1 z Pingo o o GOED DAT ER POLITIE IS Gratis reizen 3^/eine <~LÜereld Man verduisterde 25 mille Het blijft mooi weer 8 Het uitverkoren onbenul In en om Haarlem Bollenstreek Velsen-IJmuiden PROEFSCHRIFT Griepvaccins straks inademen Fantastische man! Beverwijk WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 In Waddenzee 250 zeehonden minder 2 Septemberdagen op uw 65+ kaart voordelig uit met NS Omdat ik geen vi j f meter van de hoek stond! Een bon. Om twee héle meters verschil, de uitslovers! Bij mijnglaasje-voor-het-eten las ik, dat een man van 32 jaar zwaar gewond was geraakt: ten pat we ges per tal kei lev nat gel sch hij was een drukke straat in gefietst, en hij had onvoldoen de zicht naar links gehad. Vanwege een auto, die zo wat op de hoek geparkeerd had gestaan... jaarkaart p.p. f 50.- voor echtpaar f 75.- 3-maandskaartp.p. f 20.- voor echtpaar f 30.- 1 5 30 -7 9 MMIWWWVWWWAMAAAAWWWMWVWVWV ADVERTENTIE ADVERTENTIE WEERRAPPORTRN .Lawrence van ADVERTENTIE WOENSDAG 8 SEPTEMBER u.: door NS-legitimatiebewijs óf pasfoto(’s) en trouwboekje of paspoort meebrengen. Vraag de folder aan het loket. DEN BOSCH De politie in Den Bosch heeft een 30-jarige inwoner uit Schijndel aangehouden op verdenking van verduis tering in dienstbetrekking. Hoogwater Laagwater 6.00 19.41 onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. 6.11 2.09 5.28 1.28 19.15 9.17 21 23 22 21 22 20 22 21 21 21 uur uur uur uur uur uur 10 10 9 9 10 14 9 7 12 7 0 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o 0.1 o o o o o o o o o o o o o o o o MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt). Donderdag 15.00 u.: Orgelbespeling door Piet Kee. Ge- zat. zat. o o o ono o o o w.stil ono ono 23 27 20 30 21 22 21 15 21 18 24 23 33 22 33 27 29 18 26 22 24 29 23 17 30 18 20 25 25 22 11 17 11 15 10 7 8 3 4 11 17 12 12 9 17 20 16 3 19 10 8 16 13 8 19 11 6 19 19 16 Du •n gel< voo van vrij den gen gen die dra schi gen voo ook rou exclusieve HFRINKiEDING GEN («ONJFSIRAAI 38-44 HAARltM TEL 25 46 79 Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland mist 1. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. geh bew. onbew. h. bew. onbew. 1. bew. onbew. h. bew. onbew. mist onbew. onbew. 1. bew. regen 1. bew. h. bew. onbew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. D tek< looi gezi sch< mot zeni ven wer stel prij koe toej bed E Zoo voo per daa tek< per ling ook zijn schi bur kos' N de zale ken tiek CRI Nee dezi gek schi E ster wel A duk stel mei ƒ30 min aan nie1 teki een niet in vi den duk the: die1 (ex: ƒ17 f30 stel mir Z bez opg ƒ15 van pro Pl K de ties S Car I Wil E ren 1 Jer V Bla 1 Lai anc E V Ge: Toi the Thi C en E Coi an, Scl C rev tus tre I Joi J Pa: ser I He I Br I To c Het KNMI deelt mee Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zuid-Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Madrid Luxemburg Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Sulit Stockholm Tunis Wenen Zürich Locarno Casablanca Las Palmas BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Dit is uw man”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 The last valley”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie gouaches en litho’s van Paul Werner; geopend t.m. 26 september van din. t.m. zat. van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck Velserweg 2). Geopend op dins, en don. van 19.30-21 30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. AIS jullie EENS EEN PANNEKOEK IN PLAATS NEMEN, ALS RESERVE’, i WIEL? ZOVEEL VERSCHIL 15 rr< z nnw nnw w.stil ono ono wzw no w.stil no w.stil w.stil no ono w.stil w.stil w.stil z nnw n ono ono nnw n w.stil n nw w.stil w.stil nnw DIVERSEN Raadhuis Lisse: 20.00 uur: Gemeenteraadsver gadering. Raadhuis Hillegom: Donderdag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering. Linnaeushof (Bennebroek). Recreatiepark, bloemen en ontspanning. Geopend dagelijks van 9-18 uur. Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag diner-dansant. 57. Panda en Celia stapten haastig uit en draafden naar het veldje waarin de slippende schurken-auto te recht was gekomen. Daar was de politie al bezig met bekeuren. „Overtreding van de maximum snelheid”, prevelde de agent al noterend, „en het overige verkeer in gevaar brengen. Dat wordt een aardige bon.” „En ze hebben juffrouw Celia ontvoerd,” voegde Panda er aan toe. „Hier is ze." Dat maakte de bon van de politieman natuurlijk nóg groter en toen hij eindelijk uitgeschreven was en de ging ten toon te spreiden dat het on derwerp geen aandacht waard was. Weer anderen stelden zich ronduit vijandig op. Zij weigerden te ant woorden of maakten cynische opmer kingen in de zin van: „Ik heb mijn tijd voor serieuzer dingen nodig”. Dat alles was ongetwijfeld de aan wijzing van een frustratie. Zelfs de publiciteitsmedia zijn bang van het onderwerp. Zij vrezen belachelijk te zijn en verkiezen eerder de demonstra tie van hun gebrek aan aandacht dan het gevaar voor naïef te worden ver sleten. Dat is een betreurenswaardige situ atie, want er zijn voorbeelden te over in de geschiedenis dat door een botte weigering om zich in een bepaald on derwerp te verdiepen grote ongeluk ken werden veroorzaakt. In principe kan aandacht nooit belachelijk of kin derachtig zijn. En het is juist de be langstelling voor belachelijk of kin- derachtig schijnende onderwerpen, die tot grote en heilzame ontdekkingen kan voeren. Men kan de zaak ook omkeren. Is het eigenlijk niet belachelijk en naïef om iets nieuws en totaal onbekends naar het land der fabelen te verwijzen, omdat men er niets van afweet? Het wijst op een bedenkeljjke beperktheid van geest wanneer men de onmogelijk heid van iets voetstoots aanneemt en propageert, voordat die onmogelijkheid waterdicht bewezen is. De ontelbare getekende en vertelde grapjes over vliegende schotels en hun onwaarschijnlijke inzittenden, gevoegd bij de onafzienbare reeks science fic tion verhalen die het onderwerp heb ben geridiculiseerd en verillusioneerd, zijn mede de oorzaak van de schaam te, die serieuze mensen bekruipt als zij menen te veel aandacht aan het verschijnsel der vreemde voorwerpen te besteden. Zij trekken zich onmid dellijk terug in hun schulp van ernst en gewichtigheid en kloppen zich ijdel op de borst over hun prestatie, het ge loof aan buitenaardse wezens uit hun gemoed te hebben gebannen. Het woord ijdelheid komt in deze si- tuatie wel als een soort lichtreclame aan de hemel te staan. Want wat is het anders dan ijdelheid, wanneer aardse mensen zich verbeelden dat het heelal om hun eigen standje draait? Het weigeren aandacht te besteden aan het verschijnsel der onbekende ruimtelichamen is niet een ongeloof, het is een over het paard getild ge loof aan eigen menselijke belangrijk heid. Eén blik in het nachtelijke uitspan sel met zijn miljoenen schitterende sterren en zijn miljarden lichtpunten daarachter één blik in een weten schappelijke verhandeling over de vastgestelde ruimten en objecten van In herenkleding zit Wv* veel meer fantasie dan vroeger. Prettig voor mannen met fan- W k tasie. Weet u dat wij R ook nü weer een fan- tastische kollektie on- gedwongen progres- sieve mannenkleding hebben Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die upast. Volgens zijn Bossche werkgever de groothandel in wijnen en gedistilleerd „Drankomart” heeft de man 30.000 gulden uit het bedrijf verduisterd. De verdachte heeft zelf verduistering toegegeven tot 25.000 gulden. l c3 BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 u.