogelijk. 3. HEIDAPAL de sterke keuken uit de middenklasse, beroemd om de fijne pasteltinten, waaronder de nieuwe zandkleur. 4. STAR MÖBEL (onderdeel van het grote Kreuger Concern) en wel het complete programma voor de grote woningbouw. 5. Voorts grote keuze in Blocks, Buf fetten, Kasten in alle maten, Elek trische apparatuur. Roestvrij Sta len en Formica aanrechten. Onze grote Showroom is dagelijks ge opend van 9 tot 5 uur. óók zaterdags. KAMPERSINGEL 22 U kunt er vrij parkeren l voelige ziel. Zijn welluidende tenor verloor hij na 80 voorstellingen in acht weken. Uit het schrapende restant spreekt toch nog zo veel muzikale overtuiging dat hij kan blijven zingen. Rod McKuen is zijn eigen manager en arrangeur. Hij is eigenaar van een film- en televisiemaatschappij en drie muziekuitgeverijen, heeft een Spaanse boerderij in Beverly Hills met vele' dieren, maar zonder vrouw. „Ik heb dat allemaal om me nergens aan te hoeven binden”, zegt hij. „Ik wil alles zelf doen. Waarom niet? Ik kan het. Zelfs mijn klassieke muziek wordt over de hele wereld gespeeld.” De creativiteit van Rod McKuen spruit voort uit de drang om uit te dragen dat liefde het belangrijkste is in het leven. Deze overtuiging gecom bineerd met zijn fenomenale talenten, spoort hem aan 16 uur per dag te werken. Deze auto-didact vangt woor den in poëzie en muziek die lezers en luisteraars uitnodigt in harmonie met hun naaste te leven. „Ménsen vragen mij wel eens wat ik het liefste doe. Muziek en poëzie schrijven, of zingen. Ik vind dat deze dingen een mozaïek van mezelf vormen. ledereeen heeft een bepaald ideaal in het leven en alles wat je doet, is dat ideaal gestalte te geven. Ik praat over het gebrek aan communicatie in elke gemechaniseerde wereld en daarbij gebruik ik wat ik aan middelen tot mijn beschikking J heb. Ik zeg niet: zo moet het. Als je het wilt veranderen, ga je gang. Doe je het.... Prachtig. Doe je het niet, pro beer er dan in ieder geval mee te leven.”

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11