„Lawrence van Arabië"; donderdag 20 u.: „King Kong”. TENTOONSTELLINGEN Pieter Vermeulen Museum, In gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, dagelijks van 14-16 uur, za. en zon. gesloten. „Beeckestün”, museum, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 14-17 uur. „Observatorium”, van Robert Morris, aan de Duin en Kruidbergerweg in Santpoord-Noord. tegenover het Vinkennest. Bedrijfsmuseum Hoogovens, (Bessemerstraat, Velsen-Noord) is dinsdag open van 12-12.30 uur en donderdag van 12-13.30 en van 20- 22 uur. Geopend ma. t.m. za. 10-15 u„ do.avond 20-22 uur. Landgoed „De Hartekamp”' (Herenweg 5, Heemstede). Tentoonstelling „Kindertijd”, ver zameling van 300 zeer oude kinderprenten en boeken. Geopend ma. t.m. za. 10-13 uur en 14-17 utir, ma- en do.avond 19.30-22 uur, zo. 13-17 uur. Tot en met 3 oktober. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. Gemeentehuis (Bloemendaalseweg 158, Over- veen). Expositie schilderijen en tekeningen van Aleid Slingerland en Dini Henkes; schilderijen en aquarellen M. M. Dekker-Hoek. Dagelijks ge opend 14-17 uur. T.m. 25 september. 18.35 uur 14.22 uur Studenten van de School voor de Journalistiek in Utrecht hebben on langs bijwijze van werkstuk geprikt in een onderwerp dat geen enkele waarborg voor serieuze aandacht in hield: het verschijnsel van de „U.F.O.’s”, de niet-geïdentificeerde vliegende voorwerpen, ook wel „vlie gende schotels” genoemd. De aandui ding „vliegende schotels” heeft het nadeel dat zij belast is met een sfeer van legendarische belachelijkheid, on geveer zoals de „Verschrikkelijke Sneeuwman” of „het monster van Loch Ness”. Die malle omschrijving van schotels die zich door het luchtruim bewegen is er ook schuld aan dat het onder werp wordt beschouwd als zogenaamd „komkommernieuws”, een verzinsel van kopij-arme nieuwsjagers, waar mee krantekolommen kunnen worden gevuld in de periode waarin het echte serieuze nieuws verstek laat gaan. Toen de wereld nog niet zo vervuld was van pijlsnel werkende communi catiemiddelen, zodat men straffeloos nieuws kon verzinnen als men het maar liet gebeuren op voldoende af stand, zal er ongetwijfeld wel eens een redactiechef geweest zijn die voor het vullen van een nog openstaand ko lommetje zijn medewerkers de raad gaf: „Gooi er maar een overstroming in Japan in”, maar met de ontwikke ling van de verbindingen is de con troleerbaarheid van nieuwsberichten sterk toegenomen, zodat het duimzui- gen in de journalistieke nieuwsgeving nagenoeg is uitgestorven. Trouwens, juist door die snelle en wereldomspan nende verbindingen is er dagelijks nieuws genoeg, zelfs te veel. Er bestaan geen komkommertijden meer en het is ook een al te gemakke lijke afdoening van zaken om de „vliegende schotels” naar de hoek van de journalistieke fantasie te verwijzen. Bovendien is het zo merkwaardig dat juist over dit onderwerp nog geen fractie geschreven wordt van wat er over geschreven zou kunnen worden. Berichten over waarnemingen op dit gebied blijken zelfs bij voorkeur te worden gemeden. Dat is uit het Utrechtse werkstuk, waarvan ook een enquête deel uitmaakte, duidelijk ge bleken. Niet alleen de redacties, maar ook hun documentatie-afdelingen toonden zich huiverig voor alles wat met „U.F.O.’s” te maken had en de onderzoekers moesten hun uiterste best doen om ergens een publikatie of een documentatie te vinden die ook maar enigszins begeleidend voor het verschijnsel kon worden genoemd. Uit antwoorden op de vraagstelling aan vooraanstaande mensen op het gebied van de voorlichting bleek ver der, dat men in het algemeen een soort preutsheid cultiveerde ten aanzien van het onderwerp. Sommigen gingen er duidelijk trots op dat zij tot dusver geen enkele aandacht aan het U.F.O.- onderwerp hadden besteed. Anderen probeerden hun prille interesse te on derdrukken door heftig hun overtui- uur en uur en BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstraat 111) 15.30 en 20.00 u.: „Ryan’s dochter”. 14 jr. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Django contra Sartana”, 14 jr. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer”, 14 jr. Lldo (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Raid on Rommel”, 14 jr. Donderdag 14. 19 en 21.00 u. „Een man genaamd Sledge", 18 jr. Luxor (Gr. Houtstraat 139) 14, 19 en 21.15 u.s „Met een miljoen kun je meer doen”, 14 jr. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Wat zien ik”, 18 jr. Roxy (Ki. Houtstraat 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Echtpaar zoekt echtpaar”, 18 jr. Donderdag 14.30, 19 cn 21.15 u.„Naked England”, 18 jr. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 u.: „Five easy pieces”, 18 jr. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Joe”, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t.m. 19 de eeuw. Prentenkabinet keuze uit eigen bezit, o.a. Campendonck, Leo Gestel, Kruyder, Mondriaan. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13- 17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur, zo. 14- 17 uur. Teyler Museum (Spaarne 16). Permanente ten toonstelling van werken uit de 19e en 20e eeuw Tekeningen uit de 16e t.m. de 19e eeuw. Fos sielen, mineralen etc. Geopend van dl. t.m. zat. 10-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 101). Expositie ultleenkunst. Eigentijdse Nederl. schilderijen, grafiek, wandkleden en kleinplas tiek. Geopend dl., wo., vr. 13-17 uur. do. 8-10 uur, za. 11-17 uur. Stichting MACRO-centre KOSMOS (Amster- damstraat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart astro nomie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur. Elke avond beh. za. en zo. 19.30-22.00 uur. Museum Cruquius (Cruqulusdijk 27). Geopend van ma. t.m. vr. 9-16 uur, za. 9-12 uur. Vleeshal (Gr. Markt). Expositie uit eigen bezit o.a. Appel, Corneille. Lucassen en Raveel. Ge opend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Tot en met 19 september. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling van wer ken van twintig Haarlemmers. Geopend ma. t.m. za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Tot en met 19 sept. Galerie *t Spaarne (Donkere Spaarne 48, Haar- Zon op 6.00 uur; onder Maan op 19.41 uur; onder DONDERDAG 9 SEPTEMBER Zon op 6.02 uur; onder 19.13 Maan op 20.00 uur; onder 10.49 WOENSDAG 8 SEPTEMBER Hoogwater 5.28 uur en 17.53 Laagwater 1.28 uur en 13.42 DONDERDAG 9 SEPTEMBER (Van onze Utrechtse redactie) UTRECHT Het ziet er naar uit dat vaccins tegen influenza (griep) in de toe komst niet meer via injecties zullen worden toegediend, maar zullen worden ingeademd Proeven hebben namelijk aangetoond dat inademing veel doeltreffender is. By in ademing „nestelen” de anti-stoffen zich direct op de plaatsen waar het griep-virui wil toeslaan, namelijk in de luchtwegen. Op het onderzoek naar het effect van in ademing van vaccins promoveerde vandaag aan de Utrechtse universiteit de 33-jarige heer W. J. C. Bogaers tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen. Zijn dis sertatie, „Respiratoire immunisatie tegen EMC-virus bij muizen”, vormt de neerslag van een uitgebreid experiment, dat werd uitgevoerd in het medisch-biochemisch la boratorium in Rijswijk. Een probleem bij het laten inademen van vaccins door mensen vormt nog de tech niek. De muizen die de heer Bogaers ge bruikte werden opgesloten in glazen bui zen en kregen daarna exact de goede hoe veelheid vaccin toegediend. Hoe je mensen precies de juiste dose ring moet geven is nog niet helemaal dui delijk. Gedacht wordt aan spray-bussen. Bij het muizen-onderzoek in Rijswijk werd gevonden dat het inademingseffect doorgaans even groot is als het inentings- effect. Bijverschijnselen doen zich bij in ademing in sommige gevallen echter aan zienlijk minder voor. Klandestine zenders. De PTT-opsporings- dienst heeft in samenwerking met de politie van Zaandam de klandestine zen der „1036 mobiel” in beslag genomen. De apparatuur bevond zich in de auto van een 24-jarige metselaar uit Koog a. d. Zaan, tegen wie proces verbaal is opge maakt. Voorts werd in Assendelft bij een 30-jarige reclame-tekenaar kortegolf zendapparatuur in beslag genomen, waarvoor hij geen zendvergunning had. DIVERSEN Waagtaverne (Hoek Spaarne-Damstraat). opend ma. t.m. don. 19.30-24 uur: vrij, en 19.30-01 uur; zon. 2-5 en 20-22.30 uur. Vrij-, en avond folk. Elke vrij. 19 uur: Open podium. Bowling centrum et.o. Honkbalstadion). Dage lijks 12-02 uur, za. en zon. 11-02 uur. Jeugd- bowlen: iedere za. 11-13 uur. Thüsse’s Hof iBloemendaal). Dagelgeopend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Vogelen zang, Vogelenzangseweg bii „Oase”). Expositie „Reewild en waterwinning in de duinen”. Dage lijks 11-16 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort) Elke dag optreden orkest oger Richards. Tevens zondag matinee. Dolfirama (Zandvoort, naast Bouwes Palace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30 12, 14 en 16 uur. Avondvoorstelling din., vrij, en zat. 21 u. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemaplein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iede re avond 20 uur: Familiefeest met onder andere het Starorkest. de kosmos één blik in het oog van de medemens en men wordt overstelpt door de zichtbare eindeloosheid van het grote geheim, waarin men rond dartelt als een stofje. De dodelijk se rieuze weters echter doen hun ogen dicht en lachen om het idee, dat ergens in de schepping zich iets zou kunnen bevinden dat zij niet kennen. Kinder lijke gedachte! Het heelal is gescha pen als werkvertrek voor hun carrière. De myriaden hemellichamen wentelen zich om hun zonnen zonder enig nut of doel, want alleen op aarde gebeurt het belangrijke. In de rest van de kos mos is het een zinneloos en planloos gewirwar van dolle dingen die geen aandacht waard zijn. Als God het over mensen heeft, dan bedoelt Hij daar mee alleen de keurig aangeklede man nen en vrouwen met akten tassen en beauty cases, die het wel en wee van de wereld bestieren door middel van het feilloos werkend apparaatje onder hun schedel. Mensen die zuurstof zui gen en koolzuur blazen, twee benen hebben en een neus om een bril op te zetten. Iets menselijks van andere aard is niet denkbaar, ook al reist men tot aan de wijkende einder van de eeuwigheid. Men weet weliswaar niet wat het Leven is, maar men weet wel zeker dat het nergens bestaan kan dan op aarde. Men weet weliswaar niet waar om men op aarde is, maar men weet absoluut zeker dat men nergens an ders zou kunnen zijn. Men weet welis waar niets, maar men heeft een me ning die zo hard is als marmer. En kom me niet met dat belachelijke on derwerp aan boord, want ik heb seri euzer dingen te doen. De koning troont op zijn rotsvaste ijdelheid en heeft geen benul. Koning Onbenul, koning Flauwekul, om met de onvolprezen ironicus Jules de Corte te spreken. Jules de Corte die in zijn blindheid de werkelijkheid beter blijkt te zien dan menigeen met goede ogen en een ver rekijker. Jules de Corte heeft met dat kost bare liedje de zelfgenoegzaamheid van de groten der aarde tot het naakte vel uitgekleed. Maar het is waar, men kan er beter over zingen dan erover pra ten of schrijven. Want wie zingt be hoeft slechts serieus te worden geno men in het vrolijke uur, bijwijze van ontspanning. Kom niet in kostbare zwoegerstijd met frivole dingen als buitenaardse intelligenties aandragen, want die horen slechts in het cabaret en de gezellige levenspauzes thuis. Gelooft Jules de Corte in vliegende schotels? Hij vindt ongetwijfeld dat ze onmisbaar zijn in ons luchtruim, als hij de aardse koningen der ijdelheid bekijkt. Want het is ondenkbaar dat het ganse heelal en die grootse schep ping niets anders zouden hebben op geleverd dan het treurige wereldrijk van koning Onbenul, die God bij kaarslicht en wierookgeur dank zegt voor het feit dat hij de enige spijker mag zijn waaraan de eeuwigheid keu rig in de plooi is opgehangen. (Van onze correspondent) ARNHEM Het Ryksinstituut voor Natuurbeheer heeft vastgesteld dat het zeehondenbestaan in de Waddenzee op nieuw is gedaald. Vorig jaar waren er nog ongeveer 900, nu bleken er nog zo’n 650 te zyn. In 1969 was het cjjfer 1200 en in 1968 plus minus 1450. Mogelijk zyn vervuiling en voedselgebrek de oorzaak van het da lende aantal zeehonden. Het mooie weer van de afgelopen dagen be reikte gisteren een hoogtepunt. De met een matige wind aangevoerde lucht was zo droog geworden, dat ook het gedurende het wormste deel van de dag met temperaturen rond 22 gra den geen bewolking tot ontwikkeling kwam. Het weer stond dan ook nog steeds onder in vloed van een krachtig hogedrukgebied, waar van de kern zich van de Duitse Bocht naar Zuid-Zweden verplaatste. Het hogedrukgebied trekt naar Finland, maar de wind blijft ooste lijk, waarbij de aanvoer van droge en vrij war me lucht voortduurt. Barometerstand hedenmorgen 1028 millibar. VOORUITZICHTEN voor vrijdag: Zonnig en droog met koude nachten. Aantal uren zon: 6 tot 12; minimum tempe ratuur: 1 tot 5 graden onder normaal; maxi mum temperatuur: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent: kam op een geheel droog etmaal: 90 percent. schurken weggevoerd werden, sprak hij: „Ik zal w wel naar huis toe rijden, dame. Voordat u weer iets akeligs overkomt.” „En ik dan?’’ vroeg Panda. „Jij moet maar gauw naar huis toegaan,” antwoord de de agent. „Het is al kindertjes-bedtijd." Dat vond Panda natuurlijk helemaal niet aardig. Maaromdat hij had geleerd dat je altijd moet doen wat de politie zegt, gehoorzaamde hij. 57-nai rMl4N VROUW BAKT DE LEK-Y IK BEN BANG, DAtYlIEVE DEUGD! WAAR ZIT l/CncTC DAMMt l/ACI/CM TCD ftAT CCH IAI1C1 IMu i »i - NIET! /KSSLOOF DPT ZJJ POOP/S OH, ARM ARM DING/ ^STANdÏ'/"£M Hoe WIJ VERDER V l MET DRIE WIE? (V£l LEN? J 7^CH,ARMA(V> 'wn. w/s&? MET HAAR I KERSTE PANNEKOEKENTER/ DAT EEN WIEL VAN WERELD! WILLEN JULLIE A. A/IWN AUTO !S 00K EENS PROEVEN?

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8